נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2020, 11:15

ני נו קוני המקורי כן היה משחק סוני מובהק והיה ביג דיל בזמנו גם מחוץ ליפן, בין היתר בגלל המעורבות של סטודיו גיבלי.

לגבי הרימייק של DS - אני לא לגמרי מבין את הויכוח כאן... המשחק יצא מוצלח הרבה יותר ממה שה"הייטרים", שאני ביניהם - חשבנו שיהיה.
המשחק בזמנו היה פוטנציאל לא ממומש, ועכשיו הוא מומש, אז כולם מתלהבים, כמעט בלי יוצא מן הכלל.
ולמרות הביקורות - אני עדיין לא שוקל אפילו לרכוש אותו, אין לי ספק שהוא יגיע לפלוס יום אחד, ורק שם אנסה אותו, וסביר להניח שאנטוש אותו במיני בוס או הבוס הראשון, אחרי שאכשל מספר פעמים :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 11:23

לאסקין, הפחד המתמיד שלך ממשחקי סולס (גם אלו שמעניינים אותך כמו סקירו) כבר הפך למוגזם :).
אני מבטיח לך שאין בי, בעידן, בקיאו, בקליימן ובאינטר שום דבר מיוחד, אנחנו לא 'גיימרי על', המשחקים האלה אשכרה לא עד כדי כך קשים! רק צריך ללמוד אותם טיפה בהתחלה, ובאמת שזה טיפה בשביל ללמוד ולהציח. בטח עכשיו כשזמני הטעינה כבר לא קיימים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2020, 11:33

נו, ואני מוכן לנסות... אבל לא מוכן לשלם על זה מחיר מלא או כמעט מלא :) בחינם - בכיף.
אני מכיר את עצמי, אני לא מפחד מזה שהם קשים, אני פשוט יודע שאני אישית לא אהנה מהסוג הזה של קושי (=סבלנות), אני לא אוהב למות הרבה פעמים באותו מקום במשחקים וכשזה קורה לי - אני פשוט מוריד רמה ואז מחזיר, ומאחר וזו לא אופציה כאן ואני כן שמעתי על הרבה אנשים שנטשו את המשחקים שלהם, לפעמים בשלב אפילו מאוד מתקדם, בדיוק בגלל הקטע הזה - אני יכול לנחש שזה יקרה גם לי, וכנראה הרבה יותר מוקדם.
בנוסף, אני לא אוהב משחקים שהנשק שלי נשבר בהם. אני יודע שזה מטופש להתלונן עליו, אבל זה פשוט משהו שאני לא סובל, ואחת הסיבות שאם אני כן אשחק יום אחד בזלדה BOTW - אני אעשה זאת עם צ'יטים/טריינר/וואטאבר, שיבטלו את המכניקה המיותרת הזו :D

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 17 נובמבר 2020, 11:43

דווקא הרימייק הזה יכול להיות מושלם עבורך מהבחינה הזאת. גם הזמני טעינה האפסיים שמגיעים עם ה SSD ובוודאי מורידים מרמת התסכול כאשר אתה מת אבל יכול לחזר ישר לאקשן. וגם העובדה שהם לא סידרו את הבאלנס של הקסמים, ובעצם לשחק בקלאס של קוסם זה סוג של easy mode לא רשמי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 11:56

אני לא לגמרי זוכר איך זה עובד בדימון סולס האמת, אבל להבדיל מדארק סולס 2 אין במשחקי סולס מכניקת שבירת נשק אמיתית ואני כמעט בטוח שדימון הוא כמו דארק סולס 1 באספקט הזה, אבל אם מישהו זוכר אחרת שיתקן אותי. כלומר יש מערכת כזו, ולדעתי היא בכלל בוטלה בBB ובDS3 לגמרי, אבל אם היא קיימת היא כל כך לא חשובה שלא שמתי לב בכלל (בסקירו בטוח אין). בדארק סולס 1 ובדימון סולס הנשקים ישברו אחרי המון שעות רצופות של שימוש, למעט נשק אחד ספציפי שאני זוכר עם 'קטע', ובכל מקרה בכל רגע נתון הנתונים מוצגים בפניך ואפשר לחזור לאזור המרכזי ולתקן אותם לגמרי במחיר סמלי.
אני חושב שמעולם לא נשבר לי נשק במשחק סולס שהוא לא DS2, באמת... זו מערכת ממש מיותרת במשחקים הלו והיא לא משפיעה בכלום על המשחק.
בDS2 כן יש מערכת שגורמת לכך שמדי פעם ישבר לך הנשק, אבל הוא מתוקן אוטומטית בכל צ'קפוינט (אלא אם הוא נשבר לגמרי ואז צריך לתקן אותו אצל הנפח אני חושב, לא זוכר כבר...), בכל מקרה הוא המשחק הפחות מוערך והפחות רלוונטי לדיון הזה.

לגבי 'להתקע' בקטע ולהוריד את הרמת קושי, אני אפתיע אותך פה - אני מבין אותך לגמרי :). זה יכול לקרות לי גם במשחקים מסוימים, לדוגמה AC או משהו כזה. אבל יש הבדל גדול בין המשחקים באספקט הזה, כשה קורה אני פשוט מרגיש שהמשחק לא באמת בנוי לקושי ששמתי בו. כלומר, לדוגמה, אם הקושי עובד בצורה כזו שהגעתי לבוס שלוקח לי 5 דק של מכות להרוג, הוא הורג אותי בשתי מכות, והמשחק לא באמת מספק לי מספיק כלים כדי להצליח באופן עקבי ויעיל לא להפגע ממנו וכן לפגוע בו... זה מתסכל ומרגיש לי שאני תלוי יותר מדי במזל ובנסיון שבו הכל יתחבר לי, ואני מוריד את הרמה.
זה לא המקרה בדימון סולס, שאגב מיוחד בעובדה שרוב הבוסים בו הם בכלל וריאציות על הסקאלה של 'קרבות פאזל', דבר שחוזר פחות ופחות ככל שהסדרה מתקדמת.
אבל בכל מקרה גם בדימון סולס יש קרבות בוס שהם 1V1 קלאסי, ובטח שקרבות רגילים בעולם, אבל המשחק בנוי לרמת הקושי שלו מא' ועת ת'. כמה שהמשחק האלו משווקים כאיזה אתגר מיוחד וכו', אתה כן מיועד לנצח אותם ברמת הקושי שלהם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2020, 12:20

כן, אני בונה על הקלאס הזה ("קוסם"), כשיגיע לפלוס :P
ונחמד שאתה מבין אותי, סטיק... העניין הוא שאני לא שחקן "זהיר", אני אוהב להכנס לקרבות בכל הכח ולא לחכות לתזמון המתאים, גם אם זה עולה לי בקצת בריאות... אז במשחק שמתים בו תוך מכה וחצי - אני יכול לנחש שזה לא יהיה כיף כל כך.
לגבי נשקים נשברים - זה כן קיים פה לדעתי, אבל יכול להיות שהמחיר שצריך לשלם באמת סמלי וניתן לתקן מבלי לאבד את הנשק לתמיד, לא יודע. אני רק מציין את העובדה שזו מכניקה מיותרת לחלוטין בעיניי בעולם המשחקים :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2020, 12:33

idan כתב:
DrKeo כתב:אבל זאת בדיוק הנקודה, DS הוצג פה כ-"תראו איזה ציונים המשחק קבל, אמרתי לכם". והנקודה היא שאחלה שיש לו כאלה ציונים, אף אחד לא חשב שהוא יקבל 70, אבל כולנו מבינים ממה נובעים הציונים האלה וכולנו מבינים שזה משחק פס3 שסובל מבעיות שהמקורי סבל מהן ומצד שני יש לו גרפיקה מפוצצת (כנראה? לפחות לפי המבקרים). זה שהמשחק מקבל ביקורות טובות לא אומר ש-BP לא היו צריכים לעשות "מעבר", ש-DS היה הרימייק הכי נכון או שהנקודות שאני וסטיק העלנו לפני חצי שנה ועדין מעלים היום לא רלוונטיות או לא נכונות.

אני התייחסתי לביקורות, אתה זה שתקוע על המספרים. אמרתי גם לפני 3 עמודים שאין להם חשיבות ברמת הנקודה לפה נקודה לשם אחרי שחילקת תעודת עניות למבקרים (שבניגוד אלינו שיחקו בו), אבל ברמת הכיוון הכללי? ברור, המשחק מקבל ביקורות מצוינות, תקרא אותם. כאילו, אם הוא יגמור בסוף על 89 במקום 92 זה יוכיח משהו אחר לגמרי לגבי טיבו של המשחק? נו באמת.

ובשום שלב לא אמרתי ש BP לא צריכים לעשות מעבר.. אם הם יכולים, למה לא? פשוט סברתי שהם לא יעשו ככה והמשחק עדיין "יחזיק מים" ב 2020, ומסתבר שככה בדיוק יצא.
וואלה, אני לא מבין אפילו מה אתה מנסה לטעון בשלב הזה חוץ מזה שאני מרגיש שאתה קצת מתבאס עלי שיצא לי "אמרתי לכם", ולמרות שאני חושב שהוא מהסוג המוצדק, הכל בחיוך. אבל אם כולם מבינים אז כולם מבינים, אני פחות.. יעני מצד אחד אתה אומר שלא הבנתי אותך נכון ואתה חשבת שהוא משחק שיקבל שבחים בדיוק כמוני, אבל מצד שני אתה חושב שיש כאן קונספירציה בגלל שלא הורידו לו 10 נקודות מהציון כמו קראש בנדיקוט? לא ברור לי איך זה מתיישב ביחד.. או שבכלל כל הויכוח נסוב סביב השלוש נקודות האלה, וגורלן הוא שיכריע בכל הסוגיות שהעלת? מצידי אתה יכול לתת לרטט המשופר של ה DualSense להזדכות עליהן, זה לא באמת משנה את הפואנטה.

לאף אחד פה לא היה ספק ש-DS עם גרפיקה טובה יקבל ביקורות טובות, אם תסתכל על השיחות שנערכו על גבי עמודים, רוב ההודעות דברו על זה שגם DS עם שדרוג גרפי בלבד יקבל ציון ציונים טובים, אפילו אם יש שם הודעה או שתיים שהיו קצת יותר קיצוניות עליו בקטע של הקלנקיות וכו'. כן, אף אחד לא חשב שהוא יקבל 93 או לפחות אני לא חשבתי, יותר חשבתי בסביבות האמצע 80 שכזה, אבל כמו שאמרת - כמה נקודות לפה או לשם לא באמת משנות למרות שבקונטקסט של ויכוחים עתידיים בפורום אני לגמרי רואה את ה-93 הזה עולה :)

כל מה שאני וסטיק אמרנו הוא שהמשחק הזה היה צריך לקבל רענון לא קטן, שאם כבר עושים רימייק למשחק סולס זה לא המשחק שהיינו בוחרים בו ואם כבר עושים רימייק ל-DS אז BP לאו דווקא החברה לעשות את זה בגלל הרענון הלא קטן הזה. האמת, גם היו שלבים שלא ממש הבנתי למה צריך בכלל רימייק למשחק הזה להתחשב בזה שהוא סוג של אבטיפוס, אבל אני משער שלסוני יש פחות בעלות על DS1-3 כך שלא ממש הייתה להם ברירה. כן, יש למשחק ממוצע נהדר וביקורות נהדרות, אבל הוא ממש לא מה שהוא יכל להיות. אפילו דברים קטנים יותר כמו איזון של המערכת קסמים הם לא עשו (האמת שבמקרה שחקתי במקורי קוסם כי אני תמיד משחק קוסם במשחקי RPG), שלא נדבר על הבעיות בשלבים המאוחרים של המשחק שכנראה דורשות הרבה יותר כישרון מאשר קצת לאזן את מערכת הקסמים, ולכן המשחק הוא בהחלט לא מה שהוא יכל להיות. הביקורות טובות? כן. האם משחק עם הבעיות של DS ושהוא רימייק 1:1 צריך לעמוד על ציון "מגדיר דור" כמו 93? לדעתי לא, אבל אתה לא רוצה להכנס לדיון הזה ואפשר לשחרר אותו, אבל אני לא חושב שלמישהו פה היה ספק שיהיו למשחק לפחות ביקורות טובות אם הוא המשחק המקורי מ-2009 + גרפיקה מעולה.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 12:33

לאסקין-
זו מכניקה מאוד מאוד שולית במשחקי סולס, היא לא צריכה להטריד אותך.
לגבי העדפה שלך, דימון סולס הוא כן יחסית משחק הגנתי של סבלנות, בעיקר בהתחלה לפני שאתה לומד לשלוט בו לגמרי. גם דארק סולס 1 ו2 הם כאלו, ובעוד שהאחרים עדיין יענישו אותך על משחק חסר חשיבה, הם הרבה יותר מעודדים אגרסיביות והפעלת לחץ מתמיד תוך כניסה לפרצוף של האויב.
לפי התיאור הזה נשמע שBB או סקירו יתאימו לך הכי הרבה, כמון שגם הם נהנים מזמני טעינה מהירים בהרבה על הPS5, ופריים רייט יציב לגמרי (אם כי BB הוא כן 30, אבל סקירו רץ על 60 נעול עכשיו).

אגב לגבי הדיון על לשחק כקוסם, שיחקתי את כל המשחקים האלו בכל בילד אפשרי, ואני חושב שקוסם הוא באופן עקבי פחות מהנה, גם אם קל יותר (בעיקר בדימון). האמת שאני בכלל הכי נהנה לשחק את המשחקים האלו בבילד מאוזן עם straight sword פשוטה, למרות שזה לחלוטין לא הסט הכי אידיאלי בשום צורה, זה הכי מהנה בעיניי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2020, 13:42

נדב - הוא רימאסטרמייק, והוא נשפט ככזה... יש מלא דוגמאות של משחקים שיצאו ממזמן והרימייק/מאסטר שלהם קיבל ציונים ממש מעולים, שלאו דווקא מגיעים לו באותה נקודת זמן.
בין היתר - ZELDA OOT ל-3DS... הוא יושב על ממוצע של 94 (!) ב-MC, וזה כולל מלא ציונים של 100 עגול, והוא יצא ב-2011.
האם הוא באמת היה משחק של 94 ב-2011 ומגיע לו להיות מהמשחקים הכי טובים של אותה שנה, אותו דור והמכשיר בכללי? לא. ברור שלא. הוא רימייק/רימאסטר ושופטים אותו ככה, אפילו שהוא רימייק של משחק באמת מאוד ישן.

בקיצור אני לא ממש מבין את התלונה שלך ספציפית לגביו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2020, 15:01

אפילו משחקי נינטנדו שעוברים רימאסטר לא מקבלים את הציונים שהמקורי קבל, שלא נדבר עוברים אותו. אבל עזוב, נדפדף את הממוצע של DS, נראה שכולם מסכימים שזה 93 "של רימאסטר" ולא 93 של "משחק AAA" אז זה פחות רלוונטי.

בנוגע לללשחק ב-DS, דווקא רציתי לשחק קוסם כי אני תמיד משחק קוסם, אבל החוסר איזון וההערות של סטיק גורמות לי לחשוב שאולי בריצה הזאת אני אשחק עם חרב.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 15:09

bling כתב:
InterAl כתב:
bling כתב:אינטר מה הקשר בין רימאסטר לבין רימייק? במיוחד כשמדובר במשחק כמו TLOU שיצא בהפרש זמן מצחיק באופן יחסי מגרסת הפס3, ברור שהוא יקבל את אותו הציון, מה המבקרים פתאום יביאו 80 למשחק שלפני 5 דקות הביאו לגרסה הנחותה שלו 95? אין בזה שום היגיון. גם הרימאסטר של GTA5 הפציץ, לא מפתיע במיוחד ולא דוגמא דומה לרימייקים האחרים שקיאו מנה.

אני כן חושב שיש פה אלמנט של הייפ דור חדש פלוס גראפיקה שהמבקרים תופסים אותה כתצוגת תכלית לדור החדש.

כאילו לרוב בהשקות מקבלים כותרים די גרועים, גם אם יפים הם לא אפויים או סתם מעפנים, הפעם קיבלו משחק אגדי, אחד החשובים ב 15 שנה האחרונות, שעבר שיפור וויזואלי (וליטוש) מאסיבי וביחד עם השקה של דור חדש, יותר מדי מפתה להכנע להייפ ולהפציץ.

ההבדל בין רימאסטר לרימייק הוא לא כזה ברור. פייבל אניברסרי - רימאסטר או רימייק? לרוב הוא מכונה רימאסטר (אפילו רשמית הוא מוגדר כרימאסטר), למרות שבנו את כל הגרפיקה מחדש על אנריל 3.

לגבי TLOU - אוקיי, נניח. מה עם ני נו קוני? רימאסטר שיצא 8 שנים אחרי וזכה לממוצע טוב מהמקור - אמנם בלעדי של סוני, אבל ממה שזכור לי הוא יצא כמעט עם אפס הייפ תוך 3 חודשים מההכרזה. מה התירוץ הפעם?

אפילו לא זכרתי שיצא איזשהו רימאסטר לנינוקוני, למישהו בכלל אכפת מזה? זה גם לא איזה משחק סוני מובהק, סתם עוד משחק תפקידים יפני שלא טרחו להביא לבוקס כמו מיליון משחקים יפנים אחרים, אני גם רואה שבקושי יש לו ביקורות בכלל, יכול להיות גם הוא שיפר משהו מהותי שמצדיק את זה, אין לי מושג כי זה לא מספיק מעניין כדי שאבדוק.

אז אתה רק מחזק את הטענה שלי, רימאסטר יכול לעקוף את המקור בלי קשר להייפ. אגב, לא שיפרו שם כלום חוץ מגרפיקה וביצועים, וכמות הביקורות היא כמו הכמות של DS כרגע (31).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 17 נובמבר 2020, 15:15

DrKeo כתב:אפילו משחקי נינטנדו שעוברים רימאסטר לא מקבלים את הציונים שהמקורי קבל, שלא נדבר עוברים אותו. אבל עזוב, נדפדף את הממוצע של DS, נראה שכולם מסכימים שזה 93 "של רימאסטר".

בנוגע לללשחק ב-DS, דווקא רציתי לשחק קוסם כי אני תמיד משחק קוסם, אבל החוסר איזון וההערות של סטיק גורמות לי לחשוב שאולי בריצה הזאת אני אשחק עם חרב.

כן, אבל המקורי במקרה הזה לא היה "שבור" כמו DS המקורי... לכן זה דווקא הגיוני. כל הביקורות אומרות ששיפורי הQOL מורגשים מאוד.
וכן, גם לי ההודעה שלו לא עשתה הרבה חשק ללכת על קסמים מהבחינה של כיף, אבל כן מהבחינה של "לפחות אני אגיע לבוס השני" :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 15:34

DrKeo כתב:

תשמע בסוף יש אנשים שמשחקים 100% קוסם והם אוהבים את זה אני מניח, אז זה עניין של טעם. אבל יש לי מאות שעות בסדרה הזו ולעניות דעתי המערכות שלה נבנו קודם כל לקרבות עם חרב.

אבל בכל זאת אני אדגיש גם לך וגם ללאסקין, זה לא שחור או לבן, המערכות במשחקים האלו מבוססות stats וכל דמות יכולה לעשות הכל. אין שום בעיה לבנות בילד של לוחם שיודע להשען על קסמים לחיזוקים מסוימים, או אפילו להשתמש בקסמי התקפה בודדים (מבחינת כמות המאנה) ברגעי מפתח, במקום להתבסס רק על קסמי התקפה עם קוסם all-in.
ולאסקין, אני מבטיח לך שלבוס השני אתה תגיע די בקלות גם בלי בילד OP :).
תמות כמה פעמים בדרך, אבל זה לא שהמשחק מקיף אותך בזוועות מהשנייה הראשונה, הוא כן נותן לך ללמוד אותו ואתה לחלוטין מגזים בכבוד המוגזם שאתה נותן לקושי שלו...

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 15:39

די נו, משחקי סולס הם משחקים למזוכיסטים. אני ביניהם. אי אפשר להציג את זה אחרת.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 17 נובמבר 2020, 15:44

קיאו, לא הבנתי מהו ההקשר שבו הציון שלו עלול לעלות וכ"כ מטריד אותך, אבל זה לא באמת משנה כי אותי אתה לא תשכנע שהוא תולדה של קנוניה משונה ושלא מגיע לו לקבל את הציונים האלה כי אני גם ככה חושב שכל המשחקים של FROM שווים כמה נקודות יותר. אתה חושב שלא הייתי נותן לדארק סולס ציון גבוה יותר מ GTA? זה הטעם שלי, זה מה שאני אוהב, ככה אני מעריך אותם ולא מרגיש צורך להתנצל על זה. הטיפול שבלופוינט נתנו לו הוא לא פחות ממדהים, כנראה חסר תקדים בכל מה שקשור לרימייקים ויזואלים, ואני שמח שהם מקבלים הכרה מוצדקת על העבודה שלהם. וזהו, למרות שלדעתי mc הוא סה"כ כלי יעיל למדוד איכות של משחקים, הוא בוודאי לא אמור או יכול לשקף את הדעה שלנו על כל משחק ומשחק. אתה יכול לא להסכים עם הציון שלו, לגיטימי.

וזה נחמד לגוון עם קסמים ביד השניה (בבילד של קוסם, זה עניין של סטט, אתה יכול לשחק עם נשק של קוסם ועדיין להיות Op) אבל לשחק נטו כ caster במשחקי סולס זה נראה לי מוזר לאללה. אבל ממש. איך אפשר לשחק בלי חרב או נשק כלשהו? זה כמו לשחק משחק אחר. אבל אם אתה נהנה, זה מה שחשוב:)
נערך לאחרונה על ידי idan ב 17 נובמבר 2020, 16:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 16:01

InterAl כתב:די נו, משחקי סולס הם משחקים למזוכיסטים. אני ביניהם. אי אפשר להציג את זה אחרת.

מצטער אינטר אני ממש לא מסכים איתך.
כן הם קשים, אני לא אומר שהם הליכה בפארק. אבל הם קשים בעיקר בשני מובנים, בשלב הראשוני שבו צריך ללמוד מה המשחק רוצה ממך ואיך לשחק אותו, וזה שלב שלאסקין יאלץ לעבור כמו כולנו, לדעתי זה לחלוטין שווה את זה. וגם אז המשחק לא בלתי אפשרי, פשוט מצריך למידה וזה בסדר.
והקושי השני הוא עניין של ריכוז, גם כשאתה לומד את המכניקות לגמרי ובוודאי בריצה ראשונה על אחד מהם, אין מה לעשות, צריך לשמור על ריכוז ולשים לב שאתה משחק נכון.

ברגע שאתה משיג את שני אלה, המשחקים באמת לא עד כדי כך קשים ואני לגמרי עומד מאחורי זה. ברור שיש להם איזה נקודה פה או שם שהיא איזו פסגה שצריך לכבוש, אבל כשזה מגיע זה חלק מהכיף, וזה לא שכל שנייה במשחק היא קושי אטומי ומאחורי כל פנייה מחכה אויב שאוכל אותך.
את DS 3 ששיחקתי אחרי שכבר למדתי את הסדרה מכל זווית אפשרית אני סיימתי על הריצה הראשונה כמעט בלי למות. באמת, ואני לא אומר את זה כדי להתרברב, ברור לי שאם הוא היה הראשון שלי הייתי מת הרבה יותר.
אבל מלבד כמה בוסים שהיו מאתגרים בפעמים הראשונות (בעיקר סוליבן, שפשוט אנס אותי פעם אחר פעם), מתתי לדעתי פעם בשעתיים בשלבים עצמם וגם זה מחוסר ריכוז.
גם בBB המצב לא שונה כל כך וזה עוד משחק שרענן מעט את הנוסחה.

עם זאת ברור שבריצות על דימון סולס ועל דארק סולס 1 מתתי הרבה יותר, אבל העובדה היא שברגע שלומדים את העניין זה באמת לא מסובך מדי. ולכן אני ממליץ ללאסקין לפחות לנסות את המשחק, כי ברגע שהוא ילמד אותו אני בטוח שהוא מאוד יהנה, הוא סתם 'מפחד' מהמשחק כי סיפרו לו שזה קושי בלתי נתפס שצריך לתלוש שערות כדי להתגבר עליו. זה ממש לא נכון.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 16:06

אתה טוען שזה לא מסובך מדי ועדיין גם אתה, בתור veteran עם מאות שעות בסדרה, היית צריך 30 ניסיונות כדי לעבור את הבוס האחרון של סקירו. קרא לזה טירוף/התמכרות/אוטיזם/מזוכיזם/לא יודע מה... אבל ברור שלשחקן הממוצע אין מה לחפש במשחקים האלה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 16:17

לא, בסדר גמור - נקודות שיא יש וגם היו בds3 (סוליבן שנמצא באמצע המשחק היה לי הכי קשה, כאמור), אבל לאסקין מדמיין משחק שבו כל שנייה היא השרדות וכל פנייה היא מוות. זה לא נכון, כשאתה לומד את המשחק הוא באמת לא קשה במיוחד מעבר לנקודות האלו.
זה לא שכל שנייה היא מבחן עצבים, זו הכוונה שלי.

בכל מקרה אני נכנסתי לסדרה הזו בלי שום קשר לקושי שלה, בכלל לא חיפשתי משחקים מאתגרים בזמנו. הייתי בן 16 וקצת יותר בקטע של מבוכים ודרקונים מהיום, ודימון סולס מאוד קרץ לי (לחבר שלי שקנה והשאיל לי יותר נכון) כמשחק בכלל.
אז אם כ'גיימר רגיל' נשאבתי ככה לסדרה הזו, זה אפשרי.
נערך לאחרונה על ידי Stick ב 17 נובמבר 2020, 16:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 16:19

ברור שלא. מבחן העצבים הוא בד״כ הבוסים, וכן, זה לגמרי מגיע למצב שבא לך לשבור את השלט/מקלדת/מה שזה לא יהיה שנמצא לידך. מצטער, אלה פשוט לא משחקים לשחקן הממוצע ואי אפשר להציג אותם כ״לא נוראים כל כך״. אין משהו בעולם הגיימינג יותר נורא מהם, לפחות לא ב-10-15 שנים האחרונות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 17 נובמבר 2020, 16:25

לא מסכים. רגעי השיא האלו הם עשרות שעות בתוך המשחק ולכל הפחות שווה ללאסקין לנסות את המשחק עד אז.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 16:28

לנסות תמיד שווה אני מניח, זה לא אומר שהמשחק מתאים לך. מי שלא אוהב משחקים קשים מדי, באמת שאין לו מה לחפש במשחקים האלה. אין משחקים יותר קשים מהם.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 17 נובמבר 2020, 16:35

די נו ברור שלא קין לא יכול לשחק במשחקים כאלה. ועוד בלי פאוז?! זה לא הבן אדם :)
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 17 נובמבר 2020, 16:43

סולס משחקים קשים אבל הוגנים, אם יש סבלנות כל אחד יכול להתגבר עליהם. מצד שני יכולה להיות לך המון סבלנות אבל את השלבים האופציונלים ב Super Meat Boy לא בטוח שתעבור. גם Cuphead זכור לי כמשחק די קשה שנטשתי לקראת הסוף. יש עוד דוגמאות למשחקים קשים, אבל כן בעיקר בצד של האינדי (לפחות בעשור האחרון, לפני כן היה כל מיני נינג'ה גיידן וכאלה).

מה גם שבסולס תמיד יש אופציה ל Co-op, ככה שתמיד אפשר לשחק עם אנשים ולעשות לעצמך חיים יותר קלים. זה ה easy mode האמיתי.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 17 נובמבר 2020, 16:56

אם תשקיע מספיק זמן, תוכל לעבור הכל. את השלבים האופציונליים של super meat boy אני לא זוכר, אבל קאפהד לא קשה יותר מסולס לדעתי. ולא תמיד יש קואופ. החל מהדור האחרון אתה צריך פלוס בשביל זה ולא לכולם יש. וה-matchmaking ב-DS1 היה שבור לגמרי, לפחות על הפיסי. בסקירו אין אונליין בכלל...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2020, 17:08

idan כתב:קיאו, לא הבנתי מהו ההקשר שבו הציון שלו עלול לעלות וכ"כ מטריד אותך, אבל זה לא באמת משנה כי אותי אתה לא תשכנע שהוא תולדה של קנוניה משונה ושלא מגיע לו לקבל את הציונים האלה כי אני גם ככה חושב שכל המשחקים של FROM שווים כמה נקודות יותר. אתה חושב שלא הייתי נותן לדארק סולס ציון גבוה יותר מ GTA? זה הטעם שלי, זה מה שאני אוהב, ככה אני מעריך אותם ולא מרגיש צורך להתנצל על זה. הטיפול שבלופוינט נתנו לו הוא לא פחות ממדהים, כנראה חסר תקדים בכל מה שקשור לרימייקים ויזואלים, ואני שמח שהם מקבלים הכרה מוצדקת על העבודה שלהם. וזהו, למרות שלדעתי mc הוא סה"כ כלי יעיל למדוד איכות של משחקים, הוא בוודאי לא אמור או יכול לשקף את הדעה שלנו על כל משחק ומשחק. אתה יכול לא להסכים עם הציון שלו, לגיטימי.

וזה נחמד לגוון עם קסמים ביד השניה (בבילד של קוסם, זה עניין של סטט, אתה יכול לשחק עם נשק של קוסם ועדיין להיות Op) אבל לשחק נטו כ caster במשחקי סולס זה נראה לי מוזר לאללה. אבל ממש. איך אפשר לשחק בלי חרב או נשק כלשהו? זה כמו לשחק משחק אחר. אבל אם אתה נהנה, זה מה שחשוב:)

אני אוהב לשחק ב-RPG קוסמים, למשל בדיאבלו 1-3 שחקתי אך ורק קוסם אפילו שיש לי במצטבר בסדרה הזאת כנראה איזה 5000 שעות בהליכה וחצי מהקטע שלה זה לנסות את כל הדמויות. אבל כן, במשחק סולס זה פאקינג מוזר. את DS המקורי שחקתי כקוסם כי אז לא ידעתי עדין מה זה משחק סולס, כי הם לא ממש היו קיימים, אז ברור שאוטומטית בחרתי קוסם כי זה מה שאני עושה במשחקים עם קלאסים, כלל סדרת ME אגב. אבל בריצה על הפס5? אני משער שאני אלך על בילד חרב סטנדרטי, קוסם בסולס זה ממש מוזר.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 29 אורחים