נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Stick
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Stick » 15 נובמבר 2020, 17:53

חותם על כל מה שאמרת, חוץ מהעובדה שאני מסכים עם עידן שכן יש ערך לרימייק של דימון סולס באותה המידה שיש ערך לרימייק של דארק סולס 1 או 3. ההבדל היחיד הוא שבתסריט המושלם ההגיוני (כלומר לא התסריט שבו FS עושים את הרימייק..), רימייק של דימון סולס לכל הפחות מעדכן את עצמו כדי לעמוד שווה עם DS3. אז זה לא התסריט הכי מושלם, ואגב יכול להיות באותה מידהשהם היו מנסים ומחרבשים את המשחק בסוף, אז זה לא בהכרח דבר רע ודימון סולס כמשחק ן עובד בסופו של דבר, והרימייק הזה כן מצוין בסופו של דבר.

אבל אין מה לעשות, בסוף זה כאילו FS יוציאו מחר את DS4, והוא יהיה משחק מעולה עם שלבים ובוסים מצוינים (למרות שספציפית הבוסים של דימון ברובם פחות מוצלחים בעיניי... אבל השלבים כן, ואומרים שגם הלור אבל אני לא חזק שם בינתיים), וויזואלית הוא יהיה עוצר נשימה והכל, אבל הגיימפלי שלו ב2020 יהיה פחות טוב מהגיימפלי שהם עשו ב2016. פתאום יתפקשש להם משהו, פתאום מערכות לא יעבדו כמו שאתה מצפה אחרי הליטוש של 4-5 משחקים בסדרה.
אז וואלה, כל עוד 'הקמפיין' (הצורה שלי להגיד המשחק במנותק מהמערכות) יהיה מצוין כמו שFS יודעים לעשות אז אני אשחק אותו ואהנה ממנו מאוד. גם את DS2 אני אוהב בסופו של דבר. אבל בכל זאת אבקר אספקטים, בכל זאת אצביע על נקודו חלשות, אין מה לעשות.
זה בדיוק הרימייק הזה, מלבד העובדה שיש לו קלף יציאה מהכלא בצורת העובדה שלא FS עובדים עליו, ושבBP יכולים להגיד "נשארנו נאמנים". זה כביכול פותר אותו מהביקורות האלו, אבל לא באמת, הרי אין לך ספק שאם FS היו חוברים לBP ונותנים צוות שיטפל בגיימפלי, הרימייק הזה היה יוצא משחק יותר טוב, נכון? כלומר יש מה לתקן ויש מה לשפר במשחק, ויש לנו אפילו הוכחות קונקרטיות עם סדרת דארק סולס.
אבל FS לא עזרו להם, וBP הלכו על בטוח. ודימון סולס הוא עדיין משחק מצוין, והרימייק הזה עדיין מרגש אותי מאוד (להבדיל מקיאו זה המשחק הבלעדי שהכי הייתי רוצה לראות רימייק שלו, מלבד אולי GOW המקוריים), ועדיין - יש על מה להצביע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 נובמבר 2020, 18:08

היי, אני לא אומר שאין ערך לרימייק של DS, הוא משחק טוב ורימייק לכל משחק טוב הוא ברכה. אבל אני:
1) לא חושב שהוא מתאים ל-BP כי הוא משחק שצריך שדרוגים בכל מני תחומים ו-BP לא ממש עושים שדרוגים מעבר לגרפיקה ודברים קטנטנים של QOL.
2) יש משחקים שהייתי רוצה לראות את BP עושים קודם, משחקים שגם מתאימים יותר למנטליות "אנחנו לא נוגעים בכלום חוץ מהגרפיקה".

כשזאת עובדה מוגמרת שBP עושים את DS וזה התוצר שקבלנו, זה ממש אחלה ואני גם אקנה אותו. אין לי ספק שהוא טוב וכיף כי זה DS והוא אחלה של משחק. אבל האם זה הדבר הכי טוב שהם יכלו לעבוד עליו? לדעתי לא, זה הכל. אני רואה יקומים שבהם הם עושים משהו הרבה יותר מעניין וגם משהו שמתאים יותר ליכולות שלהם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 נובמבר 2020, 20:09

אישית, מכל משחקי FS ששיחקתי, הכי אהבתי את סקירו. למרות שמעולם לא סיימתי אותו (סתם התעייפתי אחרי הקרב נגד הקוף הגדול), הוא יושב אצלי ממש גבוה במשחקי הדור. אישית, כלל משחקי SOULS שקדמו לו היו משחקים שאליהם לא הצלחתי להתחבר, ודימון סולז, נראה הקלאנקי ו'משעמם' מכולם.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 15 נובמבר 2020, 20:28

סקירו הוא גם השינוי הכי גדול שFS עשו מאז אותו דימון סולס, למעשה אפשר קצת להגזים ולהגיד שסקירו הוא המשחק החדש הראשון שFS עשו מאז דימון סולס.
מיאזאקי דיבר פעם בדיוק על זה (בכלל הוא מדבר על הדברים האלו בכנות כמעט מלחיצה), הוא חתם עם BN על טרילוגייה של המשכים רוחניים לדימון סולס, ולמעשה כבר לאחר דארק סולס נמאס לו. ב2 הוא ממש לא היה פעיל, ל3 הוא נכנס בכוח מלא רק בשנת הפיתוח האחרונה. BB (שהוא כן 100% מיאזאקי) הוא אולי טיפונת תזוזה מהנוסחה, אבל זה עדיין מוד של DS לכל דבר ועניין. אני מנחש שהעובדה שאין עדיין BB2 היא פחות חוסר רצון של סוני לעניין, ויותר חוסר רצון של מיאזאקי.
לאחר DS3 כשנגמרו כל החוזים ואפשר היה להתחיל לעשות מה שהם רוצים סוף סוף (ואני מניח שמבחינה כלכלית ויוקרתית הם גם יכלו לראשונה באמת להרשות לעצמם), הם התחילו לעבוד על שני פרויקטים - סקירו, והמשחק הבא של מיאזאקי אלדן רינג.

אז סקירו כן כולל כמה נקודות דמיון עם DS, אבל לראשונה מאז 2007 הייתי אומר שהם יצרו משחק חדש באמת מהבסיס לגמרי. אגב אני גם אוהב יותר את סקירו מכל משחק שלהם כמשחק, אבל אי אפשר להשוות שום דבר לחוויה הראשונה עם דארק סולס 1, שלמרות שכן שיחקתי בדימון סולס לפניו הוא היה הראשון שבאמת נשאבתי אליו ולמדתי 'על בשרי' את מלוא המכניקות והמערכות שלו.

בכל מקרה ER הוא מלכתחילה המשחק הגדול יותר מבין השניים שהם יצאו לעשות לאחר סדרת סולס, והחבירה של ג'ורג' מרטין לפרויקט, כמו גם העובדה שמיאזאקי בעצמו מגדיר את זה כ'דבר הגדול הבא' שלו אחרי דארק סולס, רק מעלה את ההייפ מבחנתי לגבהים לא הגיוניים. כאילו, אני די בטוח שאני לפחות טיפה אתאכזב אם הוא לא יהיה המשחק הכי טוב שלהם מבחנתי, גם אם הוא יהיה ממש טוב. מצד שני, אני גם די בטוח שהוא יהיה המשחק הכי טוב שלהם :).
אגב, יש שמועות מאוד רצניות שהוא מופיע השנה סוף סוף בVGA, בעיקר עכשיו אחרי שפיל דיבר עליו בצורה ישירה וגם הטוויטר שלהם התעורר. אבל יש שמועות חזקות על כך שהוא יופיע בכל תערוכה שהתקיימה מאז שהוא הוצג לפני שנה וחצי, אז אני כבר לא מפתח צפיות...

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 10:25

וואלה, ככה אתם זוכרים את זה? חחחח אני זוכר את זה קצת אחרת..
עם העדפה אישית אחרת אני בוודאי לא מתווכח, אבל כחלק מהשיכנוע העצמי ללמה זה רעיון גרוע שהמשחק שפחות בא לנו עליו יקבל רימייק עלו הרבה נימוקים שונים, ואתם מוזמנים לעבור על הפרוטוקול ולרענן את הזיכרון על איך הערכתם שרימייק גרפי לדימון סולס יחזיק ב 2020 או אם בכלל יש לו ערך כלשהו אחרי ששיחקת בדארק סולס. כלומר בשביל דמו טכני חצי אפוי וחצי שבור שאשכרה אין לו שום ערך אם שיחקת במשחק אחר, זה קצת תופס אותי בהפתעה שכולם פתאום האמינו שהוא יקצור שבחים - שבכלל לא מגיעים לו, וגורמים לנו לאבד אמון במוסד הביקורות אבל לא משנה - כי הוא בעצם, איכשהו, למרות כל זה, דווקא משחק לא רע.. קצת מוזר אני חייב להגיד, אבל בקטנה :D

מעבר לזה, תסלחו לי אם אני לא מתייחס לכל טיעון, כי כבר ניהלנו את הדיון הזה יותר מפעם ופעמיים וזה כבר מרגיש חסר טעם אחרי שהמשחק יצא. אני רק יגיד שמכל המועמדים הריאליים לרימייק, כלומר לא הזיות כמו דארק סולס אלא אשכרה משחקים ששייכים לסוני, דימונס סולס הייתה הבחירה הברורה מהרבה סיבות שכבר נטחנו בפורום הזה עד דק, שאולי גם עכשיו אתם לא קונים אותם, אבל לאור התוצאות, כמו גם ההערכה הדי מדוייקת שלי לסוג הרימייק שבלופוינט כשירים לעשות, אני מרגיש לגמרי vindicated בעניין. אבל שיעשו רימייק אחד לאחד למי מהמשחקי פס2 הרלוונטים, עם מצלמות קובעות מראש ומכניקות ארכאיות, נראה אם גם אתם צדקתם ואני טעיתי. להערכתי זה לא יעמוד למבחן, כי זה רעיון פחות מוצלח.. וכאשר הם באמת יגיעו לעבודה על קלאסיקות ישנת מהסוג הזה, זה כבר יהיה השלב שבו הם יעשו רימייקים מורכבים יותר, לא רק overhaul גרפי+שיפורים. אבל נחכה ונראה, בהחלט מעניין יהיה לראות איך יראה הפרוייקט הבא שלהם.

והויכוח אף פעם לא היה אם המכניקות שלו יותר או פחות טובות מהמשחקים שבאו אחריו, שיחקתי בהם בדיוק כמוך סטיק ואני מכיר את ההתפתחות שלהם. אבל זאת לא באמת השאלה, אלא האם סולס הם בכלל משחקים שהניואנסים במכניקות שלהם זה הדבר הכי מהותי שמגדיר אותם משל היו משחקי מכות תחרותיים? וכמה השיפורים במכניקות בין משחק למשחק באמת דרמטים ובכלל כמה כל זה קריטי בשביל להעריך את החוויה? לדעתי הרבה פחות מאיך שזה בדר"כ הוצג בדיונים בפורום בלשון המעטה, ונראה לי שזה די משתקף עכשיו בביקורות, אחרת אין דרך אחרת להסביר את הציונים האלה בלי להתפתל. בכלל סולס תמיד היו יותר דאנג'ן קרולר ממשחקי אקשן בשבילי ובגלל זה, בין היתר (ויש הרבה יתר), אני אוהב יותר את דארק סולס על פני דארק סולס 3, למרות ההתפתחות הטבעית של המכניקות באחרון. לא יודע, המכניקות העילאיות בבלאדבורן עם ה Trick Weapons, לא הורידו לי ממשחקים אחרים של FROM או הפכו אותם לענתיקות לא רלוונטיות.

ואתה לא צריך להסביר למה משחק חדש של FROM יהיה מרגש יותר, זה ברור, בדיוק כמו שראגנארוק מרגש אותי יותר מרימייק למשחקי GOW על הפס2 ולכן זה עדיין היה וישאר טיעון מצחיק בעיני בקונטקסט של הרימייק כי גם למשחקים שאנשים כאן ביקשו כתחליף היו המשכים, וכאלו עם קפיצה משמעותית הרבה יותר מאשר דימונס סולס-לDS3, גם במבנה שלהם, גם בגיימפלי. אבל אז, בנקודה הזאת, הייתה עולה הטענה שמדובר בקלאסיקות ומשחקים שלמים בעוד דימונס סולס הוא אב טיפוס בלי שום ערך אומנותי וכו'.. וזהו, שם הייתה המחלוקת. בעיני הוא יותר מי רק המשחק שהוליד את דארק סולס או וואטאבר. זה הכל. ואני לגמרי מרגיש שהקבלה החמה שהוא זוכה לה עכשיו מחזקת את התפיסה שלי.. אבל אם זה לא משכנע אותכם, או חלקכם, זה גם בסדר, זה לא שמישהו אי פעם שינה את דעתו בפורום:)

ולשאלתך, אם אני צריך לנחש, אז השידרוג לגלגול שהוא כמעט מובן מאליו ואין שום סיבה לא לעשות אותו, הוא גם כנראה משהו מאוד פשוט ליישום.. ה backstab אולי קצת פחות, כי ייתכן והוא קשור בלתכנת מחדש את ה AI של האויבים? יעני אני לא מפתח משחקים אבל יש מצב שזה העניין, ואם כן אז מדובר בפרוייקט קצת יותר מורכב כנראה, שאולי מצריך יותר מידי משאבים ואולי בכלל לא קיים בסט היכולות שלהם. לא יודע, אפשר רק להעריך.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 16 נובמבר 2020, 10:37, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 נובמבר 2020, 10:35

זה מדהים כמה כולכם מתעמקים במכניקות של משחקי FS כשכל מה שאני מכיר מהחבר׳ה האלה (ששיחקתי) זה Ninja Blade בתקופת ה-360 והוא היה הכל חוץ מגיימפלי עמוק :D

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 10:43

חחח נינג'ה בלייד.. שיחקתי בדמו שלו על ה 360 וזכור לי שהיה בו סט פיס ארוך והמון QTE, בערך האנטיתזה לשאר המשחקים שהם עשו מאז.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 11:53

אבל עידן אני באמת לא מבין את השורה התחתונה, כל מה שאתה אומר זה שהרימייק הזה טוב כמו שהוא? הרי אמרתי כבר אין ספור פעמים שאני מת לשחק בו.
אני גם אתן לך את זה שאולי הוא באמת מחזיק טוב יותר ממה שאני מצפה לו, רק על ידי סידור הצד הטכני ושדרוג הצד הויזואלי. את זה אדע כשאשחק בו, אבל זה רימייק שאני מחכה לו עוד לפני שהוכרז, וגם אם לא הייתי ב100% צפייה אליו לאורך 100% מהזמן, עכשיו אני כן ותמיד רציתי אותו.

כל מה שאני אומר זה שמדובר ברימייק מעניין. מדובר במקרה מיוחד, וזה מעניין. אתה לא מסכים עם זה? אתה חושב שמדובר בסיפור זהה לזה של SOTC נניח? אתה לא חושב שיש כאן אלמנטים שהיה מעניין לראות לאורך הדרך מה BP יעשו איתם, ועכשיו אפשר לדבר על הפתרונות שהם נתנו?
כי אני חושב שכן, ואני ממש לא היחיד (מוזצן לצלול לניתוחים של שחקני סולס ותיקים ומוכרים. הרי על מה עוד הם ידברו מלבד העובדה שהמשחק יפה?)

יש לדימון סולס הצדקה כמשחק בפני עצמו. אני בספק אם אמרתי פעם בצורה מפורשת את ההפך מזה, גם אם אולי הייתי יותר ספקן לעיתים, אבל גם אם כן - אז שיניתי את דעתי ( :)).
אבל הוא יכל להיות טוב יותר מזה אם הייתה עובדת עליו מפתחת עם יכולת ונכונות להתעסק במערכות שלו, בדיוק כמו שאני בטוח שהוא יותר טוב בזכות העובדה ששדרגו את הגלגול, ושהוא היה יותר טוב אם היו מתקנים את הback stab.
מצד שני הוא גם יכל להיות הרבה פחות טוב אם אותה מפתחת הייתה משנה בצורה לא מוצלחת, ופוגעת במה שעבד במקורי. זו פחות או יותר ההגדרה של ללכת על בטוח, ולדעתי כשBP אומרחם "נשארנו נאמנים" הם מתכוונים "הלכנו על בטוח".
זה סבבה לגמרי ואין לי טענות אליהם. זה פשוט היה מקרה מיוחד והיה מעניין לראות מה הם יעשו. לפחות לדעתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 13:36

עידן, הפרזת את הטענות שלנו בצורה די מטורפת. מעבר לזה שגם אני וגם סטיק אמרנו שכנראה נקנה את המשחק, סה"כ אמרנו ש-DS הוא בחירה מוזרה ממש וכל משחק סולס היה עדיף עליו לרימייק. ולא, אני לא חושב שכל משחק פס2 היה צריך יותר עבודה ממנו, לדעתי ICO למשל היה מרגיש לגמרי מודרני עם גרפיקה של פס5. מעבר לזה, בזמנו הנחנו כולנו שבלופויינט הולכים לעשות OVERHAUL למשחק, לא סתם מוד גרפי, בגלל הציטוטים שיצאו מהם כאילו הם לקחו על עצמם פרוייקט ענקי. הפרספקטיבה הייתה שונה לגמרי כשחשבנו שלא משנה אם זה DS או משחק פס2 או פס3, BP ממש יעשו פה "RE2" ולא מוד גרפי.

בנוגע לציונים, באמת שאני לא יודע מה להגיד ולמה המשחק סולס האולי הכי פחות טוב בסדרה מקבל את הממוצע הכי גבוה בסדרה מעבר לסוג של מעגל הייפ הזה סביב השיגור. באמת תעלומה. זה לא משנה איך המשחק מחזיק ב-2020, עוד לפני עשור הוא לא היה משחק של 93 ובטח ובטח שב-2020 הוא לא כזה. אין פה איזה מסתורין, כולנו שחקנו במשחק הזה כבר, הוא אשכרה אותו משחק בעטיפה יפה יותר. אתה שחקת ב-DS לפני יותר מעשור, אתה חושב שזה משחק של 93? אתה חושב שמגיע לו להיות הDS עם הממוצע הגבוה בסדרה?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 14:59

סתם במקרה יורוגיימר העלו ממש עכשיו את הביקורת שלהם על המשחק והופ, איזה קטע, הם מתייחסים לנקודות שאני וקיאו התייחסנו אליהן. סתם שני ציטוטים משם:
There's an inherent imbalance that remains, too - while some boss exploits have been removed, there's still an easier path you can forge through Demon's Souls by leaning towards magic-infused builds. There's that same fussiness to the World Tendency system that, despite more prominence in the player UI, remains hard to parse, and some of that old clumsiness as you tumble through the Valley of Defilement's stacked walkways - the occasional jarring sense of an old, strange PlayStation 3 game jutting through the gloss of a PlayStation 5 powerhouse.

Put Demon's Souls back to back with something like Dark Souls 3 - playable at 60fps on PS5, incidentally - and while Bluepoint's visuals feel like they're several generations ahead, it's fascinating to see where FromSoftware evolved its underlying formula.

ובכל זאת זה לא הפריע להם לתת למשחק דירוג 'מומולץ', ובגדול הביקורת ברוח מאוד חיובית ואין ספק שהמבקר מאוד התרשם מהרימייק הזה.
הנקודה היא שפשוט זו לא סתירה מוחלטת, יש כאן עניין סביב הרימייק הזה ובאותו הזמן הוא גם מסתמן כחתיכת משחק מצוין.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 נובמבר 2020, 15:33

אני מופתע מרמת התשבוחות כלפי הגראפיקה שהרימייק מקבל, לא רק בקטע של איזה שיפור גראפי מדהים על פני המקור סטייל התשבוחות ש SOTC קיבל, אלא בכלל, שזה כאילו הדבר הכי מרשים שנראה ותצוגת תכלית לדור הבא ואם ככה הגראפיקה של הפס5 נראית כבר עכשיו אז וואו איך זה הולך להראות עוד כמה שנים וכו׳. אולי אני צריך לראות עוד מהמשחק הזה, כי ההשתפכויות כלפי הגראפיקה לא תואמות את הרושם שקיבלנו רובנו לפחות.

לדעתי הרבה מהאפקט שגורם לציונים האלה זה שהמבקרים ממש משתגעים מהגראפיקה ומהליטוש של משחק סולס ב 60 פריימיים עם אנימציות נורמליות, זה לא משהו שהם רגילים לקבל מ FROM ואולי זה האפקט וואו הזה שתמיד היה חסר במשחקים שלהם שגורם לתגובות הקיצוניות האלה, כאילו תמיד היה את הגיימפליי/עולם/אווירה ועיצוב אבל אף פעם לא היה אפקט וואו גראפי חזק (כמו שהמבקרים מתארים) ואת הליטוש הזה, וזה בשילוב כמובן עם ההייפ וההשקה של הדור הבא, כנראה שכל זה מוביל לכך שהוא מקבל כאלו ציונים הזויים.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 15:51

כלומר אלה מבקרים שאף פעם לא שיחקו את משחקי פרום על הפיסי?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 נובמבר 2020, 15:59

קודם כל משחקי פרום על הפיסי עדיין נראו חרא באופן יחסי. גם האנימציות והליטוש לא היו ברמה הזו. 60 פריימים היה אומנם, וכן יש סיכוי סביר שרובם לא התייחסו בכלל לגרסאות הפיסי, לא סוד שרובם נמצאים בנישה של הקונסולות שלהם ושוב, ה 60 פריימים זה חלק מהעניין אבל אפקט הוואו הוא הרבה בזכות הגראפיקה והליטוש של הרימייק הזה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 16:16

תשמעו, בשביל לראות שאני לא מדמיין, בדקתי.. ובאמת שלא הפרזתי, זה במדויק מה שאמרתם. גם לא כולנו חשבנו שבלופיינט הולכים לעשות OVERHAUL למשחק.. אמנם לאסקין חשב שזה יותר סביר שהם יעבדו על Gow בוואן שוט או mgs עולם פתוח מאשר על רימייק גרפי ל DS, אבל אני הייתי די עקבי בעניין.
ו ico הוא היוצא מן הכלל, אני מסכים. אבל אחרי שהם אמרו שהפרוייקט הבא שלהם יהיה גדול יותר מ sotc זה היה ברור שזה לא יהיה הוא, כמו שזה היה הגיוני יותר שזה יהיה דימונס סולס כי הוא פשוט משחק גדול יותר מ sotc. וגם על כל זה דיברנו לא מעט לפני שלמדנו באיזה משחק מדובר, שום דבר כאן לא חדש.

אבל אם לא הבנתי נכון את העמדה המעודכנת שלכם, אז סבבה אני יורד מזה, כי אין לי שום ויכוח עם הביקורת שלך על ההחלטה שלהם לא לאזן את המערכת קסמים או ה World Tendency, במיוחד שזה משהו שהם לחלוטין כן יכלו לעשות, ובחרו שלא. אני רק חושב שזה פשוט לא כזה ביג דיל (אבל אולי זה בגלל שאני לא ממש משחק עם קסמים? גם כאשר הוסיפו פי מאה יותר מהם במשחקים מאוחרים יותר) וכך זה לפחות משתקף בביקורות, שעל אף ההתפתחות של משחקים מאוחרים יותר, הוא עדיין אחלה משחק, שעומד לגמרי במבחן הזמן. ואני בסה"כ ניסיתי לתת הסבר אלטרנטיבי ללמה הם לא שינו את הקסמים, אבל ממש לא ניסתי להגן על העמדה הזאת. אני שיחקתי השנה ברימייק למשחק שחשוב לי פי כמה וכמה יותר ובוא נגיד בעדינות שהם שינו שם כמה דברים קצת יותר קריטיים מאיזה באלנס באיזה מכניקה.. ולמרות שלא תמיד אהבתי את כל השינויים, אני לגמרי זורם איתם ומתרגש למה שיבוא בהמשך. אז אם אני לא טהרן כלפי זה, ממש לא מזיז לי את הביצה אם בלופוינט היו עושים שינויים שהם חושבים שהיו משפרים את המשחק.

ואני לא מתחבר לדיון על השוואת לרימייקים של קאפקום או אכזבה מהמחשבה על מה מפתחות אחרות יכלו לעשות, כי זה פשוט לא נראה לי רלוונטי או קשור לאיזה בסיס במציאות. כאילו אולי פשוט הגישות שלנו לרימייק הזה שונות אבל אני לא חושב שדימון סולס הוא העיקר כאן, אלא בלופוינט. כלומר אני לא חושב שסוני החליטה שהיא רוצה לעשות רימייק לדימון סולס וחיפשה את המפתחת המתאימה ביותר להחיות אותו או משהו כזה. ממש לא. לדעתי זה יותר בכיוון של יש לנו מפתחת חדשה שאנחנו עובדים איתה, המומחיות שלה מאוד נישתית, והם פשוט חיפשו לזרוק לכיוונה את הפרוייקטים הכי מתאימים שיתנו את התוצאה הכי טובה, שבעזרת שכבת צבע חדשה יוסיפו עוד משחק איכותי לקטלוג (זה שאין להם משחק FROM בלעדי בדור הזה, בוודאי עזר לקבל את ההחלטה). וכמו sotc גם DS לדעתי הייתה בחירה מצויינת. לא בגלל שבלופוינט הם הסטודיו הכי טוב לעשות אותו המשחק הכי טוב שהוא יכול להיות, אלא כי זה המשחק ארגיובלי הכי טוב שהם יכלו לעשות במסגרת היכולות שלהם, שלפחות כרגע לא כוללות הרבה יותר משיפוץ גרפי ושיפורים (הם הוסיפו הפעם גם עבודת אנימציות ופיזיקה, שזה כן קפיצה מבחינתם ביחס לעבודה הקודמת שלהם). בגלל זה למרות שזה נשמע כאילו לא הגיוני להעדיף משחק חדש יותר, DS כמשחק יותר מודרני היה פרוייקט שיותר תפור למידות שלהם, וזו תמיד הייתה הגישה שלי לכל העניין.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 16:19

בלינג - רוב קהילת הסולס משחקת על הpc, ואולי המשחק נראה משמעותית פחות יפה ויזואלית, אבל הוא 60 יציב והאנימציות של משחקי סולס פשוט נהדרות. אני לא מדבר על אנימציות פנים למשל או איזו החלקת היד על השיער סטייל אנצ'רטד, אבל FS אשפים בכל הקשור לאנימציות של אויבים שמשרתות את הגיימפלי, אנימציות של השחקן וכו'.
אני לא חזק בצד הטכני אבל אחת הטענות כלפי סולס לייק שלא מצליחים היא כמעט תמיד האנימציות, שלא ברמה של FS.

בכל מקרה מאז החשיפה הראשונית אני אומר שהמשחק הוא שואוקייס ויזואלי שעוד לא ראינו כמוהו, אז למען האמת אני עדיין לא מבין על מה אתם מדברים ועכשיו גם המבקרים איתי :).

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 16:21

עם כל הכבוד לרימייק, האנימציות בסקירו ובלאדבורן קצת יותר מרשימות ומורכבות.. גם בדארק סולס 3.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 16:27

צפיתי כמה דקות בוידאו של גיימספוט, והאמת? לא נראה שונה מהותית מאיך ש-DS3 זכור לי על הפיסי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 נובמבר 2020, 17:00

מבחינה וויזואלית אינטר?! די נו, אפילו אני שלא נופל מהרייק לא הייתי הולך למקומות כאלה. באמת שאין מה להשוות.

סטיק, הביקורות בעצמן מדברות על השיפור באנימציות ובאיך שהמשחק מרגיש, פרש את זה איך שתרצה. בכל אופן ברור שהאפקט הגראפי הוא המרכיב העיקרי שממנו משתפכים ולזה מתווסף כל השאר.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 17:04

הם שיפרו את האנימציות ביחס למשחק המקורי ללא ספק, אבל משחקים מאוחרים יותר של FROM מציגים אנימציות הרבה יותר מורכבות. תחפש כל וידיאו של דו קרב מסקירו או בלאדבורן, זה בליגה אחרת לגמרי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 17:09

בדיוק מה שעידן אמר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 17:11

idan כתב:תשמעו, בשביל לראות שאני לא מדמיין, בדקתי.. ובאמת שלא הפרזתי, זה במדויק מה שאמרתם. גם לא כולנו חשבנו שבלופיינט הולכים לעשות OVERHAUL למשחק.. אמנם לאסקין חשב שזה יותר סביר שהם יעבדו על Gow בוואן שוט או mgs עולם פתוח מאשר על רימייק גרפי ל DS, אבל אני הייתי די עקבי בעניין.
ו ico הוא היוצא מן הכלל, אני מסכים. אבל אחרי שהם אמרו שהפרוייקט הבא שלהם יהיה גדול יותר מ sotc זה היה ברור שזה לא יהיה הוא, כמו שזה היה הגיוני יותר שזה יהיה דימונס סולס כי הוא פשוט משחק גדול יותר מ sotc. וגם על כל זה דיברנו לא מעט לפני שלמדנו באיזה משחק מדובר, שום דבר כאן לא חדש.

אבל אם לא הבנתי נכון את העמדה המעודכנת שלכם, אז סבבה אני יורד מזה, כי אין לי שום ויכוח עם הביקורת שלך על ההחלטה שלהם לא לאזן את המערכת קסמים או ה World Tendency, במיוחד שזה משהו שהם לחלוטין כן יכלו לעשות, ובחרו שלא. אני רק חושב שזה פשוט לא כזה ביג דיל (אבל אולי זה בגלל שאני לא ממש משחק עם קסמים? גם כאשר הוסיפו פי מאה יותר מהם במשחקים מאוחרים יותר) וכך זה לפחות משתקף בביקורות, שעל אף ההתפתחות של משחקים מאוחרים יותר, הוא עדיין אחלה משחק, שעומד לגמרי במבחן הזמן. ואני בסה"כ ניסיתי לתת הסבר אלטרנטיבי ללמה הם לא שינו את הקסמים, אבל ממש לא ניסתי להגן על העמדה הזאת. אני שיחקתי השנה ברימייק למשחק שחשוב לי פי כמה וכמה יותר ובוא נגיד בעדינות שהם שינו שם כמה דברים קצת יותר קריטיים מאיזה באלנס באיזה מכניקה.. ולמרות שלא תמיד אהבתי את כל השינויים, אני לגמרי זורם איתם ומתרגש למה שיבוא בהמשך. אז אם אני לא טהרן כלפי זה, ממש לא מזיז לי את הביצה אם בלופוינט היו עושים שינויים שהם חושבים שהיו משפרים את המשחק.

ואני לא מתחבר לדיון על השוואת לרימייקים של קאפקום או אכזבה מהמחשבה על מה מפתחות אחרות יכלו לעשות, כי זה פשוט לא נראה לי רלוונטי או קשור לאיזה בסיס במציאות. כאילו אולי פשוט הגישות שלנו לרימייק הזה שונות אבל אני לא חושב שדימון סולס הוא העיקר כאן, אלא בלופוינט. כלומר אני לא חושב שסוני החליטה שהיא רוצה לעשות רימייק לדימון סולס וחיפשה את המפתחת המתאימה ביותר להחיות אותו או משהו כזה. ממש לא. לדעתי זה יותר בכיוון של יש לנו מפתחת חדשה שאנחנו עובדים איתה, המומחיות שלה מאוד נישתית, והם פשוט חיפשו לזרוק לכיוונה את הפרוייקטים הכי מתאימים שיתנו את התוצאה הכי טובה, שבעזרת שכבת צבע חדשה יוסיפו עוד משחק איכותי לקטלוג (זה שאין להם משחק FROM בלעדי בדור הזה, בוודאי עזר לקבל את ההחלטה). וכמו sotc גם DS לדעתי הייתה בחירה מצויינת. לא בגלל שבלופוינט הם הסטודיו הכי טוב לעשות אותו המשחק הכי טוב שהוא יכול להיות, אלא כי זה המשחק ארגיובלי הכי טוב שהם יכלו לעשות במסגרת היכולות שלהם, שלפחות כרגע לא כוללות הרבה יותר משיפוץ גרפי ושיפורים (הם הוסיפו הפעם גם עבודת אנימציות ופיזיקה, שזה כן קפיצה מבחינתם ביחס לעבודה הקודמת שלהם). בגלל זה למרות שזה נשמע כאילו לא הגיוני להעדיף משחק חדש יותר, DS כמשחק יותר מודרני היה פרוייקט שיותר תפור למידות שלהם, וזו תמיד הייתה הגישה שלי לכל העניין.

לא יודע, חזרתי לדיון עליו ונראה שרובנו אמרנו משהו כמו "אין לנו מושג מה BP הולכים לעשות או מה הם מסגלים לעשות", אני גם לא חושב שנאמר עליו משהו קיצוני מדי אולי חוץ מאשר כמה רפרנסים לקלנקיות או לזה ש-DS3 הוא הגרסה ההרבה יותר איכותית של DS כך שזה קצת מוזר לעשות רימאסטר שכזה. נניח הפוסט הזה, הוא כזה רחוק מהדיבור שלנו היום?
תראה, אנחנו קצת מתווכחים על תאוריות שבנויות על תאוריות כי אין לנו מושג מה באמת המשחק הזה. אולי זה DS כמו שהוא בגרפיקה יפה, אולי הוא עם שדרוגים קלים שיביאו איתם יותר פוליש, אולי הוא כולל השלמות לאזורים הפחות גמורים מסוף המשחק ואולי זה בכלל רימייק עמוק ברמת FFVII שממציא מחדש את כל עיצוב השלבים, הגיימפליי והמבנה. גם יכול להיות ש-FS מעורבים בפרוייקט והוא יהיה ברמה גבוהה מ-DS3. באמת שאין לי מושג וכל אחת מהאופציות האלה משנות את הפרספקטיבה שלי על הפרוייקט.

בכנות, גם DS איך שהוא AS IS רק בגרפיקה של פס5 הוא כנראה משהו שאני אקנה רק בשביל לחוות את הגרפיקה בשיגור של קונסולה חדשה, אבל הבעיה היא לא המשחק עצמו, הבעיה היא ה-META. מדובר בשיגור של הפס5, מדובר במחזור הייפ די גדול סביבו ויש מצב לא רע שהשיגור של הפס5 ישען עליו בצורה כזו או אחרת (ביחוד עכשיו שמתחילות שמועות שהורייזן הוא לא ממש שיגור אלה "חלון שיגור", כמו שאינפמס היה).

האם רימייק, עמוק ככל שיהיה, הוא משהו שיכול לסחוב שיגור ולהגדיר את תחילת חייה של קונסולה? אני בספק. יכול להיות מקרה סופר חריג כמו FFVII, אבל אני לא חושב ש-DS יכול להגיע לשם לא משנה כמה מאמץ ישקיעו בו. בסופו של דבר BB2 בשיגור שנעשה על ידי FS היה כנראה מרגש פי כמה יותר את כולם. אישית, אני קצת מתאכזב אם זה הרימייק שלהם כי מדובר במשחק חדש יחסית (סה"כ בן עשור) ששחקתי בפרמוטציות שלו לאורך העשור הזה שהשתפרו כל הזמן, כלומר הרגשתי שקבלתי כבר את מנת ה"demons souls" שלי עם DS3 רק ברמה הרבה יותר גבוהה ומספקת. גם כמעט כל הרימייקים שיצאו בשנים האחרונות היו למשחקים מדור הפס1, אבל DS הוא משחק אמצע החיים של הפס3 מה שגם הופך אותו למקור לרימייק פחות מרגש. כלומר אני חושב שהיו לסוני אפשרויות הרבה יותר מעניינות, וכן, זה גם כולל את ICO אפילו אם הוא כנראה היה מוכר פחות אבל אני מדבר פה מאנוכיות והרצון שלי לרימייק ICO. בכל מקרה, אני רק אומר שזאת בחירה קצת מוזרה כי מדובר במשחק יחסית חדש שלא רלוונטי עלילתית לאף סדרה והגיימפליי הספציפי שלו לוטש מאוד בכותרים חדשים בסדרה. ובנוסף לכל זה, מדובר בקלאסטר-פאק הפצתי כך שכנראה שסוני היו צריכים לירוק דם בכדי להוציא את זה לפועל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 17:47

bling כתב:מבחינה וויזואלית אינטר?! די נו, אפילו אני שלא נופל מהרייק לא הייתי הולך למקומות כאלה. באמת שאין מה להשוות.

סטיק, הביקורות בעצמן מדברות על השיפור באנימציות ובאיך שהמשחק מרגיש, פרש את זה איך שתרצה. בכל אופן ברור שהאפקט הגראפי הוא המרכיב העיקרי שממנו משתפכים ולזה מתווסף כל השאר.

בלינג רק בגלל שזה עדיין קצת מציק לי, אני רוצה להדגיש שזה לא שFS מייצרים היום איזה משחקי AA דלי תקציב שנשענים על איזו מכניקה כזו או אחרת בלבד. הם נמצאים היום בטופ של הטופ בכל תחום בתעשייה מבחינת האקשן AAA, למעט סצנות מתוסרטות דוגמאת מה שסוני עושים.
הנה, לדוגמה, אתה מוזמן לצפות ב5 דקות די מטורפות שהן הבוס האחרון של סקירו (ספוילרים אם מישהו עוד מתכנן לשחק ולא עשה את זה אני מניח) :

(כמובן שיש פה שחקן די אלוהי, בפעמיים שאני סיימתי את המשחק הקרב איתו היה... מעט יותר שיווני נגיד, בפעם ה30 כשהצלחי איכשהו לנצח :)).
אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את כמות הסט פיסס היותר מרשימים מזה שהיו לאורך כל הדור האחרון, וזו רק דוגמה אחת, המשחקים שלהם מלאים ברגעים כאלו ורק בסקירו בלבד יש עוד המון. כמובן שהעובדה שזה נשען ב100% על מכניקות הקור של המשחק רק הופכת את זה ליותר מרשים (להבדיל נניח מהקרב עם הדרקון בGOW, שהוא מרשים בטירוף, אבל הוא נשען על מכניקת זריקת כדורים בכלל...)
אבל בכל מקרה הנקודה היא שזה לא שמדובר כאן במפתחת עם כשרון בתחום אחד בלבד וכל ההשתפכות עכשיו היא כי סוף סוף נוסף להם אלמנט נוסף. ברור שדימון סולס פחות מרשים והיה בעל תקציב פיתוח מזערי, הקפיצה מדימון של FS לדימון של BP היא עצומה מהבחינה הזו, אבל זה לא ששחקני סולס עד היום ישבו בחושך וחיכו שייעשה משהו מדהים עם המערכות של FS כבר... FS בעצמם עושים את זה באופן עקבי.
אני בספק מאוד גדול אם יש ברימייק משהו יותר מרשים מהקרב הזה שהבאתי נניח, או אחרים מהמשחקים האלו. כמובן מלבד עבודת אפקטים וחומרים שהם נטו עניין של כוח ומיקוד הפיתוח כמעט רק בזה במשך שלוש שנים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 נובמבר 2020, 17:52

אני חייב לומר שאם הטיעון של חלק מהאנשים זה...
"חבל לבזבז ריימיק על דימון סולס"

אז אני מסכים בהחלט יש משחקים הרבה יותר מעניינים ממנו שיכלו לחדש. פשוט העבודה שמשחקים כאילו ידרשו בריימיק היא הרבה יותר מסובכת כי צריך פשוט להמציא את המשחקים האלה מחדש.

למשל חידוש לdino crisis fear effect או MGS אני לא אומר שבלופוינט לא יכולים להתמודד עם פרויקטים מורכבים כאלה אבל זה הרבה יותר מהיר לבחור בדימון סולס כי הוא "מודרני יותר".

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 17:59

טוב, זה באמת לא משנה.. אבל אם אני חייב להוכיח שאני לא מחרטט אז היו לא מעט אמירות, למשל -

Stick כתב:רימייק לדימון סולס זה מיותר, והסיבה היא שהוא לגמרי דמו טכני לדארק סולס 1. אין בדימון סולס שום דבר שאמור לגרום לך לרצות לשחק בו על פני כל אחד ממשחקי FROM הבאים (בעיקר דארק סולס 1 ו3, שעשו בערך את אותו הדבר רק טוב יותר). אז אולי יש איזה בוס 'נוסטלגי' שכמי שכבר שיחק במשחק, אשמח לפגוש שוב. אבל זהו... זה משחק בלי שום ערך אמיתי מרגע שיצא דארק סולס.
מבחינת סוני אני גם כן לא רואה סיבה לעשות דווקא רימייק כזה, מה גם שזכויות ההפצה של המותג מחוץ ליפן הם לא שלהם, ככה שהם יאלצו לקנות אותם או להתחלק ברווחים. הסיבה היחידה היא אולי שהפעם אין להם שיתוף פעולה מתוכנן עם FROM, אבל הם רוצים להוציא עוד משחק FROM בלעדי כמו בשני הדורות האחרונים.

DrKeo כתב:
idan כתב:
DrKeo כתב:
idan כתב:
DrKeo כתב: רימייק של DS זה מגניב, אבל זה כל מה שזה, זה לא הרימייק של SOTC ובטח ובטח לא ההבטחה של בלופויינט לעלות ל-LEVEL הבא.

ואני לא מדמיין שהם יעשו משחק יותר טוב מ DS3, אבל אני גם לא חושב שזה מדד רלוונטי בשום צורה ל"הבטחה" שלהם לעלות ל level הבא. הם אמרו שהם מגדירים את sotc כרימייק (ביחס לרימאסטרים שהם עשו בעבר) ואת הפרוייקט הנוכחי כ re-envisioning בגלל שהם הולכים כאן לטענתם מעבר למה שהם חשבו שאפשרי עם sotc, כלומר הם לוקחים כאן לכאורה צעד נוסף קדימה. מה הצעד הזה? אנחנו לא יודעים, אבל לדעתי זה לא חייב להיות משהו שקשור במשחקיות (קשה לי להאמין), זה יכול להיות נטו עניין טכני/אומנותי (אנימציות, פיזיקה,חופש אומונתי נרחב יותר וכו') - כך או כך אני לא מצליח להבין למה אתה חושב שזהות המשחק מכתיבה שהם לא ילכו צעד אחד קדימה, זה לא שמדובר פה באיזה סייד סקרולר. אין שום דבר מבני בדימון סולס שאמור לגרום לנו לחשוב ככה, ההפך אם כבר.

מאיפה אתה מביא את הנתון הזה? הנתון מכירות היחיד שאני מכיר על DS הוא בערך מליון יחידות אחרי בערך 3 שנים. אל תגיד לי שזה מVGC. ובכלליות לא ברור לי מה נתון המכירות של המשחק המקורע רלוונטי בכלל.

ובשביל בלו פויינט ״הלבל הבא״ הוא בר מאוד מאוד נמוך להתחשב בזה שכל שיפור כלשהו לגיימפליי יהיה בשבילם הלבל הבא. אם DS זה גרפיקה חדשה נטו, אני לא ממש מבין איך זה אמור להיות פילר בלוח יציאות של סוני. DS בלי שום שיפור גיימפליי ועיצוב הוא פשוט המשחק סולס הכי גרוע בשוק עם הגרפיקה הכי טובה בשוק. גם לא ברור לי איך אתה חושב ששיפור גרפי בלבד זה ״הלבל הבא״, זאת סתם שכבת צבע. DS צריך הרבה יותר משכבת צבע בשביל להחזיק מים ב2020. אפילו המעריץ סולס מספר אחת פה בפורום בקושי מראה התלהבות, ויש לזה סיבה, סולס המקורי היה אבטיפוס לא גמור, הוא לא יכול לצאת as is ולהיות AAA ענקי ב2020. צריך להכניס בו המון עבודה בשביל לרומם אותו לרמת 2020.

סטיק חשב שאין ל DS ערך אמיתי אחרי שיצא דארק סולס, ובגלל שהוא פאנבוי של FROM כמוני כל הפורום רכב על זה חחח, גם אנשים שמעולם לא שיחקו בשום משחק שלהם והיו בטוחים שמדובר במשחק פח וטעות נוראית. ובשרשור שלנו נראה לי שפירשתי די נכון את מה שהם אמרו על הפרוייקט ביחס לתוצאה הסופית והייתי די עקבי עם זה, כי הרגליים שלי היו לגמרי על הקרקע ולכן אני לא מאוכזב משום דבר. ומהתגובה שלך זה לא נשמע כאילו האמנת בו יותר מידי כמשחק ב 2020 חחח.. אבל נו, בקטנה, יכול להיות שהתכוונתם למשהו אחר, אבל זה מה שהבנתי ממכם אז לאורך דיונים חוזרים ונשנים או לפחות הרושם שקיבלתי. בוא לא נתווכח על זה עכשיו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 18:10

באמת נשמעתי קצת נחרץ בהודעה שהבאת פה, אבל להאשים אותי בגניבת דעת והולכת שולל של כל הפורום?! :)
טוב אני כמובן צוחק, בסדר גמור, תראה - אני עדיין עומד מאחורי העובדה שעניין המכניקות ועניין הבוסריות של דימון סולס (מאלף סיבות, מהעובדה שהוא הנסיון הראשון ועד העובדה שהפיתוח שלו לא באמת הושלם) הם נושאים אמיתיים. אני באמת חושב שזה מקרה מיוחד גם מעבר לזה, כמשחק מאוד חדש לרימייק שכזה, וכמשחק עם המון המשכים חצי ישירים מאותה מפתחת בתוך שנים בודדות, המשכים ששמרו על הבסיס זהה ורק בנו עליו.
אבל לא נמשיך לטחון מים, אני חושב שגם הבהרתי שזו העמדה שלי בדיון העכשווי שלנו בנושא.
עם זאת כן, מה לעשות, אני הרבה יותר נרגש מהרימייק הזה כשאני רואה אותו רץ מול עיניי בלייב, כשאני גם ככה בהייפ לPS5, כשלא יצא משחק סולס חדש כבר למעלה מ5 שנים, וגם כשאני רואה את הציונים והביקורות האלו (שכנראה גם הושפעו מחלק מהסיבות האלו בעצמם).
וכן, המשחק נראה פשוט מדהים ויזואלית ואני משוכנע שלפחות בזה הייתי עקבי ונגד הקונצנזוס בפורום כבר מהחשיפה הראשונה :). העובדה שהוא נראה עד כדי כך טוב בוודאי משפיעה על דעתי יותר מאשר המחשבה על רעיון לרימייק תאורתי למשחק.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 111 אורחים