נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

idan
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 18:21

כל עוד לא מדובר בקונטקסט של המשחק הזה לא שווה יותר כי ההוא עושה את זה טוב יותר, אז אני מסכים לגמרי שזה עניין אמיתי. אתה צודק לחלוטין, אני לא מתעלם מזה, אולי רק מייחס לזה טיפה פחות חשיבות.. אבל אולי אחרי שאני ישחק בו אני ירגיש אחרת, גם אם אני משוכנע שבכל מקרה אני יהנה ממנו מאוד וכנראה גם יעשה בו פלטינום כי, בכל זאת, סולס וזה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 18:23

אני לא מכחיש בשום צורה שצדקת בנושא הSCOPE של הרימייק, וכמו שאתה מבין מהתגובות שלי אז, מדובר באכזבה בצד שלי. אני גם לא חושב שההבטחות שלהם לפרוייקט הכי גדול שלהם באמת התממשו כשזה "רק" משחק שהם היו צריכים להשקיע בו יותר עבודה אבל לא עלו ללבל הבא. כלומר, כן, עובדתית זה גדול יותר מ-SOTC כי זה דורש יותר עבודה, אבל לצאת בהצהרות שכאלה יצרו תמונה קצת שונה ממה שקבלנו בסוף. כלומר שוב פעם פורט בלי שום שינוי? כחברה הם עדין סוסי עבודה ותו לא מבחינתי, אין עדין שום הוכחה שהם מסוגלים לפתח משחק מאפס, אפילו אין הוכחה שהם מסוגלים לשפר משחק קיים מבחינת משהו שהוא לא גרפיקה. זאת כמובן רק הערה ספציפית על BP, אבל לא מעט מהדיון בזמנו היה על "האם BP מסוגלים" ובנתיים נראה שלא, או לפחות הם מפחדים לנסות.

וכן, DS לא ירגיש כמו משחק 2020, נראה שגם יורוגיימר למשל אומרים שמרגישים את השורשי פס3 שלו. המשחק הזה הרגיש קלאנקי עוד לפני עשור. אני לא חושב שטעיתי פה, זה משחק שהוא נטו רימייק של משחק שהרגיש עוד לפני עשור קלאנקי ואני משער שהוא עדין מרגיש קלאנקי ונחות לעומת נניח DS3. זה לא אומר שאין לו ערך כמשחק, זה לא אומר שירדו פה דמעות כי זה מה שיצא בסוף. זה כן אומר שאני מאוכזב מ-BP שעדין כל מה שהם מצליחים לעשות זאת גרפיקה יפה יותר, אני עדין מאוכזב שהרימייק הוא DS ולא משחק אחר ואני עדין מאוכזב שמדובר במשחק זהה בגרפיקה יפה יותר. כמובן שאלה היו נטו ציפיות שלי, אפשר פשוט לקחת את המשחק כמה שהוא, רימייק יפה שזהה לגמרי למקור וזהו, כמו נגיד טרילוגית קראש. אבל אם זה המקרה, אני לא מבין את ההשתפכות הזאת עליו, משחק סולס פחות טוב מאלה ששחקנו בשנים האחרונות, משחק שרובנו שחקנו רק בעטיפה יפה יותר. זה בייסיקלי טרילוגית קראש או ספיירו, אז אני לא בטוח למה כולם משתפכים פתאום. כי זה שיגור של קונסולה חדשה? לא יודע, זה... מוזר, נקרא לזה מוזר.

החלק המבאס הוא, לפחות כזוחלי פורום וכחנים שיתווכחו על נושאים קשורים עוד שנתיים/שלוש, יש מצב שהוא יהיה המשחק שמדורג הכי גבוה לפס5 במשך שנים.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 18:25

idan כתב:כל עוד לא מדובר בקונטקסט של המשחק הזה לא שווה יותר כי ההוא עושה את זה טוב יותר, אז אני מסכים לגמרי שזה עניין אמיתי. אתה צודק לחלוטין, אני לא מתעלם מזה, אולי רק מייחס לזה טיפה פחות חשיבות.. אבל אולי אחרי שאני ישחק בו אני ירגיש אחרת, גם אם אני משוכנע שבכל מקרה אני יהנה ממנו מאוד וכנראה גם יעשה בו פלטינום כי, בכל זאת, סולס וזה :)

בקשר לזה לחלוטין אין ספק. אם אני בסוף אשבר ואקנה PS5 במחיר מגוחך, את כל האשמה שלי אני אשליך לרימייק הזה בלבד :).
למרות שאני בדיוק צופה לסיים את דיסקו אליסיום הערב, ואז רק צריך להתחיל את ACV מהר מהר לפני שתהיה לי הזדמנות לחשוב, ואני מקבל חודש + של תעסוקת גיימינג בלי לחשוב על הPS5... אני מקווה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 18:27

אגב, כמו שאמרתי פה אתמול וכמו שאמרתי גם לפני חצי שנה, אני אקנה אותו. אני לא ארוץ לקנות ואתלהב כמו ילדה קטנה אם זה היה BB2 או TLOU3 או רימייק של MGS1, אבל DS המקורי משחק טוב שאני אשמח לשחק שוב והפעם אולי גם לסיים אותו. פשוט זה לא בדיוק מה "שרציתי".

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 נובמבר 2020, 19:18

Stick כתב:
bling כתב:מבחינה וויזואלית אינטר?! די נו, אפילו אני שלא נופל מהרייק לא הייתי הולך למקומות כאלה. באמת שאין מה להשוות.

סטיק, הביקורות בעצמן מדברות על השיפור באנימציות ובאיך שהמשחק מרגיש, פרש את זה איך שתרצה. בכל אופן ברור שהאפקט הגראפי הוא המרכיב העיקרי שממנו משתפכים ולזה מתווסף כל השאר.

בלינג רק בגלל שזה עדיין קצת מציק לי, אני רוצה להדגיש שזה לא שFS מייצרים היום איזה משחקי AA דלי תקציב שנשענים על איזו מכניקה כזו או אחרת בלבד. הם נמצאים היום בטופ של הטופ בכל תחום בתעשייה מבחינת האקשן AAA, למעט סצנות מתוסרטות דוגמאת מה שסוני עושים.
הנה, לדוגמה, אתה מוזמן לצפות ב5 דקות די מטורפות שהן הבוס האחרון של סקירו (ספוילרים אם מישהו עוד מתכנן לשחק ולא עשה את זה אני מניח) :

(כמובן שיש פה שחקן די אלוהי, בפעמיים שאני סיימתי את המשחק הקרב איתו היה... מעט יותר שיווני נגיד, בפעם ה30 כשהצלחי איכשהו לנצח :)).
אני חושב שאפשר לספור על יד אחת את כמות הסט פיסס היותר מרשימים מזה שהיו לאורך כל הדור האחרון, וזו רק דוגמה אחת, המשחקים שלהם מלאים ברגעים כאלו ורק בסקירו בלבד יש עוד המון. כמובן שהעובדה שזה נשען ב100% על מכניקות הקור של המשחק רק הופכת את זה ליותר מרשים (להבדיל נניח מהקרב עם הדרקון בGOW, שהוא מרשים בטירוף, אבל הוא נשען על מכניקת זריקת כדורים בכלל...)
אבל בכל מקרה הנקודה היא שזה לא שמדובר כאן במפתחת עם כשרון בתחום אחד בלבד וכל ההשתפכות עכשיו היא כי סוף סוף נוסף להם אלמנט נוסף. ברור שדימון סולס פחות מרשים והיה בעל תקציב פיתוח מזערי, הקפיצה מדימון של FS לדימון של BP היא עצומה מהבחינה הזו, אבל זה לא ששחקני סולס עד היום ישבו בחושך וחיכו שייעשה משהו מדהים עם המערכות של FS כבר... FS בעצמם עושים את זה באופן עקבי.
אני בספק מאוד גדול אם יש ברימייק משהו יותר מרשים מהקרב הזה שהבאתי נניח, או אחרים מהמשחקים האלו. כמובן מלבד עבודת אפקטים וחומרים שהם נטו עניין של כוח ומיקוד הפיתוח כמעט רק בזה במשך שלוש שנים.

אנימציות באמת מעולות אבל אני לא רואה פה משהו ברמה של וואו אפקט מבחינת הפקה. שיפור גדול ביחס ל FROM אבל לא באמת מרהיב ביחס למשחקי AAA גדולים.

יכול להיות שברימייק אין משהו מרשים יותר מבחינת קרבות וסקופ כי הרי בכל זאת זה משחק פס3 אבל מבחינה וויזואלית ואפקט וואו אני בטוח שלרוב הוא ירשים יותר את המתבונן הרנדומלי.

בכל אופן רק ניסיתי לתת הסבר למה המשחק זוכה לציונים ולתשבוחות כאלה, נראה שלגראפיקה יש חלק גדול בזה, אחרת למה משחק שזהה למשחק פס3 מכל בחינה אחרת חוץ מרמת הפקה יקבל ציונים כאלה למרות שהוא לא יותר איכותי מההמשכים?

ערכי הפקה + הייפ דור הבא כי אין שום דבר מרגש באמת לשחק על הדור הבא אז בואו נעשה מהרימייק הזה איזה פוסטר בוי לדור הבא... בכל זאת צריך לתחזק את ההייפ אחרת לא תהיה הצדקת קיום גם לעיתונאים שמסקרים את התעשייה הזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 19:32

ג'ון לינרמן מ-DF אמר שיש ב-DS עבודת טקסטורות/שיידרים מטורפת וזה משהו שלא ממש עובר בסרטוני יוטיוב. כלומר יכול להיות שזה מהמשחקים האלה שבסרטוני יוטיוב נראה יפה מאוד אבל בגוף ראשון מול טלביזיה 4K ב-HDR הוא מפיל לסתות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 16 נובמבר 2020, 20:31

אני לא יודע ממש לשפוט את משחקי סולז, כי כמו שכבר אמרתי, אני נמנה על אלה שלא התחברו אליהם. אבל ואללה, לקחת את המשחק שהוא ''אבי הז'אנר'' ולשים לו שכבת צבע יפה, בספר שלי, לא ממש שווה 90+. אותו כנ''ל לכל רימייק תכלס שלא עושה שום דבר חוץ מצבע+פריימים. אבל בסדר, כנראה שיש משהו קסום שלא מדבר אלי במשחק הזה... לי הוא עדיין נראה משעמם מאוד, כמו כמעט כל שאר המשחקים שלהם, מינוס סקירו. :) אני מבין, אגב, שבלופוינט, כאלו שלא יצרו את המשחק הקודם, לא רצו להסתבך עם קהילת סולז. כנראה שהייתי מקבל את אותה ההחלטה. אבל אני עדיין חושב ששכבת צבע יפה ככל שתהיה, לא שווה את הציונים שהוא מקבל

אני באמת חושב שיש כאן שילוב קטלני של דור חדש+בלעדי יחיד+משחק שזה מאוד מאוד 'לא מגניב' להגיד שאתה לא אוהב=ציון מפוצץ. אחרת, לפי אותו ההגיון, לרימייק של Modern Warfare הגיע ממוצע של 92, אבל ואללה הוא יושב על 83... כנראה שזה עניין של תזמון. וגם זה שהרבה יותר מגניב ''לרדת'' על COD :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 20:43

Klayman כתב:אני לא יודע ממש לשפוט את משחקי סולז, כי כמו שכבר אמרתי, אני נמנה על אלה שלא התחברו אליהם. אבל ואללה, לקחת את המשחק שהוא ''אבי הז'אנר'' ולשים לו שכבת צבע יפה, בספר שלי, לא ממש שווה 90+. אותו כנ''ל לכל רימייק תכלס שלא עושה שום דבר חוץ מצבע+פריימים. אבל בסדר, כנראה שיש משהו קסום שלא מדבר אלי במשחק הזה... לי הוא עדיין נראה משעמם מאוד, כמו כמעט כל שאר המשחקים שלהם, מינוס סקירו. :) אני מבין, אגב, שבלופוינט, כאלו שלא יצרו את המשחק הקודם, לא רצו להסתבך עם קהילת סולז. כנראה שהייתי מקבל את אותה ההחלטה. אבל אני עדיין חושב ששכבת צבע יפה ככל שתהיה, לא שווה את הציונים שהוא מקבל

אני באמת חושב שיש כאן שילוב קטלני של דור חדש+בלעדי יחיד+משחק שזה מאוד מאוד 'לא מגניב' להגיד שאתה לא אוהב=ציון מפוצץ. אחרת, לפי אותו ההגיון, לרימייק של Modern Warfare הגיע ממוצע של 92, אבל ואללה הוא יושב על 83... כנראה שזה עניין של תזמון. וגם זה שהרבה יותר מגניב ''לרדת'' על COD :).

זה המקרה עם כל רימייק של "המשחק המקורי + צבע יפה", נניח קראש בנדיקוט שיושב על 80 כשהמקוריים יושבים על 90, היילו 1 אנברסרי שיושב על 82 כשהמקורי 97, היילו 2 אנברסרי שיושב על 71 כשהמקורי 95, הטרילוגיה של ספיירו שיושבת על 81 כשהמקוריים משחקים של 9, COD4 שיושב על 83 כשהמקורי יושב על 94, מאפיה שיושב על 76 כשהמקורי 88 ו... הבנתם את הקטע. אני משער שהיוצאי דופן היחידים הם SOTC שקבל במקור וברימייק בדיוק אותו ציון, 91 ו-DS שעומד כרגע על 92 למרות שהמקורי עומד על 89. האמממ :)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 20:56

לא כל המשחקים מתיישנים אותו דבר.. וכבר הבאתי לכך דוגמאות גם של משחקים מלפני 30 שנה. הרשימה הזאת דווקא מבדלת יפה את הקלאסיקות מהמשחקים שהיו טובים לזמנם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 21:09

סה"כ הגיוני שמשחק שב-2009 לא חשבו שמגיע לו 9+, הגרסה הזהה לו ב-2020 הוא פתאום כן שווה 9+ כי הגרפיקה יפה :)

אז בעצם הטיעון הוא ששום רימייק גרפי EVER לא החזיק מים... חוץ מאשר SOTC ו-DS? לא יודע, נשמע לי די... חשוד. עוד עם SOTC אני יכול לקנות את זה כי המשחק UNDER RATED לגמרי עם ממוצע 91, אבל DS? לא קונה את זה :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 21:10

מעניין שיוצאי הדופן היחידים נעשו ע"י בלופוינט... אולי יש פה איזה קטע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 21:11

InterAl כתב:מעניין שיוצאי הדופן היחידים נעשו ע"י בלופוינט... אולי יש פה איזה קטע.

יש להם מחנה משותף נוסף, הם עפפו הייפ סוני. כלומר מה BP עשו חוץ מאשר לשפר את הגרפיקה? גם לקראש בנדיקוט ולהיילו 1 שפרו את הגרפיקה והם סבלו קשות בציונים של הרימייק לעומת המקור.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 21:21

לא צריך להתקטנן, אחרי שהוא יקבל את כל הביקורות הוא כנראה יתאזן סביב ה 90, נקודה לפה, נקודה לשם, כמו כל משחק FROM אחר בעשור האחרון. 89-92, זה הטווח. די עקבי הייתי אומר. מעבר לזה שהשיפור הגרפי, טכני וכו' הם די מדהימים, במיוחד במשחק שדי סבל מהבעיות האלה, כך שלגמרי הייתי מפרגן לו בנקודה או שתיים אקסטרא על המאמץ.
בשורה התחתונה מדובר בקלאסיקה, בדיוק כמו sotc, ועל שניהם במקרה בלופוינט עשתה עבודה באיכות גימור הכי גבוהה. כמובן שגם ייתכן שמדובר בקונספירציה משונה, כן? לא שולל על הסף..

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 21:24

לא יודע מה זה הייפ סוני. אני חושב של-SOTC 2018 לא היה המון הייפ, כי זה כבר היה הרימאסטר השני. אני חושב שמה שעידן אמר הוא מאוד נכון, לא כל המשחקים מתיישנים אותו דבר. דימון סולס התיישן טוב, קראש והיילו 1 הרבה פחות. קראש לא ממש מהנה היום, היילו 1 גם לא לרוב האנשים + יש לו כל מיני בעיות אחרות שגורמות לו להיחשב כגרסה נחותה ביחס למקור.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 21:39

וסתם כדי להפריך את הטענה ש-SOTC ודימון הם היחידים, הרימאסטר של TLOU יושב על 95 כמו המקורי, והרימאסטר של ni no kuni יושב על 86, נקודה יותר מהמקורי. אכן, כולם משחקי סוני, אבל אני בטוח שאפשר לחפור ולמצוא עוד דוגמאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 21:53

אני לא כל כך בטוח איך להביא עוד דוגמאות לבלעדיים של סוני שממשיכים את הטרנד מפריך את הנקודה במקום לחזק אותה :)

זה לא ש-MC הוא בן אדם ספיציפי שנותן ציון, מדובר באגריגטור וגם המבקרים של DS לפס5 הם כנראה לא אותם אנשים שבקרו אותו לפס3. אבל הנטיית הייפ הזאת למשחק שיגור / משחק גדול של סוני / גרפיקה יפה עושים את שלהם אני משער. באמת שזה נדיר ברמות שרימאסטר/רימייק מקבל ממוצע גבוה מהמקור, ונראה שכשזה קורה, זה קורה רק אצל סוני :)

אבל 93, היי, ב-2009 המשחק הצליח לגרוף GOTY שלם אחד ולא הצליח לשבור את ה-9 כשהוא היה הכי מודרני שהוא אי פעם היה והגדיר ז'אנר חדש, אז אני בטוח שב-2020 כשהוא זהה לגמרי למקורי הוא 93 שיוגדר כאחד ממשחקי הדור :)

אגב, הקטע של לקבל אותו ציון בדרך כלל קורה כשבין המקור לרימאסטר יש הפרשי זמן פצפונים, נניח כמו ב-TLOU, כי פשוט ממחזרים את הביקורת המקורית במקרים האלה + איזו תוספת קטנה על ההבדלים בין הגרסאות. כלומר דווקא על TLOU זה הגיוני מאוד.

בכל מקרה, אני משער שעוד כמה שבועות כבר יהיו פה בפורום אנשים שישחקו ב-DS ויספרו לנו אם הוא המשחק סולס הכי טוב שאי פעם נעשה, טוב מ-DS1 או DS3, וכנראה אחד המשחקים הכי טובים שנראה בדור הזה :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 16 נובמבר 2020, 22:02

אינטר מה הקשר בין רימאסטר לבין רימייק? במיוחד כשמדובר במשחק כמו TLOU שיצא בהפרש זמן מצחיק באופן יחסי מגרסת הפס3, ברור שהוא יקבל את אותו הציון, מה המבקרים פתאום יביאו 80 למשחק שלפני 5 דקות הביאו לגרסה הנחותה שלו 95? אין בזה שום היגיון. גם הרימאסטר של GTA5 הפציץ, לא מפתיע במיוחד ולא דוגמא דומה לרימייקים האחרים שקיאו מנה.

אני כן חושב שיש פה אלמנט של הייפ דור חדש פלוס גראפיקה שהמבקרים תופסים אותה כתצוגת תכלית לדור החדש.

כאילו לרוב בהשקות מקבלים כותרים די גרועים, גם אם יפים הם לא אפויים או סתם מעפנים, הפעם קיבלו משחק אגדי, אחד החשובים ב 15 שנה האחרונות, שעבר שיפור וויזואלי (וליטוש) מאסיבי וביחד עם השקה של דור חדש, יותר מדי מפתה להכנע להייפ ולהפציץ.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 22:32

וזאת תהיה הפעם הראשונה שגרפיקה אי פעם שיחקה תפקיד בביקורת של משחק? אולי אני מתבלבל אבל תמיד חשבתי שזה חלק חשוב בחבילה..
אבל זה לא שמשחק בינוני קיבל טיפול עשרת אלפים וקפץ מ 70 ל 90, משחק מצוין קיבל אותו ואולי יקפוץ בנקודה או שתיים. בלתי נתפס! חחח
עזבו מספרים, תקראו את הביקורות, כולל זאת שסטיק הביא לכאן וממש בהמשך הפסקה שהוא ציטט מסופר איך יש בו כמה מהרגעים ה highlights הכי טובים בכל הסדרה של Soulsborne או איך המייקאובר שלו מוסיף המון לאווירה, במשחק שגם ככה די הצטיין בזה.

וכן, לחלוטין יש אנשים שחושבים שהוא יותר טוב מ DS1 או DS3, עוד לפני הרימייק אגב. הוא למשל בדומה לבלאדבורן הרבה יותר משחק אימה מדארק סולס, ויש אנשים שמעדיפים את זה. יש במשחקים האלה הרבה יותר ממכניקות, זה לא סטריט פייטר. כאילו יש גם לא מעט אנשים שחושבים שדארק סולס/דימון סולס/דארק סולס3 יותר טובים מדארק סולס 2 למרות שיש לו 2 נקודות הפרש שלמות על שלושתם, השם ישמור! מי ידע שמטהקריטיק זה לא מדד מדוייק שמשקף את הטעם האישי שלך בדיוק מוחלט.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 22:41

bling כתב:אינטר מה הקשר בין רימאסטר לבין רימייק? במיוחד כשמדובר במשחק כמו TLOU שיצא בהפרש זמן מצחיק באופן יחסי מגרסת הפס3, ברור שהוא יקבל את אותו הציון, מה המבקרים פתאום יביאו 80 למשחק שלפני 5 דקות הביאו לגרסה הנחותה שלו 95? אין בזה שום היגיון. גם הרימאסטר של GTA5 הפציץ, לא מפתיע במיוחד ולא דוגמא דומה לרימייקים האחרים שקיאו מנה.

אני כן חושב שיש פה אלמנט של הייפ דור חדש פלוס גראפיקה שהמבקרים תופסים אותה כתצוגת תכלית לדור החדש.

כאילו לרוב בהשקות מקבלים כותרים די גרועים, גם אם יפים הם לא אפויים או סתם מעפנים, הפעם קיבלו משחק אגדי, אחד החשובים ב 15 שנה האחרונות, שעבר שיפור וויזואלי (וליטוש) מאסיבי וביחד עם השקה של דור חדש, יותר מדי מפתה להכנע להייפ ולהפציץ.

ההבדל בין רימאסטר לרימייק הוא לא כזה ברור. פייבל אניברסרי - רימאסטר או רימייק? לרוב הוא מכונה רימאסטר (אפילו רשמית הוא מוגדר כרימאסטר), למרות שבנו את כל הגרפיקה מחדש על אנריל 3.

לגבי TLOU - אוקיי, נניח. מה עם ני נו קוני? רימאסטר שיצא 8 שנים אחרי וזכה לממוצע טוב מהמקור - אמנם בלעדי של סוני, אבל ממה שזכור לי הוא יצא כמעט עם אפס הייפ תוך 3 חודשים מההכרזה. מה התירוץ הפעם?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 16 נובמבר 2020, 22:54

יש אנשים שחושבים שדימון סולס הוא המשחק הכי טוב בסדרה והיו כאלה תמיד, בטח כשזה המשחק הראשון והחוויה הראשונה של המון (כמו גם דארק סולס 1 שזוכה לקונצנזוס הגדול ביותר כ'הכי טוב', והרבה בזכות זה לדעתי. אם כי החצי הראשון שלו הוא מאסטרפיס של עיצוב עולם ושלבים ומשהו שמיאזאקי מעולם לא שחזר בכזו רמה).
ובכל זאת, גם לדארק סולס 2 יש מעריצים הדוקים פה ושם (אפילו היה אחד כאן בפורום בעבר), אז לא יודע אם זה מדד :).

אבל אם להיות רגע רציני, הרבה מהקלאנקיות שהייתה במשחק המקורי, והייתה בו קלאנקיות, היא אולי דברים שכן טופלו ברמה הטכנית על ידי BP. אני בטוח שרק ההוספה של המון אנימציות גורמת לו להרגיש טוב יותר לדוגמה. בכל מקרה זה משהו שצריך להרגיש ונתייחס לזה כמו שצריך כשנשחק בו.
כל השינויים שלא נעשו ברמת המכניקות שדיברתי עליהן זה עדיין חבל, אבל הקמפיין עצמו הוא כן אחד שייחודי לדימון סולס ואולי יש פה מינוס של מכניקות שמתנגש בפלוס אדיר שהוא הקמפיין הזה, לא יודע, שוב, כשנשחק נשפוט.
בכל מקרה ענייני המכניקות האלו הן הבסיס לטענות נגד המשחק, ואלו דברים שפחות יבואו לידי ביטוי מצד מבקרים שרצו פעם אחת על כל הקמפיין (במקרה הטוב) בימים בודדים.
אם להתייחס לעניין הציונים אז כאן זה בכלל דיון קצת מוזר, כי מה זה משנה? ממתי המספרים האלו כאלו משמעותיים? כידוע ds2 מחזיק בציון הכי גבוה והקונצנזוס הוא שהוא משמעותית בתחתית הרשימה, אז מה הנקודה?
יש כל כך הרבה משתנים, ובטח שהשקת הקונסולה קשורה, אני לא מבין למה פתאום זה כזה חשוב ברמה של מה המספר. אם הוא היה 87 ולא 90 זה בסדר?
אגב, אני בטוח שרימייק ברמה הזו של דארק סולס 1 בכלל יהיה בעל הציונים הכי גבוהים, וזה למרות שהוא גם קלאנקי יחסית לDS3 ובכלל סובל מחצי שני לא אפוי. אבל הוא במעמד הכי מיתי בכל הסדרה וזה מה שחשוב כשנכנסים לדקויות כאלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 23:06

אבל זאת בדיוק הנקודה, DS הוצג פה כ-"תראו איזה ציונים המשחק קבל, אמרתי לכם". והנקודה היא שאחלה שיש לו כאלה ציונים, אף אחד לא חשב שהוא יקבל 70, אבל כולנו מבינים ממה נובעים הציונים האלה וכולנו מבינים שזה משחק פס3 שסובל מבעיות שהמקורי סבל מהן ומצד שני יש לו גרפיקה מפוצצת (כנראה? לפחות לפי המבקרים). זה שהמשחק מקבל ביקורות טובות לא אומר ש-BP לא היו צריכים לעשות "מעבר", ש-DS היה הרימייק הכי נכון או שהנקודות שאני וסטיק העלנו לפני חצי שנה ועדין מעלים היום לא רלוונטיות או לא נכונות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 16 נובמבר 2020, 23:14

אני רק אזרוק כאן כחומר למחשבה שלפעמים שאנשים שלא עבדו על המשחק המקורי מוסיפים תוכן משלהם למשחק הוא גרוע וזוכה לביקורת והתעלמות.

המבוכים החדשים בגרסת הDS של כרונו טריגר מישהו? :)
רק אומר שתוכן חדש יכל גם לגרוע מהריימיק של דימון סולס ולא דווקא להועיל.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 16 נובמבר 2020, 23:27

DrKeo כתב:אבל זאת בדיוק הנקודה, DS הוצג פה כ-"תראו איזה ציונים המשחק קבל, אמרתי לכם". והנקודה היא שאחלה שיש לו כאלה ציונים, אף אחד לא חשב שהוא יקבל 70, אבל כולנו מבינים ממה נובעים הציונים האלה וכולנו מבינים שזה משחק פס3 שסובל מבעיות שהמקורי סבל מהן ומצד שני יש לו גרפיקה מפוצצת (כנראה? לפחות לפי המבקרים). זה שהמשחק מקבל ביקורות טובות לא אומר ש-BP לא היו צריכים לעשות "מעבר", ש-DS היה הרימייק הכי נכון או שהנקודות שאני וסטיק העלנו לפני חצי שנה ועדין מעלים היום לא רלוונטיות או לא נכונות.

קרא ביקורות מ-2009, התלונות הכי נפוצות היו לגבי הפן הטכני, נפילות פריימים וכו'.

והשאלה היא לא מה הרימייק הכי נכון עבורך אלא עבור רוב הקהל. לא חושב שהיתה בחירה טובה יותר מהמשחק הזה. גם לא חושב שהיו צריכים לעשות מעבר.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 נובמבר 2020, 23:50

DrKeo כתב:אבל זאת בדיוק הנקודה, DS הוצג פה כ-"תראו איזה ציונים המשחק קבל, אמרתי לכם". והנקודה היא שאחלה שיש לו כאלה ציונים, אף אחד לא חשב שהוא יקבל 70, אבל כולנו מבינים ממה נובעים הציונים האלה וכולנו מבינים שזה משחק פס3 שסובל מבעיות שהמקורי סבל מהן ומצד שני יש לו גרפיקה מפוצצת (כנראה? לפחות לפי המבקרים). זה שהמשחק מקבל ביקורות טובות לא אומר ש-BP לא היו צריכים לעשות "מעבר", ש-DS היה הרימייק הכי נכון או שהנקודות שאני וסטיק העלנו לפני חצי שנה ועדין מעלים היום לא רלוונטיות או לא נכונות.

אני התייחסתי לביקורות, אתה זה שתקוע על המספרים. אמרתי גם לפני 3 עמודים שאין להם חשיבות ברמת הנקודה לפה נקודה לשם אחרי שחילקת תעודת עניות למבקרים (שבניגוד אלינו שיחקו בו), אבל ברמת הכיוון הכללי? ברור, המשחק מקבל ביקורות מצוינות, תקרא אותם. כאילו, אם הוא יגמור בסוף על 89 במקום 92 זה יוכיח משהו אחר לגמרי לגבי טיבו של המשחק? נו באמת.

ובשום שלב לא אמרתי ש BP לא צריכים לעשות מעבר.. אם הם יכולים, למה לא? פשוט סברתי שהם לא יעשו ככה והמשחק עדיין "יחזיק מים" ב 2020, ומסתבר שככה בדיוק יצא.
וואלה, אני לא מבין אפילו מה אתה מנסה לטעון בשלב הזה חוץ מזה שאני מרגיש שאתה קצת מתבאס עלי שיצא לי "אמרתי לכם", ולמרות שאני חושב שהוא מהסוג המוצדק, הכל בחיוך. אבל אם כולם מבינים אז כולם מבינים, אני פחות.. יעני מצד אחד אתה אומר שלא הבנתי אותך נכון ואתה חשבת שהוא משחק שיקבל שבחים בדיוק כמוני, אבל מצד שני אתה חושב שיש כאן קונספירציה בגלל שלא הורידו לו 10 נקודות מהציון כמו קראש בנדיקוט? לא ברור לי איך זה מתיישב ביחד.. או שבכלל כל הויכוח נסוב סביב השלוש נקודות האלה, וגורלן הוא שיכריע בכל הסוגיות שהעלת? מצידי אתה יכול לתת לרטט המשופר של ה DualSense להזדכות עליהן, זה לא באמת משנה את הפואנטה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 17 נובמבר 2020, 07:47

InterAl כתב:
bling כתב:אינטר מה הקשר בין רימאסטר לבין רימייק? במיוחד כשמדובר במשחק כמו TLOU שיצא בהפרש זמן מצחיק באופן יחסי מגרסת הפס3, ברור שהוא יקבל את אותו הציון, מה המבקרים פתאום יביאו 80 למשחק שלפני 5 דקות הביאו לגרסה הנחותה שלו 95? אין בזה שום היגיון. גם הרימאסטר של GTA5 הפציץ, לא מפתיע במיוחד ולא דוגמא דומה לרימייקים האחרים שקיאו מנה.

ההבדל בין רימאסטר לרימייק הוא לא כזה ברור. פייבל אניברסרי - רימאסטר או רימייק? לרוב הוא מכונה רימאסטר (אפילו רשמית הוא מוגדר כרימאסטר), למרות שבנו את כל הגרפיקה מחדש על אנריל 3.

לגבי TLOU - אוקיי, נניח. מה עם ני נו קוני? רימאסטר שיצא 8 שנים אחרי וזכה לממוצע טוב מהמקור - אמנם בלעדי של סוני, אבל ממה שזכור לי הוא יצא כמעט עם אפס הייפ תוך 3 חודשים מההכרזה. מה התירוץ הפעם?

אפילו לא זכרתי שיצא איזשהו רימאסטר לנינוקוני, למישהו בכלל אכפת מזה? זה גם לא איזה משחק סוני מובהק, סתם עוד משחק תפקידים יפני שלא טרחו להביא לבוקס כמו מיליון משחקים יפנים אחרים, אני גם רואה שבקושי יש לו ביקורות בכלל, יכול להיות גם הוא שיפר משהו מהותי שמצדיק את זה, אין לי מושג כי זה לא מספיק מעניין כדי שאבדוק.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 92 אורחים