נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2020, 09:17

הקטע שחטיבת המשחקים של סוני בחיים לא היתה במצב טוב יותר אבל זה ממש לא קשור בהכרח לג'ים ראיין, מי שאחראי על כך אלו הראשים של סוני שאחראים על ההתאוששות של הפס3 ועל המתווה שהוביל להצלחה המטורפת של הפס4.

אם ג'ים שלנו ימשיך לקבל החלטות ברמה כזו אז התשלום יגיע כבר במהלך הדור הזה. מקווה שהנודניק הזה יכשל ויוחלף כמה שיותר מהר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 09:32

לא נראה לי שייכשל, כי מה לעשות - כלכלית זו הבחירה הנכונה, ואין הרבה ספק לגבי זה... אנחנו פשוט יותר מעוניינים בקידמה של התעשייה מאשר ההצלחה הכלכלית של סוני, מן הסתם

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 נובמבר 2020, 09:40

אבל בהחלט יכולה להיות השפעה כלכלית על סוני,כרגע הביקוש לפס5 בשיא כי מדובר במוצר חדש אבל אם משחקים ימשיכו להגיע לפס4 לאנשים פשוט לא יהיה אינסנטיב לרכוש את הפס5 כשההתלהבות תרד,ואז נראה כמה נכונה כלכלית הייתה ההחלטה האומללה הזו..

אגב,אני חושב שג׳ים ריאן כן עשה טוב לחטיבה הזו בתחומים ארגוניים אחרים- הוא הוביל מהלך התייעלות מאוד נרחב שבמהלכו אוחדו כל מחלקות המקרטינג של פלייסטיישן בשווקים שונים וההחלטות כולן מתקבלות עכשיו במטה בארהב,זה הוביל גם לדברים פשוטים כמו סלוגן מסחרי אחיד,סינכרון מלא בסיילים ב-PSN ופשוט פלייסטיישן ׳גלובלית׳ יותר. האקוסיסטם של פלייסטיישן במצב הרבה יותר טוב היום מאשר הייתה בתקופת לאיידן והאוס.

אבל כשאני מסתכל על המהלכים הניהוליים של ריאן מול פיל והדמיון בניהם,אני לא יכול להתנער מהתחושה שהגישה הניהולית של פיל ביחס לאקסקלוסיביות נובעת מהרצון לפעילות רוחבית יותר (אני לא מסכים עם הגישה הזו,אבל אני לפחות יכול להבין את הרציונל) בעוד שאצל סוני זה פשוט המינוסים בגישה הזו בלי הפלוסים,כי המשחקים לא מגיעים לפיסי ו-PS Now הוא לא שירות שנראה שאכפת להם ממנו יותר מדי. פשוט חבל,היה להם מנגנון טוב שעבד מעולה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 09:52

אפשר להאשים את ג'ים ראיין בכך שהוא שיקר אחרי שפיל ספנסר אמר את האמת על קרוס ג'ן וניסה לעשות עליו סיבוב.

אבל לא בטוח שהוא זה שאחראי לכך שחלק מהמשחקים של סוני יהיו קרוס ג'ן, הרי התחילו לעבוד על הורייזן, מיילס מוראלס, ו gow לפני ששון ליידן עזב. אפשר כמובן לטעון שאחרי שג'ים קיבל את התפקיד המפתחות שינו מסלול לבקשתו, אבל אין דרך לדעת באמת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 09:53

זאת החלטה כלכלית טובה לטווח הקצר. כן, gow2 ימכור יותר ממה שהוא יכל אם הוא בלעדי לדור הבא, אבל אם נתחיל לראות משחקי צד ג׳ או מיקרוסופט שנראים ומרגישים יותר ״דור הבא״ מgow2, זה יפגע בתחושת האלוהות שיש סביב סוני כרגע והתחושה הזאת היא מה שמתחזק חלק לא קטן בהצלחה שלהם. זה לא שיש פה איזו קטסטרופה, אבל הם נותנים לMS עוד פתח לצמצם פערים בשביל למכור עוד 3 מליון עותקים של gow2.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2020, 10:21

אבל איזה צד ג׳ או מייקרוסופט (שפה בכלל זה פחחחח לפחות סוני מנסה ליצור איזו תדמית בלעדיות עם כותרים צנועים יותר סטייל דימון סולס וראצ׳ט שלא הושקעו בהם המון משאבים ולכן פחות נורא שימכרו בצורה מצומצמת יחסית במחיר של יוקרה לפלטפורמה החדשה, מייקרוסופט אפילו לא טורחת עם המינימום של המינימום של בידול הפלטפורמה שלה והרגשת דור הבא) שינצלו את הדור הבא בצורה רצינית יהיו בכלל?

הרי מסורתית צד ג׳ הוא זה שנאחז בקרנות המזבח של הדור הקודם בעוד שצד א׳ מנסה לדחוף את הפלטפורמה החדשה שלה עד חשבון כל השאר, אם בארזים נפלה שלהבת מה יגידו אזובי הקיר? (אני במצב רוח לפתגמים היום)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 10:58

כן, אם מיקרוסופט לא הייתה בעלת פחות או יותר בדיוק אותה השקפה - אז זה היה יכול לפגוע בהם... אבל מיקרוסופט כן, אז הסבירות שזה יקרה נמוכה מאוד...

אני גם לא חושב שזה מוריד את התמריץ לקנות פס5... כי שוב - ***לא כל המשחקים של סוני בתקופה הזו יהיו קרוס ג'ן כמו שמיקרוסופט הצהירו***, יש לסוני בלעדיים לדור הבא כבר עכשיו ויצאו עוד כמה בשנה הקרובה שאנחנו יודעים עליהם, ואת חלקם ראינו (RETURNAL, R&C), וגם התמריץ לרכוש פס5 בהחלט קיים אצל מי שיש לו פס4, פשוט לחלקם עדיין אין את הכסף אז הם ירכשו בינתיים את GOW2 או הורייזון במחיר מלא בהשקה שלו, במקום עוד 3 שנים נגיד כשישדרגו, במחיר של 20 דולר או משהו כזה.
בקיצור זו ככל הנראה חד משמעית ההחלטה העסקית הנכונה, בהתחשב בכך שהתחרות לא בדיוק עוקפת אותם בסיבוב בנושא הזה, בלשון המעטה... זה פשוט מבאס גיימרים כמונו שמתכננים לשדרג ורוצים לקבל את המקסימום כבר בהתחלה... לצערנו זה כנראה באמת לא מאוד ריאלי לצפות שהם ישקיעו במשחק AAA בערך 4-5 שנים בשביל למכור 4 מליון יחידות במחיר מלא, כשהם יודעים שזה יכול להיות 14 מליון (וההנחה של נדב שמדובר רק בעוד 3 מליון יחידות סה"כ - בעיניי לא מחוברת למציאות, וגם לא מתייחסת לעובדה שאחרי כמה חודשים המחיר יורד משמעותית).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2020, 11:12

למה לא ריאלי? ככה דורות עבדו עד עכשיו וזה עבד מעולה וייצר גם מפלצות של מכירות. באטמן ארקהם נייט לא מכר בן זונה? אנצ׳רטד 4 לא הפציץ כמו משוגע? הוויצ׳ר 3 ופולאאוט 4 לא מכרו בצורה הזוייה? מאיפה הגיעה התפיסה הזו פתאום.

אני דווקא חושב שסוני הולכים לצאת פה קרחים מכל הכיוונים, גרסת הפס4 של גוד אוף אור 2 תעניין כמו שלג דאשתקד ובמקביל גרסת הפס5 לא תתקרב לרושם שהיתה יכולה ליצור אם היתה מנצלת את הפלטפורמה עד הסוף, אולי גם לרמה שזה כן יפגע בהייפ ובמכירות, ואני אפילו מקווה שזה מה שיקרה. נחיה ונראה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 11:36

כן, אנצ'רטד 4 שיצא שנתיים וחצי אחרי תחילת הדור, אנחנו מדברים פה על השנה הראשונה, אולי שנתיים... באטמן נמכר על המחשב ועל הבוקס, כנ"ל וויצ'ר ופולאאוט, אין שום מקום להשוות למשחק בלעדי עבור קונסולה חדשה, אחת ויחידה, ועוד אחת שיש לה מלאי כה מוגבל.
בקיצור כל הדוגמאות שלך לא רלוונטיות למה שקורה הפעם, וגם מתעלמות מזה שכן - סוני כן עובדת על משחקים לדור הבא בבלעדיות וחלקם כבר יצאו וחלקם יצאו בשנה הקרובה וזה רק מה שידוע לנו כרגע, כך שכל ההודעה שלך לא ממש קשורה. אני מדבר פה על הAAA הכי גדולים, שעובדים עליהם מאות אנשים במשך 4-5 שנים, ואין כמעט דוגמאות למשחקים כאלה שיצאו בתחילת הדורות האחרונים (=מאז שעלויות הפיתוח הן כל כך גדולות).
הרי עד לפני 5 דקות כולנו הסכמנו שמשחקים בשנתיים הראשונות הם לרוב לא הכי מושקעים או מרשימים, אנחנו פשוט תלינו תקוות בסוני שסוף סוף תשבור את החרא הזה, למרות המחיר הכלכלי שלכאורה ישלמו על כך, בגלל ההצהרות של סוני, שהוליכו אותנו שולל :(
אז הם יביאו לנו AAA קטנים יותר כמו ראצ'ט, RETURNAL או DS REMAKE, אני מנחש שגם משחק בסדר גודל קטן יותר של נוטי דוג יגיע לדור הבא בלבד בשנתיים הקרובות... אבל על פוטנציאל המכירות של הגדולים באמת, אלו שיכולים למכור 20 מליון עותקים - הם לא יהיו מוכנים לוותר, כי זה קצת כמו לזרוק מליארד דולר לפח, כדי להרשים אנשים שרובם עדיין לא יעברו לדור הבא כי פשוט אין להם אפשרות לעשות זאת, או כי אין מלאי, וכשהם כן יעשו זאת - אז המשחקים האלה יימכרו ברבע מחיר והם פספסו פוטנציאל רווחי עצום.
מבחינה כלכלית - זה לא ריאלי לצפות לזה ואם זה כן היה קורה - זה היה כמעט חסר תקדים, וזה שאני מתבאס שהם לא עושים את זה לא הופך את זה ליותר ריאלי :D
(וכמובן שהמסקנה הזו לא הייתה נכונה לו התחרות הייתה פועלת אחרת, כי אז אולי הרבה היו עוברים למתחרה במקום להמתין, אבל היא לא, אז המסקנה נשארת במקומה...)

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 11:42

בניגוד לדור הקודם,וגם זה שלפניו עד כמה שאני זוכר, יצא שבדור הזה יש להם כמה משחקי צד א' גדולים שמגיעים ממש מוקדם. אנצ'רטד 4 הגיע אחרי שנתיים וחצי. ובהתחשב בכך שמדובר בהמשכים למשחקים שמכרו בספרות כפולות של מליונים, משהו שמעולם לא היה להם לפני כן, כנראה שהפיתוי היה גדול מידי. זו טריטוריה חדשה לגמרי מבחינתם, לא חושב שיש כאן סימטריה גמורה לדורות קודמים.

מה גם שלא ראינו שום דבר יותר נקסט ג'ן או אפילו שווה ערך מבחינה גרפית למשחק קרוס ג'ן כמו הורייזן שאמור להגיע בשנה הראשונה לפחות (לא מדבר על הלבלייד או משחקים בעתיד), לא ממיקרוסופט ולא מצד ג', ואם זה ישאר כך אני לא חושב שזה יפגע בהם. אבל מאז מיקרוספט רכשה את בת'זדה ואני מניח שאם סטארפילד הוא איזה מפלצת דור הבא מטורפת ומשחק שמיועד ל 2021, זה יכול להביך אותם. נחכה ונראה.
השאלה האמיתית היא כמה זמן הם ימשכו את זה, אם זה מסתיים בגל הראשון של המשחקים אז לדעתי זאת החלטה עסקית נכונה שלא תפגע בהם. אני אמנם לא אוהב אותה, אבל אף אחד לא שואל אותי. אבל יותר מעניין איך יראו המשחקים שלהם ובכלל של כל התעשייה בגל השני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 14:21

GOW2 היה דוגמה רק כי הוא הוכרז כבר ולדעתי הוא המשחק הכי מאווחר של סוני שאנחנו יודעים עליו. MS כבר הספיקה להכריז על משחקים שהם דור הבא בלבד (למשל שני המשחקים של נינג'ה ת'אורי הוכרזו לדור הבא בלבד בנתיים) והם דברו על קרוס ג'ן רק שנתיים. סוני דברה על שלוש שנים של קרוס ג'ן, כלומר אנחנו הולכים להגיע לנקודה בסביבות 2022 שבה סוני עדין מוציאה משחקי פס4 ומיקרוסופט כבר לגמרי בדור הבא.

אז כמובן שהכל תלוי בהאם הם באמת ימשיכו בכיוון הזה 3 שנים כמו שהם אמרו או לא, אבל אם זה באמת יקרה, זאת יכולה להיות בעיה קשה מבחינתם. אפשר לצחוק על MS ואיך שהיא הייתה לפני 3 שנים, אבל ב-2023 היא במצב אחר לגמרי בצד ה-AAA הטכני. פלייגראונד חזקים טכנית, ID חזקים טכנית, אף אחד לא יכול על הקואליציה ב-UE כך שאפשר לשער שהדבר הכי יפה על UE5 יגיע מהם, היוזמה אמורים להיות חברה חזקה טכנית, נינג'ה ת'אורי חזקה טכנית ולבת'זדה מרילנד תמיד יש אפשרות להרשים עם מנוע מתקדם, אפילו אם גרפית הוא כנראה לא יפיל. כלומר יש ל-MS מספיק חברות שיכולות לעשות קרם של הדור הבא. אפילו אם סנטה מוניקה, נוטידוג וגרילה כנראה מסוגלות להביא משהו יותר מרשים מכל החברות הללו, אם הן יפתחו משחק דור הבא בלבד בזמן שנוטידוג תקועה עם שורשים בפס4 זה יכול להיות ממש באסה מבחינת נוטידוג.

אני לא יודע אם אתם זוכרים דורות קודמים, אבל כמו שעון, ברגע שמגיעים בערך לקו השנה לתוך הדור החדש, המכירות של הכותרים שקיימים לכל הפלטפורמות הופכות לדומיננטיות משמעותית על הדור הבא. בשנה השלישית אני משער שהפס4 תהיה בקושי נתח קטנטן מהמכירות של המשחקים של סוני. ובניגוד ל-COD או פיפ"א, EA ואקטיוויז'ן לא צריכות למכור לך פלטפורמה חדשה ב-400$. אם כל המשחקים של סוני בפס4 וגם לא מעט מצד ג' כולל משחקים פופולרים כמו פיפא או COD, אז למה שאדם חצי קז'ואלי, האנשים האלה שקונים קונסולה בשנה השניה או השלישית שלה, יהיה לחוץ על פס5?

אגב, גם בנוגע להיצע של הפס4, זה לא שחיכינו 3 שנים בשבילו. צריך להפריד בין משחק טוב לבין משחק דור הבא אמיתי. RYSE היה דור הבא לגמרי, כנ"ל KZ:SF. כן, הם היו משחקים מחורבנים, אבל הם היו משחקים שהפילו לנו את הלסת ואם הם היו מפותחים לפס3 במקביל כנראה שזה לא היה קורה. וגם מעבר לשיגור, נניח BB הגיע אחרי שנה ו-4 חודשים, אנצ'רטד 4 הגיע אחרי שנתיים וחצי אבל הוא עבר חצי ריבוט באמצע, הוא כנראה כוון לחגים 2015. האורדר היה חתיכת שואו-קייס גרפי מטורף שנה ושלושה חודשים אחרי שהפס4 יצאה, אינפמס היה יפה ממש גרפית ואני חושב שאנחנו יכולים להמשיך את הרשימה הזאת. גם בצד ג' ראינו כבר שנתיים לתוך החיים של המערכת את הוויצ'ר 3, ארקאם נייט ואפילו משחקים שכן יצאו לדור הקודם אבל עברו פיתוח נפרד לגמרי וכמעט היו משחקים שונים לגמרי, למשל פורצה הורייזן 2 ומורדור היו שני משחקים שבין גרסת הדור קודם ודור חדש שלהן היה הפרש קולוסאלי בגלל שהם פותחו לגמרי בנפרד בלי להפריע לגרסת הדור הבא.

בקיצור, אם סוני עושים את זה 3 שנים, זה די נוראי. אם הם עושים את זה רק חלקי וככל שנתקרב ל-2023 רק משחקים מאוד ספציפים יהיו קרוס אז זה גם לא נורא. אבל אם GOW2 למשל שכולנו מסכימים שבטח ידחה לסביבות מרץ 2022 יהיה קרוס, זה מדכא ברמות אחרות. איזה סאק בויי וכו'? למי אכפת, אבל GOW 2? פאק, לא נראה GOW אמיתי לפס5 בקצב הזה עד סוף הדור. וכמובן שזה נותן פתח למפתחות צד ג' ומיקרוסופט לגרום למשחקים של סוני להרגיש קצת מיושנים שזה כנראה נזק תדמיתי לא קטן עבורם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 14:41

מבאס בהחלט, אבל הדוגמאות שכן הבאת משנים קודמות - אלו לא היו משחקים שעבדו עליהם מאות אנשים במשך 4-5 שנים, אלא יותר כמו עשרות אנשים במשך שנתיים, אולי שלוש שנים... כדי להביא משחק AAA של הדור הבא, משהו מפוצץ ראשים באמת - צריכה להיות השקעה הרבה מעבר ל-BB או RYSE או KZ או אפילו ראצ'ט שאנחנו הולכים לקבל עכשיו. ולעשות את זה כדי למכור בחודשים הראשונים (כשהמחיר עדיין מלא) 5 מליון עותקים במקום 15 מליון - זו החלטה עסקית מאוד מאוד בעייתית וצריך ביצים מאוד מאוד גדולות בשביל זה, שלא בטוח שקיימות בתעשייה :)
צד ג' דווקא יכול להרשות לעצמו יותר, כי הם יכולים למכור את זה על 2 קונסולות + מחשב, אז פוטנציאל המכירות גדול משמעותית, על הנייר.
ואפילו אם מיקרוסופט כן תוציא איזה כותר מפוצץ שלהם לפני שסוני יביאו את הנוטי דוג שלהם - אז מה? עדיין בשנתיים הראשונות כן יש בלעדיים לPS5 כמו ראצ'ט וDS וכד' בזמן שלמיקרוסופט אין כאלו, אף לא אחד, אז עדיין סוני יהיו במצב טוב ביחס לתחרות, גם אם פחות ממה שיכול היה להיות בתאוריה, אז לכו תמצאו מישהו שיסכים לוותר על מליארדים בשביל להגדיל עוד קצת את הפער... זה סיכון גדול.
אני מעריך שאחרי GOW שיצא בטח (במקרה הטוב) במרץ 2022 - כל הגדולים באמת כן יגיעו לדור הבא בלבד, אבל נראה... אולי נופתע שוב לרעה :/

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 14:44

אולי לא הבהרתי את עצמי נכון, אבל הבידול שעשיתי הוא לא בין משחק טוב ללא טוב, אלא בין משחקים שהם בלוקבאסטרים גדולים למשחקים שהם לא. כלומר עם כל הכבוד לאינפמוס וקילזון הם לא היו מוכרים ענקיים על הפס3, ולכן 'לבזבז' המשכים שלהם בשיגור זה לא ביג דיל מבחינת סוני אם זה עוזר למכור קונסולות. כנ"ל אגב ראצ'ט ודימונס סולס שמוכרים יפה מאוד, אבל לא מדהים. אנצ'רטד כן היה כזה, לפחות המשחק השני והשלישי מכרו יפה מאוד ולכן הציפיות למכירות מהמשך שלו על הפס4 בוודאי היו בסטנדרט אחר מבחינתם (אבל כאמור, הוא הגיע רק ב 2016). אז עכשיו תחשבו שספיידרמן, הורייזן ו gow על הפס4 מכרו הרבה יותר טוב מהמשחקי אנצ'רטד על הפס3 וההמשכים שלהם אמורים להגיע מוקדם בחיים של הפס5, ותבינו למה זה טריטוריה חדשה בשביל סוני. אנחנו מדברים על לעשות קופה ברמות כמעט נינטנדואיות, זה משהו שלא היה להם בעבר, דילמה עסקית שהם לא היו צריכים להתמודד איתה.

אבל אם משחקי הגל השני, נגיד המשחק הבא של נוטי דוג (לא מדבר על המולטי של tlou2), סאקר פאנץ', אינסומניאק וכו' יהיו קרוס ג'ן, זאת יכול להיות בעיה. תלוי גם כמובן מה חברות אחרות יעשו. אבל איכשהו יש לי תחושה שרוב התעשייה מסונכרנת והקפיצות הגדולות יגיעו בערך באותו זמן וקשה לי לראות דווקא את סוני נשארת מאחור, כי כרגע היא קדימה. אבל נחכה ונראה. בכל מקרה, זה שלמיקרוסופט יש הרבה יותר כוח אש בדור הזה ביחס לדור הקודם ובכלל זאת עובדה, יש לה צ'אנס הרבה יותר גבוה לקחת את הכתר בלי קשר בכלל לאיזה מסלול סוני תבחר ומתי היא תיפרד סופית מהפס4.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 15:06

אבל למה אנחנו משערים פה שרק מאיזה 2024 יגיעו המגה משחקים? או לפחות למה הם לא יכולים להגיע לפני 2024? כלומר קרוס ג'ן סלקטיבי אני יכול להבין, אבל להגביל את הAAAA שלך לקרוס ג'ן? זה מבאס. כלומר זה מקביל לזה שסוני הייתה אומרת שכל הכותרים עד סוף 2016 מגיעים גם לפס3. אז כן, גם אנצ'רטד 4 היה נופל לקטגוריה הזאת.

אני חושב שאנשים מערבבים את זה שסוני ירתה את כל ה-load שלהם ב-2013 ולכן לא היו להם כמעט משחקי ענק בשנתיים הראשונות לבין זה שבתחילת דור חדש אין משחקים גדולים. מה, על U4 לא עבדו 5 שנים בצוות ענק? בטח שכן, זה הכי AAA שיש לסוני להציע. הוא יצא אחרי 2.5 שנים ובאיחור בגלל שהוא עבר ריבוט באמצע כך שהוא יכל בטח לצאת אחרי 1.5-2 שנים מהשיגור. כן, בשיגור מוציאים בדרך כל משחקים מצומצמים כי הצוותי פיתוח מקבלים ערכת פיתוח סופית רק איזה 7 חודשים לשיגור. אבל שנה אחרי השיגור? שנתיים אחרי השיגור? אלה תקופות שקבלנו בעבר משחקים מהגדולים של הדור. רק תחשבו איך 2007 נראתה, שנה לשיגור הפס3 ושנתיים לשיגור ה-360. ולא, זה לא כי אנחנו "בתקופה אחרת", גם אז משחקי ענק פותחו 3-4 שנים וגם היום זאת מסגרת הזמן. אני לא רואה ממש בעיה להוציא את המשחקים הכי גדולים שיש שנה+ אחרי תחילת הדור, זה קורה המון. תראו את הוויצ'ר 3 למשל.

והאמת, אני לא בטוח כל כך אם אתם מתכוונים שיש פה בעיה טכנית (כלומר לא היה מספיק זמן לפתח את המשחק) או בעיה פיננסית (אין מספיק אנשים שיקנו אותו). הראשון לא באמת סיבה, אין שום סיבה שתהיה בעיה להוציא מפלצת שנתיים אחרי שהקונסולה כבר בשוק. השני, אובכן, אני לא כל כך בטוח אם הם ימכרו פחות עותקים אם הם יהיו בלעדיים 2-3 שנים לתוך הדור. הדור הקודם די מת בתקופה הזאת לרוב, אולי רק פיפא עוד מוכר באותה תקופה, ובלעדיים ממש מרשימים של הדור הבא כנראה יהיו אטרקטיבים יותר מאשר משחקי קרוס.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 15:20

שאני מדבר על גל ראשון אני מתכוון למשחקים שהם כבר הכריזו עליהם ל 2021, ובמקרה הכי גרוע ידחו ל 2022 (שזו המקבילה של 2015). אני מניח שבין המשחקים האלה לבין המשחקים של המפתחות שמניתי שהם באמת יותר בכיוון של 2024 יהיה לסוני עוד דברים להציע, אולי מצד ג', אולי מאיזה סטודיו שלהם שאני שוכח, אני פשוט לא יודע להצביע על זה כרגע. ובאמת יכול להיות שזה יהיה נקסט ג'ן, זה סביר לחלוטין בעיני, אפילו מתבקש. אז אולי טכנית המשחקים שמניתי הם יותר הגל השלישי, אבל אתה מבין עכשיו למה אני מתכוון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 15:22

idan כתב:שאני מדבר על גל ראשון אני מתכוון למשחקים שהם כבר הכריזו עליהם ל 2021, ובמקרה הכי גרוע ידחו ל 2022 (שזו המקבילה של 2015). אני מניח שבין המשחקים האלה לבין המשחקים של המפתחות שמניתי שהם באמת יותר בכיוון של 2024 יהיה לסוני עוד דברים להציע, אולי מצד ג', אולי מאיזה סטודיו שלהם שאני שוכח, אני פשוט לא יודע להצביע על זה כרגע. ובאמת יכול להיות שזה יהיה נקסט ג'ן, זה סביר לחלוטין בעיני, אפילו מתבקש. אז אולי טכנית המשחקים שמניתי הם יותר הגל השלישי, אבל אתה מבין עכשיו למה אני מתכוון.

אני מבין למה אתה מתכוון, אבל אני לא בטוח שאני מבין למה סוני מתכוונת. כלומר מה אומרת ההערה על קרוס ג'ן של 3 שנים? זה אומר שגל 2 ואפילו ההתחלה של גל 3 (על פי ההגדרה שלך) גם יצאו לפס4? זה הפחד. ספציפית על GOW 2 זאת התבאסות ספציפית על GOW 2 :)

אגב, אנחנו בכלל יודעים אם GOW זה המשך מלא או עוד "מיילס"? כלומר אשכרה כל הכוח פיתוח של SM נכנס למשחק קרוס ג'ן הזה ונראה GOW דור הבא אמיתי רק באיזה 2026?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 15:33

זה יכול להיות מסוג הדברים שהם אומרים כל דור, שהם יתמכו בקונסולה הישנה וכו' אבל זה לא באמת מתייחס לכל המשחקים שלהם. אני חושב שהם גם אמרו משהו דומה על הפס3 שהם יתמכו בה 10 שנים או משהו כזה. כמובן שגם יכול להיות שהם משנים את הפרדיגמה הישנה לחלוטין והקרוס ג'ן ישאר איתנו עמוק בתוך הדור.. או זה או זה :)

ובוא נגיד שהכותרת של gow החדש מלמדת שמדובר במשחק גדול, המשך אמיתי.. ככה לפחות אני מפרש את זה, אני יופתע אם זה יהיה עוד "מיילס". ויכול להיות שאני מדמיין את זה אבל זכור לי שהייתה איזה שמועה שסנטה מוניקה בונה צוות פיתוח שני, כלומר יכול להיות שנראה מהם עוד משחק בין ראגנארוק לגוד אוף וור3. לא יודע.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 18 נובמבר 2020, 15:55

DrKeo כתב:אבל למה אנחנו משערים פה שרק מאיזה 2024 יגיעו המגה משחקים? או לפחות למה הם לא יכולים להגיע לפני 2024? כלומר קרוס ג'ן סלקטיבי אני יכול להבין, אבל להגביל את הAAAA שלך לקרוס ג'ן? זה מבאס. כלומר זה מקביל לזה שסוני הייתה אומרת שכל הכותרים עד סוף 2016 מגיעים גם לפס3. אז כן, גם אנצ'רטד 4 היה נופל לקטגוריה הזאת.

אני חושב שאנשים מערבבים את זה שסוני ירתה את כל ה-load שלהם ב-2013 ולכן לא היו להם כמעט משחקי ענק בשנתיים הראשונות לבין זה שבתחילת דור חדש אין משחקים גדולים. מה, על U4 לא עבדו 5 שנים בצוות ענק? בטח שכן, זה הכי AAA שיש לסוני להציע. הוא יצא אחרי 2.5 שנים ובאיחור בגלל שהוא עבר ריבוט באמצע כך שהוא יכל בטח לצאת אחרי 1.5-2 שנים מהשיגור. כן, בשיגור מוציאים בדרך כל משחקים מצומצמים כי הצוותי פיתוח מקבלים ערכת פיתוח סופית רק איזה 7 חודשים לשיגור. אבל שנה אחרי השיגור? שנתיים אחרי השיגור? אלה תקופות שקבלנו בעבר משחקים מהגדולים של הדור. רק תחשבו איך 2007 נראתה, שנה לשיגור הפס3 ושנתיים לשיגור ה-360. ולא, זה לא כי אנחנו "בתקופה אחרת", גם אז משחקי ענק פותחו 3-4 שנים וגם היום זאת מסגרת הזמן. אני לא רואה ממש בעיה להוציא את המשחקים הכי גדולים שיש שנה+ אחרי תחילת הדור, זה קורה המון. תראו את הוויצ'ר 3 למשל.

והאמת, אני לא בטוח כל כך אם אתם מתכוונים שיש פה בעיה טכנית (כלומר לא היה מספיק זמן לפתח את המשחק) או בעיה פיננסית (אין מספיק אנשים שיקנו אותו). הראשון לא באמת סיבה, אין שום סיבה שתהיה בעיה להוציא מפלצת שנתיים אחרי שהקונסולה כבר בשוק. השני, אובכן, אני לא כל כך בטוח אם הם ימכרו פחות עותקים אם הם יהיו בלעדיים 2-3 שנים לתוך הדור. הדור הקודם די מת בתקופה הזאת לרוב, אולי רק פיפא עוד מוכר באותה תקופה, ובלעדיים ממש מרשימים של הדור הבא כנראה יהיו אטרקטיבים יותר מאשר משחקי קרוס.

מסכים לגמרי. אנצ'רטד 4 לבד מספיק כדי להפריך את הטענה כאילו הגיוני לצפות למשחקי דור הבא גדולים רק מיליון שנה לתוך הדור. זה שהוא נדחה קצת בגלל שחצי מהצוות פוטר זה ממש לא אומר שלא היתה כוונה להוציא אותו בטווח סביר.

המציאות פשוטה, ברגע שהתחיל דור חדש סוני לרוב היתה מוחקת כל זכר לדור הקודם, כל כוח הפיתוח הושקע בפלטפורמה החדשה, כך היה גם עם הפס4 אז למה פתאום זה סביר להניח שאשכרה שנתיים שלוש לתוך הדור אנחנו בכלל צריכים לשמוע מהם את המילה פס4? זה פשוט הזייה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 18 נובמבר 2020, 16:01

אבל אף אחד לא מתווכח על ההיסטוריה, כולנו מכירים אותה. אנחנו רק מנסים לנתח למה הפעם זה שונה ומה יהיו ההשלכות של זה, כי זה עובדתית שונה.. זאת המציאות כרגע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 16:57

אז כמה דברים:
1. אנצ'רטד לא מפריך שום דבר, ולא מדברים על "מליון שנה אחרי" אלא על משחקים שיצאו בשנה וחצי הראשונה של המכשיר. אנחנו לא יודעים מה יהיה במשחקים של 2023, שהיא המקבילה הנכונה של אנצ'רטד... הרי האמירה של סוני היא חד משמעית לא אבסולוטית, הם לא אומרים ש*כל המשחקים* יהיו קרוס ג'ן כמו מיקרוסופט, הם אומרים שהם ימשיכו לתמוך... בנוסף, לגבי "אנצ'רטד היה מיועד ל-2015" - אנחנו לא יודעים מה היה קורה בלי הקורונה, אולי GOW היה אמור להיות כותר של קיץ 2021, והורייזון של חגים 2020? לא יודעים, מה שכן יודעים זה שהשנה הזו הייתה פסיכית והרבה פרוייקטים היו על הולד זמן רב.
2. זה לא דומה למה שהיה בין הפס3 לפס4 מכמה סיבות - בין אם זה זמן הפיתוח של משחקי AAA סופר מושקעים, בין אם זה ארכיטקטורה שונה מאוד, בין אם זה בהצלחה האדירה של הפס4 לעומת הפס3... לנטוש 80 מליון לקוחות זה שונה מלנטוש 120 מליון לקוחות, מה גם שבפס4 היה לראשונה גירסת "פרו" שהרבה רכשו אחרי מחצית החיים של המכשיר... בקיצור - שונה. לא משנה מה תגידו לעצמכם, יש לזה השלכות אדירות.
3. כמו שאמרו כבר - לסוני יש הפעם כמה משחקים עם פוטנציאל מכירות "של נינטנדו", לוותר על זה זה משהו שכמעט ולא ראינו בתעשייה עדיין, בטח בשנים האחרונות.
4. יש את הקטע הזה, שהרבה משחקים גדולים של סוני יצאו בסביבות 2017-2018, וסוני ממש לא רוצים לפספס את הדור הכי טוב שלהם בערך, על משחק אחד בלבד של החברות האלה באותו הדור, או 1.5 במקרה של אינסומניאק (שנרכשו רק לאחרונה) וגרילה. נוטי דוג הספיקו להביא ב-2016 אז היה להם זמן להביא גם ב-2020, אבל אלו שהוציאו ב-2017 יביאו רק ב-2021 ואלו שב-2018 יביאו ב-2022. זה מה יש... לוותר על 120 מליון לקוחות פוטנציאלים זה משהו שלא ראינו מישהו בתעשייה הזו עושה, מאז שעלויות הפיתוח קפצו כל כך הרבה.

בגלל כל הסיבות האלה אני כל הזמן "דחפתי" את הרעיון של "משחקים א-לה TLL", משמע בהיקף מצומצם בהרבה, שיתבססו על מה שכבר יש להם בדור הזה, כי אז הם היו אולי מביאים פרוייקטים קרוס-ג'ן קטנים יותר, ובמקביל עובדים על ההמשכים האמיתיים הגדולים באמת, שהיו מגיעים שנתיים אחר כך ולא 4 שנים. ואולי זה בסוף מה שקורה באמת... בקרוב נדע. בינתיים עם מיילס זה מה שהיה כנראה. אולי נקבל טריילרים בחודש הבא, בטקס של הVGA, ואז נהיה יותר חכמים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2020, 17:01

לגבי GOW אנחנו באמת לא יודעים כלום על הפיתוח או הגדול שלו. אבל אני מסכים עם לאסקין - לפי השם יהיה מאוד מאכזב לגלות ש"ראגנרוק" זה משחק עם תקציב מוקטן ודמויות משנה..

בכל מקרה מה שכן כנראה וודאי זה שקורי לא עובד על המשחק הזה, כך שאני מניח שצוות נוסף בSM זו סוג של עובדה.
אבל זה לא 100%, הוא פשוט עושה טיזינג בכל השנה האחרונה לאיזה פרויקט מד"ב מסתורי, ואנחנו גם יודעים מהראיונות שלו ב2018 שהוא רצה לפחות אז להתמקד בפרויקט אחר מGOW 2.
אבל אם הטיזינג שלו לפרויקט מד"ב הזה בסוף יתקשר איכשהו לGOW, הוא כבר לגמרי יתקרב למימדים של קוג'ימה מבחינת הטרוליות שלו למעריצים :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 17:16

אתה מסכים עם עידן, לא איתי :)
אני לא יודע מה הוא יהיה, אבל אני *מקווה* שלא מדובר בהמשך הגדול, כי בדיוק כמו עם ספיידרמן - אני הייתי רוצה לראות קפיצה אדירה בין המשחק הראשון לשני, וניצול מלא של החומרה. עם זאת, השם כן מרמז על ההמשך האמיתי, לטוב ולרע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 17:55

GOW2 יכל להיות המשך גדול, דור הבא אמיתי. נניח יציאה ב2022 הייתה שמה אותו על 4 שנות פיתוח ושנה וחצי לתוך הדור, לו״ז מאוד סביר לכותר דור הבא גדול. אבל אם עובד עליו צוות משני, אולי זאת הסיבה שהוא כותר קרוס. אם הוא לא העבודה הראשית של SM אז לגמרי מובן למה הוא קרוס ג׳ן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 18 נובמבר 2020, 18:00

לא ממש, 2022 הייתה שמה אותו על יותר כמו 3 שנים בגלל הקורונה... ואם אנחנו רוצים קפיצה רצינית ולבנות אותו מאפס לדור הבא עם כל היתרונות של הSSD וכו׳ - כנראה שגם 4 שנים מלאות זה גבולי מאוד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 18:04

Laskin כתב:לא ממש, 2022 הייתה שמה אותו על יותר כמו 3 שנים בגלל הקורונה... ואם אנחנו רוצים קפיצה רצינית ולבנות אותו מאפס לדור הבא עם כל היתרונות של הSSD וכו׳ - כנראה שגם 4 שנים מלאות זה גבולי מאוד.

אף אחד לא קבע את לו"ז ותצורת הפיתוח של GOW 2 על פי הקורונה, כשהיא הכתה הוא היה כבר שנתיים לתוך הפיתוח. אולי אתה רוצה להגיד שאין מצב שהוא היה יוצא במרץ 2022 וסובל מדחיה בגלל הקורונה, אולי. אבל לתכנן אותו למרץ 2022 ככותר דור הבא מלא? ברור שזה לו"ז סביר. אפילו שיקחו עד החגים 2022, גובל ב-5 שנות פיתוח ושנתיים מהשיגור של הפס5, הייתי אומר אפילו שזה לו"ז מתירני מדי להתחשב בזה שיש להם כבר מנוע שרץ על קונסולת X86 וזה משחק שמתבסס על GOW 2018, לא ממציא את כל הסדרה מחדש.

המצחיק הוא שבטח GOW2 הוא גם ONE SHOT, כמו הקודם, וזה אומר שהם ירקו דם בשביל להשיג את זה על הפס4 בזמן שבפס5 זה בטח קל בצורה קיצונית. אם הוא לא ONE SHOT, אנחנו כבר יודעים איזו קונסולה להאשים :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 111 אורחים