במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

dean
Trainee

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 11:38

עוד לא סיימתי את המשחק ואני גם לא אטרח לסיים אותו (למרות שהגעתי די רחוק, שיחקתי [לצערי] קרוב ל 20 שעות).

ספויילר: הצג
אני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל אז אני פשוט אשים כאן סרטון שמבטא את מה שאני חושב:

https://www.youtube.com/watch?v=OkvLu4DlY8k&t=624s

ואין לזה שום קשר לכל המהומות שהיו לגבי SJW וכל הבולשיט הזה. אני מדבר על הסיפור נטו.
מאותו רגע שהבחורילה הזאת הרגה את ג'ול המשחק הפסיק לעניין אותי וזה היה טעות להמשיך לשחק.
אחרי שסיימתי את העלילה של המשחק ביוטיוב, הוקל לי שלא המשכתי וחסכתי קרוב ל 10 שעות מהחיים שלי.

פשוט לא יאומן.
במקום להישאר נאמנים לדמויות שאהבנו במשחק הראשון ולעצב סיפור שיכבד אותם ואת המעריצים, נוטי דוג החליטו ללכת לכיוון אחר לגמרי.
הדבר שהכי עצבן אותי זה שעם הפלאשבקים ראינו גרגר של מה כן יכול היה להיות.
פשוט כואב הלב.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יוני 2020, 12:21

אואה, אני לא אקרא את הספוילר כי אני בערך בחצי זמן משחק ממך, אבל אני מניח שהגעת ל"קטע" הבעייתי?
עד כדי כך? זה הרס לך את כל המשחק? מה חשבת עליו עד אז, מה חשבת עליו מבחינת שאר האלמנטים כמו גיימפלי, חקירה ועולם? הוא לא שווה עדיין סיום רק בזכות האספקטים האלו?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יוני 2020, 12:29

אני ממש לא מסכים עם הוידאו הזה...

קודם כל הוא אומר שבמשחק הראשון ג'ואל היה הרבה יותר זהיר, וזה נכון... אבל עברו 4 שנים מאז וג'ואל, ש"התביית" לו מאז, נמצא אחרי טראומה אישית ובבירור לשקר לה וכשהיא יודעת כבר את האמת בשלב הזה - מאוד מאוד השפיע עליו. דבר שני - הוא הביא דוגמא שבמשחק הראשון ניסו לעבוד עליו והוא ראה את זה מגיע מקילומטר - זה נכון גם כן... אבל את אבי הוא פגש כשזומבי עוד שנייה אוכל אותה, הוא הציל אותה בתוך סופה ומאותו רגע הם רק ברחו מעדר ענק, והם נכנסו לבקתה שלהם כשאין להם באמת ברירה אחרת, וחבורת צעירים כזאת שמקבלת אותם יפה... זה היה קשה לצפות לזה מבחינתו, ובכל מקרה - לא היה לו מה לעשות, הוא היה מוקף ואולי בגיימפליי אפשר לצאת מזה אבל בסרטון מעבר זה יהיה הרבה פחות אמין... לדעתי זה היה אחד מהרגעים הכי טובים בסיפור של משחק. כמו כן - גם אם זה נראה קצת פחות מתאים לדמויות - שוב, המשחק הזה הרבה יותר מציאותי ואנשים עושים טעויות ברגעים של טירוף, והם היו שנייה אחרי הרגעים האלה.
הוא מסכם שהם נכנסו לאמבוש שהוא היה צריך לראות, אבל אפילו האנשים שם מסביבו לא ידעו שזה הוא, זה לא היה אמבוש מתוכנן, זה פשוט מה שקרה במקרה, ולכן זה כן עובד בעיניי.
לגבי אבי - היא אמורה להיות הדמות ה"טובה" כאן. כל החיים שלה מאז הטראומה שלה הוקדשו לנקמה, בג'ואל, לא בכל הקרובים שלו... חוץ מזה שהיא רצתה להרוג את השאר לרגע, אבל אוון עצר אותה.
האם זה קשה לשחק בדמות שרצחה דמות כל כך אהובה? ברור. אבל זה החוזקה של המשחק, לא החולשה, לפחות בעיניי... כשאתה משחק את אבי ומכיר את החבורה - אתה מתחיל בהחלט לאהוב חלק מהחבורה הזו ועבורי לפחות זה עבד בצורה לא פחות ממושלמת.
ובטח שהתוצאה הסופית "מדכאת", אבל ידענו שזה סיפור עגום עם מסר של "שנאה" ולא של "תקווה" כמו המשחק הראשון... הוידאו שהבאת מדבר על משחק עם מסר של "מחילה", אבל זה לא הסיפור שרצו לספר כאן... אולי זה יהיה בחלק השלישי, אבל בגלל שסיפור לא לוקח את הכיוון שאתה רוצה לא הופך אותו לפחות טוב, ובגלל זה אני השוויתי אותו ל"וואטשמן", הסדרה, לעומת הסרט. הסדרה לקחה כיוון שמאוד לא רציתי שתיקח, במיוחד בסוף, אבל הם עשו אותה כל כך טוב שזה לא היה משנה לי. אפשר לדמיין שמה שקורה זה משהו אחר ממה שהכותבים החליטו, אבל זה לא מה שקורה באמת, צריך להתמודד :)

בקיצור, באסה שבחרת להפסיק, לדעתי אם היית ממשיך היית נהנה ומתחבר יותר למה שרצו להעביר פה.

סטיק, לא בדיוק... הוא יותר התעצבן:
דווקא בגלל המוות הראשון שרואים, הוא לא רצה שזה יהיה הכיוון שילכו איתו, ורצה להפסיק בשנייה שזה קרה, והוא מתחרט שהמשיך בכל זאת

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 22 יוני 2020, 12:44

אני כרגע באיזור ה12 שעות אחרי רגע משמעותי מאוד בסיפור ואם המשחק לא ייקח איזה nose dive פסיכי זה בהחלט יכול לסיים כמשחק השנה אצלי. הרגעים שהוא מעלה הילוך פשוט מקשים מאוד להניח את הקונטרולר ואני כבר יומיים בקושי ישן (:

באופן משעשע,כשראיתי לראשונה שיש כלבי תקיפה במשחק אמרתי לעצמי שאמנע ככל הניתן מלהרוג אותם כי מה לעשות אני יותר מדי אוהב כלבים..מפה לשם,בכל קרב אני מחפש להוריד את הנבלות האלה ראשונים (:

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 12:47

Laskin כתב:אני ממש לא מסכים עם הוידאו הזה...

קודם כל הוא אומר שבמשחק הראשון ג'ואל היה הרבה יותר זהיר, וזה נכון... אבל עברו 4 שנים מאז וג'ואל, ש"התביית" לו מאז, נמצא אחרי טראומה אישית ובבירור לשקר לה וכשהיא יודעת כבר את האמת בשלב הזה - מאוד מאוד השפיע עליו. דבר שני - הוא הביא דוגמא שבמשחק הראשון ניסו לעבוד עליו והוא ראה את זה מגיע מקילומטר - זה נכון גם כן... אבל את אבי הוא פגש כשזומבי עוד שנייה אוכל אותה, הוא הציל אותה בתוך סופה ומאותו רגע הם רק ברחו מעדר ענק, והם נכנסו לבקתה שלהם כשאין להם באמת ברירה אחרת, וחבורת צעירים כזאת שמקבלת אותם יפה... זה היה קשה לצפות לזה מבחינתו, ובכל מקרה - לא היה לו מה לעשות, הוא היה מוקף ואולי בגיימפליי אפשר לצאת מזה אבל בסרטון מעבר זה יהיה הרבה פחות אמין... לדעתי זה היה אחד מהרגעים הכי טובים בסיפור של משחק. כמו כן - גם אם זה נראה קצת פחות מתאים לדמויות - שוב, המשחק הזה הרבה יותר מציאותי ואנשים עושים טעויות ברגעים של טירוף, והם היו שנייה אחרי הרגעים האלה.
הוא מסכם שהם נכנסו לאמבוש שהוא היה צריך לראות, אבל אפילו האנשים שם מסביבו לא ידעו שזה הוא, זה לא היה אמבוש מתוכנן, זה פשוט מה שקרה במקרה, ולכן זה כן עובד בעיניי.
לגבי אבי - היא אמורה להיות הדמות ה"טובה" כאן. כל החיים שלה מאז הטראומה שלה הוקדשו לנקמה, בג'ואל, לא בכל הקרובים שלו... חוץ מזה שהיא רצתה להרוג את השאר לרגע, אבל אוון עצר אותה.
האם זה קשה לשחק בדמות שרצחה דמות כל כך אהובה? ברור. אבל זה החוזקה של המשחק, לא החולשה, לפחות בעיניי... כשאתה משחק את אבי ומכיר את החבורה - אתה מתחיל בהחלט לאהוב חלק מהחבורה הזו ועבורי לפחות זה עבד בצורה לא פחות ממושלמת.
ובטח שהתוצאה הסופית "מדכאת", אבל ידענו שזה סיפור עגום עם מסר של "שנאה" ולא של "תקווה" כמו המשחק הראשון... הוידאו שהבאת מדבר על משחק עם מסר של "מחילה", אבל זה לא הסיפור שרצו לספר כאן... אולי זה יהיה בחלק השלישי, אבל בגלל שסיפור לא לוקח את הכיוון שאתה רוצה לא הופך אותו לפחות טוב, ובגלל זה אני השוויתי אותו ל"וואטשמן", הסדרה, לעומת הסרט. הסדרה לקחה כיוון שמאוד לא רציתי שתיקח, במיוחד בסוף, אבל הם עשו אותה כל כך טוב שזה לא היה משנה לי. אפשר לדמיין שמה שקורה זה משהו אחר ממה שהכותבים החליטו, אבל זה לא מה שקורה באמת, צריך להתמודד :)

בקיצור, באסה שבחרת להפסיק, לדעתי אם היית ממשיך היית נהנה ומתחבר יותר למה שרצו להעביר פה.

דווקא בגלל המוות הראשון שרואים, הוא לא רצה שזה יהיה הכיוון שילכו איתו, ורצה להפסיק בשנייה שזה קרה, והוא מתחרט שהמשיך בכל זאת

מה שאתה אומר יכול להיות נכון אם המשחק הראשון לא היה קיים ופשוט היינו מתחילים עם המשחק הזה. אבל המשחק הראשון כן קיים.. ולהרוג דמות כמו ג'ול בשעה הראשונה של המשחק בצורה כל כך מחפירה זה ניסיון עלוב להיות משחקי הכס. אבי יכלה להיות דמות טובה אם הסצינות היו מחולקות אחרת. למי שאהב את ג'ול ואת המשחק הראשון, מה שהיא עשתה בשעה הראשונה זה משהו בלתי נסלח שאי אפשר לחזור ממנו. לנסות לשכנע אותי אחר כך שבעצם הייתה לה סיבה טובה רק גרם לי להתעצבן עוד יותר על הזלזול. אני לא יודע מה ניל חשב לעצמו שהוא ניסה לעשות את זה אבל זה פשוט בושה וחרפה של עלילה.

תאמין לי שאני רציתי לאהוב את המשחק הזה. המשחק הראשון ב TOP 3 שלי בכל הזמנים.
הלוואי והייתי יכול לבטא בכתב את כמות האכזבה שלי. פשוט עצוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יוני 2020, 13:04

למי שלא שחק עדין, מצחיקה השיחה המצונזרת הזאת :)
We're just normal men. We're just innocent men

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 22 יוני 2020, 13:11

מגרד לפתוח את הספויילרים...
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 יוני 2020, 13:20

DrKeo כתב:למי שלא שחק עדין, מצחיקה השיחה המצונזרת הזאת :)

תיראה היה יכול להיות גרוע בהרבה יותר
אני עכשיו בטוח שהלא ספוילר, כי הוא לא ניכנס למישחק
לא קיים , אז אני יכול לדבר על זה בחופשיות , כי זה לא במישחק

לפי הלא ספוילר , שהיה יכול להרוס את הזיכיון
איבי שהיא במקרה דמות טרנסיט, הורגת בהמצע המישחק את אילי
ואז משחקים רק באיבי עד סוף המישחק

קראתי בכללית את העלילה , והבנתי למה חלק חשבו שזה ככה
אבל זה לא ככה
יש ספוילרים שיפגעו בחלק מהמעריצים

אבל לא משהו " הורס זיכיון" כזה
אז אני מבין למה יש ביקורות לפה ולשם
נערך לאחרונה על ידי kririn ב 22 יוני 2020, 15:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 יוני 2020, 13:33

סורי קרירין, לא המשכתי לקרא אחרי המשפט השני שלך כי אני עדין מפחד מכל הנושא הזה של הספויילרים. אני לא יודע כלום על TLOU2 חוץ מאשר הטריילרים וכרגע, בגלל שאני לא נכנס באינרטנט לדברים בנושא, אני גם לא חוטף סרטוני יוטיוב וכו' שהורסים לי. שרדתי את GOW בלי שום ספויילר (שנתיים), שרדתי את U4 בלי שום ספויילר (4 שנים), שרדתי את TLG בלי שום ספויילר (גם 4 שנים) ואפילו את ההרחבה של TLOU1 ושל 4U שרדתי בלי ספויילרים. כל המשחקים הללו מחכים לי בחשבון של הפס4, ואני הולך לשחק בהם. כרגע אני נקי, בתקווה אני אגיע ככה גם לנובמבר 2020.

אגב, כולם אמרו לי ש-TLOU2 כבר לא יראה לי מרשים כי אני משחק אותו באיחור של חצי שנה וכבר יהיה דור חדש. אבל אם כל מה שבאמת נראה ב-2020 זה היילו אינפנט, ספיידרמן מיילס מוראלס ופורצה 8, אז נראה לי שאני בסדר. TLOU נראה מאוד מרשים גרפית ולדעתי ב-2013 המצב שלי היה הרבה יותר גרוע כשכבר שחקתי BF3 או בקרייס 1, 2 ו-3 לפניו TLOU ולא רק שהגרפיקה שלו הרגישה לי טיפה מיושנת (למרות שעדין הוא היה מדהים, בכל זאת כל המשחקים הללו לא מתעסקים באנימציות, סרטוני מעבר וסט-פיסס כמו שנוטידוג יודעים לעשות על חומרה חלשה פי כמה), כל נושא הIQ הנמוך והFPS המקרטע ממש הפריע לי. לדעתי אני הולך להגיע לTLOU2 ממש בסדר, אפילו אם לא יהיה פאטצ' פס5 ואני אשחק בו ב-1440P 30FPS כמו איכר :)
We're just normal men. We're just innocent men

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 13:37

avive כתב:מגרד לפתוח את הספויילרים...

אז שיפסיק לגרד:

תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יוני 2020, 14:01

dean כתב:
Laskin כתב:אני ממש לא מסכים עם הוידאו הזה...

מה שאתה אומר יכול להיות נכון אם המשחק הראשון לא היה קיים ופשוט היינו מתחילים עם המשחק הזה. אבל המשחק הראשון כן קיים.. ולהרוג דמות כמו ג'ול בשעה הראשונה של המשחק בצורה כל כך מחפירה זה ניסיון עלוב להיות משחקי הכס. אבי יכלה להיות דמות טובה אם הסצינות היו מחולקות אחרת. למי שאהב את ג'ול ואת המשחק הראשון, מה שהיא עשתה בשעה הראשונה זה משהו בלתי נסלח שאי אפשר לחזור ממנו. לנסות לשכנע אותי אחר כך שבעצם הייתה לה סיבה טובה רק גרם לי להתעצבן עוד יותר על הזלזול. אני לא יודע מה ניל חשב לעצמו שהוא ניסה לעשות את זה אבל זה פשוט בושה וחרפה של עלילה.

תאמין לי שאני רציתי לאהוב את המשחק הזה. המשחק הראשון ב TOP 3 שלי בכל הזמנים.
הלוואי והייתי יכול לבטא בכתב את כמות האכזבה שלי. פשוט עצוב.

קודם כל - קרירין תערוך את ההודעה שלך ותכניס לספוילר, כי גם אם זה לא מה שקורה - אנשים לא צריכים לדעת שזה לא קורה, אנשים צריכים להיות במתח שהכל יכול לקרות וזה מחרבן להם את החוויה. פשוט אל תדבר בצורה פתוחה (=ללא תגית ספוילר) על מה שקראת וקורה, ומה שקראת ובסוף לא קורה. זה לא מאוד קשה, ואתה כל הזמן הולך על הגבול הזה וחוצה אותו... קצת איפוק.

דין:

אבל התייחסתי למה שקורה שם בבקתה ביחס למה שהיה במשחק הראשון... זה פשוט קורה שנכנסים לסיטואציה בלתי שיגרתית. תחשוב על הנהג הכי זהיר והכי טוב שאתה מכיר, נכון שזה לא הגיוני שהוא ייסע בלי חגורת בטיחות? אבל עובדה - זה קורה גם לנהגים הכי זהירים שיש, כי דווקא בפעם הזו ש- זה קרה. זו המציאות, והמשחק הזה הוא מאוד מציאותי.
דבר שני זה לא קורה בשעה הראשונה אלא בשעה השנייה, ולדעתי זה מעולה שזה קורה ככה כי אף אחד לא מצפה לזה. בסוף המשחק או אפילו באמצע - זה כבר היה הרבה פחות אפקטיבי לדעתי. המטרה היא לזעזע כבר בהתחלה, כדי שיהיה לך את המטרה הזו בראש - הנקמה.
אבי דמות מצויינת עם רגעים מעולים כשמשחקים בה, אתה לא ממש יכול לשפוט כמה היא דמות כזו כי אתה ויתרת על כל ההמשך, וכן - זה שונה כשאתה משחק בזה ומגיע לכל הרגעים הקטעים או כשאתה סתם מריץ לקטעי הקישור. עובדה - אני כן מבין אותה וכן יכול לקחת את הצד שלה, בטח כשהיא גם נוקמת רק במי שצריך ולא מסביב... זה מעל ומעבר בעולם הזה וזה מראה עד כמה היא דווקא כן אנושית, לעומת ג'ואל שכבר די סיכמנו שהוא "הבחור הרע" עוד בדיונים על המשחק הראשון, או לפחות - אפשר בקלות לפרש את זה ככה. אי אפשר להגיד אותו הדבר על אלי. יש בה המון חמלה, אולי הדמות היחידה שם שיש בה את זה.
אני מבין שהיה לך קשה להמשיך כי הרגו דמות אהובה כל כך, אבל זו לדעתי הייתה בחירה אמיצה שמבוצעת בצורה מעולה ולכן בהחלט שווה את זה.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 14:47

Laskin כתב:דין:

אבל התייחסתי למה שקורה שם בבקתה ביחס למה שהיה במשחק הראשון... זה פשוט קורה שנכנסים לסיטואציה בלתי שיגרתית. תחשוב על הנהג הכי זהיר והכי טוב שאתה מכיר, נכון שזה לא הגיוני שהוא ייסע בלי חגורת בטיחות? אבל עובדה - זה קורה גם לנהגים הכי זהירים שיש, כי דווקא בפעם הזו ש- זה קרה. זו המציאות, והמשחק הזה הוא מאוד מציאותי.
דבר שני זה לא קורה בשעה הראשונה אלא בשעה השנייה, ולדעתי זה מעולה שזה קורה ככה כי אף אחד לא מצפה לזה. בסוף המשחק או אפילו באמצע - זה כבר היה הרבה פחות אפקטיבי לדעתי. המטרה היא לזעזע כבר בהתחלה, כדי שיהיה לך את המטרה הזו בראש - הנקמה.
אבי דמות מצויינת עם רגעים מעולים כשמשחקים בה, אתה לא ממש יכול לשפוט כמה היא דמות כזו כי אתה ויתרת על כל ההמשך, וכן - זה שונה כשאתה משחק בזה ומגיע לכל הרגעים הקטעים או כשאתה סתם מריץ לקטעי הקישור. עובדה - אני כן מבין אותה וכן יכול לקחת את הצד שלה, בטח כשהיא גם נוקמת רק במי שצריך ולא מסביב... זה מעל ומעבר בעולם הזה וזה מראה עד כמה היא דווקא כן אנושית, לעומת ג'ואל שכבר די סיכמנו שהוא "הבחור הרע" עוד בדיונים על המשחק הראשון, או לפחות - אפשר בקלות לפרש את זה ככה. אי אפשר להגיד אותו הדבר על אלי. יש בה המון חמלה, אולי הדמות היחידה שם שיש בה את זה.
אני מבין שהיה לך קשה להמשיך כי הרגו דמות אהובה כל כך, אבל זו לדעתי הייתה בחירה אמיצה שמבוצעת בצורה מעולה ולכן בהחלט שווה את זה.

אני חושב שאתה נותן יותר מדי קרדיט איפה שאין. זה ממש לא אמיץ להרוג דמות בצורה הזאת, זה טמטום. אתה יודע איזו דמות מאוד אהבתי והרגו אותה? נד סטארק. האם הפסקתי לצפות בסדרה בגלל שהרגו אותו? לא. האם זו הייתה בחירה אמיצה מצד הסופר? אני מניח שכן. מה שקרה כאן זה פשוט הזוי. אני מניח שצפית בסרט ג'ון וויק, נכון? אהבת את הסרט? גם אני. אהבת את הדמות הראשית? גם אני. נניח ועכשיו נכנסו לקולנוע לצפות בג'ון וויק 2 ובדקות הראשונות הורגים אותו ואז אנחנו ממשיכים לצפות בסרט מנקודת מבט של הדמות שהרגה אותו. יכול מאוד להיות שיש לה סיבה טובה, אבל ככה עושים סרט? הייתי קם ויוצא מהאולם.

משהו כאן דפוק, אני עדיין לא מוצא כל כך את המילים להסביר את מה שאני חושב בצורה טובה (בגלל זה הבאתי את הסרטון הזה, הוא די קולע) אבל אני מניח שעוד כמה ימים אני אוכל להסביר את עצמי יותר טוב. כנראה צריך להמתין שהעצבים יעברו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יוני 2020, 14:58

אז...

קודם כל זו לא דוגמא משהו... כי במשחקי הכס אין "גיבור" אחד של הסיפור, יש בערך 30 כאלה, לפחות בהתחלה, ואתה לא שולט באף אחד מהם.
דבר שני - אני חושב שכבר הסברתי למה זה לא מטומטם בעיניי... זו הייתה סיטואציה מאוד ייחודית שזרמה לכיוון הזה, ואני לא הרגשתי שהם מטומטמים באותו רגע, אלא פשוט בוטחים באנשים שדי הצילו את החיים שלהם לפני שנייה, ודי בצדק בהתחשב בנסיבות... עד שהוא אמר את השם שלו כולם היו לגמרי בצד שלו וזה היה נכון לבטוח בהם, הם לא הראו שום סימן שהם רוצים לעשות לו משהו, כי הם באמת לא רצו לעשות לו כלום, חשבו שהוא מישהו רנדומלי שמקסימום יכול לעזור להם להגיע לעיירה ושם לפגוש את ג'ואל.
מה שאתה מתאר לגבי ג'ון וויק קצת שונה, כי לסרט קוראים פאקינג ג'ון וויק. זו אחת הסיבות שאמרתי שאי אפשר לקרוא לסרט "ג'יימס בונד" ומככבת בו אשה, כי לא יכול להיות שיקראו לה ג'יימס, או לפחות - זה חריג מדי כדי לעבור :)
עבורי לפחות, במשחק בסדרה בשם TLOU יכולים לככב אנשים אחרים לגמרי שלא מופיעים בכלל במשחק המקורי. זה סיפור על העולם, ובמקרה אלי ילדה מאוד מיוחדת - אז כמובן שכדאי אם יהיה לה תפקיד חשוב בו, אבל לא מחייב שהיא תהיה הגיבורה שלו, ומי שהיה לצידה במשחק הראשון לא חייב לשרוד את זה, ואני אפילו לא חייב לשחק בו לשנייה.
אני אהבתי את ג'ואל, אבל הוא כן היה הבחור הרע בכל הסיפור, וכשקיבלנו את ה"מכה" הזו במשחק הראשון זה רק התחזק לנוכח הסצינה בבית החולים. הוא הרע, הוא קיבל את מה שמגיע לו, ומי שסיפקה את זה עשתה זאת מהסיבות הכי נכונות שיכולות להיות, למרות שהיא אפילו לא חייבת את הסיפור עם אבא שלה, מספיק שהוא לקח לאנושות את הסיכוי היחיד להתגבר על זה.

אתה רכשת את המשחק כשלא ראית שמשחקים בג'ואל אפילו לשנייה אחת, אז לכל הפחות היית אמור לנחש שהוא דמות שולית יחסית, ככה שזה לא כזו הפתעה אדירה, כשחושבים על זה... מוזר לי שאנשים ממש מתעצבנים על זה. מעניין מה יגידו כשיעשו את זה לקרייטוס ;)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יוני 2020, 15:38

אני אוהב אץ זה שלאסקין שם את ה"אז..." מחוץ לספוילר :).
תודה, לאסקין, זה באמת מבהיר הכל! :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 יוני 2020, 15:53

אפשר להעביר את דיוני tlou לנושא ייעודי? ככה לא צריך לחשוש מפתיחת ספויילרים בטעות כשבאים לדבר על משחקים אחרים.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יוני 2020, 16:01

מסכים.
איכשהו המשחק הזה עבר מאווירת חצי-הייפ-מנומנם, לאווירת אומייגאד אני חייב לדבר עליו בכל שנייה פנוייה!!1, אז כנראה שזו התוצאה.
כלומר אני אומר "איכשהו" אבל זה ברור לי, עברתי את התהליך הזה בדיוק - ספוילרים ומעריצים מאוכזבים, חשיפת הפס5, אבל כשאתה באמת משחק במשחק.. מדהים. הכל נשכח.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 16:25

Laskin כתב:אז...

קודם כל זו לא דוגמא משהו... כי במשחקי הכס אין "גיבור" אחד של הסיפור, יש בערך 30 כאלה, לפחות בהתחלה, ואתה לא שולט באף אחד מהם.
דבר שני - אני חושב שכבר הסברתי למה זה לא מטומטם בעיניי... זו הייתה סיטואציה מאוד ייחודית שזרמה לכיוון הזה, ואני לא הרגשתי שהם מטומטמים באותו רגע, אלא פשוט בוטחים באנשים שדי הצילו את החיים שלהם לפני שנייה, ודי בצדק בהתחשב בנסיבות... עד שהוא אמר את השם שלו כולם היו לגמרי בצד שלו וזה היה נכון לבטוח בהם, הם לא הראו שום סימן שהם רוצים לעשות לו משהו, כי הם באמת לא רצו לעשות לו כלום, חשבו שהוא מישהו רנדומלי שמקסימום יכול לעזור להם להגיע לעיירה ושם לפגוש את ג'ואל.
מה שאתה מתאר לגבי ג'ון וויק קצת שונה, כי לסרט קוראים פאקינג ג'ון וויק. זו אחת הסיבות שאמרתי שאי אפשר לקרוא לסרט "ג'יימס בונד" ומככבת בו אשה, כי לא יכול להיות שיקראו לה ג'יימס, או לפחות - זה חריג מדי כדי לעבור :)
עבורי לפחות, במשחק בסדרה בשם TLOU יכולים לככב אנשים אחרים לגמרי שלא מופיעים בכלל במשחק המקורי. זה סיפור על העולם, ובמקרה אלי ילדה מאוד מיוחדת - אז כמובן שכדאי אם יהיה לה תפקיד חשוב בו, אבל לא מחייב שהיא תהיה הגיבורה שלו, ומי שהיה לצידה במשחק הראשון לא חייב לשרוד את זה, ואני אפילו לא חייב לשחק בו לשנייה.
אני אהבתי את ג'ואל, אבל הוא כן היה הבחור הרע בכל הסיפור, וכשקיבלנו את ה"מכה" הזו במשחק הראשון זה רק התחזק לנוכח הסצינה בבית החולים. הוא הרע, הוא קיבל את מה שמגיע לו, ומי שסיפקה את זה עשתה זאת מהסיבות הכי נכונות שיכולות להיות, למרות שהיא אפילו לא חייבת את הסיפור עם אבא שלה, מספיק שהוא לקח לאנושות את הסיכוי היחיד להתגבר על זה.

אתה רכשת את המשחק כשלא ראית שמשחקים בג'ואל אפילו לשנייה אחת, אז לכל הפחות היית אמור לנחש שהוא דמות שולית יחסית, ככה שזה לא כזו הפתעה אדירה, כשחושבים על זה... מוזר לי שאנשים ממש מתעצבנים על זה. מעניין מה יגידו כשיעשו את זה לקרייטוס ;)

ובכן...
איך שאתה מתאר את TLOU (יכולים לככב אנשים אחרים, סיפור על העולם ורק במקרה יש לנו נקודות מבט על דמויות מסויימות) לגמרי תופס גם למשחקי הכס. ואין דוגמא יותר טובה ממשחקי הכס לאיך לעשות דברים מהסוג הזה כמו שצריך. אין לי יותר מדי מה להוסיף חוץ מלהדגיש שוב את הסרטון שהבאתי ועד כמה הוא קולע לאיך שהרבה מעריצים של המשחק הראשון מרגישים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יוני 2020, 16:29

הסברתי את ההבדלים, בכל אופן אני חושב שזו גישה מעט שמרנית, אפילו טהרנית.
חבל לי עלייך, לדעתי לכל הפחות היית ממשיך ונותן לזה הזדמנות לשנות את דעתך. ממה שכן קראתי מכל מני מאוכזבים כמוך - גם הם לא טרחו לסיים, וזה רק הפסד שלכם בעיניי.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יוני 2020, 16:33

השאלה שלי דין היא מה עם הגיימפלי, הוא לא שווה בעיניך את המשחק גם אם הסיפור מבחינתך הוא זבל טהור?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 יוני 2020, 16:36

הגיימפליי, הירידה לפרטים, הגרפיקה, הסט פיסז... ועוד איזה סט פיסז. זה רק הולך ומשתפר מהבחינה הזו אחר כך, ולראות את זה שונה מאוד מאשר לשחק בזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 22 יוני 2020, 16:38

אם הסיפור, שהוא הדבר שהכי אהבתי במשחק הקודם, ומה שימשוך אותי לשחק את זה, לא יהיה טוב אני אתבאס מאוד. מאמין שאסיים בכל מקרה, אבל עדיין, זה יוריד לו המון נקודות אצלי.

ובנושא "מה אנחנו משחקים" - סיימתי את פרק 2 של Judgement. אם כבר מדברים על עלילה, פה היא מגניבה ומסועפת, לפחות נכון לעכשיו. יש לו כלמיני מגרעות (משימות המעקב באמת לא משהו), אבל בגדול אני נהנה.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 16:41

הגעתי די רחוק.
ה WLF אזקו את אבי לשולחן ונורה בדיוק הגיעה לשחרר אותה. כאן כבר החלטתי שנמאס לי, אני גם ככה סתם גררתי את עצמי שעות כל גבי שעות.

השלמתי את שאר המשחק ביוטיוב (לא נשאר הרבה) ואני לא מתחרט על זה לרגע.

Stick כתב:השאלה שלי דין היא מה עם הגיימפלי, הוא לא שווה בעיניך את המשחק גם אם הסיפור מבחינתך הוא זבל טהור?

הכל בהרבה רמות מעל כל סטודיו אחר. ערכי הפקה ברמה של סרט מארוול.
נערך לאחרונה על ידי dean ב 22 יוני 2020, 16:48, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 22 יוני 2020, 16:43

ברור שזה יבאס, אני לא אומר שלא. זה מאוד יבאס, אבל השאלה היא האם זה לא פשוט נשאר משחק עם גיימפלי מעולה וסיפור רע במקום משחק עם גיימפלי מעולה וסיפור מצוין.
אני אגדיל להגיד שלדעתי לא הייתי מסיים את TLOU 1 אם הסיפור לא היה תופס אותי, אבל הגיימפלי בשני הרבה יותר מוצלח, זה (בינתיים) לדעתי משחק מאוד מוצלח גם אם אני מכבה את הסיפור, ואפילו אם אני מוריד נקודות על הסיפור.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 22 יוני 2020, 16:54

אין לי איך להסביר את הבעיות שלי עם המשחק בלי ספויילרים.
אם אהבתם את העלילה, הדמויות, הסטורי-טלינג במשחק הראשון כמוני.. הלוואי ותראו דברים אחרת ממני. אין לי יותר מדי מה להגיד.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 22 יוני 2020, 17:15

טוב לפי הבקשה הכנסתי את הלא ספוילר לתגית ספוילר
בכל מקרה כמו שאמרתי , היה יכול להיות גרוע בהרבה יותר
מבחינת עלילה
גם מדברים שקראתי , טכנית היו יכולים לעשות את המשחק
עם הלא ספוילר , בלי עלות ענקית
ויש סיכוי שזה היה ספוילר, אבל החליטו להוציא את זה מהמשחק

בגדול אני חושב שסוני יתרחקו מחלק מחובבי המשחק הראשון
לא מכולם אבל מחלק