נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 16:34

כן, יש מצב שהוא מוגבל ל-16MB בגלל הכונן דיסקים של ה-360, לא שהמגבלה של ה-HDD ב-X1 ובפס4 טובה מזה בהרבה. אולי אתה יכול לפתור את הבעיה הזאת עם HDD בגרפיקה של סקיירים ל-360 ועם סוס, אבל לא עם גרפיקה של פס5 ונניח מטוס. כמו שגרילה אמרו, עם ה-HDD של הפס4 הם נאלצו לוותר על תעופה בגלל המהירות הזרמה של ה-HDD ולאנסומניאק יש הרצאה שלמה על הגבלות שהזרמה מה-HDD יצרה להם. לא צריך למצא הצדקה ל-SSD, מעטים המשחקים שהוא לא ירומם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 נובמבר 2020, 16:35

איזה כיף לדעת שלא נראה תעופה גם בהורייזון 2 בגלל הפס4 נכון? :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 16:39

Uncle Pey'j כתב:איזה כיף לדעת שלא נראה תעופה גם בהורייזון 2 בגלל הפס4 נכון? :)

מי יודע, אולי הם עשו מספיק REWORK למערכת הזרמה שלהם בשביל להצליח להביא תעופה. אבל אם זה המקרה, זה בא על חשבון משהו אחר כמובן, שום דבר לא מגיע בחינם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 24 נובמבר 2020, 17:00

יתרון אופציונלי גדול שאני יכול לחשוב אליו בssd
זה שגם מהירות ההתקנה שבו גבוה בהרבה

זה בתאוריה יכול לעזור לפתח משחקים
שמה שהשחקן עשה בעולם המשחק נישאר לאורך המשחק
כל עוד זה לא דברים שיתקעו את המשחק מבחינת יתקדמות בעלילה

לדוגמה שחקן הורג כמה מפלצות ,המשחק יכול לשמור את זה בזמן אמת כחלק מההתקנה של המשחק
ואז אין צורך שהן יתפוגגו

או שחקן יורה חץ על עץ ,החץ יכול לישאר תקוע

אפשר לקחת דברים שנמצאים היום במשחקים פשוטים
דוגמת מינקרפט ,ולשים אותם במשחקי aaa
הssd יכול לקדם הרבה את התחום שינטשו פיתוח לדור הקודם בעתיד

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 נובמבר 2020, 17:21

Uncle Pey'j כתב:שטוד האוורד יחרטט? לא,אין מצב.

*הולך לשמוע את sweet little lies בכיכובו ביוטיוב*

זה שיר ממש טוב גם בלי קשר לטוד :)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 נובמבר 2020, 17:31

DrKeo כתב:אני יכול לקנות שהמשחק פותח קודם ל-PC והקונסולות היו סוג של after thought, אבל שהוא היה אמור להיות מפותח לפס4? מוזר, מוזר מאוד.

הוא לא אמר PS4. אני אומר PS4 כי בשבילי זו הקונסולה המגדירה של הדור. הוא אמר קונסולות דור הבא. אני מניח שב2008 2009 אפילו סוני לא ידעו בדיוק איך יראה הדור הבא
ומפורסם הקטע שסוני השתכנעה לעשות את הפס4 יותר חזק ממה שהוא תוכנן להיות בתחילה אבל עדיין אני מניח שטוד התכוון שהם התחילו פיתוח לPC ומה שהם חשבו שבזמנו
יהפוך להיות המפרט של הPS4/ONE בכל מקרה כך או כך מדובר במפרט/קונסולות חזקות בהרבה מהPS360.

ולי אישית זה גם מסביר למה לא היה TES6 בדור הזה, כי אם טוד והחב'רה חושבים שסקיירים זה בערך המקסימום שאפשר לעשות על הPS4/ONE אז אין טעם להוציא אחד חדש.
מניח שזה בדיוק אותו מקרה גם עם פולאאוט 4 רק שפולאאוט 4 כנראה נשאר נאמן לחזון המקורי ואשכרה יצא לדור שתיכננו אותו.

אבל שוב לך תדע, אני לא אומר שטוד לא משקר פה ושם אבל אני מאמין לזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 17:57

ES6 יוצא דור הבא כי זה הTIMELINE שלהם. הם עובדים על STARFIELD שנים וזה הפוקוס שלהם, אני משער ש-ES6 רחוק שנים אחרי STARFIELD. נראה ש-STARFIELD זה פרוייקט גדול של 6-8 שנים בכיף שכלל כתיבה מחדש של המנוע ואלוהים יודע מה עוד. תהיה בטוח שסקיירים, משחק שרץ על מכשיר עם 256MB זיכרון, הוא לא המקסימום שהפס4 וה-X1 יכולות לעשות. גם פי כמה יותר זיכרון וגם HDD במקום להסתמך על המהירות DVD של ה-360 (כמו שאינטר ציין) זאת כבר קפיצה יפה. כמובן שלעבור למעבד ZEN ול-SSD זאת קפיצה לחלל ביחס למעבר הדור ההקודם, אבל עדין הפס4 מן הסתם יכלה לעשות הרבה יותר מסקיירים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 24 נובמבר 2020, 18:09

DrKeo כתב:ES6 יוצא דור הבא כי זה הTIMELINE שלהם. הם עובדים על STARFIELD שנים וזה הפוקוס שלהם, אני משער ש-ES6 רחוק שנים אחרי STARFIELD. נראה ש-STARFIELD זה פרוייקט גדול של 6-8 שנים בכיף שכלל כתיבה מחדש של המנוע ואלוהים יודע מה עוד. תהיה בטוח שסקיירים, משחק שרץ על מכשיר עם 256MB זיכרון, הוא לא המקסימום שהפס4 וה-X1 יכולות לעשות. גם פי כמה יותר זיכרון וגם HDD במקום להסתמך על המהירות DVD של ה-360 (כמו שאינטר ציין) זאת כבר קפיצה יפה. כמובן שלעבור למעבד ZEN ול-SSD זאת קפיצה לחלל ביחס למעבר הדור ההקודם, אבל עדין הפס4 מן הסתם יכלה לעשות הרבה יותר מסקיירים.

הפס4 יכלה אולי לעשות הרבה יותר מסקיירים בסטנדרטים שלך ושלי אבל האם היא יכלה לעשות יותר בסטנדרטים של בטסדה? בטסדה זה לא נוטידוג שיעשו הכל בשביל גרפיקה, הם רוצים אינטרקטיביות דינאמיות, עולם ריאקטיבי שמגיב לכל NPC שאי פעם עשית איתו אינטרקציה, מאות על גבי מאות של קווסטים שכולם יכולים להישבר על ידך בכל רגע, אלפי משתנים וכו'.
.
הרי שנינו יודעים שהמעבד של הPS4/ONE הוא לא כזה קפיצה, אז, האם הפס4 יכול להציג איזושהי קפיצה שהיא סבבה? בהחלט, במיוחד אם מה שאתה ואני נגדיר קפיצה זה שונה ממה שבטסדה תגדיר קפיצה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 18:27

להתבסס על HDD במקום הכונן DVD של ה-360 וכמה GB של זיכרון פנוי במקום ה-256MB של הפס3 זה בדיוק מה שבת'זדה צריכים ואוהבים. כן, ה-CPU קקה אבל הקפיצה בזיכרון הייתה אדירה וגם העליה ב-HDD הייתה קיימת (אפילו אם היא הייתה מאוד קטנה) כך שהפס4 יכלה לעשות הרבה יותר מסקיירים. ואני מדבר על גיימפליי, לא גרפיקה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 נובמבר 2020, 21:16

אני מרשה לעצמי לשים את זה כאן כי יש כאן גם גיימפלי שרץ על הפס5 במצב BC:

אני חייב להודות,זה נראה הרבה,הרבה יותר טוב ממה שהעזתי לקוות לו בקונסולות,ועוד בפס4 פרו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 נובמבר 2020, 21:36

זה בראש ובראשונה משחק של הדור הנוכחי. אנשים שוכחים, אבל הוא בכלל היה אמור לצאת ב2019 במקור. כלומר זה לא איזה SOM שמקבל פורט צולע לדור הנוכחי דרך הפיתוח לדור הבא, זה קודם כל מא' ועד ת' משחק לדור הזה.
כמובן שגרסאת הpc נמצאת דור (ויותר) מעל זה, כי cdpr היא מסוג המפתחות שמשקיעות בזה, אפילו הוויצר 3 קיבל שדרוגים נחמדים על הpc למרות שהקונסולות היו חדשות.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 נובמבר 2020, 21:38

בדיוק בגלל שהוא משחק דור נוכחי ציפיתי שהוא לא ייראה ככה עליו.. כל מה שהם הראו עד השבוע הזה היה מהפיסי וחשבתי שהם (בצדק) מנסים להסתיר את גרסאת הקונסולות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 נובמבר 2020, 21:43

חייב להגיד שלא ממש הבנתי את הכוונה שלך :).
מה זאת אומרת דווקא בגלל שהוא דור נוכחי לא ציפית שהוא יראה ככה עליו?
בכל מקרה זה מתבקש שיראו את המשחק רק על הpc, הוא כן בסופו של דבר יפה יותר ברמה די משמעותית, ברמה כזו שאוטומטית מבחינים בה (גם ללא RT), אז אי אפשר לבוא בטענות שהם מראים את המשחק בצורה הכי טובה שלו, כל עוד היא אמיתית, ובטח שכשיש כבר שנים אווירה מעט מיסטית סביב המשחק הזה.
גם את הוויצ'ר 3 הם הראו רק על הpc ממש עד היציאה, לא?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 24 נובמבר 2020, 22:10

Stick כתב:חייב להגיד שלא ממש הבנתי את הכוונה שלך :).
מה זאת אומרת דווקא בגלל שהוא דור נוכחי לא ציפית שהוא יראה ככה עליו?
בכל מקרה זה מתבקש שיראו את המשחק רק על הpc, הוא כן בסופו של דבר יפה יותר ברמה די משמעותית, ברמה כזו שאוטומטית מבחינים בה (גם ללא RT), אז אי אפשר לבוא בטענות שהם מראים את המשחק בצורה הכי טובה שלו, כל עוד היא אמיתית, ובטח שכשיש כבר שנים אווירה מעט מיסטית סביב המשחק הזה.
גם את הוויצ'ר 3 הם הראו רק על הpc ממש עד היציאה, לא?

הכוונה שלי היא שבגלל שמדובר במשחק דור נוכחי,CDPR הרשו לעצמם להתפרע עם גרסאת הפיסי וההגדרות שלה,כמו מה שקורה עם לא מעט משחקים בסוף דור (כמובן שכאן זה מוקצן אפילו יותר),וציפיתי שהמשחק ייראה פחות טוב,הרבה פחות טוב,על הדור הנוכחי,משהו בסגנון של מה שקרה עם BF3 על ה-360/פס3 שנאבקו להריץ אותו עם גרסא שבכלל לא הזכירה את זו של הפיסי וזה לא המצב,המשחק נראה ממש ממש טוב,הפער בין הקונסולות לפיסי הרבה יותר קטן ממה שחשבתי.
לא באתי בטענות אליהם שהם הראו את המשחק על הפיסי עד עכשיו,להיפך,אמרתי שזה מה שציפיתי מהם כי הייתי בטוח שגרסאת הקונסולות היא הילד המכוער שהם מנסים להסתיר,וזה לא המצב פה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 נובמבר 2020, 22:20

הבנתי, אז כן אני מסכים בגדול. ההפרשים קטנים משחשבתי שיהיו, אבל גם ההגדרות בpc (ללא rt) נמוכות משחשבתי שהן יהיו.
כנראה שהמשחק פשוט... פחות כבד משחשבנו :). כמו שאמרתי הייתה לו אווירה כמעט מיסטית סביב כל העניין הטכני שלו, הם שיווקו אותו מושלם מהבחינה הזו. אבל כמו שאמר הכתב של IGN אחרי 15 שעות, הוא מאוד מרוצה מהמשחק וחושב שהוא מצוין. אבל מאוכזב לגלות שבסוף זה פשוט משחק וידאו שמתנהג כמו משחק וידאו. לא שבאמת היינו צריכים לצפות למשהו אחר הרי... לא? :)

אבל הוא נראה נהדר לגמרי. גם בpc ביחס לכל השוק הנוכחי, וגם בקונסולות ביחס לקונסולות.
נערך לאחרונה על ידי Stick ב 24 נובמבר 2020, 22:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2020, 22:21

אני זוכר דמו במסיבה של MS ב-E3, הקרב מול הפיניקס. זה רץ על ה-X1 בזמנו או ה-PC?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 25 נובמבר 2020, 11:04

אני חייב לציין שבכל מה שקשור במעבר חלק בין גירסאות PS4 לגירסאות PS5 של משחקים שתומכים בשדרוגים חינמיים - סוני ממש ממש פישלה. ממש אבל. זה מעבר ל״צריך לנבור קצת בתפריטים כדי למצוא מאיפה להוריד את הגירסה הנכונה״ - אלא שילוב של כמה החלטות UI מאוד אומללות (שאני מניח שמקורן בארכיטקטורה של איך שעובדת חנות המשחקים הדיגיטלית) שגורמות לכך שהקונסולה אשכרה דוחפת לך בכח את הגירסה הלא נכונה ולעיתים ממש צריך להיאבק בה כדי להוריד את הקובץ הנכון.

לא ציפיתי מסוני ליישום מושלם כמו שמיקרוסופט עשתה כי בכל זאת, ה-UI בפלייסטיישן תמיד היה מסובך יותר ממה שהוא צריך להיות, אבל גם לא ציפיתי שזה יהיה עד כדי מסובך שלא אצליח לעשות את זה בעצמי בלי להיעזר בגוגל כדי להבין למה לעזאזל אני לא מצליח להוריד את גירסת ה-PS5 של בורדרלנדס 3.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 נובמבר 2020, 11:23

נו באמת ארז, get gud.
נגמרו הימים שבהם כל משחק צריך להחזיק לך את היד בכל פעולה, אז למה שUI של קונסולה תעבוד אחרת?
ועוד סוני יצאו מגדרם והוסיפו פיצ'ר עם הסבר מהמפתחת איך לעבור קטעים בלחיצת כפתור, רק תעשה פלוס והם יסבירו לך איך להשתמש בגרסה הטובה של מה שקנית.

משתמש לי במדריכים בשביל לעבור את שלב הUI, פחחחח..

:).

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 נובמבר 2020, 12:02

ה-UI של כל הקונסולות תמיד היה פח. לא מבין למה, כל כך קל לעשות UI פשוט ואלגנטי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 נובמבר 2020, 12:55

האמת, עכשיו כשיש לי טלוויזיה חכמה וניסיתי בערך כל חנות אפשרית - הממשק של APPLE TV בהפרש הכי יפה

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 25 נובמבר 2020, 13:27

Stick כתב:נו באמת ארז, get gud.
נגמרו הימים שבהם כל משחק צריך להחזיק לך את היד בכל פעולה, אז למה שUI של קונסולה תעבוד אחרת?
ועוד סוני יצאו מגדרם והוסיפו פיצ'ר עם הסבר מהמפתחת איך לעבור קטעים בלחיצת כפתור, רק תעשה פלוס והם יסבירו לך איך להשתמש בגרסה הטובה של מה שקנית.

תכל׳ס אני צריך להגיד תודה שהפלייסטיישן לא מאפס את עצמו אחרי כל לחיצה לא נכונה ב-UI ומחזיר אותי למדורה בלי כל הדברים החדשים שהורדתי מאז הריסטארט האחרון!

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 נובמבר 2020, 13:34

Laskin כתב:האמת, עכשיו כשיש לי טלוויזיה חכמה וניסיתי בערך כל חנות אפשרית - הממשק של APPLE TV בהפרש הכי יפה

מחזק,יצא לי להשתמש באפליקציה של Apple TV על הפס4 כדי לגשת לספריית סרטים שלי מאייטונס,והממשק כל כך נקי,עובד מהר ובלי שום בולשיט מסביב.
אה,ויש גם את המבחר סרטים הכי רחב (חלקם אפילו עם תרגום,צולע,אבל עדיין) ב-4K/Dolby Vision/Atmos אם בא לך לעשות ניסוי כלים לטלוויזיה החדשה,זה הכי טוב שאפשר להגיע בלי בלו-ריי,חוקית לפחות,למרות שמכל מיני ריפים שניסיתי עדיין העדפתי את התוצאה עם הגרסאות מאפל טיוי משום מה,בקושי רואים compression.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 נובמבר 2020, 14:18

Uncle Pey'j כתב:
Laskin כתב:האמת, עכשיו כשיש לי טלוויזיה חכמה וניסיתי בערך כל חנות אפשרית - הממשק של APPLE TV בהפרש הכי יפה

מחזק,יצא לי להשתמש באפליקציה של Apple TV על הפס4 כדי לגשת לספריית סרטים שלי מאייטונס,והממשק כל כך נקי,עובד מהר ובלי שום בולשיט מסביב.
אה,ויש גם את המבחר סרטים הכי רחב (חלקם אפילו עם תרגום,צולע,אבל עדיין) ב-4K/Dolby Vision/Atmos אם בא לך לעשות ניסוי כלים לטלוויזיה החדשה,זה הכי טוב שאפשר להגיע בלי בלו-ריי,חוקית לפחות,למרות שמכל מיני ריפים שניסיתי עדיין העדפתי את התוצאה עם הגרסאות מאפל טיוי משום מה,בקושי רואים compression.

כן, האיכות באמת נראית הכי טובה, אבל יש אצלי לפחות גם בעיות פה ושם, הוא מתנתק מהר מדי כשהוויי-פיי לא מגיב לו או איטי, ואז כשאני חוזר לסרט/סדרה שראיתי שם - זה חוזר מההתחלה או מאיפה שעצרתי בפעם הקודמת (לפני הפעם שבה התנתק) וזה מעצבן.
כמו כן הם מערבבים דברים שלהם שמגיעים עם השירות ודברים אחרים שצריך לשלם עליהם, וצריך קצת להבין איך זה עובד כדי להמנע מזה.
אבל שוב - ממשק כל כך כל כך יפה, הכל באיכות מצויינת וממש כיף להיות באפליקציה שלהם... הלוואי וככה היה בקונסולות

אגב, בינתיים האפליקציה הכ גרועה (מהגדולות) היא של אמאזון. חנות איטית, מבולגנת ומכוערת.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 25 נובמבר 2020, 14:35

erezronen כתב:
Stick כתב:נו באמת ארז, get gud.

תכל׳ס אני צריך להגיד תודה שהפלייסטיישן לא מאפס את עצמו אחרי כל לחיצה לא נכונה ב-UI ומחזיר אותי למדורה בלי כל הדברים החדשים שהורדתי מאז הריסטארט האחרון!

חה! כולם יודעים שהUI של הפס2 היה הדארק סולס של הממשקים.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 25 נובמבר 2020, 19:31

Uncle Pey'j כתב:

למיטב זכרוני הביטרייט של התכנים של אפל הכי גבוה מכל שירותי הסטרימינג, וגם השרתים שלהם הכי ״נדיבים״ מבחינת רוחב הפס שהם נותנים גם בשעות עומס וגם למדינות רחוקות כמו ישראל - ובגלל זה האיכות שלהם טובה יותר משירותי הסטרימינג האחרים.

כמו כן - עד כמה שקיללתי את העניין המעצבן של ״איך לעזאזל אני מוריד את גירסת ה-PS5 של משחקים״ היום בבוקר - המצב אפילו יותר גרוע ממה שחשבתי. אני עוד לא בדיוק יכול לספר את כל הסיפור, והוא גם מאוד מאוד ספציפי ולא ממש יטריד את רוב המשתמשים, אבל אלוהים אדירים כמה חרא אכלתי היום כדי לנסות להוריד את הגירסה האופטימלית של משחק מסויים. אספר על כל התלאות עוד כמה ימים כשיתאפשר לי. זה גרם לי להעריך את מיקרוסופט ואת ה-Smart Delivery שלהם עוד יותר ממה שהערכתי קודם.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 98 אורחים