חדשות גיימינג שוטפות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: חדשות גיימינג שוטפות

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2023, 19:41

לא ראיתי שהביאו עדיין, אבל אפיק מפטרת קרוב ל-20% מהעובדים שלהם, בעקבות הוצאות אדירות ביחס להכנסות… הפ טוענים שלא תהיה פגיעה בפיתוח של המשחקים וזה יותר ״שומן עודף״ שאין בו כרגע צורך, אבל מדובר בכמעט 1,000 עובדים, זה כמות אדירה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 ספטמבר 2023, 22:59

השאלה במה זה מתבטא איזה משחקים הם מפתחים בכלל חוץ מפורטנייט? כאילו אני מניח שהצוות החשוב זה שעובד על האנריל 5 ותומך בו באמת לא יפגע כי הם ליבת העסק והחברה ופורטנייט נראה משחק שלא דורש יותר מדי עבודה נראה משהו שצוות תחזוק קטן יכול לתחזק שנים בכל מיני איוונטים לא מושקעים. מבאס תמיד לשמוע על פיטורים כאלה אבל לא יודע הם אף פעם לא היו חברת משחקים מרשימה מאז שהם הפסיקו לפתח את גירס גם ככה. :)

אם הכוונה שלהם זה שלממן משחקים כמו מה שהם עושים לרמדי זה יקר להם ביחס להכנסות אפשר להבין אותם...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2023, 11:09

Laskin כתב:לא ראיתי שהביאו עדיין, אבל אפיק מפטרת קרוב ל-20% מהעובדים שלהם, בעקבות הוצאות אדירות ביחס להכנסות… הפ טוענים שלא תהיה פגיעה בפיתוח של המשחקים וזה יותר ״שומן עודף״ שאין בו כרגע צורך, אבל מדובר בכמעט 1,000 עובדים, זה כמות אדירה.

וכל טוויטר על הגב של טים סוויני אחרי שהוא אמר שהפיטורין יביאו אותם לרווחיות ולהיות חברה מובילה ב-METAVERSE או משהו כזה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוקטובר 2023, 11:18

הם מגדירים את פורטנייט כ"METAVERSE" ותכל'ס הוא באמת הדבר היחיד שכבר זמן מה מתפקד ככזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2023, 11:27

Laskin כתב:הם מגדירים את פורטנייט כ"METAVERSE" ותכל'ס הוא באמת הדבר היחיד שכבר זמן מה מתפקד ככזה.

אכן, פורטנייט הוא מימוש החזון של הMETAVERSE ואפיק כנראה החברה היחידה שיכולה להוציא משהו כזה לפועל. ועדין, האינטרנט כועס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוקטובר 2023, 00:41

DrKeo כתב:יוניטי החליטו פתאום שהם רוצים לגבות ממפתחים כסף פר התקנה של כל משחק. האינטרנט רותח, מפתחים מפרסמים מימים של "unity is dead". עכשיו יוניטי חזרו בהם קלות, לרוב הדמואים לא יקחו כסף פר התקנה, לא יקחו כסף על התקנות חוזרות (כלומר רק ברגע שמתקינים פעם ראשונה המפתחת משלמת ליוניטי) ולחלק ממשחקי ה-F2P לא יקחו כסף פר התקנה. האינטרנט עדין רותח, מפתחים עדין רוצים שיונטי ימותו.

והנה, מנכ״ל יוניטי מתפטר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 10 אוקטובר 2023, 12:54

אני מתכוון, הCEO הזה הוא חולה נפש רמת החמדנות שלו היא אפילו עוברת את זו של איש חליפות טיפוסי. הבן אדם הזה אשכרה אשם בזה שEA דוחפת loot box הוא היה בהנהגה שהיא עשתה את זה, טוב שהוא הולך הביתה כמעט הרס גם את Unity.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 אוקטובר 2023, 00:05

רק לפני שנה אפיק קנתה את BAND CAMP שהייתה חברה רווחית באותה תקופה. עכשיו הם פטרו 50% מהצוות. איזה DICK MOVE.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 אוקטובר 2023, 22:06

קוג'ימה פרודקשן עושים גיוס עובדים מסיבי עכשיו. הניחוש שלי הוא שהם רוצים להכניס את המשחק שלהם עם אקסבוקס להפקה מלאה במקביל ל-DS2. אבל זה רק ניחוש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 אוקטובר 2023, 15:51

עדכון מרמדי על קונטרול 2 ומקס פיין 1+2 בקצרה? מקס פיין בדוק יגיע לפני קונטרול 2: יאי!!!! לא רק המשחקים האהובים עלי של רמדי, גם מבחנתי משחקים של 94-95
אז הייפ! מחכה לראות את השינוים שהם יכניסו וגם איך לעזאזל זה הולך לעבוד כמשחק אחד?

“Control 2 continues in the proof-of-concept stage. The plans for this sequel are ambitious, and we have seen good progress both in the designs and in the game build,” it said of the sequel to the 2019 third-person shooter.

“We will continue at this stage for the next few quarters. We focus on proving the identified key elements before moving to the next stage and scaling up the team.”

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 אוקטובר 2023, 19:52

זה מהדוח הרבעוני שלהם. יש שם כמה פרטים מעניינים:
- עובדים שם כרגע 330 מפתחים.
- הרימאסטר של אלן וייק 1 החזיר את עלויות הפיתוח והתחיל להרוויח.
- קונטרול 2 ״שאפתני״ ועדין נמצא בשלב proof of concept והוא ישאר בשלב הזה עוד כמה רבעונים.
- המשחק GAAS בעולם של קונורול נכנס להפקה מלאה.
- פרוייקט ואנגארד (GaaS שמפותח על ידי מפתחים חיצונים) יצא משלב proof of concept בסוף השנה.
- נשמע שמקס פיין 1-2 יהיה רימייק על מלא, לא איזה שדרוג קל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 נובמבר 2023, 23:36

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 נובמבר 2023, 00:32

וכמובן שאי אפשר להבין כלום מהדבר הזה ביחס למה הולך עם ההמשך ועדיין, אני רוצה לראות קאמבק של שפרד, אפשר לעשות את זה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 00:35

Uncle Pey'j כתב:וכמובן שאי אפשר להבין כלום מהדבר הזה ביחס למה הולך עם ההמשך ועדיין, אני רוצה לראות קאמבק של שפרד, אפשר לעשות את זה.

היי, סרברוס שחזרו אותו פעם אחת, שחקן אחר ביקום יכול לעשות את זה בפעם השניה.

כדאי מאוד שיהיה להם משהו אפי ברמה של הריפרים, יהיה קשה לשחזר את ההרגשה שהייתה בתקופת הטרילוגיה המקורית.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 נובמבר 2023, 09:04

טיימינג מעולה, העולם ידבר על ההכרזה הזו במקום על המלחמה בישראל :roll:

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 09:26

זה הדבר הכי מרגש שיכול להיות בתעשייה...
אז מה, הם בסוף כן יעשו את זה בVGA?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 11:51

Uncle Pey'j כתב:טיימינג מעולה, העולם ידבר על ההכרזה הזו במקום על המלחמה בישראל :roll:

אני חושב שהבן שלי יאבד את ההכרה. הוא משחק GTAV פחות או יותר מגיל 3, אז הוא היה מתלהב מהמכוניות והטרקטורים והמשאיות, היום בגיל 8 הוא משחק GTAV כמו פעיל דעאש. GTAV הוא בעצם סוג של קבוע בחיים שלו לאורך כל החיים שלו, מאז שהוא זוכר את עצמו, כל יום במשך יותר משעה לאורך כל חייו. אז המשמעות של הכרזה על GTA6 היא ליטרלי הדבר הכי חשוב שקרה לו בחיים.

נראה לי שנצטרך להרים אירוע בבית לקראת ההכרזה של 6.

כל מה שדלף מהפריצה ב-2022 לרוקסטאר נשמע מדהים. המון פיסיקה והמון AI (שכולל גם AI מרשים לחיות וגם זיכרון לטווח ארוך, כך שאיש X זוכר מה עשית ואיך עשית גם שבוע מאוחר יותר) שזה בדיוק מה ש-GTA הפך להיות מ-GTA4 המעפן ועד GTA5 המדהים. אני מקווה שהמשחק הזה הוא מה שאני רואה בראש שלי, ההייפ בשמיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 12:12

יש לי רק ספקות לגבי הדמויות, העלילה והכתיבה בו, מקווה להיות מופתע לטובה.
לגבי הגרפיקה - מקווה לרמת פירוט של RDR2 בערך, פשוט עם פיזיקה מטורפת ומן הסתם בעיר ענקית.
אני בספק אם יצליחו להכניס בו RT בקונסולות עם כל מה שהוא בטח יציג, אבל גם כאן מקווה שיפוצצו לי את המח.
אה, ונזק... אני רוצה לראות סוף סוף נזק של בניינים וכו', ושאחר כך משפצים אותם :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 12:26

Laskin כתב:יש לי רק ספקות לגבי הדמויות, העלילה והכתיבה בו, מקווה להיות מופתע לטובה.
לגבי הגרפיקה - מקווה לרמת פירוט של RDR2 בערך, פשוט עם פיזיקה מטורפת ומן הסתם בעיר ענקית.
אני בספק אם יצליחו להכניס בו RT בקונסולות עם כל מה שהוא בטח יציג, אבל גם כאן מקווה שיפוצצו לי את המח.
אה, ונזק... אני רוצה לראות סוף סוף נזק של בניינים וכו', ושאחר כך משפצים אותם :)

בתאוריה יש לנו קצת מושג מה קורה עם הדמויות וכתיבה. להבנתי יש שתי דמויות, גבר ואישה, שהם סוג של "בוני וקלייד". זה נשמע כמו קונספט מעניין, ביחוד שאם הם בני זוג זה אומר שהדמויות יכולות לחלוק הכל בזמן שב-V כל דמות הייתה נפרדת לגמרי עם חיים עצמאיים וכו'. אני חושב שזה יעשה קמפיין יותר קוהרנטי.

בנוגע לגרפיקה, RDR2 זה לא מספיק, מדובר במשחק פס4, GTA6 הוא משחק פס5. אני לא מצפה שהוא יראה כמו HB2, הוא משחק עולם פתוח צפוף, אבל אני כן מצפה ממנו להראות משמעותית יותר טוב מ-RDR2. אני גם מצפה ממנו לדחוף טכנולוגיות בטרוף, שאפילו יצטרכו להיות בקונסולות בהגדרות ultra low, כי ברור לכולנו שזה משחק שמעבר לגרסת המחשב שלו הולך לקבל גם גרסת פס6 וגם גרסת פס7 והטכנולוגיה צריכה להיות בהתאם, תמיכה לעתיד שיכול להיות גם מעל לעשור.

ובנוגע ל-RT, מי יודע מה רוקסטאר עשו שם. יכול להיות שהם הלכו על RT חזק, יכול להיות שהם הלכו על שיטות שמזכירות RT ומנצלות את הליבות RT כדי להוציא אותן לפועל (ע"ע לומין), יכול להיות שהם התעלמו מ-RT בכלל. אבל רוקסטאר תמיד היו חסידים של תאורה דינאמית, הם חייבים לעשות את זה כי יש מחזור יום לילה וכל המשחק מבוסס מערכות פרוצידורליות. אז בניגוד לאינסומניאק או גרילה, רוקסטאר לא יכולים לאפות, הם צריכים לעשות תאורת זמן אמיתי ברמה גבוהה. אז יכול להיות שהם ידבקו בתאורה היחסית מיושנת של RDR2 ו-GTAV, אבל אני רוצה להאמין שהם כן ילכו על RT או מערכת דמוית RT שמשתמשת בליבות RT במינימום לאור השמש והירח וכנראה שבגרסת המחשב והפס6 השימוש ב-RT יתרחב משמעותית.

אבל היי, נחכה ונראה, מי יודע, אולי הוא נראה בול כמו RDR2 וכל המאמץ הלך נטו על לשפר את האנטרקציה, פיסיקה, דחיסות וכו'. בסופו של יום GTA זה משחק מאוד מיוחד טכנולוגית וקשה לצפות לאיפה רוקסטאר יכוונו. הדבר היחיד שמרגיש בטוח, גם מההסטוריה שלהם וגם מהדליפות, הוא דחיפה סופר חזקה על אנטרקציות, AI ופיסיקה. וזה מושלם, אם צריך להקריב את הגרפיקה בשביל זה אז אחלה, שיקריבו, אבל עדין יהיה די מאכזב אם הוא יראה כמו RDR2.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 12:52

לגבי RDR2 - דיברתי רק על רמת הפירוט, ירידה לפרטים וכו' בעולם...
ואני ממש מקווה גם כן לכל הפחות להשתקפויות RT, הרי בניינים ומכוניות זה בדיוק מה שהכי בולט בערך, אבל אני לא בטוח שהקונסולות האלה מסוגלות לזה במשחק כל כך מתוחכם ומתקדם וכבד על הCPU.
שנה הבאה תצא הפרו ועליה - בטח זה כן יתאפשר. לדעתי זה מה שהם יעשו, הוא גם בטח יצא במקביל לפרו הזו אני מניח (ספט'-אוק' 2024?).

בואו רק נקווה שהפעם נקבל גירסת מחשב כבר בהשקה ולא נאלץ להמתין לגירסה המשודרגת משמעותית במשך שנה או יותר.
אני בספק, אבל עם רוקסטאר אין לדעת, חוקים משלהם.
אני *כל כך* אתבאס אם אאלץ לשחק בו ב-30 פריימים בULTRA LOW במשך שנה+... הרי ברור שאקנה אותו שוב למחשב במחיר מלא, ואין מצב שאני לא משחק במשחק שכזה בהשקה שלו, אלא אם זה ממש 20 פריימים על הPS5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 13:03

דבר ראשון אני משער שזה ברור לכולם ש-GTA6 פשוט חייב להיות 30FPS בקונסולות, נכון? הזן 2 של הפס5 הולך להיות המינימום של הפלטפורמה הזאת לעשור+, ואנחנו רוצים שיסחטו לו את המיץ. ואני בהחלט מקווה שהמשחק הוא 30 בהגדרות נמוכות של מחשב, ביחוד אם נתחשב בזה שגרסת המחשב כנראה תצא ב-2025 אם לא 2026 ואז כבר סדרה 3000 תהיה בת חצי עשור.

בנוגע ל-RT, זה ביחוד עומס על ה-GPU. ב-CPU העומס קיים כי צריך לבנות את ה-BVH עליו, אבל זה הליך חד פעמי כך שלא משנה אם יש רק השתקפויות או שיש PT מלא, העבודה על ה-BVH זהה כך שאו שיש לנו שימוש ב-RT שיצור עומס X על המעבד לא משנה כמה RT עושים, או שאין לנו שימוש בRT ואז העומס הזה לא יהיה. אפשר לתת דיסקליימר קטן ולהגיד שה-BVH יכול להיות ברמות פירוט מסויימות ולא כל אפקט RT דורש אותו פירוט ב-BVH ולכן העומס על ה-CPU יכול להיות משתנה בהתאם לאפקט, אבל אני אטען שההפרשים לא כאלה גדולים וכך או כך כנראה שהעומס BVH הכי גדול הוא בהשתקפויות.

בכל מקרה, פס5 היא המינימום של המינימום, צריך לסחוט לה את המיץ. המשחק הזה עוד ירוץ על הפס7, ה-7080RTX ואלוהים יודע מה עוד. כמו ש-GTAV בקושי החזיק 30 על הפס3 והיה הגדרות אולטרה נמוכות של גרסת המחשב והפס4 שהגיעו מאוחר יותר, כך גם GTA6 צריך להיות. מצד אחד זה מבאס אם זאת תהיה הגרסה הזמינה היחידה, אבל זה נחוץ. וכמו שאמרת, יש מצב לא רע לגרסת פרו כבר בשיגור שבמינימום תחליק את ה-FPS ותוסיף הגדרות גרפיות טובות יותר, אם לא תכפיל את ה-FPS ל-60 (וזה כמובן תלוי במעבד של הפרו).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 13:10

ברור 30, זה משחק סופר דופר אובר כבד על מעבד, אין מצב למצב 30 גם ב-480P.
וברור לי שRT זה בעיקר על הGPU, אבל זה גם על הCPU ואין מצב שיהיה פה "מרווח פעולה" שיאפשר את זה.
מצד שני רוקסטאר עושים דברים בלתי אפשריים על קונסולות שוב ושוב ושוב, אז מי יודע?

ותפסיק עם הפסימיות עם ה"אם נתחשב בזה שגרסת המחשב כנראה תצא ב-2025 אם לא 2026" - אני רוצה גירסת מחשב בהשקה!!!! היה להם פאקינג 11 שנה לעבוד על זה!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 נובמבר 2023, 13:38

Laskin כתב:ברור 30, זה משחק סופר דופר אובר כבד על מעבד, אין מצב למצב 30 גם ב-480P.
וברור לי שRT זה בעיקר על הGPU, אבל זה גם על הCPU ואין מצב שיהיה פה "מרווח פעולה" שיאפשר את זה.
מצד שני רוקסטאר עושים דברים בלתי אפשריים על קונסולות שוב ושוב ושוב, אז מי יודע?

ותפסיק עם הפסימיות עם ה"אם נתחשב בזה שגרסת המחשב כנראה תצא ב-2025 אם לא 2026" - אני רוצה גירסת מחשב בהשקה!!!! היה להם פאקינג 11 שנה לעבוד על זה!

פעם אחרונה שמשחק GTA יצא במקביל במחשב ובקונסולות המשחק היה top down דו מימדי בשנות ה-90, וגם RDR2 יצא קודם לקונסולות. אני חושב שמה שרוקסטאר עושים הוא בסדר גמור, כי אולי שחקני ה-PC מקבלים את המשחק באיחור, אבל רוקסטאר תמיד נותנים למשחקים שלהם טיפול פרימיום במחשב. רוקסטאר גם תמיד משלבים את הטכנולוגיות הכי חדשות של NV במחשב, כך שיש סיכוי מצויין שGTA6 יהיה עם PATH TRACING בגרסת המחשב וב-GTA שיהיה בו הרס, תאורה דינאמית, עולם פתוח אדיר וכו' זה גיימצ'יינג'ר ברמות אחרות.

אז כן, אני אשחק GTA6 על הפס5 (פרו? נראה כמה היא תעלה ובכמה אני אצליח למכור את המקורית) וזה לא יהיה בפידליטי של גרסת המחשב. אבל אחרי שנה אני אקנה את גרסת המחשב ואהנה מכל הטוב. ואתה ממילא ידוע בהמתנות לאסקין לגרסאות טובות יותר, אז אתה תחכה כך או כך לגרסת המחשב :)

ובנוגע ל-RT, ב-GTA זה מאוד חשוב. אנחנו יודעים שרוקסטאר אוהבים דינמיות ומערכות, וזה בדיוק מה ש-RT מספק. אם הייתי רוקסטאר הייתי עושה מאמץ מאוד גדול כדי לשים RT ב-GTA6 כבסיס, פשוט כי זה יכול להביא רמה אחרת של גיימפליי ואנטרקציה עם העולם.

אני גם אציין משהו על RT, וזה שכשמגיעים לרמות מסויימות של איכות בשיטות רסטוריזציה רגילה, בשלב מסויים זה נעשה כל כך כבד על המערכת ש-RT יכול להביא ביצועים טובים יותר. יש מצגת מפורסמת שאני כבר לא זוכר את המקור שלה, יש מצב שזאת הייתה אינסומניאק או הקואליציה, שמדגימה איך שכשעושים צל ברזולוציה גבוהה ויש המון עצמים שמטילים צל במסך, שימוש ב-RT צל דווקא רץ מהר יותר מאשר צל קלאסי של רסטוריזציה. צל רסטוריזציה הוא מאוד מוגבל, וכשרוצים לעשות אותו מאוד יפה, איכותי ומופיע מכמעט כל אובייקט על המסך הוא הופך לקטסטרופה על ה-GPU. כך שאם רוקסטאר רוצים למשל להגיע לצל ברמה מאוד גבוהה ב-GTA6, כנראה עדיף להם ללכת על צל RT. ואם הולכים על צל RT, אז כבר כך או כך בונים BVH על המעבד וזה פותח את הדלת לאפקטי RT נוספים כמו תאורה ישירה מהשמש, GI או השתקפות.

ומה אני אגיד לך, אם הם יתבססו על RT והמשחק יצטרך לרוץ ב-600P על הפס5 עם איזה FSR2 לפצות על זה? יאללה, שיעשו את זה. ספיידרמן 2 רץ במצב ביצועים באיזה 900P+, בשביל משחק ברמה של GTA אני מוכן להקריב את הרזולוציה עוד יותר. רוצה חוויה ברזולוציה גבוהה יותר? לך תקנה פס5 פרו חבוב.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 08 נובמבר 2023, 16:02

ועכשיו רשמי מרוקסטאר:

רק הכרזה על GTA חדש נטול לוגו יכולה לאכזב אותי ככה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 נובמבר 2023, 16:11

איזו התרגשות!!!

ונדב - במשחקים שאני סופר מחכה להם, וGTA הוא כמעט בראש הרשימה הזו - אני אף פעם לא ממתין… אף פעם!
נראה, לי יש תחושה שהפעם נקבל גם גירסת מחשב ביחד, אבל אולי אני סתם אופטימי מדי.
אם יכריזו שיצא שנה אחרי אני באמת עלול עוד לרכוש פרו ולמכור את המכשיר שלי, בשביל GTA משופר משמעותית אני נסוגל להזנות את העקרונות שלי טוב טוב :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 115 אורחים