ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי sharonbn » 27 מאי 2024, 23:12

InterAl כתב:מחירים של משחקים קורסים תוך מס' שנים, אין פה באמת מה להוריש. גם במקרה הנדיר שיעניין את הילד שלך לשחק במשחק בן 10-40 שנה, הוא יוכל לקנות אותו בסכום אפסי ממילא. בכל מקרה, אתה יכול להשאיר לו את הסיסמה כמו שלסקין כתב. אין סיבה שהמפתחת תקדיש לנושא הזה משאבים לדעתי. יש פה גם פתח לרמאויות שיאפשרו מכירת חשבונות שבוצעו בהם stockpiling של משחקים בהנחות או קנייה ממדינות זולות וכו'.

המפתחת באמת לא נדרשת להקדיש משאבים, זו החנות או המפיצה.
ובוא, להעביר תוכן של חשבון אחד לאחר לא נראה לי משימה כ"כ מסובכת. סקריפט פשוט למדי
לגבי "פתח לרמאויות" כבר עניתי, יש דרכים הרבה יותר קלות לגנוב משחקים ו/או לעקוף DRM. בשביל מה לטרוח לזייף ירושה
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 27 מאי 2024, 23:30, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 27 מאי 2024, 23:27

Laskin כתב:יש בהחלט סיבות למה לאפשר לבני משפחה לרדת את הרשת החברתית או המיילים של אדם שנפטר… למשל - נניח ילד מת ויש לו מלא חברים אונליין, הם ירצו לדעת מי היו חבריו הוירטואליים, אולי לשמוע מהם סיפורים על הילד, חוויות וכו. כנ״ל מיילים, נניח אבא נפטר ויש לו מנויים שניתן לבטל רק במיילים או כל מני דברים כאלה, יש באמת אינספור דוגמאות שאפשר לחשוב עליהן. ועל תמונות מן הסתם הרבה יותר. אם אני ואשתי חלילה נמות בפתאומיות והטלפונים שלנו ילכו איתנו - רוב התמונות והסרטונים שלנו ושל הילדים הרי נמצאות בענן - איך יגישו אליהן?

לא לא לא לא. זה ממש ממש לא דומה. הענין בירושה זה לא "לאפשר גישה לחשבונות של האדם" . לפי הדוגמה שלך, הבנק היה אמור לאפשר ליורש גישה לחשבון הבנק והכרטיסי אשראי של הנפטר בשביל לבטל מינויים ולסגור חובות אבל זה לא כך. גם וואלב אינה נדרשת להעביר בעלות על החשבון, רק את התוכן שלו.
הדוגמה היחידה שנראית לי עם איזה רלוונטיות זה גיבוי של מדיה דיגיטאלית. וגם פה כמובן, מדובר על העברת תוכן לחשבון של היורשים, לא בעלות על חשבון.

Laskin כתב:הסיבה העיקרית שיש הבדל בין משהו דיגיטלי למשהו פיזי היא מאותה סיבה שלא יהיו לך בעיות אם פשוט תשתף את הסיסמא הזו שלך עם בני המשפחה - שהם לא הולכים לשלוח לכל אדם בעולם עורך דין שיוודא שזה אכן אתה. הרי מאוד קל לגנבים והאקרים לזייף תעודת פטירה ולנסות לשכנע את גוגל/פייסבוק/סטים/פלייסטיישן למסור לידי צד שלישי את הפרטים שלך, ומדובר במשאבים כמעט בלתי הגיוניים.

אולי קל לזייף תעודת פטירה , אבל הכי קל לברר במשרד המשפטים אם פלוני נפטר או לא, אז אני לא מבין איך הזיוף אמור לעבוד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 08:31

אתה נתפס לקטנות, הבאתי דוגמא זה לא אומר ש״רק בשביל זה״, ובנקים אכן נותנים גישה לבני המשפחה לאחר פטירה על מנת לבטל הוראות קבע, מנויים וכד׳.
הציפייה שלך שחברה כמו ואלב עם פחות מ-400 עובדים תתחיל לעשות טלפונים למשרד המשפטים באינדונזיה לברר האם אדם מסוים מתוך 300 מליון האנשים שם נפטר, שאין להם בכלל את תעודת הזהות שלו - היא בלתי ריאלית.
״שלום, האם בן אדם בשם אחמד מוחמד מת אצלכם לאחרונה?״.
והרי אסור להם לשתף את כרטיס האשראי ופרטים אישיים אחרים ללא אישורו. תהיה ריאלי, שום חברה לא עושה זאת, ואני לא בטוח בכלל שמשרדי משפטים יענו כל כך מהר לשאלות כאלה מחברות. ואם אתה מחייב את ואלב אתה תאלץ הרי לחייב כל חברה שמתעסקת בתוכן דיגיטלי שנמצא אצלם בענן, וגם כל משחק עם תשלומים כלשהם… נניח יש אנשים שרכשו סקינים במשחק שרכשו בחנות פיזית - אז עכשיו כל חברה שמוכרת סקינים תאלץ לפתוח אגף שיברר מי מת בכל העולם? וכמובן ששוב - זה הרבה מעבר למשחקים.

לגבי הטענה ש״קל להוריד פרוצים אז למה לעשות את זה בכלל״ - התשובה היא שבהחלט יהיו מספיק אנשים שישמחו לרכוש בצורה ״חוקית״ ספרייה של עשרות, מאות או אלפי משחקים בסכום נמוך מאוד וכך יוכלו לשחק אונליין וכו׳, והכל עוד מהחשבון הרגיל שלהם, מבלי לאבד את רשימת החברים. או אנשים שישמחו לקבל את הדמות הסופר חזקה בWoW עם כל הציוד הכי טוב. תהיה בטוח שיש מספיק הודים והאקרים/נוכלים אחרים שישמחו לקפוץ על השוק הזה, ושאין כמעט לשום חברה בעולם את המשאבים לאמת את הטענות.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 28 מאי 2024, 11:37

well well well, אולי פעם הבאה תדברו על מניות נבידיה לחברי הפורום?

https://www.calcalist.co.il/calcalistec ... /b1ive7znc

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 11:43

זה לא דבר טוב… לחייב בחקיקה יכול להוביל גם להסרת השירותים מהמדינה במקרה הרע או לעליית מחירים במקרה היותר טוב.
בכל אופן מדובר גם רק באלו שמספקים שירותים בעברית אז זה קצת פחות רלוונטי למשחקים.

ומניות אנוידיה לא עלו מספיק? :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 12:00

לצערי, מנסיון אישי: בנקים לא נותנים גישה לבני המשפחה לחשבון של הנפטר. היתרה והפקדונות מועברים לעו"ש של היורשים.
לכל היותר החוק מאפשר להעביר יתרות בקופ"ג לקופ"ג חדשה של היורש ללא אירוע מס.
בשום פנים ואופן הבנק לא יאפשר גישה לחשבון של הנפטר. (לפחות לא בארץ) ממילא הוראות קבע מתבטלות עם סגירת החשבון.

המידע על פטירה אינו חסוי, אין מניעה לחשוף אותו לכל בקשה.
זה ששום חברה לא עושה את זה לא מכשיר את השרץ. אם יהיה החוק שייחיב אותם, ימצאו את הדרך הקלה והזולה לבצע את הבירור. למשל אפשר להעסיק משרד עו"ד מקומי שיבצע את הבירורים תמורת תשלום קבוע לכל אירוע. פתרונות לא חסר, זה רק ענין של כסף.
לגבי התרחיש של מפתחות משחקים שמוכרות תוספים דיגיטאליים: אז הנה רעיון לסטארט אפ בשבילך: שירותי וידוא וניהול ירושה דיגיטאלית.בדיוק כמו שמפתחת משחקים משתמשת בשירותי ענן במקום להקים דאטה סנטר פרטי, היא יכולה לרכוש שירותי DIM - Digital Inheritance Management

בכלל אני לא מבין מה האינטרס שלכם כצרכנים להבין את ה"קשיים" שתאגידים מתארים ולוותר כ"כ בקלות. תמיד תמיד תאגידים וחברות ירצו להתנער מכל חובה באמתלה שזה קשה ודורש משאבים. זה בדיוק התירוץ שנתנו חברות הסלולר כאשר חייבו אותן לנייד מספרים, זה אותו תירוץ שחברות המזון נתנו כאשר חייבו אותן לשים מדבקות...

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 28 מאי 2024, 12:04

כן זה גם החשש שלי, בדיוק זה מה שחסר לנו שיסגרו לנו את סטים.

לא קראתי את הצעת החוק אבל על פי הכתבה "..ולחייב ספקיות של שירותים מקוונים שמכוונים את פעילותם למשתמשים בישראל (למשל, כאלו שזמינים בעברית. בניגוד לשירותים שפשוט נגישים בישראל אך לא מקיימים פעילות מיוחדת לגיוס משתמשים מקומיים).." . "למשל" אומר שהעניין של העברית הוא רק דוגמה. ומה זה "גיוס משתמשים מקומיים"? האם העובדה שהמחיר בחנות הוא בשקלים זה ניסיון לגייס לקוחות ישראליים?

בקיצור אני מקווה שהחוק הזה יעצר בגבולות שירותי הnormies כמו פייסבוק ואינסטגרם :)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 12:07

קראתי את המאמר שMGS הביא. מענין מאד. כתוב שם: "שירותים וספקים מובילים, ובהם גוגל, מטא ואפל, כבר מציעים שירות מסוג זה"

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2024, 12:23

אכן ניתן לסמן חשבון אחר כ"יורש" של החשבון שלך בגוגל )משער שגם באחרים.

שרון - אם אתה דואג לגבי חשבון בנק, יש דבר שנקרא "סעיף אריכות ימים", ואז מי ששותף בחשבון, יכול להמשיך להשתמש בו עד לקיומה של הצוואה. מן הסתם טוב בעיקר לבני זוג וכו', אבל אפשר לחשוב על עוד דרכים להשתמש בו... יש הרבה פתרונות, פשוט צריך לדעת להשתמש בהם.
לגבי סטים ודומיו - מה ההבדל אם תשאיר בצוואה שלך את היוזר והסיסמא שלך לבת שלך, לעומת אם תשאיר את חשבון gog שלך? זה אותו הדבר בדיוק... כל עוד החשבון ישאר פעיל, משער שאף אחד לעולם לא ייגע בו. מה גם שבוא, אנחנו מדברים על עוד 30-60 שנה... מי יודע מה יהיה עד אז ואם בכלל לא נשחק הכל מחוברים למטריקס תמיד..
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 13:30

אני, שוב, לא מבין את השייכות לנושא. לשותפים בחשבון בינכה יש גישה לחשבון בכל זמן. אתה רוצה להגיד לי שלבעלים של עסק אין גישה לחשבון הבנק אם חו"ח השותף נפטר? לא יכול להיות. אני פשוט לא מבין למה כל מה שאני מקבל מכם זה תרחישי קצה. בעולם יש את כל המקרים המוזרים והמשונים. אפשר אולי להתדיין על המקרה הנפוץ של אדם שמעונין להוריש לבני משפחתו את רכושו? זה כבר מכסה 9 מתוך 10 מקרים של צוואות. אבא שלי ז"ל לא הכניס אותי ואת אחי שותפים בחשבון שלו ואין שום סיבה שיעשה את זה.

לגבי להשאיר בצוואה שלך את היוזר והסיסמא שלך לבת שלך: קודם כל יש הבדל. היא תצטרך להחליף משתמש כל פעם שתרצה לשחק במשחק שלי או משחק שהיא קנתה? ןמה אם אמא שלה גם מורישה לה יוזר וסיסמא ? עכשיו צריך לנהל שלושה חשבונות? ואם תרצה לקנות הרחבה למשחק שלי?
אבל מעבר לענין של נוחות, אני חוזר ואומר שוב ושוב: הנקודה שאני מעביר היא לא במישור הפרקטי. זה ענין ליגאלי עקרוני. להעביר בצוואה יוזר וסיסמא פירושו לעבור על התקנות של סטים. (ויש מצב שהעו"ד אולי לא יסכים לחתום על צוואה כזו) בעיניי התקנות האלה מפירות את העיקרון של אדם שרוצה להוריש את רכושו לבני משפחתו.
ובמישור הפרקטי, אני עוד לא השתכנעתי שמדובר בדרישה כ"כ מוגזמת שתצריך מסטים השקעה "גדולה מידי" של משאבים

לפי דעתי, וואלב עושה פה "שיטת מצליח" - אנחנו נסרב לאפשר הורשה של תוכן של חשבון עד שמישהו יאתגר את המדיניות שלנו בבימ"ש או שהמחוקק יחייב אותנו.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 13:41

טוב, קראתי ברשת על סעיף אריכות ימים. זה "מן הסתם" באמת מיועד בעיקר לבני זוג. ובכל אופן, הסעיף הזה לא מאפשר להעביר בעלות על חשבון בתור ירושה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 14:02

sharonbn כתב:בכלל אני לא מבין מה האינטרס שלכם כצרכנים להבין את ה"קשיים" שתאגידים מתארים ולוותר כ"כ בקלות. תמיד תמיד תאגידים וחברות ירצו להתנער מכל חובה באמתלה שזה קשה ודורש משאבים. זה בדיוק התירוץ שנתנו חברות הסלולר כאשר חייבו אותן לנייד מספרים, זה אותו תירוץ שחברות המזון נתנו כאשר חייבו אותן לשים מדבקות...

זה די פשוט - כי עלות שלהם גוררת עלות עליי, כמעט תמיד.
אתה מציע שיפתחו מחלקה נוספת… אז זה עכשיו מליונים על מיליונים, הם יספגו את זה רק במקביל לעליית מחירי המוצרים.
אני מעדיף לשלם את אותו סכום ולשתף סיסמא.
אני לא מבין משהו הפוך - למה אתה לוקח את הצד שלהם ומתעקש שזו הפרה של החוזה מולם ;)

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 14:58

מצחיק. מה שעוד לא הבנת זה הקשר הקלוש עד לא קיים בין תמחור מוצרים לעלויות ייצור או תפעול.
חברות יתמחרו מוצרים במחיר הגבוה ביותר שבו יצליחו למכור. נקודה. הקשר היחיד לעלויות יצור/תפעול זה יהיה בקביעת מחיר מינימום (וגם זה לא תמיד, חברות ימכרו בהפסד כדי לחסל מתחרים למשל)
יכול בהחלט שחוק כזה ישמש את וואלב כתירוץ לעליית מחירים, אבל זה לא קשור לעלויות בפועל

אני לוקח את הצד "שלהם" בגלל שהתאגידים שוב ושוב נוקטים בשיטת מצליח. כל פעם שאנחנו נקבל שיפור בשירות זה משתי סיבות בלבד: חובה בחוק או תחרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 16:32

זה ישמש לא רק את ואלב אלא את כל החברות שמוכרות פה משחקים, והן יעלו מחירים ביחד, כי כמו שאמרת ״יהיה להם תירוץ״.
אתה רוצה לתת להן תירוץ? אני לא.
ואני לא מבין את ההכחשה המשונה והגורפת שלך, לעלויות יצור/תפעול יש בהחלט השפעה על המחיר שאתה משלם, כשפתאום עלות הייצור או התפעול עולה ליצרן. לפעמים זה אפסי ולפעמים לא. אם מחר יהיה חוק שחייבים למכור קוטג׳ באריזות זכוכית בלבד - אתה תראה את מחירי הקוטג׳ עולים וזה לא יהיה ״סתם תירוץ״, אלא סיבה הגיונית מאוד.

אני מעדיף להשאיר את גורלי בידי אלמנט התחרות החופשית, ולא בידי אלמנט החובה בחוק.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 17:19

קודם כל, אני ביקשתי להציג את הבעיה. לא הצעתי את הפתרון ה"נכון" בעיניי. חקיקה זו רק אפשרות אחת. ישנן עוד. למשל, לחץ מצד הצרכנים. אבל זה מצריך הבנה והסכמה על הבעיה בתור צעד ראשון.
ד"א, אלמנט התחרות החופשית - זה גם דבר שמאותגר ע"י התאגידים וצריך הגנה של המחוקק באופן קבוע
... just saying

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 17:31

מסכים עם מה שאמרת בהתחלה, אבל אין פה באמת בעייה גדולה בעיניי, יש לי את הססמאות כתובות במיילים של המשפחה, אני אישית לא מרגיש צורך בשום פעולה נוספת. עם זאת - לא אתנגד ללחץ של הצרכנים.
לא מסכים כל כך לגבי ה״הגנה״ של המחוקק, לפחות ב-99% או אפילו קצת יותר % מהמקרים

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2024, 22:00

sharonbn כתב:מצחיק. מה שעוד לא הבנת זה הקשר הקלוש עד לא קיים בין תמחור מוצרים לעלויות ייצור או תפעול.
חברות יתמחרו מוצרים במחיר הגבוה ביותר שבו יצליחו למכור. נקודה. הקשר היחיד לעלויות יצור/תפעול זה יהיה בקביעת מחיר מינימום (וגם זה לא תמיד, חברות ימכרו בהפסד כדי לחסל מתחרים למשל)
יכול בהחלט שחוק כזה ישמש את וואלב כתירוץ לעליית מחירים, אבל זה לא קשור לעלויות בפועל

אני לוקח את הצד "שלהם" בגלל שהתאגידים שוב ושוב נוקטים בשיטת מצליח. כל פעם שאנחנו נקבל שיפור בשירות זה משתי סיבות בלבד: חובה בחוק או תחרות.

כשאבא שלי נפטר, למרות שהייתה צוואה מסודרת וברורה, לאמא שלי לא הייתה גישה לחשבון שלה( למעט לדברים מאוד ספציפיים( סידורי לוויה וכסף לחשבונות שוטפים) למעל 3 וחצי חודשים( כי לא היה להם סעיף אריכות ימים). וזה פה, בארץ, עם צוואה מסודרת, בעברית שכולנו מדברים( כולל הבנק ורשם הירושות במשרד המשפטים), אף אחד לא התנגד ולא כלום.

אז ספר לי שוב כמה קל יהיה לואלב לאמת שפלוני מת,ולתת לבת שלו, שמזוהה בסטים כqueenkilla558, גישה לכל הספרייה שלו.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 מאי 2024, 22:19

כן, גם לי יש נסיון בנושא, בירוקרטיה קטסטרופלית.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 28 מאי 2024, 22:21

לא כ"כ הבנתי מה כתבת קליימן. כנראה התכוונת שלאמא שלך לא ניתנה גישה לחשבון של אבא שלך למשך 3 וחצי חודשים.
למיטב ידיעתי (ונסיוני) אחרי הוצאת צו קיום צוואה (נכון, זה לוקח קצת זמן, בכל זאת, בירוקרטיה ממשלתית) הבנק מקיים את הצוואה, משמע מעביר את הכספים לחשבונות של היורשים, לא מעביר בעלות על החשבון של הנפטר.

אז אני אספר לך שוב: ואלב תעסיק משרד עו"ד מקומי שיעשה וידוא פטירה ושאר הנהלים הנדרשים. בנוסף אני אספר לך שוב שגוגל, פייסבוק ואפל כבר יישמו שירות כזה.
מספיק טוב?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 מאי 2024, 22:28

מה ואלב יודעת עלייך? מקסימום שם פרטי ושם משפחה, וגם אלו לא חייבים להיות אמיתיים… יש אולי כרטיס אשראי אבל זה לא חייב להיות על שמך, יכול להיות שזה כרטיס של חבר שלך בכלל, בת זוג, הכל אפשרי. אז איך הם אמורים בכלל לדעת שזה אתה? ואולי בת הזוג נפרדה ממך והיא מתה בכלל ואז מישהו יעביר את החשבון שלך לעצמו. ושוב דוגמת מוחמד אחמד מאינדונזיה, מה הם אמורים לעשות בכלל? זה מנגנון עצום, יקר, שאתה עכשיו רוצה לחייב כל מי שמוכר משחק דיגיטלי פה, או שאולי רק את ואלס וה״גדולים״ בזמן שמשחקים קטנים יותר יהיו פטורים מהחוק?
זה מאוד קל לחוקק חוקים שנשמעים טוב לצרכן, מבלי לחשוב על ״התוצאות הבלתי צפויות״ שהוא יגרור.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2024, 22:32

sharonbn כתב:לא כ"כ הבנתי מה כתבת קליימן. כנראה התכוונת שלאמא שלך לא ניתנה גישה לחשבון של אבא שלך למשך 3 וחצי חודשים.
למיטב ידיעתי (ונסיוני) אחרי הוצאת צו קיום צוואה (נכון, זה לוקח קצת זמן, בכל זאת, בירוקרטיה ממשלתית) הבנק מקיים את הצוואה, משמע מעביר את הכספים לחשבונות של היורשים, לא מעביר בעלות על החשבון של הנפטר.

אז אני אספר לך שוב: ואלב תעסיק משרד עו"ד מקומי שיעשה וידוא פטירה ושאר הנהלים הנדרשים. בנוסף אני אספר לך שוב שגוגל, פייסבוק ואפל כבר יישמו שירות כזה.
מספיק טוב?

חשבון משותף של שניהם...

ובכלל ראית איך זה עובד בגוגל?
https://support.google.com/accounts/ans ... 6846706-EU

כבר עדיף family Share של ואלב.
?

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 29 מאי 2024, 10:52

Laskin כתב:מה ואלב יודעת עלייך? מקסימום שם פרטי ושם משפחה, וגם אלו לא חייבים להיות אמיתיים… יש אולי כרטיס אשראי אבל זה לא חייב להיות על שמך, יכול להיות שזה כרטיס של חבר שלך בכלל, בת זוג, הכל אפשרי. אז איך הם אמורים בכלל לדעת שזה אתה? ואולי בת הזוג נפרדה ממך והיא מתה בכלל ואז מישהו יעביר את החשבון שלך לעצמו. ושוב דוגמת מוחמד אחמד מאינדונזיה, מה הם אמורים לעשות בכלל? זה מנגנון עצום, יקר, שאתה עכשיו רוצה לחייב כל מי שמוכר משחק דיגיטלי פה, או שאולי רק את ואלס וה״גדולים״ בזמן שמשחקים קטנים יותר יהיו פטורים מהחוק?

ראשית, אפשר להתחיל ליישם באופן פשוט: שלח לנו צו קיום צוואה מאומת בחתימה דיגיטאלית ע"י נוטריון. לזייף מסמך כזה זה משימה לא טריוויאלית בכלל ויותר חשוב: ואמור להבטיח את וואלב מפני תביעות. היה וניתקל בזיופים ו/או תביעות, נעשה תיקונים, נוסיף בדיקות ונסתום פרצות. סהכ תהליך מוכר כאשר מיישמים פיצ'ר חדש.
שנית, אפשר ליישם באופן דומה לגוגל: העברה תבוצע לאחר תקופה של חוסר פעילות. יותר פשוט מזה אין.
לגבי מפתחות קטנות, כבר עניתי. אולי אתה לא קורא את התשובות שלי עד הסוף?

תראה לסקין, אנחנו מתדיינים על היישום של מנגנון ביצוע צוואה ואפשר להעלות בדמיון עוד קשיים ובעיות וגם להעלות להם פתרונות. זה דיון אקדמי לחלוטין. יכול להיות שהבעיות שאתה מעלה בכלל לא אמיתיות ויכול להיות שיש בעיות אחרות שלא אני ולא אתה חשבנו עליהן. אם כבר יש חברות שמספקות שירות "העברת תוכן של חשבון לא פעיל" אז אני לא מבין למה אנחנו עוד מתדיינים על הקשיים המדומיינים של וואלב.

Laskin כתב:זה מאוד קל לחוקק חוקים שנשמעים טוב לצרכן, מבלי לחשוב על ״התוצאות הבלתי צפויות״ שהוא יגרור.

די. כבר אמרתי שחקיקה זה לא הפתרון היחיד לבעיה.
זה נכון שחוקים יכולים להביא תוצאות בלתי צפויות. אחרי הכל, מי שמחוקק אותם זה בני אדם. אז מה? זה לא אומר שאין צורך בחוקים. חוקים אפשר לתקן. ישנן גם דוגמאות שחוקים הצליחו לתקן כשלי שוק בלי למוטט עלינו את השמיים.
נערך לאחרונה על ידי sharonbn ב 29 מאי 2024, 11:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 29 מאי 2024, 11:00

Klayman כתב:ובכלל ראית איך זה עובד בגוגל?

אני לא מבין מה הבעיה. פתרון פשוט מאד. לא מצריך עבודה קשה מצד אף אחד מהצדדים
1. בעל החשבון מציין טלפון ואימייל של יורש (trusted contact) ויכול להוסיף טקסט אישי באימייל ששולחת גוגל
2. היורש מקבל אימייל עם קישור להורדת תוכן
3. אצל גוגל כל המנגנון אוטומטי לגמרי
יותר פשוט מזה אין. אם וואלב תיישם משהו דומה, זה יפתור את כל הבעיה ואפילו עוד כמה תרחישים שצוואה לא פותרת

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מאי 2024, 11:42

לגבי התשובה שלך אליי - לא הבנת אותי כל כך... אתה יכול להביא תעודת פטירה, אבל איך תוכיח שזה של היוזר שאתה טוען שזה שלו? הרי מלבד שם ומשפחה, וגם אלו יכולים להיות בדויים בסטים - אין לך כלום. פרטי אשראי כאמור לא מאוד רלוונטיים תמיד, כי אתה יכול להשתמש שפרטים של מישהו אחר, או בפייפאל וכו'.
אז עכשיו תאלץ לחשוף עוד ועוד פרטים שלך בפני סטים...? כמה יסכימו לעשות זאת, וגם לזה יש השלכות פוטנציאליות.

ומה ימנע מאנשים למכור את החשבון שלהם עם מאות משחקים במחיר שווה לצד ג? למה שואלב תעשה דבר כזה?
זה פתח לפורצים ונוכלים.

לגבי ענייני המשרד עורך דין וכו - חשבתי על זה, ואני באמת סבור שהעלות של סטים בעניין הזה יכולה ברוב המקרים לעלות על הרווחים שלהם מאותם אנשים. זה לא הגיוני, ועדיף יהיה להם לחסום מדינות קטנות משימוש מאשר להתעסק עם זה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 29 מאי 2024, 12:00, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 מאי 2024, 11:55

sharonbn כתב:
Klayman כתב:ובכלל ראית איך זה עובד בגוגל?

אני לא מבין מה הבעיה. פתרון פשוט מאד. לא מצריך עבודה קשה מצד אף אחד מהצדדים
1. בעל החשבון מציין טלפון ואימייל של יורש (trusted contact) ויכול להוסיף טקסט אישי באימייל ששולחת גוגל
2. היורש מקבל אימייל עם קישור להורדת תוכן
3. אצל גוגל כל המנגנון אוטומטי לגמרי
יותר פשוט מזה אין. אם וואלב תיישם משהו דומה, זה יפתור את כל הבעיה ואפילו עוד כמה תרחישים שצוואה לא פותרת

1. זה אחרי "חוסר פעילות", ולא פטירה מוצהרת וממוסמכת בחוק כמו שאתה מבקש... אתה באמת לא מבין את ההבדל? כלומר יכול להיות שסתם החלטת לא להתחבר לסטים שנה( או שנתיים. החלטת על "התנזרות דיגיטלית" )
והחשבון שלך פתאום יסגר והתוכן שלו יעבור למישהו אחר. אחלה.
2. "הורדת התוכן" זאת לא גישה לחשבון. זה תוקע אותך עם dump של מיילים, תמונות, קבצי דרייב ומה לא, שלך תאחסן או בכלל תצליח לנווט בהם.
3. המנגנון אוטומטי לגמרי, ולכן נתון למניפולציות מאוד פשוטות, שלא עונות לכל הברברת שלך על נוטריונים, עורכי דין, חתימות דיגיטליות, צוואות, רשם משרד המשפטים ושאר ירקות.
4. לא התייחסת למה שכתבתי על כך שזה היה חשבון משותף של שניהם, שהיא נחסמה ממנו כמעט לחלוטין לאחר הפטירה. כי נוח. לא צריך. פה, בתוך המדינה, שכולם מדברים עברית, הבנקים יודעים לעבוד עם צוואות וירושות עשרות שנים ומה לא.. שלושה וחצי חודשים...
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים