נושא *לא* E3 2024

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא *לא* E3 2024

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2024, 00:29

חצי שעה על AVOWED.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2024, 01:49

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 יוני 2024, 08:25

תגידו מה שתרצו על יוביסופט ועל ההשוואה ל got, אבל העולם של ac: s נראה חי, תוסס ו lived in לעומתו.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2024, 09:46

גיימסטופ בטעות צייצו שMGS דלתא יוצא ב-17 לנובמבר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יוני 2024, 09:47

Klayman כתב:תגידו מה שתרצו על יוביסופט ועל ההשוואה ל got, אבל העולם של ac: s נראה חי, תוסס ו lived in לעומתו.

אין ספק. הבעייה, שלי לפחות - היא הגיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 11 יוני 2024, 09:55

Laskin כתב:
Klayman כתב:תגידו מה שתרצו על יוביסופט ועל ההשוואה ל got, אבל העולם של ac: s נראה חי, תוסס ו lived in לעומתו.

אין ספק. הבעייה, שלי לפחות - היא הגיימפליי.

נראה לי שאתה שופט אותו בחומרה מדי. אבל גם לגיטימי אם לא התחברת.. גם בgot מערכת הקרב לא הייתה מדהימה בסוף לדעתי( עמדת ירח! אהה האויב הזה? אז עמדת מים!).

דווקא ההתגנבות נראית מעולה
?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 יוני 2024, 11:14

בשבילי כמובן ההכרזה של גירס הייתה הכי משמעותית השבוע, אני חייב להודות שהם הפתיעו אותי לגמרי עם E Day ולמען האמת אני קצת מאוכזב, לא כי יש לי בעיה עם משחק שמכסה אירוע כל כך קריטי ביקום של גירס, אלא כי ממש, ממש רציתי לראות לאן הסיפור הולך אחרי ה-cliffhanger ending של 5.. מניח שזה יהיה המשחק הבא שלהם.
בקיצור, E Day סוג של יהיה ה-Halo Reach של היקום של גירס, וכל מה שקראתי בבלוג פוסט שפורסם אחר כך הקפיץ אצלי את ההייפ עוד יותר, אני חושב שאעשה ראן חוזר על הטרילוגיה של גירס מה-360 ואולי סוף סוף גם אשחק ב-Judgement. :D

ו-PD נראה מעולה בעיניי, וייבים חזקים מאוד של משחקי דאוס אקס המודרניים שמאוד מאוד אהבתי, אני סקרן כמה מהפיתוח בסופו של דבר באמת נעשה בידי The Initative וכמה בידי קריסטל, עוד נקבל בסוף אייטם של שרייר שיגלה שקריסטל עשתה את כל ה-heavy lifiting בפיתוח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2024, 11:58

כבר קיימת כתבה שכזו משנה שעברה על איך שגלגר הביא את החבר׳ה שלו מקריסטל דינאמיקס ( הוא הוביל את דינאמיקס בעבר) והייתה ביוזמה הרגשה שהם משתלטים על הפרוייקט אבל אחרי תקופה ארוכה של התנגשויות ובעיות הם עברו reboot שלישי ב-2022 שהכניס את הפרוייקט לקצב עבודה טוב. אני משער שמה שראינו בראשון הוא תוצר של השנתיים האחרונות, וכנראה שהוא משחק 2026 אם לא 2027. אבל הוא נראה פשוט מצויין, לא גרפית אבל מבחינת משחקיות זה 1:1 מה שפנטזתי עליו פה בפורום בכל פעם שגלאס אמר ״תעשו אותו גוף שלישי ובפרקים!״

אגב, הצוות של PD מורכב ממעל ל-100 מפתחים מ-CD ובקושי 50 מפתחים של היוזמה. אבל לפחות לכאורה היוזמה מובילה את הפרוייקט ורוב העובדים שלה הם סיניורים.

והנה חדשה ממש מעניינת, הצוות של דאוס אקס, איידוס מונטראול, מסיעים לPG בפיתוח של פייבל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 11 יוני 2024, 13:20

זה מ-2020 כשלא היה ידוע על מה היוזמה עובדים, אבל התרוצצה שמועה שזה PD בזמן שפייג׳ חשב שזה יהיה בגוף שלישי וגלאס נורא רצה שזה יהיה GAAS בפרקים. אני חושב שקבלתי בול מה שרציתי.

DrKeo כתב:מה שאני מפנטז עליו כמעריץ PD זה:
- FPS סייברפאנקי עתידני מבוסס קונספרציות וריגול. הוא אמור להיות 80% רציני, 20% הומוריסטי (במקורי היה חייזר שקרא לעצמו אלביס למען השם) כשהוא משלב עלילתית סוג של MGS2 שפוגש את בליידראנר, הנוסע השמיני וג'יימס בונד.
- שהמשחק יהיה מפורק לשלבים, כל אחד במיקום אחר לגמרי כשכל שלב הוא סוג של "עולם" בפני עצמו, כמו במשחקים הכי טובים בסדרת היטמן. דברים שנעים מאחוזה על צוק מושלג באלפים, דרך בנייני תאגידים בשיקאגו עתידנית שנראת כמו משהו מתוך בליידראנר ועד תחנת חלל שסובבת את צדק.
- בכל שלב יש לך כמות מסויימת של OBJECTIVES, יש כל מני NPCs שאפשר לדבר איתם והעולם מרגיש כמה שיותר חיי. בחלקים אתה יכול להסתובב חופשי, בחלקים אחרים שאליהם אתה מסתנן אתה לא אמור להיות בכלל ושם מתגנבים ונלחמים. אבל זה לא מהמשחקים האלה שיש לך 5 דרכים לעבור כל חדר, משחקים שהמפתחים מעלים סרטונים שמדגימים איך עוברים את השלב ב-stealth, באקשן או בכל מני צורות אחרות. זה קצת יותר דומה נניח למשחק כמו אנצ'רטד, לכל סיטואציה אתה נכנס כמתגנב, האוייבים לא מודע אליך, אבל כנראה שיש 99% סיכוי שיעלו עליך בשלב כלשהו וזה יהפוך לקרב ירי. כשל בהתגנבות לא אמור לעצבן את השחקן אלה זה אומר להכניס אותו למוד אחר של משחק אקשן. ב-PD אתה אמור להכנס לסיטואציה כטורף המושלם, אתה מזנק על האוייבים בלי שהם מוכנים אבל לא בשבירות מפרק עדינות בחשכה אלה בזינוק עם מכונת יריה בכל יד עוד לפני שהם מספיקים להגיב. הכיף של PD זה לנקות אזור בלי שהאוייבים מבינים מה פגע בהם. אזעקה זה לא מצב כשל, אזעקה זה מצב שבו האוייבים רצים בשלב בפאניקה ואתה מתרסק עליהם עם hell fire. בסוף, בלב שלו, מדובר במשחק אקשן עם שלבים שיש בהם hover bikes וכדומה, זה לא היטמן וזה לא דאוס אקס.
- צריכים להיות בו הרבה נשקים וכל אחד מהם פריקי ויחודי. המערכת ירי אמורה להיות צ'אנקית ומספקת (מעטים הנשקים בעולם ה-FPS שמספקים כמו שהנשקים של PD ספקו בשנת 2000) והמשחק לא צריך להתבייש באקשן. להפך, 80% ממנו צריך להיות ירי אבל זה לא דום 2016, זה משחק שבו אתה מסתער אבל האוייב לא יודע מאיפה באת לו. המשחק גם צריך להיות מלא בגאדג'טים, הלב של PD הגיע מגולדן איי וגולדן איי הגיע (מן הסתם) מסרטי ג'יימס בונד. מוקשים, שעון עם לייזר, טורטים שאתה יכול להציב, משקפיים שרואים בלילה או דרך קירות, רחפנים על שלט וכו', זה חלק גדול מהלב של PD.
- וכן, ג'ואנה דארק צריכה להיות בריטית שוב. מה נסגר עם זה שהפכו אותה לאמריקאית ב-PDZ? כלומר, למה בכלל לעשות משהו כזה?

כלומר מה שאני מחפש זה סוג של דאוס אקס אבל בו בזמן שונה לגמרי מדאוס אקס. האמת שזה מצחיק כי דאוס אקס ו-PD יצאו באותה שנה ויש להם הרבה DNA משותף אבל בזמן שדאוס אקס נולד ממשחקי תפקידים, PD נולד ממשחקי FPS.

viewtopic.php?f=1&t=916&hilit=%D7%90%D7%99%D7%9E%D7%A8%D7%A1%D7%99%D7%91+%D7%A1%D7%99%D7%9D&start=3825

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יוני 2024, 13:25

Uncle Pey'j כתב: אני חושב שאעשה ראן חוזר על הטרילוגיה של גירס מה-360 ואולי סוף סוף גם אשחק ב-Judgement. :D

יש שמועות חזקות על רימאסטר או רימייק של הטרילוגיה, ושמועות פחות חזקות שאולי זה יגיע גם לפלייסטיישן. אז מאחר ויש לך בטח איזה שנתיים עד גירס הזה - הייתי ממתין :)

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 11 יוני 2024, 18:54

DrKeo כתב:כן, אף אחד לא אמר שהוא יחכה למשחק גדול שבא לו עליו אף פעם.. חוץ מאשר כל גיימר אי פעם, בעיקר אם הוא חבר בפורום הזה. דום ליטרלי יוצא DAY & DATE עם הפס5, מי יודע עוד כמה משחקים הולכים לעשות את אותו דבר.אחד משני הגדולים של 2025 של מיקרוסופט יוצא גם לפלייסטיישן באותו יום ואיכשהו זה יעזור למכור קונסולות אקסבוקס? מעריץ היילו אמור לקנות XSX או פס5? מה אם היילו הבא יצא באותו יום לפס5, בשביל מה הוא קנה בכלל XSX? אפס אמון צרכנים, מהלך התאבדותי.

אה, די! הבמאי של המשחק רצה להוציא את המשחק מולטיפלטפורם כדי שכמה שיותר גיימרים ישחקו בו? מדהים, כמה נדיר, לא יכול להיות. אני בטוח שניל דרוקמן וקורי פשוט מתים שכמה שפחות אנשים ישחקו ב-TLOU וב-GOW. מאוד יחודי, אני בטווח שזאת הסיבה שדום יוצא לפלייסטיישן.

חברי הפורום הזה לא דוגמה לשום דבר. לאסקין היה מחכה ל DLC ולשחק במחשב החדש שמכפיל לו ביצועים ואף יותר.
אין שום טעם לחכות לגרסת קונסולה אחרת. אם מתה מוכן לחכות שנתיים-שלוש למשחק אז הוא לא באמת 'קנה' אותך.

את מי זה משרת שדום לא ייצא לפלייסטיישן?
את השחקנים? את המפתחים? את הפנאטים של XBOX שרוצים להגיד 'נה נה נה נה המשחק לא אצלכם'?

כבר הספקת לשכוח את סטארפילד?
איזה באמפ הוא עשה לחומרה? אתה רוצה להקריב את דום בשביל כמה אחוזים יותר למשך חודש-חודשיים?

המכירות הישירות של דום הולכות ליפול מצוק על ה XBOX כמו שאילו של סטארפילד נפלו בגלל זמינות בגיימפאס.
ועל זה אתה רוצה להוסיף 0 מכירות על PS???
משחק עם תקציב יותר גדול מקודמו, עם מכירות קטנות יותר בצורה קריטית. מתכון לאסון.

ואז כשיהיו פיטורים ב id אתה תבוא תאשים את הרכישה של אקטיויז'ן ששמה על מיקרוסופט עיניים, ולא את גישת ראש-בקיר של 'בלעדיות לפני הכל!'?

--
הרצון של המפתחים באולפנים של סוני לשחרר למחשב היה אחד הגורמים בהחלטה של סוני להתרחב למחשב.
אם סוני תרצה להתחרב לעוד פלטפורמה, היא לא תתרחב לפלטפורמה האחרונה בשוק. היא תבחר קודם להוציא על הסוויץ' 2 לפני שהיא תוציא על XBOX.

----
Laskin כתב:
יותר כמו:
״וואו המשחק נראה פיגוז! לא יכול לחכות… אבל כבר יש לי פלייסטיישן, וזו הוצאה של עוד 400 דולר, יש לי גם סוויץ׳, אני כבר משלם על מנוי אחד לסוני מדי חודש, ויש לי רשימה של קניות באמאזון ועוד הרבה משחקים שעוד לא הגעתי אליהם. אני אמתין עם זה למרות הכל״

…אמר כמעט כל גיימר בעולם למעט אלו שבאמת יש להם הרבה כסף ומקום, כי תכלס למעט מאוד מהגיימרים יש גם אקס בוקס וגם פלייסטיישן.

לא הבנתי.
עכשיו ספנסר בא ואומר שהמשחקים לא ייצאו ל PS. פתאום אין לך רשימת קניות באמזון? אין לך מנוי בסוני? נעלמו ההוצאות? מה זו השטות הזו?

אז מה זה משנה אם המשחקים בלעדיים או יוצאים עוד שנה? אתה אומר שאין שום הבדל כי כבר רוב העולם קנה PS ולא יכולים להצדיק לעצמם קניית קונסולה נוספת.
אז זהו, 3 שנים לתוך כל דור, האבק מתפזר, יש מובילה ברורה אז אין טעם להוציא משחקים בלעדיים.

זהו, לקחת החלטה בתחילת הדור ואתה לא יכול אלא להסתכל בעיניים כמהות על המשחקים שלפתע מעניינים אותך במכשיר האחר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יוני 2024, 21:07

לרוב האנשים אין כסף לשתי קונסולות. זאת אומרת יש, אבל מעדיפים לתחזק אחת, וזה תחזוק, כי יש שם רשימת חברים ויש מנויים ויש עלויות. אז הרוב ירכשו אחת, ואולי עוד אחת ניידת. אבל לא שתיים ״מקבילות״, בטח ובטח ובטח כשאחת מהן תקבל את המשחקים של שתיהן, גם אם זה אומר להמתין שנה ויותר.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 11 יוני 2024, 21:39

ולכן שאלתי: מה הטעם בכלל להוציא בלעדיים? אתה אומר שגם אם אינדיאנה ג'ונס יוצא שנתיים אחרי וגם אם לא יגיע לPS בכלל - אין הבדל מורגש במכירות חומרת XBOX.
אנשים כבר ננעלו על הפס5 והם לא יקנו עוד קונסולה. אז למה להשאיר את המשחק בלעדי?

ומתי ה cut-off point? חמישים אחוז מהשחקנים הפעילים ב PSN כרגע הם בפס4.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 11 יוני 2024, 23:27

כי בשלב מסוים אם הכל בלעדי אנשים יאלצו להחליט - האם יותר חשוב להם אלדר סקרולס, היילו, גירס, פייבל, פרפקט דארק, אינדיאנה ג׳ונס וכו׳, או משחקי נוטי דוג, סנטה מוניקה, אינסומניאק וכו׳. עכשיו הם סוף סוף מתחילים לבנות ספרייה רצינית שגורמת לאנשים ממש לרצות את המשחקים שלהם, אם הם יודעים שבאחת מהם יקבלו אותם רק באיחור - זו גלולה שניתן לבלוע. לא לקבל אותם אף פעם - זה יותר קשה.
אם כבר קנו פס5 הם עדיין יכולים למכור אותה ולעבור צד, או לעבור צד בדור הבא, ואז לקבל את המשחקים האלה בBC, אבל כשהם לא בלעדיים והמסר הוא שהכל יכול לצאת למתחרה - הם יעדיפו ללכת על המתחרה שלא משחררת את הבלעדיים שלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 יוני 2024, 11:17

לכל השאלות שלך יש תשובה ממש פשוטה - בלעדיים מוכרים קונסולה. הפס5 לא קדושה, פלייסטיישן בנו את השם שלהם עם מטאל גיר, אנצ׳רטד, tlou וכו׳, לא כי הלוגו שלהם כחול. מיקרוסופט יכולה לעשות אותו דבר, אם הפ יעבדו נכון.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2024, 07:24

קאז, מבחינת הדור הזה אתה צודק. טכנית זה לא ישנה אם הם יהיו בלעדיים אמיתיים או לא, זה בקושי יזיז את המחט במילימטר כשהפער במכירות הוא כבר כל כך גדול וכולם החליטו פלייסטיישן. אולי רק אלה שלא הצטרפו עדיין לדור שהם יחסית מעטים ומאוד קז׳ואלים (ככה שלרוב פחות מחוברים לתצוגת E3 טובה שתיאורטית היתה בלעדית) יחליטו עכשיו אקס בוקס בזכות זה אבל את המחט זה כבר בקושי יזיז.

בדור הפס3 סוני היתה זאת שלקחה החלטות רעות וזה הציב אותה בעמדת נחיתות אבל המותג החזק שלה גרם לזה שהם הצליחו להישאר בסביבה גם כשמייקרוסופט מכרה יותר בניגוד למה שקורה בדור הזה. ברגע שסוני התאפסה וחזרה לעצמה עם ספרייה מעולה של בלעדיים וכמה מהלכים שנתפסו אז כפרו צרכניים (בזמן שמייקרוסופט חירבנו את הכל עם תדמית הקינקט והקז׳ואל שבנתה לעצמה ביחד עם מפעל גירס-היילו) אז המטוטלת נעה לצד השני והם הצליחו לסגור את הפער ולסיים את הדור בשיוויון. פה זה כנראה לא יכול כבר לקרות כי לבוקס אין את הפריבילגיה למכור טוב גם כשהוא גרוע (כמו שקורה לאורך הדור של הפס5 שהיא הדור הכי חלש בהיסטוריה של סוני בפער)

אבל! לבנות שם ומותג זאת עבודה קשה מאוד, אם התצוגה המצוינת הזאת היתה בלעדית אמיתית היה מתחיל דיבור, זה לא היה מתבטא כרגע במעשים גדולים אבל התודעה הצרכנית היתה משתנה, אנשים היו שמים עין על אקס בוקס, מתחילים להתחבר יותר למותג ולאמר לעצמם בראש שהיו ממש שמחים לשחק ב X או Y. עם הזמן ככל שהיו ממשיכים ככה ובונים עוד ועוד מותגים וספרייה גדולה הטפטוף התודעתי הזה היה יכול להפוך לצונאמי שבסופו הם היו מתייצבים לדור חדש של בוקס 4 או פס6 ופתאום הם לא ממש בטוחים על מה ללכת… וזה היה יכול לקרות תהיה בטוח. אם מיקרוסופט היתה עושה מהלכים נכונים ובמיוחד אם סוני היו ממשיכים להראות כל כך רע וביזיוניים כמו שהם עושים בדור הזה.

כרגע אין סיבה באמת להעדיף אותם כשיודעים שכל משחק פוטנציאלית יכול להגיע למתחרה, תמיד יש את החשש במיוחד של מעריץ סוני לעבור, מה לא אשחק את הנוטי דור הבא או סנטה מוניקה?! אם למייק היתה וואחד ספריה בהחלט אפשרי שמעריץ כזה יאמר כן (ויחשוב איך לארגן אולי סוני כשיוצא בלעדי ענק שכזה) אבל כשבאיזשהי פינה בראש יושבת ההנחה שבסדר אני לא מוותר על כלום אלא רק אשחק בחלק מהכותרים קצת באיחור אז הכל משתנה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 13 יוני 2024, 07:52

בהן צדק שחשבתי להביא xsx בשביל "בלעדיים של מיקרוסופט" לפני כל ההכרזה על ה מולטיפלט..
Pc gaming הפך להיות יקר מדי עבורי.. בניתי מחשב עבור קרוב משפחה שיש לו הרבה "כסף בצד". ואפילו משהו עם rtx 4070 super ומעבד amd 7700 יצא משהו כמו 8,900 ש"ח( כן, הכל במחירי הארץ ולא בהזמנה מאמזון וכו' כי הוא מזדכה על חלק מהמע"מ).וזה בלי מסך ובלי עכבר/מקלדת וכו'. רק מחשב. המחירים יצאו מפרופורציה.. אז אם משיגים חוויה שהיא good enough - שתי קונסולות נראה כמו פתרון סבבה.. אבל אם רק צריך לחכות( אפילו שנה/שנתיים), אני מוכן. בדיוק פה, מיקרוסופט פספסו אותי.. ממש בעניין של כמה חודשים.

ואפשר לחשוב שלחכות לשחרור של גרסא ספציפית זה דבר חדש במחוזותינו. שנזכיר שוב את כל מי שמסרב להתקין לאנצ'ר נוסף על המחשב ואומר "אהה אז המשחק הזה יוצא רק בעוד שנה למחשב"?
?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 13 יוני 2024, 08:44

איזה קונסולה אנשים קונים כבר לא כל כך רלוונטי, הקונסולות נמכרות בהפסד רוב חייהן. מה קובע זה רק תוכנה ואיזו מהן נמכרת, כיום מיקורוסופט שולטת על רוב שוק הAAA כנראה, וסוני לא יכולה באמת להתחרות איתה ברמת התוכנה. ראינו זאת יפה מאוד בשבוע שעבר.

כעסק מה אכפת למיקרוסופט אם COD נמכר בסטים, אקסבוקס או פלייסטישן, מלבד התמלוגים לחנות שהיא מפסידה כשהרכישה לא נעשית בחנות שלה היא מנצלות כל פלטפורמה אפשרית כדי להזרים כסף אליה.

סוני מצליחה? מעולה, מיקרוסופט מתעשרת פי כמה, היא למעשה משתלטת על כלל שוק הAAA בצורה הזאת.

אנחנו גם כפסע ממות הקונסולות, ברגע שהכל יעבור לענן והיום הזה לא רחוק, למה אנשים בכלל יצטרכו אקסבוקס או פלייסטישן?

משהו פה עדיין הולך לבלוקבאסטר ורוכש את הנגן וידאו הכי משוכלל של סוני?

סוני כבר הפסידה את שוק הגיימינג, זה רק ילך ויחמיר כל שנה שתעבור, אין לה יכולת להתחרות במיקרוסופט בענן ובשוק התוכנה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2024, 08:58

עד שזה יקרה, וזה יכול לקחת עוד 15 או 25 שנה - הרבה דברים יכולים להשתנות. בינתיים - סוני מוכרת תוכנה מעולה ומיקרוסופט לא ממש. כן, זה ישתנה עם COD בידיה, אבל היא הוציאה עליו איזה 70 מליארד דולר, וב-20 שנים האלה היא תעבוד להחזיר את ההשקעה. עד אז סוני יכולה וכנראה גם תשתלט על השוק האסייתי שהולך וגדל משמעותית משנה לשנה, אולי תרכוש עוד כמה חברות או מפיצות… ואולי לא, אבל אני ממש לא הייתי ממהר לכתוב את המצבה כבר עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2024, 09:01

אני רק אזכיר לאנשים שלושה דברים:
1) לקונסולות יש תמיכה לאחור.
2) בדור הבא יהיו 3-4 שנים של קרוס ג׳ן.
3) כשיתחיל הדור הבא כמעט לכולם יהיה כבר פס5.

כשהפס5 הוכרזה קניתי אותה ממש מהר. למה? היה לי קטלוג אחורי אדיר כי לא הייתה לי פס4. אנצ׳רטד 4, tlou וגם gow היו ברשימת הדלי שלי. אולי הפס5 לא הייתה קונסולת דור הבא משהו בגלל מחסור בבלעדיים, אבל היא הייתה פס4 מדהימה.

ב-2028 כשקונסולות דור הבא יגיעו ולא יהיה מה לשחק עליהן כי הן יהיו פס5 ״פרו 2״, לכל אותם שחקני פס5 יהיו זמינים המשחקים של סוני אבל לא של אקסבוקס. ובקטלוג האחורי שלהם יהיה פייבל, PD, דום ובעצם כל משחק אקסבוקס שיצא בדןר ה-XSX. זאת יכלה להיות חתיכת ספריה.

אם מיקרוסופט תעשה חצי שני מרשים לדור הזה מבחינת ספריה, ונראה שהיא הולכת לעשות את זה, אז הקונסולת דור הבא שלה תהיה מכשיר מאוד אטרקטיבי לשחק את כל דור הXSX ב120fps ועדין להנות מכל מה שיש לסוני להציע כי לכולם ממילא יש פס5.

אבל אם המשחקים של מיקרוסןפט יוצאים לפס5, היתרון הזה נמחק. מאסה קריטית של דור שלם של משחקים נעלמת כאילו לא הייתה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2024, 10:15

גם אם חלקם לא יצאו עד הדור הבא, אנחנו יודעים שאם רק לא נקנה את הקונסולה שלהם שוב - יש סיכוי גדול מאוד שהם כן ישחררו אותם למתחרה. הסכר נפרץ, אין ממש דרך חזרה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2024, 10:36

Laskin כתב:גם אם חלקם לא יצאו עד הדור הבא, אנחנו יודעים שאם רק לא נקנה את הקונסולה שלהם שוב - יש סיכוי גדול מאוד שהם כן ישחררו אותם למתחרה. הסכר נפרץ, אין ממש דרך חזרה.

בהחלט. אולי הם בונים את עצמם כבית תוכנה, אבל הם הורסים את המותג כקונסולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 יוני 2024, 11:33

אני בשוק, פייבל לא רץ על אנריל 5. הוא רץ על האיטרציה החדשה של המנוע של פורצה הורייזן. ואו, אני רק מדמיין איך הורייזן 6 יראה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 יוני 2024, 11:38

האמת שהוא לא היה נראה כמו אנריל 5, לפחות לא מהפרחים - שנראים כמו בפורצה, והפרצופים - שלא נראים כמו METAHUMAN.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 יוני 2024, 13:48

DrKeo כתב:
Laskin כתב:גם אם חלקם לא יצאו עד הדור הבא, אנחנו יודעים שאם רק לא נקנה את הקונסולה שלהם שוב - יש סיכוי גדול מאוד שהם כן ישחררו אותם למתחרה. הסכר נפרץ, אין ממש דרך חזרה.

בהחלט. אולי הם בונים את עצמם כבית תוכנה, אבל הם הורסים את המותג כקונסולה.

מייקרוסופט בגדו בעיקרון קדוש בעולם הזה של הקונסולות. בחיים אתה לא משחרר את המותגים שלך לתחרות הישירה כל עוד אתה בביזנס.

נינטנדו למשל שומרת על העיקרון הזה בקדושה, גם כשנפלה לתהומות הנשיה עם הקונסולות הכי כושלות שאפשר לדמיין, גם אם הוציאה על אותן קונסולות כושלות משחקים אדירים שהיה ברור שעל פלטפורמה ראויה יותר היו נמכרים פי כמה וכמה מה שאומר שכלכלית לטווח הקצר זה היה הכי חכם שיש. הקונסולה גם ככה נכשלה ושום משחק לא יציל אותה אז למה לא להרוויח ולכסות על ההפסדים שהדור הזה יביא איתו?

ומה הבעיה לשיטת כמה אנשים פה מקסימום דור הבא יכריזו שהנה חוזרים לבלעדיות אמיתית וכלום לא יצא עוד מה רע? ווין ווין על פניו.

אבל הם יודעים שערך המותג יותר חזק וחשוב מכל הצלחה כלכלית מיידית וקצרת רואי. גם אם זה אומר שמשחק שיכל למכור 20 מיליון יהנו ממנו רק 2-3 מיליון הם לא ישחררו אותו בחיים רק בשביל לשמור על היוקרה והתדמית של הפלטפורמה שלהם, והתדמית הזאת זה מה שעושה את ההבדל כשהם מוציאים פלטפורמה מוצלחת שעכשיו גם זזה ב 100 מיליון מכירות. זה הרבה בזכות זה שכולם יודעים שאין עוד אפשרות אחרת לשחק את המשחקים האלה ולא תהיה לא משנה כמה אנשים יקנו או לא יקנו את החומרה הזאת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 22 אורחים