הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

Re: הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

הודעהעל ידי Golan » 26 אפריל 2013, 14:33

bling כתב:זו כתבה שמבוססת על הראיון של מארק קרני לגיימסאטורה,הארכיטקט של הפס4,שפרסמו פה.
מה שסוני עושה עם הפס4 מבחינת שקיפות מידע הוא חסר תקדים:זה התחיל בחשיפה עצמה שבה חשפו פרטי מידע כלליים,המשיך דקה אחרי סיום האירוע כשבאתר של סוני פורסם המפרט המלא יותר ונמשך מאז בראיונות תכופים שמפרטים כל פריט חומרתי,קוסטומיזציה,וצ׳יפ אקראי שהורכב על החומרה.
בחיים לא ראיתי פירוט כה מקיף מצד יצרנית קונסולה כלפי החומרה שלה,בדר״כ אנחנו נאלצים להסתפק בשמות PR סתומים כמו Emotion engine או ה Blast processor המיתולוגי של סגה,ובמקרה הטוב קצת מספרים כלליים (ולעיתים שקריים ומנופחים כמו שסוני עשתה עם הפס3 כשטענה שמפיק 2 TP),אבל לקבל פירוט כה מלא שמקיף כל ס״מ באיך שהמכשיר הונדס ועובד?
זה באמת לא היה אף פעם,heck,אנחנו יודעים יותר על הפס4 עוד באותו יום שנחשף יותר מאשר אנחנו יודעים על הWIIU עד היום,נינטנדו לא חשפה דבר לגביו והשאירה את כולנו באוויר לגבי הכח שלו עד שהמכשיר יצא לשוק ואנשים טכניים פתחו את החומרה ובדקו אותה בעצמם.
אני משער שסוני מאוד מאוד בטוחים בעצמם מבחינת החומרה והתכנון של הפס4 אם הם מפרטים עליו כ״כ,רק חבל שאני לא מבין חצי מהדברים שמארק קרני מספר כדי לשפוט בעצמי האם אכן מדובר במכשיר מרשים או לא אבל בכל מקרה מגיע להם כל הכבוד על זה.
אני מקווה ש MS לפחות תספק מספרים כלליים,לרמת פירוט כמו של סוני אני לא מצפה ממנה.

נקווה רק שמתוך כל האופוריה הזאת, לא ייצא בסוף מכשיר חרא.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 אפריל 2013, 14:38

Klayman כתב:אבל זה לא קרה בינתיים. לא ראיתי את FIFA, AC, מאס אפקט או FO יוצאים בבלעדיות. מה שכן יצא, זה DLC כזה או אחר. ביג פאקינג דיל. כמעט ולא קניתי שום DLC בחייים שלי, ולא ממש מעניין אותי איזה DLC יוצא לאיזו פלטפורמה. גם ככה הרוב המכריע של הDLC הוא למולטי, שאני לא משחק. אני לא מסובב את הדברים אליך. אני מפנה אותך להסתכל מנקודת מבט אחרת. לא של צרכן בכיין שחושב שמגיע לו הכל.

אם חברה, גם גדולה ומבוססת, בוחרת לחתום הסכם בלעדיות עם פלטפורמה מסויימת, כנראה שיש דברים שעומדים מאחורי זה. אולי זה פרוייקט יותר שאפתני שהחברה לא רצתה לקחת על עצמה את כל המימון שלו? אולי דווקא הייתה התלהבות אמיתית מצד בעלי הפלטפורמה? ואתה יודע מה? אולי פשוט יש קשרים עסקיים טובים בין השתיים? אולי האנשים בחברה האחת, אוהבים לעבוד עם האנשים בחברה האחרת, וחושבים שהם מבינים את החזון שלהם, והקשר בין החברות מניב לשתיים רווחים מזה זמן?

אבל למה לך להסתכל על הדברים בצורה הגיונית, שקולה ושל שכל ישר? עדיף להיות צרכן בכיין, יחד עם עוד הרבה בכיינים אחרים באינטרנט. והכי גרוע? להיות צרכן בכיין שגם לא תורם שום דבר לתעשייה.

א. כן, זה ביג דיל כי זה מראה את דרך הפעולה שלהם. הם בוחרים לקנות את דרכה של הקונסולה שלהם לצמרת. במקום שאנשים יירצו את הקונסולה בגלל שהיא טובה יותר, הם בוחרים אתה כי היצרנית שילמה כסף כדי להפוך תוכן שתוכנן לכל הפלטפורמות לבלעדי. זה גרוע לשחקנים. בניגוד אליך אני לא מסתכל רק אם זה פוגע בי אלא בשביל השחקן הממוצע ומבחינת עקרון.

תפסיק כבר להשמתש ב'בכיין'. אין שום הגיון בשימוש שלך. כן, אני חושב שמגיע לי לקנות כל מה שהמפיצה תכננה להציע לי לשלם לפני שהיצרנית זרקה עליהם כסף למנוע ממני לשלם להם.

ב. מה אכפת לי מנקודת המבט של המפיצה? מבחינת השחקנים תוכן צד שלישי בלעדי שמוחזק כערובה הוא רעה חולה. לבטח שהמפיצה לא תתנגד שיזרקו עליה שק של כסף - איך בדיוק זה גורם לתהליך הזה להראות יותר טוב? למרות שבהרבה מקרים רואים שכבר עדיף היה להוציא את המשחק לכל הפלטפורמות שהמפיצה רוצה.

אם מפיצה החלה לפתח משחק למספר פלטפורמות וצמצמה את זה לאחת אחרי שהיצרנית נתנה לה כסף אז יש לצאת כנגד זה בתוקף אם אתה השחקן. ובלעדיות זמנית זה מבחינה מסויימת אפילו יותר גרוע כי מדובר באותו תוכן שכל מה שהיצרנית מנסה לעשות זה למנוע את הגעתו בX זמן כדי לגרום לאנשים 'להשבר' ולקנות את הקונסולה שלהם או את גרסת המשחק הזו.

אולי תפסיק להסתכל על זה בתור יסמן של המפיצות\יצרניות ותתחיל להסתכל מבחינת השחקנים שירצו וישמחו לחוות את התכנים האלה ולשלם עליהם לו היו זמינים למכשיר שלהם שבמקור אמור היה לקבל אותם. ועל מה אתה מדבר, ביושוק ומאס אפקט1 למשל לא הגיעו לפס3 תקופה ארוכה בגלל כסף שמיקרוסופט נתנה למפיצות משחקים אלה. (או למפתחת במקרה של מאס אפקט1, לא זוכר בדיוק את הסידור במקרה הזה).

ואגב, תמיד אפשר לקרוא כאשר המפתחים עצמם באולפנים בבעלות סוני\מיקרוסופט מתראיינים שהם אומרים שהם היו חפצים שליותר אנשים תהיה אפשרות לשחק במשחקים האלה אבל שזה לא אשפרי בקונסטלציה בה הם נמצאים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2013, 14:47

Kazz כתב:כבר אמרתי שלממן משחקים בפיתוח פנימי זה לגיטימי אבל העובדה היא שמדובר בחלק קטן ממה שמיקרוסופט עשתה כדי לקדם את ה360.

אפיק לא בבעלות מיקרוסופט. תאמין לי כל המפיצות היו קופצות על גירס אם מיקרוסופט לא הייתה קודם. גירס היה בפיתוח בלי קשר למיקרוסופט. כך גם כלפי רוב המשחקים שציינת, מדובר במשחקים מחברות ידועות. לנאוטי דוג לא הייתה שום בעיה למצוא מפיצה לאנצ'רטד אחרי שהם היו מראים להם את המשחק בפגישה - והסדרה גם הייתה מוכרת הרבה יותר אם היא הייתה על פי 3 פלטפורמות. היילו היה בפיתוח, ולמאק, לפני שמיקרוסופט באו והתערבו..

תכני טלוויזיה בלעדיים הם באמת באים ממימון הרשת אבל כמו שאמרתי אנלוגיה טובה ליותר למה שמיקרוסופט עושה זה סרט שמוקרן בכל בתי הקולנוע בעולם אבל שמכיל 5 דקות נוספות אם אתה צופה בו בבית קולנוע ספציפי. או תוכנית שמשודרת בשני ערוצים\ספקיות אבל עם תוכן בלעדי עבור ערוץ\ספק מסויים.

ברור שחשוב אם התוכן הבלעדי הוא מצד א' או ג'. תגיד, אתה רציני? אתה תומך בהחזקת תוכן שמפותח לכל כבן ערובה לפלטפורמה אחת? איך זה טוב לך? אם זה מה שה'תחרות' עושה אז אני מעדיף שלא תהיה תחרות. ה DLC של קול אוף דיוטי מפותח לכל הפלטפורמות ומיועד להם בלי קשר למיקרוסופט. אבל הם שילמו כסף כדי לקבל בלעדיות זמנית ובכך לנסות לשכנע מישהו לקנות את ה360. זה כופר. איך זה טוב לשחקנים? תוכן מיועד לכל באותו הזמן שמיקרוסופט משלמת עבור המפתחת כדי לבטל את יציאת המשחק בגרסאות האחרות או כדי להפוך אותי בלעדי זמנית. זה הבולשיט הכי גדול שקיים ב console wars. מה אתה שח?

אם היצרנית האחת מטומטמת כדי לעשות הכל כנגד הצרכנים והמפתחים אז היא תיפול. וגם ככה כל עניין ה'קופסה בסלון' מאבד מהגדרתו ויש סיכוי לקופסה שכזו שמריצה משחקים מאפל, מואלב ומאחרים. וצריך לזכור שתמיד יש את הPC הרגיל למפלט כל מי שיזדעק כנגד הפלטפורמה האחת האנטי-צרכנית.

אם יש לך הצעה אחרת שתמנע את הבולשיט של העברת כספים כדי להבטיח שמשחק\תוכן יהיה בלעדי למרות שתוכנן ופותח לצאת למספר פלטפורמות אז בבקשה. וכמו שאמרתי, כאשר לא יצטרכו להתעסק בבולשיט שכזה אז באמת הם יוכלו לבדל את הקונסולות בדברים משמעותיים שהם לא מסירת כספים לצד שלישי כמו השקעה בשירותי מדיה ובפיצ'רים, תמיכה לאחור, שליטת תנועה\VR וכו'.

מעולם לא קרה שמשחק שפותח לכמה פלטפורמות, נגנז עבור חלק מהפלטפורמות, בגלל שיצרנית הקונסולה שילמה כסף למימונו, או מימנה את עלויות השיווק שלו.
מה שכן קרה זה משחקים שלא היו קיימים מעולם, קיבלו אור ירוק ומימון מיצרניות קונסולה ואלמלא התמיכה הזאת, המשחקים הללו לא היו קיימים.
כל סדרת ראטצ'ט לא היתה מתקיימת בלי המימון של סוני, כמו גם קראש וג'ק ודקסטר ואין ספק שאנצ'רטד לא היה קיים, אם סוני לא היו דואגים לטפח את נוט'י דוג במשך יותר מעשור לפני כן.

על מה אני שח? על מה אתה שח? זה שמפיצות מזרימות כסף למפתחות, זה מצוין. לא אכפת לאף אחד אם המפיצה היא סוני, או EA.
אני מעדיף שסוני/מייקרוסופט תזרים כסף לEA ותדאג שמירור'ס אדג' 2 יפותח לפלטפורמה שלה באופן בלעדי, על פני זה שEA או DICE לא יפתחו אותו בכלל.
אני מעדיף שסוני תקח תחת חסותה את thatgamecompany, על פני זה שאף אחד לא יממן אותם והם לא יוכלו לפתח לעולם 3 מהמשחקים הכי טובים בPSN.
אני מעדיף שמייקרוסופט יעזרו לממן את השיווק של באסטיון, פז, לימבו וברייד, מאשר שכל היוצרים האלו לא יוכלו לממן את פיתוח המשחק שלהם ויוותרו באמצע, או סתם יוציאו את המשחק בלי שאף אחד יידע ויעלמו.

משחקים לא מפותחים לקונסולה מסויימת ואז זורקים לפח את כל העבודה עליהם, בגלל שיצרנית קונסולה נתנה כסף למפתחת. זה בולשיט מוחלט. שום תוכן לא נשמר כבן ערובה. זו סתם שטות בכיינית.
גם במקרים של DLC, זה בסדר גמור. אין שום רע בזה שמייקרוסופט עוזרת לממן פיתוח של חבילות הרחבה ובתמורה מקבלת את החבילות כמה חודשים קודם. זו לא תופעה רעה שיוצרת תחרות. זו תופעה נהדרת. כמה שיותר כסף יגיע לאנשים שיוצרים את המשחקים, ככה יותר טוב. אם הכסף הזה מגיע גם מרווחים של סוני ומייקרוסופט על הקונסולה שהם מייצרים, מה טוב.

עדין לא הסברת איך במקרה של קונסולה אחת ויחידה, היצרנית לא תתנהג כמו כל מונפול בהיסטוריה ותנצל את הכוח שלה, כדי לקחת כמה שיותר כסף מהלקוחות שלה. גם לא הסברת איך בדיוק המונפול שיחליף את המונפול שנפל, יתנהג בצורה שונה.
טענת ה"אפשר לעבור לPC" מגוחכת. ברור לך שלקונסולות יש את היתרונות שלהן ואין סיבה שקהל היעד שלהן יעבור באופן אוטומטי לPC.
אני ממש לא מבין את טענות ה"לקנות את דרכה לפסגה" שלך. אתה מעדיף שלא ישקיעו כסף בצרכן? אתה מעדיף שהיצרנית לא תדאג שהלקוחות שלה יהנו מהתוכן הטוב ביותר? מה לא בסדר איתך?
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 אפריל 2013, 15:44

רוב הדוגמאות שלך פשוט לא נכונות או מתאימות.

לא מדובר במימון משחקים שהמפיצה לא הייתה מפתחת לבד. למיקרוסופט להבנתי לא היה חלק עם באסטיון והמשחק היה מתקיים,יוצא ומצליח גם בלעדי מה שמיקרוסופט עשתה או לעשתה. כך גם לגבי לימבו וברייד - לא מדובר במשחקים שלא היו קיימים בלי מיקרוסופט. סוני וTGC חתמו על הסכם לשלוש משחקים - אחלה. מיקרוסופט הקימה את אולפן בלאק טאסק לפיתוח משחקים - אחלה. מיקרוסופט שכרה את פרונטיר כדי לעשות את קינקטימאלס - אחלה. סוני משלמת ליוביסופט כדי להפוך את HAZE ממשחק מולטיפלטפורם לבלעדי - גרוע. מיקרוסופט קונה בלעדיות זמנית לDLC שהיה מפותח וממומן לכל גרסאות המשחק בלי שום קשר לכסף של מיקרוסופט - גרוע. זו תופעה רעה שדופקת את השחקנים וכל כולה נסיון של המשלם לדחוף את השחקן לקנות את הקונסולה שלו בכך שהוא שומר לעצמו תוכן שיועד,תוכנן ופותח למספר פלטפורמות.

משהו שדופק את כלל השחקנים הוא לא 'נהדר'. עידוד טקטיקות שכאלה הוא נורא וממשיך ללבות 'מלחמת קונסולות' שהנשק העיקרי בה הוא לקנות בכסף תוכן בלעדי שלולא כסף זה היה יוצא לכמה פלטפורמות שהמפיצה הייתה בוחרת להוציא.

אם הם רוצות להשקיע בצרכן אז שיקימו עוד צוותי פיתוח פנימיים. שישקיעו את הכסף בהרחבת הפיצ'רים של הקונסולה; בתמיכה גדולה ביותר בשלט התנועה שלהם - לא בתשלום כדי לחסום יציאת תוכן לפלטפורמה אחרת.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2013, 16:02

Kazz כתב:רוב הדוגמאות שלך פשוט לא נכונות או מתאימות.

לא מדובר במימון משחקים שהמפיצה לא הייתה מפתחת לבד. למיקרוסופט להבנתי לא היה חלק עם באסטיון והמשחק היה מתקיים,יוצא ומצליח גם בלעדי מה שמיקרוסופט עשתה או לעשתה. כך גם לגבי לימבו וברייד - לא מדובר במשחקים שלא היו קיימים בלי מיקרוסופט. סוני וTGC חתמו על הסכם לשלוש משחקים - אחלה. מיקרוסופט הקימה את אולפן בלאק טאסק לפיתוח משחקים - אחלה. מיקרוסופט שכרה את פרונטיר כדי לעשות את קינקטימאלס - אחלה. סוני משלמת ליוביסופט כדי להפוך את HAZE ממשחק מולטיפלטפורם לבלעדי - גרוע. מיקרוסופט קונה בלעדיות זמנית לDLC שהיה מפותח וממומן לכל גרסאות המשחק בלי שום קשר לכסף של מיקרוסופט - גרוע. זו תופעה רעה שדופקת את השחקנים וכל כולה נסיון של המשלם לדחוף את השחקן לקנות את הקונסולה שלו בכך שהוא שומר לעצמו תוכן שיועד,תוכנן ופותח למספר פלטפורמות.

משהו שדופק את כלל השחקנים הוא לא 'נהדר'. עידוד טקטיקות שכאלה הוא נורא וממשיך ללבות 'מלחמת קונסולות' שהנשק העיקרי בה הוא לקנות בכסף תוכן בלעדי שלולא כסף זה היה יוצא לכמה פלטפורמות שהמפיצה הייתה בוחרת להוציא.

אם הם רוצות להשקיע בצרכן אז שיקימו עוד צוותי פיתוח פנימיים. שישקיעו את הכסף בהרחבת הפיצ'רים של הקונסולה; בתמיכה גדולה ביותר בשלט התנועה שלהם - לא בתשלום כדי לחסום יציאת תוכן לפלטפורמה אחרת.

התפקיד של סוני הוא לדאוג ללקוחות של סוני.
התפקיד של מייקרוסופט הוא לדאוג ללקוחות של מייקרוסופט.

למה לעזאזל אתה מצפה מהן לדאוג ללקוחות של המתחרים ולמה לעזאזל נראה לך הגיוני לכעוס עליהן על כך שהן מנסות לגרום ללקוחות שלהם לקבל יותר תוכן, או לקבל תוכן מוקדם יותר מלקוחות אחרים?
לא קוראים לזה "להכריח מישהו לקנות קונסולה מסוימת". קוראים לזה להשקיע כסף כדי שהקונסולה שלך תראה יותר טוב מהתחרות". לשכנע אנשים שהמוצר שלך עדיף להם, זה לא רוע לב, או חזירות, או לדפוק את כלל השחקנים. ההפך. לזרוק כסף על השירות שאתה נותן ללקוחות שלך, זו השקעה בלקוחות שלך. זה מה שקורה בזכות התחרות ואלמלא התחרות הזאת, כלל השחקנים היו מפסידים המון משחקים נהדרים.
אתה לא אוהב את הדברים שבהם מייקרוסופט משקיעה את הכסף שלה? מצוין. אתה לא חייב לאהוב. אל תקנה את הקונסולה שלה. אם הצעדים האלו באמת היו פוגעים בצרכנים כלשהם, אז היו יוצאים נגדם, בדיוק כמו שהיום יוצאים נגד האפשרות הלא מחייבת שהקונסולה הבאה שלהם תהייה תמיד און-ליין.

אין שמץ של סיבה לחשוב שבלי הפרסום של מייקרוסופט, ברייד, לימבו ובאסטיון (ורבים אחרים) היו מצליחים באותה המידה, או אפילו מתקיימים ברמת הליטוש הגבוהה שלהם, או בכלל.
אין שמץ של בעיה בזה שסוני משלמת לחברה, כדי שתפתח עבורה משחק בלעדי, גם אם הפרויקט תוכנן להיות משחק מולטי-פלטפורם, בשלבי הטרום-פיתוח שלו. זה לא פוגע באף אחד. זה יכול רק להועיל ללקוחות של סוני, כי זה מאפשר להם לקבל עוד משחק איכותי ומושקע וזה גורם למייקרוסופט לרצות להשקיע יותר בלקוחות שלה, ע"י השקעה במשחקים אחרים.
מה לא ברור לך בזה שאם סוני אומרים למפיצה "אנחנו נותנים לכם 10 מיליון דולר וממנים את כל עלויות השיווק שלכם", אז הכסף הזה יכול לזרום לכיוון שיפור המשחק? מה לא ברור לך בזה שבלי הכסף הזה, הפרויקט היה הולך בדרך אחרת לחלוטין ואולי לעולם לא היה מתממש?

מעבר לחוסר ההיגיון בטענות שלך, למה אתה כל הזמן בטוח שמגיע לך הכל? למה בשניה שנולדת זכית בפריבילגיה של לשחק בכל המשחקים שאי פעם יווצרו, על איזה מכשיר שמתחשק לך? מאיפה תחושת ה"מגיע לי" הזאת? איך אתה מצליח להתבכיין ולהתלונן גם על זה שמייקרוסופט המרושעים מעזים להשקיע כסף, כדי שהלקוחות שלהם יהיו יותר מרוצים?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 26 אפריל 2013, 16:11

אני נאלץ להפסיק את הויכוח מרטיט האשכים שלכם, כדי לדווח על דברים חדשים:

דבר ראשון, מערכת Now Gamer טוענת כי החשיפה המרשימה של ה-PS4 לא משפיעה על מיקרוסופט לרעה.

"Sony’s early announcement was a surprise to us all," said EEDAR's Jesse Divnich, "but I doubt it had any material impact on when Microsoft planned to announce their next hardware. We’ll never truly know, of course."

והנה קצת חדשות מטרידות: אנליסטים טוענים כי יכול מאד להיות שהכשלון של ה-Wii U יגרום לנינטנדו להפוך לחברה שולית בתעשייה, ולהפסיק להיות אחת משלושת הענקיות; מיקרוסופט, סוני ונינטנדו.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 26 אפריל 2013, 16:28

האנליסטים שוכחים את ה3DS
ואת זה שהWIIU עוד לא שנה בשוק

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 26 אפריל 2013, 17:06

Kazz כתב:
א. כן, זה ביג דיל כי זה מראה את דרך הפעולה שלהם. הם בוחרים לקנות את דרכה של הקונסולה שלהם לצמרת. במקום שאנשים יירצו את הקונסולה בגלל שהיא טובה יותר, הם בוחרים אתה כי היצרנית שילמה כסף כדי להפוך תוכן שתוכנן לכל הפלטפורמות לבלעדי. זה גרוע לשחקנים. בניגוד אליך אני לא מסתכל רק אם זה פוגע בי אלא בשביל השחקן הממוצע ומבחינת עקרון.

תפסיק כבר להשמתש ב'בכיין'. אין שום הגיון בשימוש שלך. כן, אני חושב שמגיע לי לקנות כל מה שהמפיצה תכננה להציע לי לשלם לפני שהיצרנית זרקה עליהם כסף למנוע ממני לשלם להם.

ב. מה אכפת לי מנקודת המבט של המפיצה? מבחינת השחקנים תוכן צד שלישי בלעדי שמוחזק כערובה הוא רעה חולה. לבטח שהמפיצה לא תתנגד שיזרקו עליה שק של כסף - איך בדיוק זה גורם לתהליך הזה להראות יותר טוב? למרות שבהרבה מקרים רואים שכבר עדיף היה להוציא את המשחק לכל הפלטפורמות שהמפיצה רוצה.

אם מפיצה החלה לפתח משחק למספר פלטפורמות וצמצמה את זה לאחת אחרי שהיצרנית נתנה לה כסף אז יש לצאת כנגד זה בתוקף אם אתה השחקן. ובלעדיות זמנית זה מבחינה מסויימת אפילו יותר גרוע כי מדובר באותו תוכן שכל מה שהיצרנית מנסה לעשות זה למנוע את הגעתו בX זמן כדי לגרום לאנשים 'להשבר' ולקנות את הקונסולה שלהם או את גרסת המשחק הזו.

אולי תפסיק להסתכל על זה בתור יסמן של המפיצות\יצרניות ותתחיל להסתכל מבחינת השחקנים שירצו וישמחו לחוות את התכנים האלה ולשלם עליהם לו היו זמינים למכשיר שלהם שבמקור אמור היה לקבל אותם. ועל מה אתה מדבר, ביושוק ומאס אפקט1 למשל לא הגיעו לפס3 תקופה ארוכה בגלל כסף שמיקרוסופט נתנה למפיצות משחקים אלה. (או למפתחת במקרה של מאס אפקט1, לא זוכר בדיוק את הסידור במקרה הזה).

ואגב, תמיד אפשר לקרוא כאשר המפתחים עצמם באולפנים בבעלות סוני\מיקרוסופט מתראיינים שהם אומרים שהם היו חפצים שליותר אנשים תהיה אפשרות לשחק במשחקים האלה אבל שזה לא אשפרי בקונסטלציה בה הם נמצאים.

אבל למה אתה לא עונה לעניין? כמה דוגמאות כאלה כבר יש בסגנון של ביושוק וME? משחקים גדולים כאלה, שבכל מקרה יצאו גם למחשב, באותו הזמן, אז לא ''חסמו'' שום דבר. הרי בעצמך אמרת ''שיילכו לשחק על הPC''. אז תחליט, כן PC או לא PC? ואגב, לדבריך, DLC זה מה שמשכנע אנשים לקנות קונסולה? הבלעדיות של החודש על 3 מפות של COD היא זאת שמעבירה למיקרוסופט מיליוני אנשים שקונים 360?! זה השחקן הממוצע לדעתך? כזה שקונה קונסולה בגלל בלעדיות DLC לחודש ? :lol:

אני לא יסמן של אף אחד. אתה רק חושב שאתה לוחם חופש וצדק, כשבעצם אתה ''ישראל ישראלי'' שחושב שהוא יודע יותר טוב. אני מסתכל על הדברים בצורה טיפה מפוקחת יותר. אין שום דבר רע בזה שסוני או מיקרוסופט משלמות בשביל תוכן בלעדי. שום דבר. בנוגע לRant שלך על ''משחקים שתוכננו במקור לכל הפלטפורמות אבל בסוף יצאו רק לפלטפורמה אחת בגלל כסף'', אני אשמח לרשימה מסודרת של מקרים שבהם זה קרה. למיטב ידיעתי, ההכרזות על המשחקים מתרחשות רק אחרי שהפרטים האלה סגורים לרוב.

גם אם יש עשרים משחקים שעונים לקריטריון הנ''ל בדור הזה, אני לא רואה בזה שום דבר רע. אם חברה התחילה לפתח משחק לכלל הפלטפורמות, אבל באמצע החליטה להתמקד רק באחת ספציפית כי בעלת הפלטפורמה נתנה לה המון כסף, שבסופו של דבר תורם לפיתוח טוב יותר של המשחק - אין לי שום בעיה עם זה. לך יש? סבבה. בעיקר כי אתה לא באמת תורם שומדבר לתעשיית המשחקים גם ככה. מי שקונה, מראה לחברות מה הוא אוהב, ומה לא. מי שלא? סתם בוכה באינטרנט.

לסיום - בטח שסטודיו משחקים היה שמח לשים את המשחק שלו על כל פלטפורמה אפשרית וקיימת. למה לא? בסופו של דבר מדובר באומנים. אין אומן שלא רוצה שהאומנות שלו תגיע לכמה שיותר אנשים. זה בלתי אפשרי בקונסטלציה המסויימת, כי נגיד נוטי דוג, קיבלה מסוני המון המון כסף כדי לייצר את UC ו TLOU בלעדית לPS. הרי ND מצידה הייתה שמחה בטח שהמשחק יגיע גם לPC, 360 ואם היה אפשר, גם לWiiU.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 11:31

ניוקליס:

א. שוב, אני לא מסתכל על זה מנקודת מבט של סוני או מיקרוסופט אלא של השחקנים. כן, להם זה הגיוני וכנראה משתלם לנקוט בצעדים שכאלה - אבל צעדים אילו הם מהסוג הנלוז ביותר שאפשר לעשות כדי לקדם את הקונסולה שלך ואת זה אני לא אוהב. בדיוק כמו בתחומים אחרים שמישהו משיג את היתרון שלו רק בגלל שיש לו מאגר כסף גדול יותר והוא יכול לקנות את דרכו לפסגה, או ששחקן\ית קולנוע משיג תפקידים גדולים כי הוא\היא שכב עם המפיק\מפיקה.

זה חרא של דרך וזה פוגע בכלל השחקנים כאשר משחק שהיה אמור להגיע למספר פלטפורמות מגיע רק לאחת כי יצרנית הקונסולה שילמה כסף. ואותו דבר לגבי תוכן בלעדי זמני. אני לא יודע כמה ברור יותר אפשר להגיד את זה ואיך שזה פוגע בשחקנים בכך שהם מנסים לאלץ אותך לקנות קונסולה ספציפית כדי להנות ממשחק שאמור היה להגיע לכולם או כדי לקבל אותו מוקדם יותר מהאחרים. זה בולשיט.

וברור שיש מי שיוצא כנגד זה אבל יש גם קבוצות אנשים שעליהם זה עובד. תראה את המקרה של ביונטה 2 שלמרות שמדובר במקרה מובהק בו סגה לא הייתה מפתחת את המשחק לולא נינטנדו הייתה מציעה את עצמה, אך עדיין הבלעדיות לווי יו גרמה למהומה לא קטנה אצל אוהדי המשחק הראשון. (ראה גם מאנסטר האנטר 4 בלעדי ל3DS).

לא אמרתי שזה יכול להשתלם ליצרנית, לא אמרתי שזה לא יכול להשתלם למפיצה. אמרתי שמדובר בבולשיט של גישה מבחינת כלל השחקנים וכזו ששמה במעלה ראשונה את קניית מעמד הקונסולה בכסף.

ולא, אני לא חושב שמגיע לי כל משחק למעט אלה שברור שהיו יוצאים ליותר מפלטפורמה אחת אם מישהו לא היה משלם כדי למנוע זאת.

--
קליימן:

יש מספיק דוגמאות. והמשחקים לא צריכים להיות 'גדולים' בדיעבד. HAZE הוא עוד דוגמה וזה שמדובר במשחק רע לא משנה את העקרון. תגיד לבעלי הפס3 שהם לא נחסמו מלשחק בביושוק וME. זה לא קשור לאם המשחק על ה PC בכלל. כן, DLC זה כנראה גורם לא קטן אם מיקרוסופט ממשיכים בעסקאות שכאלה ואם הם חתמו על הסכם שכזה עם משחק צד ג' הגדול ביותר הדור הזה. על הקהל המיינסטרים יותר זה כנראה עובד. וגם אם לא איך זה משנה את הפואנטה?

אמרתי שיש דרכים ליצירת תוכן בלעדי שהם לגיטימיות, מקובלות וחיוביות. ויש כאלה שהם בולשיט שפוגע בשחקנים על מנת 'לסחוט' אותו לקנות את הקונסולה. ואני לא מבין איך אפשר לא ראות בזה שום דבר רע כשהתשלום מונע מהמשחק לצאת למקומות אחרים. ונראה לי אתה כזה מגזים בכמה התשלום הזה קריטי באיכותו הסופית של המשחק כפי שדברים כמו הייז וטו היומן מראים.
הבעיה היא גם שבגלל שהמנהג הזה כה נפוץ, גם אם אתה קונה את הקונסולה בגלל שהיא עדיפה לדעתך גם בזכות דברים אחרים, זה עדיין יכול לשלוח מסר שטקטיקה כזו עובדת. וזה פשוט חבל.

נו יופי, אתה מסכים שND אומרים את זה והיו רוצים לעשות את זה אבל הסיבה היחידה שהם לא זה כי הם בגלל תחת הסכם ולא בגלל העדפה בלתי תלוייה של האולפן.

בסופו של דבר אם היצרניות לא היו עסוקות ב'לגנוב' תכנים בלעדיים ובלעדיים זמנית לקונסולה שלהם אז הם היו משקיעים את המשאבים שלהם בדרכים אחרות שלא היו פוגעות באוכלוסיית הגיימרים והמפיצות כנראה שמספר המקרים שבו שהמפיצות היו מתוגמלות יותר בכך שהמשחק מוצע על כמה פלטפורמות יהיה גדול יותר ממספר המקרים שבו התגמול מהבלעדיות שנקנתה יהיה גדול יותר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 12:52

אם יש מספיק דוגמאות, הבא אותן בבקשה. אתה קראת במקום כלשהו שהתכנון המקורי לביושוק ו ME1 היה לשחרר לכל הפלטפורמות במקביל? איך אתה יודע מה בדיוק הלך מאחורי הקלעים? יש לך בכלל מושג מה היה התקציב המקורי של כל משחק והאם הוא הספיק באמת לפיתוח לכל הפלטפורמות במקביל? אולי ביושוק נקלע לקשיים בתהליך הפיתוח המקורי, והם קיבלו כסף ממיקרוסופט כדי לסיים את המשחק טוב יותר?

לכל שאר הטענות שלך, גם מאוד קשה להתייחס, כי נראה שהן בעיקר מבוססות אמוציות, ולא עובדות ונתונים (שבאמת מאוד קשה להביא במקרה ואתה לא עובד בתוך אחת החברות הגדולות). מצד אחד, אתה מחליט שמיקרוסופט ממשיכה עם הסכמי בלעדיות זמנית על מפות לCOD, כי זה מוכר לה קונסולות. טיעון אפשרי, אבל אין לך שמץ של מושג אם הוא נכון. אולי הוא מוכר יותר מנויים ללייב בכלל? מצד שני, אתה משוכנע שמשחק שהיה מוצע על כמה פלטפורמות במקביל, היה מתגמל את המפיצה הרבה יותר ממשחק בלעדי. שוב, טיעון אפשרי, אבל מצד שני, עלות הפיתוח לכמה פלטפורמות במקביל, מן הסתם גדולה יותר. צריך יותר QA, צריך לשלם לעוד סרטיפיקציה, להדפיס יותר דיסקים, לשלם יותר על הפצה וכו'. האם בשורה התחתונה זה אכן משתלם יותר? לכן קשה באמת להתייחס לדברים האלה ברצינות. אין לך באמת קייס, וכל ההודעות הארוכות שלך, הן מעין של רגש מתפרץ. רואים שאכפת לך, אבל מרוב האכפתיות זה יוצא קצת כמו בכי היפסטרי.

אגב, נוח לך להזכיר את HAZE וToo Human - אבל מה עם סדרת היילו? מה עם סדרת UC? מה עם סדרת GEOW וGOW ופורזה? מי אמר לך שאלה משחקים שבכלל היו יוצאים אם לא היה להם גיבוי כלכלי חזק של בעלות הפלטפורמות?

לבסוף - בוודאי שאני מסכים שND היו רוצים לשים את UC על כל פלטפורמה אפשרית. למה לא? שוב, הם אומנים. אבל, בגלל שיש להם מערכת יחסים טובה ופורה עם סוני, שהכניסה להם כסף רב במהלך השנים, וככל הנראה גם מדובר ביחסי עבודה מצויינים, אז מה בדיוק הבעיה? זה לא שהם ''תחת הסכם'' שמישהו כפה עליהם. הם רוצים להיות בהסכם עם סוני. אחרת, חברה כמו ND הייתה יכולה להציג את מרכולתה גם למיקרוסופט שבוודאי הייתה שמחה להביא משחק של החבר'ה המוכשרים האלה לאקסבוקס. אתה חייב להבין, שלא כל חברה היא ואלב, שהיא גם חברה פרטית, גם מפיצה וגם בעלת חנות משחקים שמכניסה לה מילארדים כל שנה, ולכן יש לה את הפריבילגיה לעשות מה שבראש שלה, כולל לשבת על המשך לHL כבר 6-7 שנים (לא זוכר כרגע ואין לי כח לבדוק), ולפתח לכל פלטפורמה ידועה במקביל. כשיש לך משאבים מוגבלים, צריך לדעת לנצל אותם בחכמה. אם סטודיו משחקים מקבל סכום כסף נאה מבעלת פלטפורמה, והסכום הזה מאפשר לו להוציא את המשחק שהוא רצה, בתמורה לבלעדיות זמנית או קבועה, מה כ''כ רע בזה? אתה מתאר את זה כאילו מדובר בשוחד וגניבה, בעוד שמדובר בהתנהגות עסקית רציונלית מאוד. אף אחד לא גונב דבר.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 אפריל 2013, 15:27

Kazz כתב:ניוקליס:

א. שוב, אני לא מסתכל על זה מנקודת מבט של סוני או מיקרוסופט אלא של השחקנים. כן, להם זה הגיוני וכנראה משתלם לנקוט בצעדים שכאלה - אבל צעדים אילו הם מהסוג הנלוז ביותר שאפשר לעשות כדי לקדם את הקונסולה שלך ואת זה אני לא אוהב. בדיוק כמו בתחומים אחרים שמישהו משיג את היתרון שלו רק בגלל שיש לו מאגר כסף גדול יותר והוא יכול לקנות את דרכו לפסגה, או ששחקן\ית קולנוע משיג תפקידים גדולים כי הוא\היא שכב עם המפיק\מפיקה.

זה חרא של דרך וזה פוגע בכלל השחקנים כאשר משחק שהיה אמור להגיע למספר פלטפורמות מגיע רק לאחת כי יצרנית הקונסולה שילמה כסף. ואותו דבר לגבי תוכן בלעדי זמני. אני לא יודע כמה ברור יותר אפשר להגיד את זה ואיך שזה פוגע בשחקנים בכך שהם מנסים לאלץ אותך לקנות קונסולה ספציפית כדי להנות ממשחק שאמור היה להגיע לכולם או כדי לקבל אותו מוקדם יותר מהאחרים. זה בולשיט.

וברור שיש מי שיוצא כנגד זה אבל יש גם קבוצות אנשים שעליהם זה עובד. תראה את המקרה של ביונטה 2 שלמרות שמדובר במקרה מובהק בו סגה לא הייתה מפתחת את המשחק לולא נינטנדו הייתה מציעה את עצמה, אך עדיין הבלעדיות לווי יו גרמה למהומה לא קטנה אצל אוהדי המשחק הראשון. (ראה גם מאנסטר האנטר 4 בלעדי ל3DS).

לא אמרתי שזה יכול להשתלם ליצרנית, לא אמרתי שזה לא יכול להשתלם למפיצה. אמרתי שמדובר בבולשיט של גישה מבחינת כלל השחקנים וכזו ששמה במעלה ראשונה את קניית מעמד הקונסולה בכסף.

ולא, אני לא חושב שמגיע לי כל משחק למעט אלה שברור שהיו יוצאים ליותר מפלטפורמה אחת אם מישהו לא היה משלם כדי למנוע זאת.

-

מה לא הוגן בזה שמישהו שיש לו יתרון הוגן, עושה שימוש ביתרון ההוגן שלו, כדי לנצח בתחרות?
זה לא הוגן כשאוסיין בולט רץ מהר יותר מכל המתחרים שלו?
זה לא הוגן כשמסי מפרק הגנות?
זה לא הוגן כשVALVE מפתחים את המשחקים הכי טובים בעולם, כי זה נלוז מצידם לגרום לתחרות להראות רע במשך שנים של ניסיונות לסגור את הפער?

אין שום דבר נלוז בלדאוג שהלקוחות שלך יהיו מרוצים. אין שום פגיעה באף שחקן, בכך שהDLC של COD מגיע אליו חודש אחרי שהוא מגיע לחבר שלו, שהוא בכל מקרה לא מסוגל לשחק איתו.
אין שום דבר שלילי בזה שיצרניות קונסולה מממנות משחקי צד ג'. לא רק שזה לא שלילי - זה גם הדבר הכי חיובי בעולם. כמו שאני וקליימן אומרים לך כבר כמה פעמים ואתה מסרב להבין, הסיטואציה הדימיונית של "משחק שפותח לכל הקונסולות בהיסטוריה האנושית ואז, בגלל שמייקרוסופט פיתתה את המפתחת עם דולרים, יצא רק ל360", כל כך נדירה והסיטואציה של "משחק לא היה קיים. יצרנית קונסולה השקיעה כסף בחברת פיתוח ואז המשחק כן קיים" קוראת כל הזמן.
אני מודע לכך שהיו אנשים בכיינים ומטומטמים שהתלוננו על זה שביונטה 2 בלעדי. יש אנשים, מסתבר, שקשה להם מאוד להבין שעדיף להם שהמשחק האהוב שלהם יקבל המשך בלעדי לקונסולה מסוימת, מאשר שהוא לא יקבל המשך כלל, כי אף אחד לא הסכים להשקיע בו כסף. במצב הנוכחי, למעריצי ביונטה יש את האפשרות לקנות את הWIIU ולשחק בביונטה 2. לעומת זאת, אם נינטנדו לא היתה משקיעה בפרויקט כסף, למעריצי ביונטה לא היתה אפשרות לשחק בשום המשך של ביונטה.

כאשר יצרנית קונסולה משקיעה כסף, כדי שהלקוחות שלה יקבלו את המשחקים הכי טובים בעולם, זה לא פוגע בכל שאר השחקנים. ההפך. כאשר יוצא אנצ'רטד, כל בעלי ה360 יכולים להיות שמחים משתי סיבות:
1) משחק בלעדי מצליח בקונסולה אחת, יכול לעודד את יצרנית הקונסולה שלהם, לפתח משחקים בלעדיים ומושקעים בעצמה.
2) הם יכולים לקנות עוד קונסולה, בשביל לשחק בבלעדיים שלה וככל שיש לה יותר בלעדיים, זה יותר משתלם.

זה שהDLC של COD מגיע ל360 חודש קודם, לא מכריח אף אחד לקנות את ה360. זה לא מאלץ אף בעל PS3 או PC לרוץ לבסט ביי ולקנות במיטב כספו את הקונסולה של מייקרוסופט. אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזאת, אבל זו מסקנה שיכולה להגיע רק מגישה בכיינית באופן קיצוני.
מייקרוסופט וסוני מנסות לשכנע את השחקנים לשחק בקונסולה שלהן. אין להן את היכולת להכריח אף אחד, לעשות שום דבר שהוא לא רוצה. הם רק יכולות לגרום לקונסולה שלהן להראות יותר טוב בעיני הצרכן ובתור גופים עסקיים, הדרך המוסרית היחידה לעשות זאת, היא להשקיע באותם שחקנים כסף - כסף שהולך לפיתוח מוצרים שהם רוצים.
גם אם מישהו יצליח להבין ולקבל את הטענה המשונה שלך לגבי כמה זה נלוז ולא מוסרי שיצרנית קונסולה משקיעה כסף במוצרים שהלקוחות שלה רוצים לקנות, הטענה הופכת באופן מיידי ללא רלוונטית, מפאת כמה שהתופעה הזאת זניחה, לצד התופעות שקבעת שהן דווקא חיוביות, כמו פיתוח משחקי צד א' ומשחקי צד ג' שלעולם לא היו קיימים, אלמלא השקעה של אותה יצרנית קונסולה.

לעומת זאת, במצב ה"אידאלי" שלך, שבו יש רק קונסולה אחת, ליצרנית דווקא יש את כל היכולת בעולם להכריח את הלקוחות לשלם על מה שהיא רוצה, כמה שהיא רוצה, כי היא מונפול. זו הסיבה שמונפול זה רע ותחרות זה טוב.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 16:50

קליימן:

יש מספיק דוגמאות. אנחנו מדברים על העקרון ולא על כמויות. ת'אמת לא יודע מה היה המצב עם ביושוק1 ולא מצאתי מידע על זה בנתיים. ייתכן שחוסר הגרסה לפס3 קשורה לקשיים שהחברות נתקלו בהן עם הפס3 בתחילת הדרך. איך שאתה מתאר את זה כמעט כל משחק היה צריך להיות בלעדי כי אנחנו כל שני וחמישי שומעים וקוראים על משחקים עם פיתוח בעייתי אז לפיך מה שאתה אומר היינו מצפים לראות הרבה מפיצות מסכימות להצעות שכאלה.

מה זה משנה אם ה DLC הבלעדי זמנית כן מגביר מכירות? נגיד שלא ומיקרוסופט סתם עושים טרולינג. איך זה משנה את העובדה שמדובר בתוכן שמפותח ומשוחרר לכמה פלטפורמות אבל שמיקרוסופט משלמים כדי שהוא ייצא בלעדית ל360 ושרק אחרי חודש יגיע לשאר הגרסאות? זה בולשיט טהור שמטרתו לגרום לאנשים להעדיף את הקונסולה שלהם רק בגלל שהם שילמו כסף כדי להבטיח שהתוכן בלעדי זמנית להם. כיצד אפשר לראת משהו חיובי באמצעים האלה? זה פוגע בכל בעלי המשחק בגרסאות האחרות ולא עושה כלום לשחקן ה360 - מה אכפת לו מי מקבל את התוכן בנוסף כל עוד הוא מקבל אותו באותו זמן שכל האחרים מקבלים אותו. מה, הוא הולך לנפנף בזה בפני משתמשי הפס3 בפורומים? זאת בדיוק ההתנהגות המטומטמת שאנשים מנסים למנוע בדיונים - התנהגות שמיקרוסופט חרתה על דגלה.

אין הבטחה שאם המשחק היה יוצא לכמה פלטפורמות ולא בלעד אז הוא היה מוכר טוב יותר. אפשר להביא דוגמאות לכל כיוון. אבל כפי שאנחנו רואים כיום, ה'ברירת מחדל' היא לשחרור למספר פלטפורמות. הרי כל הדור הזה הוגדר כמותם של הבלעדיים מצד ג' כשראינו כל משחק כזה שהיה מזוהה לסוני מגיע גם ל360.
זה לא אומר שלמפיצות יכולות להיות סיבות משלהם לקבל הצעה לבלעדיות למשחק שתוכנן להיות MP אבל זה כן אומר שמדובר בהפסד לכלל השחקנים.

אני לא בקיא בהיסטוריה של כל אולפן וזיכיון, וכן יש משחקים שמיקרוסופט מימנו וטיפחו מהשלב הראשוני - ואמרתי שעם זה אין לי בעיה. אבל בנוגע לגירס למשל אני באמת לא חושב שהיינו רואים הבדל באיכות המשחק כי אפיק חברה אמידה. זה כנראה היה ממעיט בפרסום שהיו מקבלים בתמיכת מיקרוסופט ומכירות גרסת ה360.

לגבי ND, שוב תלוי בהיסטוריה של הרכישה של סוני. תאורטית, אפשר שאלה שמכרו את האולפן לא נמצאים שם עכשיו ואלה שכן היו מעוניינים להוציא את המשחק לכל הפלטפורמות ושאם הם יכלו הם היו מתנתקים מסוני אבל כעת סוני היא בעלת האולפן והזיכיונות ולכן לא תתן לדבר כזה לקרות.
ברור שחלק נעשה מהתנהגות כספית רציונלית אבל בסוף אילו השחקנים שמפסידים ואם הייתי צריך לשפוט אז חלק נכבד מהמשחקים הבלעדיים שהיו MP בתחילה לא השתנו מקצה לקצה איכותית תודות לכסף הזה. ובכל הנוגע לבלעדיות זמנית הרי שאי אפשר להלביש את זה בצורה אחרת מאשר הצעת וקבלת כסף כדי למנוע מגרסאות אחרות לצאת לתקופה מסויימת למרות שהם כבר קיימות וגמורות.

אני מעוניין שהדבר שתיארתי ייפסק. ואם בשביל זה צריך שתהיה רק קונסולה אחת, או כל פתרון אחר, אז אני בעד.

--

ניוקלוס:

תקרא מה שכבתי לקליימן.

למה קשה לך להבין את הטקטיקה של קניית בלעדיות\בלעדיות זמנית כדי לגרום למישהו לקנות את הקונסולה שלך, כאשר בלי הבלעדיות הזו ספק אם היה קונה אותה והיה מעדיף לשחק בתוכן בפלטפורמה אחרת?

הדוגמה שלך עם בולט הייתה מתאימה אם היה מדובר באצן מן השורה שהיה משלם למזניק שיתן לו פור של 5 שניות, או שהיה משלם לרצים האחרים לרוץ באיטיות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 17:28

אז בוא נסכם. אתה לא בקיא בהיסטוריה של האולפנים והזכיונות. אין לך מושג מה היה המצב הכלכלי של אף אחת מהחברות ויותר מזה, של האולפן הספציפי בתוך החברה, באותה נקודת זמן, שהוביל לפיתוח או אי פיתוח לפלטפורמה כזאת או אחרת. בנוסף, אין לך שום נתון לגבי כמות הקונסולות שנמכרות כתוצאה מבלעדיות כזאת או אחרת, של DLC או משחק כזה או אחר, אבל זה לא מפריע לך לבלבל את המוח על גבי מאות שורות, כאחרון הרובין הודים, וכאילו גזלו ממך משהו. בעולם האוטופי שלך, אין שום בלעדיות? לא הבנתי כ''כ. כי רגע אחד אתה אומר שאין בעיה עם בלעדיות, ורגע לאחר מכן אתה פוצח בRant נוסף. אגב, ND הייתה סתם דוגמא אחת. יש חברות שפשוט בקשרי עבודה טובים האחת עם השניה, ומעדיפות להמשיך בכך. נורא? גזל? שוד? גניבה? רצח? שוחד?! לא. סתם בכיינות היפסטרית. תאמין לי, תפסיק להסתובב בנאו גף, נדבקת מהם בבכיינות נוראית.

אה, וגם מעבר למפות של COD ואיזה DLC אחר וזניח, אין לך כ''כ הרבה דוגמאות, אבל ממשיך להגיד ''יש מספיק דוגמאות''. או שתספק אותן, או שתרד מהעץ שטיפסת עליו. אם בעלות קונסולה לא ישכנעו את הגיימר הממוצע לקנות את הקונסולה שלהם באמצעות משחקים, אז איך אתה מציע שהן יעשו את זה? בשיווק, הרבה פעמים, חברות מתנהגות כמו אחרון הפאנבויים מהפורומים בהדגשת היתרונות של המוצר שלהן, על חשבון המוצר המתחרה. לא רק בקונסולות משחק. אז כן, טרולינג של מיקרוסופט לגבי מפות בלעדיות לחודש זה לגמרי נושא של שיווק.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 19:03

אני לא צריך נתונים כדי להראות שמדובר בתופעה שלילית בה השחקן יוצא מופסד ושיש לגנות אותה.

אני לא מבין את הקושי בהבנה שלך. יצרנית שמקימה סטודיו ליצירת משחקים בלעדיים - אחלה. יצרנית ששוכרת מפתחת מסויימת לפתח משחק - אחלה. מפתחת שבוחרת לעשות משחק בלעדי לאחת הפלטפורמות כי זה מה שהם בחרו - אחלה. יצרנית שמציעה כסף למפתחת\מפיצת משחק המיועד למספר פלטפורמות כדי להפוך אותו לבעדי - רע. יצרנית שמציעה כסף למפתחת\מפיצת משחק כדי לעכב יציאת תוכן שהורכז,קיים ופותח לפלטפורמות אחרות - רע.

ולשני המקרים האחרונים יש אין-ספור דוגמאות. DLC בלעדי זמני של COD, אותו הדבר לגבי פולאאוט, סקיירים,טומב ריידר ואחרים. DLC בלעדי לרייזינג. נינג'ה גיידן 2 (אם למיקרוסופט באמת היה חלק בלתי נפרד במימון המשחק אני בספק שהם היו מסכימים שהוא ייצא לפס3 שנה אחרי). Haze. גם Conviction יכול להכנס לרשימה (קצת משעשע לקרוא את הסיבות שניתנו לנוכח שבלאקליסט אינו בלעדי ל360).

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 19:44

בטח שאתה צריך נתונים. אין לך מושג מה הסיבות שעומדות ההחלטות. אתה סתם מתלהם, מתרעם ומבלבל את המוח, על דברים שאין לך שמץ של מושג בהם. אבל אתה יודע מה? אל תיתן לי להפריע לך בפרץ הדמעות והבכיינות. אני את שלי, אמרתי. אתה רוצה להמשיך לבכות כאחרון ההיפסטרים הקשקשנים על מר גורלך וכך שגזלו ממך משחקים? לך על זה. רק שתדע, שא. אין לך נתונים. ב. גם אם הדברים האלה קורים, הם חלק משיווק. אם אתה חושב שמפיצות לא צריכות לעשות כל שביכולתן כדי למשוך לקוחות, אז אני באמת לא מבין את הקושי בהבנה שלך. או שאתה באמת אחד מאלה שפשוט אוהבים לשנוא חברות גדולות? במקרה?
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 21:02

נראה לי אתה סתם זורק מילות תואר. מה הקשר 'היפסטרים'?

לא, אני לא צריך נתונים כדי להגיד שלשלם כסף כדי להפוך תוכן לבלעדי זה בולשיט גדול מנקודת מבט השחקנים. איך נתונים ישנו את העובדה הזו? ברור שזה חלק משיווק - הדרך הגרועה ביותר לדעתי. ולא, אני לא חושב שיצרניות צריכות לעשות דברים כאלה כי זה דופק שחקנים. אבל מנקודת מבט היצרניות זה לגיטמי - כל מה שאני אומר שזה חרא דרך שפוגעת בשחקנים ושאני אעריך יצרניות שלא נוקטות בכך ושזה היה עדיף בהרבה אם יצרניות לא היו משקיעות משאבים בצורה שכזו ובמקום היו משקיעים משאבים בדברים שבאמת יגרמו לי לרצות אותה על פני אחרת, ולא בגלל שהם שילמו כדי להפוך משהו לבלעדי לקונסולה הזו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 21:46

לא.. היפסטרים בימינו אוהבים לצאת נגד כל מה שפופולרי. הם יותר מדי מגניבים לזה (אבל לכולם יש את אותם המשקפיים ועוקבים אחרי אותם טרנדי ''שוליים'' ומשלים את עצמם שהם שונים). ולסיום - התופעה שאתה מתאר היא כ''כ כ''כ שולית ולא מטרידה את הגיימר הממוצע, שזה באמת מדהים שבכלל הצלחת לכתוב על הנושא הזה כמות מלל כזאת.

האם יש עוד אנשים שבוכים על הנושא הזה? בטח. אבל זה האינטרנט, אנשים מוכנים לבכות על כל דבר.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 22:06

זה לא כאילו שזה משהו חדש שהטקטיקה הזו גרועה. ועד כמה שאני יודע 'היפסטר' הוא במיוחד מישהו שנדבק לטרנדים חדשים או דברים נישתיים ולא-ידועים ואז כשזה נהפך לפופולארי יותר מפסיק עם זה. זה בהחלט מטריד את הגיימר שבאמת אכפת לו מהתחביב ושמקדיש זמן לדבר עליו באינטרנט. בשבילך הכל זה 'לבכות'. מיקרוסופט\סוני קונות תכנים בלעדיים = לבכות, DRM תמיד-מחובר= לבכות, משחק שהמפיצה מבתרת אותו לחלקים ומציעה כל חלק רק דרך חנות ספציפית = לבכות.

מעניין איך תגיב אם יוודע על בלעדי מצד שלישי לדור החדש שקרוב לליבך. האם תגיד שעל פולאאוט4 כלל לא נאמר שהוא בפיתוח למספר פלטפורמות ושהתשלום הזה לבטח ישפר את המשחק לאין שעור בצורה שבת'סדה לא הייתה מצליחה לעשות לבד או שתגיד 'לכו לעזאזל עם הנסיון לסחוט אותי לקנות את הפלטפורמה'.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 22:25

ממש לא אמרתי שDRM-תמיד מחובר=לבכות, אז אל תכניס לי מילים לפה. מן הסתם שאהיה מאוכזב אם משחק כלשהו שיהיה חשוב לי, יגיע רק לפלטפורמה אחת. האם יש סיכוי טוב שזה יקרה עם פרנצ'ייז מצליח, שגם היה מולטיפלטפורם בעבר וגם מכר המון עותקים? לא ממש סביר. האם סביר שזה יקרה עם AW2? בטח שסביר. האם זה בזיון? לא ממש.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 27 אפריל 2013, 22:45

האם זה רע לשחקנים? כן.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אפריל 2013, 23:07

תחרות היא לא רעה.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אפריל 2013, 01:29

אני חושב שהפספוס של הנקודה היא התצורה של "קונסולה אחת". גם אנדרואיד היא "קונסולה אחת", יש עשרות יצרנים שונים ותחרות חזקה אבל עדין מדובר ב"קונסולה אחת". מה אם יהיה סטנדרט אחד שיריץ הכל (ואנחנו די התקרבנו לשם, בסוף שתי הגדולות בחרו בPC ו-PC זה כן סטנדרט אחד אחיד) ויצרניות שונות יציעו תצורות שונות שלו ובכך גם תהיה תחרות וגם הכל יהיה זמין לכולם?
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 01:43

DrKeo כתב:אני חושב שהפספוס של הנקודה היא התצורה של "קונסולה אחת". גם אנדרואיד היא "קונסולה אחת", יש עשרות יצרנים שונים ותחרות חזקה אבל עדין מדובר ב"קונסולה אחת". מה אם יהיה סטנדרט אחד שיריץ הכל (ואנחנו די התקרבנו לשם, בסוף שתי הגדולות בחרו בPC ו-PC זה כן סטנדרט אחד אחיד) ויצרניות שונות יציעו תצורות שונות שלו ובכך גם תהיה תחרות וגם הכל יהיה זמין לכולם?

קונסולה אחת בתצורה של אנדרואיד, זה הPC. זו לא קונסולה. התצורה הזאת מאבדת את כל היתרונות היחסיים של קונסולה.
זה לא רלוונטי אם החומרה היא X86, או איזה מעבד אקזוטי שסוני פיתחה במרתפים שלה במשך שנים. מה שעושה קונסולה זו העובדה שמדובר בחומרה קבועה, שלא משתנה במשך כמה שנים קדימה ותמיד תפעיל את כל המשחקים שפותחו עבורה. בנוסף, זה יוצר מצב שבו יצרנית הקונסולה צריכה להשקיע במכונה שלה, כדי להבדיל אותה מאחרות. זה אומר שהיא צריכה לפתח עבורה משחקים ולדאוג שחברות אחרות יפתחו עבורה משחקים - דברים שלא גוגל ולא מייקרוסופט עושות כל כך עם מערכות ההפעלה שלהן ובטח ובטח שלא אף יצרנית PC או סלולר עושה עם הטלפונים שהן מייצרות.

קאז החליט, מסיבות לא ברורות, שזה שיצרניות קונסולה בוחרות להשקיע במוצרים שהלקוחות שלהן רוצים, זה לא מוסרי, כי זה מכריח איכשהו את השחקנים להפוך ללקוחות שלהן.
הוא חוזר על זה שוב ושוב, אבל הוא עדין לא הצליח להסביר למה זה פוגע בכלל השחקנים, לעומת מועיל להם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אפריל 2013, 02:13

Nucleus_Dawn כתב:
קונסולה אחת בתצורה של אנדרואיד, זה הPC. זו לא קונסולה. התצורה הזאת מאבדת את כל היתרונות היחסיים של קונסולה.
זה לא רלוונטי אם החומרה היא X86, או איזה מעבד אקזוטי שסוני פיתחה במרתפים שלה במשך שנים. מה שעושה קונסולה זו העובדה שמדובר בחומרה קבועה, שלא משתנה במשך כמה שנים קדימה ותמיד תפעיל את כל המשחקים שפותחו עבורה. בנוסף, זה יוצר מצב שבו יצרנית הקונסולה צריכה להשקיע במכונה שלה, כדי להבדיל אותה מאחרות. זה אומר שהיא צריכה לפתח עבורה משחקים ולדאוג שחברות אחרות יפתחו עבורה משחקים - דברים שלא גוגל ולא מייקרוסופט עושות כל כך עם מערכות ההפעלה שלהן ובטח ובטח שלא אף יצרנית PC או סלולר עושה עם הטלפונים שהן מייצרות.

קאז החליט, מסיבות לא ברורות, שזה שיצרניות קונסולה בוחרות להשקיע במוצרים שהלקוחות שלהן רוצים, זה לא מוסרי, כי זה מכריח איכשהו את השחקנים להפוך ללקוחות שלהן.
הוא חוזר על זה שוב ושוב, אבל הוא עדין לא הצליח להסביר למה זה פוגע בכלל השחקנים, לעומת מועיל להם.

אם מיקרוסופט תחליט שהיא לא מיצרת את ה720, יש לה SPEC ומערכת הפעלה בלבד וכל יצרנית תוכל ליצר 720 אם היא תשלם רשיון. איך אתה קורה לזה? אם חברת כבלים אמריקאית תיצר ממיר שעומד בכל הסטנדרטים של ה720 כמו שסאמסונג עשתה מצלמה אנדרואיד? אז הממיר הזה הוא PC? הרי חוץ מאשר המערכת הפעלה הפס4 וה720 הם לא PC?

לא מדובר בPC, מדובר במערכת מוגבלת שחברה או איגוד של חברות יגדיר ועל פיו כל יצרן שיהיה מוכן לשלם את התמלוגים יוכל ליצר מכשיר כזה עם המודיפיקציות שלו. אז יצרן אחד ישים מהירות שעון גבוהה יותר ויטען שאצלם זה רץ חלק יותר, יצרן אחר יכניס ממיר פנימה וימכור את זה עם כל מנוי כבלים, יצרן שלישי יעשה ממנה סטרימר ומערכת מולטימדיה מלאה שנועדה להיות מרכז בידור ויצרן רביעי יבנה בכלל טלביזיה 720 שיש לה את כל החומרה של ה720 בפנים. אתה חייב להודות שזה כיוון מעניין שמוזר שאין עדין חברה שעושה אותו.
We're just normal men. We're just innocent men

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אפריל 2013, 07:08

"
לא מדובר בPC, מדובר במערכת מוגבלת שחברה או איגוד של חברות יגדיר ועל פיו כל יצרן שיהיה מוכן לשלם את התמלוגים יוכל ליצר מכשיר כזה עם המודיפיקציות שלו. אז יצרן אחד ישים מהירות שעון גבוהה יותר ויטען שאצלם זה רץ חלק יותר, יצרן אחר יכניס ממיר פנימה וימכור את זה עם כל מנוי כבלים, יצרן שלישי יעשה ממנה סטרימר ומערכת מולטימדיה מלאה שנועדה להיות מרכז בידור ויצרן רביעי יבנה בכלל טלביזיה 720 שיש לה את כל החומרה של ה720 בפנים. אתה חייב להודות שזה כיוון מעניין שמוזר שאין עדין חברה שעושה אותו."

ניסו כמה פעמים בעבר וזה ניכשל
הדוגמה הכי מוכרת זה ה3DO

יש בעיה מאוד גדולה כי במצב כזה אין סיבסוד החומרה בהשקה ,ואז אתה מקבל חומרה יחסית חלשה ,דוגמת הWIIU היום
או מחיר גבוה מידי

היצרניות רוצות להרוויח על החומרה שלהן במיקרה כזה ,ככה שאין מחיר זול מאוד יחסית לחומרה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 88 אורחים