הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 08:45

DrKeo כתב:אם מיקרוסופט תחליט שהיא לא מיצרת את ה720, יש לה SPEC ומערכת הפעלה בלבד וכל יצרנית תוכל ליצר 720 אם היא תשלם רשיון. איך אתה קורה לזה? אם חברת כבלים אמריקאית תיצר ממיר שעומד בכל הסטנדרטים של ה720 כמו שסאמסונג עשתה מצלמה אנדרואיד? אז הממיר הזה הוא PC? הרי חוץ מאשר המערכת הפעלה הפס4 וה720 הם לא PC?

לא מדובר בPC, מדובר במערכת מוגבלת שחברה או איגוד של חברות יגדיר ועל פיו כל יצרן שיהיה מוכן לשלם את התמלוגים יוכל ליצר מכשיר כזה עם המודיפיקציות שלו. אז יצרן אחד ישים מהירות שעון גבוהה יותר ויטען שאצלם זה רץ חלק יותר, יצרן אחר יכניס ממיר פנימה וימכור את זה עם כל מנוי כבלים, יצרן שלישי יעשה ממנה סטרימר ומערכת מולטימדיה מלאה שנועדה להיות מרכז בידור ויצרן רביעי יבנה בכלל טלביזיה 720 שיש לה את כל החומרה של ה720 בפנים. אתה חייב להודות שזה כיוון מעניין שמוזר שאין עדין חברה שעושה אותו.

זו באמת מערכת מעניינת ובאמת יהיה נחמד לראות את אחת היצרניות מנסה את זה, אבל זה רחוק מאוד ממה שקורה באנדרואיד. האנדרואיד הוא ממש PC בטלפונים. מערכת הפעלה, שאין לחומרה שעליה היא רצה שום סטנדרט וכל אחד יכול לעשות מה שמתחשק לו איתה. היא אפילו יותר פתוחה מהPC, בכך שכל חברה יוצרת את הגירסא שלה למערכת ההפעלה (ובהרבה מקרים הורסת אותה לחלוטין).
אין שום סטנדרט לטלפוני אנדרואיד שנקבע ע"י גוגל. יש טלפונים שהם צואה שלא זזה ויש טלפונים שהם מחשבים יותר מהירים מה360 והPS3. זה מצב מאוד מאוד שונה מזה שאתה מציע.

בשביל שהרעיון הזה יעבוד, הסטנדרטיזציה צריכה לא להיות רק ברמת החומרה (לא גירסאת ARM וגירסאת CELL וגירסאת X86 - רק גירסא אחת, עם מעבדים מוגדרים) ומערכת ההפעלה, אלא גם ברמת המחיר (כלומר, לא הבדלים של 800$, אלא הבדלים קטנים שנובעים מתוספות קטנות ומאושרות של HDD, מסך מובנה ודברים כאלה). בנוסף, הסטנדרט צריך לא להשתנות במשך תקופה מסוימת, כדי להרוויח את היתרונות היחסיים של הקונסולות (עוד נקודה שמרחיקה את הרעיון הזה ממה שקורה בשוק הסלולרי).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 28 אפריל 2013, 10:04

שמועה: ה-PS4 ייצא באוקטובר.

http://gamingillustrated.com/playstatio ... ease-date/

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 אפריל 2013, 10:46

Klayman כתב:תחרות היא לא רעה.

לא אמרתי שהיא רעה ולא אמרתי שלא תהיה תחרות. יש הרבה דרכים להתחרות ולהתבדל. תשלום עבור בלעדיות\בלעדיות זמנית לתוכן שהיה אמור להגיע לכל ובאותו זמן הוא הדרך הכי גרועה של זה כי היא דופקת את השחקנים. מדובר ברעה חולה בכל הנוגע למלחמות קונסולות וכל גיימר בר-דעת מתרעם כנגדה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 10:55

Kazz כתב:לא אמרתי שהיא רעה ולא אמרתי שלא תהיה תחרות. יש הרבה דרכים להתחרות ולהתבדל. תשלום עבור בלעדיות\בלעדיות זמנית לתוכן שהיה אמור להגיע לכל ובאותו זמן הוא הדרך הכי גרועה של זה כי היא דופקת את השחקנים. מדובר ברעה חולה בכל הנוגע למלחמות קונסולות וכל גיימר בר-דעת מתרעם כנגדה.

אף אחד, חוץ ממך וממיעוט בכייני זניח, לא מתרעם נגד זה.
הסיבה שאף אחד לא מתרעם נגד זה, היא פשוטה. זה לא פוגע באף אחד.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 אפריל 2013, 12:42

תסביר לי איך משחק שאמור היה לצאת למספר פלטפורמות כך שיותר שחקנים היו נהנים ממנו אבל לבסוף יוצא רק לאחת בגלל תשלום 'לא פוגע באף אחד'. תסביר לי איך הצורך לחכות חודש או יותר כדי להנות מתוכן שפותח לפלטפורמה שברשותך כי מישהו שילם שהתוכן הזה ייצא מוקדם יותר לפלטפורמה אחרת 'לא פוגע באף אחד'.

איפה ההגיון הבריא שלך? אתה לא רואה פסול בסרטים שמקבלים 5-10 דקות אקסטרה רק בבית קולנוע ספציפי? בסרט שמוקרן בבית הקולנוע בעירך חודש ויותר לאחר שהוא כבר עלה בעיר אחרת?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אפריל 2013, 13:01

לי מפריע שסרטים יוצאים חודש קודם בארצות הברית! הפרה בוטה ורעה חולה של הזכויות שלי כצופה בסרטים! כך גם יגיד לך כל בר דעת.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 13:11

Kazz כתב:תסביר לי איך משחק שאמור היה לצאת למספר פלטפורמות כך שיותר שחקנים היו נהנים ממנו אבל לבסוף יוצא רק לאחת בגלל תשלום 'לא פוגע באף אחד'. תסביר לי איך הצורך לחכות חודש או יותר כדי להנות מתוכן שפותח לפלטפורמה שברשותך כי מישהו שילם שהתוכן הזה ייצא מוקדם יותר לפלטפורמה אחרת 'לא פוגע באף אחד'.

איפה ההגיון הבריא שלך? אתה לא רואה פסול בסרטים שמקבלים 5-10 דקות אקסטרה רק בבית קולנוע ספציפי? בסרט שמוקרן בבית הקולנוע בעירך חודש ויותר לאחר שהוא כבר עלה בעיר אחרת?

משחקים שמקבלים תמיכה מיצרנית קונסולה והופכים לבלעדיים, הם לא משחקים שפותחו לכל הפלטפורמות. הם משחקים שפותחו לפלטפורמה אחת בלבד ובלי התמיכה הכלכלית מאותה יצרנית לא היו קיימים בכלל, או היו הרבה פחות איכותיים.
אף אחד לא צריך לחכות חודש כדי להנות מתוכן שפותח לפלטפורמה שברשותו. יש אנשים שזוכים לשחק בתוכן הזה מוקדם יותר מהמתוכנן וכל השאר נהנים ממנו בדיוק בזמן שהוא היה אמור לצאת. אני לא רואה שום דבר רע בזה שיש אנשים שנהנים קצת קודם מתוכן כלשהו. שיהנו להם :).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 28 אפריל 2013, 13:14

די כבר עם הדוגמא של סרטים. אין פה סוף שונה. לכל היותר תשווה את זה לגרסת מיוחדת שיש בה כמה סצנות שנחתכו בעריכה וזה בהחלט היה בסדר גמור עם בית קולנוע מסויים מציג את הסרט עם הסצנות החתוכות האלה כמו שזה בסדר שמכניסים אותן לגרסאות DVD.

אף אחד לא קונה קונסולה בגלל שהמפות יוצאות חודש לפני, זה במקסימום עוד איזו נקודה קטנטונת שמישהו מתחשב בה, עובדה שמתגמדת לעומת: האקסקלוסיביים שאתה רוצה, מולטיפלטפורם שירוץ בצורה הכי טובה והכי חשוב מכולם; מה יש לחברים שלי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 אפריל 2013, 16:05

ממש נאיבי לחשוב שרוב המשחקים לא פותחו בשביל מספר פלטפורמות לפני שהיצרנית התערבה והציעה לשלם כסף לבלעדיות. וממש מצחיק לחשוב שמשחק מבית מפיצה גדולה ועשירה לא היה מתקיים בלעדי היצרנית.

מה זה אף אחד לא צריך לחכות חודש? עובדה. שחקני ה PC והPS3 צריכים לחכות חודש כדי להנות מתוכן חדש למשחקים האהובים עליהם כי מיקרוסופט שילמו בשביל זה. סיימו לפתח את התוכן לכל הגרסאות אבל הוא יוצא לרק לאחת כי מיקרוסופט שילמה על זה. פשוט מדהים איזה קצר-ראייה אתה ואיזה שמיניות באוויר אתה עושה רק כדי שלא תצטרך להגיד שמדובר בחרא של מנהג. לא פלא שתעשיית הגיימינג מלאה בדברים אנטי-צרכניים שכאלה ושהם רק מתגברים..באמת אין לך שום בסיס להתלונן על שום דבר כאשר אתה מצודד בשיטות שכאלה. מילא תגיד שאתה מוכן לסבול דברים שכאלה או שלך זה לא משנה כל כך, אבל לנסות ולטעון שאין שום פסול בכך ושזה לא פוגע בשחקנים? עצוב מאוד.

סוויס, איך זה בדיוק שונה מהדוגמה של הסרטים? הסרט עולה לאקרנים בבית קולנוע א' ובבית קולנוע ב'. רק בקולנוע ב' לסרט יש 5-10-15 דקות נוספות (לא משנה באיזה חלק של הסרט), ובית הקולנוע שילם עבור מפיצת הסרט לשם כך. אתה חושב שזה בסדר? אתה לא תעדיף לראות את הסרט עם התוכן הנוסף הזה בבית הקולנוע שאתה רוצה? אתה לא חושב שתחשוב שנית איפה לראות את הסרט גם אם אתה יודע שחווית הצפייה בקולנוע ב' פחות לרוחך?

אין שום מקום להשוות לאיזה director's cut שיוצא ב DVD - כי אתה פאקינג יכול לקנות את הDVD הזה בכל חנות. זה היה מתאים אם חנות לסרטי DVD הייתה משלמת למפיקת הסרט כדי שהDVD של ה director's cut יהיה זמין לרכישה אך ורק ברשתות החנות שלהם.

אף אחד מאיתנו לא יודע את הנתונים לגבי ה DLC הבלעדי ואם זה מזיז קונסולות. אפשר רק להניח שמיקרוסופט לא סתם משלמת בשביל זה. ושוב, מה זה משנה כמה זה עוזר למכירות הקונסולה? the deed is done. יש תוכן שפותח למספר פלטפורמות שמוכן לצאת אליהם אבל יציאתו נמנעת למשך זמן מסויים כי מישהו שילם עבור כך.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 16:34

Kazz כתב:ממש נאיבי לחשוב שרוב המשחקים לא פותחו בשביל מספר פלטפורמות לפני שהיצרנית התערבה והציעה לשלם כסף לבלעדיות. וממש מצחיק לחשוב שמשחק מבית מפיצה גדולה ועשירה לא היה מתקיים בלעדי היצרנית.

מה זה אף אחד לא צריך לחכות חודש? עובדה. שחקני ה PC והPS3 צריכים לחכות חודש כדי להנות מתוכן חדש למשחקים האהובים עליהם כי מיקרוסופט שילמו בשביל זה. סיימו לפתח את התוכן לכל הגרסאות אבל הוא יוצא לרק לאחת כי מיקרוסופט שילמה על זה. פשוט מדהים איזה קצר-ראייה אתה ואיזה שמיניות באוויר אתה עושה רק כדי שלא תצטרך להגיד שמדובר בחרא של מנהג. לא פלא שתעשיית הגיימינג מלאה בדברים אנטי-צרכניים שכאלה ושהם רק מתגברים..באמת אין לך שום בסיס להתלונן על שום דבר כאשר אתה מצודד בשיטות שכאלה. מילא תגיד שאתה מוכן לסבול דברים שכאלה או שלך זה לא משנה כל כך, אבל לנסות ולטעון שאין שום פסול בכך ושזה לא פוגע בשחקנים? עצוב מאוד.

סוויס, איך זה בדיוק שונה מהדוגמה של הסרטים? הסרט עולה לאקרנים בבית קולנוע א' ובבית קולנוע ב'. רק בקולנוע ב' לסרט יש 5-10-15 דקות נוספות (לא משנה באיזה חלק של הסרט), ובית הקולנוע שילם עבור מפיצת הסרט לשם כך. אתה חושב שזה בסדר? אתה לא תעדיף לראות את הסרט עם התוכן הנוסף הזה בבית הקולנוע שאתה רוצה? אתה לא חושב שתחשוב שנית איפה לראות את הסרט גם אם אתה יודע שחווית הצפייה בקולנוע ב' פחות לרוחך?

אין שום מקום להשוות לאיזה director's cut שיוצא ב DVD - כי אתה פאקינג יכול לקנות את הDVD הזה בכל חנות. זה היה מתאים אם חנות לסרטי DVD הייתה משלמת למפיקת הסרט כדי שהDVD של ה director's cut יהיה זמין לרכישה אך ורק ברשתות החנות שלהם.

אף אחד מאיתנו לא יודע את הנתונים לגבי ה DLC הבלעדי ואם זה מזיז קונסולות. אפשר רק להניח שמיקרוסופט לא סתם משלמת בשביל זה. ושוב, מה זה משנה כמה זה עוזר למכירות הקונסולה? the deed is done. יש תוכן שפותח למספר פלטפורמות שמוכן לצאת אליהם אבל יציאתו נמנעת למשך זמן מסויים כי מישהו שילם עבור כך.

ממש נאיבי לחשוב שכל חברת הפצה תסכים לפתח כל משחק ולקחת סיכון על כל פרויקט. זה שבמקרה, חברת ההפצה שמוכנה לקחת על עצמה את הסיכון היא גם יצרנית קונסולה זה לא רע בשום צורה.
אפילו הדוגמא האחת, היחידה והחריגה למשחק שהחל את דרכו בעין הציבורית כמשחק מולטי-פלטפורם שיש לך, היא דוגמא שאין לך מושג מה באמת קרה בה מאחורי הקלעים. הרי בזמן שבין הכרזת המשחק וההכרזה של סוני לגבי זה שהוא בלעדי, עבר הרבה זמן של דממת אלחוט לגבי הפיתוח שלו. בכלל לא יפתיע לגלות יום אחד שהמשחק היה בגיהנום פיתוח ושסוני הצילה אותו ולכן נמשך הפיתוח שלו (זה גם יסביר למה, בסופו של דבר, הוא יצא כל כך מחורבן).

אתה מתבלבל. היחיד שעושה שמיניות באוויר, זה אתה. הסיבה שהם סיימו לפתח את התוכן ל360 מוקדם, היא בזכות הכסף שהם קיבלו ממייקרוסופט. אחרת, הם היו משחררים את התוכן לכולם חודש אחרי.
כנראה שיש קרוב ל0 בעלי PC וPS3 שאומרים "איזה קקי! אני צריך לחכות חודש שלם לDLC שידעתי בדיוק מה יהיה תאריך היציאה שלו כבר מלא זמן!!!".
ההבדל היחיד בחשיבה בינינו הוא שאני בוחר להסתכל על זה באופן חיובי (קרי - "איזה צ'ופר נחמד לבעלי 360 שאוהבים COD") ואתה בוחר להסתכל על זה באופן שלילי ובכייני (קרי - "איזה קקות הם! הם קיבלו שוחד, כדי לעכב באופן מטורף את היציאה של הDLC לPC ולPS3 והם פשוט מחרבנים לכולם את החיים! אוף!!!!").

אתה ממשיך להתלונן על זה ולהגיד שזו רעה חולה, אבל עדין לא הצלחת להסביר למה מדובר ברעה חולה ובטח ובטח שלא הצלחת להסביר למה ה"רעה החולה" הכל כך זניחה הזאת שווה להפסיד את כל היתרונות העצומים של תחרות שיש בין יצרניות קונסולה ואתה רוצה לבטל לחלוטין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 28 אפריל 2013, 17:10

קאז מה אתה עכשיו מפתח לי פה את האנלוגיות האלה? זה סתם DELETED SCENES ולא, לא היה איכפת לי שבית אקרנים מסויים החליט לשלם בשביל הDELETED SCENES האלה... אם זה כל כך חשוב אז אני אראה שם את הסרט ואם באמת חשוב אני אראה אותו בגרסאת DVD. ואל תתפתל, אתה בתור אדם שהולך לקולנוע לראות את הסרט (לשיטתך) מקבל סרט "פחות טוב" ממי שהמתין בסבלנות ורכש את הסרט על DVD. לא רק זה הוא אפילו יכול לראות אותו שוב ושוב!!! איזה נלוז מצד חברות ההפצה האלו!
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 אפריל 2013, 18:03

טוב, ניוקליס. סיימתי לדבר איתך. הובן שאתה apologist קיצוני במיוחד. "הסיבה שהם סיימו לפתח את התוכן ל360 מוקדם, היא בזכות הכסף שהם קיבלו ממייקרוסופט. אחרת, הם היו משחררים את התוכן לכולם חודש אחרי." - על זה נאמר: פחחח. איזה ספין. שילמו כדי לקבל את זה מוקדם יותר מאשר שילמו כדי למנוע הוצאה בו-זמנית. מדהים. וגם אם אני רואה את החיובי בזה (לא שאני מכיר מישהו שחושב ככה) הרע כל כך בולט אבל אתה פשוט לא קולט אותו. מדהים ועצוב כאחד.

סוויס, למה deleted scenes? תוכן נוסף ובלעדי. לא מדובר במשהו שחשבו שהוא גרוע וחתכו בחדר העריכה אלא תוכן שמוסיף לסרט\משחק לדעת היוצרים. גם אין לך בעיה שסרט יעלה בעירך רק חודש אחרי כי עיר אחרת שילמה בשביל זה?
אתה מבלבל בהשוואות. זה לא קשור ל DVD. המודל העסקי המרכזי והראשי של סרטים הוא הקרנה בבתי-קולנוע. אחרי כמה זמן זה יוצא ל DVD. תחליט איך לראות זה אבל הנקודה ששום תוכן לא נחסם ממך כתוצאה מבאיזה בית קולנוע אתה בוחר לראות את הסרט או מאיזה חנות לקנות את ה DVD.

אם היית רוצה לגרום לי 'להתפתל' אז ההשוואה הנכונה לעשות הייתה אם הייתי כנגד גרסאות GOTY למשחקים. היי, תראה את סקיירים. יוצאת גרסת GOTY עם כל ה DLC ב40דולר בעוד שהמשחק יצא במקור ב60דולר בלי שום DLC! אבל לא אמרתי שום דבר כלפי גרסאות GOTY למשחקים ואין לי בעיה איתם.

רק בגיימינג הצרכן צריך לא רק להחליט איזה משחק הוא קונה אלא גם לאיזה פלטפורמה (אם הוא בכלל יכול) כי קיים המנהג של קניית תוכן בלעדי\בלעדי זמנית למשחקים שזמינים לכמה פלטפורמות. ואז אני גם צריך להחליט מאיזו חנות לקנות כי לכל אחת יש משימה בלעדית לה.

אני רוצה לקנות משחק ולדעת שאני מקבל את כולו, ושפלטפורמה X לא מקבלת יותר מ Y רק משום שיצרנית X שילמה כדי לקבל את זה ולמנוע מפלטפורמות אחרות לקבל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 אפריל 2013, 18:26

Nucleus_Dawn כתב:
זו באמת מערכת מעניינת ובאמת יהיה נחמד לראות את אחת היצרניות מנסה את זה, אבל זה רחוק מאוד ממה שקורה באנדרואיד. האנדרואיד הוא ממש PC בטלפונים. מערכת הפעלה, שאין לחומרה שעליה היא רצה שום סטנדרט וכל אחד יכול לעשות מה שמתחשק לו איתה. היא אפילו יותר פתוחה מהPC, בכך שכל חברה יוצרת את הגירסא שלה למערכת ההפעלה (ובהרבה מקרים הורסת אותה לחלוטין).
אין שום סטנדרט לטלפוני אנדרואיד שנקבע ע"י גוגל. יש טלפונים שהם צואה שלא זזה ויש טלפונים שהם מחשבים יותר מהירים מה360 והPS3. זה מצב מאוד מאוד שונה מזה שאתה מציע.

בשביל שהרעיון הזה יעבוד, הסטנדרטיזציה צריכה לא להיות רק ברמת החומרה (לא גירסאת ARM וגירסאת CELL וגירסאת X86 - רק גירסא אחת, עם מעבדים מוגדרים) ומערכת ההפעלה, אלא גם ברמת המחיר (כלומר, לא הבדלים של 800$, אלא הבדלים קטנים שנובעים מתוספות קטנות ומאושרות של HDD, מסך מובנה ודברים כאלה). בנוסף, הסטנדרט צריך לא להשתנות במשך תקופה מסוימת, כדי להרוויח את היתרונות היחסיים של הקונסולות (עוד נקודה שמרחיקה את הרעיון הזה ממה שקורה בשוק הסלולרי).

לא אמרתי שזה צריך להיות ספורדי כמו האנדרואיד, זה יכול להיות מפרט מדוייק של חומרה ותוכנה שמסופקת על ידי מיקרוסופט ביצור של חברות שונות עם התוספים שהן רוצות לעשות כמו למשל לשלב את זה בממיר. היה משהו דומה פעם אגב, הייתה קונסולת גיימקיוב של פיליפס ששלבה גיימקיוב ומרכז בידור בסיסי שהיה פחות או יותר נגן DVD.
תמונה
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אפריל 2013, 20:17

Kazz כתב:טוב, ניוקליס. סיימתי לדבר איתך. הובן שאתה apologist קיצוני במיוחד. "הסיבה שהם סיימו לפתח את התוכן ל360 מוקדם, היא בזכות הכסף שהם קיבלו ממייקרוסופט. אחרת, הם היו משחררים את התוכן לכולם חודש אחרי." - על זה נאמר: פחחח. איזה ספין. שילמו כדי לקבל את זה מוקדם יותר מאשר שילמו כדי למנוע הוצאה בו-זמנית. מדהים. וגם אם אני רואה את החיובי בזה (לא שאני מכיר מישהו שחושב ככה) הרע כל כך בולט אבל אתה פשוט לא קולט אותו. מדהים ועצוב כאחד.

סוויס, למה deleted scenes? תוכן נוסף ובלעדי. לא מדובר במשהו שחשבו שהוא גרוע וחתכו בחדר העריכה אלא תוכן שמוסיף לסרט\משחק לדעת היוצרים. גם אין לך בעיה שסרט יעלה בעירך רק חודש אחרי כי עיר אחרת שילמה בשביל זה?
אתה מבלבל בהשוואות. זה לא קשור ל DVD. המודל העסקי המרכזי והראשי של סרטים הוא הקרנה בבתי-קולנוע. אחרי כמה זמן זה יוצא ל DVD. תחליט איך לראות זה אבל הנקודה ששום תוכן לא נחסם ממך כתוצאה מבאיזה בית קולנוע אתה בוחר לראות את הסרט או מאיזה חנות לקנות את ה DVD.

אם היית רוצה לגרום לי 'להתפתל' אז ההשוואה הנכונה לעשות הייתה אם הייתי כנגד גרסאות GOTY למשחקים. היי, תראה את סקיירים. יוצאת גרסת GOTY עם כל ה DLC ב40דולר בעוד שהמשחק יצא במקור ב60דולר בלי שום DLC! אבל לא אמרתי שום דבר כלפי גרסאות GOTY למשחקים ואין לי בעיה איתם.

רק בגיימינג הצרכן צריך לא רק להחליט איזה משחק הוא קונה אלא גם לאיזה פלטפורמה (אם הוא בכלל יכול) כי קיים המנהג של קניית תוכן בלעדי\בלעדי זמנית למשחקים שזמינים לכמה פלטפורמות. ואז אני גם צריך להחליט מאיזו חנות לקנות כי לכל אחת יש משימה בלעדית לה.

אני רוצה לקנות משחק ולדעת שאני מקבל את כולו, ושפלטפורמה X לא מקבלת יותר מ Y רק משום שיצרנית X שילמה כדי לקבל את זה ולמנוע מפלטפורמות אחרות לקבל.

עדין לא ענית לשאלה מאוד פשוטה - גם אם מישהו מקבל את העמדה שלך שבלעדיות זמנית זה לדפוק את כלל השחקנים (ופרט לבכיינים הראשיים באינטרנט, לא נראה שמישהו מסכים איתה), למה נראה לך שהבעיה הזניחה במיוחד הזאת, שמשפיעה על מיעוט לא רלוונטי של משחקים, כל כך נוראית, ששווה לוותר בגללה על כל הטוב שיוצרת תחרות בין יצרניות.

נדב, כמו שאמרתי, זה באמת מודל מעניין ומשונה שזה לא נוסה יותר. אני מניח שאחת הסיבות שזה לא נוסה יותר, היא שליצור בידול כלשהו בין קהל היעד של קונסולה מסוימת, עלול ליצור בידול כלשהו באיזה משחקים כל אחד יכול לשחק וזה יכול ליצור בלבול שאף אחד לא רוצה.
אם זה יעשה נכון ובאמת יגדירו באופן קשיח מה תהייה החומרה, אולי זה יעבוד. אם יש חברה שמסוגלת לעשות משהו כזה, זו כנראה מייקרוסופט, שמשלושת הגדולות יש לה את הקשרים הכי ענפים עם יצרני חומרה גדולים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 אפריל 2013, 20:54

מיקרוסופט עושה משהו מאוד דומה לזה עם וינפון 8. אומנם שם יש טיפה יותר מרחב תמרון, אבל היא מכתיבה את החומרה.

קאז - חלאס כבר. באמת שחפרת. המצב המאוד ספציפי שאתה מדבר עליו, קורה ברמה מאוד מאוד מאוד מאוד מצומצמת. אתה חופר על זה כאילו כל שני וחמישי מכריזים שמשחק שהיה מולטיפלטפורם כבלעדי לאחת הקונסולות. אתה בלחץ מקריץ דוגמא וחצי וכל השאר זה DLC בלעדי זמנית, שבחיים לא שמעתי אף אחד מתלונן עליו. ולא, בכיינים בניאו גף הם לא הגיימר הממוצע. הם הגיימר החופר והמציק. הם לא אלה שאמרו שביושוק אינפינט יסבול קשות כי עבר עליו פיתוח קשה והוא ייצא כחרא של משחק בסוף? :roll:
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 28 אפריל 2013, 21:44

"
נדב, כמו שאמרתי, זה באמת מודל מעניין ומשונה שזה לא נוסה יותר. אני מניח שאחת הסיבות שזה לא נוסה יותר, היא שליצור בידול כלשהו בין קהל היעד של קונסולה מסוימת, עלול ליצור בידול כלשהו באיזה משחקים כל אחד יכול לשחק וזה יכול ליצור בלבול שאף אחד לא רוצה.
אם זה יעשה נכון ובאמת יגדירו באופן קשיח מה תהייה החומרה, אולי זה יעבוד. אם יש חברה שמסוגלת לעשות משהו כזה, זו כנראה מייקרוסופט, שמשלושת הגדולות יש לה את הקשרים הכי ענפים עם יצרני חומרה גדולים."

הבעיה במודל הזה כמו שאמרתי מיקודם ,זה שהיצרניות החיצוניות רוצות להרוויח על החומרה ,כי אין להן רווח מהתוכנה
וזה יוצר תימכור דומה לPC ,שיקר מידי לקונסולות מינסטרים

ה3DO בזמנו עלתה כמו PC ,זאת הסיבה הגדולה ביותר לכישלון שלה ,ובגלל זה המודל ניכשל בקונסולות כל עוד יש יצרניות שלא מרוויחות כלום על חומרה וליפעמים מפסידות על חומרה

רק תיראו את הדור הבא ,סוני וMS יעשו מאמצים גדולים לימכור את הPS4\XBOX3 זול מאוד יחסית לחומרה שמקבלים
אף יצרנית חיצונית לא תעשה דבר כזה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 אפריל 2013, 23:26

לא אמרתי שצריך לוותר על תחרותיות. הבאתי דוגמאות למה שאני חושב הוא תחרות טובה. הבעיה היא שיש דגש יותר מדי גדול על לקנות תוכן בלעדי שיועד לכולם וזה מזיק לשחקנים. לכן אם היצרניות לא מסוגלות לצמצמם פעילות שכזו אז אני בעד כל פתרון שיוציא את ההיבט הספציפי הזה של התחרותיות לגמלאות.

קליימן, על מה אתה כן שומע אי פעם? לך תחפש דיונים כשמוכרזים עסקה לDLC בלעדי ובלעדי זמני ותראה את התגובות. ומבחינה מסויימת DLC בלעדי זמנית הוא התממשות הכי גרועה של התופעה הזו כי זה התפשט אפילו למשחקי מולטיפלטפורם ומראה את והנסיונות הנואשים של היצרניות לשלם ולהתהדר גם בקבלת חודש פור על DLC על פני פלטפורמות אחרות. הייתי אומר שזו הדרך הכי נואשה של היצרניות לפמפום הקונסולה שלהן אבל כנראה שמדובר בשיטה אפקטיבית ושאפשר לטעון שזו אחת הסיבות להצלחת ה-360 כשמבחינת משחקים בלעדיים מצבה החוויר ככל שהדור הנוכחי התקדם בהשוואה לאאוטפוט של סוני בפס3.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 אפריל 2013, 00:10

Kazz כתב:לא אמרתי שצריך לוותר על תחרותיות. הבאתי דוגמאות למה שאני חושב הוא תחרות טובה. הבעיה היא שיש דגש יותר מדי גדול על לקנות תוכן בלעדי שיועד לכולם וזה מזיק לשחקנים. לכן אם היצרניות לא מסוגלות לצמצמם פעילות שכזו אז אני בעד כל פתרון שיוציא את ההיבט הספציפי הזה של התחרותיות לגמלאות.

איך הגעת למסקנה שיש דגש יותר מדי גדול על לקנות תוכן בלעדי שיועד לכולם? זה קורה לעיתים כל כך רחוקות, שאפילו אתה לא מסוגל להביא דוגמאות מעבר לHAZE, שסביר להניח שבכלל לא היה מגיע לסוף הפיתוח שלו בלי העזרה של סוני.
ושוב - אין שום דבר רע בבלעדיות זמנית. זו תופעה שאפשרה ללא מעט מפתחים עצמאיים לפתח משחקים שלא היו קיימים, אחרת וזו תופעה שנותנת צ'ופר קטן ולא משמעותי בעליל ללקוחות של חברה מסוימת ולא פוגעת במאומה בלקחות של חברה אחרת.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2013, 00:37

Nucleus_Dawn כתב:
עדין לא ענית לשאלה מאוד פשוטה - גם אם מישהו מקבל את העמדה שלך שבלעדיות זמנית זה לדפוק את כלל השחקנים (ופרט לבכיינים הראשיים באינטרנט, לא נראה שמישהו מסכים איתה), למה נראה לך שהבעיה הזניחה במיוחד הזאת, שמשפיעה על מיעוט לא רלוונטי של משחקים, כל כך נוראית, ששווה לוותר בגללה על כל הטוב שיוצרת תחרות בין יצרניות.

אם זה יעשה נכון ובאמת יגדירו באופן קשיח מה תהייה החומרה, אולי זה יעבוד. אם יש חברה שמסוגלת לעשות משהו כזה, זו כנראה מייקרוסופט, שמשלושת הגדולות יש לה את הקשרים הכי ענפים עם יצרני חומרה גדולים.

אני לא חושב שיש בעיה של אחידות, אם מגדירים סוג וכמות זיכרון, מעבד, GPU וגודל דיסק קשיח מינימאלי אז זה אמור לפעול בצורה דומה אצל כולם. ההבדל צריך לבוא מהטיב של היצרניות מחוץ לעולם המשחקים. למשל הדוגמה שהבאתי עם חברת כבלים, אתה לא חושב שאמריקאי ממוצע לא היה משלם קצת יותר על מנוי הכבלים שלו אם הממיר שהוא היה מקבל היא 720 וכחלק מהמנוי כבלים שלו הוא היה מקבל LIVE? מן הסתם בסוף הוא ישלם יותר, בדיוק כמו השמועה שיש עכשיו שה720 תעלה 500$ בתשלום אחד או 300$ ועוד 240$ ב24 תשלומים, אבל האטרקטיביות של תשלומים שנבלעים בחשבון הכבלים עושים פלאים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 אפריל 2013, 02:01

DrKeo כתב:אני לא חושב שיש בעיה של אחידות, אם מגדירים סוג וכמות זיכרון, מעבד, GPU וגודל דיסק קשיח מינימאלי אז זה אמור לפעול בצורה דומה אצל כולם. ההבדל צריך לבוא מהטיב של היצרניות מחוץ לעולם המשחקים. למשל הדוגמה שהבאתי עם חברת כבלים, אתה לא חושב שאמריקאי ממוצע לא היה משלם קצת יותר על מנוי הכבלים שלו אם הממיר שהוא היה מקבל היא 720 וכחלק מהמנוי כבלים שלו הוא היה מקבל LIVE? מן הסתם בסוף הוא ישלם יותר, בדיוק כמו השמועה שיש עכשיו שה720 תעלה 500$ בתשלום אחד או 300$ ועוד 240$ ב24 תשלומים, אבל האטרקטיביות של תשלומים שנבלעים בחשבון הכבלים עושים פלאים.

עלולה להיווצר בעיה של אחידות, אבל אם החברה שתיצור את הסטנדרט תעשה את זה כמו שצריך, זו באמת לא תהייה בעיה.
השאלה היא האם תיווצר תחרות בין היצרנית ה"ראשית" ושאר היצרניות? האם התחרות הזאת תספיק בשביל לגרום לעוד חברות שמייצרות את המכשיר לסבסד את המחיר שלו?
האם היצרנית ה"ראשית" רוצה באמת להסתכן שAIKI (או ARCHOS או TEAC) תייצר גירסא זולה במיוחד של הקונסולה, שעשויה מפלסטיק מעפן, הקירור בה מחורבן ויכול להרוס את המכשיר בשימוש לזמן רב, כונן הדיסקים שלה מעפן ונהרס אחרי חודש ואיכות הבנייה כל כך מחורבנת, שאם אתה מצליח להפעיל את המכשיר חודש אחרי שקנית אותו, זה שקול ללזכות בלוטו?
אלו בעיות קשות בשוק האנדרואיד. גם כאשר חברות מייצרות טאבלטים או טלפונים עם אותם המעבדים בדיוק שאנחנו מוצאים במכשירים מוצלחים וגם כאשר הנתונים דומים מאוד מבחינת מהירות השעון של המעבד, הRAM וכן הלאה, יש הבדלים מהותיים מאוד בין כל מכשיר ומכשיר.
אני לא בטוח שזה באמת כל כך אפשרי ליצור מערכת רישיון גמישה כזאת, בלי לסבול מהבעיות הללו, או לחילופין, אם יוצרים מערכת רישיון מספיק קשיחה, עם סטנדרט מספיק איכותי, יצרניות אחרות פשוט לא ירצו לייצר את המכשיר הזה.

המודל הזה יכול להעלות המון בעיות ואין בכלל מה לדבר על העובדה שהרבה יותר פשוט לשווק מכשיר שעולה 400-500 דולרים, מאשר לשווק מערכת/חוויה/רעיון שפועל על כמה עשרות מכשירים, שהמכירים שלהם נעים בין 100$ ו1000$ והאיכות נעה בהתאם.

לי נראה שיש הרבה יותר מדי משתנים במערכת רישיונות לייצור ונראה לי שבשורה התחתונה, זו מערכת שלנהל אותה פשוט לא משתלם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 אפריל 2013, 02:50

Kazz כתב:קליימן, על מה אתה כן שומע אי פעם? לך תחפש דיונים כשמוכרזים עסקה לDLC בלעדי ובלעדי זמני ותראה את התגובות. ומבחינה מסויימת DLC בלעדי זמנית הוא התממשות הכי גרועה של התופעה הזו כי זה התפשט אפילו למשחקי מולטיפלטפורם ומראה את והנסיונות הנואשים של היצרניות לשלם ולהתהדר גם בקבלת חודש פור על DLC על פני פלטפורמות אחרות. הייתי אומר שזו הדרך הכי נואשה של היצרניות לפמפום הקונסולה שלהן אבל כנראה שמדובר בשיטה אפקטיבית ושאפשר לטעון שזו אחת הסיבות להצלחת ה-360 כשמבחינת משחקים בלעדיים מצבה החוויר ככל שהדור הנוכחי התקדם בהשוואה לאאוטפוט של סוני בפס3.

א. אני לא מבלה בפורומים של בכיינים. סורי. לא הסטייל שלי.

ב. אתה שוב מדבר מתוך הערכות שאין לך שום ביסוס אליהן. אין לך שום מושג שהDLC המוקדם (לCOD ואולי עוד שני משחקים) הוא זה שתורם להצלחה של ה360. יש המון הסברים חלופיים אחרים, שהם גם הרבה יותר סבירים כמו אקוסיסטם מוצלח יותר, אינטגרציה טובה יותר עם שירותים נוספים ושירות אונליין עליון, גם אם בתשלום (לתקופה מסויימת), אבל אתה משום מה בוחר להתעלם מהם, כדי להצדיק את הטענה הקטנונית והקטנה שלך. זאת תופעה נדירה, שלא משפיעה על אף אחד חוץ מהבכיינים בפורומים של הבכיינים, שימצאו על מה לבכות בכל מקרה. פשוט נתלית על הענף הזה, ואתה לא מוכן לשחרר אותו, הא? הרי כמו שאמרתי, אתה בקושי מסוגל להביא דוגמאות לתופעה שאתה חופר עליה כבר שני עמודים. אז לקרוא לה ''הרעה החולה'' של עולם המשחקים?! אתה לא חושב שזה מוגזם? :roll:
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2013, 03:07

Nucleus_Dawn כתב:
עלולה להיווצר בעיה של אחידות, אבל אם החברה שתיצור את הסטנדרט תעשה את זה כמו שצריך, זו באמת לא תהייה בעיה.
השאלה היא האם תיווצר תחרות בין היצרנית ה"ראשית" ושאר היצרניות? האם התחרות הזאת תספיק בשביל לגרום לעוד חברות שמייצרות את המכשיר לסבסד את המחיר שלו?
האם היצרנית ה"ראשית" רוצה באמת להסתכן שAIKI (או ARCHOS או TEAC) תייצר גירסא זולה במיוחד של הקונסולה, שעשויה מפלסטיק מעפן, הקירור בה מחורבן ויכול להרוס את המכשיר בשימוש לזמן רב, כונן הדיסקים שלה מעפן ונהרס אחרי חודש ואיכות הבנייה כל כך מחורבנת, שאם אתה מצליח להפעיל את המכשיר חודש אחרי שקנית אותו, זה שקול ללזכות בלוטו?
אלו בעיות קשות בשוק האנדרואיד. גם כאשר חברות מייצרות טאבלטים או טלפונים עם אותם המעבדים בדיוק שאנחנו מוצאים במכשירים מוצלחים וגם כאשר הנתונים דומים מאוד מבחינת מהירות השעון של המעבד, הRAM וכן הלאה, יש הבדלים מהותיים מאוד בין כל מכשיר ומכשיר.
אני לא בטוח שזה באמת כל כך אפשרי ליצור מערכת רישיון גמישה כזאת, בלי לסבול מהבעיות הללו, או לחילופין, אם יוצרים מערכת רישיון מספיק קשיחה, עם סטנדרט מספיק איכותי, יצרניות אחרות פשוט לא ירצו לייצר את המכשיר הזה.

המודל הזה יכול להעלות המון בעיות ואין בכלל מה לדבר על העובדה שהרבה יותר פשוט לשווק מכשיר שעולה 400-500 דולרים, מאשר לשווק מערכת/חוויה/רעיון שפועל על כמה עשרות מכשירים, שהמכירים שלהם נעים בין 100$ ו1000$ והאיכות נעה בהתאם.

לי נראה שיש הרבה יותר מדי משתנים במערכת רישיונות לייצור ונראה לי שבשורה התחתונה, זו מערכת שלנהל אותה פשוט לא משתלם.

הכל עניין של ניהול. אנדרואיד פתוח מדי, אתה ממשיך להשתמש בו כדוגמה אבל לא דברתי על שוק כל כך פתוח. מיקרוסופט תחליט מי יכול ליצר ומי לא, היא תחליט על סטנדרט של רמה בדיוק כמו שלא כל אדיוט יכול להוציא משחק xbla אלה יש פיקוח וסינון. אם חברה כמו מיקרוסופט תעשה משהו כזה אני בטוח שתראה גיוון עצום אבל אני בספק אם היה לך גרסה ב100$ ואחת ב1000$, אני יותר חושב שיהיו הסכמים עם חברות כבלים, חברות כמו dell וכדומה ועם מודלים עסקיים שונים כמו תשלומים או דמי מנוי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אפריל 2013, 14:40

סימולצית נוזלים חדשה של Phyx, רץ על 580GTX בודד. זה סוג הנוזלים שאפשר לעשות איתם פלאים בחידות, פורטל 3 משהו? הייתי אומר זלדה אבל צריך לחכות לWIIU2 בשביל זה וגם אז אני לא בטוח שנינטנדו יאמצו את זה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 29 אפריל 2013, 14:43

Klayman כתב:
א. אני לא מבלה בפורומים של בכיינים. סורי. לא הסטייל שלי.

ב. אתה שוב מדבר מתוך הערכות שאין לך שום ביסוס אליהן. אין לך שום מושג שהDLC המוקדם (לCOD ואולי עוד שני משחקים) הוא זה שתורם להצלחה של ה360. יש המון הסברים חלופיים אחרים, שהם גם הרבה יותר סבירים כמו אקוסיסטם מוצלח יותר, אינטגרציה טובה יותר עם שירותים נוספים ושירות אונליין עליון, גם אם בתשלום (לתקופה מסויימת), אבל אתה משום מה בוחר להתעלם מהם, כדי להצדיק את הטענה הקטנונית והקטנה שלך. זאת תופעה נדירה, שלא משפיעה על אף אחד חוץ מהבכיינים בפורומים של הבכיינים, שימצאו על מה לבכות בכל מקרה. פשוט נתלית על הענף הזה, ואתה לא מוכן לשחרר אותו, הא? הרי כמו שאמרתי, אתה בקושי מסוגל להביא דוגמאות לתופעה שאתה חופר עליה כבר שני עמודים. אז לקרוא לה ''הרעה החולה'' של עולם המשחקים?! אתה לא חושב שזה מוגזם? :roll:

א. אתה מתכוון לפורום הגדול והנחשב ביותר. לא שבכל מקום אחר לא מלינים על זה.

ב. אתה לא מבין עברית? אין שום קשר בין נתונים לגבי אפקטיביות השיטה לבין זה שהיא קיימת ומזיקה לשחקנים. לא אכפת לי אם ה DLC הבלעדי תורם או לא - אכפת לי שלא משנה מה התשובה, הוא קיים, פוגע בשחקנים ומהווה דוגמה לטקטיקה הכי בזוייה שהיצרניות נוקטות בהן.
גם בלי שיהיו לי נתונים, אני משער שה DLC הבלעדי כן עוזר. ושוב, הבנת עברית: כתבתי שהוא אחד האלמנטים לא שהכל בזכות ה DLC הבלעדי. לי זה נראה הגיוני שאם מיקרוסופט ממשיכה לרכוש DLC בלעדי\זמני ומכריזה על זה בבימה הכי גדולה של התעשייה שנה אחרי שנה שזה משחק תפקיד.
ושוב, בלי קשר לכמה ה DLC הזה מסייע למכור קונסולות, מדובר ברעה חולה.

דוגמאות ל DLC בלעדי\זמני הבאתי. כמה בדיוק אדוני רוצה? יש מכסה מסויימת שצריך לעבור כדי לדבר בגנות משהו? 'תופעה שלא משפיעה על אף אחד'. זה ממש הופך לסאטירה. אפשר לכתוב אותו דבר על האמצעים האנטי-צרכניים בדיאבלו ובסימסטי. פגיעה בשחקנים היא פגיעה בשחקנים.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 29 אפריל 2013, 14:47

DrKeo כתב:סימולצית נוזלים חדשה של Phyx, רץ על 580GTX בודד. זה סוג הנוזלים שאפשר לעשות איתם פלאים בחידות, פורטל 3 משהו? הייתי אומר זלדה אבל צריך לחכות לWIIU2 בשביל זה וגם אז אני לא בטוח שנינטנדו יאמצו את זה.

איך סוג המים הזה משפיע על חידות?
"A man chooses, a slave obeys"

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים