הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

Re: הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 29 אפריל 2013, 18:34

DrKeo כתב:סימולצית נוזלים חדשה של Phyx, רץ על 580GTX בודד. זה סוג הנוזלים שאפשר לעשות איתם פלאים בחידות, פורטל 3 משהו? הייתי אומר זלדה אבל צריך לחכות לWIIU2 בשביל זה וגם אז אני לא בטוח שנינטנדו יאמצו את זה.

וואו זה ממש מדהים! אני ממש מקווה שזה יהיה הסטנרדרט בדור הבא.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 29 אפריל 2013, 21:06

Kazz כתב:
א. אתה מתכוון לפורום הגדול והנחשב ביותר. לא שבכל מקום אחר לא מלינים על זה.

ב. אתה לא מבין עברית? אין שום קשר בין נתונים לגבי אפקטיביות השיטה לבין זה שהיא קיימת ומזיקה לשחקנים. לא אכפת לי אם ה DLC הבלעדי תורם או לא - אכפת לי שלא משנה מה התשובה, הוא קיים, פוגע בשחקנים ומהווה דוגמה לטקטיקה הכי בזוייה שהיצרניות נוקטות בהן.
גם בלי שיהיו לי נתונים, אני משער שה DLC הבלעדי כן עוזר. ושוב, הבנת עברית: כתבתי שהוא אחד האלמנטים לא שהכל בזכות ה DLC הבלעדי. לי זה נראה הגיוני שאם מיקרוסופט ממשיכה לרכוש DLC בלעדי\זמני ומכריזה על זה בבימה הכי גדולה של התעשייה שנה אחרי שנה שזה משחק תפקיד.
ושוב, בלי קשר לכמה ה DLC הזה מסייע למכור קונסולות, מדובר ברעה חולה.

דוגמאות ל DLC בלעדי\זמני הבאתי. כמה בדיוק אדוני רוצה? יש מכסה מסויימת שצריך לעבור כדי לדבר בגנות משהו? 'תופעה שלא משפיעה על אף אחד'. זה ממש הופך לסאטירה. אפשר לכתוב אותו דבר על האמצעים האנטי-צרכניים בדיאבלו ובסימסטי. פגיעה בשחקנים היא פגיעה בשחקנים.

א. Bigger doesn't mean better. עברתי שם על לא מעט ת'רדים, ובעוד שיש הרבה מאוד תוכן איכותי, הוא זרוע בבכיינים וקשקשנים.

ב. אני מבין עברית מצויין. אתה זה שלא מבין שאי אפשר להמשיך ולדון על תחושות והרגשות. אין לי איך לגרום לך להרגיש אחרת, ולכן נתונים על השפעה הם חשובים. אתה חושב שבלעדיות זמנית היא דבר איום ונורא ופוגע בתעשייה בצורה אנושה? זכותך המלאה. אני לא רואה בלעדיות זמנית כ''רעה חולה'', מכיוון שמדובר בתופעה בקנה מידה נמוך מאוד, שלא ממש מזיזה לאנשים שהם לא בכיינים כרוניים. DRM של אונליין תמידי, הוא דבר שפוגע גם פוגע בהרבה מאוד שחקנים לגיטימיים. נגד דבר כזה, צריך להתרעם ובצדק. נגד בלעדיות של חודש על מפות מולטי פלייר בשני משחקים וחצי? נאא.. זאת בעיקר בכיינות.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 29 אפריל 2013, 21:34

DrKeo כתב:הכל עניין של ניהול. אנדרואיד פתוח מדי, אתה ממשיך להשתמש בו כדוגמה אבל לא דברתי על שוק כל כך פתוח. מיקרוסופט תחליט מי יכול ליצר ומי לא, היא תחליט על סטנדרט של רמה בדיוק כמו שלא כל אדיוט יכול להוציא משחק xbla אלה יש פיקוח וסינון. אם חברה כמו מיקרוסופט תעשה משהו כזה אני בטוח שתראה גיוון עצום אבל אני בספק אם היה לך גרסה ב100$ ואחת ב1000$, אני יותר חושב שיהיו הסכמים עם חברות כבלים, חברות כמו dell וכדומה ועם מודלים עסקיים שונים כמו תשלומים או דמי מנוי.

אני מסכים לגמרי שזה אפשרי בהחלט. אם יש חברה שמסוגלת לעשות את זה היום, זו כנראה מייקרוסופט.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 29 אפריל 2013, 21:37

DrKeo כתב:הייתי אומר זלדה אבל צריך לחכות לWIIU2 בשביל זה וגם אז אני לא בטוח שנינטנדו יאמצו את זה.

The Legend of Zelda: Water Park.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 אפריל 2013, 00:51

שמענו שמועות על כך שEA, מכל החברות, תהייה אחראית לאחד מהמשחקים הבלעדיים שיצאו לXBOX הבאה.
עכשיו, לפי קוטאקו, אנחנו יודעים מה המשחק הזה.

המשחק, לפי שני מקורות שלא קשורים אחד לשני, אבל כן מכירים את המשחק, הוא הFPS מד"ב שRespawn מפתחים עבור EA כבר תקופה ארוכה (מאז שהחברה הוקמה ב2010, ע"י המפתחים של משחקי COD ומשחקי MW האולטרה-פופולאריים).
המשחק, כנראה, יגיע לXBOX הבאה וגם לXBOX 360, אבל הוא לא יגיע לפלייסטיישן או לWIIU.

המשחק יתרכז סביב מולטיפלייר וכנראה שיהיו בו גם חיילי רגלים משוריינים היטב וגם Mechs ענקיים וזריזים באופן חריג. הMechs מכונים טיטאנים וזה מתאים עם הדיווח על כך שלפני זמן מה, Respawn הגישו בקשה לפטנט למשחק וידאו על Titan.

מייקרוסופט זכו לבלעדי חשוב ומשמעותי מאוד בתחילת הדור הנוכחי, עם מאס אפקט של ביו-וור. ביו-וור, כידוע, נקנו במהלך הדור ע"י EA וכל משחקי ME יצאו, בסופו של דבר, גם לקונסולה המתחרה של סוני.
יהיה מעניין לראות אם הבלעדי הזה, שאולי יהיה בלעדי זמנית בלבד, יהיה בעל השפעה דומה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 30 אפריל 2013, 07:06

Nucleus_Dawn כתב:שמענו שמועות על כך שEA, מכל החברות, תהייה אחראית לאחד מהמשחקים הבלעדיים שיצאו לXBOX הבאה.
עכשיו, לפי קוטאקו, אנחנו יודעים מה המשחק הזה.

המשחק, לפי שני מקורות שלא קשורים אחד לשני, אבל כן מכירים את המשחק, הוא הFPS מד"ב שRespawn מפתחים עבור EA כבר תקופה ארוכה (מאז שהחברה הוקמה ב2010, ע"י המפתחים של משחקי COD ומשחקי MW האולטרה-פופולאריים).
המשחק, כנראה, יגיע לXBOX הבאה וגם לXBOX 360, אבל הוא לא יגיע לפלייסטיישן או לWIIU.

המשחק יתרכז סביב מולטיפלייר וכנראה שיהיו בו גם חיילי רגלים משוריינים היטב וגם Mechs ענקיים וזריזים באופן חריג. הMechs מכונים טיטאנים וזה מתאים עם הדיווח על כך שלפני זמן מה, Respawn הגישו בקשה לפטנט למשחק וידאו על Titan.

מייקרוסופט זכו לבלעדי חשוב ומשמעותי מאוד בתחילת הדור הנוכחי, עם מאס אפקט של ביו-וור. ביו-וור, כידוע, נקנו במהלך הדור ע"י EA וכל משחקי ME יצאו, בסופו של דבר, גם לקונסולה המתחרה של סוני.
יהיה מעניין לראות אם הבלעדי הזה, שאולי יהיה בלעדי זמנית בלבד, יהיה בעל השפעה דומה.

מה?????????????????????????????? אתה רציני?????????????

ואני שנים חיכיתי למשחק של Respawn!!! ועכשיו אתה מספר לי שזה בלעדי ל-Xbox 720???

לא!!!!!!!!! :cry:

עריכה: פתחתי דיון רשמי למשחק, ונתתי לך קרדיט על החשיפה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 30 אפריל 2013, 07:58

מנוולים! איך הם מעזים?! הרי ברור כשמש שהמשחק פותח גם לwiiU! מיקרוסופט האלה והכסף שלהם... בעעע.......
?

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 30 אפריל 2013, 14:32

קצת על האילומני רום שכנראה יהיה ב720:

זה נראה ממש מדהים.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 אפריל 2013, 14:39

^^ אני לא רואה את הדבר הזה באמת יוצא לשוק.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 אפריל 2013, 14:55

Klayman כתב:מנוולים! איך הם מעזים?! הרי ברור כשמש שהמשחק פותח גם לwiiU! מיקרוסופט האלה והכסף שלהם... בעעע.......

הנלוזות שלהם לא יודעת גבולות. מה עוד הם הולכים לעשות?! לממן פיתוח ושיווק של משחק של קרייטק?! פשוט בושה וחרפה. פויה להם. :roll:

האילומירום נראה ממש ממש מגניב.
אם מקרן כזה לא יעלה הרבה כסף, אני בהחלט אשקול לקנות אותו בהזדמנות (בהנחה שבכלל תהייה לי את הXBOX הבאה).
זה יכול ממה להוסיף לאימרסיביות של כל משחק ואם זה לא יפגע בביצועים של המשחק (בהנחה שמדובר בהקרנה של צבעים/צורות שדומים למה שקורה במשחק ולא באמת הקרנה של המשחק עצמו, אין סיבה שזה יפגע באופן משמעותי בביצועי), זה יכול להיות ממש נהדר.
אחלה דרך לשדרג את החוויה. השאלה היא רק כמה כסף זה יעלה.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 30 אפריל 2013, 16:08

דוגמה מובהקת לרעה החולה הזו, מדהים. יותר מדהים זה שאתם מסרבים להודות שיש כאן פגיעה בשחקנים. אתם יכולים להגיד שלא אכפת לכם אבל להגיד שזה לא מנהג שמזיק לשחקנים? אין מילים..

וזה אפילו יותר צועק במקרה הזה כי לפי קוטאקו מיקרוסופט בפיגור של חצי שנה בפיתוח משחקים לדורנגו, היא ביטלה מספר פיתוחים פנימיים שלא התקדמו היטב. אז מה מיקרוסופט עושה? פותחת את הארנק וקונה לה בלעדיות למשחק שהיה אמור לצאת בו-זמנית למספר פלטפורמות. הבומרנג שמיקרוסופט שלכה בצמצום ובסגירת אולפנים פנימיים חוזר אליה כאשר האולפנים החדשים שהיא מיהרה להקים לא מצליחים לספק משחקים במיידי ואין לה מספיק תכנים בלעדיים. אז היא הולכת ומשלמת למשחק מולטיפלטפורם כדי שיהיה לך עוד תוכן בלעדי. הדרך הגרועה והשפלה ביותר בה מחזיקת קונסולה יכולה לבחור כדי לבדל את המוצר שלה ושוב מיקרוסופט תנסה למשוך משתמשים דרך כסף גרידא כדי לכסות על פיתוח פנימי לוקה שלהם ולא בגלל שהיא פלטפורמה יותר טובה. מגעיל.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 30 אפריל 2013, 19:04

SHAPIRA500 כתב:קצת על האילומני רום שכנראה יהיה ב720:

זה נראה ממש מדהים.

זה מסוג הדברים שיש להם סיכויים של 50-50. או שהם מצליחים בענק, או שהם מפשלים בענק. אני באמת בספק אם הקהל ההארדקורי יאהב את זה. לא נורא, נראה מסורבל מדי. איפה בדיוק אני אמור להניח את המקרן הזה? הטלוויזיה שלי נמצאת מול המיטה. איפה אני אמור להניח את המקרן? על הכרית שלי?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 30 אפריל 2013, 19:57

Kazz כתב:דוגמה מובהקת לרעה החולה הזו, מדהים. יותר מדהים זה שאתם מסרבים להודות שיש כאן פגיעה בשחקנים. אתם יכולים להגיד שלא אכפת לכם אבל להגיד שזה לא מנהג שמזיק לשחקנים? אין מילים..

וזה אפילו יותר צועק במקרה הזה כי לפי קוטאקו מיקרוסופט בפיגור של חצי שנה בפיתוח משחקים לדורנגו, היא ביטלה מספר פיתוחים פנימיים שלא התקדמו היטב. אז מה מיקרוסופט עושה? פותחת את הארנק וקונה לה בלעדיות למשחק שהיה אמור לצאת בו-זמנית למספר פלטפורמות. הבומרנג שמיקרוסופט שלכה בצמצום ובסגירת אולפנים פנימיים חוזר אליה כאשר האולפנים החדשים שהיא מיהרה להקים לא מצליחים לספק משחקים במיידי ואין לה מספיק תכנים בלעדיים. אז היא הולכת ומשלמת למשחק מולטיפלטפורם כדי שיהיה לך עוד תוכן בלעדי. הדרך הגרועה והשפלה ביותר בה מחזיקת קונסולה יכולה לבחור כדי לבדל את המוצר שלה ושוב מיקרוסופט תנסה למשוך משתמשים דרך כסף גרידא כדי לכסות על פיתוח פנימי לוקה שלהם ולא בגלל שהיא פלטפורמה יותר טובה. מגעיל.

איפה בדיוק אמרו שהמשחק של ריספון היה מולטיפלטפורם, עד שמיקרוסופט בדרכיה הגרועות והשפלות הלאימה אותו?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אפריל 2013, 22:20

SHAPIRA500 כתב:קצת על האילומני רום שכנראה יהיה ב720:

זה נראה ממש מדהים.

הקטע עם המכונית מירוץ כשהתאורה זולגת לחדר פשוט פאקינג מדהים. אם זה יהיה סטנדרט ב720 זה יכול להיות אחד הדברים היותר מגניבים שראיתי, עזר ויזואלי מגניב בטרוף שלא מפריע לנו לשליטה של המשחק ורק מוסיף לאמרסיביות, אם זה לא סטנדרט אז משחקים בקושי ישתמשו בזה ואז זה כבר לא יהיה מגניב. רק לחשוב על הדברים שאפשר לעשות במשחקי אימה עם הדבר הזה מפוצץ לי את המוח!
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 30 אפריל 2013, 22:25

זה לא חידוש כלכך גדול. יש כבר amBX...
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 אפריל 2013, 23:55

Kazz כתב:דוגמה מובהקת לרעה החולה הזו, מדהים. יותר מדהים זה שאתם מסרבים להודות שיש כאן פגיעה בשחקנים. אתם יכולים להגיד שלא אכפת לכם אבל להגיד שזה לא מנהג שמזיק לשחקנים? אין מילים..

לאיזה שחקנים זה מזיק, בדיוק? 100% מהשחקנים שקיימים ברחבי העולם כולו, יוכלו לשחק במשחק הזה. הם רק צריכים לקנות את הXBOX הבאה. בדיוק כמו ש100% מהשחקנים בעולם יכולים לשחק באנצ'רטד ו100% מהשחקנים בעולם יכולים לשחק בHAZE (למרות שאני לא חושב שמישהו ירצה). להתלונן על זה שצריך לקנות קונסולה בשביל להפעיל את המשחק, זה כמו להתלונן שצריך לקנות כרטיס מסך חדש, כדי שהוויטצ'ר 2 יעבוד עליו.

אבל רגע - הבעיה שלך היא שמייקרוסופט מכפה על בעיות בפיתוח משחקים מסוימים, בכך שהם משקיעה במשחקים אחרים עוד משאבים?
כשסוני מפתחים משחקים באולפנים שבבעולתם, אתה לא מחשיב את זה כדרך למשוך שחקנים דרך "כסף גרידא"? מה נראה לך, שבאולפנים פנימיים לא משקיעים כסף?
למעשה, לפי מה שנאמר פה ושם ע"י כל מיני אנשים בתעשייה, להשקיע בפיתוח של חברה צד ב' (בין אם היא נוט'י דוג, קרייטק, יוביסופט או EA) מצריך פחות משאבים, מאשר לפתח את המשחק בחברה בבעלות המפיצה. כלומר, הטענות שלך נגד פיתוח צד ב', צריכות לבוא בכלל נגד פיתוח צד א', כי זו למעשה הברירה היותר יקרה והיא הרבה יותר מתאימה להגדרה הבכיינית של "תנסה למשוך משתמשים דרך כסף גרידא".
למה לעזאזל אתה לא מתבכיין על זה שסוני מעזים לרכוש אולפנים עצמאיים לחלוטין ולהפוך אותם לפנימיים? זו תופעה הרבה יותר נוראית מלממן פיתוח של משחק אחד או טרילוגיה. זה "פוגע בשחקנים", כי זה מונע מהם (וואו, זו טענה טיפשית כל כך) לא רק משחק אחד, אלא כל המשחקים העתידיים של אותה חברה.
אני אפילו לא מדבר על העובדה הפיצפונת שאתה מתעלם ממנה שוב ושוב, שאין לך מושג ירוק מתי בדיוק מייקרוסופט התחילו להיות מעורבים בפיתוח של המשחק (או אם השמועה בכלל נכונה...). בכלל לא יהיה מוזר לגלות שמייקרוסופט לא רק מעורבים בפיתוח שלו מההתחלה, אלא שEA היו אלו שפנו אליהם בבקשת עזרה במימון המשחק (בכל זאת, הם רחוקים מלהיות רווחיים כבר הרבה מאוד שנים).

אין לך אפילו שמץ של טענה הגיונית, בכל הדיון הזה. זה פשוט מדהים. זה לגמרי Damned if you do, damned if you don't. משקיעים כסף בשחקנים, זה רוע לב ורעה חולה. לא משקיעים כסף בשחקנים, זה רוע לב ורעה חולה. :roll:
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 01 מאי 2013, 00:17

ShiTDemoN כתב:איך סוג המים הזה משפיע על חידות?

מצטרף לשאלה.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2013, 00:28

ShiTDemoN כתב:זה לא חידוש כלכך גדול. יש כבר amBX...

אה? מה הקשר בין האחד לשני? זה כמו להגיד "למה אני צריך טלביזיה, יש לי מנורה בסלון".

רונן, פורטלים + מים מבוססי פיסיקה = אופציה גדולה לפאזלים.
דוגמה הכי פשוטה:
חדר עם שלולית, דלי מים וכפתור שפותח את הדלת. אתה צריך לפתוח פורטל בקרקעית השלולית, פורטל מעל הדלי והמים נשפכים לתוכו ואז אתה יכול להניח את הדלי על הכפתור בשביל לפתוח את הדלת. ברור שזאת דוגמה מאוד פשוטה וטפשית אבל אפשר לעשות דברים כל כך מגניבים עם לחץ, זכוכיות, מיכלים וכדומה. למשוך אש מטורטים שישברו זכוכית של מיכל שמאחוריך בכדי שהמים ישפכו ממנו, משחקים של העברת מים ממקום למקום, משחקים של משקל וגובה מפלס, אפשר לעשות עם זה המון. המים הם ממש נוזל שאפשר להעביר ממקום למקום, עם משקל, עם נפח, עם כוח, אתה באמת לא מצליח לראות דברים מגניבים לגמרי שאפשר לעשות איתם?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 00:42

טוב, זאת הפעם האחרונה שאני עונה עליך על שאלות שכבר עניתי עליהם אלף פעם. תגיד, אתה טורח לקרוא את ההודעות שאתה מגיב אליהן?

יש קונסולה. היצרנית רוצה שיקנו את הקונסולה שלה. יש הרבה דרכים לעשות את זה שהם לגטימיים. דרך לא לגטימית בעיניי ובעיני רבים, ודרך שפוגעת בשחקנים לא משנה אם אתה חושב שזה לגימיטי או לא, היא לפנות למפתחות ומפיצות שעובדות על משחק MP ולתת להם כסף כדי שהם יפסיקו את הפיתוח של המשחק לפלטפורמות האחרות או לתת בלעדיות זמנית לגרסה של היצרנית. משחק שהיה אמור להיותת זמין לכ3 פלטפורמות ושיותר אנשים היו נהנים ממנו על הפלטפורמה שהם בחרו נהפך לזמין רק לאחת כדי לשדל אותך לקנות את הקונסולה הזו שבכלל לא ראית נכון לקנות לפני. והכל רק ב'זכות' moneyhatting של מיקרוסופט. זה חרטה. טרפוד המשחק לפלטפורמות אחרות. אין שונה בעקרון משחקנית ששוכבת עם במאי כדי לקבל תפקיד מרכזי בסרט.

לקנות אולפן פיתוח ולאחר מכן שהוא ייפתח משחקים בלעדיים - לגיטימי. היצרנית מפתחת ומממנת את המשחקים מאפס. לבוא למפתחת ולהגיד שאתה מעוניין שהיא תפתח משחק שאתה תממן אותו - לגיטימי. לבוא למשחק שנמצא בפיתוח ע"י מישהו למספר פלטפורמות ולהציע כסף כדי לגנוז את שאר הגרסאות - לא לגיטימי ופוגע בשחקנים. יש אלף דרכים להשקיע כסף בשחקנים שאינו האחרון.

במקרה של השמועה הזו - איזה משחק ממפיצה גדולה הוכרז כבלעדי לפלטפורמה אחת בשנים האחרונות? כיום רוב המשחקים מפותחים למספר פלטפורמות. ואם השמועה נכונה, היא מציינת שמיקרוסופט פתחה את הארנק בשלב מאוחר מאוד לנוכח פרוייקטים פנימיים שלא הבשילו. אם המשחק תוכנן ל720 מלכתחילה אז לשם מה מיקרוסופט פותחת את הארנק?

אני לא מבין מה מסובך פה להבין. ואם נחזור לדוגמת הסרטים ובית הקולנוע, אם בית הקולנוע האהוב עליך אמור להקרין סרט מסויים אך מתברר שרשת בתי קולנוע אחרת שילמה כדי שהסרט יוקרן רק בבתי הקולנוע שלה - האם גם כאן אין שום דבר ובסדר ושלהפך, זה מצויין שרשת בתי הקולנוע 'משקיעה כסף בצופים'? יש סיבה ללמה יש לך את בית הקולנוע המועדף עליך אבל כאן, אם תרצה לצפות בסרט תצטרך לראות אותו בבית-קולנוע שלא ממש לרוחך. אותו הדבר אם איזו עירייה הייתה משלמת למפיצת הסרט כדי שהסרט יעלה לאקרנים רק בעיר שלה.

במקום שבית הקולנוע ישקיע כסף (או ישקיע יותר) בשיפור אולמיו וחוויית הצפייה (ואולי מימון סרטים משלב ראשוני) כך שהוא יתחבב עליך, הוא משלם כדי לגנוז הגעת תוכן לבתי-קולנוע אחרים ובכך תצטרך להפוך ללקוח שלהם בלית-ברירה ובעל כורחך. ומבחינת הצופים זה עצוב שזה 'הקלף' שרשתות בתי-הקולנוע שולפות ועצוב שמדובר במנהג שיותר ויותר מהווה חלק גדול מהתנהגות הרשת.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 01 מאי 2013, 02:09

Kazz כתב:טוב, זאת הפעם האחרונה שאני עונה עליך על שאלות שכבר עניתי עליהם אלף פעם. תגיד, אתה טורח לקרוא את ההודעות שאתה מגיב אליהן?

יש קונסולה. היצרנית רוצה שיקנו את הקונסולה שלה. יש הרבה דרכים לעשות את זה שהם לגטימיים. דרך לא לגטימית בעיניי ובעיני רבים, ודרך שפוגעת בשחקנים לא משנה אם אתה חושב שזה לגימיטי או לא, היא לפנות למפתחות ומפיצות שעובדות על משחק MP ולתת להם כסף כדי שהם יפסיקו את הפיתוח של המשחק לפלטפורמות האחרות או לתת בלעדיות זמנית לגרסה של היצרנית. משחק שהיה אמור להיותת זמין לכ3 פלטפורמות ושיותר אנשים היו נהנים ממנו על הפלטפורמה שהם בחרו נהפך לזמין רק לאחת כדי לשדל אותך לקנות את הקונסולה הזו שבכלל לא ראית נכון לקנות לפני. והכל רק ב'זכות' moneyhatting של מיקרוסופט. זה חרטה. טרפוד המשחק לפלטפורמות אחרות. אין שונה בעקרון משחקנית ששוכבת עם במאי כדי לקבל תפקיד מרכזי בסרט.

לקנות אולפן פיתוח ולאחר מכן שהוא ייפתח משחקים בלעדיים - לגיטימי. היצרנית מפתחת ומממנת את המשחקים מאפס. לבוא למפתחת ולהגיד שאתה מעוניין שהיא תפתח משחק שאתה תממן אותו - לגיטימי. לבוא למשחק שנמצא בפיתוח ע"י מישהו למספר פלטפורמות ולהציע כסף כדי לגנוז את שאר הגרסאות - לא לגיטימי ופוגע בשחקנים. יש אלף דרכים להשקיע כסף בשחקנים שאינו האחרון.

במקרה של השמועה הזו - איזה משחק ממפיצה גדולה הוכרז כבלעדי לפלטפורמה אחת בשנים האחרונות? כיום רוב המשחקים מפותחים למספר פלטפורמות. ואם השמועה נכונה, היא מציינת שמיקרוסופט פתחה את הארנק בשלב מאוחר מאוד לנוכח פרוייקטים פנימיים שלא הבשילו. אם המשחק תוכנן ל720 מלכתחילה אז לשם מה מיקרוסופט פותחת את הארנק?

אני לא מבין מה מסובך פה להבין. ואם נחזור לדוגמת הסרטים ובית הקולנוע, אם בית הקולנוע האהוב עליך אמור להקרין סרט מסויים אך מתברר שרשת בתי קולנוע אחרת שילמה כדי שהסרט יוקרן רק בבתי הקולנוע שלה - האם גם כאן אין שום דבר ובסדר ושלהפך, זה מצויין שרשת בתי הקולנוע 'משקיעה כסף בצופים'? יש סיבה ללמה יש לך את בית הקולנוע המועדף עליך אבל כאן, אם תרצה לצפות בסרט תצטרך לראות אותו בבית-קולנוע שלא ממש לרוחך. אותו הדבר אם איזו עירייה הייתה משלמת למפיצת הסרט כדי שהסרט יעלה לאקרנים רק בעיר שלה.

במקום שבית הקולנוע ישקיע כסף (או ישקיע יותר) בשיפור אולמיו וחוויית הצפייה (ואולי מימון סרטים משלב ראשוני) כך שהוא יתחבב עליך, הוא משלם כדי לגנוז הגעת תוכן לבתי-קולנוע אחרים ובכך תצטרך להפוך ללקוח שלהם בלית-ברירה ובעל כורחך. ומבחינת הצופים זה עצוב שזה 'הקלף' שרשתות בתי-הקולנוע שולפות ועצוב שמדובר במנהג שיותר ויותר מהווה חלק גדול מהתנהגות הרשת.

למה אתה מתעקש להסתכל על זה כל כך עקום? למה אתה מניח דברים שאין לך שמץ של מושג לגביהם? מאיפה לך מה קרה מאחורי הקלעים? איך אתה יודע שמייקרוסופט הלכה לEA והציעה להם כסף, כדי לגנוז פיתוח של גרסאות נוספות, אחרי שפותחו גירסאות נוספות?
איך אתה משוכנע כל כך שEA לא פנו למייקרוסופט ולסוני בתחילת הדרך של המשחק והציעו לשתיהן את האפשרות לבלעדיות ומייקרוסופט פשוט הסכימה לשלם יותר? איך אתה יודע שהמשחק לא היה בצרות וEA לא רצתה להשקיע בו עוד כסף, אז EA יזמו עסקה עם מייקרוסופט, כדי לממן את פיתוח המשחק?
גם אם המשחק פותח במשך שנה לכל הפלטפורמות ואז מייקרוסופט באה והציעה תמיכה ומימון, בתמורה לבלעדיות, מה רע בזה בכלל? מי מתלונן על זה שחברה מממנת פיתוח של משחקים טובים? חסר לך כל כך על מה לבכות? זה לא שמייקרוסופט מכריחה מישהו לפתח עבורה משחקים בלעדיים. כל מפתחת או מפיצה שעושה את זה, עושה את זה כי היא רוצה ולא בגלל שבא לה לפנק את מייקרוסופט.
אם זה משתלם לחברה שמפתחת את המשחק, זה מצוין. זה טוב גם לשחקנים שאוהבים את המשחקים של החברה, כי הם כנראה יקבלו ממנה משחקים נוספים בעתיד, בזכות העובדה שכסף מיצרנית קונסולה מיתן בהרבה את הסיכון של חברת הפיתוח עצמה.

מטאפורת השחקנית ששוכבת עם במאי זה בולשיט. אין קשר בין שחקנית שאין לה מספיק כשרון בשביל להרוויח את התפקיד, לבין יצרנית קונסולה שמשקיעה כסף, כדי לדאוג שהלקוחות שלה יהנו ממשחקים טובים יותר, מלקוחות של חברות אחרות. בעלות חברת הפיתוח, לא רלוונטית במאומה.

אם רשת בתי קולנוע הציעה מספיק כסף לאולפן בשביל לקבל את הסרט שהוא יצר באופן בלעדי, אז אין בזה שום דבר לא מוסרי/רע/נלוז/לא מקובל. ההפך. זה ממש מצוין. הם דואגים שרשת בתי הקולנוע שלהם תרוויח יתרונות, לעומת רשתות בתי קולנוע אחרות. כל הכבוד להם שהם מתחרים באגרסיביות. אם זה גם משתלם להם, בשורה התחתונה, אז עוד יותר כל הכבוד. הם עושים עסקים כמו שצריך.
אנחנו לא מדברים כאן על אוכל ותרופות. אנחנו מדברים כאן על סרטים ועל משחקי מחשב. אין שום גוף ביקום שמסוגל להכריח אותך, אותי, או כל אדם שפוי אחר לרכוש משחק מסוים או לראות סרט מסוים. אם אני כל כך סובל מלראות סרטים בבית קולנוע מסוים, כנראה שלא אראה בו סרטים, גם אם יש בו סרטים שבבתי קולנוע אחרים אין. אם אני לא אוהב קונסולה מסוימת, אז כנראה שלא אקנה אותה, גם אם יש לה בלעדיים טובים מסוימים.
אתה, כצרכן, מרגיש שהרבה יותר חשוב שמייקרוסופט תשקיע בנטפליקס, HBO ושירותי הזרמת מוזיקה, לצד תמיכה באפליקציות חברתיות כמו טוויטר ופייסבוק ואתה חושב שאם יהיה לה יתרון בתחומים האלו, הקונסולה שלה תהייה שווה יותר מהתחרות. זה בסדר גמור ואין עם זה שום בעיה. אני ורוב הגיימרים שאי פעם יצא לי לשמוע, מעדיפים קונסולה על פני אחרת, בגלל שהמשחקים עליה טובים יותר.
מה מייקרוסופט עושה? משקיעה את הכסף במשחקים טובים יותר לקונסולה שלה. זה נהדר. ככה כל מי שבוחר קונסולה לפי המשחקים שאפשר לשחק עליה (ולא לפי אמות המידה המוזרות שלך, של כמה טובה אפליקציית הפייסבוק שלה), יהנה מזה. אתה לא אוהב משחקים טובים? אל תשחק במשחק. אף אחד לא מכריח אותך לעשות שום דבר, שאתה לא רוצה. כמה חלש אופי צריך להיות, בשביל להרגיש שמייקרוסופט או סוני מסוגלות לשדל אותך לקנות את המוצרים שלהן?

אתה כל הזמן מתעלם מעקרון פשוט מאוד - מימון משחק בלעדי, לא מונע מאף אחד לשחק במשחק. זה שמייקרוסופט מממנת פיתוח של משחקים, לא שווה ערך לזה שמייקרוסופט תחליט מי ישחק במשחק ומי לא. 100% מהשחקנים שמעוניינים לשחק במשחק הזה, יכולים לעשות את זה. רק פאנבויים ובכיינים יצאו נגד דבר כזה. איך אפשר בכלל להגיד שלממן פיתוח של משחקים איכותיים זו דרך גרועה להרוויח יתרון על פני התחרות? אנחנו גיימרים. משחקים איכותיים, זה הדבר הכי חשוב לנו בקונסולה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2013, 09:49

יש לי נקודה קטנה להוסיף. לדוגמא GTA, באקס בוקס המקורי הוא מכר איזה 300-500 אלף עותקים לעומת איזה 12-15 מיליון על הPS2. באקס בוקס הנוכחי המכירות של GTA4 היו 50:50. יש סיכוי טוב שאם מיק' לא היו עושים מה שהם עשו עם GTA אז זה משהו שהיה תורם להגמוניה של סוני בעסקי הקונסולות, מה שבסופו של דבר פוגע בתחרות בין היצרניות ו(לא בהכרח) כנראה היה פוגע בצרכנים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 01 מאי 2013, 10:14

אני עם נדב - זה קפיצה מהAMBX, ואני ממש אוהב את התכנון שלהם. אני לא מאמין אב שזה יהיה חלק אינטגראלי לצערי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2013, 10:16

swiss-the-engine כתב:יש לי נקודה קטנה להוסיף. לדוגמא GTA, באקס בוקס המקורי הוא מכר איזה 300-500 אלף עותקים לעומת איזה 12-15 מיליון על הPS2. באקס בוקס הנוכחי המכירות של GTA4 היו 50:50. יש סיכוי טוב שאם מיק' לא היו עושים מה שהם עשו עם GTA אז זה משהו שהיה תורם להגמוניה של סוני בעסקי הקונסולות, מה שבסופו של דבר פוגע בתחרות בין היצרניות ו(לא בהכרח) כנראה היה פוגע בצרכנים.

מה מיקרוסופט עשו?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2013, 11:51

שלמו כסף בשביל בלעדיות זמנית על DLC. אני בטוח שמאחורי הקלעים יש עוד נקודות שונות שעלו להם בכספים.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2013, 11:56

DrKeo כתב:אה? מה הקשר בין האחד לשני? זה כמו להגיד "למה אני צריך טלביזיה, יש לי מנורה בסלון".

רונן, פורטלים + מים מבוססי פיסיקה = אופציה גדולה לפאזלים.
דוגמה הכי פשוטה:
חדר עם שלולית, דלי מים וכפתור שפותח את הדלת. אתה צריך לפתוח פורטל בקרקעית השלולית, פורטל מעל הדלי והמים נשפכים לתוכו ואז אתה יכול להניח את הדלי על הכפתור בשביל לפתוח את הדלת. ברור שזאת דוגמה מאוד פשוטה וטפשית אבל אפשר לעשות דברים כל כך מגניבים עם לחץ, זכוכיות, מיכלים וכדומה. למשוך אש מטורטים שישברו זכוכית של מיכל שמאחוריך בכדי שהמים ישפכו ממנו, משחקים של העברת מים ממקום למקום, משחקים של משקל וגובה מפלס, אפשר לעשות עם זה המון. המים הם ממש נוזל שאפשר להעביר ממקום למקום, עם משקל, עם נפח, עם כוח, אתה באמת לא מצליח לראות דברים מגניבים לגמרי שאפשר לעשות איתם?

תאכלס לא צריך פיסיקה מטורפת בשביל זה. זה בטח יותר קל לפיתוח אבל בשורה התחתונה אם יש לך פאזל ואתה יודע מה המטרה ואיך להגיע אליה אז אין בעיה להכניס "התנהגות" שאתה רוצה לדלי מים הזה בלי פיסיקה מיוחדת.
Benjamin Franklin

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 108 אורחים