הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: הדור הבא, הנושא הרשמי של קונסולות העתיד

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 12:09

Nucleus_Dawn כתב:
למה אתה מתעקש להסתכל על זה כל כך עקום? למה אתה מניח דברים שאין לך שמץ של מושג לגביהם? מאיפה לך מה קרה מאחורי הקלעים? איך אתה יודע שמייקרוסופט הלכה לEA והציעה להם כסף, כדי לגנוז פיתוח של גרסאות נוספות, אחרי שפותחו גירסאות נוספות?
איך אתה משוכנע כל כך שEA לא פנו למייקרוסופט ולסוני בתחילת הדרך של המשחק והציעו לשתיהן את האפשרות לבלעדיות ומייקרוסופט פשוט הסכימה לשלם יותר? איך אתה יודע שהמשחק לא היה בצרות וEA לא רצתה להשקיע בו עוד כסף, אז EA יזמו עסקה עם מייקרוסופט, כדי לממן את פיתוח המשחק?
גם אם המשחק פותח במשך שנה לכל הפלטפורמות ואז מייקרוסופט באה והציעה תמיכה ומימון, בתמורה לבלעדיות, מה רע בזה בכלל? מי מתלונן על זה שחברה מממנת פיתוח של משחקים טובים? חסר לך כל כך על מה לבכות? זה לא שמייקרוסופט מכריחה מישהו לפתח עבורה משחקים בלעדיים. כל מפתחת או מפיצה שעושה את זה, עושה את זה כי היא רוצה ולא בגלל שבא לה לפנק את מייקרוסופט.
אם זה משתלם לחברה שמפתחת את המשחק, זה מצוין. זה טוב גם לשחקנים שאוהבים את המשחקים של החברה, כי הם כנראה יקבלו ממנה משחקים נוספים בעתיד, בזכות העובדה שכסף מיצרנית קונסולה מיתן בהרבה את הסיכון של חברת הפיתוח עצמה.

מטאפורת השחקנית ששוכבת עם במאי זה בולשיט. אין קשר בין שחקנית שאין לה מספיק כשרון בשביל להרוויח את התפקיד, לבין יצרנית קונסולה שמשקיעה כסף, כדי לדאוג שהלקוחות שלה יהנו ממשחקים טובים יותר, מלקוחות של חברות אחרות. בעלות חברת הפיתוח, לא רלוונטית במאומה.

אם רשת בתי קולנוע הציעה מספיק כסף לאולפן בשביל לקבל את הסרט שהוא יצר באופן בלעדי, אז אין בזה שום דבר לא מוסרי/רע/נלוז/לא מקובל. ההפך. זה ממש מצוין. הם דואגים שרשת בתי הקולנוע שלהם תרוויח יתרונות, לעומת רשתות בתי קולנוע אחרות. כל הכבוד להם שהם מתחרים באגרסיביות. אם זה גם משתלם להם, בשורה התחתונה, אז עוד יותר כל הכבוד. הם עושים עסקים כמו שצריך.
אנחנו לא מדברים כאן על אוכל ותרופות. אנחנו מדברים כאן על סרטים ועל משחקי מחשב. אין שום גוף ביקום שמסוגל להכריח אותך, אותי, או כל אדם שפוי אחר לרכוש משחק מסוים או לראות סרט מסוים. אם אני כל כך סובל מלראות סרטים בבית קולנוע מסוים, כנראה שלא אראה בו סרטים, גם אם יש בו סרטים שבבתי קולנוע אחרים אין. אם אני לא אוהב קונסולה מסוימת, אז כנראה שלא אקנה אותה, גם אם יש לה בלעדיים טובים מסוימים.
אתה, כצרכן, מרגיש שהרבה יותר חשוב שמייקרוסופט תשקיע בנטפליקס, HBO ושירותי הזרמת מוזיקה, לצד תמיכה באפליקציות חברתיות כמו טוויטר ופייסבוק ואתה חושב שאם יהיה לה יתרון בתחומים האלו, הקונסולה שלה תהייה שווה יותר מהתחרות. זה בסדר גמור ואין עם זה שום בעיה. אני ורוב הגיימרים שאי פעם יצא לי לשמוע, מעדיפים קונסולה על פני אחרת, בגלל שהמשחקים עליה טובים יותר.
מה מייקרוסופט עושה? משקיעה את הכסף במשחקים טובים יותר לקונסולה שלה. זה נהדר. ככה כל מי שבוחר קונסולה לפי המשחקים שאפשר לשחק עליה (ולא לפי אמות המידה המוזרות שלך, של כמה טובה אפליקציית הפייסבוק שלה), יהנה מזה. אתה לא אוהב משחקים טובים? אל תשחק במשחק. אף אחד לא מכריח אותך לעשות שום דבר, שאתה לא רוצה. כמה חלש אופי צריך להיות, בשביל להרגיש שמייקרוסופט או סוני מסוגלות לשדל אותך לקנות את המוצרים שלהן?

אתה כל הזמן מתעלם מעקרון פשוט מאוד - מימון משחק בלעדי, לא מונע מאף אחד לשחק במשחק. זה שמייקרוסופט מממנת פיתוח של משחקים, לא שווה ערך לזה שמייקרוסופט תחליט מי ישחק במשחק ומי לא. 100% מהשחקנים שמעוניינים לשחק במשחק הזה, יכולים לעשות את זה. רק פאנבויים ובכיינים יצאו נגד דבר כזה. איך אפשר בכלל להגיד שלממן פיתוח של משחקים איכותיים זו דרך גרועה להרוויח יתרון על פני התחרות? אנחנו גיימרים. משחקים איכותיים, זה הדבר הכי חשוב לנו בקונסולה.

זהו, אני משוכנע שאתה לא קורא את ההודעות שעליהן אתה מגיב. איך למען השם אחרי כל מה שכתבתי אתה אומר 'איך אפשר בכלל להגיד שלממן פיתוח של משחקים איכותיים זו דרך גרועה להרוויח יתרון על פני התחרות?'. אולי די כבר? לא אמרתי את זה. נמאס לי כבר ללמד אנשים הבנת-הנקרא במקום להתייחס לנקודה שהעלתי ולא לאיש-קש שיצרתם במוחכם.

בנוגע לשמועה של קוטאקו. לא, אנחנו לא יודעים את הפרטים אבל אנחנו כן יודעים שכיום רוב המשחקים מצד ג' מפותחים למספר פלטפורמות. ואם השמועה נכונה, אנחנו יודעים שלמיקרוסופט היו בעיות בפרוייקטים פנימיים ושלאחר מכן הם פתחו את הארנק. אם המשחק היה ל720 לפני כן למה בדיוק הם צריכים לפתוח אותו? אולי יתברר בהמשך ש EA פנו וכו' אבל אם נתייחס לשמועה אז זה לא נראה סביר בכלל. ובכללי, אחוז נמוך של בלעדיים מסוג זה הם בגלל שהמפתחת\מפיצה חיזרה אחר היצרנית. לא שכמובן לEA לא יכולים להיות סיבות לעשות את זה ותמיד צריך שניים לטנגו בדברים האלה ולכן גם לא חוסכים בדרך כלל את המפיצה בהסדרים שכאלה.

שחקנית בלי כשרון\ שהבמאי לא חשב להעסיק = פלטפורמת משחקי-וידאו שלא בבעלותך ושהעדפת אחרת על פניה. מין=כסף. האמצעי היחיד שיש לשחקנית\יצרנית להציע לבמאי\מפיצה בכדי שהיא תבחר בה. השוני היחיד שבכל אופן בסרט הייתה משחקת רק שחקנית אחת אבל הכסף של היצרנית ביטל\דחה את הגעת המשחק לפלטפורמות האחרות.

פשוט עצוב שאתה לא רואה שום פסול בזה ובדוגמה של בית-הקולנוע. עצוב שאתה חושב שאין רע בכך שיצרנית גוזלת משחקנים את היכולת לשחק במשחק בפלטפורמה שהם בחרו שלה ידוע שהמשחק היה בפיתוח. וכמובן שאני צריך להגיד שוב (אולי הפעם תקלוט) שאני לא אומר שהם לא צריכים להשקיע כסף במשחקים בלעדיים - להיפך, כמה שיותר, יותר טוב. אבל רק בתנאי שמדובר במשחקים שהם באמת מממנים מההתחלה, ולא שהם יקומו יום אחד, יפנו למפיצת משחק שמיועד למספר פלטפורמות ויפתחו את הכיס כדי לקנות את הבלעדיות באופן הכי סליזי.

לא התעלמתי משום דבר. זאת בדיוק שיטת הפעולה. הם לא משלמים כדי לבטל את המשחק. הם משלמים כדי לבטל את המשחק לכל פלטפורמה אחרת ובכך הם מנסים לעקם את ידך או לפתות אותך לקנות את הקונסולה שלהם רק בשביל לשחק את המשחק. במקום לשלם את מחיר המשחק ולשחק בו על הפלטפורמה שבחרת לעצמך, הם מנסים לגרום לך לקנות את הפלטפורמה שלהם שעד כה לא היה לך כל עניין בכך. 'תודות' לכך שהיצרנית שילמה כדי לטרפד את שאר הגרסאות. לתפארת מדינת ישראל.

אסיים ושוב ואגיד: זה לא אומר שזה רע שיצרנית תפעל כדי לשכנע אותך לקנות את המוצר שלהם ע"י תוכן בלעדי שהם יזמו\פיתחו\מימנו מההתחלה. תוכן בלעדי מהסוג הזה הוא טוב ואחלה.

--

ולגבי האילומירום הזה, עד כמה שהבנתי לא מדובר במשהו שהולך לראות את אור היום או שישתלב ב720 עם תמיכה גדולה.

http://www.neogaf.com/forum/showpost.ph ... tcount=411
http://www.youtube.com/watch?v=SXk4iaRkIOQ

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 12:39

אבל לא ידעת. הערכת. וזה בדיוק ההבדל. הערכות, ועובדות. אתה לא רוצה שנבלבל אותך עם העובדות ונפריע לתיאוריות הקונספירציה והגזל, אבל כאן סלע המחלוקת.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 01 מאי 2013, 13:22

Kazz כתב:
זהו, אני משוכנע שאתה לא קורא את ההודעות שעליהן אתה מגיב. איך למען השם אחרי כל מה שכתבתי אתה אומר 'איך אפשר בכלל להגיד שלממן פיתוח של משחקים איכותיים זו דרך גרועה להרוויח יתרון על פני התחרות?'. אולי די כבר? לא אמרתי את זה. נמאס לי כבר ללמד אנשים הבנת-הנקרא במקום להתייחס לנקודה שהעלתי ולא לאיש-קש שיצרתם במוחכם.

בנוגע לשמועה של קוטאקו. לא, אנחנו לא יודעים את הפרטים אבל אנחנו כן יודעים שכיום רוב המשחקים מצד ג' מפותחים למספר פלטפורמות. ואם השמועה נכונה, אנחנו יודעים שלמיקרוסופט היו בעיות בפרוייקטים פנימיים ושלאחר מכן הם פתחו את הארנק. אם המשחק היה ל720 לפני כן למה בדיוק הם צריכים לפתוח אותו? אולי יתברר בהמשך ש EA פנו וכו' אבל אם נתייחס לשמועה אז זה לא נראה סביר בכלל. ובכללי, אחוז נמוך של בלעדיים מסוג זה הם בגלל שהמפתחת\מפיצה חיזרה אחר היצרנית. לא שכמובן לEA לא יכולים להיות סיבות לעשות את זה ותמיד צריך שניים לטנגו בדברים האלה ולכן גם לא חוסכים בדרך כלל את המפיצה בהסדרים שכאלה.

שחקנית בלי כשרון\ שהבמאי לא חשב להעסיק = פלטפורמת משחקי-וידאו שלא בבעלותך ושהעדפת אחרת על פניה. מין=כסף. האמצעי היחיד שיש לשחקנית\יצרנית להציע לבמאי\מפיצה בכדי שהיא תבחר בה. השוני היחיד שבכל אופן בסרט הייתה משחקת רק שחקנית אחת אבל הכסף של היצרנית ביטל\דחה את הגעת המשחק לפלטפורמות האחרות.

פשוט עצוב שאתה לא רואה שום פסול בזה ובדוגמה של בית-הקולנוע. עצוב שאתה חושב שאין רע בכך שיצרנית גוזלת משחקנים את היכולת לשחק במשחק בפלטפורמה שהם בחרו שלה ידוע שהמשחק היה בפיתוח. וכמובן שאני צריך להגיד שוב (אולי הפעם תקלוט) שאני לא אומר שהם לא צריכים להשקיע כסף במשחקים בלעדיים - להיפך, כמה שיותר, יותר טוב. אבל רק בתנאי שמדובר במשחקים שהם באמת מממנים מההתחלה, ולא שהם יקומו יום אחד, יפנו למפיצת משחק שמיועד למספר פלטפורמות ויפתחו את הכיס כדי לקנות את הבלעדיות באופן הכי סליזי.

לא התעלמתי משום דבר. זאת בדיוק שיטת הפעולה. הם לא משלמים כדי לבטל את המשחק. הם משלמים כדי לבטל את המשחק לכל פלטפורמה אחרת ובכך הם מנסים לעקם את ידך או לפתות אותך לקנות את הקונסולה שלהם רק בשביל לשחק את המשחק. במקום לשלם את מחיר המשחק ולשחק בו על הפלטפורמה שבחרת לעצמך, הם מנסים לגרום לך לקנות את הפלטפורמה שלהם שעד כה לא היה לך כל עניין בכך. 'תודות' לכך שהיצרנית שילמה כדי לטרפד את שאר הגרסאות. לתפארת מדינת ישראל.

אסיים ושוב ואגיד: זה לא אומר שזה רע שיצרנית תפעל כדי לשכנע אותך לקנות את המוצר שלהם ע"י תוכן בלעדי שהם יזמו\פיתחו\מימנו מההתחלה. תוכן בלעדי מהסוג הזה הוא טוב ואחלה.

ברור שאני קורא את ההודעות שלך. זה לא משנה את העובדה שאתה חוזר פעם אחר פעם על טעויות משונות וטענות בכייניות וחסרות אחיזה במציאות.

כשמייקרוסופט משלמת כסף כדי לממן פיתוח ושיווק של משחק, בין אם זה קרה ביום שבו הרעיון למשחק עלה בראשו של המפיק הראשי, או שנתיים אחרי שהחל הפיתוח, זה טוב. זה מצוין. זה נהדר. זה הוגן. זה חיובי בכל צורה שקיימת.
זה מייקרוסופט משקיעה בכל קהל השחקנים שקיים על פני האדמה. זה מייקרוסופט דואגת שהקונסולה שלה תזכה למשחקים טובים יותר מהקונסולות האחרות.
זה לא מייקרוסופט מונעת ממך לשחק במשחק בקונסולה שבחרת. 100% מהשחקנים עדין יכולים לשחק במשחק הזה, בקונסולה שהם בחרו. הם פשוט צריכים לבחור בקונסולה שעליה המשחק קיים. בדיוק כמו שאם אתה רוצה לשחק ני נו קוני, אתה צריך לבחור לקנות PS3 ואם אתה רוצה לשחק גירס, אתה צריך לבחור לקנות 360 ואם אתה רוצה לשחק Infinity Blade, אתה צריך מכשיר iOS.
זה לא רע בשום צורה, שיצרנית קונסולה מממנת משחקים. זה הדבר הכי טוב שיצרנית קונסולה עושה עבור הלקוחות שלה ואין אף שחקן שפוי שיתלונן על זה.
בתעשייה כמו שלנו, בה חברות מתקשות לנהל פרויקטים כראוי ולהחזיר השקעות, זה שיצרניות הקונסולה דואגות להזרים לכיוון חברות הפיתוח וההפצה עוד כסף, או דואגות למתן את הסיכון בעזרת מימון השיווק, זה טוב כפליים. זה אומר שניתן לקחת סיכונים גדולים יותר, עם משחקים מעניינים יותר ויצירתיים יותר.
אין שחקן עלי אדמות שאכפת לו אם המשחק התחיל את דרכו כבלעדי, או הפך לכזה חצי שנה/שנה/שנה וחצי אחרי שהתחיל הפיתוח שלו. איך אפשר להגיד שיצרנית קונסולה גוזלת משחקנים את היכולת לשחק, כאשר מה שהיא עושה זה בדיוק ההפך - היא דואגת שלשחקנים תהייה את האפשרות לשחק במשחק.

כשחברה מסחרית מנסה לפתות אליה לקוחות, זה לא נלוז. זה לא לא-מוסרי. זה לא מרושע. זה לא חזירי. זה לא נורא וזה לא איום. זה מצוין. זה טוב לחברה. זה טוב לכלל ציבור הלקוחות (גם ללקוחות של התחרות). זה טוב לכולם. לעזאזל - זה אפילו טוב לבכייני אינטרנט בneogaf, שצריכים תירוצים ממש ממש גרועים לזעוק לשמיים כמה הם סובלים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 01 מאי 2013, 14:35

אני אוהב שמייקרוסופט משלבת טכנולוגיות באמת שונות ומעניינות בקונסולה שלה, בניגוד לסוני שמעתיקה את המובן מאליו. אבל אם זה לא יהיה אינטגרלי, יש לזה פחות ערך.

ומה מונע מסוני להביא את אותה הטכנולוגיה לקונסולה שלה?

swiss-the-engine כתב:תאכלס לא צריך פיסיקה מטורפת בשביל זה. זה בטח יותר קל לפיתוח אבל בשורה התחתונה אם יש לך פאזל ואתה יודע מה המטרה ואיך להגיע אליה אז אין בעיה להכניס "התנהגות" שאתה רוצה לדלי מים הזה בלי פיסיקה מיוחדת.

מסכים, וזה מה שתמיד טענתי כשנדב דיבר על פיזיקת מים בהקשר של חידות חדשות. עדיין ניתן ליצור חידות מים, גם בפזיקה פחות טובה. לעזאזל, אפילו ב-DS ישנן חידות מים מעניינות.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2013, 14:56

swiss-the-engine כתב:תאכלס לא צריך פיסיקה מטורפת בשביל זה. זה בטח יותר קל לפיתוח אבל בשורה התחתונה אם יש לך פאזל ואתה יודע מה המטרה ואיך להגיע אליה אז אין בעיה להכניס "התנהגות" שאתה רוצה לדלי מים הזה בלי פיסיקה מיוחדת.

אתה חייב אלה אם כן אתה רוצה לעשות פאזלים מקובעים כמו בזלדה. אם אתה רוצה פאזלים דינאמים כמו בפורטל אתה חייב. גם בHL2 אתה יכול לעשות שכשאתה מניח 4 קופסאות על ה"נדנדה" טריגר שירים אותם באנימציה קבועה סטייל זלדה אבל זה מוציא את כל העניין. אני גם יכול תסרט לך התנהגות של אוייב מראש במקום לשים לו AI אבל זה לא אותו דבר.

רונן, אתה מדבר שטויות. יש לכם לוגיקה של "במשחקי אטארי 2600 יש מים, בדמו פיסיקה של PHYX יש מים, זה אותו דבר!".
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 מאי 2013, 15:25

המממממ. מי זה "אתם"?

מה שאתה אומר לא נכון. אם יש משהו שמנוע פיסיקה יכול ליצור אז גם ידיים עומלות יכולות ליצור. ההבדל הוא שיעלם איזה אלמנט של דינאמיות אבל בין כה וכה פאזלים לא באמת נפתרים במלא דרכים שונות שמצריכות פיסיקה מציאותית כמו בעולם האמיתי.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 מאי 2013, 15:43

swiss-the-engine כתב:המממממ. מי זה "אתם"?

מה שאתה אומר לא נכון. אם יש משהו שמנוע פיסיקה יכול ליצור אז גם ידיים עומלות יכולות ליצור. ההבדל הוא שיעלם איזה אלמנט של דינאמיות אבל בין כה וכה פאזלים לא באמת נפתרים במלא דרכים שונות שמצריכות פיסיקה מציאותית כמו בעולם האמיתי.

שחקת פעם ב"incredible machine"?
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 16:40

'יצרנית משלמת כסף כדי להפוך משחק מולטיפלטפורם לבלעדי' = 'זה טוב. זה מצוין. זה נהדר. זה הוגן. זה חיובי בכל צורה שקיימת.'

מדהים ועצוב כאחד. אין לי יותר מה להוסיף לדיון הזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 17:21

ברוך שפטרנו מתיאוריות הקונספירציה והבכיינות על גזל. אל תיתן לנו לבלבל אותך עם העובדות שמפריכות את הנהי החוזר ונשנה שלך.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 17:38

כל אמרה שלך ושל ניוקליס בנושא רק גורמת לכם להראות רע עוד יותר. זה פשוט לא יאומן. אני רואה שעכשיו אתה קורא לזה 'תאוריית קונספירציה' למרות הדוגמאות הרבות לכך בדמות בלעדיות זמנית. מ-ד-ה-י-ם. נדב, תעשה לי בדיקה אם הIP מהמחשב שהם מגיבים ממנו ממוקמם במשרדים של סוני או מיקרוסופט.

ואז עוד אנשים מתלוננים על הילדותיות, למי יש גדול יותר ו list wars שמאפיינים כל שיגור קונסולות בעוד הם תומכים בקניית תוכן צד ג' המיועד למספר פלטפורמות ועשייתו בלעדי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 17:54

וכל תגובה שלך מוציאה אותך עוד יותר בכיין. לא הבאת ''דוגמאות רבות'' לבלעדיות זמנית. הבאת בדיוק משחק אחד ושלושה DLC. כמה משחקים בכלל יוצאים בשנה שרלוונטיים לנישה הספציפית והקטנה הזאת, שאתה חופר עליה? כי קודם כשעימתתי אותך עם כך שאין הרבה דוגמאות לכך, אמרת ש''לא מדובר בכמות אלא מהות!''. אז תחליט.

אתה בוכה על סיפור Respawn, כשאין לך שמץ של מושג מה הלך שם מאחורי הקלעים, מי פנה למי, איך נולדה הבלעדיות הזאת (או אם היא בכלל קיימת!! הרי זאת סתם שמועה ואתה כבר חופר עליה כרעה חולה ובזיון) והאם מיקרוסופט הרגה גרסאות אחרות שהיו קיימות או לא. אתה הרי טוען ש''עצוב שאתה חושב שאין רע בכך שיצרנית גוזלת משחקנים את היכולת לשחק במשחק בפלטפורמה שהם בחרו שלה ידוע שהמשחק היה בפיתוח.''. מישהו הבטיח לך שהמשחק של Respawn ייצא כמולטיפלטפורם? אתה בכלל יודע משהו על המשחק מעבר למה שפרסמו עכשיו? הם לא הוציאו שום ידיעה ושום פרט על המשחק עד עכשיו, בצורה מאוד מפוקחת ומכוונת..

לקשקוש השני שלך - הלוואי והייתי מקבל כסף ממיקרוסופט או סוני בשביל לכתוב פה בפורום. בינתיים, אני עובד מאוד קשה בשביל הכסף שלי, אבל אני גם קונה את המשחקים שאני אוהב, בניגוד לאחרים פה, שאוהבים רק לבכות על הגזל הנורא, אבל בעצם לא תורמים דבר לתעשיה שממנה ''אכפת להם'' כ''כ. :roll:

חוץ מזה - לא אמרת שסיימת להגיב? :lol:
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 18:38

מה לעשות שאתה 'מתעלה' על עצמך, וזה מחייב תגובה. הבאתי לך דוגמאות לבלעדיות\בלעדיות זמנית ואחרי שביקשת עוד שאלתי כמה בדיוק אתה רוצה. כן, זה המהות. אבל רצית כמות, הבאתי כמות. רוצה עוד? תחפש לבד, זה קל. נראה לי זה אתה שצריך להחליט אם אתה מתכווח נגד העקרון או שלא אכפת לך כי הכמות לא הגיעה לסף אישי שלך.

אתה מדבר כאילו העסקה עם Respawn, אם נכונה, היא הפעם הראשונה שזה קורה וכאילו התחלתי את הדיון אחרי שהשמועה התפרסמה. ראינו את זה קורה בעבר. אבל תחליט קודם על מה אתה מתווכח.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 18:50

כנראה שצריך לחזור איתך לשיטת השאלות הפשוטות... אחרת אתה מתפזר ועוד מאשים אחרים שהם מתפזרים.

1. כמה משחקים רלוונטיים לתופעה הזאת יוצאים בשנה? מתוך כמה משחקים בכלל?

2. חברה כלשהי חייבת לך משהו? לא משנה Respawn, או כל אחת אחרת... אתה מממן להן את המשחקים? (לא בקניה או אי-קניה.. תכלס במימון וגיבוי כלכלי של מיליוני הדולרים שעולה ליצור משחק).

לשאלות שלך:

אני בעיקר חושב שאתה מקשקש. למה? כי שוב, אין לך שמץ (!!!!!!) של מושג, ברוב המכריע של המקרים, מתי נחתם הסכם בלעדיות (מלאה או זמנית) של משחק (מלא). בנושא הDLC - כבר הסכמנו שגם כאן אין לך שום נתון שתומך בתיאוריה שלך, ואתה בעצמך אמרת שבכלל לא אכפת לך אם זה עוזר או לא עוזר למכור קונסולות. כמו שכבר אמרתי - אתה מתווכח מתוך תחושות ורגשות. אני לא באמת יכול לדון איתך בצורה הזאת, כי אני לא יכול לשנות את מה שאתה מרגיש שקורה. לכן אמרתי, שכדאי לדון על עובדות ונתונים שניתן לראות בהם מגמות רלוונטיות.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 19:31

1. אז רגע, יש או אין לך בעיה עם המהות שאתה מתמקד רק בכמויות?
2. לא חייבים לי כלום. אבל אם משחק מתוכנן למספר פלטפורמות ולי יש אחת מהן, אך לבסוף המשחק יוצא רק לאחת שאין לי אז מדובר פה בפגיעה בשחקנים ויש לקרוא לילד בשמו. מדובר ביצרנית שמנסה לייחד את הקונסולה שלה בדרך הכי רעה שאפשר מבחינת כלל השחקנים.

ושוב אני חייב לשאול לגבי הבנת הנקרא שלך.
"בנושא הDLC - כבר הסכמנו שגם כאן אין לך שום נתון שתומך בתיאוריה שלך, ואתה בעצמך אמרת שבכלל לא אכפת לך אם זה עוזר או לא עוזר למכור קונסולות" - איזו תאוריה? שאני אבין, אתה מנסה לטעון שהבלעדיות הזמנית לתכני DLC שמספר משחקים קיבלו בגרסת ה360 היא לא בגלל שמיקרוסופט שילמה בשביל כך? באמת?

"ואתה בעצמך אמרת שבכלל לא אכפת לך אם זה עוזר או לא עוזר למכור קונסולות" - הא? מה זה משנה אם זה עוזר למכור קונסולות או לא כאשר המנהג הזה קורה? על איזה 'תחושות ורגשות' אתה מדבר?! DLC בלעדי זמני לטומב ריידר, לCOD, לסקיירים,לפולאאוט,לרייזינג ולאחרים הוא לא 'תחושה' אלא עובדה מוגמרת. אז שוב, אתה טוען שהבלעדיות הזו היא לא תולדה של כסף שמיקרוסופט שילמה בשביל להבטיח אותה ושהיא אינה פוגעת בשחקני המחשב והפס3?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 19:42

1. הכמות מעידה בפירוש על המהות. אם מדובר בתופעה מצוצמת, האפקט שלה מצומצם ולא מצדיק חפירה.
2. לא חייבים לך כלום. כל השאר, בכיינות של מישהו שחושב שמגיע לו הכל. אף אחד לא נפגע משום דבר. כמו שכבר אמרתי כמה עשרות פעמים, ובחרת להתעלם - ברוב המכריע של המקרים אין לך שמץ של מושג לאיזו פלטפורמה המשחק פותח במקור, מה הוביל לאיזו עסקה, מה היה מצב הפיתוח, מה היה המצב הכלכלי של הסטודיו ועוד עשרות פקטורים שיכולים להוביל למצב של חתימה על בלעדיות. אתה מסתכל על דברים דרך הקשית שלך, ואומר ''לא אכפת לי!! פוגעים בי!! אני מסכן!!!''.

מתי אמרתי שאין DLC זמני? אתה הרי אלוף בלסובב דברים ולהכניס לי מילים לפה. כמו שטענת שאני בעד DRM אונליין תמידי, כשאני לא ומתנגד לו בצורה חד משמעית. אמרתי שהתופעה קיימת, אך זניחה.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 מאי 2013, 19:48

דווקא אני חושב שיש לקאז נקודה בנוגע לבעייתיות ולפישיות שבחתימה על בלעדיות של משחק צד ג' בחלק מהמקרים.
אם השמועה האחרונה בנוגע למשחק של respawn נכונה למשל,אתם באמת חושבים שזה משחק ש EA מטוב ליבם החליטו לייעד אותו מראש ל 360 ו ל 720 בלבד ולהתעלם מה 80+ מליון של הפס3 ו4? זיבי.

זה הרי ברור מה קרה במקרה כזה,MS פתחה את הארנק והרבה,EA שחששה אולי מההצלחה או חוסר ההצלחה של מותג חדש הסכימה להצעה ככה שהסיכון שלה יהיה פחות וזה סוג של WIN WIN לכולם חוץ מלצרכנים.

כשמדובר בפיתוח פנימי מצד א' או במוצר שמראש MS יזמה את פיתוחו והסכימה לממן אותו (כמו נינטנדו עם ביונטה 2) או פרויקט שמתקשה להתרומם וחברה מחליטה לקחת יוזמה ולעזור לו (כמו אם תיאורתית MS היתה קונה את sleeping dogs או דיוק ניוקם פוראבר)זה זה עוד מבורך,אבל אל תנסו למכור לי שמשחק ממפתחת כ"כ גדולה,תחת מפיצה ענקית כמו EA שהיה אמור להיות סוג של מגה מותג,לא היה יוצא לאור לולא החטיפה (התיאורתית) של MS,לא קונה את זה ובתכל'ס אין ויכוח שזה dirty practice ברמות והתנהגות שלא צריך לעודד או לשמוח בה גם אם היא נראית מחויבת המציאות בעולם העסקים,זה אולי כשר אבל מסריח.

מצד שני,וזה המקור לכל הדיון,זה האם בגלל כמה מהלכים מלוכלכים כאלו מגיע לMS איחול קיצוני מפני קאז כמו "הלוואי שתיפול"?
קאז,אני לא חושב שהתופעה מספיק רחבה על מנת שתרצה דבר כזה,אני גם לא חושב שהשנאה שלך ל MS באה בעקבות כמה DLC'ים מסכנים ואקסלוסיבים שהיא חטפה בשנה עד כדי כך שתרצה שתיפול,לדעתי בתוך תוכך אתה היית מת בכלל שכל תעשיית הקונסולות תיפול,בלי קשר למי עושה מה,בתכל'ס,אתה PC אליטיסט שמתעב את הדבר הזה שמכתיב את השוק.
אני לא אומר שאני אוהב את MS,מבחינתי שתעלם מחר כי לי אישית היא לא תורמת כלום,אבל אני ממש לא הייתי רוצה שזה יקרה אלא אם כן היית אומר לי שמישהי תמלא את החסר באותה יעילות ובצורה אטרקטיבית יותר עבורי כי אני יודע שבלי MS לא יעברו פתאום 80 מליון איש לקנות PS4 ו WIIU והשוק יצטמצם במידה רבה עד כדי קריסה ולי אישית אכפת מהשוק הזה ואני יודע ש MS כן מובילה חשובה של התעשייה ושאם יש סיכוי שהיא תשרוד זה יהיה הרבה בזכותה ובזכות הכח הרב שלה,לכן אני לא באמת יכול לאחל לה דבר כזה בלי למצמץ ובטח לא בגלל קשקושים כמו פעם ב שהיא חוטפת DLC מסכן או משחק,אבל כנראה שלמי שלא אכפת בכלל מהשוק מלחתכילה אין בעיה לעשות את זה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 מאי 2013, 20:14

קליימן:
1. איך הכמות מעידה על המהות? אם זה חרא צעד אז זה חרא צעד, לא משנה כמה פעמים עושים את הצעד הזה. בערך כמו להגיד שאין שום בעיה ב DRM אונליין כי מספר המשחקים שמשתמשים בזה זעום. אז אני שוב שואל בפעם האלף, האם אתה לא רואה שום פסול בצעד שכזה, זעום ככל שאתה חושב שהוא?

2. אז שוב, לדעך אף אחד לא נפגע מקניית בלעדיות\בלעדיות זמנית לתוכן שהיה מגיע למספר פלטפורמות ללא התערבות היצרנית?

בלינג:

כמי שאינו מעדיף פלטפורמות סגורות בשביל גיימינג לא אסרב אם יהיו פחות קונסולות. מצידי גם שסוני או נינטנדו ייפלו. האיחולים שלי הגיעו לנוכח השמועות על DRM אונליין וחסימת משחקי יד שניה. אז בהחלט מגיע לקונסולה ליפול אם זה נכון (ואני עדיין לא מבין למה מיקרוסופט לא הזימו את השמועה מיידית אם זה לא נכון) וככה יהיה גם פחות בולשיט בקניית תכנים בלעדיים.

אתה באמת חושב שאם מיקרוסופט ייצאו מעסקי הקונסולות כל אלה שהיה להם 360 לא ייקנו את הקונסולה של סוני? זה 90% אותו מוצר. מה, אם אין מיקרוסופט הם יפסיקו לרצות קונסולת משחקים לסלון? ואלה שהתשמשו בה בזכות יכולות אחרות יקנו מוצר אחר שמתאים לכך.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 01 מאי 2013, 20:30

bling כתב:דווקא אני חושב שיש לקאז נקודה בנוגע לבעייתיות ולפישיות שבחתימה על בלעדיות של משחק צד ג' בחלק מהמקרים.
אם השמועה האחרונה בנוגע למשחק של respawn נכונה למשל,אתם באמת חושבים שזה משחק ש EA מטוב ליבם החליטו לייעד אותו מראש ל 360 ו ל 720 בלבד ולהתעלם מה 80+ מליון של הפס3 ו4? זיבי.

זה הרי ברור מה קרה במקרה כזה,MS פתחה את הארנק והרבה,EA שחששה אולי מההצלחה או חוסר ההצלחה של מותג חדש הסכימה להצעה ככה שהסיכון שלה יהיה פחות וזה סוג של WIN WIN לכולם חוץ מלצרכנים.

כשמדובר בפיתוח פנימי מצד א' או במוצר שמראש MS יזמה את פיתוחו והסכימה לממן אותו (כמו נינטנדו עם ביונטה 2) או פרויקט שמתקשה להתרומם וחברה מחליטה לקחת יוזמה ולעזור לו (כמו אם תיאורתית MS היתה קונה את sleeping dogs או דיוק ניוקם פוראבר)זה זה עוד מבורך,אבל אל תנסו למכור לי שמשחק ממפתחת כ"כ גדולה,תחת מפיצה ענקית כמו EA שהיה אמור להיות סוג של מגה מותג,לא היה יוצא לאור לולא החטיפה (התיאורתית) של MS,לא קונה את זה ובתכל'ס אין ויכוח שזה dirty practice ברמות והתנהגות שלא צריך לעודד או לשמוח בה גם אם היא נראית מחויבת המציאות בעולם העסקים,זה אולי כשר אבל מסריח.

מי דיבר על טוב ליבה של EA? ההפך. אמרנו שהסיבות לעשות דבר כזה לא נובעות מכך שEA רוצה לעשות טובה למייקרוסופט ובטח לא קורות בגלל שEA הרגישה מחוייבות או בגלל שלחצו עליה. זה קורה בגלל שEA הרגישה שזו הדרך שהכי משתלמת לה לפתח את המשחק שלה. אין בזה שום דבר רע. ההפך. זה יכול לבסס IP חדשים, כי הכוח של יצרניות קונסולה בשיווק משחקים בלעדיים הוא עצום. ככה ME התבסס ככותר חשוב בתעשייה ומי נהנה מזה, בסופו של דבר? גם מי שיש לו 360 וגם מי שיש לו PS3 וגם שחקני הPC. זה גם עזר להמון פרויקטים עצמאיים, כמו PAPA & YO, FEZ, לימבו וברייד, שאלמלא תמיכה של יצרניות קונסולה, כנראה היו נראים אחרת לגמרי ולא היו נהנים בכלל מרמות ליטוש מרשימות.

חוץ מזה, ממתי יש לנו את הזכות לצאת נגד חברה על זה שהיא בוחרת את הדרך שנראית לה הכי טוב להחזיר את ההשקעה שלה, בצורה שלא מגבילה את השחקנים בשום צורה? האם כל חברה שמפתחת משחק לווינדוס ולא ללינוקס, היא חברה מרושעת, שפוגעת בכלל השחקנים? האם כל חברה שלא מפתחת לקונסולות, היא מסריחה, בגלל שהיא מכריחה בעלי קונסולות לקנות PC חזק, כדי להפעיל את המשחקים שלהן?
זה שונה שהחברה החליטה לפתח משחק לPC בלבד, בגלל שזה הגיוני לה כלכלית (אין לה את הכסף להשקיע בגירסאות נוספות), מכך שחברה החליטה לפתח לXBOX הבאה בלבד, בגלל שזה משתלם לה כלכלית (בגלל שהיא תקבל עזרה בשיווק ומימון המשחק ממייקרוסופט)?

בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך שבתחילת דור, קשה באופן משמעותי להחזיר השקעה ממשחקים. כאשר יש 160 מיליון קונסולות בשוק, אפשר למכור ל3% מבסיס המשתמשים ולהחזיר את העלויות, אבל בהשקה של קונסולה, אתה צריך לחשוב כבר על כמות יחסית הרבה יותר גדולה ובסיוע של יצרנית קונסולה, זה הרבה יותר פשוט וקל. אם זה יעזור לבסס את הכותר, כמו שקרה בתחילת הדור הנוכחי עם ME, כולם ירוויחו.

למה זה לא WIN WIN לצרכנים? הם זוכים למשחק איכותי, שקיבל כמויות עצומות של משאבים, במקום משחק שהיה יותר מוגבל במשאבי הפיתוח שלו. למה שמישהו ייצא נגד זה שאולפן פיתוח יהנה מגיבוי כלכלי גדול יותר? בנוסף לזה, 100% מהצרכנים הפוטנציאלים, יוכלו לשחק במשחק הזה, אם הם ירצו. הם רק צריכים לקנות את המכשיר שהחברה שיצרה את המשחק, בחרה לפתח עבורו, מרצונה החופשי.
ממתי יש דרישת סף למספר הפלטפורמות שאפשר להפעיל משחק, בשביל שאפשר להחשיב את המשחק הזה, כטוב לצרכנים?

למה אין ויכוח שזה dirty practice? מה מלוכלך בזה? מה ההבדל בין לשלם לחברה שמפתחת משחק בשביל בלעדיות, אחרי שנה של פיתוח, כאשר חלק מהתשלום כולל שיווק של המשחק ומימון הפיתוח שלו בדיעבד, לבין לשלם לחברה שמפתחת משחק בשביל בלעדיות, מהרגע הראשון שהמשחק פותח?
כך או כך, היצרנית משקיעה כסף בצרכנים, כדי לנסות להציע להם מוצר שהם רוצים. מה אכפת לי, כצרכן, אם המשחק מפותח ע"י חברה בבעלות מייקרוסופט, או ע"י חברה בבעלות EA? לי אכפת רק אם המשחק טוב, או לא. אם הוא מספיק טוב, אז הוא גם שווה שאני אקנה קונסולה בשבילו.
זה לא כשר ומסריח. זה פשוט כשר וזה לא באמת פוגע באף אחד, כי זה לא מונע מאיש לשחק במשחק. זה כן מעלה את מחיר הכניסה, לאנשים שאין להם את הקונסולה, אבל אם זה מסריח בצורה כלשהי, אז אפשר לצאת נגד CD Project שהוציאה משחק שעובד רק על מחשבים חזקים ויקרים.

ואם מייקרוסופט הגיעה למסקנה שאולפני הפיתוח הפנימיים שלה לא יוכלו לפתח להשקת הXBOX הבאה מספיק משחקים טובים, האם זה מסריח שהם דואגים לפיתוח במיקור חוץ? האם זה מסריח לזהות פרויקטים שנראים טוב בתחילת דרכם ולהשקיע בהם? האם זה יותר מסריח מלעשות נינטנדו ופשוט להתנצל באופן פתטי על כך שאין מספיק משחקים?
התלונות הבכייניות האלה מעלות עוד המון שאלות משונות:
- אחרי כמה זמן בפיתוח "מותר" להשקיע בפרויקט בלי שזה יהיה מסריח?
- האם זה בסדר להשקיע בפרויקט שנמצא שנתיים בפיתוח ולא הוכרז, אבל מסריח להשקיע בפרויקט שנמצא חצי שנה בפיתוח והוכרז לכמה פלטפורמות (כמו המון משחקי אינדי שזכו למימון כזה ונהנו מרמות ליטוש שהיוצרים שלהם לא חלמו שיתאפשרו להם)?
- כמה גדולה צריכה להיות חברת הפיתוח/ההפצה, בשביל שיהיה "מותר" ליצרנית קונסולה לשתף איתה פעולה בצורה כזאת? EA גדולה מדי? מה עם אפיק? קרייטק? אינסומנייאק? איפה הקו הדימיוני הזה?
- למה לממן פרויקט מבטיח של חברה צד שלישי זה רע, אבל אם אתה קונה את החברה כולה, זה בסדר?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 מאי 2013, 20:35

קאז:
1. ואתה מדבר על הבנת הנקרא?! כתבתי במפורש: הכמות מעידה בפירוש על המהות. אם מדובר בתופעה מצוצמת, האפקט שלה מצומצם ולא מצדיק חפירה.

2. מן הסתם יש כאלה שנפגעים כשהDLC למשחק בקונסולה שלהם מגיע שלושים יום מאוחר יותר. האם לדעתי מדובר בפגיעה אנושה, רעה חולה והתנהגות נלוזה? לא.
?

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 02 מאי 2013, 00:51

Kazz כתב:האיחולים שלי הגיעו לנוכח השמועות על DRM אונליין וחסימת משחקי יד שניה. אז בהחלט מגיע לקונסולה ליפול אם זה נכון (ואני עדיין לא מבין למה מיקרוסופט לא הזימו את השמועה מיידית אם זה לא נכון) וככה יהיה גם פחות בולשיט בקניית תכנים בלעדיים.

בנאדם אני לא כולכך קשור לדיון אבל אני רק חייב לענות לך על זה
שקורה דבר כזה, ואתה כולכך קרוב להכרזות על מכשיר חדש
אתה לא מדבר, לא חשוב איפה
אתה נותן לידיעות פשוט להיות שם, אנשים תמיד ידברו
אנשים אוהבים לדבר, אתה לא מגיב, נותן להכל למות בשקט
אם הם היו מגיבים הם היו יכולים לעשות לעצמם יותר נזק מאשר תועלת
הם עשו את הדבר הנכון, עבודתו של אותו עובד הסתיימה ( בפיטור או התפטרות לא נדע אף פעם כנראה )
וזהו, שחררו הודעה שהוא לא גורם מוסמך, ודיי, עשו נכון ולא צריך יותר מיזה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 מאי 2013, 09:06

זה גם משעשע שקאז מכניס DRM אונליין תמידי ביחד עם חסימת משחקי יד שניה כאילו שבמחשב האהוב שלו יש משחקי יד שניה :roll:
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 מאי 2013, 14:32

כבר התייחסתי לזה. בהתחשב ששוק יד השניה רק התחזק לאורך השנים זו תהיה פגיעה גדולה לצרכנים אם יש חסימה שכזו.

קליימן:
1. לא נראה לי שמישהו פה מבין מה זה 'הכמות מעידה על המהות'. מה זה משנה אם זו תופעה מצומצמת? זו תופעה שלילית שפוגעת בשחקנים. גם always online drm בדיאבלו וסימסיטי זו תופעה מצומצת אבל עדיין כל עולם המשחקים עסק בה ורובם יצאו נגדה ונגד המשחקים והשתמשו במילים יותר קשות.

2. אז שוב אני שואל: האם אתה מסכים להתנהגות שכזו מצד יצרניות? האם לא אכפת לך שיש פגיעה בשחקנים כפי שאמרת שיש ב DLC בלעדי זמני? האם אתה לא רואה את זה כמשהו שצריך לבקר אותו? האם היית מעדיף שהDLC ייצא לכולם באותו הזמן? האם בשוק גיימינג אידאלי היית רוצה\מסכים שיצרניות ייקנו בלעדיות\בלעדיות זמנית לתכנים שהיו מגיעים לכל פלטפורמה שהמפיצה רצתה באותו זמן לולא תשלום הכסף ע"י היצרנית?

ניוקליס:
אתייחס רק לשאלה 'מתי יצרנית יכולה לפנות לצד ג' ולשלם עבור בלעדיות של משחק בפיתוח בלי שזה יהיה מסריח'. אמ...אף פעם? אם המשחק כבר בפיתוח והוא מפותח למספר פלטפורמות אז כל תשלום של היצרנית כדי להבטיח בלעדיות הוא מסריח. אם המפיצה\מפתחת נלקעת לקשיים ויוזמת דבר שכזה אז זה משהו אחר.אם המפיצה\המפתחת פיתחו מוצר ואז הלכו להציע אותו לכל אחת מהיצרניות אז זה גם משהו אחר.

זה גם מסריח כשהיצרנית נכנסת עוד לפני הפיתוח. אני לא יודע מתי הפרקים של GTA4 התחילו את הפיתוח אבל אחד הסיפורים של הדור הזה זה ה50 מליון דולר שמיקרוסופט שילמו בשביל הבלעדיות הזמנית של הפרקים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 02 מאי 2013, 14:40

swiss-the-engine כתב:זה גם משעשע שקאז מכניס DRM אונליין תמידי ביחד עם חסימת משחקי יד שניה כאילו שבמחשב האהוב שלו יש משחקי יד שניה :roll:

משחקי יד שניה זו בכל מקרה בעיה זמנית, בתעשייה. בכל יום שעובר, משחקים דיגיטליים הופכים ליותר ויותר משמעותיים ומשחקיים פיזיים הופכים ליותר ויותר זניחים ואיתם גם ההשפעה של משחקי יד שניה על השוק.
כך או כך, אני מסכים איתך וחושב שאין באמת סיכוי שיהיה DRM אונליין תמידי (יותר סביר שתהייה אפשרות כזאת וכל חברה שתרצה, תוכל להשתמש בה, כמו בPC) ולא סביר שתהייה חסימה של משחקי יד שנייה (מעבר למשחקים דיגיטליים), כי יצרניות הקונסולות עדין תלויות יותר מדי בחנויות שעושות המון כסף ממשחקי יד שניה ומייקרוסופט לא תצא נגד גיימסטופ וענקיות ריטייל אחרות, בשלב הזה.
בדור שאחרי הבא זה בטח יהיה כבר non-issue, פשוט בגלל ש90% מהמשחקים ימכרו באופן דיגיטלי ולאף אחד לא יהיה אכפת מזה.

קאז, אם זה מסריח לשתף פעולה עם חברות פיתוח משחקים ולממן פיתוח של משחקים חדשים, למה זה בסדר, כשיצרניות קונסולה עושות את זה, בשימוש נלוז בכסף גרידא, כשהן קונות חברות פיתוח וממנות משחקים שמפותחים ע"י חברות שהם קנו וגזלו מהשוק הפתוח והחופשי של פיתוח מולטי-פלטפורם?
למה זה בסדר כשהמפתחת עצמה מציעה את המוצר ליצרנית קונסולה (במקביל למפיצות אחרות, כמובן) ויצרנית הקונסולה זוכה להפיץ אותו, כי היא זאת שהסכימה להשקיע בפרויקט הכי הרבה כסף?
למה זה בסדר שיצרנית הקונסולה מסכימה לממן משחק, לאחר יוזמה של המפתחת/מפיצה? לא היה יותר "מוסרי" אם יצרנית הקונסולה תגיב ב"מה פתאום! אתם צריכים לפתח את המשחק לכל פלטפורמה קיימת. זה יהיה לא מוסרי מצידנו לממן פיתוח של משחק, אם המשמעות היא שהמשחק ייצא רק לקונסולה אחת. דרך אגב, איך הולכת גירסאת הvirtual boy של קרייסיס 4?"

למה אתה מעדיף שמשחקים לא יפותחו, על פני זה שהם יפותחו בלעדית לפלטפורמה מסוימת? מה תהליך המחשבה פה? למה עדיף שגירס לא היה קיים מעולם? למה עדיף שסדרת ראטצ'ט וקלאנק לא תתקיים בכלל ושאינסומנייאק היתה נעלמת, כי אף אחד לא היה תומך בה כלכלית?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 03 מאי 2013, 18:06

ככול הנראה הלוגו של האקסבוקס החדש יהיה וינדוס או משהו בסגנון

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 04 מאי 2013, 02:18

טוב חברים, ידיעה חדשה, אני מאמין שאפשר להתחיל להתייחס למחיר ולשאר הדברים שאומרים כאן בתור משהו רשמי
http://www.vg247.com/2013/05/03/next-xb ... scription/

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 99 אורחים