במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מאי 2013, 15:19

Death_119 כתב:סיימתי את היילו 3 ועכשיו אני עובר לראשונה לReach.

ותזכור שהבחורה זאת אלונה טל מהפיג'מות :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 מאי 2013, 15:57

אין ספק - גאווה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 מאי 2013, 17:16

DrKeo כתב:ותזכור שהבחורה זאת אלונה טל מהפיג'מות :)

זה אחד הדיבובים הגרועים ששמעתי. איזה מבטא נוראי. גם לא הבנתי למה הונגרית היא השפה השלטת בעולם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מאי 2013, 18:48

Death_119 כתב:זה אחד הדיבובים הגרועים ששמעתי. איזה מבטא נוראי. גם לא הבנתי למה הונגרית היא השפה השלטת בעולם.

כי את הפרסומת של ODST צלמו בהונגריה ונתנו לשחקנים שם פשוט לדבר בהונגרית כך שאיכשהו זה הזדחל לLORE של הסדרה או משהו כזה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 16 מאי 2013, 19:51

DrKeo כתב:כי את הפרסומת של ODST צלמו בהונגריה ונתנו לשחקנים שם פשוט לדבר בהונגרית כך שאיכשהו זה הזדחל לLORE של הסדרה או משהו כזה.

וואו, זה עלוב :D. זה נשמע כמו תירוץ יותר גרוע מאשר הLore הגרוע של דיאבלו 3.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 מאי 2013, 21:48

Death_119 כתב:וואו, זה עלוב :D. זה נשמע כמו תירוץ יותר גרוע מאשר הLore הגרוע של דיאבלו 3.

אוי אל תזכיר לי את דיאבלו 3.

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 16 מאי 2013, 22:14

DrKeo כתב:אוי אל תזכיר לי את דיאבלו 3.

מה קרה בדיאבלו 3? :twisted:
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 16 מאי 2013, 22:20

התחלתי את היילו 4. יש לציין שהוא מתחיל נהדר. מצד אחד לא סתם שיטוים, מצד שני לא סתם זורק אותך. יש בניה נכונה בינתיים. (שיחקתי כ-20 דקות - אז לא צריך לשפוט על יותר מזה)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 16 מאי 2013, 22:35

שיחקתי בחופש בקאטרין,לא סיימתי אותו וגם כבר אין לי ממש כח למרות שאני בשלב האחרון אבל המשחק ממש נהדר והסיפור מעולה ויש הרבה REPLAY VALUE למי שרוצה משחק קצת שונה מכל השוטרים למיניהם שיש היום. ממש מומלץ :)
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מאי 2013, 13:21

הצלתי את זלדה בפעם המיליון
בכל מיקרה סיכום על זלדה SS

היתי מכניס את זה לאותה הרמה של זלדה WW וזלדה לינק לעבר ,שמבחינתי הם באיכות השניה של הזלדות
המקום הראשון עדין שמור לזלדה TP ,והיתי ממליץ לשחק את גירסת הקיוב עם משחקים באמולטור

בכל מיקרה את זלדה SS אני לא ממליץ לשחק באמולטור ,למרות שאני הצלחתי לעבור את כל המישחק
הגרפיקה אולי ניראת טוב יותר באמולטור ,אבל פה ושם יש באגים מעצבנים ,והסינכרון מול המושן פלוס בעיתי

יש גם באג מסוים באמולטור שהילץ אותי לשנמך גירסת אמולטור לעבור חלקים מסוימים ,אבל אז המישחק רץ לאט יותר
ואחרי החלק זה לישמור יתקדמות ולהחליף גירסת אמולטור ,ואז לסנכרן את השלט עוד הפעם

לא בגלל זה אני חושב שזה פחות טוב מזלדה TP ,אני פשוט זוכר את זלדה TP כמשהו הרבה יותר גדול בעיקף שלו
וכמשהו עם הרבה יותר גיוון

בכל מיקרה אולי חוץ מניסיון נוסף לעבור את מטרואיד M באמולטור ,סימתי עם השיקשוקים של מישחקי הWII
המישחקים שנישארו לי ,כולם חוץ מאחד תומכים בשלט הקלסי ,וזה שלא תומך מצריך רק D-PAD ו2 כפתורים ,ככה שאני יעשה לו אמולציה עם גימפד 360

בכל מיקרה כרגע נישאר לי לעבור את "רומה מילחמה טוטלית " ,אני בשלב מיתקדם שם (מרמה ועושה את הקרבות אוטומטית )
ונישאר לי לסים חצי מטומב רידר 4
אחרי זה אני עושה פירמוט מלא לכוננים שלי ומתקין מערכת הפעלה מחדש

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 17 מאי 2013, 13:25

מזל טוב!

וואו, עשית את זה מהר. בדרך כלל זלדה לוקח יותר זמן. או שפשוט ישבת וחרשת?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 17 מאי 2013, 13:39

לקח עשרות שעות ,ותיזכור שלו עשיתי 100% במישחק
עם עושים 100% מהמישחק + מסטר קווסט (רמה קשה יותר שניפתחת אחרי שמסימים את המישחק ) ,זה בקלות יכול להיות מעל 100 שעות
אולי פחות רק עם מישתמשים במדריך

אני שמח שסימתי ,כי מחר אני מתחיל תקופה עם הרבה עבודה עד סוף ספטמבר ,אני לא הולך לשחק מישחקים מורכבים בתקופה הזאת
רק פלטפורמות,FPS ודברים כאלו ,בלי הרבה חשיבה
כמובן אחרי שאני יסיים את טומב רידר 4 ואת ROME

Almogj
Minion

הודעהעל ידי Almogj » 18 מאי 2013, 02:54

חזרתי כרגע לשחק בסקיירים. ותודה לסטים שיש מודים^__^ המשחק ממש גרוע בלי מודים... [טוב הגזמתי טיפה. אבל מודים זה אדיר]
בינתיים אני רוצה לעשות דמות pure mage שהיא high elf [גם יש לי סיפור מושלם לדמות כבר^__^] וגם בגלל שלא באמת הייתה לי דמות mage טובה ממש אז אני דיי מרוצה מהדמות :)

וגם טיפה באובליביון.אני פשוט עושה קווסטים עם הרדגארד לוחם שלי וסוגר oblivion gates.[הם נותנים המון דברים מעולים!! קיבלתי אפילו שרשרת ששווה 10,000 septimes [כמובן שמי ששיחק באובליביון יודע שיותר קשה בוא להשיג כסף]

קיצור אני חורש את הסדרה הזאת עד היסוד[טוב לא ממש... אני לא אשחק בmorrowind יותר מידיי ואין לי למה להוריד את dagerfall וarena]

ממליץ לכל מי שלא שיחק בTES עדיין שירוץ לקנות עכשיו משחק בסדרה!

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 מאי 2013, 20:37

על אובליביון עשיתי 120 שעות, וגמרתי את כל הקווסטים, חוץ מהממש זניחים... בסוף היה לי שריון שמחזיר נזק של 97%... מול כל האוייבים היותר קשוחים לא הייתי צריך בכלל לשלוף נשק... הם הרגו את עצמם... דווקא מול האוייבים החלשים, הייתי צריך להרוג, כי הם לא עשו נזק אפילו לעצמם...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 20:52

סיימתי אתמול את FAR CRY 3.
איזה משחק מדהים. יצירת מופת. עולם המשחק הפתוח הטוב ביותר שיצא לי לשחק בו. היה נחמד אם היו יותר משחקי פיזיקה (גלגול חביות ממצוקים לבסיסי אויב, להפיל עצים על אויבים וכן הלאה), אבל קשה להגיד שחסר משהו במשחק שנותן לך לעשות כל כך הרבה.
בערך בשני שליש משחק מקבלים חליפת כנף ומצנח, שאפשר לפתוח מתי שנופלים מגבוה וזה יצר כמה וכמה סיטואציות סופר מגניבות, של קפיצה ממצוקים, לתוך בסיסי אויב וצניחה לים. זה גם הדגיש כמה שעולם המשחק יפיפה. ברגעים האלו, כמעט והיה לי חבל שזה משחק שתקוע בדור הנוכחי, כי אין לי ספק שאם המכנה המשותף לא היה כל כך נמוך, היינו מרוויחים עוד המון פרטים באופק.

ביליתי כמעט 40 שעות בלהרוג אנשים, חיות והזיות, אז נראה לי שהגיע הזמן לשנות קצת פאזה. אני לא אעבור ישר לטומב ריידר, כי ההתרגשות מלהרוג אנשים בחץ וקשת קצת עברה. אני אנוח עם ני נו קוני, שקניתי בינואר ועדיין לא הוצאתי מהניילון.

קניתי אתמול גם את CS:GO. נזכרתי למה ביליתי כמה מאות שעות בCS, בעבר. יש בו כמה מצבי משחק חדשים ומאוד מאוד מהודקים ומזזוקים. המון כיף טהור וכנראה שמיון השחקנים עובד מצוין, כי הסתדרתי טוב למדי נגד היריבים שלי (אפילו הייתי MVP סיבוב אחד).
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 18 מאי 2013, 21:37

Nucleus_Dawn כתב:סיימתי אתמול את FAR CRY 3.
איזה משחק מדהים. יצירת מופת. עולם המשחק הפתוח הטוב ביותר שיצא לי לשחק בו. היה נחמד אם היו יותר משחקי פיזיקה (גלגול חביות ממצוקים לבסיסי אויב, להפיל עצים על אויבים וכן הלאה), אבל קשה להגיד שחסר משהו במשחק שנותן לך לעשות כל כך הרבה.
בערך בשני שליש משחק מקבלים חליפת כנף ומצנח, שאפשר לפתוח מתי שנופלים מגבוה וזה יצר כמה וכמה סיטואציות סופר מגניבות, של קפיצה ממצוקים, לתוך בסיסי אויב וצניחה לים. זה גם הדגיש כמה שעולם המשחק יפיפה. ברגעים האלו, כמעט והיה לי חבל שזה משחק שתקוע בדור הנוכחי, כי אין לי ספק שאם המכנה המשותף לא היה כל כך נמוך, היינו מרוויחים עוד המון פרטים באופק.

ביליתי כמעט 40 שעות בלהרוג אנשים, חיות והזיות, אז נראה לי שהגיע הזמן לשנות קצת פאזה. אני לא אעבור ישר לטומב ריידר, כי ההתרגשות מלהרוג אנשים בחץ וקשת קצת עברה. אני אנוח עם ני נו קוני, שקניתי בינואר ועדיין לא הוצאתי מהניילון.

קניתי אתמול גם את CS:GO. נזכרתי למה ביליתי כמה מאות שעות בCS, בעבר. יש בו כמה מצבי משחק חדשים ומאוד מאוד מהודקים ומזזוקים. המון כיף טהור וכנראה שמיון השחקנים עובד מצוין, כי הסתדרתי טוב למדי נגד היריבים שלי (אפילו הייתי MVP סיבוב אחד).

מסכים עם כל מילה לגבי FC3, אם ME3 לא היה יוצא גם ב2012 הוא בקלות היה משחק השנה שלי. הוא היה באמת מדהים וחבל שהוא עבר מתחת לרדאר של הרבה אנשים.

אני סיימתי אתמול בפעם השנייה את GTA 4, הסוף קצת איכזב אותי בפעם השנייה(בקושי זכרתי כי סיימתי אותו לפני קרוב ל5 שנים בפעם הראשונה). בחרתי את הסוף של הנקמה בו פגורינו הורג את קייט, קצת מבאס שה"בוס" האחרון שאתה הורג הוא פגורינו שבת'כלס הוא כמעט כלום ושום דבר בליברטי סיטי בהשוואה ל5 המשפחות, הוא די שווה למיכאיל פאוסטין והמשימה האחרונה והמוות שלו לא מספיק אפיים. חוץ מהלוקיישן הסמלי והמופלא שבו המשחק מסתיים.אם לא מתחשבים בזה מדובר באמת במשחק מדהים שממשיך להרשים ואני רק יותר מתרגש לקראת GTA V בגללו. לעומת זאת, וייס סיטי הוא עדיין המלך של הסדרה הזאת.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 21:41

SHAPIRA500 כתב:מסכים עם כל מילה לגבי FC3, אם ME3 לא היה יוצא גם ב2012 הוא בקלות היה משחק השנה שלי. הוא היה באמת מדהים וחבל שהוא עבר מתחת לרדאר של הרבה אנשים.

אני סיימתי אתמול בפעם השנייה את GTA 4, הסוף קצת איכזב אותי בפעם השנייה(בקושי זכרתי כי סיימתי אותו לפני קרוב ל5 שנים בפעם הראשונה). בחרתי את הסוף של הנקמה בו פגורינו הורג את קייט, קצת מבאס שה"בוס" האחרון שאתה הורג הוא פגורינו שבת'כלס הוא כמעט כלום ושום דבר בליברטי סיטי בהשוואה ל5 המשפחות, הוא די שווה למיכאיל פאוסטין והמשימה האחרונה והמוות שלו לא מספיק אפיים. חוץ מהלוקיישן הסמלי והמופלא שבו המשחק מסתיים.אם לא מתחשבים בזה מדובר באמת במשחק מדהים שממשיך להרשים ואני רק יותר מתרגש לקראת GTA V בגללו. לעומת זאת, וייס סיטי הוא עדיין המלך של הסדרה הזאת.

יוביסופט הכריזו שFC3 מכר 6 מיליון יחידות, ככה שכנראה שהוא לא עבר מתחת לכל כך הרבה רדארים, לשמחתינו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 18 מאי 2013, 22:05

Nucleus_Dawn כתב:
יוביסופט הכריזו שFC3 מכר 6 מיליון יחידות, ככה שכנראה שהוא לא עבר מתחת לכל כך הרבה רדארים, לשמחתינו.

וואלה מה אתה אומר? לא ידעתי. הייתי בטוח שהרבה פחות קנו אותו.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 18 מאי 2013, 22:08

SHAPIRA500 כתב:מסכים עם כל מילה לגבי FC3, אם ME3 לא היה יוצא גם ב2012 הוא בקלות היה משחק השנה שלי. הוא היה באמת מדהים וחבל שהוא עבר מתחת לרדאר של הרבה אנשים.

אם כבר חזרה על משחקי רוקסטאר ישנים, אני התחלתי לא מזמן את RDR שוב, אני כבר באמצע בערך ונהנה מחדש מכל רגע, פשוט משחק מדהים, הכתיבה הדמויות והעולם כל כך טובים, החוויה טובה לא פחות בפעם השנייה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 18 מאי 2013, 22:20

אני התחלתי לשחק יותר פוקימון מאשר פיפא...
זה כלכך מצחיק לפעמיים הדברים שאני משחק, MMO, פיפא, פוקימון, גירס, רוק באנד ולפעמיים גם פאז
זה פשוט טעם לא הגיוני...

בכל מקרה כיף לחזור לפוקימון, להגיע למשחק עם רמת ידע מסוימת שאתה יודע מה הולך בכל מקום ומה צריך לעשות זה שונה ומאתגר

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 מאי 2013, 22:26

Nucleus_Dawn כתב:סיימתי אתמול את FAR CRY 3.

וואו... מדהים, אני מרגיש בדיוק ההפך. אין כלום במשחק הזה, רק gridning אין סופי ללא תוכן.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 22:42

Death_119 כתב:וואו... מדהים, אני מרגיש בדיוק ההפך. אין כלום במשחק הזה, רק gridning אין סופי ללא תוכן.

גריינדינג? קשה לי להגדיר את זה ככה, מכיוון שכשהגעתי לרמה הגבוהה ביותר, עוד נשארו לי 3 מגדלים ואיזה 6 בסיסים לשחרר. אפילו לא עשיתי משימות ראקייאט.
כן ניקיתי כל אזור מבסיסים, כי זה היה כיף וכן עשיתי משימות הריגה וצייד, כי זה היה כיף, כמו גם את משימות מירוצי התרופות שהיו נהדרים ומגניבים.
לא הרגשתי לרגע שהייתי צריך לעשות פעולה מסוימת, בשביל להשיג ניסיון.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 מאי 2013, 23:10

Nucleus_Dawn כתב:
גריינדינג? קשה לי להגדיר את זה ככה, מכיוון שכשהגעתי לרמה הגבוהה ביותר, עוד נשארו לי 3 מגדלים ואיזה 6 בסיסים לשחרר. אפילו לא עשיתי משימות ראקייאט.
כן ניקיתי כל אזור מבסיסים, כי זה היה כיף וכן עשיתי משימות הריגה וצייד, כי זה היה כיף, כמו גם את משימות מירוצי התרופות שהיו נהדרים ומגניבים.
לא הרגשתי לרגע שהייתי צריך לעשות פעולה מסוימת, בשביל להשיג ניסיון.

אז אתה לא יודע מה זה grinding. כל מה שאתה עושה שם לאורך כל המשחק זה לעשות את אותן 4-5 משימות בשביל להשיג עורות של חיות, פרחים, כסף וXP. זה האמא של הGrinding מהסוג הכי נמוך. הם הצליחו להתעלות על רוב הJRPG לזכותם :D.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 מאי 2013, 23:19

Death_119 כתב:אז אתה לא יודע מה זה grinding. כל מה שאתה עושה שם לאורך כל המשחק זה לעשות את אותן 4-5 משימות בשביל להשיג עורות של חיות, פרחים, כסף וXP. זה האמא של הGrinding מהסוג הכי נמוך. הם הצליחו להתעלות על רוב הJRPG לזכותם :D.

אה הא... זו הגדרה טיפה רחבה. בעצם, אם זו ההגדרה, כנראה שהיילו 3 הוא גריינדינג, כי לפי המפתחים שלו, הוא אותן 30 שניות, פעם אחר פעם.

בכל מקרה, בFC3 עשיתי משהו שונה לגמרי, בכל חמש דקות. צייד של חיות, שחרור בסיסים (שכל אחד מהם מציב דרכים שונות ומשונות לגשת אליו), מירוצים במגוון כלי רכב (על האדמה ובמים), חיפשית אחר אוצרות במערות, חיפשתי אחר אוצרות מתחת למים, משימות התנקשות (שכל אחת מהן שונה מאוד מהאחרות), טיפוס על מגדלים, משימות סיפור באזורים יותר סגורים, לקפוץ מהר עם דאון, לקפוץ מהר עם חליפת כנף ומצנח, ללכת באיזו דרך רנדומלית ולהתקל במחסום של אויבים, מירוצי מכוניות, תחרויות הטלת סכין, fetch quests, .
מעבר למגוון העצום הזה של דברים לעשות, הכל משתנה לחלוטין, בהתאם לנשק שאתה בוחר להשתמש או בגישה שלך בנוגע להתגנבות.

לא יודע מה עשית בFC3, אבל כנראה שהתעלמת מ90% ממש שיש לעשות במשחק, כי לא קיים הסבר אחר להרגשה שהמשחק הזה הוא חזרה של פעולה מסוימת, בשביל להשיג ניסיון.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 מאי 2013, 23:33

Nucleus_Dawn כתב:
אה הא... זו הגדרה טיפה רחבה. בעצם, אם זו ההגדרה, כנראה שהיילו 3 הוא גריינדינג, כי לפי המפתחים שלו, הוא אותן 30 שניות, פעם אחר פעם.

בכל מקרה, בFC3 עשיתי משהו שונה לגמרי, בכל חמש דקות. צייד של חיות, שחרור בסיסים (שכל אחד מהם מציב דרכים שונות ומשונות לגשת אליו), מירוצים במגוון כלי רכב (על האדמה ובמים), חיפשית אחר אוצרות במערות, חיפשתי אחר אוצרות מתחת למים, משימות התנקשות (שכל אחת מהן שונה מאוד מהאחרות), טיפוס על מגדלים, משימות סיפור באזורים יותר סגורים, לקפוץ מהר עם דאון, לקפוץ מהר עם חליפת כנף ומצנח, ללכת באיזו דרך רנדומלית ולהתקל במחסום של אויבים, מירוצי מכוניות, תחרויות הטלת סכין, fetch quests, .
מעבר למגוון העצום הזה של דברים לעשות, הכל משתנה לחלוטין, בהתאם לנשק שאתה בוחר להשתמש או בגישה שלך בנוגע להתגנבות.

לא יודע מה עשית בFC3, אבל כנראה שהתעלמת מ90% ממש שיש לעשות במשחק, כי לא קיים הסבר אחר להרגשה שהמשחק הזה הוא חזרה של פעולה מסוימת, בשביל להשיג ניסיון.

לא, היילו 3/4/2/1 הם לך תפעיל כפתור, קרב, לך תפעיל כפתור, קרב. ממש אין שם grinding. למען האמת במולטי רק ב-4 הם הוסיפו grinding. לgrinding יש הגדרה מאוד ברורה, לעשות את אותה פעולה שוב ושוב לשם קידום הדמות ללא קשר לעלילה. זה מאוד בולט בJRPGים שחצי מזמן המשחק שלהם נסוב על זה שהם זורקים אותך לאזורים גדולים כדי שתלחם במפלצות שוב ושוב רק כדי לצבור XP במטרה להתקדם לשלב הבא בעלילה. Farcry 3 הוא משחק ללא עלילה שבנוי כל כולו על אותן 4-5 משימות שנועדו לקדם את הדמות. זה האמא של הgrinding.
מה עשיתי בFarcry 3? צדתי 100 כרישים, חצי מיליון חזירים, קטפתי פרחים צהובים, ירוקים, לבנים ואדומים, צדתי את אותה דמות שוב ושוב במשימות bounty, נסעתי באותם מירוצים דרך checkpoints ובעצם עשיתי הכל מלבד לשחק במשחק שלא מרגיש כמו רשימת מכולת של 4-5 פעולות. השאלה מה אתה עשית במשחק, כי עד לפני חמש דקות אפילו לא הבנת שעשית grinding במשך 40 שעות.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים