נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 10:05

קודם כל - המון תודה על ההסברים! באמת.
אני פשוט תמיד מרגיש לא בנח אם יש טכנולוגיה חדשה ואני מוותר עליה, אבל באמת כנראה שלא יהיה לי שימוש בפיצ'רים של ה-X99 אז אוותר על מעבד וזכרון מהסדרות החדשות...
אז על איזה מעבד וזכרונות כדאי לי ללכת?
אני רוצה בעיקר לגיימינג אבל גם שיריץ לי מאה טאבים במקביל ובכלל - שיהיה ממש ממש מהיר :)
אני כרגע עם i7 980X אם אני זוכר נכון... קניתי מחשב ממש חזק לפני איזה 4 או 5 שנים, ומאז לא עקבתי או הבנתי את המעבדים והמספרים שלהם :P
יהיה קשה לרדת לi5 אבל אם באמת זה מיותר, וסתם עוד אלף שקל - אז אעשה זאת... אולי ;)

Tה, ואני בטח אבקש הרכבה, אבל אדאג שהכבלים יוסתרו כראוי כדי שתהיה זרימה טובה בקייס ^_^

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ספטמבר 2014, 10:22

Laskin כתב:קודם כל - המון תודה על ההסברים! באמת.
אני פשוט תמיד מרגיש לא בנח אם יש טכנולוגיה חדשה ואני מוותר עליה, אבל באמת כנראה שלא יהיה לי שימוש בפיצ'רים של ה-X99 אז אוותר על מעבד וזכרון מהסדרות החדשות...
אני רוצה בעיקר לגיימינג אבל גם שיריץ לי מאה טאבים במקביל ובכלל - שיהיה ממש ממש מהיר :)
אני כרגע עם i7 980X אם אני זוכר נכון... קניתי מחשב ממש חזק לפני איזה 4 או 5 שנים, ומאז לא עקבתי או הבנתי את המעבדים והמספרים שלהם :P
יהיה קשה לרדת לi5 אבל אם באמת זה מיותר, וסתם עוד אלף שקל - אז אעשה זאת... אולי ;)

Tה, ואני בטח אבקש הרכבה, אבל אדאג שהכבלים יוסתרו כראוי כדי שתהיה זרימה טובה בקייס ^_^

גם לי יש i7 ישן (870) והוא באמת מחזיק מצוין עד היום.
אם הייתי קונה מחשב היום, הייתי הולך על i5 חזק. באמת אין שימושים בi7 לגיימינג וכל דבר אחר במחשב יעוף מהר באותה המידה (בטח ובטח שעם SSD) גם עם i5.
בקיצור, זה סתם עוד אלף שקל וכדאי לך פשוט לקנות i5.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 10:33

ראיתי את הלוח אם הזה:
http://ksp.co.il/?uin=23027#
הוא נראה כמו אחלה תמורה למחיר... יש לו גם CRATIVE SOUND CORE 3D שזה בטח יתרון קל לסאונד, ובמחיר מאוד תחרותי...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ספטמבר 2014, 10:41

סטים קיבל את אחד העדכונים הכי חשובים שהוא אי פעם קיבל.

מעבר לעדכון העיצובי הקל, VALVE מנסים לטפל בבעיה הכי גדולה של החנות שלה - Dicoverability. בשנה האחרונה הוספו לסטים 1,300 משחקים חדשים. כמות גדולה בהרבה מזו של השנה הקודמת. בעקבות כך, הרבה יותר קשה למפתחים לדאוג שהמשחקים שלהם יראו ע"י שחקנים והרבה יותר קשה לשחקנים למצוא את המשחקים שהם אוהבים.
עכשיו חלק מהמשחקים שאנחנו רואים יהיו מבוססים על המשחקים שכבר יש לנו ועל המשחקים שבהם שיחקנו לאחרונה.
בנוסף, בצעד שממשיך עם הדגש שהם שמים על תפקיד הקהילה בסטים, כל משתמש סטים יכול לפתוח קבוצה ולהיות curator ובעצם להמליץ משחקים. ניתן לעקוב אחר curators אהובים ולראות איזה משחקים הם ממליצים. בין השאר, אפשר למצוא שם את GAF, Total Biscuit, PCGAMER, JIM STERLING, Kotaku, כמו גם קבוצות שמתרכזות בז'אנרים מסוימים, או בסגנונות מסוימים.

בהחלט צעד בכיוון הנכון. אין ספק שהנושא הפך למאוד בעייתי, על אחת כמה וכמה עם המעבר של הוספת משחקים ע"י הקהילה והגדלת הצע המשחקים בכמות גדולה מאוד. עם האיזונים הנכונים, הצעד הזה ישפר באופן משמעותי מאוד את היכולת של כל משתמש למצוא את המשחקים המתאימים לו.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 11:26

זה מה שיצא בינתיים, פלוס-מינוס... אם יש משהו שהוא מיותר/טוב מדי או משהו שהוא דווקא לא טוב מספיק בעינכם - אשמח לשמוע הצעות ושיפורים.

מן הסתם - חסרים שני כרטיסי ה-970 שלי ^_^
בטח יגיעו השבוע/שבוע הבא... לא אמור לקחת הרבה זמן

תמונה

דגם מחשב: הרכבה עצמית של מחשב נייח Intel

מעבד אינטל: מעבד אינטל Intel Core i5 4690 3.5Ghz 6MB L3 Cache s1150 - Box1
לוחות אם למעבדי אינטל: לוח אם Gigabyte G1.Sniper Z97 LGA1150, Intel Z97, DDR3 1600, 2xPCI-E, HDMI, DP1
זכרונות: זיכרון למחשב Corsair Vengeance Pro 2x8GB DDR3 1600MHz CL91
דיסקים קשיחים: כונן קשיח Seagate 2TB Barracuda Sata III ST2000DM0011
כונני SSD: כונן קשיח Kingston SSDNow V300 SV300S37A/240G 240GB SSD SATA III1
צורבי DVD: צורב פנימי LG WH16NS40 Blu-Ray Sata - צבע שחור1
ספקי כוח: ספק כח אקטיבי ומודולארי Corsair 750W 80+ Gold RM7501
מארזים: מארז CoolerMaster CM Storm Stryker White and Black ATX Case No PSU1
הרכבה: הרכבת חבילה מחלקים שבמבצע

מחיר החבילה: 5585 שקל
עמוד מוצר

אה, וחסרים גם בטח מאווררים... ולא ידעתי אם אני צריך מעבד שהוא BOX או RETAIL... אני חושב שזה עניין של המאוורר, אבל לא סגור על זה.
נערך לאחרונה על ידי Laskin ב 23 ספטמבר 2014, 11:59, נערך 2 פעמים בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ספטמבר 2014, 11:32

אני אכתוב לך תגובה ארוכה בערב לסקין. רק תתגבר על נושא ה"יש לי I7 ובאסה לעבור לI5" כי הI7 שיש לך כרגע לא מצליח לנצח I3 בן שנתיים :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 11:37

תודה נדב.
והמעבד הוא לא הדבר היחיד שהגמזתי איתו. קניתי גם ספק של 1000W, כי יש לי שני 460 שהם מ-מ-ש לא יעילים (ורועשים, וחמים...), ועוד מלא דברים שבאמת מיותרים.
אני רוצה מחשב מפלצת, אבל לא בדברים שלא אשים לב אליהם לעולם, שוב :P

ועדכנתי את הרשימה עכשיו, את הזכרון - כי לא שמתי לב שהלוח אם הוא DUAL CHANNEL, ולא QUAD :)
אשמח שוב, להצעות על כל אחד מהפריטים כאן. לא יודע אם הזכרון הזה עדיף על אחרים (לא אקח פחות מ-16 בכל מקרה, אבל לא יודע לגבי המפרט והמהירות שלהם... אני יכול לעבור את ה-1600 בכלל?), או המעבד...

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 12:15

Laskin כתב:קודם כל - המון תודה על ההסברים! באמת.

Laskin בכיף, אין לי בעיה להסביר.

לטעמי, אתה לא זקוק לi7 ועדיף להשקיע את הכסף על דברים אחרים, אתה הרי משתמש במחשב רק ל Gaming, זה יהיה ממש מספיק לך.

בנוגע לזכרונות-הם טובים מאוד והלוח שלך כן יכול להריץ יותר מ1600 mhz, אבל זה רק באובר קלוק, גם זה ממש לא משנה למשחקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 12:20

תודה! אשאר עם i5 כרגע, ללא ספק. אבל לקחתי את אחד הטובים יותר, ואולי גם זה מיותר.
עוד משהו שכדאי/צריך? הספק, הלוח...?

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 12:37

Laskin כתב:תודה! אשאר עם i5 כרגע, ללא ספק. אבל לקחתי את אחד הטובים יותר, ואולי גם זה מיותר.
עוד משהו שכדאי/צריך? הספק, הלוח...?

הלוח שלך מעולה, אם אתה רוצה אתה יכול להוסיף עוד 30 ש"ח ולקחת את הZ97MX Gaming 7 של Gigabyte אבל זה ממש לא קריטי.

הספק שלך מעולה. חוץ מזה הכול בסדר גמור, רק נשאר לך לבחור מארז שמוצא חן בעיניך, אם תרצה קירור אחר למעבד (קירור נוזלי או מאוורר אחר מהסטוק) וקצת לדים ( :

בנוגע למעבד - אם אתה לא מתכוון לבצע Over clock, אין לך צורך במעבד יקר יותר. גרסאות ה K מתאימות יותר ל OC.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 12:42

לקחתי שם מארז... שים לב :)
גם אחד שאני ממש אוהב ^_^
הספק - כתוב שהוא מודולרי...

ומה בעצם ההבדל בין שני לוחות האם?
חוץ מזה שללוח שאני שמתי יש גם כרטיס קול יוקרתי יותר...

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 12:48

Laskin כתב:לקחתי שם מארז... שים לב :)
גם אחד שאני ממש אוהב ^_^
הספק - כתוב שהוא מודולרי...

ומה בעצם ההבדל בין שני לוחות האם?
חוץ מזה שללוח שאני שמתי יש גם כרטיס קול יוקרתי יותר...

מצטער , ערכתי את הקטע עם הספק והמארז גם עליי.

ולגבי הלוח אם שטויות, תשאר עם ה Sniper.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ספטמבר 2014, 12:49

אני מבין שאתה לא באמת מחפש איפה לחסוך, אבל נראה לי שצורב בלוריי זה אחד הדברים הכי מיותרים בעולם ואתה יכול להסתפק בסתם צורב DVD ב100 שקל.
לא רואה סיטואציה שבה תרצה להשתמש בצורב ולא תוכל להשתמש בדיסק און קי.

המעבד שבחרת לגמרי overkill, אבל תכלס הוא מגה future proof, אז זה סבבה לגמרי.
הספק שלך נשמע פסיכי... אתה בטח יכול לחסוך כמה מאות ופשוט להעביר אותו מהמחשב הקודם. לרוב ספקים כאלה שורדים נהדר, ככה שאין לך ממש סיבה לקנות אחד חדש. אם לא אכפת לך מה700 שקל האלו, אז לא נורא (בעצם, אתה בטח יכול למכור את הספק של ה1000W במחיר דומה היום).
לא באמת רואה שימוש ל16GB זכרון, אבל בכל מקרה ההבדל במחיר בין זה לבין 8 הוא זניח, כך שגם לחכות ולשדרג עוד 3-4 שנים, כשזה יהיה שימושי, לא יחסוך לך יותר מכמה שקלים.

המארז שבחרת מגניב לגמרי :D

וואו. איזה כיף לך. זה הולך להיות מחשב כל כך מטורף.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 12:54

המחשב הנכחי שלי עובר לאחי בתמורה למימון חלק מהמחשב :P
כך ששום דבר אני לא יכול להוציא ממנו.

אני קונה צורב בלו ריי מאחר ואני אשמח לנגן בלו ריי במחשב. יש לי כמה סרטים, ובכל אופן - מדובר בעוד/פחות 200 שקל, זה לא הכי קריטי.
אני חייב צורב מאחר וחברה שלי גננת והיא צריכה לעשות אוספים לאירועים מכל מני דיסקים שיש לה.
אחרת ברור שלא הייתי לוקח בכלל כונן :)

בקשר לזכרון - זה תמיד טוב להשקיע בו קצת יותר, באמת תוספת זניחה ביחס לעבודה שלא אתעסק איתו יותר בארבע השנים הקרובות.

ותודה!
רק שיגיעו כבר הכרטיסים לארץ במחיר הגיוני...
אני לא חושב שהם אמורים לעלות הרבה יותר מ-1500 שקל.

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 12:57

מסכים עם Nucleas, הספק שבחרת הוא מסדרת ה"פרימיום" של Corsair יש לו נצילות גבוהה מאוד והוא מאוד שקט וכולו מודולרי.

תתחדש, ותוסיף מאווררי LED!!

ולגבי הכרטיסים Laskin.. חשוב מאוד שתבצע הזמנה מוקדמת כבר עכשיו כי הם מביאים אותם במלאי מצומצם ואתה עוד בחרת 2.. הייתי מציע לך לקנות את הכרטיסים מ http://www.plonter.co.il שכבר עכשיו לוקחת הזמנות מוקדמות.

אם כבר מדברים על ה 970, הדגם 4G של MSI הוא מטורף מבחינת הקירור והיופי (-: המחירים שלהם בישראל נעים בין 1930 ל 2000 שקלים.

בAmazon תוכל לקנות אותם ב 1530 שקלים כולל משלוח.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 13:14

יקר מדי ולא אזמין מאמאזון בגלל שאני מפחד שבמכס יפתחו ויגעו בו...
אני מחכה שיהיה סביב ה-1500, אין סיבה שאוציא סתם עוד אלף שקל כדי להיות ראשון שיקנה. אזמין אולי מKSP כשאזמין את המחשב.

אגב, אני מזמין 2 כאלו, יחד עם חבר (שקנה איתי גם את הקודם, וזה שלפניו), כך שהם יאלצו להביא לנו 4 כרטיסים כאלו :D
ולא אזמין מאווררי LED כי אני שונא שיוצא לי אור מהמחשב! הוא בסלון, ואז זה מציק כשרואים סרט

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ספטמבר 2014, 14:11

Laskin כתב:המחשב הנכחי שלי עובר לאחי בתמורה למימון חלק מהמחשב :P
כך ששום דבר אני לא יכול להוציא ממנו.

אני קונה צורב בלו ריי מאחר ואני אשמח לנגן בלו ריי במחשב. יש לי כמה סרטים, ובכל אופן - מדובר בעוד/פחות 200 שקל, זה לא הכי קריטי.
אני חייב צורב מאחר וחברה שלי גננת והיא צריכה לעשות אוספים לאירועים מכל מני דיסקים שיש לה.
אחרת ברור שלא הייתי לוקח בכלל כונן :)

בקשר לזכרון - זה תמיד טוב להשקיע בו קצת יותר, באמת תוספת זניחה ביחס לעבודה שלא אתעסק איתו יותר בארבע השנים הקרובות.

ותודה!
רק שיגיעו כבר הכרטיסים לארץ במחיר הגיוני...
אני לא חושב שהם אמורים לעלות הרבה יותר מ-1500 שקל.

רק תקח בחשבון שבשביל לנגן סרטי בלוריי, תצטרך תוכנה מיוחדת.
אין לי מושג איזו תוכנה עושה עבודה טובה עם סרטי בלוריי.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 14:29

וואלה?? אם כך אוותר ואקנה רגיל.
גם ככה יהיה לי ONE או PS4 ועד אז אני אשמור על הPS3 שלי כנגן הבלוריי בבית.
במאתיים שקל האלה אקנה מאוורר טוב יותר למעבד :)

הלכתי עכשיו לKSP ממול המשרדים שלנו, לא אהבתי את האיש שדיבר איתי/עשה לי את ההצעה...
כששאלתי אם הוא ישקיע ויסתיר עבורי את הכבלים כמו שצריך - קיבלתי תשובה של "תרכיב לבד" או משהו בסגנון :/
בארה"ב זה לא היה קורה! ^_^

בכל אופן, אין להם עדיין צפי לכרטיסים, וגם חגים עכשיו, אז כנראה אאלץ להזמין אותו רק אחרי סוכות, ועד אז הם יגיעו...
אבל עדיין - יהיה נחמד לקבל מפרט סופי בהחלט! המחיר של החלקים רק יכול לרדת עד אז.

אני אנסה להשיג את פלונטר ולראות אם יתנו לי הנחה במידה ואזמין 4 כרטיסים כאלה...

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 14:32

Laskin כתב:יקר מדי ולא אזמין מאמאזון בגלל שאני מפחד שבמכס יפתחו ויגעו בו...
אני מחכה שיהיה סביב ה-1500, אין סיבה שאוציא סתם עוד אלף שקל כדי להיות ראשון שיקנה. אזמין אולי מKSP כשאזמין את המחשב.

אגב, אני מזמין 2 כאלו, יחד עם חבר (שקנה איתי גם את הקודם, וזה שלפניו), כך שהם יאלצו להביא לנו 4 כרטיסים כאלו :D
ולא אזמין מאווררי LED כי אני שונא שיוצא לי אור מהמחשב! הוא בסלון, ואז זה מציק כשרואים סרט

אין שום סיבה שהמכס יפתחו לך את הקופסה ויחטטו במה שיש בפנים.. הזמנתי הרבה מהאינטרנט (הרבה) ואף פעם לא פתחו לי את הקופסה.

למעשה אם אני אקנה את ה 970 אני אזמין מ Amazon.

ולגבי ההרכבה , תרכיב לבד (בשבילי זה תענוג..) רק אם אתה יודע איך להרכיב.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 14:38

גם אין סיבה שהמכס יעשה את זה לרמקולים שקניתי פעם, או לסוללת הגיבוי שהזמנתי... במכס יש אנשים שממש אוהבים לפתוח דברים סתם :)
אבל בכל זאת - אם אני מזמין 4 כרטיסים מאמאזון - הם יקחו על כל אחד מהם משלוח? זה יהיה גדול/יקר מדי כדי לפתות את המכס לבדוק?

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 23 ספטמבר 2014, 14:39

Laskin כתב:יקר מדי ולא אזמין מאמאזון בגלל שאני מפחד שבמכס יפתחו ויגעו בו...

הערה קטנה - אין לך מה לפחד מאמזון וממיסים כי הם מחשבים את המיסים כבר בקנייה. תכנס לצ'ק אאוט ותראה כמה המחיר אחרי המשלוח והמיסים, זה שווה את זה כי אין לך שום עיסוק עם המכס. אני וכמה חברים שלי הזמנו מוצרים במאות דולרים ולא עוצרים במכס כי אמזון כבר מטפלת בזה. הפלאפון שלי עלה 205$ כולל מיסים ומשלוח, הגיע אחרי שבוע וחצי והמכס כבר שולם על זה.

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 14:51

Laskin אני הזמנתי את ה Xbox one שלי מ amazon בשווי של 2900 שקל והוא הגיע חדש לגמרי.. אין לך מה לדאוג בכלל, וכן אתה פשוט משנה את הכמות ל4 ותראה כמה יוצא לך

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 14:52

מהאמריקאי?

עריכה:
בדקתי, וזה אזל במלאי :(
אני דווקא מעדיף את אלו של GIGABYTE עם 3 מאווררים. הם שקטים כמו הMSI.

עריכה 2:
גם הMSI אזל שם...

זה היה ברור שהכרטיסים האלה יחטפו.
הם גם לא נמכרים ב-329, אלא 359, 369, ושל EVGA כמובן ב-399.

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 ספטמבר 2014, 14:58

Laskin כתב:מהאמריקאי?

עריכה:
בדקתי, וזה אזל במלאי :(
אני דווקא מעדיף את אלו של GIGABYTE עם 3 מאווררים. הם שקטים כמו הMSI.

כולם "אזלו" במלאי.. עוד מעט זה יתחדש, הקירור של Gigabyte גם מעולה, אבל הוא יותר יקר מהMSI

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ספטמבר 2014, 15:02

בעשר דולר... אתמודד :)
כשיחזור למלאי נראה כמה יקחו לי על משלוח

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 109 אורחים