נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Yahel12
Warrior

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Yahel12 » 30 ספטמבר 2014, 09:21

Laskin כתב:כנראה עד סוף השבוע יהיה אותו לכמה חנויות במרכז (הוא מופיע גם בזאפ)

אבל אני ממש רוצה את הG1 של גיגהבייט, ספציפית.
נקווה שיגיע עד שבוע הבא לאילת... :)

לא שיש לי משהו נגד Gigabyte, להפך אני חושב שזו אחת מהחברות שבאמת מייצרות דברים מעולים, אבל למה אתה דווקא נעול על כרטיס שלהם? MSI או EVGA או Asus עם קירור ה Strix גם כן מצוינים כשלעצמם.. שקול את הענייו (!)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 09:45

כי קראתי כמה וכמה ביקורות, והוא קר יותר ומעט מהיר יותר מהמתחרים.
יותר מMSI וASUS שאגב - אסוס ממש אכזבו לדעתי.
תראה את הטמפרטורות בLOAD:
http://www.guru3d.com/articles_pages/as ... iew,8.html
או את הביצועים:
http://www.guru3d.com/articles_pages/as ... ew,13.html
http://www.guru3d.com/articles_pages/as ... ew,21.html

הוא פשוט יותר טוב. אמנם רק בכמה אחוזים בודדים, אבל למה לי לקנות כרטיס אחר באותו מחיר, אם הוא קצת פחות טוב???

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 09:47

אגב - שאלה די חשובה:
האם הבקר של הXBOX ONE יעבוד על המחשב שלי אם יש לי את הקולט האלחוטי של הבקרים הקודמים?

אני פשוט רוצה להחליף את השלטים הנוכחיים, הם קצת "אכולים" והסטיקים קצת "מושכים" לכיוונים :/

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 30 ספטמבר 2014, 10:54

Laskin כתב:אגב - שאלה די חשובה:
האם הבקר של הXBOX ONE יעבוד על המחשב שלי אם יש לי את הקולט האלחוטי של הבקרים הקודמים?

אני פשוט רוצה להחליף את השלטים הנוכחיים, הם קצת "אכולים" והסטיקים קצת "מושכים" לכיוונים :/

לא. אין גרסה אלחוטית לבקר של הOne לפיסי, חוטית תצא בקרוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2014, 12:38

Yahel12 כתב:
לא שיש לי משהו נגד Gigabyte, להפך אני חושב שזו אחת מהחברות שבאמת מייצרות דברים מעולים, אבל למה אתה דווקא נעול על כרטיס שלהם? MSI או EVGA או Asus עם קירור ה Strix גם כן מצוינים כשלעצמם.. שקול את הענייו (!)

הG1 הוא כרגע ה980 וה970 הכי טוב בשוק וזה לא מפתיע, הסדרת WF שלהם היא כמעט תמיד הכי טובה בשוק.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 13:40

Death_119 כתב:לא. אין גרסה אלחוטית לבקר של הOne לפיסי, חוטית תצא בקרוב.

מה נסגר עם מיקרוסופט? לא בא להם להרוויח עוד מלא כסף כמו שעשו עם הבקר של ה360?
ממש משונה בעיניי... הם כרגע יצרני השלט הפופולרי ביותר בהפרש עצום לPC, שימכרו את החדשים כבר! :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2014, 13:46

Laskin כתב:
מה נסגר עם מיקרוסופט? לא בא להם להרוויח עוד מלא כסף כמו שעשו עם הבקר של ה360?
ממש משונה בעיניי... הם כרגע יצרני השלט הפופולרי ביותר בהפרש עצום לPC, שימכרו את החדשים כבר! :)

הם מוכרים אבל אתה משום מה חייב לחבר אותו עם הUSB למחשב. אתה יכול לקנות את זה ולהתחדש במתאם אלחוטי כשיהיה אבל כרגע זה מה יש :/

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 ספטמבר 2014, 13:58

גם עם ה360 לקח להם המון זמן עד שהם הוציאו מתאם אלחוטי מתאים לPC...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 14:18

DrKeo כתב:הם מוכרים אבל אתה משום מה חייב לחבר אותו עם הUSB למחשב. אתה יכול לקנות את זה ולהתחדש במתאם אלחוטי כשיהיה אבל כרגע זה מה יש :/

אני בספק שאוכל "להתחדש במתאם אלחוטי כשיהיה" כי גם לבקר ה-360 לא הוציאו מתאם בנפרד, ואגב - הייתה לו בעיית ייצור קשה מאוד, ו-3 מתאמים (!!!) נשרפו לי.
פשוט גם קניתי 3 בקרים, אז זה לא היה נורא כ"כ, אבל מסתבר שהייתי פשוט צריך ללכת, כמו שעשיתי עם המתאם השלישי שלי - לחשמלאי שילחים לי איזה צ'יפ, כפי שמתואר בוידאו הבא:

וכן, אשכרה באתי לחשמלאי בן ה-80 בחנות הענתיקה שלו, והראיתי לו את הוידאו כדי שידע מה להלחים :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 30 ספטמבר 2014, 14:25

Laskin כתב:
אני בספק שאוכל "להתחדש במתאם אלחוטי כשיהיה" כי גם לבקר ה-360 לא הוציאו מתאם בנפרד, ואגב - הייתה לו בעיית ייצור קשה מאוד, ו-3 מתאמים (!!!) נשרפו לי.
פשוט גם קניתי 3 בקרים, אז זה לא היה נורא כ"כ, אבל מסתבר שהייתי פשוט צריך ללכת, כמו שעשיתי עם המתאם השלישי שלי - לחשמלאי שילחים לי איזה צ'יפ, כפי שמתואר בוידאו הבא:

וכן, אשכרה באתי לחשמלאי בן ה-80 בחנות הענתיקה שלו, והראיתי לו את הוידאו כדי שידע מה להלחים :)

חבל שלא דיברת... עשיתי את זה בעבר לשני מתאמים שונים. זו הלחמה מטופשת שלוקחת שתי דקות...

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 14:28

כן, פשוט תארתי לעצמי שזה נשרף, וגם ככה בדיוק רציתי לקנות עוד אחד, אז אמרתי מילא... שהשני נשרף - בדיוק אחי ביקש ממני שלט אז קניתי עוד אחד... בשלישי כבר התחלתי לבדוק לעומק ^_^

אגב, הסתכלתי עכשיו ובאמת יש רסיבר לבדו באיזה 12-15 דולר, אבל לפחות בזמנו, כשהייתי צריך את זה - לא היה בשום מקום בארץ דבר כזה. וחיפשתי!!!

אבל עדיין - בין המקרה הראשון למקרה השלישי עברו שנים, ומיקרוסופט פשוט לא תיקנה משהו מאוד מאוד נפוץ. פשוט זילזול, ולא מתאים להם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2014, 15:12

היית צריך לדבר איתי, יש לי איזה 3 בבית ואף אחד לא התקלקל :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 ספטמבר 2014, 15:16

DrKeo כתב:בתאוריה כן, אפשרי, אתה מכיר משהו שעשה את זה אי פעם? אני לא. בנוסף הדרכים לעשות את זה לפני השתמשו בכל מני סקיילרים שלא נבנו לזה מה שהיה יוצר ארטאפקטים בתמונה (כמו למשל ללכת להגדרות גודל מסך בדרייברים). זאת פעם ראשונה שיש סופר רמפלינג בנוי פנימה לדרייבר של כרטיס מסך, בלי ארטאפקטים, בלי מאמץ, בלי דרכים עקומות. לא שזאת מהפכה, אבל זה בהחלט נחמד, ביחוד למי שרוצה להריץ משחק קצת יותר ישן ולכן המחשב שלו יריץ אותו ב4K בלי בעיות.

אני עשיתי את זה, וברגע שאתה מפעיל את זה פעם אחת (בסך הכל צריך לפתוח הגדרות נעולות של כרטיס מסך לרזולוציה מקסימלית ולoutput scaling) אז זה עוסד לכל המשחקים. אבל זה בזבוז זמן מוחלט משתי סיבות פשוטות:
1) SuperSampling הוא לא יעיל בטירוף. אתה בעצם מבזבז פה כח עיבוד לא רק על תמונה שהיא נניח פי 4 מהתמונה הסופית שתקבל ולכן 75% מכח העיבוד מתבזבזים, אלא שבשביל תמונה איכותית אתה צריך להפעיל אלגוריתם resampling טוב שממזער ארטיפקטים וגם הוא מצריך כח עיבוד נוסף.
2) Supersampling שלא מתבצע ברמת המשחק עצמו אלא ברמת הדרייבר של כרטיס המסך, לוקח את הbuffer הסופי של התמונה ומעביר את כולו resampling -וזה הופך את שכבת הטקסט של הUI לפחות חדה ופחות נוחה לקריאה, וכתלות במשחק זה יכול להעיק (תקף במיוחד במשחקי אסטרטגיה עם טקסט בפונט קטן יחסית). במשחקים (הבודדים) שבהם הSS מופעל במנוע המשחק עצמו, הרינדור מחדש מתבצע לפני שכבת הטקסט הדו מימדית שמתלבשת על המסך ולכן זה נראה הרבה יותר טוב מאשר ברמת הדרייברים.
בקיצור, אם כבר הוצאת כסף על כרטיס מסך שתומך מלכתחילה במשחקים ברזולוציות גבוהות כל כך - עדיף שפשוט תקנה מסך ברזולוציה גבוהה שבו תוכל להנות מאיכות התמונה המלאה (ככל שהרזולוציה עולה גם ככה הAA הופך לפחות רלוונטי). SS הוא בזבוז של זמן ומשאבים - הוא אולי יהיה לך רלוונטי במשחקים בני חצי עשור לפחות שאיתם גם ככה כרטיס המסך שלך מסוגל להתמודד בלי למצמץ ברזולוציות גבוהות יותר.

Laskin כתב:בדיוק בגלל זה אני קונה 2 כאלו :)
טוב, לא רק בגלל זה... אפילו RYSE לא רץ ב-1080P על 60FPS עם GTX 980, בהגדרות המקסימליות... אז בגלל ש-970 אחד לאו דווקא יספיק לי ל-3 השנים הקרובות - אני קונה כבר צמד.
לא תהיה דרישה מעל 8GB בשנים הקרובות.
ואני הבנתי שהדור החדש "אשם" בדרישות הVRAM הגבוהות, המפתחים התחילו להשתמש ביותר ויותר משאבים ובונים את המנועים שלהם בהתאם לחומרה מתקדמת יותר.

זה אכן המצב וזה קורה בכל פעם שיוצא דור חדש של קונסולות. המפתחים פתאום מיישרים קו עם החומרה החדשה ולכן מחשבים אישיים שיש להם overhead הרבה יותר גדול מקונסולות זוכים פתאום לדרישות חומרה מנופחות הרבה יותר. כדאי לזכור שגם בתקופה של הדור הקודם שתמך ב-512MB זיכרון משולב בלבד לא לקח הרבה זמן עד שמשחקים התחילו לדרוש פי 2 ויותר כדרישות אופטימליות ואפילו מינימליות (Just Cause 2 למשל יצא ב-2009 וכבר דרש מינימום 2GB של זיכרון).

מאחר ומפתחי משחקים היום יכולים להקצות 4GB ויותר מתוך ה-5GB+ של הקונסולות רק בשביל המשאבים הגרפיים של המשחק, כלל אצבע פשוט הוא שבעוד שלוש שנים בערך הדרישות המינימליות ממשחקי PC יהיו 8GB ויותר. מי שבונה היום על לקנות כרטיס מסך שישאיר אותו "רגוע" שלוש שנים קדימה ויותר משלה את עצמו לדעתי, ואם אתם מתכננים על מסך 4K בעתיד הקרוב או רחוק אז בכלל. שימו לב שדרישות המשחקים התובעניות היום מתייחסות בכלל למשחקי Cross Gen שעוד רצים על גרוטאות הדור הקודם - ולא למנועי משחק שפותחו בלעדית רק עבור קונסולות הדור הבא והPC שיהיו יותר תובעניים מטבעם.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 15:18

ההבדלים בין HIGH לULTRA בSHADOW OF MORDOR:
http://www.dsogaming.com/screenshot-new ... omparison/
מה שדורש 6GB VRAM משום מה...
ואין שום הבדל. כלום.
אבל מי יודע, אולי יצא עדכון עם המשחק לטקסטורות גבוהות יותר... כמו שהיה עם סקיירים

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 30 ספטמבר 2014, 15:24

swym כתב:זה אכן המצב וזה קורה בכל פעם שיוצא דור חדש של קונסולות. המפתחים פתאום מיישרים קו עם החומרה החדשה ולכן מחשבים אישיים שיש להם overhead הרבה יותר גדול מקונסולות זוכים פתאום לדרישות חומרה מנופחות הרבה יותר. כדאי לזכור שגם בתקופה של הדור הקודם שתמך ב-512MB זיכרון משולב בלבד לא לקח הרבה זמן עד שמשחקים התחילו לדרוש פי 2 ויותר כדרישות אופטימליות ואפילו מינימליות (Just Cause 2 למשל יצא ב-2009 וכבר דרש מינימום 2GB של זיכרון).

מאחר ומפתחי משחקים היום יכולים להקצות 4GB ויותר מתוך ה-5GB+ של הקונסולות רק בשביל המשאבים הגרפיים של המשחק, כלל אצבע פשוט הוא שבעוד שלוש שנים בערך הדרישות המינימליות ממשחקי PC יהיו 8GB ויותר. מי שבונה היום על לקנות כרטיס מסך שישאיר אותו "רגוע" שלוש שנים קדימה ויותר משלה את עצמו לדעתי, ואם אתם מתכננים על מסך 4K בעתיד הקרוב או רחוק אז בכלל. שימו לב שדרישות המשחקים התובעניות היום מתייחסות בכלל למשחקי Cross Gen שעוד רצים על גרוטאות הדור הקודם - ולא למנועי משחק שפותחו בלעדית רק עבור קונסולות הדור הבא והPC שיהיו יותר תובעניים מטבעם.

דווקא אני די חותם על זה ששני כרטיסים של 770 היו מחזיקים לי 3 שנים בהגדרות גבוהות, אבל כמובן שרק ב-1080P.
אבל כמו שציינתי - נראה לי שירדתי מזה ואקנה 770 אחד, ואנסה למכור אותו ולהחליף עם הסדרה הבאה שתצא, ואקנה שניים מסדרה 1070, או אחד מסדרה 1080.

ומאחר ואני לא מתכנן לקנות טלויזיה בשלוש השנים הבאות - אז 4K לא מדבר אליי.
מבחינתי כל ה-4K הזה הוא קצת כמו הלייזר דיסק = טכנולוגיית ביניים לפני הדבר האמיתי :)
הטלויזיה הבאה שלי תהיה 80 אינץ', OLED ו-8K
:D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ספטמבר 2014, 15:39

swym כתב:אני עשיתי את זה, וברגע שאתה מפעיל את זה פעם אחת (בסך הכל צריך לפתוח הגדרות נעולות של כרטיס מסך לרזולוציה מקסימלית ולoutput scaling) אז זה עוסד לכל המשחקים. אבל זה בזבוז זמן מוחלט משתי סיבות פשוטות:
1) SuperSampling הוא לא יעיל בטירוף. אתה בעצם מבזבז פה כח עיבוד לא רק על תמונה שהיא נניח פי 4 מהתמונה הסופית שתקבל ולכן 75% מכח העיבוד מתבזבזים, אלא שבשביל תמונה איכותית אתה צריך להפעיל אלגוריתם resampling טוב שממזער ארטיפקטים וגם הוא מצריך כח עיבוד נוסף.
2) Supersampling שלא מתבצע ברמת המשחק עצמו אלא ברמת הדרייבר של כרטיס המסך, לוקח את הbuffer הסופי של התמונה ומעביר את כולו resampling -וזה הופך את שכבת הטקסט של הUI לפחות חדה ופחות נוחה לקריאה, וכתלות במשחק זה יכול להעיק (תקף במיוחד במשחקי אסטרטגיה עם טקסט בפונט קטן יחסית). במשחקים (הבודדים) שבהם הSS מופעל במנוע המשחק עצמו, הרינדור מחדש מתבצע לפני שכבת הטקסט הדו מימדית שמתלבשת על המסך ולכן זה נראה הרבה יותר טוב מאשר ברמת הדרייברים.
בקיצור, אם כבר הוצאת כסף על כרטיס מסך שתומך מלכתחילה במשחקים ברזולוציות גבוהות כל כך - עדיף שפשוט תקנה מסך ברזולוציה גבוהה שבו תוכל להנות מאיכות התמונה המלאה (ככל שהרזולוציה עולה גם ככה הAA הופך לפחות רלוונטי). SS הוא בזבוז של זמן ומשאבים - הוא אולי יהיה לך רלוונטי במשחקים בני חצי עשור לפחות שאיתם גם ככה כרטיס המסך שלך מסוגל להתמודד בלי למצמץ ברזולוציות גבוהות יותר.

זה אכן המצב וזה קורה בכל פעם שיוצא דור חדש של קונסולות. המפתחים פתאום מיישרים קו עם החומרה החדשה ולכן מחשבים אישיים שיש להם overhead הרבה יותר גדול מקונסולות זוכים פתאום לדרישות חומרה מנופחות הרבה יותר. כדאי לזכור שגם בתקופה של הדור הקודם שתמך ב-512MB זיכרון משולב בלבד לא לקח הרבה זמן עד שמשחקים התחילו לדרוש פי 2 ויותר כדרישות אופטימליות ואפילו מינימליות (Just Cause 2 למשל יצא ב-2009 וכבר דרש מינימום 2GB של זיכרון).

כן זה שואב משאבים אדיר, אבל איכות התמונה מושלמת. זאת הסיבה שאמרתי ללסקין שזה טוב בעיקר למשחקים ישנים, אני בטוח שהוויצ'ר 2 למשל ירוץ לו יופי בSS. חוץ מזה אתה לא חייב פי 4 רזולוציה, אתה יכול גם פי 2 או פי 1.5. אם יש לך משחק שרץ בהרבה יותר מ60FPS (ועם 980GTX רוב המשחקים רצים בהרבה יותר מ60FPS) אז אתה יכול בכיף להפעיל את זה. בחלק תוכל ל4K, בחלק ל2.5K, תלוי בהגדרה שלך למשחק.

בנושא האקסטרה OVER HEAD של הסקיילר, הוא לוקח הרבה פחות זמן מאשר AA שהיית שם אם לא היית משתמש בSS (נניח X4MSAA או אפילו X2) כך שלהתחשב בזה שאתה מכבה את הAA הקיים, הביצועים שתקבל הם אפילו קצת יותר טובים משל 4K שהיית משתמש אם היה לך מסך 4K פשוט כי אתה לא מפעיל אף AA מעבר לזה. להגיד "פשוט תקנה מסך 4K" זה נורא נחמד, גם "פשוט תביא 2000 שקל" זה פשוט להגיד.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 30 ספטמבר 2014, 20:21

מיקרוסופט קופצים על 9 וקוראים לזה ווינדוס 10.

http://live.theverge.com/microsoft-wind ... live-blog/

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 ספטמבר 2014, 20:49

אז אם גם זו מערכת הפעלה זוגית, איפה היא נופלת במיתוס ה"אחת טובה-אחת גרועה-אחת טובה"?
זה מאוד מבלבל.

הם לא הראו משהו לא צפוי. הכל כפי שהיה ברור שיהיה. מערכת הפעלה שמשנה לבד את הדרך שבה היא פועלת, בהתאם לממשק שבו משתמשים. יש התחל לעכבר ומקלדת:
תמונה
ויש התחל למכשירי מגע (די מוכר, סה"כ):
תמונה

אותו רעיון של ווינדוס 8, עם ביצוע (כנראה) עדיף. אותה מערכת הפעלה, למגוון מכשירים:
"Windows 10 will run on the broadest types of devices ever."

אפילו יותר מזה - הם איחדו את מערכת ההפעלה גם עם זו של הטלפונים. מערכת הפעלה משותפת למחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים (למרות שלא יהיה שולחן עבודה בטלפונים). פשוט עשו את הצעד הבא עם החזון המקורי של ווינדוס 8:
We're trying to blend the experience across PCs, tablets. The best way to think of it, it will be a natural step forward from the Windows 8.1 model.

בקיצור, בול מה שחשבנו שזה יהיה.

תמחור לא יוכרז היום. גם לא תאריך יציאה מדויק, אלא רק "מאוחר יותר ב2015".

תמונה
תמונה

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 30 ספטמבר 2014, 21:13

נשמע מעניין, אבל כמו עם ה Xbox One שעמוסה בשלוש מערכות הפעלה זה לא נראה מבטיח לאנשים כמונו שרוצים לשחק.. נחיה ונראה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 30 ספטמבר 2014, 22:24

Yahel12 כתב:נשמע מעניין, אבל כמו עם ה Xbox One שעמוסה בשלוש מערכות הפעלה זה לא נראה מבטיח לאנשים כמונו שרוצים לשחק.. נחיה ונראה

אני לא חושב שמדובר פה על 3 מערכות הפעלה, כמו בONE.
זה פשוט מערכת הפעלה אחת, שיכולה לשנות את העיצוב שלה, בהתאם לממשק שבו משתמשים ויכולה לעשות את זה גם תוך כדי עבודה (עבור מכשירים שתומכים ביותר ממצב עבודה אחד).

אין סיבה להניח שיהיה כאן איזה overhead גדול ממה שיש היום. אפילו לא יהיה מפתיע אם הoverhead יהיה אפילו יותר קטן משל ווינדוס 8 המאוד יעילה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2014, 00:16

Nucleus_Dawn כתב:אפילו יותר מזה - הם איחדו את מערכת ההפעלה גם עם זו של הטלפונים. מערכת הפעלה משותפת למחשבים, טאבלטים וטלפונים חכמים (למרות שלא יהיה שולחן עבודה בטלפונים). פשוט עשו את הצעד הבא עם החזון המקורי של ווינדוס 8:

בקיצור, בול מה שחשבנו שזה יהיה.

מוזר כי לי זה נראה בול חלונות 7:
"When you put all that together, the end result looks a lot like Windows 7. That's intentional. Microsoft's Joe Belfiore pointed to the millions of customers still using Windows 7, and said the company wants to make their transition to Windows 10 much more comfortable than the unfamiliar leap to Windows 8 two years ago. "We want all these Windows 7 users to have the sentiment that yesterday they were driving a first-generation Prius, and now with Windows 10 it's like a Tesla."

אפילו יותר להדגיש את זה, מתוך הHands on של The Verge:
"While Microsoft pushed hard with touch on Windows 8, Windows 10 is the complete opposite. If you mouse into the corners to find the tricky Charms Bar they no longer trigger and frustrate. Instead, you're greeted with the familiar Windows desktop and Start Menu from the moment you use Windows 10. It's Windows 7 right now and very early in its development, but it has some interesting improvements waiting inside."

"It might look like Windows 10 is just another Windows 7, but hopefully once the company is done tidying up the Windows desktop it will look and feel like a lot more."
(אגב הכותרת שלהם לפוסט של הכתבה בפייסבוק הוא "Windows 10 is Windows 7")
הגרסה הקצרה, חלונות 10 זה הפוסט שכתבתי אחרי שניסיתי את חלונות 8 והזדעזתי. חלונות 10 אומר בדיוק מה שאמרתי אז בויכוח ההוא עם SWYM וסוויס, חלונות 8 היא מערכת עם UI שבור כי היה בה שני UI יחד, האחד למכשירי טאצ' והשני לעכבר ומקלדת ומשום מה שמו דגש דווקא על זה של הטאצ. הם אפילו אומרים את זה במפורש:
" "In Windows 8 when users launched a modern app, it sort of had a different environment," Belfiore said. "We don't want that duality. We want users on PCs with mice and keyboards to have their familiar UI."".

עכשיו מיקרוסופט מתקנים את זה, עושים "גרסת" חלונות לכל אחד, בדיוק כמו שזה צריך להיות. זה שהקרביים מאחור הם אותו דבר זה לא ממש רלוונטי, מה שחשוב הוא שלכל מערכת יש את הUI שלה ולא נותנים למשתמש עכבר מקלדת להתעסק עם פריק של הטבע שלא נועד לו בכלל. הם פשוט לקחו צעד לאחור מחלונות 8 ועשו סוג של יצור כלאיים בין חלונות 7 לחלונות 8 ואז בנו על זה פיצ'רים חדשים כמו קורטנה או המולטי דסקטופ.

אגב, את השם חלונות 10 לא ממש הבנתי אפילו שהוא מתגלגל לא רע מהלשון.

מי שירצה יוכל להוריד את הגרסה המוקדמת של חלונות 10 בחינם כבר מחר. preview.windows.com

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 01 אוקטובר 2014, 02:20

DrKeo כתב:מוזר כי לי זה נראה בול חלונות 7:
"When you put all that together, the end result looks a lot like Windows 7. That's intentional. Microsoft's Joe Belfiore pointed to the millions of customers still using Windows 7, and said the company wants to make their transition to Windows 10 much more comfortable than the unfamiliar leap to Windows 8 two years ago. "We want all these Windows 7 users to have the sentiment that yesterday they were driving a first-generation Prius, and now with Windows 10 it's like a Tesla."

אפילו יותר להדגיש את זה, מתוך הHands on של The Verge:
"While Microsoft pushed hard with touch on Windows 8, Windows 10 is the complete opposite. If you mouse into the corners to find the tricky Charms Bar they no longer trigger and frustrate. Instead, you're greeted with the familiar Windows desktop and Start Menu from the moment you use Windows 10. It's Windows 7 right now and very early in its development, but it has some interesting improvements waiting inside."

"It might look like Windows 10 is just another Windows 7, but hopefully once the company is done tidying up the Windows desktop it will look and feel like a lot more."
(אגב הכותרת שלהם לפוסט של הכתבה בפייסבוק הוא "Windows 10 is Windows 7")
הגרסה הקצרה, חלונות 10 זה הפוסט שכתבתי אחרי שניסיתי את חלונות 8 והזדעזתי. חלונות 10 אומר בדיוק מה שאמרתי אז בויכוח ההוא עם SWYM וסוויס, חלונות 8 היא מערכת עם UI שבור כי היה בה שני UI יחד, האחד למכשירי טאצ' והשני לעכבר ומקלדת ומשום מה שמו דגש דווקא על זה של הטאצ. הם אפילו אומרים את זה במפורש:
" "In Windows 8 when users launched a modern app, it sort of had a different environment," Belfiore said. "We don't want that duality. We want users on PCs with mice and keyboards to have their familiar UI."".

עכשיו מיקרוסופט מתקנים את זה, עושים "גרסת" חלונות לכל אחד, בדיוק כמו שזה צריך להיות. זה שהקרביים מאחור הם אותו דבר זה לא ממש רלוונטי, מה שחשוב הוא שלכל מערכת יש את הUI שלה ולא נותנים למשתמש עכבר מקלדת להתעסק עם פריק של הטבע שלא נועד לו בכלל. הם פשוט לקחו צעד לאחור מחלונות 8 ועשו סוג של יצור כלאיים בין חלונות 7 לחלונות 8 ואז בנו על זה פיצ'רים חדשים כמו קורטנה או המולטי דסקטופ.

אגב, את השם חלונות 10 לא ממש הבנתי אפילו שהוא מתגלגל לא רע מהלשון.

מי שירצה יוכל להוריד את הגרסה המוקדמת של חלונות 10 בחינם כבר מחר. preview.windows.com

לא ברור לי איך הטענות שהיו בעיות בעיצוב של ווינדוס 8, סותרות את העובדה שווינדוס 10 ממשיכה בדיוק באותו חזון, עם ביצוע עדיף.

זה שהקרביים זה אותו הדבר, זה הדבר הכי חשוב. זה הדבר שמייקרוסופט משקיעה בו כמות עצומה של משאבים. זה הדבר שמייקרוסופט מתרכזת בו בשיווק ובמסרים שהיא מעבירה. זה הדבר שמייקרוסופט טוענת שישפיע באופן משמעותי על המפתחים ועל המשתמשים. לא חשוב? תגיד את זה למייקרוסופט, שגם מסדרת את התאגיד כולו כך שהחבר'ה שעובדים על מערכת ההפעלה של הטלפונים, הטאבלטים והמחשבים יעבדו ביחד, גם דואגת להזכיר את זה בכל משפט שני בתצוגה של ווינדוס 10 וגם דואגת להדגיש את זה בפרסום.

ככה פרסמו את ווינדוס 8:
תמונה

ככה מפרסמים את ווינדוס 10:
תמונה
בהצלחה להסביר איך זה שונה לחלוטין.

אתה רוצה לקרוא לזה צעד אחורה? אחלה. אני רואה איך הם ממשיכים ללטש את הביצוע לאותו החזון שהתחיל עם ווינדוס 8.
אם כולם יחשבו כמוך, שמדובר בווינדוס 7, אז מייקרוסופט עשו את העבודה השיווקית שלהם כמו שצריך והם הולכים לגרום לכל מי ששונא את ווינדוס 8, לשדרג למערכת הפעלה שעושה בדיוק את מה ש8 עושה, רק יותר טוב. תכלס, זה 7 ו-וויסטה all over again. אותו חזון - ביצוע יותר טוב.
תכלס, אם זה יעבוד, אז או שהם מבריקים, או שפשוט התפיסה של "מערכת טובה - מערכת רעה - מערכת טובה" הרבה יותר חזקה מהם ואין להם באמת את האפשרות לשלוט באיך שהציבור תופס את מערכת ההפעלה הבאה שלהם.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוקטובר 2014, 02:40

אין בהם שום גאונות, כתבתי את כל הבעיות של חלונות 8 ומה צריך לעשות כדי לתקן אותם כבר לפני שנתיים בvgames וזה בול מה שמיקרוסופט עשו עם חלונות 10. זה לא צעד לאחור בקטע רע, זה צעד שמרחיק את כל מה שהוא חלונות 8 בpc (לא בטבלטים כי דוגרי בטבלטים חלונות 8 היה אחלה, הוא אשכרה נבנה בשבילם) שהיה ברובו רע, החזרה של ממשק pc ואז הוספה של קמצוצון של חלונות 8 שכן היה טוב.

חלונות 8 היה כשל כי הוא היה שתי מערכות ui באחת כשכל אחת מהן לקתה בחסר בתחומים מסויימים. זה כאילו משתמשי העכבר מקלדת עברו כפיה לממשק מגע בשביל לעשות דברים מסויימים ומשתמשי מגע עברו כפיה לממשק עכבר בשביל דברים מסויימים. זה היה ״מצב הפסד הפסד״ לכולם. כאן עשו מה שצריך, כל מכשיר והממשק שלו והעיקר הוא שמשתמשי הpc מקבלים ממשק עכבר מקלדת אמיתי, דבר שלא היה קיים בחלונות 8 באמת.

וזה שמאחור זה אותו דבר, לא באמת מעניין אותי כיוזר. הטלפון והמחשב מריצים אותו דבר? יופי, איך זה אכפת לי? כל עוד גרסת הpc שרצה על המחשב שלי מדברת כמו שצריך עם הטלפון חלונות שלי והטאבלט אז הכל אחלה, מה שקורה מאחורי הקלעים זאת בעיה של מיקרוסופט והמפתחים. גם נראה לי שכל נושא האפליקציה שרצה על 5״ ו-40״ היא אותו דבר נשמע לי שטויות. אי אפשר לעשות את אותה אפליקציה לאייפון ואייפד, זה פשוט לא מרגיש טוב. וכל ההבדל שיש בינהם זה כמה אינטשים, אז מסך pc של 28״ עם עכבר מקלדת וטלפון 4.8״ מגע ישתפו את אותה אפליקציה? זה נשמע, שוב בדיוק כמו חלונות 8, רעיון רע.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 01 אוקטובר 2014, 03:17

DrKeo כתב:אין בהם שום גאונות, כתבתי את כל הבעיות של חלונות 8 ומה צריך לעשות כדי לתקן אותם כבר לפני שנתיים בvgames וזה בול מה שמיקרוסופט עשו עם חלונות 10. זה לא צעד לאחור בקטע רע, זה צעד שמרחיק את כל מה שהוא חלונות 8 בpc (לא בטבלטים כי דוגרי בטבלטים חלונות 8 היה אחלה, הוא אשכרה נבנה בשבילם) שהיה ברובו רע, החזרה של ממשק pc ואז הוספה של קמצוצון של חלונות 8 שכן היה טוב.

חלונות 8 היה כשל כי הוא היה שתי מערכות ui באחת כשכל אחת מהן לקתה בחסר בתחומים מסויימים. זה כאילו משתמשי העכבר מקלדת עברו כפיה לממשק מגע בשביל לעשות דברים מסויימים ומשתמשי מגע עברו כפיה לממשק עכבר בשביל דברים מסויימים. זה היה ״מצב הפסד הפסד״ לכולם. כאן עשו מה שצריך, כל מכשיר והממשק שלו והעיקר הוא שמשתמשי הpc מקבלים ממשק עכבר מקלדת אמיתי, דבר שלא היה קיים בחלונות 8 באמת.

וזה שמאחור זה אותו דבר, לא באמת מעניין אותי כיוזר. הטלפון והמחשב מריצים אותו דבר? יופי, איך זה אכפת לי? כל עוד גרסת הpc שרצה על המחשב שלי מדברת כמו שצריך עם הטלפון חלונות שלי והטאבלט אז הכל אחלה, מה שקורה מאחורי הקלעים זאת בעיה של מיקרוסופט והמפתחים. גם נראה לי שכל נושא האפליקציה שרצה על 5״ ו-40״ היא אותו דבר נשמע לי שטויות. אי אפשר לעשות את אותה אפליקציה לאייפון ואייפד, זה פשוט לא מרגיש טוב. וכל ההבדל שיש בינהם זה כמה אינטשים, אז מסך pc של 28״ עם עכבר מקלדת וטלפון 4.8״ מגע ישתפו את אותה אפליקציה? זה נשמע, שוב בדיוק כמו חלונות 8, רעיון רע.

על מה אתה מדבר? אני משתמש בווינדוס 8, מאז שהיא יצאה ואין שום דבר שאני לא יכול לעשות עם עכבר ומקלדת. היו דברים מאוד מסוימים שאולי היו פחות נוחים (גם לא בטוח שללחוץ על משהו בתפריט שטוח פחות נוח מללחוץ על אייקון בתיקייה. כנראה רק שונה והיה צריך להתרגל אליו), אבל רובם נעלמו, כלא היו, ב8.1.
דווקא הטענה לגבי זה שהמערכת עדין לא מושלמת למגע, נכונה במידה מסוימת. יש מגוון הגדרות (למשל הגדרות השפה), שמצריכות להגיע למקומות מסוימים בלוח הבקרה. אפשר להגיע דרך התפריטים בmodern UI עד לשלב מתקם יחסית, אבל אז המערכת מביאה אותך למסך השפות בחלון רגיל ושם באמת יותר נוח להשתמש בעכבר ומקלדת. עושה רושם שגם את זה 10 מנסה לשפר, עם זה שהכפתורים בחלונות הופכים לגדולים יותר, כשהמערכת מזהה שימוש בממשק מגע, אבל ראינו משהו דומה ב7 ולא בטוח בכלל שזה יהיה נוח מספיק.

מה שווינדוס 8 הביאה זה שתי מערכות UI, שהמשתמש יכול להחליט איזו מהן הוא מעדיף. משתמשי העכבר והמקלדת יכלו להשאר באותו UI קלאסי של ווינדוס 7, שגם קיים במלואו ב8 ומשתמשי מגע קיבלו ממשק חדש, שמתאים להם (גם אם הוא לא היה מושלם).
ברצינות. יש אפס דברים שאני יכול לעשות עם מקלדת ועכבר בווינדוס 7 ולא יכול לעשות עם מקלדת ועכבר ב8.
הטענה הלא נכונה בעליל הזאת מקובלת, אם היה מדובר באיזה הדיוט שלא יודע מה זה מקש ווינדוס במקלדת, או שלא מבין שמחשב עם i3 הוא לא מחשב ישן, אבל ממישהו כמוך? זה סתם מגוחך, כי ברור שאתה יודע שזה לא נכון כלל ושאין באמת בעיה של שימושיות בעכבר ומקלדת ב8, אלא רק עניין של תוספת לחיצות/פעולות, במקרים הכי קיצוניים. חוסר נוחות, או התרגלות למשהו חדש, זה רחוק מאוד מחוסר יכולת לעשות משהו.
בחלונות 8 יש ממשק מקלדת ועכבר אמיתי. מאז שהמערכת יצאה לא השתמשתי בה עם שום דבר מעבר לעכבר ומקלדת ומעולם לא הרגשתי צורך במסך מגע.

הגאונות לא קשורה לתיקונים שהם עושים לווינדוס 8, עם 8.1 ועם 10. הגאונות היא שכמו שהם עשו עם 7 ו-וויסטה, הם הולכים לעשות עם 8 ו10. לתת ללקוחות שלהם בדיוק את הדבר שהם שונאים ולגרום להם לחשוב שהם מקבלים משהו שונה לחלוטין.
שוב - יכול להיות שזה לא קשור אליהם ושהמיתוס המעגלי שהם תקועים בו זכה לחיים משל עצמו.

איך לך כיוזר משנה שלמפתח הרבה יותר קל ליצור תכנים למגוון גדול יותר של מכשירים? זה די אלמנטרי, לא? אתה מקבל יותר תכנים ותכנים יותר טובים, כי יהיה צורך בפחות משאבים, על מנת לפתח אותם.
זה בלי לדבר על דברים הרבה יותר מתקדמים, כמו מכשירים שונים שבאמת מדברים אחד עם השני (וראינו בסרטוני הדגמה מזויפים כבר עשור, כי זה הגביע הקדוש של עולם הטכנולוגיה).
בנוסף, ברור שאתה רוצה את אותה אפליקציה, על מכשירים שונים. בגלל זה אתה רואה מידי פעם חדשות על כמה שזה נהדר שאפליקציה X הופכת להיות אוניברסלית. הרעיון הוא לא שהאפליקציה תעבוד אותו הדבר על הטלפון שלך ועל מסך המחשב. הרעיון הוא שהיא תהייה אותה האפליקציה, שתשנה את הדרך שבה היא פועלת, בהתאם למקום שממנו אתה ניגש אליה. זה הבסיס של 8. זה הבסיס של 8.1. זה הבסיס של 10.
אני לא מבין למה אתה כל כך מתאמץ לשכנע את עצמך ש10 הולכת לקחת איזה כיוון חדש. אתה חושב שזה רעיון רע לפתח מערכת הפעלה אחת למגוון מכשירים? אוקיי. טענה רלוונטית. ברור שמייקרוסופט לא מסכימים איתך. זה פשוט לא קשור לעובדה הפשוטה שווינדוס 10 ממשיכה את החזון של ווינדוס 8 ואפילו ממשיכה באותה מגמה של ליטושים ושינויים שראינו ב8.1.

---

אגב, בנוגע לשם, יש לי שני ניחושים אפשריים.
אפשרות אחת לבחירת השם היא because seven ate nine.
אפשרות שניה, היא שהמערכת תומכת ב10 סוגים של מכשירים. אפשר לראות בפרסומת הראשונה שהם הוציאו, שיש 10 מכשירים שונים שעליהם המערכת תעבוד:
תמונה
XBOX, מחשב נייח, מחשב נייד, מחשב היברידי, טאבלט, טאבלט קטן יותר, פאבלט, סמארטפון, משהו שנראה כמו המחשבים הקטנים האלו שעולים 10$, או משו וטלויזיה.
מייקרוסופט גם אמרו שברגע שהמערכת תחשף במלואה:
"I think you'll agree with us that it's a more appropriate name."

סתם ניחוש.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 01 אוקטובר 2014, 09:58

שחר, חבל על כל המלל. נדב יצא למסע צלב כנגד windows 8 וכבר מזמן מדובר באידאה פיקס... אתה לא תשכנע אותו שבסה"כ מדובר במערכת הפעלה טובה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 36 אורחים