Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Death_119 » 27 אוקטובר 2014, 13:49

bling כתב:מה זאת אומרת לא תומחר ב 500$? הנה הבאנדל הישר מהאתר של מייקרוסופט:
http://www.xbox.com/en-US/xbox-one/consoles/bundles/call-of-duty-advanced-warfare

עכשיו הוא בטח ירד ל 450$, ובספטמבר היה לך את הבאנדל שאתה בוחר משחק (כולם הלכו על דסטיני מן הסתם) והוא בא עם פורצה ככה שזה משחק חדש+ ישן ב 400$, עכשיו זה משחק חדש+ישן ב 350$, בנוסף אין הגבלה לשבוע-שבועיים אלא לכל עונת החגים ככה שבהחלט יש הבדל.

בנאדם בא לחנות ורואה את סוני מוכרת באנדל במחיר מגוחך של 450$ לעומת 350$ עם 2 משחקים אתה לא חושב שזה קצת מוגזם?

א. אתה צודק, הוא יתומחר ב-450, הוא באמת נמכר ב-100$ יותר משאר הבאנדלים.
ב. המבצע בספטמבר היה שונה, יכלת להוסיף איזה משחק שאתה רוצה לבאנדלים ספציפיים (פורצה, מאדן) או לחילופין סתם לקונסולה ללא כלום. המבצע היה בחירת משחק (שדרך אגב, כלל גם את וולפנשטיין, דיאבלו 3 ועוד...).
המבצע פה הוא מחיר נטו, הורידו לך את המחיר ב-50$, הם שונים בהטבה אבל מסתכמים באותו מבצע בסופו של יום כי עם ההפרש של 50$ אתה פשוט תקנה משחק.
פה אתה לא מקבל משחק, זה שיש באנדל של AC שמחלקים שני משחקים קודמים של AC זה סבבה ושסביר להניח שגם תקנה עוד משחק בנוסף לזה, זה בכלל מדהים. אבל זה עדיין אותו מבצע במהות.
ג. למה זה לא יעבוד? אני פשוט מסתכל על העבר, סוני לא הורידה מחיר, מייקרוסופט כן, זה עדיין לא גרם למייקרוסופט להתעלות על סוני, ההפך, סוני מכרה הכי הרבה ובהפרש הכי גדול בארה"ב מאז הפס2. אם יש לך יכולת לחזות בצורה טובה יותר, אני איתך.

למה שמשהו ירצה לקנות פס4 במחיר יותר יקר על פני אקסבוקס? יכולות להיות לזה כמה סיבות, כי חברים שלו סיפרו לו שהאקסבוקס זה קקה ושהיא חלשה משמעותית מהפס4 ולכן הוא צריך לקנות פס4, כי המשחקים שהוא אוהב נמצאים או יהיו בעתיד בפס4 ועוד... אין לי ספק שאם היה מדובר בהורה שקונה לילד שלו מתנה ללא שום הכרות מוקדמת אין שום סיבה שהוא יקנה פס4 על פני אקסבוקס לאור הפער במחיר, אבל זה כנראה לא המצב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 אוקטובר 2014, 13:56

Laskin כתב:לא יודע... ממש ממש יהיה קשה להתחרות עם SOM בשבילי. הוא הרבה יותר מהנה ממה שתארתי לעצמי לפני ששיחקתי בו.
ויש לנו את FC4 וAC:U שגם כן יכולים להתעלות אפילו על SOM.
אבל SUNSET תמיד מאוד קרץ לי. הבלעדי שהכי מעניין אותי על הONE, אפילו יותר מQUANTUM BREAK, למרות שהגיימפליי האחרון (עם ה"פלטפורמה") ממש החזיר לי את האמון בו.

אתה עושה פה יותר מדי הייפ ל SOM, אני מקווה שיעשו לו מבצע טוב בשישי השחור ב PSN או בחנות הדיגיטלית של אמאזון, אני חם עליו ועל וולפנשטיין, בעיקרון גמרתי עם הקניות שלי להשנה, לא נראה לי שאלך על AC או FC4, ואני מקנא רצח באלו שהתאפקו עם GTA5, איזו חוויה זה יכל להיות בשבילי לשחק אותו לראשונה בצורה נורמלית על הפס4 אבל אין לי עניין בו אחרי שסיימתי אותו.

אה ובקשר להפרש במחירים, אם סוני לא תוריד מחירים ההפרש קרוב יותר ל 100$ ואף יותר, הבאנדלים של סוני (בעונת החגים זה יהיה GTA5 ו FarCry4) נמכרים ב 450$ לעומת 350$ שיעלו אלו של מייקרוסופט וגם כוללים בחלקם 2 משחקים כמו יוניטי ובלאק פלאג ככה שההפרש הוא 100 ואף יותר וזה באמת כבר משמעותי מאוד גם לא בעונת החגים שמבצעים הרבה קניות אז על אחת כמה וכמה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 אוקטובר 2014, 14:07

Death_119 כתב:א. אתה צודק, הוא יתומחר ב-450, הוא באמת נמכר ב-100$ יותר משאר הבאנדלים.
ב. המבצע בספטמבר היה שונה, יכלת להוסיף איזה משחק שאתה רוצה לבאנדלים ספציפיים (פורצה, מאדן) או לחילופין סתם לקונסולה ללא כלום. המבצע היה בחירת משחק (שדרך אגב, כלל גם את וולפנשטיין, דיאבלו 3 ועוד...).
המבצע פה הוא מחיר נטו, הורידו לך את המחיר ב-50$, הם שונים בהטבה אבל מסתכמים באותו מבצע בסופו של יום כי עם ההפרש של 50$ אתה פשוט תקנה משחק.
פה אתה לא מקבל משחק, זה שיש באנדל של AC שמחלקים שני משחקים קודמים של AC זה סבבה ושסביר להניח שגם תקנה עוד משחק בנוסף לזה, זה בכלל מדהים. אבל זה עדיין אותו מבצע במהות.
ג. למה זה לא יעבוד? אני פשוט מסתכל על העבר, סוני לא הורידה מחיר, מייקרוסופט כן, זה עדיין לא גרם למייקרוסופט להתעלות על סוני, ההפך, סוני מכרה הכי הרבה ובהפרש הכי גדול בארה"ב מאז הפס2. אם יש לך יכולת לחזות בצורה טובה יותר, אני איתך.

למה שמשהו ירצה לקנות פס4 במחיר יותר יקר על פני אקסבוקס? יכולות להיות לזה כמה סיבות, כי חברים שלו סיפרו לו שהאקסבוקס זה קקה ושהיא חלשה משמעותית מהפס4 ולכן הוא צריך לקנות פס4, כי המשחקים שהוא אוהב נמצאים או יהיו בעתיד בפס4 ועוד... אין לי ספק שאם היה מדובר בהורה שקונה לילד שלו מתנה ללא שום הכרות מוקדמת אין שום סיבה שהוא יקנה פס4 על פני אקסבוקס לאור הפער במחיר, אבל זה כנראה לא המצב.

קודם כל יש הבדל בין להיות כבול לבאנדל של פורצה או מאדן לבין זה שפשוט מורידים לך עוד 50$, ברור שאם אתה אחד שבמקרה חולה על מאדן ודסטיני אז זה הכי משתלם שיש ואפשר לאמר שהמבצע מקביל, אבל אם לא בא לך על מאדן? זה ברור שמחיר בסיס של 350$ מדבר ליותר אנשים, במיוחד אם בא עם 2 משחקים (שרק אחד מהם הוא ישן, המשחק השני במקרה הוא אחד המבוקשים בעונת החגים והוא החדש ביותר בסדרה)

אני חושב שהפעם הפער בוטה במיוחד, גם אם אתה מגדיר אותו כתפיסתי בעיקר, 450 נגד 350 זה הבדל גדול וברור והילד יצטרך להתאמץ מאוד לשכנע את אמא שלו ששווה להוסיף 100$ לפס4 :)
כמו שלאסקין אמר, זו תקופה של קניות רבות ואנשים מחפשים לחסוך איפה שאפשר, 100$ חסכון לקונסולה בשביל הילד נשמע כמו ביג דיל עבור ההורה הממוצע.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 27 אוקטובר 2014, 14:08

שמע, אקשן האק-אנג-סלאש ממבט שלישי כמו DMC וGOW זה הסגנון האהוב עליי, וSOM אמנם הרבה יותר באטמן, אבל הוא אותו עקרון מבחינתי, בקרב... מלא מלא תרגילים וקומבואים וכו'. מת על זה.
ברור שיהיו שלא יאהבו, אבל לדעתי השילוב עם האנימציות והעולם של טולקין והאווירה ומערכת הנמסיס - המשחק פשוט מתאים לי מאוד. סורי אם זה אובר-הייפ :)
גם וולפנשטיין מעולה, חכה למבצעי החגים של סטים ותקנה אותו. אבל נטשתי אותו לחלוטין עד שאסיים את מורדור.
כנ"ל שאר המשחקים שלי, מלבד HEARTHSTONE כמובן, שאני עדיין משתדל לפתוח מדי פעם.
ואגב - HS יוצא למכשירי אייפון בהמשך השנה, שזה מעולה לי, כי אני אקבל אייפון 6 שבוע הבא כנראה ^_^ אשחק בו כל הזמן בערך, זו סכנה של ממש.

אני גם מקנא במי שלא שיחק בGTA5, אבל אשחק בו בשנה הבאה על הPC ואקבל את כל הבונוסים של הPR ORDER ואשלוט באונליין עם הדמות הקודמת שלי, שבגלל שקניתי את המשחק בהשקה והיו לו מלא בעיות באונליין - אז גם קיבלתי בזמנו פיצוי וירטואלי הולם, איתו רכשתי מכוניות ובית מפואר ^_^
בסינגל פלייר - אני אשחק בו עם כ"כ הרבה מודים שזה באמת לא ירגיש לי כמו אותו משחק.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 אוקטובר 2014, 14:35

הפרש שך 100$ היה אחד הגורמים העיקריים שנתנו לסוני יתרון התחלתי ומומנטום פסיכי שנמשך עד עכשיו.
מעניין מאוד לראות איך הפרש דומה ישפיע על הצד השני.
אני לא חושב שיהיה חכם מצד סוני לא להגיב לזה. במינימום, של המינימום, שימכרו את חבילת הבסיס ב350 ואת הבאנדלים בב400.

הבעיה במבצעים יחסית ארוכי טווח כאלה, היא שזה יוצר תפיסה לגבי כמה המכשיר שווה ואם המחיר שוב עולה, זה יכול לפגוע מאוד במכירות.
הורדת מחיר של סופ"ש, או שבוע, זה עוד בסדר, אבל הורדת המחיר הזאת תתחיל בשבוע הבא וזה חתיכת תקופה, עד חג המולד. לא רואה מישו קונה אחרי זה ONE ביותר מ350$.
מצד שני, אם יילך מספיק טוב, בכלל לא יפתיע שזה יהפוך להורדת מחיר קבועה (מה שאומר ירידה של 150$ מהמחיר המקורי, בשנה, שזה פסיכי).

---

ככל שאני קורא יותר על SO, הוא נשמע לא יותר מוצלח. אהבתי גם את הגישה הליברלית שלו למגדר. מאוד נחמד לראות התייחסות כזאת לנושא במשחק וידאו.
בנוגע לדיבורים על משחקי השנה - SOM ממש כיפיו הכל, אבל אני עדין לא רואה איך הוא יהיה יותר טוב מAC:U, או FC4. הם הולכים להיות מדהימים לפי דעתי ואני לא מצליח לחשוב על אף משחק מהשנה, שיכול להתחרות בהם. לפחות לא מאיך שאני מתרשם מהם כרגע.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 27 אוקטובר 2014, 14:48

אני לא רואה את סוני מורידה בשום מצב את הבסיס ל 350$, זה כבר יהיה כמעט להשוות עם מייקרוסופט ואתה בעצמך מספק את הסיבה העיקרית לכך שזה לא יקרה, זה יחדד את התפיסה שזהו השווי של הקונסולה ולכן לא יוכלו להחזיר עוד את המחיר ל 400, העצם היחידה שסוני תזרוק זה באנדל שמכסה את מחיר המשחק ב 400 שזה סכ״ה מקובל מאוד בתעשייה ולא יוצר תחושה שהמכשיר שווה פחות אלא שהיה מבצע עם באנדל שאולי פספסת אבל בבסיס המכשיר שווה לפחות 400$, ואם ירצו בעתיד יחזירו גם את הבאנדלים למחיר המקורי של 450$ למשך כל השנה עד לכריסמס הבא או יום שישי השחור שאולי יורידו שוב ל 400.

ככה אתה מעביר מסר שהמכשיר שווה 400 ושאם יש מבצע חד פעמי של באנדל שמכסה משחק אז זה בדיוק מה שהוא, חד פעמי, ולא כמו מייק שמי שקונה מכשיר בלי כלום ב 400$ אצלה הוא חתיכת פראייר עם ההוזלות והמבצעים התכופים שלה, היא יצרה תפיסה שאלא אם כן זורקת את כל העולם ואשתו כדאי לחכות למבצע טוב.

בקשר לקרב על ה GOTY, אני לא רואה משחק שעובר את הממוצע של ביונטה 2, מצד שני הוא על קונסולה גוססת והז׳אנר שלו לא מדבר לכולם (כשבאים לבחור GOTY בדר״כ כל חברי המערכת של האתר/ מגזין מחליטים ביחד ואם רובם לא שיחקו והתעניינו בביונטה הם יכולים לבחור בשם אחר שאולי פחות מוצלח באופן יחסי אבל פופולרי ואהוב יותר מבחינתם כמו SOM או AC, בחירה שמקובלת יותר על רוב חברי המערכת גם אם זה שסיקר את ביונטה וחושב שהוא משחק האקשן הטוב אי פעם מתנגד נחרצות :))

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 אוקטובר 2014, 14:59

Nucleus_Dawn כתב:הפרש שך 100$ היה אחד הגורמים העיקריים שנתנו לסוני יתרון התחלתי ומומנטום פסיכי שנמשך עד עכשיו.
מעניין מאוד לראות איך הפרש דומה ישפיע על הצד השני.
אני לא חושב שיהיה חכם מצד סוני לא להגיב לזה. במינימום, של המינימום, שימכרו את חבילת הבסיס ב350 ואת הבאנדלים בב400.

הבעיה במבצעים יחסית ארוכי טווח כאלה, היא שזה יוצר תפיסה לגבי כמה המכשיר שווה ואם המחיר שוב עולה, זה יכול לפגוע מאוד במכירות.
הורדת מחיר של סופ"ש, או שבוע, זה עוד בסדר, אבל הורדת המחיר הזאת תתחיל בשבוע הבא וזה חתיכת תקופה, עד חג המולד. לא רואה מישו קונה אחרי זה ONE ביותר מ350$.
מצד שני, אם יילך מספיק טוב, בכלל לא יפתיע שזה יהפוך להורדת מחיר קבועה (מה שאומר ירידה של 150$ מהמחיר המקורי, בשנה, שזה פסיכי).

---

ככל שאני קורא יותר על SO, הוא נשמע לא יותר מוצלח. אהבתי גם את הגישה הליברלית שלו למגדר. מאוד נחמד לראות התייחסות כזאת לנושא במשחק וידאו.
בנוגע לדיבורים על משחקי השנה - SOM ממש כיפיו הכל, אבל אני עדין לא רואה איך הוא יהיה יותר טוב מAC:U, או FC4. הם הולכים להיות מדהימים לפי דעתי ואני לא מצליח לחשוב על אף משחק מהשנה, שיכול להתחרות בהם. לפחות לא מאיך שאני מתרשם מהם כרגע.

היו הרבה סיבות לחוסר הצלחה של האקסבוקס אל מול הפס4. אם העניין היה מחיר, כולם היו קונים WII. זה שילוב של דברים לצד מיתוג של הקונסולה כחלשה משמעותית אל מול הפס4 ובחודשים הראשונים היה גם התהפכויות מצד מייקרוסופט של - "צריך קינקט, לא צריך קינקט", עד השבוע שבועיים תרם השיגור לא היה ברור אם הDRM שלהם בתוקף ועוד... לטעמי, בסופו של יום בגלל שהקהל הוא גיימרים ולא סתם קונים קזו'אלים (יש Attach rate של 5 ומעלה לשתי הקונסולות), מה ששיחק זה העובדה שהפס4 נתפסת כחזקה משמעותית וההבדלים הטכניים בין כל משחק שיוצא. בגלל זה גם בספטמבר לא הזיז לאיש המבצע של מייקרוסופט וכולם המשיכו לקנות פס4.
תמונה

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 27 אוקטובר 2014, 17:37

Sunset Overdrive קיבל 9.0 ב IGN.. לא חשבתי שהוא כזה טוב

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 27 אוקטובר 2014, 17:57

בסה''כ הוא מקבל ציונים די טובים. לא מפתיע אותי במיוחד, הוא נראה לי מגניב מהפעם הראשונה שראיתי אותו.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

SgtDonowitz
Warrior

הודעהעל ידי SgtDonowitz » 27 אוקטובר 2014, 18:22

הוא אחד המשחקים שיותר Pure Fun שיצא לי לשחק בהם, הבעיה שלי איתו הייתה שהוא בעצם מרגיש יותר מדי מבולגן והאוטו איים שם פשוט מוגזם. המשפט שאני לא אשכח שהמפתח של אינסומיה על המשחק כששיחקנו איתו היה "We know it doesn't make any sense, but we don't care, it super fun and that's what we care about"

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 אוקטובר 2014, 18:35

Death_119 כתב:היו הרבה סיבות לחוסר הצלחה של האקסבוקס אל מול הפס4. אם העניין היה מחיר, כולם היו קונים WII. זה שילוב של דברים לצד מיתוג של הקונסולה כחלשה משמעותית אל מול הפס4 ובחודשים הראשונים היה גם התהפכויות מצד מייקרוסופט של - "צריך קינקט, לא צריך קינקט", עד השבוע שבועיים תרם השיגור לא היה ברור אם הDRM שלהם בתוקף ועוד... לטעמי, בסופו של יום בגלל שהקהל הוא גיימרים ולא סתם קונים קזו'אלים (יש Attach rate של 5 ומעלה לשתי הקונסולות), מה ששיחק זה העובדה שהפס4 נתפסת כחזקה משמעותית וההבדלים הטכניים בין כל משחק שיוצא. בגלל זה גם בספטמבר לא הזיז לאיש המבצע של מייקרוסופט וכולם המשיכו לקנות פס4.

לאף אחד לא היה אכפת בספטמבר? המכירות של הONE גדלו באופן מאוד משמעותי.
ההצלחה של הONE לא באה בסתירה להצלחה העצומה של הPS4.

בכל מקרה, ככל שעובר הזמן, הפערים הטכניים הקטנים בין הקונסולות הופכים לפחות ופחות רלוונטים למכירות, בדיוק בגלל הסיבה שהזכרת. ככל שעובר הזמן, מי שקונה את הקונסולה הם אנשים שלא קוראים כתבות השוואה טכניות ומדברים על משחקים בפורומים ולכן הם גם לא מודעים וגם לא רואים את ההבדלים הטכניים. זה עוד בלי שמץ של קשר להאם הפער הזה הולך להפוך לקטן יותר, ככל שהמפתחים ילמדו את הONE הקצת יותר מסובכת לפיתוח, או לא.

ההשוואה לWII לא באמת רלוונטית. יש עניין של diminishing returns וברור שכאשר הפער הוא של דור, אז הכוח של הקונסולות משמעותי. כשהפער זעום, כמו עם הPS4 והONE, זה כבר הרבה פחות משנה.

היתרון המשמעותי ביותר של הPS4, היה, מההתחלה שהיא זולה ב100$. זה הדבר שהשפיע הכי הרבה על המכירות שלה - תפיסת הערך, שנובעת ממחיר נמוך, ביחס לתחרות הדומה מאוד.
בהמשך, המומנטום עשה את שלו.
עכשיו, מייקרוסופט אגרסיביים ויש להם יתרון דומה. הם פשוט צריכים לשווק את זה נכון, כמו שסוני עשו ואין ספק שהמספרים שלהם יהיו אפילו יותר מרשימים משהם היום.
תהייה עונת חגים מצוינת למייקרוסופט וסוני. הדור הזה התחיל נהדר :D

---

בלינג, אתה צודק. הגזמתי. באנדלים ב400$ זו באמת תגובה הרבה יותר הגיונית מצד סוני.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 27 אוקטובר 2014, 18:45

Death_119 כתב:היו הרבה סיבות לחוסר הצלחה של האקסבוקס אל מול הפס4. אם העניין היה מחיר, כולם היו קונים WII. זה שילוב של דברים לצד מיתוג של הקונסולה כחלשה משמעותית אל מול הפס4 ובחודשים הראשונים היה גם התהפכויות מצד מייקרוסופט של - "צריך קינקט, לא צריך קינקט", עד השבוע שבועיים תרם השיגור לא היה ברור אם הDRM שלהם בתוקף ועוד... לטעמי, בסופו של יום בגלל שהקהל הוא גיימרים ולא סתם קונים קזו'אלים (יש Attach rate של 5 ומעלה לשתי הקונסולות), מה ששיחק זה העובדה שהפס4 נתפסת כחזקה משמעותית וההבדלים הטכניים בין כל משחק שיוצא. בגלל זה גם בספטמבר לא הזיז לאיש המבצע של מייקרוסופט וכולם המשיכו לקנות פס4.

הPS4 אומנם חזקה יותר בחלק מהדברים מהXBO
אבל לא בצורה משמעותית מידי

לשתי הקונסולות מעבד ראשי מאוד דומה
ארד דיסק מאוד דומה
לשניהן כונן בלו רי סטנדרטי (משפיע על כמות הקבצים שמפתחות יכולות לדחוף לדיסק,ומהירות הקריאה -מה שמשפיע גם על הגירסאות הדיגיטליות )

הכרטיס מסך בPS4 כניראה חזק יותר ב30% ,אבל זה בעיקר נותן הבדל בין 1080P ל900P ,בחלק מהמישחקים

כן יש הבדל בזיכרון ,GDDR5 לPS4 ,מול DDR3 לXBO
אבל צריך ליזכור שלXBO יש תוספת של זיכרון גרפי לא הכי סטנדרטי ,שמפתחות יכולות לנצל ,(ככה שההבדל בסוגי הזיכרון ,משפיע בהתאם לסוג המישחק ולידע של המפתחת )

לשתי הקונסולות גם מערכת הפעלה יחסית כבדה לקונסולות ,ככה שאין ניצול מלא של כל החומרה באף מישחק

למעשה שתיהן אפשר להשוות ללפטופ מישחקים די חלש

אבל אין יתרון ענק לאף אחת מהן ,מה שחשוב זה הבילעדים ,כי אפילו הגימפאדים די דומים

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 27 אוקטובר 2014, 19:32

Nucleus_Dawn כתב:
לאף אחד לא היה אכפת בספטמבר? המכירות של הONE גדלו באופן מאוד משמעותי.
ההצלחה של הONE לא באה בסתירה להצלחה העצומה של הPS4.

בכל מקרה, ככל שעובר הזמן, הפערים הטכניים הקטנים בין הקונסולות הופכים לפחות ופחות רלוונטים למכירות, בדיוק בגלל הסיבה שהזכרת. ככל שעובר הזמן, מי שקונה את הקונסולה הם אנשים שלא קוראים כתבות השוואה טכניות ומדברים על משחקים בפורומים ולכן הם גם לא מודעים וגם לא רואים את ההבדלים הטכניים. זה עוד בלי שמץ של קשר להאם הפער הזה הולך להפוך לקטן יותר, ככל שהמפתחים ילמדו את הONE הקצת יותר מסובכת לפיתוח, או לא.

ההשוואה לWII לא באמת רלוונטית. יש עניין של diminishing returns וברור שכאשר הפער הוא של דור, אז הכוח של הקונסולות משמעותי. כשהפער זעום, כמו עם הPS4 והONE, זה כבר הרבה פחות משנה.

היתרון המשמעותי ביותר של הPS4, היה, מההתחלה שהיא זולה ב100$. זה הדבר שהשפיע הכי הרבה על המכירות שלה - תפיסת הערך, שנובעת ממחיר נמוך, ביחס לתחרות הדומה מאוד.
בהמשך, המומנטום עשה את שלו.
עכשיו, מייקרוסופט אגרסיביים ויש להם יתרון דומה. הם פשוט צריכים לשווק את זה נכון, כמו שסוני עשו ואין ספק שהמספרים שלהם יהיו אפילו יותר מרשימים משהם היום.
תהייה עונת חגים מצוינת למייקרוסופט וסוני. הדור הזה התחיל נהדר :D

---

בלינג, אתה צודק. הגזמתי. באנדלים ב400$ זו באמת תגובה הרבה יותר הגיונית מצד סוני.

אין לי רצון להכנס לעוד ויכוח, אבל אתה לא יכל מצד אחד להגיד מה שקובע הוא המחיר ולא מה התמורה ולהגיד שאף אחד לא יקנה WII אבל להעדיף את הפס4 אל מול האקסבוקס מסיבה טכנית זה לא הגיוני. אתה גם טוען שהפערים לא קיימים ומצטמצמים כאשר כמעט כל משחק שיוצא באופן מוחלט הוא עדיף טכנית בצורה ברורה לפס4. גיימרים מודעים לדברים הללו.

הבדלי המחירים בין הקונסולות נעלמו ביוני האחרון, אנחנו כמעט חצי שנה אחריו ועדיין הפס4 מוכרת הרבה יותר בכל חודש מהאקסובקס, על פי תפיסתך החל מיוני הן היו אמורות למכור אותו הדבר או יותר לכיוון האקסבוקס בצורה עיקבית בשל מבצעים הרבה יותר טובים ואטרקטיביים. לא מדובר פה בפור שמצטמצם או פער שנשאר זהה כמו בדור הקודם בין הפס3 לאקסבוקס 360, פער שנוצר כי ה-360 היתה שנה קודם בשוק. ההגדרה שלך למומנטום לא מובנת. אתה עדיין לא מסביר למה בספטמבר האחרון הפס4 מכרה שתי קונסולות על כל קונסולה של מייקרוסופט למרות המבצעים של מייקרוסופט שהיו טובים לאין שיעור מול מה שסוני הציעה ללקוחות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 27 אוקטובר 2014, 20:18

Death_119 כתב:אין לי רצון להכנס לעוד ויכוח, אבל אתה לא יכל מצד אחד להגיד מה שקובע הוא המחיר ולא מה התמורה ולהגיד שאף אחד לא יקנה WII אבל להעדיף את הפס4 אל מול האקסבוקס מסיבה טכנית זה לא הגיוני. אתה גם טוען שהפערים לא קיימים ומצטמצמים כאשר כמעט כל משחק שיוצא באופן מוחלט הוא עדיף טכנית בצורה ברורה לפס4. גיימרים מודעים לדברים הללו.

הבדלי המחירים בין הקונסולות נעלמו ביוני האחרון, אנחנו כמעט חצי שנה אחריו ועדיין הפס4 מוכרת הרבה יותר בכל חודש מהאקסובקס, על פי תפיסתך החל מיוני הן היו אמורות למכור אותו הדבר או יותר לכיוון האקסבוקס בצורה עיקבית בשל מבצעים הרבה יותר טובים ואטרקטיביים. לא מדובר פה בפור שמצטמצם או פער שנשאר זהה כמו בדור הקודם בין הפס3 לאקסבוקס 360, פער שנוצר כי ה-360 היתה שנה קודם בשוק. ההגדרה שלך למומנטום לא מובנת. אתה עדיין לא מסביר למה בספטמבר האחרון הפס4 מכרה שתי קונסולות על כל קונסולה של מייקרוסופט למרות המבצעים של מייקרוסופט שהיו טובים לאין שיעור מול מה שסוני הציעה ללקוחות.

אם אתה הולך להשתמש בדחלילים, באמת עדיף שלא תכנס לוויכוח.

אמרתי מפורשות ואומר שוב - הגורם העיקרי להצלחה המוקדמת של הPS4, היה המחיר הזול, באופן משמעותי. בהמשך, המומנטום עשה עבור סוני דברים נהדרים.
הפערים הזעומים בין הPS4 והONE לא באמת משמעותיים למכירות. הקונסולה המוכרת בכל הזמנים היתה חלשה בפער גדול הרבה יותר, מהתחרות ועדין הביסה אותם.

אבל זה לא משנה.
מה שמשנה, זה שמייקרוסופט בעמדה שפחותת או יותר מכריחה אותה לדאוג לבלעדיים איכותיים. כשסוני רדפה אחרי התחרות, קיבלנו את אנצ'רטד ואת TLOU. נראה מה נקבל בדור הזה :D
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 27 אוקטובר 2014, 23:48

אני מסכים עם death, העליהום שיש על האקסבוקס וואן מההשקה לא רק שלא מפסיק, אלא רק גדל וגדל בזכות הפאנבויים של סוני שמנסים להצדיק את הקניה שלהם בלכלוך על המתחרים... מה לעשות שהצדק באמת איתם והקונסולה שלהם יותר חזקה מה-One. אם תוספת הכוח הזו באמת משמעותית לכולם (אני למשל לא מזהה הבדלים בין 900 ל-1080) זה לא רלוונטי, צרכן חכם יעשה מה שרוב האנשים אומרים לו, ואם כל הזמן יש פרסום שלילי שה-One עובדת ב-900P וחלשה "משמעותית" מהמתחרה, לא יעזרו למייקרוסופט גם אלף בלעדיים, האדם הפשוט יבחר באופצית ה-PS4 (בחירה מצויינת עם עתיד מבטיח יש לציין).

נכון לתקופת החגים, הוואן הרבה יותר משתלמת מבחינת מחיר, בעלת בלעדיים טובים יותר, מערכת הפעלה עשירה יותר, פונקציונאלית כמערכת בידור (בעיקר בארה"ב וחלק מאירופה), שלט נוח יותר (נתון לוויכוח), מערכת אינטרנט הרבה יותר יציבה וחזקה וערך מוסף למי שחושק בקינקט.

כל זה לא יעזור להם, ואני צופה לראות את סוני מוחצים את מייקרוסופט בכל מה שקשור למכירות עולמיות.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2014, 12:10

Wan7ed כתב:אני מסכים עם death, העליהום שיש על האקסבוקס וואן מההשקה לא רק שלא מפסיק, אלא רק גדל וגדל בזכות הפאנבויים של סוני שמנסים להצדיק את הקניה שלהם בלכלוך על המתחרים... מה לעשות שהצדק באמת איתם והקונסולה שלהם יותר חזקה מה-One. אם תוספת הכוח הזו באמת משמעותית לכולם (אני למשל לא מזהה הבדלים בין 900 ל-1080) זה לא רלוונטי, צרכן חכם יעשה מה שרוב האנשים אומרים לו, ואם כל הזמן יש פרסום שלילי שה-One עובדת ב-900P וחלשה "משמעותית" מהמתחרה, לא יעזרו למייקרוסופט גם אלף בלעדיים, האדם הפשוט יבחר באופצית ה-PS4 (בחירה מצויינת עם עתיד מבטיח יש לציין).

נכון לתקופת החגים, הוואן הרבה יותר משתלמת מבחינת מחיר, בעלת בלעדיים טובים יותר, מערכת הפעלה עשירה יותר, פונקציונאלית כמערכת בידור (בעיקר בארה"ב וחלק מאירופה), שלט נוח יותר (נתון לוויכוח), מערכת אינטרנט הרבה יותר יציבה וחזקה וערך מוסף למי שחושק בקינקט.

כל זה לא יעזור להם, ואני צופה לראות את סוני מוחצים את מייקרוסופט בכל מה שקשור למכירות עולמיות.

הפער הזניח בחומרה היה משמעותי במידה מסוימת, כשהמחיר היה זהה (ובטח ובטח, כשהוא לרעת הONE). כשהONE במחיר נמוך ב100$, הפער הזה הופך מרלוונטי בחוגים מאוד מצומצמים, שיכולים לעיתים רחוקות להשפיע על דעת הקהל, ללא רלוונטי בעליל, מחוץ לדיוני "שלי יותר גדול" אינטרנטיים.

ללא תגובה מסוני, לא יהיה מפתיע לראות את מייקרוסופט מנצחים את עונת החגים.
כמובן, שהכל יכול לקרות. יהיה מאוד מעניין.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 28 אוקטובר 2014, 12:49

Nucleus_Dawn כתב:
הפער הזניח בחומרה היה משמעותי במידה מסוימת, כשהמחיר היה זהה (ובטח ובטח, כשהוא לרעת הONE). כשהONE במחיר נמוך ב100$, הפער הזה הופך מרלוונטי בחוגים מאוד מצומצמים, שיכולים לעיתים רחוקות להשפיע על דעת הקהל, ללא רלוונטי בעליל, מחוץ לדיוני "שלי יותר גדול" אינטרנטיים.

ללא תגובה מסוני, לא יהיה מפתיע לראות את מייקרוסופט מנצחים את עונת החגים.
כמובן, שהכל יכול לקרות. יהיה מאוד מעניין.

איך אתה מסביר את מכירות הפס4 מול האקסבוקס בארה"ב מאז יוני ובדגש על ספטמבר שראה אפס מבצעים מצד סוני אל מול סופר מבצע מצד מייקרוסופט. בין אם זה נכון או לא, יש סטיגמה על האקסבוקס והיא משפיעה על מי שקונה את הקונסולה. לא מאמין? כנס לגאף ותראה מה הולך שם כל דיון שני בערך. back lash אין סופי כנגד האקסבוקס.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 אוקטובר 2014, 13:31

ההבדל העיקרי הוא שבעונת החגים יותר קונים עבור מישהו אחר, וכאן הכסף משחק תפקיד גדול יותר.
אם סוני לא רוצים להוריד מחיר - הם צריכים ויכולים להציע, למשל, באנדל עם משחק, PS+ לשנה ושלט נוסף - ב-400 דולר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 28 אוקטובר 2014, 16:36

לאסקין אתה מטורף? הבאנדל שהצעת בעל מחיר נמוך יותר ממה ש MS עושים :)
הם לא ירדו יותר מבאנדל+משחק מסובסד לדעתי.

ויש משהו במה ש Death אומר, ברור שלא רק המחיר משחק פה תפקיד שהרי הבוקס כבר זמן מה נמכרת ביתרון מחיר ברור ועדיין הפס4 מוכרת בהפרש ברור, אבל כמו שנאמר, יש הבדל עם מה שיקרה בחגים, כבר לא מדובר בהארדקורים שמתעניינים בכל פרט ואצלם ה ONE די שרופה נכון לעכשיו, קהל הרבה יותר קז'ואלי כולל אמהות ואבות לילדים הולכים להתסער בהמוניהם ולהם 900P מול 1080P מעניין כקליפת השום, יראו 100$ הפרש, אותם משחקים ואף יותר ל ONE, נמכר, אלו לא אותם החוקים שהיו תקפים למשך כל השנה, זה לא אותו הקהל.

בכלל ככל שיתארך הדור יותר ויותר אנשים קז'ואלים באופן יחסי יקנו את הקונסולות, בהתחלה כל השרופים שאצלם מייקרוסופט זו תועבה התנפלו, עם הזמן סוני תהיה חייבת להציע חבילות יותר אטרקטיביות ולא תוכל לסמוך על השם הטוב שלה ב NEOGAF.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 28 אוקטובר 2014, 19:50

Death_119 כתב:איך אתה מסביר את מכירות הפס4 מול האקסבוקס בארה"ב מאז יוני ובדגש על ספטמבר שראה אפס מבצעים מצד סוני אל מול סופר מבצע מצד מייקרוסופט. בין אם זה נכון או לא, יש סטיגמה על האקסבוקס והיא משפיעה על מי שקונה את הקונסולה. לא מאמין? כנס לגאף ותראה מה הולך שם כל דיון שני בערך. back lash אין סופי כנגד האקסבוקס.

כבר הסברתי. שילוב של מומנטום ותפיסה של הצרכן של "אותו מחיר, אבל יש לPS4 יתרונות מסוימים, למרות שאני לא באמת יכול לראות אותם".

הקשר בין מה שקורה בגאף ובין מה שקורה במציאות, מקרי בהחלט. הback lash הילדותי והטרולי של זוחלי הגחון בגאף לא הפריע לONE להיות הקונסולה השלישית\רביעית הכי מוכרת בהיסטוריה, ביחס לזמן שהיא קיימת. אין באמת סיבה להתייחס לגאף, כשמדברים על מכירות, כי גאף מהווים שבריר האחוז מקהל היעד של הקונסולות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 28 אוקטובר 2014, 21:25

טיטאנפול ב-50% במרקט של ה- One.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2014, 09:57

bling כתב:לאסקין אתה מטורף? הבאנדל שהצעת בעל מחיר נמוך יותר ממה ש MS עושים :)
הם לא ירדו יותר מבאנדל+משחק מסובסד לדעתי.

נראה... אני חושב שהם בהחלט יכולים להרשות את זה לעצמם, הם רווחיים מספיק והמומנט חשוב להם יותר מכל כרגע, בגלל הנחיתות בכותרים השנה.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 29 אוקטובר 2014, 13:46

בצורה משעשעת גיימספוט בדיוק סיכמו את הדיון שהלך פה על למה האקסבוקס אולי תצליח יותר מהפס4 ולמה כנראה שלא, בדרך גם הפיסי מופיע בדעה נוספת :):
http://www.gamespot.com/articles/after- ... 0-6423213/
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 01 נובמבר 2014, 13:26

האמת שבזמן האחרון אני רואה כלכך הרבה אנטי ולכלוך כנגד סוני והפלייסטיישן, שיש סיכוי קטן שמייקרוסופט תצליח למכור בתקופת החגים הרבה מכשירים בזכות זה.
כל נושא שני ב-ign\gamespot שקשור רק לסוני, מקבל 20k תגובות של רק כמה סוני זה אסון, שהרשת גרועה (עניין Driver club שעדיין לא עובד וההכרזה של 2k שהאלפא של evolve נדחתה עקב בעיות ב-PSN), שאין מה לשחק (כל סרטון או פיפס קטן של הבלעדיים של הוואן לחגים מקבל תשבוחות ותוך כדיי מקניטים את סוני) ובקיצור שהמלך הוא ערום וה-PR של סוני עבד חזק על הכפשות המתחרים יותר מכדאיות המוצרים שלהם.

בדיחות כמו Greatnes awaits ----> Greatnes postpond... ועד ל- XB1: Greatness Achieved.
משתמשי PS4 רלוונטים מתלוננים מכל העולם על PSN לאגי, לא יציב, פארטי גנרי ולא איכותי וכעס כללי על מה לעזאזל סוני עושה עם הכסף שהיא גובה על ה-PSN בזמן שיש אפס שיפורים מאז ה-PS3 (אולי משלמת חובות של סוני העולמית?), ושהרשת עדיין מתפקדת גרוע ביחס למתחרה הראשית מייקרוסופט. נראה שעם גידול המכירות מגיעים הבעיות והרשת לא מצליחה לסחוב את כולם (שלא לדבר על פדיחות ה-driver club\evolved). אנשים שמחזיקים את כל הקונסולות פתאום מדברים אחרת על משחקי מולטיפלאטפורם שמיועדים רק לרשת (CoD:AW) וכנראה יבחרו בגרסת הוואן. בקיצור יש קצת צרות בממלכת פלייסטיישן (שמתורגם רק ל- bad publicity ולא למכירות).

לדעתי, הכל קשור לעובדה שחטיבת הבידור של ה-PS תקועה עם סוני העולמית. אם היא יכלה להיפרד ממנה, דברים לדעתי היו נראים אחרת- הרווחים היו מושקעים בפיתוח תשתיות ולא בכיסוי חובות.
נראה שיש מומנטום חיובי למייקרוסופט שאולי אולי יעזור לה להשוות מכירות לסוני בחודשי החגים (או לפחות עד למשחק הבאה שירוץ ב-900P לעומת 1080P).

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 נובמבר 2014, 14:52

מישהו מכיר אתרים שמוכרים משחקי XB1 דיגיטליים (שנותנים סידי קי שאפשר להפעיל בקונסולה)?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 32 אורחים