במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Death_119 » 23 נובמבר 2014, 11:16

Laskin כתב:אני מתקדם בFC4 לאט לאט... אתמול שיחקתי עם חבר טוב איזה שעתיים, רק עשינו שטויות, בעיקר הרסתי לו (/לנו) כשהוא ניסה להתגנב, ואני באתי עם פיל והרגתי את השניים האחרונים שנשארו, תפסנו כמה מגדלים, עזרנו לאנשים בדרך, ועשינו המון המון קפיצותעם הWINGSUIT.

אגב - זה הדבר הראשון שאתם צריכים לקנות בחנות של המשחק. החליפה לא יקרה ואפשר לקפוץ מגובה ממש נמוך (יחסית) כדי לפתוח אותה.
מי שעוד לא שיחק בCO OP שלו לא יודע מה הוא מפסיד.
אולי זה הופך את המשחק למעט קל מדי, אבל הרבה יותר מהנה.

חוץ מזה, התקדמתי עוד יותר לאט בDRAGON AGE
האמת שהמשחק בינתיים מעט מאכזב אותי, יותר מדי דברים שאני לא מבין או שלא מסבירים טוב, לא אהבתי את המפה כל כך, לא מבין את הWAR ROOM כל כך, מערכת הקרב סבירה, אבל אין לי HEALER ואני שונא להיות תלוי בשיקויים, השדרוגים של הדמויות ברובם אינם כ"כ משמעותיים או יעילים (הבנתי שאחרי איזה 30 שעות, אחרי שמגיעים לשלב כלשהו - נפתח הSKILL TREE ה"אמיתי" של כל אחת מהדמויות, עד אז סתם נותנים 4 עצים לא משהו בעליל)...
לעומת האכזבה היחסית מהגיימפליי - מבחינה טכנית הוא די מדהים. מאוד מלוטש.

מקווה שבהמשך יהיה פחות מסובך ויותר מובן... אולי זה פשוט בגלל שאני משחק ב-12 משחקים שונים במקביל - המח שלי לא מצליח לעמוד בקצב וללמוד את כולם :(

קראתי לא מעט תגובות של אנשים שדיי מתאכזבים ממנו בגאף, יש גם המלצה לשחק אך ורק ברמת Hardcore כי הוא פשוט קל מידי אחרת. נראה כמו סוג של GTA4 בכל הקשור למציאות אל מול הביקורות. מצד שני יש גם לא מעט שנהנים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2014, 12:09

משחק קרייסס 3, אני לא ממש נהנה :\
פעם ראשונה בסדרה שאני מעדיף לרוץ לOBJECTIVE בהתגנבות מאשר להלחם.
We're just normal men. We're just innocent men

Yahel12
Warrior

הודעהעל ידי Yahel12 » 23 נובמבר 2014, 12:13

DrKeo כתב:משחק קרייסס 3, אני לא ממש נהנה :\
פעם ראשונה בסדרה שאני מעדיף לרוץ לOBJECTIVE בהתגנבות מאשר להלחם.

דווקא אני מאוד אוהב את הקונספט של Crysis.. אבל הוא אף פעם לא הרגיש טוב לדעתי.. לא מהנה מספיק. למרות שסיימתי את 2 והוא היה נחמד

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2014, 12:28

Yahel12 כתב:

דווקא אני מאוד אוהב את הקונספט של Crysis.. אבל הוא אף פעם לא הרגיש טוב לדעתי.. לא מהנה מספיק. למרות שסיימתי את 2 והוא היה נחמד

לדעתי 1 ו-2 מעולים, לא הAAA המטורף שהם יכלו להיות אבל הם משחקים טובים שנהנתי מהם. 3 לא כזה, לא בטוח מה בדיוק עושה אותו לא מהנה אבל אני לא נהנה ממנו. כאילו הוא עבר יותר מדי המרה לCOD, הרבה תסרוט לא טוב במיוחד, עלילה חרא (לא ששל הקודמים הייתה טובה) ואני לא נהנה להלחם באוייבים משום מה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 נובמבר 2014, 12:34

DrKeo כתב:לדעתי 1 ו-2 מעולים, לא הAAA המטורף שהם יכלו להיות אבל הם משחקים טובים שנהנתי מהם. 3 לא כזה, לא בטוח מה בדיוק עושה אותו לא מהנה אבל אני לא נהנה ממנו. כאילו הוא עבר יותר מדי המרה לCOD, הרבה תסרוט לא טוב במיוחד, עלילה חרא (לא ששל הקודמים הייתה טובה) ואני לא נהנה להלחם באוייבים משום מה.

Crysis 3 ממש מחורבן.
הראשון היה חביב והשני היה מוצלח, אבל 3 ממש נוראי. יש שם כל כך הרבה טעויות בסיסיות בעיצוב שלבים ותסרוט, שזה כאילו משחק ראשון של הצוות. הוא כל כך גרוע, שאפילו לא טרחתי לסיים אותו, מהחלטה מודעת ולא כי הוא התמסמס לי ולא התחשק לי לשחק בו עוד, כמו שקורה לפעמים. פשוט, "טוב. זה לא משחק טוב בכלל. אני לא חוזר אליו".

אבל, וואו. כמה שהוא יפה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2014, 12:38

Nucleus_Dawn כתב:
Crysis 3 ממש מחורבן.
הראשון היה חביב והשני היה מוצלח, אבל 3 ממש נוראי. יש שם כל כך הרבה טעויות בסיסיות בעיצוב שלבים ותסרוט, שזה כאילו משחק ראשון של הצוות. הוא כל כך גרוע, שאפילו לא טרחתי לסיים אותו, מהחלטה מודעת ולא כי הוא התמסמס לי ולא התחשק לי לשחק בו עוד, כמו שקורה לפעמים. פשוט, "טוב. זה לא משחק טוב בכלל. אני לא חוזר אליו".

אבל, וואו. כמה שהוא יפה.

הגעת לשלב בלילה עם היצורים שיורקים אש? הוא פשוט יפיפה ברמות אחרות. משעמם, אבל יפהפה.

האמת שגם לקרייסס 2 לקח לי זמן להתחבר אז אני הולך לדבוק בו, ביחוד שהוא המשחק היחיד שיש לי כרגע שמנצל את ה970GTX החדש שלי. אני צריך לקנות את FC4 כדי לא להרגיש שזרקתי סתם כסף לפח :mrgreen:

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 23 נובמבר 2014, 13:18

bozeman כתב:הכוונה שהם חוזרים על עצמם, אבל ארוכים מדי בשביל משחק חוזר (נכון שיש טיפה שיטות שונות, אבל זה לא לגמרי משחקיות שונה)

אני פשוט מכור לכל הקרבות הימיים, נכון שאין יותר מידי גיוון, אבל העניין שאתה יכל לשדרג את הספינה ולגשת ליריבים הרבה יותר קשים עושה לי את זה. המשחק פשוט נפלא, אני כל כך נהנה ממנו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 23 נובמבר 2014, 13:24

אני כמובן נהנה מהמשחק (בטח שזה נראה לי המשחק הראשון הרציני שהתחלתי מזה כשנה...) אבל אולי הידיעה שלי שכרגע הזמן שלי מאוד מוגבל, קצת מציקה שזה מייד רפטיבי.
בכל מקרה אמשיך שהמשך השבוע (לאחר שאסיים את כל התיקונים לתזה)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 23 נובמבר 2014, 22:37

יהיו שלבים שזה יכתוב לך שאתה צריך לשדרג את הספינות, יש דרכים להשיג כסף כמו לשדוד שיירה עם אוצר, לצוד חיות ולמכור את הפרווה שלהן (יש שיטה רפטיבית שהיא סוג של גליץ' שאתה משתמש בfast travel בשביל לגרום לחיות לעשות respawn וגם אולי זה עובד לשיירות אוצר) וגם יש משימות לספינות (אני לא יודע אם זה בדיוק ספויילר אבל היו כאלו דברים דומים במשחקים הקודמים רק שזה הפעם ספינות שאתה שודד) שאתה שולח אותן ליעדים מסוימים בין אמריקה לאירופה/אפריקה בשביל מסחר ומקבל כסף וחפצים.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2014, 09:34

זה מפתיע אותי שהוא לא נחשב הטוב בסדרה בהפרש, הכמות חופש שמעמידים בפניך והגיימפליי המהוקצע בספינות לצד מערכת קרב לא רעה (עברה המון כברת דרך מאז המשחק השני לטעמי ואני סוף-סוף מרגיש שאני לא עושה Counter כל שתי שניות) וStealth חביב הופכים את המשחק לפשוט מרהיב. אין לי מושג איך אנשים מסוגלים לשחק בUnity שהוא פשוט הליכה אחורה מבחינת גיימפליי של הסדרה אחרי משחק כזה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 נובמבר 2014, 12:56

Death_119 כתב:זה מפתיע אותי שהוא לא נחשב הטוב בסדרה בהפרש, הכמות חופש שמעמידים בפניך והגיימפליי המהוקצע בספינות לצד מערכת קרב לא רעה (עברה המון כברת דרך מאז המשחק השני לטעמי ואני סוף-סוף מרגיש שאני לא עושה Counter כל שתי שניות) וStealth חביב הופכים את המשחק לפשוט מרהיב. אין לי מושג איך אנשים מסוגלים לשחק בUnity שהוא פשוט הליכה אחורה מבחינת גיימפליי של הסדרה אחרי משחק כזה.

דווקא מערכת הקרב בIV מבוססת בלעדית על קאונטרים. היא המשיכה את מה שנעשה ב3, שאפשר לעשות שרשראות קאונטרים ולהרוג ככה עשרות אויבים, עם מעט יחסית מאמץ.
כיפי וזורם, אבל בהחלט לא עמוק במיוחד.
ביוניטי, לעומת זאת, עושה רושם שהמערכת הרבה יותר מעניינת ומצריכה מחשבה מצד השחקן, שלא לדבר על כך שהיא שמה דגש על התגנבות, שכן היכולת להרוג מישהו מהר בלעדית כמעט להתגנבות.

הגימיק של הספינה היה ממש מבריק והביצוע שלו מושלם. אני חושב שהוא החזיק יפה מאוד את IV, אבל הוא לא מספיק כדי להחזיק משחקים נוספים בעצמו. היה צריך לחזור לבסיס של הסדרה ולמה שעשה אותה כל כך מוצלחת ואהובה - לשים את העיר במרכז.
זה מה שעשו ביוניטי ואכן עושה רושם שמדובר במשחק AC מוצלח למדי. בנוסף, הם חזרו לתת חופש גדול מאוד במשימות ההתנקשות ושמו אותן במרכז, שזה גם מבורך ונפתרו כמעט לחלוטין ממשימות המעקב שהגיעו לרמה מגוחכת בAC IV.
סה"כ אני חושב שיוניטי עשה הרבה מאוד נכון והוא מהווה אחלה בסיס להמשך הסדרה בדור הנוכחי.

---

שיחקתי קצת בFC4 בסופ"ש ויש בעיה די מעצבנת של stuttering (נראה שזה משהו שמשותף לכל משחקי העולם הפתוח של יובי, לאחרונה), כאשר נוסעים מהר. מכיוון שאחד החלקים הכי כיפיים ושכיחים של המשחק, זה לנסוע מהר ממקום למקום, או לטוס בגיירוקופטר, זה מצער.
הבנתי שיש תיקון לפחות או יותר 99% מהבעיה, אז אנסה אותו בסופ"ש, כשאחזור לבית של אבא. אני מניח שגם עד אז ייצא עוד איזה פאטצ' חביב, אז הביצועים יהיו עוד יותר מוצלחים.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 נובמבר 2014, 13:21

בעיניי קרייסיס זו סדרה נוראית. מדהימה טכנית, וזה הכל. בדיוק כמו RYSE... הם פשוט עושים עבודה מדהימה בפן הטכני, אבל המשחקים שלהם אף פעם לא היו מהנים בעיניי.
כן, CRYSIS הרבה יותר טוב מRYSE, אבל הוא עדיין FPS גנרי עם גימיק חליפה שלא ממש מרגיש מאוד מיוחד, בעיניי. אין לי מושג למה חיכית לשחק בו ולא התחלת מזמן את FC4, אית'ן קארטר, מורדור ושאר המשחקים הבאמת נהדרים שיש היום :)

שחר - כן, לFC4 יש עדיין כמה בעיות טכניות שאפשר לפתור בשנייה אם נכנסים לאיזה קובץ ועורכים, אבל גם אני מחכה לפאץ' מסודר.
האמת שאני לא סובל מהבעייה הזו ספציפית, הוא רץ די מעולה, אבל פה ושם יש עוד דברים לתקן... ושוב - לשחק עם חבר זה הדבר הכי מהנה שאפשר לשחק היום. אין כרגע שום משחק CO OP טוב יותר, בעיניי :D

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2014, 13:24

Laskin כתב:בעיניי קרייסיס זו סדרה נוראית. מדהימה טכנית, וזה הכל. בדיוק כמו RYSE... הם פשוט עושים עבודה מדהימה בפן הטכני, אבל המשחקים שלהם אף פעם לא היו מהנים בעיניי.
כן, CRYSIS הרבה יותר טוב מRYSE, אבל הוא עדיין FPS גנרי עם גימיק חליפה שלא ממש מרגיש מאוד מיוחד, בעיניי. אין לי מושג למה חיכית לשחק בו ולא התחלת מזמן את FC4, אית'ן קארטר, מורדור ושאר המשחקים הבאמת נהדרים שיש היום :)

שחר - כן, לFC4 יש עדיין כמה בעיות טכניות שאפשר לפתור בשנייה אם נכנסים לאיזה קובץ ועורכים, אבל גם אני מחכה לפאץ' מסודר.
האמת שאני לא סובל מהבעייה הזו ספציפית, הוא רץ די מעולה, אבל פה ושם יש עוד דברים לתקן... ושוב - לשחק עם חבר זה הדבר הכי מהנה שאפשר לשחק היום. אין כרגע שום משחק CO OP טוב יותר, בעיניי :D

מה גנרי בקרייסס? אין אף סדרה שדומה לה, הדבר האחרון שאפשר לקרא לה זה גנרי.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2014, 13:31

Nucleus_Dawn כתב:
דווקא מערכת הקרב בIV מבוססת בלעדית על קאונטרים. היא המשיכה את מה שנעשה ב3, שאפשר לעשות שרשראות קאונטרים ולהרוג ככה עשרות אויבים, עם מעט יחסית מאמץ.
כיפי וזורם, אבל בהחלט לא עמוק במיוחד.
ביוניטי, לעומת זאת, עושה רושם שהמערכת הרבה יותר מעניינת ומצריכה מחשבה מצד השחקן, שלא לדבר על כך שהיא שמה דגש על התגנבות, שכן היכולת להרוג מישהו מהר בלעדית כמעט להתגנבות.

הגימיק של הספינה היה ממש מבריק והביצוע שלו מושלם. אני חושב שהוא החזיק יפה מאוד את IV, אבל הוא לא מספיק כדי להחזיק משחקים נוספים בעצמו. היה צריך לחזור לבסיס של הסדרה ולמה שעשה אותה כל כך מוצלחת ואהובה - לשים את העיר במרכז.
זה מה שעשו ביוניטי ואכן עושה רושם שמדובר במשחק AC מוצלח למדי. בנוסף, הם חזרו לתת חופש גדול מאוד במשימות ההתנקשות ושמו אותן במרכז, שזה גם מבורך ונפתרו כמעט לחלוטין ממשימות המעקב שהגיעו לרמה מגוחכת בAC IV.
סה"כ אני חושב שיוניטי עשה הרבה מאוד נכון והוא מהווה אחלה בסיס להמשך הסדרה בדור הנוכחי.

---

שיחקתי קצת בFC4 בסופ"ש ויש בעיה די מעצבנת של stuttering (נראה שזה משהו שמשותף לכל משחקי העולם הפתוח של יובי, לאחרונה), כאשר נוסעים מהר. מכיוון שאחד החלקים הכי כיפיים ושכיחים של המשחק, זה לנסוע מהר ממקום למקום, או לטוס בגיירוקופטר, זה מצער.
הבנתי שיש תיקון לפחות או יותר 99% מהבעיה, אז אנסה אותו בסופ"ש, כשאחזור לבית של אבא. אני מניח שגם עד אז ייצא עוד איזה פאטצ' חביב, אז הביצועים יהיו עוד יותר מוצלחים.

זה לא מה שאני חוויתי, לא פעם מגיע אוייב שCounter לא משפיע עליו (החברה עם הגרזן שהCounter רק מאפשר לי להתחמק מהמהלומה) ואני צריך ללחוץ X כדי להסיח את דעתו, אני גם מוצא את עצמי לא מספיק לפעמים לבצע Counter או לחילופין משהו מספיק לתקוע בי חרב קודם. זה ממש לא כמו שהיה קודם שהתקיפו אותך אחד-אחד והיה לך את כל הזמן שבעולם. כמובן שהכל שם עדיין יחסית איטי (זה לא באטמן), אבל לי אישית זה לא מרגיש כמו AC2 או 1, בין אם זה הומצא ב-4 או במשחק קודם אחר זה לא משנה את העובדה שזה התקדמות על סמך החוויה הקודמת שלי היתה עם הסדרה. אז הקרבות הרגישו משעממים ופה הם מהנים. והשרשור הוא לא מCounter עד כמה שאני זוכר, אחרי הריגה מוצלחת אם אתה לוחץ ריבוע או לחילופים משולש עם אקדח עוד פעם ובמידה ויש משהו קרוב הוא יהרוג אותו מייד. אי אפשר לשרשר Counter האינדיקטור הוא פר דמות והוא לא מופיע מיד. זה לא כמו בShadow of mordor שShadow attack ששם היא ברת שרשור.

הריגה בהתגנבות יש גם ב-4, למעשה יש הכל ב-4 מלבד חוסר באנימציה של התכופפות, ב-4 אם אתה לא רץ ואתה מאחורי הגב של משהו אתה בגדר התגנבות, אם אתה בשיח הוא מתכופף מיידית ולא רואים אותך אלא מטווח אפס, אם אתה מגיע לפינה הוא מתחבא אוטומטית ונותן לך נקודת מבט כולל אפשרות להרוג אותו מהפינה.

הגימיק של הספינה? הספינה זה גימיק? שיחקת במשחק? זה כמעט כל הגיימפליי. מרבית הקרבות יתנהלו בים, הכלכלה מבוססת על הספינה שלך ועל צי שאתה מקים ובכלל העולם כל כך פתוח עם אפס זמני טעינה וכמעט כל מקום על המפה נגיש בשבילך להסתובב ולחקור באמצעות השימוש בספינה שזה תענוג. בלי לשכוח דברים כמו מזג אוויר ורוח שמשפיעים על צורת הגיימפליי שלך לא פעם. השימוש במונוסקופ שהם עשו הוא לא פחות מגאוני.

Unity הוא 4 רק עם פחות גיימפליי, קרא לזה איך שאתה רוצה.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 נובמבר 2014, 13:41

DrKeo כתב:מה גנרי בקרייסס? אין אף סדרה שדומה לה, הדבר האחרון שאפשר לקרא לה זה גנרי.

בעיניי - מגה-גנרי. חוץ מגרפיקה אין כלום... או לפחות - אני לא מצאתי שם כלום.
בהתחלה נורא התלהבתי מהחליפה, אבל גם זה לא ממש היה מהנה, בטח לא במשחק הראשון שהיא נורא מוגבלת... אח"כ שילבו כוחות, והעיצוב של המשחק היה נוראי. בשלישי בכלל הפסקתי אחרי איזה שעתיים... פשוט משחק מאוד רגיל כזה.
ואני אומר את זה בתור מישהו שמשחק עדיין בWOLFENSTEIN האחרון ונהנה בכל פעם יותר ויותר :)
גם העלילה פשוט איומה במחשקי קרייסיס... לא יודע, שום דבר שם לא עובד עבורי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2014, 13:43

Laskin כתב:
בעיניי - מגה-גנרי. חוץ מגרפיקה אין כלום... או לפחות - אני לא מצאתי שם כלום.
בהתחלה נורא התלהבתי מהחליפה, אבל גם זה לא ממש היה מהנה, בטח לא במשחק הראשון שהיא נורא מוגבלת... אח"כ שילבו כוחות, והעיצוב של המשחק היה נוראי. בשלישי בכלל הפסקתי אחרי איזה שעתיים... פשוט משחק מאוד רגיל כזה.
ואני אומר את זה בתור מישהו שמשחק עדיין בWOLFENSTEIN האחרון ונהנה בכל פעם יותר ויותר :)
גם העלילה פשוט איומה במחשקי קרייסיס... לא יודע, שום דבר שם לא עובד עבורי.

לא שאלתי מה לא טוב בה, שאלתי מה גנרי בה :)

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 24 נובמבר 2014, 13:58

DrKeo כתב:מה גנרי בקרייסס? אין אף סדרה שדומה לה, הדבר האחרון שאפשר לקרא לה זה גנרי.

הראשון התחיל נהדר, אבל ברגע שהוא הפך להיות משחק מסדרון הוא היה משעמם, למרות שהפוטנציאל גיימפליי שם ברגע שאתה הולך במסדרון זה מרגיש כמו COD לא מוצלח כאשר לקפוץ גבוה או לרוץ לא באמת עוזר לך בשינוי החוויה, השני הרגיש ככה גם לכל אורך מרבית אורכו. למעשה רק עד שלב הטנקים בקרייסס הראשון נהנתי מאוד מהמותג קריסס, כל השאר הרגיש רע. תמיד המשחקים שלהם לא מרגישים כמו משחק שמגיע מחברת משחקים אלא סוג של דמו טכנולוגי שרק נועד לשווק את המנוע שלהם. משהו חסר במשחקים שלהם.

יובל, וולפנשטיין באמת נהדר, הוא מלא הומור עצמי, הירי והגיימפליי נהדרים, הקטעי התגנבות מעולים והוא למעשה רק נהיה יותר ויותר טוב עד שיאו. הקרבות בוסים היו דיי גרועים במיוחד האחרון וכל הקטעים במטה שלהם זה סבל צרוף (אני דיי בטוח שביזבזתי שעה מהחיים בחיפוש אחר מברג או דיסק מסור), אבל חוץ מזה אחד השוטרים המפתיעים. לטעמי הציונים לא משקפים את איכותו של המשחק לאור מה שמקבלים משחקים אחרים.

דרך אגב, הגעת לחלום שמשחזר את המשחק הראשון? מעניין כמה מהמשחק המקורי שם ואם אפשר לשחק את כולו אם אתה לא נהרג.
נערך לאחרונה על ידי Death_119 ב 24 נובמבר 2014, 14:05, נערך 3 פעמים בסך הכל.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 24 נובמבר 2014, 14:01

התחושה הכללית היא שאתה הולך ויורה, ואין שום דבר מעניין לפני, מעל, מתחת או מאחורי זה :)
כן, המשחק הראשון הרגיש מיוחד יותר, בגלל החליפה, אבל אחרי 4 שעות בערך זה מרגיש יותר כמו משהו שמגביל אותך (כי אתה לא יכול לשלב כוחות) מאשר משהו שמחזק אותך.
כשניסו לשלב זה בא על חשבון דברים אחרים וממש הפך את זה למשחק סוג ב' בעיניי... אבל הם באמת חברה סוג ב'. סוג א' במנועים, אבל ב' בפיתוח משחקים.

אבל מה שכן - יש אחלה צבי ים! ועדיין המים במשחק הראשון נראים טוב יותר אפילו ממשחקים חדשים, כמו FC4, שהמים בו די MEH במפתיע.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 נובמבר 2014, 14:10

DrKeo כתב:מה גנרי בקרייסס? אין אף סדרה שדומה לה

לא הייתי קורא לקרייסיס גנרי, אבל יש לפחות סדרה אחת שדומה לה: Far Cry :D
פשוט Far Cry המשיכה להתפתח לטובה מאז המשחק הראשון, בעוד קרייסיס המקורי די נשאר תקוע באותה נקודה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 נובמבר 2014, 14:45

Death_119 כתב:זה לא מה שאני חוויתי, לא פעם מגיע אוייב שCounter לא משפיע עליו (החברה עם הגרזן שהCounter רק מאפשר לי להתחמק מהמהלומה) ואני צריך ללחוץ X כדי להסיח את דעתו, אני גם מוצא את עצמי לא מספיק לפעמים לבצע Counter או לחילופין משהו מספיק לתקוע בי חרב קודם. זה ממש לא כמו שהיה קודם שהתקיפו אותך אחד-אחד והיה לך את כל הזמן שבעולם. כמובן שהכל שם עדיין יחסית איטי (זה לא באטמן), אבל לי אישית זה לא מרגיש כמו AC2 או 1, בין אם זה הומצא ב-4 או במשחק קודם אחר זה לא משנה את העובדה שזה התקדמות על סמך החוויה הקודמת שלי היתה עם הסדרה. אז הקרבות הרגישו משעממים ופה הם מהנים. והשרשור הוא לא מCounter עד כמה שאני זוכר, אחרי הריגה מוצלחת אם אתה לוחץ ריבוע או לחילופים משולש עם אקדח עוד פעם ובמידה ויש משהו קרוב הוא יהרוג אותו מייד. אי אפשר לשרשר Counter האינדיקטור הוא פר דמות והוא לא מופיע מיד. זה לא כמו בShadow of mordor שShadow attack ששם היא ברת שרשור.

הריגה בהתגנבות יש גם ב-4, למעשה יש הכל ב-4 מלבד חוסר באנימציה של התכופפות, ב-4 אם אתה לא רץ ואתה מאחורי הגב של משהו אתה בגדר התגנבות, אם אתה בשיח הוא מתכופף מיידית ולא רואים אותך אלא מטווח אפס, אם אתה מגיע לפינה הוא מתחבא אוטומטית ונותן לך נקודת מבט כולל אפשרות להרוג אותו מהפינה.

הגימיק של הספינה? הספינה זה גימיק? שיחקת במשחק? זה כמעט כל הגיימפליי. מרבית הקרבות יתנהלו בים, הכלכלה מבוססת על הספינה שלך ועל צי שאתה מקים ובכלל העולם כל כך פתוח עם אפס זמני טעינה וכמעט כל מקום על המפה נגיש בשבילך להסתובב ולחקור באמצעות השימוש בספינה שזה תענוג. בלי לשכוח דברים כמו מזג אוויר ורוח שמשפיעים על צורת הגיימפליי שלך לא פעם. השימוש במונוסקופ שהם עשו הוא לא פחות מגאוני.

Unity הוא 4 רק עם פחות גיימפליי, קרא לזה איך שאתה רוצה.

תכיר, הBRUTE מAC2:
תמונה

אי אפשר לעשות לו קאונטר. אי אפשר להכות בו, בלי ללחוץ על X. האויב הזהה, לזה שאתה מתאר מIV. הוא בטח לא חדש לסדרה.

מישהו הספיק לתקוע בי חרבות, גם בAC2. אפילו ב1, לפי דעתי. לא חדש לסדרה, אם כי הכמות הגדולה יותר של NPC הופכת את זה לקצת יותר שכיח.
ההבדל הוא, שאחרי שלוחצים על X, בAC IV (ו3) אפשר להרוג אותם בשרשרת קאונטרים, בשניה אחת, בעוד שבמשחקים הקודמים בסדרה, זה היווה קצת יותר אתגר (היה צריך להכות בהם כמה פעמים, בשביל שהם ימותו, כי יש להם המון HP).
אז אתה צודק. זה לא כמו בAC2. זה יותר פשוט וההריגות הרבה יותר מהירות, כאשר יש אלמנט נוסף שמאזן מעט את המצב - השכיחות של נשקים מטווח ארוך, אצל השומרים (שגם אפשר לחסום, בלחיצה על כפתור אחד בטווח זמן לא קצר, שמאפשר לך לעשות שימוש באחד השומרים שבהם אתה נלחם, כמגן אנושי).

ברגע שהרגת מישהו אחד, אפשר לשרשר כמה קאונטרים שאתה רוצה ולהרוג עשרות דמויות בIV וב3. זו תוספת שרבים וטובים התלוננו עליה ואין וויכוח בנוגע לזה שהיא הופכת את הקרבות לקלים בהרבה. לדעתי, מערכת הקרב נותרה מהנה, אבל אני מעולם לא דרשתי אתגר ממכאניקה מסוימת, בשביל להנות ממנה.
אני מסכים איתך שמערכת הקרב בAC עדין כיפית, אבל נשמע שהאתגר הנוסף ביוניטי בהחלט במקום ויש סיכון אמיתי בקרבות. אחלה דרך לרענן את הסדרה, לדעתי.

השייט בAC הוא גימיק, ללא שמץ של ספק. גימיק שסחטו אותו וביססו עליו משחק שלם. גימיק מאוד מוצלח ומאוד מהנה. עדין גימיק. לא שלילי, בשום צורה, אבל גם לא מספיק כדי להחזיק עוד משחקים בסדרה, לפי דעתי.

יוניטי עם פחות גיימפליי? אני לא יודע איך אתה מודד את זה, אבל אני לא חושב שזה משנה הרבה. אין ספק שהוא עדין משחק מורכב באופן מפלצתי ואין ספק שלא מעט מהמכאניקות שיש בIV, יש גם ביוניטי וחלקן מלוטשות יותר ואיכותיות יותר.
האם יש בו "פחות גיימפליי"? אני לא יודע ואין לי מושג איך אפשר להשוות, אבל לפחות ברור שבכל מקום שבו יש גיימפליי דומה, ביוניטי הוא מרגיש יותר טוב.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 24 נובמבר 2014, 20:02

מי ששיחק בAC3 בטח מכיר את היגרים (Jager, צייד בגרמנית, היו שכירי חרב גרמנים ששירתו בצד הבריטים במלחמת העצמאות האמריקאית, יש באופן בדיוני למשחק יגרים לצד האמריקאים כשאתה משחרר את הערים) אי אפשר לשבור לו את ההגנה ולהרוג אותו אחרי קאונטר, אפשר להרוג אותו רק אחרי שעושים לו קאונטר ושבירת הגנה, גם הוא יורה עליך לפעמים עם האקדח וזה מחרפן וגם צריך לעשות לו קאונטר מהר, מזל שהם מופיעים רק שאתה מבוקש מאוד בערים.
תמונה
בבלאק פלאג הקפטנים מחליפים אותם, בברודרהוד אלו היו שומרי האפיפיור שהיה אתגר שצריך להרוג 25 כאלו וברבליישנס שהיו את היניצ'רים המעצבנים שבקושי אפשר להרוג אותם.

גם הגרנדיר שהיה בAC3 וגם בבלאק פלאג, דומה קצת לברוט מ2 וברודרהוד עם מתקפות חזקות מאוד שאתה צריך לעשות לו קאונטר ואז להרוג אותו, הוא יכול לזרוק עליך פצצות (גם היגרים/קפטנים יכולים) שאפשר לנצל אותם בשביל להוריד את שאר האנשים כשאתה מתחמק מהפצצה, הם גם הורסים קומבואים כשאתה רוצה להרוג אותם ברצף אז הם תופסים לך את היד ומביאים לך נגיחה לפרצוף :lol: .
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 נובמבר 2014, 09:46

Nucleus_Dawn כתב:
תכיר, הBRUTE מAC2:
תמונה

אי אפשר לעשות לו קאונטר. אי אפשר להכות בו, בלי ללחוץ על X. האויב הזהה, לזה שאתה מתאר מIV. הוא בטח לא חדש לסדרה.

מישהו הספיק לתקוע בי חרבות, גם בAC2. אפילו ב1, לפי דעתי. לא חדש לסדרה, אם כי הכמות הגדולה יותר של NPC הופכת את זה לקצת יותר שכיח.
ההבדל הוא, שאחרי שלוחצים על X, בAC IV (ו3) אפשר להרוג אותם בשרשרת קאונטרים, בשניה אחת, בעוד שבמשחקים הקודמים בסדרה, זה היווה קצת יותר אתגר (היה צריך להכות בהם כמה פעמים, בשביל שהם ימותו, כי יש להם המון HP).
אז אתה צודק. זה לא כמו בAC2. זה יותר פשוט וההריגות הרבה יותר מהירות, כאשר יש אלמנט נוסף שמאזן מעט את המצב - השכיחות של נשקים מטווח ארוך, אצל השומרים (שגם אפשר לחסום, בלחיצה על כפתור אחד בטווח זמן לא קצר, שמאפשר לך לעשות שימוש באחד השומרים שבהם אתה נלחם, כמגן אנושי).

ברגע שהרגת מישהו אחד, אפשר לשרשר כמה קאונטרים שאתה רוצה ולהרוג עשרות דמויות בIV וב3. זו תוספת שרבים וטובים התלוננו עליה ואין וויכוח בנוגע לזה שהיא הופכת את הקרבות לקלים בהרבה. לדעתי, מערכת הקרב נותרה מהנה, אבל אני מעולם לא דרשתי אתגר ממכאניקה מסוימת, בשביל להנות ממנה.
אני מסכים איתך שמערכת הקרב בAC עדין כיפית, אבל נשמע שהאתגר הנוסף ביוניטי בהחלט במקום ויש סיכון אמיתי בקרבות. אחלה דרך לרענן את הסדרה, לדעתי.

השייט בAC הוא גימיק, ללא שמץ של ספק. גימיק שסחטו אותו וביססו עליו משחק שלם. גימיק מאוד מוצלח ומאוד מהנה. עדין גימיק. לא שלילי, בשום צורה, אבל גם לא מספיק כדי להחזיק עוד משחקים בסדרה, לפי דעתי.

יוניטי עם פחות גיימפליי? אני לא יודע איך אתה מודד את זה, אבל אני לא חושב שזה משנה הרבה. אין ספק שהוא עדין משחק מורכב באופן מפלצתי ואין ספק שלא מעט מהמכאניקות שיש בIV, יש גם ביוניטי וחלקן מלוטשות יותר ואיכותיות יותר.
האם יש בו "פחות גיימפליי"? אני לא יודע ואין לי מושג איך אפשר להשוות, אבל לפחות ברור שבכל מקום שבו יש גיימפליי דומה, ביוניטי הוא מרגיש יותר טוב.

קבל סיפור של חוויותי מהבוקר בAC4 ותבין למה יש פחות גיימפליי בUnity ומדוע המשחק הוא צעד אחורה:
הסתובבתי בהוואנה, ביצעתי משימות התנקשות ואיסוף Collectibles, הלכתי למוזג בבאר המקומי, הוא סיפר לי על שיירה ריווחית באיזה מקום באזור, עליתי על הספינה באופן מיידי (בלי זמני טעינה כמובן), שטתי לכיוונה, הסתכלתי במונוסקופ ושמתי לב שהיא שווה 2000 ריאל, לא מלהיב אבל גם משהו. ישר התנגחתי בפריגטה שהובילה את השיירה (היו עוד שתי ספינות קטנות נוספות), יריתי עלייה מטווחים מטווח קצר ולבסוף הכנעתי אותה, עליתי על הספינה, קודם לכן יריתי עם התותח הקטן שלי לרכך את הנחיתה שלי שם, אחרי שהרגתי חמישה אנשים מתוך 15 שמספיקים לקחתי את החבל הקרוב, קפצתי לספינה, ניהלתי קרב עליה, טיפסתי למעלה, קרעתי את הדגל והשתלטתי עליה.

המשכתי לשוט וראיתי שיש לוויתן לא רחוק ממני, יצאתי לציד ותפסתי אותו לאחר מאמץ.

המשכתי וראיתי בריגדה עם משאב שהייתי צריך כדי לשדרג את הספינה שלי, נלחמתי, כבשתי ופתאום עלתה רמת המבוקש שלי, הגיע צייד, נלחמנו, ניצחתי. פתאום ראיתי מבצר מרחוק, יצאתי להתקפה, ריכחתי את ההגנות שלו, עליתי להלחם, הצטרפתי לחברי הצוות שלי ללחימה בשער המבצר, מצאתי את הקצין, חיסלתי אותו, אספתי שתי תיבות בדרך, חיסלתי גם את מפקד המבצר ופתאום כל האזור הגיאוגרפי הקרוב נגלה בפניי. ראיתי שבאי ליד יש תיבה, קפצתי אליו ועל הדרך צדתי איגואנה ושדרגתי את הציוד שלי עם העור של האיגואנה.

חזרתי למבצר שלי וראיתי שיש משימת השתלטות על Plantation שתביא לי גם משאבים מהמחסנים של החווה ובנוסף אני אקבל עוד 2000 ריאל תמורת עבודתי. אני צריך כמובן לעקוב אחרי הסוחר שיוביל אותי למקום, להתנב, להרוג את השומרים השונים בצורת התגנבות תוך התחבאות בשיחים, נטרול הפעמונים, חיסול התצפיתנים ועוד...

עכשיו תגיד לי שUnity הוא לא חזרה אחורה.
נערך לאחרונה על ידי Death_119 ב 25 נובמבר 2014, 09:48, נערך 2 פעמים בסך הכל.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 נובמבר 2014, 09:47

אני חושב ש4 הוא הטוב בסדרה, ממש טיפה יותר מ2, אבל אין ספק שיוניטי עושה הרבה דברים טוב יותר ממנו.
למעשה אם לא נתייחס רגע לצד הטכני ונסתכל רק על הגיימפלי, יוניטי אכן עושה כל דבר שיש בשניהם יותר טוב.
התנועה לראשונה עברה שינוי והיא טובה בהרבה, ההתגנבות טובה יותר (אם כי עדיין לא מושלמת), משימות ההתנקשות הפתוחות הן צעד גדול קדימה, העיר פשוט מדהימה ומערכת הקרב עברה שיפור ענקי.
ובואו נדבר רגע על מערכת הקרב כי היא תפסה פה נושא מרכזי.
פעם ראשונה בסדרה שהקאונטר לא הורג - הוא רק פותח לך אפשרות לתקוף את היריב. בנוסף, הAI הרבה הרבה יותר אגרסיבי ושלושה אויבים יתקפו אתכם ביחד כל הזמן. גם אויבים שיתפסו מרחק ויצלפו בכם הרבה יותר אגרסיבים, ירו הרבה יותר (גם ביחד) וההתחמקות מהם קשה יותר ולא נותנת לך בונוס של חייל מת.
תוסיפו לזה אפשרות לשלושה סוגי נשקים (כבד, ארוך וקל) ועוד כל מיני שינויים קטנים ויש לכם את השינוי הראשון האמיתי במכניקה מאז ac 2.
אבל היתרון האמיתי של השינוי הזה הוא שזה משנה את כל הגישה למשחק, פעם ראשונה שאפשר למות! לא יאמן! באמת קיבלנו פה סדרה ארוכה של משחקים שראתה בעצצה משחקי התגנבות והתנקשויות שאי אפשר למות בה. (ואם מישהו הצליח למות בקרב בac4, לא משנה מול כמה אויבים וכשהוא היה מרוכז בצורה מסוימת, כל הכבוד לו.)
זה לא שיוניטי קשה, אבל סוף סוף תראה קבוצת אויבים ותדע שעדיף לעקוף אותה, תמיד תדע להכין שביל בריחה אחרי התנקשות למקאה שיקיפו אותך והכי חשוב - תדע תמיד שהדבר הכי חכם זה לדבוק בהתגנבות ושלא יראו אותך.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 25 נובמבר 2014, 09:49

Stick כתב:אני חושב ש4 הוא הטוב בסדרה, ממש טיפה יותר מ2, אבל אין ספק שיוניטי עודה הרבה דברים טוב יותר ממנו.
למעשה אם לא נתייחס רגע לצד הטכני ונסתכל רר על הגיימפלי, יוניטי אכן עושה כל דבר שחש בשניהם יותר טוב.
התנועה לראשונה עברה שינוי והיא טובה בהרבה, ההתגנבות טובה יותר (אם כי עדיין לא מושלמת), משימות ההתנקשות הפתוחות הן צעד גדול קדימה, העיר פשוט מדהימה ומערכת הקרב עברה שיפור ענקי.
ובואו נדבר רגע על מערכת הקרב כי היא תפסה פה נושא מרכזי.
פעם ראשונה בסדרה שהקאונטר לא הורג - הוא רק פותח לך אפשרות לתקוף את היריב. בנוסף, הAI הרבה הרבה יותר אגרסיבי ושלושה אויבים יתקפו אתכם ביחד כל הזמן. גם אויבים שיתפסו מרחק ויצלפו בכם הרבה יותר אגרסיבים, ירו הרבה יותר (גם ביחד) וההתחמקות מהם קשה יותר ולא נותנת לך בונוס של חייל מת.
תוסיפו לזה אפשרות לשלושה סוגי נשקים (כבד, ארוך וקל) ועוד כל מיני שינויים קטנים ויש לכם את השינוי הראשון האמיתי במכניקה מאז ac 2.
אבל היתרון האמיתי של השינוי הזה הוא שזה משנה את כל הגישה למשחק, פעם ראשונה שאפשר למות! לא יאמן! באמת קיבלנו פה סדרה ארוכה של משחקים שראתה בעצצה משחקי התגנבות והתנקשויות שאי אפשר למות בה. (ואם מישהו הצליח למות בקרב בac4, לא משנה מול כמה אויבים וכשהוא היה מרוכז בצורה מסוימת, כל הכבוד לו.)
זה לא שיוניטי קשה, אבל סוף סוף תראה קבוצת אויבים ותדע שעדיף לעקוף אותה, תמיד תדע להכין שביל בריחה אחרי התנקשות למקאה שיקיפו אותך והכי חשוב - תדע תמיד שהדבר הכי חכם זה לדבוק בהתגנבות ושלא יראו אותך.

גם בAC4 יתקיפו אותך חמישה אנשים בו זמנית (במיוחד בעלייה על ספינה שם השטח הוא גם מאוד מצומצם אז יש חתיכת Chaos), יירו עליך ואני אישית מתתי לא פעם. גם אני את משימות ההתנקשות שלי או כניסה לאזורים מוגבלים עושה בהתגנבות, זה שאתה מסתער זו בחירה אישית שלך, איש לא מכריח אותך איך לגשת לפתור בעיה. דרך אגב, אני יכל במקביל להתגנבות גם לצלוף בחבית שתהרוג את המטרה מההדף, לרדת למטה מהר ולהדליק חבית גדולה יותר במידה וקיימת ובכלל אם תקים עליך 20 שומרים שיקפצו עליך במקביל אל תספר לי שאתה תשאר ותלחם, אתה תקום ותברח כמו שקרה לי במקרה זהה הבוקר כאשר כדור אחד לא הספיק כדי להרוג את המטרה מהמסתור ונאלצתי להלמלט כשכמות עצומה של שומרים קפצו עליי בו זמנית.
נערך לאחרונה על ידי Death_119 ב 25 נובמבר 2014, 13:42, נערך 4 פעמים בסך הכל.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 נובמבר 2014, 09:53

אז באמת כל הכבוד לך שאתה מצליח למות שם, זה באמת מרשים בצורה בלתי רגילה.
ביוניטי אני לא אמור להגיע למצב שחסר לי כדור אחד, וב4 אני לא אמור להגיע למצב שאני צריך לברוח.
ביוניטי אני אעשה את כל הדרך למטרה בלי שיראו אותי, אהרוג אותה ורק אז אברח (ואם מצאו אותי - סיכוי טוב שאפסיד).
ב4 אני אנסה להתגנב כי זה יותר כיף, אבל אם מצאו אותי? אשקיע דקה וחצי בשביל להרוג את כולם ובסוף גם את המטרה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים