PS4 | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: PS4 | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bling » 06 ינואר 2015, 18:25

לא הבנתי עדיין איזו הודעה הם הוציאו ומה מבולבל בה אבל בסדר.

מה שאני מנסה לאמר זה שזה בערך כמו שאני אוציא תעודת הצטיינות מעל 90 ואבוא אליך ואומר לך שאני התלמיד הכי מצטיין בביה"ס ואז תבוא אלי בטענות שלא הזכרתי שבמתמטיקה יש לי ב 2 המבחנים האחרונים 75 ו 80 וששם מישהו קיבל 95 ו 90 למרות שבסכ"ה במשך כל השנה גם עברתי אותו שם, כאילו סבבה זה אולי נכון אבל הכל מתגמד כשאני הכי מצטיין בסכ"ה וכנראה בהפרש מכובד מהשאר, במיוחד ששנה הבאה באותו מקצוע יש סיכוי לא רע שאעבור אותו שוב כי הוא החליט משום מה להפסיק להשתמש במורה פרטי :P

בסופו של דבר הנתונים הללו שמוצאים חן בעיניהם זה הכסף שבבנק - אחלה נתונים להתהדר בהם, זה ש MS מדברת על משפחת ה XBOX או משווה בין ה ONE ל 360 בתקופה מקבילה או מה שה ONE עשתה בחודשים ספציפיים בזמן שנמנעת מלספק מספרים קונקרטים כבר מי יודע כמה זמן זה ה cherry picking הצורם באמת ומהסוג המעצבן, פה עם הפס4 יש לי את כל המידע שאני צריך פחות או יותר, עם ה ONE יש עדיין משחקים מסביב ונתונים חלקיים ואין לי מושג איפה היא עומדת בשלב הזה.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 ינואר 2015, 18:45

bling כתב:לא הבנתי עדיין איזו הודעה הם הוציאו ומה מבולבל בה אבל בסדר.

מה שאני מנסה לאמר זה שזה בערך כמו שאני אוציא תעודת הצטיינות מעל 90 ואבוא אליך ואומר לך שאני התלמיד הכי מצטיין בביה"ס ואז תבוא אלי בטענות שלא הזכרתי שבמתמטיקה יש לי ב 2 המבחנים האחרונים 75 ו 80 וששם מישהו קיבל 95 ו 90 למרות שבסכ"ה במשך כל השנה גם עברתי אותו שם, כאילו סבבה זה אולי נכון אבל הכל מתגמד כשאני הכי מצטיין בסכ"ה וכנראה בהפרש מכובד מהשאר, במיוחד ששנה הבאה באותו מקצוע יש סיכוי לא רע שאעבור אותו שוב כי הוא החליט משום מה להפסיק להשתמש במורה פרטי :P

בסופו של דבר הנתונים הללו שמוצאים חן בעיניהם זה הכסף שבבנק - אחלה נתונים להתהדר בהם, זה ש MS מדברת על משפחת ה XBOX או משווה בין ה ONE ל 360 בתקופה מקבילה או מה שה ONE עשתה בחודשים ספציפיים בזמן שנמנעת מלספק מספרים קונקרטים כבר מי יודע כמה זמן זה ה cherry picking הצורם באמת ומהסוג המעצבן, פה עם הפס4 יש לי את כל המידע שאני צריך פחות או יותר, עם ה ONE יש עדיין משחקים מסביב ונתונים חלקיים ואין לי מושג איפה היא עומדת בשלב הזה.

מי בא בטענות? בסך הכל אמרתי שהעובדה שסוני התחילה לעשות cherry picking מראה בבירור את מה שאנחנו כבר יודעים - שהפער הצטמצם משמעותית ושבחודשים האחרונים הONE הפסיקה למכור טוב מאוד והתחילה למכור מצוין.
אין ספק שהנתונים שסוני מתהדרים בהם, ראויים לכך. אין ספק שהPS4 הצלחה אדירה. לא אמרתי אחרת. רק אמרתי שזה מעניין לראות איך העובדה שמייקרוסופט מצמצמת את הפער, מכריחה את סוני לשנות את המסרים שלה מעט. הPS4 עדין מוכרת בכמויות פסיכיות, אבל הפער ממה שהONE מוכרת קטן יותר ובמקומות מסוימים, אפילו היה קטן מאפס.

אין שום דבר צורם בcherry picking. זה הדבר הטבעי לעשות וכל חברה, בכל תחום, עושה את זה. זה גם אף פעם לא מעצבן, כי זה ברור מאליו ומתבקש שחברה תקח את ההצלחות שלה ותדגיש אותן, כדי שבעלי המניות שלה יהיו מרוצים ותסייג את הכשלונות שלה, כדי שבעלי המניות לא יהיו כועסים.
בגלל שאתה יודע את זה, אין לך בעיה לקחת כל דף מסרים לעיתונות, עם הסייגים המתאימים.

אין שום משחקים, או נתונים חלקיים עם הONE. יש רק נתוני אמת מדויקים, בדיוק כמו שצריכה לפרסם כל חברה אחרת בבורסה.
יש לך המון מושג איפה הONE עומדת בשלב הזה. אתה יודע בוודאות שהיא אחת הקונסולות המצליחות בהיסטוריה, לפני תקופת החגים הזאת ואתה יודע בוודאות שתבקופת החגים הזאת, היא מכרה כמות עצומה של יחידות.
בדוחות הרבעוניים הבאים של מייקרוסופט, גם תקבל נתונים מדויקים ומעודכנים עוד יותר, לגבי כמה הONE מכרה בכל העולם (ואם "כסף בבנק" זה מה שמעניין, אז ברור שמכירות לריטיילרים זה נתון מספק).
זה הרי ברור מאליו שמייקרוסופט לא ישחררו נתונים, באותה שכיחות שסוני משחררים - הם מוכרים פחות יחידות. זה יהיה מאוד אידיוטי מצידם להשקיע כסף, בשביל לפרסם שבאופן יחסי לסוני, הם מוכרים פחות. זה פשוט לא מספק להם ערך מוסף, כי הם לא מובילים, כרגע. אז הם מפרסמים את מה שהם חייבים ולא הרבה יותר מזה. כמו שמצופה מכל חברה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ינואר 2015, 18:59

מה שהנתונים של סוני אומרים זה שהיא הפסידה בחודשיים האחרונים בארה"ב ושם הפער הצטמצם אבל שהם הצלחה ענקית בסכ"ה ושהם כנראה מכרו יותר בסכ"ה גם באנגליה וגם בארה"ב.
אני לא מבין איך אפשר לאמר שאין שום נתונים חלקיים עם ה ONE או משחקים למיניהם כשהם משחררים סטטיסטיקות על מספר הזומבים שנהרגו, אם אנחנו לא יודעים כמה הם מכרו לצרכנים בסכ"ה אז מבחינתי מה שיש לנו אלו נתונים חלקיים שלא מלמדים אותנו איפה היא עומדת ביחס לתחרות.

אתה אמרת שלפי הנתונים שסוני משחררת נראה ש MS מצמצמת את הפער וזה לא בהכרח נכון, יכול להיות שהפער באופן כללי רק גדל בכל חודש בסכ"ה למרות שבארה"ב סוני הפסידה בחודשיים האחרונים, אולי היא הגדילה את הפער בארצות אחרות, אין לנו מושג כי MS לא אומרת לנו מה באמת הולך מלבד הנתונים שמתאימים לה ולכן לא ניתן להסיק הרבה מסקנות לגבי מה שהולך אצלה, שזה לגיטימי ולא אמרתי שלא, רק שזה נתון חסר שבולט הרבה יותר מזה שסוני לא סיפרה לנו ב PR שהפסידה בחודשיים האחרונים בארה"ב.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 ינואר 2015, 19:08

bling כתב:מה שהנתונים של סוני אומרים זה שהיא הפסידה בחודשיים האחרונים בארה"ב ושם הפער הצטמצם אבל שהם הצלחה ענקית בסכ"ה ושהם כנראה מכרו יותר בסכ"ה גם באנגליה וגם בארה"ב.
אני לא מבין איך אפשר לאמר שאין שום נתונים חלקיים עם ה ONE או משחקים למיניהם כשהם משחררים סטטיסטיקות על מספר הזומבים שנהרגו, אם אנחנו לא יודעים כמה הם מכרו לצרכנים בסכ"ה אז מבחינתי מה שיש לנו אלו נתונים חלקיים שלא מלמדים אותנו איפה היא עומדת ביחס לתחרות.

אתה אמרת שלפי הנתונים שסוני משחררת נראה ש MS מצמצמת את הפער וזה לא בהכרח נכון, יכול להיות שהפער באופן כללי רק גדל בכל חודש בסכ"ה למרות שבארה"ב סוני הפסידה בחודשיים האחרונים, אולי היא הגדילה את הפער בארצות אחרות, אין לנו מושג כי MS לא אומרת לנו מה באמת הולך מלבד הנתונים שמתאימים לה ולכן לא ניתן להסיק הרבה מסקנות לגבי מה שהולך אצלה, שזה לגיטימי ולא אמרתי שלא, רק שזה נתון חסר שבולט הרבה יותר מזה שסוני לא סיפרה לנו ב PR שהפסידה בחודשיים האחרונים בארה"ב.

מצטער. לדעת בדיוק כמה חברה מכרה, על בסיס רבעוני ועוד מידי פעם לקבל דיווחים בין לבין הדוחות הרבעוניים, זה המון המון נתונים.
זה לא יותר מידע חסר, מכל הדברים שאת הסקת בעצמך ולא הוזכרו בכלל בנתונים שסוני שחררו, כמו זה שהיא הפסידה בחודשיים האחרונים בארה"ב, שהפער שם הצטמצם ושבנובמבר הם הפסידו באנגליה. זה הכל מידע חסר, שהסקת לבד, בדיוק כמו במקרה של מייקרוסופט.
אם אין לך מושג כמה הONE מצליחה (רמז - המון), אז אין לך מושג כמה הPS4 מצליחה, כי הנתונים שיש לך בשני המקרים מאוד מאוד דומים.

להזכיר לך שמייקרוסופט שיחררו סטטיסטיקות על מספר הזומבים שנהרגו לפני שנה, או שברור לך לבד שזה לא רלוונטי?

אם MS לא היתה מצמצמת את הפער, סוני לא היו עוברים בדו"ח הרבעוני האחרון, לדבר על מספר מכירות לריטיילרים. הם לא היו עוברים להודעות עם נתונים נבחרים, לעומת הודעת "מכרנו הכי הרבה. הידד", שהיתה רגילה מאז פברואר של שנה שעברה.
מאוד ברור שהפער של הPS4 מהONE, בכל חודש, גם אם קיים, כבר רחוק מלהיות ברור ומרשים, כמו שהיה בעבר.

הנתון של 4.1 מיליון יחידות בחודשיים האחרונים, בכל העולם, מאוד מעניין.
בעיקר בגלל שאנחנו יודעים שבארה"ב בלבד, מייקרוסופט מכרו בחודש שעבר 1.2 מיליון. אם נניח מכירות של פי שניים, בדצמבר (הערכה סבירה, לדעתי), זה אומר שבחודשיים האחרונים, בארה"ב, מייקרוסופט מכרו 3.6 מיליון יחידות.
כלומר, עוד חצי מיליון בכל שאר העולם והם מכרו לא פחות מסוני.
זו סתם הערכה, כמובן. נצטרך לחכות לנתוני NPD.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ינואר 2015, 19:38

ממש לא ברור לי שהפער גם אם קיים רחוק מלהיות ברור ומרשים כמו שהיה בעבר, על סמך מה אנחנו מסיקים את זה? אנחנו יודעים שזה נכון רק לגבי ארה"ב אבל עולמית אין לי מושג האם הפער מרשים או לא.
אני יודע עם סוני את השורה הכי חשובה, כמה קונסולות נמכרו לצרכנים בסכ"ה, אני גם יודע שמכרו 4.1 קונסולות בעונת החגים בעולם, אז סבבה אין לי עדיין את המידע של דצמבר בארה"ב אבל הוא פחות מהותי ממה שנחשף פה.

ההערכה שלך לפער בדצמבר זו סכ"ה הערכה, לא באמת אומרת לי הרבה.
ד"א חגים אצל סוני מוגדרים מה 23 לנובמבר עד ה 3 לינואר, זה לא כולל את רוב נובמבר.
DrKeo כתב:וזה צריך להראות למפיצות שאנשים כן רוצים חוויות סינגל פלייר וסינגל בלבד מושקע.

יותר מזה, המספר הזה לא לוקח בחשבון לא מעט לקוחות כמוני שרגילים לפלוס עוד מהפס3 בגלל המשחקים חינם שמקבלים, גם לקוחות חדשים לגמרי לפס4 (שהיו נאיבים לחשוב שיקבלו משחקי AAA מתנה כל חודש :)) שנרשמו אליו בשביל המשחקים חינם, ככה שהמספר של מנויי הפלוס שנרשמו רק בגלל שחייבים אותו בשביל האונליין אפילו קטן יותר, אני למשל מחר מתנתק אם השירות היה נטו לאונליין ולא כולל משחקים מתנה, אני יכול להסתדר גם בלי האונליין.
ד"א יש מצב שזה כולל גם את המנויים של הפס3 והויטה שבכלל אין להם פס4, הגיוני שסוני תרצה לתת את המספר הכי גבוה של השירות, אז בכלל אין מה לדבר.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 06 ינואר 2015, 22:08

כן, כנראה המספר הוא שלל כלל הרשומים ולא רק על הפס4. מדהים כמה זה נמוך עבור 14 חודשים ראשונים של הקונסולה שהשחקנים ההכי הארדקורים קונים אותה אז איך הם יכולים לוותר על משחק אונליין? ככל שהדור יתמשך יותר אנשים מהמיינסטרים יקנו את הקונסולה שהאונליין חשוב אפילו פחות להם והאחוז הזה יירד יותר. כמעט חצי מהמשתמשים בעצם אומרים שלא אכפת להם מאונליין למשחקים שהם לא F2P למרות שכביכול מדובר במשחקי המולטי הכי טובים שיש. וזה בניגוד למפיצות שדוחפות פונקציונליות אונליין לכל דבר ומנסות לעשות כל משחק AS A SERVICE כדי שיוכלו לגבות ממך תשלומים נוספים.

ואז אתה שואל כמה מהרשומים רשומים בזכות האונליין או בזכות המשחקים ה'חינמיים'. כמה מה זה אנשים שקיבלו חודש נסיון מתנה עם קניית הקונסולה ולא חידשו את המינוי אחר כך.

יותר מזה, נניח את התסריט הכי אופטימי שכל ה10.8 מליון זה על הפס4. במאי נאמר שלחצי מבעלי הפס4 יש PS+, ועכשיו זה 59%. אז 7 חודשים של משחקים, מבצעים, באנלדים, חודשי החג וכל זה הוביל לעלייה יחסית של 9 אחוזים בלבד במנויים? אחרי דסטיני שהזניק את כל הנתונים של הפעילות האונליין והPS+?

לראות עיניי מדובר במספרים מפתיעים ששמים בפרופורציה הנכונה את נסיונות ואמירות המפיצות שמשחקים בלי אונליין בסכנת הכחדה ושאם אין פונקציונליות אונליין במשחק אז זה כאילו חצי משחק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ינואר 2015, 23:43

אתה צודק בכל מה שאמרת KAZZ, יותר מזה, תחשוב שגם מאלו שנרשמו לפלוס עבור מרכיב האונליין בעיקר יש כאלו שאין להם בעיה לשחק במשחקי סינגל בלבד, לא כולם מאלו שמנויי פלוס עבור האונליין הם הארדקורי אונליין ברמה שהם לא מוכנים לשחק במשחקי סינגל בלבד, ככה שבסופו של דבר עם כל המשתנים הללו המסקנה היא שלפחות על פלטפורמת הפלייסטיישן יש סיכוי טוב שלרוב הלקוחות יותר חשוב במשחקי ה AAA שלהם שיהיה מרכיב של סינגל מאשר של אונליין, אולי זה גם מסביר למה COD לא ויתר לעולם על מרכיב הסינגל וכל שנה המשיך לשפוך כסף רב על קמפיין עתיר תקציב למרות שבעיקרו הוא משחק מולטיפלייר ולמה גם BF שהיה משחק מולטי פלייר בלבד החליט להכניס מרכיב סינגל שעושה רושם שיהיה גם משמעותי ומושקע הרבה יותר ב HARDLINE, ומצד שני אולי זה גם מסביר למה TITANFALL הצליח בצורה לא רעה אבל לא היה הבום הגדול שציפו ממנו, ייתכן שעם קמפיין מושקע הוא היה מכפיל את מכירותיו ואף יותר מזה.

אך למרות כל זה עדיין ברור למה החברות בכל זאת מנסות לספק רכיב אונליין משמעותי בכל משחק שלהן, לפחות אלו שמכוונות לרווחים גבוהים במיוחד, אין סיבה שיוותרו על הכמה עשרות אחוזים שכן נוטה לאונליין בלבד גם אם הסינגל אצל הרוב הוא מרכיב חשוב לא פחות ואף יותר, עדיף לך לספק משחק שמציע גם סינגל עשיר וגם חווית אונליין טובה על מנת להגיע לריווחיות הכי גבוהה וזה למה אתה רואה גם משחקים שנשענים על סינגל בעיקר אבל מכוונים גבוה מאוד במכירות ומוסיפים אונליין כמו GTA5 שהרחיב את האונליין שלו או AC UNITY שהציע CO-OP וגם לפני הדביק איזה רכיב אונליין כלשהו, כנ"ל אנצ'רטד או TLOU, גירס והיילו - כל השמות הגדולים הללו עושים את זה בעיקר בגלל שפונים לקהל גדול יותר ומציעים בעצם את "החבילה השלמה".

זה לא אומר כמובן שאין קהל לסינגל בלבד, הסטטיסטיקה פה אומרת אחרת ועובדה שגם יש משחקים שמכוונים לכך, רק השנה יצאו וולפנשטיין, Alien, מורדור, TEW, דראגון אייג' ואחרים שהתמקדו בסינגל בלבד, יש לזה קהל גדול, אך ברור גם שהתקציב שלהם נעשה בהתאם ואני בטוח שימשיכו גם לצאת משחקים כאלו ויש להם מקום, אבל בסופו של דבר אם אתה רוצה להגדיל את הסיכויים שלך באמת "לדפוק קופה" כמו שהרבה משחקי AAA שואפים אליו, כדאי לך שהמשחק שלך יציע את החבילה השלמה ולכן בסופו של דבר אצל רוב הפרויקטים הגדולים והמושקעים אני לא רואה את התופעה הזו של אונליין או סינגל פלייר "כפויים" נעלמת.

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 08 ינואר 2015, 10:58

מישהו יודע איך מוחקים את הסרטונים של ה- SHARE ב- PS4?
אני לא יכול להקליט ואפילו לשמור תמונות כי זה אומר לי שאין מספיק מקום בהארד דיסק... זה לא בגלל המשחקים, מותקנים לי רק 5 משחקים, אז זה יכול להיות אך ורק בגלל הסרטונים של השיתופים.. אבל אין שם בכלל אופציה למחוק.
Help?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 ינואר 2015, 14:13

Megalomaniac כתב:מישהו יודע איך מוחקים את הסרטונים של ה- SHARE ב- PS4?
אני לא יכול להקליט ואפילו לשמור תמונות כי זה אומר לי שאין מספיק מקום בהארד דיסק... זה לא בגלל המשחקים, מותקנים לי רק 5 משחקים, אז זה יכול להיות אך ורק בגלל הסרטונים של השיתופים.. אבל אין שם בכלל אופציה למחוק.
Help?

יש לך בתפריט הראשי לצד האייקונים של כל המשחקים המותקנים אייקון עם ציור של תמונה, לא זוכר בדיוק את השם, אולי MEDIA, שם מאוחסנים כל התמונות והסרטונים שהקלטת, אם אתה לא רואה את זה לצד התיקיות הראשיות יתכן שזה נמצא ב LIBARY שלך (גם אחת מהתיקיות הראשיות, בדר"כ בסוף)- שם גם אולי תראה שבכל זאת יש לך יותר מ 5 משחקים מותקנים ופשוט שחכת מהם כי הסוני שם לך אותם בספרייה נפרדת כי אתה לא משתמש בהם, קשה לי להאמין שתפסת סרטונים ותמונות בגודל של מאות ג'יגה פשוט.

לחלופין, תכנס ל SETTINGS ושם יש לך ניהול דיסק קשיח ומפורט לך מה תופס את ההארד-דיסק שלך, אתה גם יכול לגשת משם לכל קובץ.

בנאדם, יש לך כאילו מחשב עם SLI, למצוא קבצים במערכת סגורה ופשוטה כמו של ה PS4 לא אמור להיות עבורך מדע טילים :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 12 ינואר 2015, 18:04

Kazz כתב:יותר מזה, נניח את התסריט הכי אופטימי שכל ה10.8 מליון זה על הפס4. במאי נאמר שלחצי מבעלי הפס4 יש PS+, ועכשיו זה 59%. אז 7 חודשים של משחקים, מבצעים, באנלדים, חודשי החג וכל זה הוביל לעלייה יחסית של 9 אחוזים בלבד במנויים? אחרי דסטיני שהזניק את כל הנתונים של הפעילות האונליין והPS+?

לראות עיניי מדובר במספרים מפתיעים ששמים בפרופורציה הנכונה את נסיונות ואמירות המפיצות שמשחקים בלי אונליין בסכנת הכחדה ושאם אין פונקציונליות אונליין במשחק אז זה כאילו חצי משחק.

כל הסתכלות נקודתית על כמות משתמשים בPS+ מתעלמת מהעובדה שחלק לא מבוטל מהשחקנים קונה מנויים תקופתיים מידי פעם ובהתאם לצרכים, ולא בהכרח רוכש מנוי לשנה מראש. יכול מאד להיות שיש לך נניח 10% שקנו פלוס לחודש כשיצא דסטיני, אחר כך לא חידשו מנוי, אבל יחדשו שוב כשתגיע הרחבה או כשיצא משחק X.

אבל איזו מפיצה אמרה לאחרונה שמשחקים בלי אונליין בסכנת הכחדה? והאם המפיצה הזו מודעת לעובדה שסקיירים חצה את קו ה-20 מליון עותקים כבר לפני שנה וחצי?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 13 ינואר 2015, 18:58

זה אפשרי. אבל השורה התחתונה לא משתנה. אחוז המינויים נמוך מאוד בהתחשב בסיפור שהמפיצות עושות מאונליין.

סקיירים לא דוגמה מייצגת ואתה יודע את זה. רוב המפיצות היו חותמות על שליש מזה למשחקי הAAA שלהם. באותה מידה גם לחלום ש50% ממנויי הפלוס (או כל מספר אחר) יתמכרו למצב המולטיפלייר שלך וישלמו כסף בקביעות על DLC ושאר דברים זה נוגד את המציאות בה האונליין נשלט ע"י פרנצ'ייזים בודדים. אפילו AC לא הצליח לתקוע יתד עם מצב המולטי שלו שכבר הוסר מיוניטי. ואני לא מצליח לחשוב על הרבה משחקים חדשים בשנים האחרונות שמצליחים לשאוב אליהם מספר יציב של אנשים שימשיכו לשלם במשך חיי המוצר. בורדרלנדס הוא אולי אחת הדוגמאות הבודדות אבל גם הוא עשה אותם על DLC של שחקן יחיד וקו-אופ.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 14 ינואר 2015, 16:48

Kazz כתב:זה אפשרי. אבל השורה התחתונה לא משתנה. אחוז המינויים נמוך מאוד בהתחשב בסיפור שהמפיצות עושות מאונליין.

סקיירים לא דוגמה מייצגת ואתה יודע את זה. רוב המפיצות היו חותמות על שליש מזה למשחקי הAAA שלהם. באותה מידה גם לחלום ש50% ממנויי הפלוס (או כל מספר אחר) יתמכרו למצב המולטיפלייר שלך וישלמו כסף בקביעות על DLC ושאר דברים זה נוגד את המציאות בה האונליין נשלט ע"י פרנצ'ייזים בודדים. אפילו AC לא הצליח לתקוע יתד עם מצב המולטי שלו שכבר הוסר מיוניטי. ואני לא מצליח לחשוב על הרבה משחקים חדשים בשנים האחרונות שמצליחים לשאוב אליהם מספר יציב של אנשים שימשיכו לשלם במשך חיי המוצר. בורדרלנדס הוא אולי אחת הדוגמאות הבודדות אבל גם הוא עשה אותם על DLC של שחקן יחיד וקו-אופ.

לא ברור לי מאיפה הבאת את זה שמדובר באחוז נמוך. מישהו פעם טען ל80% מנויים? מישהו ציפה ל-75%? אתה רואה מגמה של נפילה באחוזי המנויים או עליה באחוזי המנויים? מדובר בשירות בתשלום קבוע שברור שלעולם לא תהיה לו חדירה שמתקרבת ל-100%.
בנוסף, עדיין לא סיפרת לי מי המפיצה שטוענת היום שמשחק בלי אונליין הוא בסכנת הכחדה. סקיירים לא מייצג? יופי, גם דסטיני לא מייצג. ולכן לא כל משחק הוא סקיירים כמו שלא כל משחק הוא דסטיני. יש משחקים שהסינגל פלייר הוא הפוקוס שלהם, יש משחקים שהמולטיפלייר, ויש משחקים שעושים גם וגם - וזו החלטה של המפתחת והמפיצה מה יהיה הפוקוס של משחק X (בזמן שלמשחק Y מאותה החברה יכול להיות פוקוס הפוך לחלוטין).
אבל שום דבר לא נמצא בסכנת הכחדה - אתה היחיד שראיתי עד היום שטוען משהו כזה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 14 ינואר 2015, 17:28

אף אחד לא טען כלום. לי 50% אחוז מנויים זה נמוך כאשר מדובר בשנה וקצת הראשונים שכל שחקני ההארדקור אמורים לקנות את הקונסולה ולרצות לשחק אונליין. כל משחקי הספורט,COD,BF,GTA - כל משחקי האונליין הגדולים שיש לתעשייה להציע, ורק 50% משתכנעים לקנות מינוי כדי לשחק אונליין. מראה שהטראראם שעושים לגבי כל משחק שצריך MP או מעבר למשחקים כשירות הוא מוגזם מאוד.

מה, לא שמת לב שיותר ויותר משחקים מצרפים מצבי משחק אונליין ומנסים לשכנע את השחקנים לדבוק במשחק ולקנות DLC וכדומה? לא אמרתי שמשחקי סינגל פלייר נמצאים בסכנת הכחדה - זה הרושם שאני מקבל ממה שהמפיצות עושות, ושהן נמנענות מלהוציא משחקי סינגל בלבד. מה הקשר דסטיני? להביא את סקיירים כדוגמה לכך שמשחקי סינגל בלבד מוכרים טוב זו בחירה רעה.

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 14 ינואר 2015, 23:13

Driveclub הוא ללא ספק המשחק הכי אנדרייטד שיש כרגע לפס4. הוא בכלל לא מתקרב לרמה של הציונים שהוא קיבל.
את האמת שחוץ מהבעיה ש99% מהמכוניות הם אירופיאות (הקורבט סטינגריי שם) כל השאר פשוט נעלם. למחשק הזה מגיע ביקור חוזר מצד המפתחים ולא מה שעשו למשחק כשיצא. בכל מקרה הוא במבצע עכשיו של 120 שקל לחברי הפלוס אז מי שמעוניין זה שווה ביותר. :D
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 15 ינואר 2015, 00:36

matangt8 כתב:Driveclub הוא ללא ספק המשחק הכי אנדרייטד שיש כרגע לפס4. הוא בכלל לא מתקרב לרמה של הציונים שהוא קיבל.
את האמת שחוץ מהבעיה ש99% מהמכוניות הם אירופיאות (הקורבט סטינגריי שם) כל השאר פשוט נעלם. למחשק הזה מגיע ביקור חוזר מצד המפתחים ולא מה שעשו למשחק כשיצא. בכל מקרה הוא במבצע עכשיו של 120 שקל לחברי הפלוס אז מי שמעוניין זה שווה ביותר. :D

אני חושב שעיקר הסיבות לציונים הנמוכים, הן טכניות.
כלומר, במשך תקופה ארוכה במיוחד, המשחק פשוט לא עבד באונליין והוא עוצב מבסיסו, להסתמך על הקהילה ועל החיבור שלו לאינטרנט.

עכשיו, כשהוא בעצם עובד ועם התוספות המגניבות שהוסיפו לו מאז ההשקה, הוא אחלה משחק מירוצים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 ינואר 2015, 10:04

משהו כבר עשה כאן ירידה מאוד ארוכה על המשחק, לצערי אני לא זוכר מי זה היה. שיש בו המון גריינד, שצריך לעשות משימות צד טפשיות ומתסכלות בשביל להצליח להמשיך לשחק ושיש בו ראבר-בנדינג איום ונורא שהורס את המירוצים.. זה לא רק עניין טכני, זה גם המבנה של המשחק. לא שהנושא הטכני עוזר, אבל אם AC:U אוכל כל כך הרבה אש על הצד הטכני שלו אין סיבה שDC לא.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 15 ינואר 2015, 11:00

Kazz כתב:אף אחד לא טען כלום. לי 50% אחוז מנויים זה נמוך כאשר מדובר בשנה וקצת הראשונים שכל שחקני ההארדקור אמורים לקנות את הקונסולה ולרצות לשחק אונליין. כל משחקי הספורט,COD,BF,GTA - כל משחקי האונליין הגדולים שיש לתעשייה להציע, ורק 50% משתכנעים לקנות מינוי כדי לשחק אונליין. מראה שהטראראם שעושים לגבי כל משחק שצריך MP או מעבר למשחקים כשירות הוא מוגזם מאוד.

לא יודע אם סיפרו לך או מתי בפעם האחרונה נגעת במשחק כזה בעצמך. אבל לCOD, BF ו-GTA שקראת להם "משחקי האונליין הגדולים שיש לתעשיה להציע" יש רכיב סינגל פלייר, שבחלקם הוא מאד מהותי. לי יש 40 שעות על GTA V לבדו ובקושי שעה מתוך זה היתה במולטיפלייר שלו - ואני די בטוח שזה תואם לכמות הכסף והזמן שהושקעה בפיתוח של שני החלקים האלו. אם אתה מביא את GTA כדוגמא ומדבר על 50% שמשתכנעים לקנות מינוי כדי לשחק אונליין במשחק שיש לו פוקוס כל כך גדול על הסינגל פלייר אתה דווקא רק מחליש את הטענה שלך.

Kazz כתב:מה, לא שמת לב שיותר ויותר משחקים מצרפים מצבי משחק אונליין ומנסים לשכנע את השחקנים לדבוק במשחק ולקנות DLC וכדומה? לא אמרתי שמשחקי סינגל פלייר נמצאים בסכנת הכחדה - זה הרושם שאני מקבל ממה שהמפיצות עושות, ושהן נמנענות מלהוציא משחקי סינגל בלבד. מה הקשר דסטיני? להביא את סקיירים כדוגמה לכך שמשחקי סינגל בלבד מוכרים טוב זו בחירה רעה.

מצרפים מצבי אונליין כי רוצים לפנות לבסיס משתמשים גדול יותר ומוסיף פוטנציאל של Longevity למשחק (מה שמקטין את הסיכוי שאנשים יעשו טרייד-אין אחרי יומיים).
מאותה סיבה באטלפילד הלך בכיוון ההפוך והוסיף בשלב מסוים קמפיין סינגלפלייר שלא היה פעם: יותר תוכן שפונה גם לאחרים ולכן מגדיל את קהל היעד ופוטנציאל המכירות של המשחק. מאותה סיבה משחקים שכבר היה להם סינגל פלייר ומולטי תחרותי מוסיפים מצב קו-אופ.
אבל לבוא ולטעון שמשחקי אונליין הם בסכנת הכחדה בגלל שחלקם מוסיפים קמפיין סינגל פלייר? זה מגוחך בדיוק כמו הטענה ההפוכה שלך (ואגב, דיברת קודם על אמירות של המפיצות בנושא).

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 15 ינואר 2015, 20:47

matangt8 כתב:Driveclub הוא ללא ספק המשחק הכי אנדרייטד שיש כרגע לפס4. הוא בכלל לא מתקרב לרמה של הציונים שהוא קיבל.

מה בדיוק אהבת בו? הגרפיקה פצצה. אבל כל השאר? ה- AI שלו מגוחך, לא מרגישים הבדל במכונית שבחרת, גם אם תיקח למבורגיני עדיין הפורשה של היריב תהיה מהירה פי 4 ממך... זה לא ממש משנה איזה רכב אני בוחר, גם אם אני ינהג על מאזדה מול 8 מקלארן זה ירגיש לי באותה רמה שלהם. אין פה איזון, נראה לי ברגע שהם הגיעו לקטע שצריך לעשות רמת קושי הם איבדו את זה לגמרי.
והקטע שחייבים לעשות את הבונוסים האלה בשביל להתקדם במשחק עוד יותר דפוק... במשחקים אחרים זה פשוט בונוסים, פה חובה לעשות את זה על מנת להתקדם וחלק מהם מוגזמים וכמעט בלתי אפשריים. באמצע המשחק פשוט התייאשתי ופרשתי כי הדרך שבה הוא בנוי היא פשוט נוראית.
חלק אהבו את זה, אני ממש לא.
אני לא יודע לאן הגעת במשחק אבל תראה שלאט לאט זה יעצבן יותר..

סמל אישי של המשתמש
matangt8
Warrior

הודעהעל ידי matangt8 » 16 ינואר 2015, 00:22

Megalomaniac כתב:
מה בדיוק אהבת בו? הגרפיקה פצצה. אבל כל השאר? ה- AI שלו מגוחך, לא מרגישים הבדל במכונית שבחרת, גם אם תיקח למבורגיני עדיין הפורשה של היריב תהיה מהירה פי 4 ממך... זה לא ממש משנה איזה רכב אני בוחר, גם אם אני ינהג על מאזדה מול 8 מקלארן זה ירגיש לי באותה רמה שלהם. אין פה איזון, נראה לי ברגע שהם הגיעו לקטע שצריך לעשות רמת קושי הם איבדו את זה לגמרי.
והקטע שחייבים לעשות את הבונוסים האלה בשביל להתקדם במשחק עוד יותר דפוק... במשחקים אחרים זה פשוט בונוסים, פה חובה לעשות את זה על מנת להתקדם וחלק מהם מוגזמים וכמעט בלתי אפשריים. באמצע המשחק פשוט התייאשתי ופרשתי כי הדרך שבה הוא בנוי היא פשוט נוראית.

לא הכעתי רחוק ממש. כן יש לו דברים מעצבנים כמו AI אגרסיבי ברמות שמציק לך אבל כשאתה משחק מלןכלך מענישים אותך.
לגבי המהירות של הרכב אני כן חושב שיש שוני אבל בגלל שכל תקיעה קטנה דופקת לך את המירוץ אתה לא מרגיש את זה.
וכן האתגרים באמת מציקים אבל היי המכונית שרציתי השגתי :) (BAC MONO).
ברמת העיקרון אני נוטה להסכים איתך אבל זה עדיין לא משחק שהוא רע בטירוף וצריך לקטול אותו ואני כן מקווה שאבולושן יקחו מזה לקח כי לשניה אני חושב שהם חשבו שהם עושים עוד מוטורסטורם חחח
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 16 ינואר 2015, 17:19

swym כתב:
לא יודע אם סיפרו לך או מתי בפעם האחרונה נגעת במשחק כזה בעצמך. אבל לCOD, BF ו-GTA שקראת להם "משחקי האונליין הגדולים שיש לתעשיה להציע" יש רכיב סינגל פלייר, שבחלקם הוא מאד מהותי. לי יש 40 שעות על GTA V לבדו ובקושי שעה מתוך זה היתה במולטיפלייר שלו - ואני די בטוח שזה תואם לכמות הכסף והזמן שהושקעה בפיתוח של שני החלקים האלו. אם אתה מביא את GTA כדוגמא ומדבר על 50% שמשתכנעים לקנות מינוי כדי לשחק אונליין במשחק שיש לו פוקוס כל כך גדול על הסינגל פלייר אתה דווקא רק מחליש את הטענה שלך.

מצרפים מצבי אונליין כי רוצים לפנות לבסיס משתמשים גדול יותר ומוסיף פוטנציאל של Longevity למשחק (מה שמקטין את הסיכוי שאנשים יעשו טרייד-אין אחרי יומיים).
מאותה סיבה באטלפילד הלך בכיוון ההפוך והוסיף בשלב מסוים קמפיין סינגלפלייר שלא היה פעם: יותר תוכן שפונה גם לאחרים ולכן מגדיל את קהל היעד ופוטנציאל המכירות של המשחק. מאותה סיבה משחקים שכבר היה להם סינגל פלייר ומולטי תחרותי מוסיפים מצב קו-אופ.
אבל לבוא ולטעון שמשחקי אונליין הם בסכנת הכחדה בגלל שחלקם מוסיפים קמפיין סינגל פלייר? זה מגוחך בדיוק כמו הטענה ההפוכה שלך (ואגב, דיברת קודם על אמירות של המפיצות בנושא).

על מה אתה מדבר? COD, BF, GTA, משחקי הספורט, דסטיני. איזה עוד משחקי MP יש שעוד לא יצאו שלפתע יכולים לגרום לזינוק במנויים. העובדות: תותחי האונליין הכי כבדים שיש כיום בתעשייה יצאו על הפס4, אך רק 50% או פחות מבעלי הפס4 מנויים לשירות שמאפשר להם לשחק אונליין במשחקים האלה.

עדיין כנראה לא הבנת את מה שאני אומר: אחוז המנויים על הפס4, במיוחד בשלב זה של חייה, הוא ראייה לכך שהמפיצות מפריזות בחשיבותה של פונקציונליות אונליין למשחקים שלהם ולרצון העז להפוך כל משחק ל'שירות'. ההתרשמות לי מדברי ומעשי המפיצות היא שהן מנסות לדחוף מולטי איפה שרק שאפשר, ומשחקים כשירות רק איפה שאפשר עד כדי כך שהן מנסות לשדר כאילו אף משחק לא שלם בלי מולטי, ושמשחקים בלי מצב מולטי בכלל הם זן הולך ונעלם. לדוגמה, הוספת אונליין למשחקי דרגון אייג'.

אז לא רק שתחום המולטי נשלט ע"י זכיונות בודדים ושקשה עד בלתי אפשרי להציב משחק חדש כזה שיצליח למשוך אליו שחקנים שישמשיכו לשלם עבורו דרך DLC וכו', אלא גם שמתברר ש50% מקהל הפס4 לא אכפת ממש לשלם עבור האפשרות לשחק במשחקים האלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ינואר 2015, 20:51

Megalomaniac כתב:

כן, זה היה מגלומניאק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 ינואר 2015, 22:07

מבצע לא רע על הפס4, 370$ פלוס משחק חינם לבחירה ויש כמה טובים במבחר כמו fc4.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 18 ינואר 2015, 12:14

DrKeo כתב:מבצע לא רע על הפס4, 370$ פלוס משחק חינם לבחירה ויש כמה טובים במבחר כמו fc4.

זה מבצע בחנות מסוימת, או שזה מגיע מסוני?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 ינואר 2015, 12:33

Nucleus_Dawn כתב:
זה מבצע בחנות מסוימת, או שזה מגיע מסוני?

לא זה חנות ספציפית, אני כבר לא זוכר מי.

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 20 ינואר 2015, 12:12

יש טרנד חדש באינטרנט להיכנס בצורה רעה באורדר 1866 עוד לפני שהוא יצא. עשרות כתבות מציפות את האינטרנט מרשמים מאיזה דמו מאפן (גרסה מוקדמת של המשחק).
כולם מצביעים שהמשחק הולך לאכזב, ואותי זה קצת מבאס (אין עשן בלי אש מישהו?)...
IP חדשים זה מה שהתעשייה הזו צריכה, ואני מאוד מקווה שכולם טועים והאורדר יהיה משחק של 8+...

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 95 אורחים