ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 23 ינואר 2015, 15:25

חח. ועדיין לא הסברת מה ההגדרה של 'מיינסטרימי' כי כל הגדרה מוכרת וקיימת של המושג, DOTA2 עונה עליה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 15:32

כמו שאתה לא הסברת למה Ubisoft היא לא חברת אינדי, כי היא עונה להגדרות שהצעת והתחלת למלמל משהו על Corporate shit וכו'. לא תמיד ההגדרה קולעת בכל אחת מהנקודות. DOTA 2 מאוד מצליח והמון אנשים משחקים בו כל יום, אבל, לדעתי, מדובר בקהל הארד-קורי יותר (גם אם גדול). בכל מקרה, כבר דשנו בזה - מבחינתך DOTA2 הוא משחק AAA, מיינסטרימי שמדבר למגוון רחב מאוד של שחקנים, ניתן לשחק בו ללא עקומת למידה חדה מאוד, והוא עם קהילה תומכת ואוהבת. מבחינתי הוא לא. :).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 ינואר 2015, 15:41

עם הזמן - זה הופך ליור ויותר מיינסטרים. אבל במילה הזו יש "סטרים" ואלו המשחקים הכי פופולריים לסטרימינג ;)
עכשיו HEROES OF THE STORM של בליזארד נמצא בבטא פתוחה, נדמה לי, והוא לגמרי הולך להכניס את הז'אנר למיינסטרים. אפילו אני שיחקתי בו :P

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 15:47

Laskin כתב:עם הזמן - זה הופך ליור ויותר מיינסטרים. אבל במילה הזו יש "סטרים" ואלו המשחקים הכי פופולריים לסטרימינג ;)
עכשיו HEROES OF THE STORM של בליזארד נמצא בבטא פתוחה, נדמה לי, והוא לגמרי הולך להכניס את הז'אנר למיינסטרים. אפילו אני שיחקתי בו :P

הוא חינמי או בתשלום? ולנושא הסטרימינג - למי שיש זמן וסבלנות לשבת ולראות אנשים אחרים משחקים, שיבושם לו. בקושי יש לי זמן להפעיל את המחשב לפעמים.
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ינואר 2015, 16:16

Klayman כתב:ממש לא :P.

עריכה: הם הוציאו משחקים טובים - But it has been a while. ואני לא נכנס שוב לנושא DOTA2. משחק סופר מצליח סופר משוחק סופר פופולרי, ועדיין לא מיינסטרימי.

אני חושב שHL2 והקופסא הכתומה לגמרי עונים על ההגדרה של לגרום לאנשים להשתמש בסטים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 16:17

Nucleus_Dawn כתב:
אני חושב שHL2 והקופסא הכתומה לגמרי עונים על ההגדרה של לגרום לאנשים להשתמש בסטים.

אההההה!!!!! אז לא הבנתי אותך נכון. אם ככה אנחנו מסכימים. :).
?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 ינואר 2015, 16:19

Klayman כתב:
אההההה!!!!! אז לא הבנתי אותך נכון. אם ככה אנחנו מסכימים. :).

כן :) זה מה שחשבתי שתהכוונת.

אני מקווה שבקרוב גם הם יפתיעו. בליזארד הפתיעו עם TF2-בליזארד שלהם. אולי שVALVE יעשו גירסא שלהם של דיאבלו?
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 ינואר 2015, 16:33

מה קשור 'אינדי' עכשיו? ראשית מדובר במושג שרוב התעשייה מתקשה להגדיר אותו ולא ראיתי אותך מנסה להציג הגדרה משלך. מבחינתי, חברה שנסחרת בבורסה היא לא חברה שאני יכול להתייחס אליה כחברת 'אינדי'.

ממתי איך שקהל השחקנים מתפלח או עקומות למידה קשורות לאם דבר הוא 'מיינסטרים' או לא? מאיפה אתה יודע שדוטה2 (או LOL) לא משוחק ע"י מגוון רחב מאוד של שחקנים? כיצד אתה יכול 'להוכיח' שמשחק כמו COD כן מדבר למגוון רחב מאוד של שחקנים? לדעתי ולדעת רבים אחרים, למשחקי הפוטבול המיצאותיים והוירטואלים יש עמוקת למידה גבוהה - אבל אני לא יכול להגיד שלא מדובר בענף מיינסטרימי.

לאלמנט הקהילה התומכת והאוהבת מיותר להתייחס.

אז שוב, לא הצלחת להגדיר לי מה כוונתך ב'מיינסטרימי' ובאילו כלים אתה משתמש כדי 'למדוד' מיינסטרימיות ועל בסיס מה ואיך אתה מותח את הקו בין מיינסטרימי ללא מיינסטרימי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 16:45

מבחינתך Ubisoft היא לא אינדי, ומבחינתי DOTA2 הוא לא מיינסטרימי :). יש לך הגדרה טובה ומקובלת למיינסטרים? אין לך כזאת. אני משוכנע שניתן לנקב לכל אחת מהן את הצורה, די בקלות, כמו עם נושא האינדי. כמה שעות DOTA2 יש לך, אגב? :)
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 ינואר 2015, 17:57

תמשיך להתחמק. באותה מידה,מבחינתי כדורגל הוא לא מיינסטרימי. תוכיח אחרת. אחד המשחקים עם מספר השחקנים הכולל הכי גדול ועם קרוב לעשרה מיליון וחצי אנשים ששיחקו בו בחודש האחרון. ואחד המשחקים הכי פופולארים בטוויץ' ועם טורנירי ענק ברחבי העולם = משחק מיינסטרימי.

כל ה'טיעונים' שלך עד כה הם 'המשחק לא רוחי ולא קורץ לי אז אין מצב שהוא מיינסטרים'.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 18:01

Kazz כתב:תמשיך להתחמק. באותה מידה,מבחינתי כדורגל הוא לא מיינסטרימי. תוכיח אחרת. אחד המשחקים עם מספר השחקנים הכולל הכי גדול ועם קרוב לעשרה מיליון וחצי אנשים ששיחקו בו בחודש האחרון. ואחד המשחקים הכי פופולארים בטוויץ' ועם טורנירי ענק ברחבי העולם = משחק מיינסטרימי.

כל ה'טיעונים' שלך עד כה הם 'המשחק לא רוחי ולא קורץ לי אז אין מצב שהוא מיינסטרים'.

כמו הטיעון שלך לאינדי :). ''לא לרוחי שיש משקיעים לחברה, למרות שזה בסופו של דבר הכסף שלה והיא המחליטה היחידה מה לעשות, ולכן היא לא אינדי''. ואני לא מתחמק - רשמתי את הסיבות שלי. אתה לא מסכים איתן וזה בסדר. לא חייבים להסכים על כל דבר. וגם לא ענית כמה שעות DOTA 2 יש לך.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2015, 18:15

גם dota וגם חבריו הם משחקי f2p ולכן לא נחשבים בלקסיקון שלנו, זה הכל :)
המשחק האחרון של valve היה פורטל 2 שעוד מעט חוגג יום הולדת 4.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 23 ינואר 2015, 18:28

Kaz:
העניין עם DOTA/LoL, שהוא לא באמת משחק שפותח בשבילנו, "הגיימרים". ההגדרות מבלבלות וקשה לאפיין אותו כפשוט "מיינסטרים", אבל יש צדק במה שקליימן אומר, נראה ש-DOTA לא משוחק ע"י אותם שחקנים שהם כמוני וכמוך (או החבר'ה פה בפורום לצורך העניין)...
אני אתן לדוגמא את אחי הקטן שלא משחק באף כותר מעניין שכולנו עפים עליו, אבל כן משחק עם חברים שלו ב-LoL שעות על גבי שעות (את עיקר זמנו הפנוי על המחשב). אלו אותם שחקנים ששיחקו בעברם (שהיו ילדים) את כל המשחקים החינמיים סטייל מייפל סטורי וזבל דומה בסגנון...

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 ינואר 2015, 18:32

אתה באמת הולך לטעון שהדרך בה רוב התעשייה מתייחסת לתיוג 'אינדי' לא כוללת\נשענת על כך שהחברה אינה נסחרת בבורסה? כמה deflection. לא רשמת שום דבר חוץ ממושגים מעורפלים של 'מגוון רחב של שחקנים', 'בלי עקומת למידה חדה' ו-'קהילה אוהבת ותומכת' - כל אחד יותר שטותי מהשני ובלי להסביר. נו, תן לי את הכלים ואת המדדים למושגים האלה. בא לי עכשיו לי לעשות חקר על המשחקים שיצאו בשלושה החודשים האחרונים ולקבוע מה מיינסטרימי ומה לא. איך אני עושה את זה להבנתך?

יש לי 0 שעות בדוטה2. יש לי 0 שעות במשחקי מאדן. שניהם משחקים מיינסטרימים. האם כל מה שיש לך להציע הוא טיעונים אגוצנטריים?

נדב, F2P לא קשור. השאלה היא איך קליימן מחליט מה עושה משחק מיינסטרימי ואיך הוא מכמת את זה במקום למנות דברים חסרי תוכן. אלא אם אתה רוצה לטעון שאם משחק הוא F2P הוא לא יכול להיות מיינסטרימי..

וואנטד: רק שמבחינת מכניקות ומשחקיות, משחקי MOBA הם בדיוק מה ש'אנחנו' רוצים מבחינת עומק ובשריות.
אבל שוב, זה לא קשור. לפי ההסבר שלך גם מיינקרפט לא מיינסטרימי.
נערך לאחרונה על ידי Kazz ב 23 ינואר 2015, 18:35, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 ינואר 2015, 18:33

בנוסף dota הוא סתם פורט. זה פורט של משחק מ2003 למנוע סורס עם רעש וצלצולים גרפים. סוג של פורט או רימייק.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Wan7ed
Trainee

הודעהעל ידי Wan7ed » 23 ינואר 2015, 18:51

הויכוח אם זה מיינסטרים או לא פחות חשוב... עיקר הדיבור היה שואלו כבר לא מייצרת משחקים לגיימרים קלאסים, בשבילנו. וחבל.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 23 ינואר 2015, 19:17

מיינסטרים, בעיקרון, הוא מונח סובייקטיבי. גם אתה, קאז היקר, לא מסוגל להגדיר מיינסטרים בשום ז'אנר או תחום בידור שתרצה. בשבילי, DOTA 2 הוא לא מיינסטרים. בשבילך כן? ברור שלא. אתה פשוט לא סובל שרק רומזים משהו לכיוון של ואלב.

הרי מה זה מיינסטרים? תלוי את מי שואלים. האם סרטי מארוול שגורפים מאות מיליוני דולרים הם מיינסטרים? תלוי את מי תשאל. ואם הם מיינסטרים, למה לקומיקס יש תדמית של ''תחביב של גיקים''? בריטני ספירס היא מיינסטרים? מדונה? ניקי מינאז'? פו פייטרס? ארקטיק מאנקיז? הספרים של סטיבן קינג? הספרים של סלינג'ר? אפשר לעקם את זה איך שרוצים וכמה שרוצים, בכל תחום בידורי/תרבותי שתרצה.
אז בוא נקצר את השיחה הזאת - אני חושב שהוא לא מיינסטרים, והסברתי למה. אתה חושב שהוא מיינסטרים? אחלה. לכל אחד מאיתנו יש הגדרות אחרות.
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 ינואר 2015, 03:55

Wan7ed כתב:Kaz:
העניין עם DOTA/LoL, שהוא לא באמת משחק שפותח בשבילנו, "הגיימרים". ההגדרות מבלבלות וקשה לאפיין אותו כפשוט "מיינסטרים", אבל יש צדק במה שקליימן אומר, נראה ש-DOTA לא משוחק ע"י אותם שחקנים שהם כמוני וכמוך (או החבר'ה פה בפורום לצורך העניין)...
אני אתן לדוגמא את אחי הקטן שלא משחק באף כותר מעניין שכולנו עפים עליו, אבל כן משחק עם חברים שלו ב-LoL שעות על גבי שעות (את עיקר זמנו הפנוי על המחשב). אלו אותם שחקנים ששיחקו בעברם (שהיו ילדים) את כל המשחקים החינמיים סטייל מייפל סטורי וזבל דומה בסגנון...

אני משחק דוטה 2 עוד מימי הבטא של 2012, אבל מעולם לא שיחקתי משחק חינמי אחר לפניו או אחריו ואני בעניין של רוב המשחקים שאהובים על קהילות גיימרים כמו זאת. ממבט חטוף בספרייה בסטים שלהם, לדעתי רוב החברים שאני משחק איתם (דוטה) כמוני.

אולי זה יותר נכון ל lol , ממה שאני מבין זאת הגירסה הקז'ואלית יותר של הז'אנר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 ינואר 2015, 10:00

^ זאת בדיוק הנקודה, אגב. :P. בשביל שחקני LOL הארדקוריים ביותר, DOTA2 הוא משחק ילדים חסר כל סקיל. אדפטציה מיינסטרימית מסריחה שהרסה את הבסיס ההארדקורי המטורף שהם שיחקו כל השנים. אז למי מאמינים? אין מה להאמין... זה עניין אישי וסובייקטיבי.
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 ינואר 2015, 11:16

Klayman כתב:מיינסטרים, בעיקרון, הוא מונח סובייקטיבי. גם אתה, קאז היקר, לא מסוגל להגדיר מיינסטרים בשום ז'אנר או תחום בידור שתרצה. בשבילי, DOTA 2 הוא לא מיינסטרים. בשבילך כן? ברור שלא. אתה פשוט לא סובל שרק רומזים משהו לכיוון של ואלב.

הרי מה זה מיינסטרים? תלוי את מי שואלים. האם סרטי מארוול שגורפים מאות מיליוני דולרים הם מיינסטרים? תלוי את מי תשאל. ואם הם מיינסטרים, למה לקומיקס יש תדמית של ''תחביב של גיקים''? בריטני ספירס היא מיינסטרים? מדונה? ניקי מינאז'? פו פייטרס? ארקטיק מאנקיז? הספרים של סטיבן קינג? הספרים של סלינג'ר? אפשר לעקם את זה איך שרוצים וכמה שרוצים, בכל תחום בידורי/תרבותי שתרצה.
אז בוא נקצר את השיחה הזאת - אני חושב שהוא לא מיינסטרים, והסברתי למה. אתה חושב שהוא מיינסטרים? אחלה. לכל אחד מאיתנו יש הגדרות אחרות.

lol? יש מישהו שיגיד שסרטי מארוול הם לא מיינסטרים? מה אתה מערב 'תדמית' לעניין ואיך זה קשור. כשחוברות הקומיקס התחילו לפני עשרות בשנים זה היה קהל קטן של אנשים 'מהסוג' הזה ולאורך השנים זה התרחב והתרחב. איך אפשר בכלל לדון על סרט כמו אבנג'רס ששבר שיאי קופות אם הוא מיינסטרים או לא? הזוי.

אתה ממשיך להתחמק ולהתנהג כאילו הכל זה בעיני המתבונן. ושוב, לא הסברת למה אתה חושב שדוטה2 לא מיינסטרים. כמו להגיד שתה זה משקה חם וקולה זה קר בלי לפרט למה. עקומת למידה וקהילה תומכת ואוהבת הם לא דברים שלבדם הופכים משחק למיינסטרים אז לא הבנתי מאיפה הבאת את השטות הזאת. אז אם אתה אומר שמשחקן מיינסטרים הוא משחק שיש לו מגוון רחב של שחקנים אז אתה צריך להסביר איך אתה מחליט כמה רחב המגוון השחקנים של כל משחק ובאיזה שלב הוא רחב מספיק כדי שהוא יכונה 'מיינסטרים'.

מיינסטרים הוא שילוב של מכירות,פופולריות, אזכורים, מודעות, זכייה בפרסים וכדומה. כשזה נוגע למשחקי מחשב, כאשר אתה המשחק המשוחק ביותר באופן ניכר על פלטפורמת המשחקים הגדולה ביותר כיום, כאשר אתה בצמרת המשחקים הכי נצפים באתר ההזרמה הגדול ביותר, כאשר יותר מ10 מליון אנשים משחקים במשחק שלך בחודש האחרון אז אתה משחק מיינסטרים באופן מובהק. להמשיך ולהתעקש לסרב בכך זה טמטום, בוודאי כשאתה לא מסביר למה X כן ו Y לא כאשר Y מנפק מספרים גדולים יותר מרוב אם לא כל משחקי ה'AAA'.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 ינואר 2015, 12:14

בהחלט יש - אבל אנחנו טוחנים מים וכבר אין לי כח לזה. לא רואה הגיון בלהמשיך לכתוב לך את אותם הדברים ושתענה לי את אותם הדברים. כבר ערכנו את הדיון הזה לא פעם. אתה חושב שואלב עדיין חברה שמתמקדת במשחקים בשנים האחרונות? סבבה. אני חושב שלא. :).
נערך לאחרונה על ידי Klayman ב 24 ינואר 2015, 12:17, נערך פעם 1 בסך הכל.
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 ינואר 2015, 12:16

Klayman כתב:^ זאת בדיוק הנקודה, אגב. :P. בשביל שחקני LOL הארדקוריים ביותר, DOTA2 הוא משחק ילדים חסר כל סקיל. אדפטציה מיינסטרימית מסריחה שהרסה את הבסיס ההארדקורי המטורף שהם שיחקו כל השנים. אז למי מאמינים? אין מה להאמין... זה עניין אישי וסובייקטיבי.

מאחר ו dota (המקורי) המציא את הז'אנר עד כמה שאני יודע, הוא לא יכול להיות אדפטציה של Lol. אגב, לא אמרתי את זה כפנבוי או משהו כזה (אף פעם לא שיחקתי בלול, יכול להיות שהוא משחק מצוין), זה פשוט ידוע שמדובר במשחק היותר מורכב בין השניים. תעבור על כל ביקורת של דוטא ותראה שהמוטיב העיקרי שחוזר בכולן הוא העומק העצום שלו. אני יוכל להגיד ש 3 שנים אחרי, אני עדיין מגלה מידי פעם כל מיני מכניקות וניואנסים קטנים במשחק.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 24 ינואר 2015, 12:19

idan כתב:

מאחר ו dota (המקורי) המציא את הז'אנר עד כמה שאני יודע, הוא לא יכול להיות אדפטציה של Lol. אגב, לא אמרתי את זה כפנבוי או משהו כזה (אף פעם לא שיחקתי בלול, יכול להיות שהוא משחק מצוין), זה פשוט ידוע שמדובר במשחק היותר מורכב בין השניים. תעבור על כל ביקורת של דוטא ותראה שהמוטיב העיקרי שחוזר בכולן הוא העומק העצום שלו. אני יוכל להגיד ש 3 שנים אחרי, אני עדיין מגלה מידי פעם כל מיני מכניקות וניואנסים קטנים במשחק.

אבל תמיד יש לך מלחמות בין אוהדים של המשחק הזה לעומת ההוא. זה שdota המקורי המציא את הז'אנר לא אומר שlol לא לקח אותו למחוזות יותר הארדקוריים ומבוססי סקיל, שבסופו של דבר dota2 עיגל כדי להיות משחק עם משיכה רחבה יותר. :P. לכן ''מיינסטרימיות'' היא דבר יחסי..
?

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 24 ינואר 2015, 12:33

אם זה מה שדוטא 2 ניסה לעשות, כנראה שלא הצליח לו במיוחד מאחר ולול הוא המשחק הכי פופולרי אי פעם או משהו כזה. שוב, לא דיברתי על איזה משחק יותר טוב, אלא איזה משחק יותר מורכב. זאת לפחות ההתרשמות שקיבלתי מקריאה באינטרנט ומה שאני יודע על דוטא.

וכל זה בלי קשר לכן מיינסטרים או לא מיינסטרים, שם קצת איבדתי אותכם אני חייב להודות :)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 ינואר 2015, 13:11

Klayman כתב:בהחלט יש - אבל אנחנו טוחנים מים וכבר אין לי כח לזה. לא רואה הגיון בלהמשיך לכתוב לך את אותם הדברים ושתענה לי את אותם הדברים. כבר ערכנו את הדיון הזה לא פעם. אתה חושב שואלב עדיין חברה שמתמקדת במשחקים בשנים האחרונות? סבבה. אני חושב שלא. :).

נו די. די להנפיץ דברים. הדיון הוא אם DOTA2 משחק 'מיינסטרימי' או לא. זהו. זה הדיון. די לברוח. די להתחמק. די לסטות. העלת 3 פרמטרים לדעתך מה עושה משחק למיינסטרימי: מגוון רחב של שחקנים, עקומת למידה לא קשה וקהילה אוהבת ותומכת. שני הפרמטרים האחרים הם קשקוש. בוא נאמר שאני מסכים עם כך שמשחק מיינסטרימי הוא משחק שמשוחק ע"י מגוון רחב של שחקנים. לא הבאת שום מדד כיצד אתה קובע ושופט שמשחק מסויים הוא כזה. להגיד שמשחק X הוא מיינסטרימי ו Y הוא לא כי ככה זה לא טיעון. וכך נהגת כל פעם שהשאלה הזו עלתה. כל 'הסיבות' שלך מסתכמות ב 'קבעתי שרירותית שדוטה2 לא משחק מיינסטרימי כי אני לא משחק בו ועל סמך הרגשה אישית בלבד. אה, והבחור שטוען שהוא כן מיינסטרימי לא שיחק בו כלל, אז הנה. ואה, אני מתעלם מכל הנתונים המספריים והאחרים שבדרך כלל מעידים שמשחק הוא מיינסטרימי'.

אז אם אין לך מה להוסיף לטיעון חוץ מתחושות אז תפסיק להתנגד כשמישהו אומר שדוטה 2 הוא משחק מיינסטרימי ומביא מספרים לסבר את האוזן.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot], Google [Bot] ו־ 12 אורחים