במה אתם משחקים?

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

Re: במה אתם משחקים?

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 מאי 2013, 03:14

Death_119 כתב:לא, היילו 3/4/2/1 הם לך תפעיל כפתור, קרב, לך תפעיל כפתור, קרב. ממש אין שם grinding. למען האמת במולטי רק ב-4 הם הוסיפו grinding. לgrinding יש הגדרה מאוד ברורה, לעשות את אותה פעולה שוב ושוב לשם קידום הדמות ללא קשר לעלילה. זה מאוד בולט בJRPGים שחצי מזמן המשחק שלהם נסוב על זה שהם זורקים אותך לאזורים גדולים כדי שתלחם במפלצות שוב ושוב רק כדי לצבור XP במטרה להתקדם לשלב הבא בעלילה. Farcry 3 הוא משחק ללא עלילה שבנוי כל כולו על אותן 4-5 משימות שנועדו לקדם את הדמות. זה האמא של הgrinding.
מה עשיתי בFarcry 3? צדתי 100 כרישים, חצי מיליון חזירים, קטפתי פרחים צהובים, ירוקים, לבנים ואדומים, צדתי את אותה דמות שוב ושוב במשימות bounty, נסעתי באותם מירוצים דרך checkpoints ובעצם עשיתי הכל מלבד לשחק במשחק שלא מרגיש כמו רשימת מכולת של 4-5 פעולות. השאלה מה אתה עשית במשחק, כי עד לפני חמש דקות אפילו לא הבנת שעשית grinding במשך 40 שעות.

אז בהיילו עשית בדיוק את אותן הפעולות, אבל לא קיבלת ניסיון, אז זה לא גריינדינג.
בFC3 עשית עשרות פעולות שונות, וקיבלת נקוודות ניסיון, אז זה כן גריידינג נמוך וזה ממש רע?
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 מאי 2013, 08:17

בFC3 יש גראינדין אופציונלי בסינגל (לא יודע איך המולטי )
עם אתה רוצה 100% ,יש המון גראינדין

בהילו שאני שיחקתי ושיחקתי בכולם חוץ מ4 ,אין גראינדין בכלל בסינגל ,זה שאתה לא מקבל XP=אין גראינדין
כי אין לך סיבה לעשות את זה או לחשוב על זה ,מהרבה אויבים אתה יכול לברוח בלי השלכות על היתקדמות במישחק

כל העניין של גראינדין ,זה לטחון המון אויבים כדי לקבל שדרוגים כאלו או אחרים

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מאי 2013, 12:03

ההגדרה של גריידינג זה לעשות פעולה רפטטיבית בשביל לחזק את הדמות שלך מחוץ למסגרת המשחק הראשי. אז השאלה היא לא האם יש בהיילו גריינדינג אלה האם הגיימפליי הראשי שלו יותר מעניין מגריידינג של FC3.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 מאי 2013, 14:48

DrKeo כתב:ההגדרה של גריידינג זה לעשות פעולה רפטטיבית בשביל לחזק את הדמות שלך מחוץ למסגרת המשחק הראשי. אז השאלה היא לא האם יש בהיילו גריינדינג אלה האם הגיימפליי הראשי שלו יותר מעניין מגריידינג של FC3.

אפשר לעשות גריינדינג, אם ממש מנסים בFC3. צריך להמנע מלעשות כל רגע משהו אחר, אבל זה נורא לא יעיל לעשות רק דבר אחד, בשביל להשיג ניסיון. הרבה יותר סביר שתעשה בכל כמה דקות משימה שונה לגמרי ותשיג ממנה ניסיון.
השאלה היא מה בכלל נחשב במססגרת המשחק הראשי? האם לשחרר בסיסים זה מחוץ למסגרת המשחק ראשי? האם לטפס על מגדלים זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי? האם סתם להתקל במנהרה ולמצוא שם אוצרות זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי? האם ללכת בטבע ולהיות מותקף ע"י דוב זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי?

התיאור של FC3 כמשחק שמצריך גריינדינג, נראית לי הכי לא מתאימה בעולם. בטח לא אם משווים את זה לדברים כמו WOW, שבהם אתה פשוט תוקע את עצמך באזור עם מפלצות לא חזקות מדי והורג מאות מאותה המפלצת, כדי להשיג ניסיון ולעלות רמה.
לגבי מה יותר כיף מבין השניים - אני חושב שמאוד ברור מה התשובה שלי לזה.
תמונה

phinexwrath71
Trainee

הודעהעל ידי phinexwrath71 » 19 מאי 2013, 15:26

אני מתאמן בdota 2,ומתחיל להכיר דמויות שאני ידבוק בהם,וישחק בהם רק
בנוסף התחלתי לשחק בfarcry 3 ואני בשעתיים מיתוכו,באמת המשימות והכיבושים של הטריטוריות,והרובים מרשימים במשחק,אין כמו להתקרב למכנה ולשרוף את הדשה שיבעיר לבסוף לאוייב את האחוריים זאת פשוט תחושה מספקת
אפשר להסתדר יופי בלי לאסוף עור של בעלי חיים ועליים על מנת שדרוגים,כי הם פשוט זניחים חוץ מכמה שהם באמת חשובים כמו מקום בinvenrory והתחמושת,כך שלא צריך לבזבז המון שעות בgrinding,אם אתה לא מעוניין בזה אתה יכול בכיף עדיין להינות מהמשחק

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 מאי 2013, 21:58

Nucleus_Dawn כתב:
אפשר לעשות גריינדינג, אם ממש מנסים בFC3. צריך להמנע מלעשות כל רגע משהו אחר, אבל זה נורא לא יעיל לעשות רק דבר אחד, בשביל להשיג ניסיון. הרבה יותר סביר שתעשה בכל כמה דקות משימה שונה לגמרי ותשיג ממנה ניסיון.
השאלה היא מה בכלל נחשב במססגרת המשחק הראשי? האם לשחרר בסיסים זה מחוץ למסגרת המשחק ראשי? האם לטפס על מגדלים זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי? האם סתם להתקל במנהרה ולמצוא שם אוצרות זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי? האם ללכת בטבע ולהיות מותקף ע"י דוב זה מחוץ למסגרת המשחק הראשי?

התיאור של FC3 כמשחק שמצריך גריינדינג, נראית לי הכי לא מתאימה בעולם. בטח לא אם משווים את זה לדברים כמו WOW, שבהם אתה פשוט תוקע את עצמך באזור עם מפלצות לא חזקות מדי והורג מאות מאותה המפלצת, כדי להשיג ניסיון ולעלות רמה.

בכל זאת יש לך עשרות בסיסים לכבוש ,שהרבה מהם מאוד דומים
הרבה חיות מאותו סוג לצוד וכו וכו

אתה לא חיב לעשות את זה ,וללכת לעבור את העלילה העיקרית בלי יותר מידי שידרוגים
אבל כמו שאמרתי ל100% כן יש הרבה גראינדין ,לא ברמה של JRPG מתקופת הNES או מישחקי פוקימון ראשים ,אבל בכל זאת

דרך אגב גראינדין יכול להיות גם כיף ,כמו בסידרת YS ,אבל בדרך כלל זה משעמם

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 מאי 2013, 22:01

Nucleus_Dawn כתב:

פחחח... על מי אתה עובד, אין בFC3 כלום מלבד grinding. אין כמעט עלילה ראשית, אין משימות צד. הכל זה משימות grinding לשם קידום הדמות. והרי מי מאיתנו לא ירצה ארנק מעור כריש או מזרק מפרח אקראי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מאי 2013, 01:03

Death_119 כתב:פחחח... על מי אתה עובד, אין בFC3 כלום מלבד grinding. אין כמעט עלילה ראשית, אין משימות צד. הכל זה משימות grinding לשם קידום הדמות. והרי מי מאיתנו לא ירצה ארנק מעור כריש או מזרק מפרח אקראי.

אתה מתכוון מי מאיתנו לא ירצה את היכולת לשאת יותר נשקים/תחמושת/מזרקים או חבילות בריאות? לא כל משחק שבו אפשר לעלות רמות ולהרוויח יכולות חדשות, הוא משחק שיש בו גריינדינג. משחק שבו אתה יכול לעשות עשרות פעולות שונות בתכלית, בשביל להשיג את אותן נקודות ניסיון, כמו FC3, הוא בטח ובטח לא משחק כזה.
קראתי כמה ביקורות ושמעתי כמו דעות מפי אנשים אחרים על המשחק ואף אחד לא הזכיר את הטענה שלך. איך אפשר להגיד שחוזרים פעם אחר פעם, על אותה פעולה, כדי להשיג נקודות ניסיון, כאשר משיגים נקודות ניסיון דרך מגוון גדול ומרשים של פעולות (שכוללות גם אקשן, גם חקירת הסביבה, גם משימות מירוץ וגם תגמול על התגנבות).
יתרון נוסף של המשחק הוא שמערכת פיתוח הדמות שלו לא נותנת לך סתם שיפורים בנאליים, כמו יותר בריאות, אלא גם יכולות שמשנות לחלוטין את הגיימפליי, כמו היכולת לכוון עם כוונת בדיוק רב יותר, היכולת להרוג אנשים בזריקת סכין אחרי התנקשות, היכולת להתנקש מאזור גבוהה יותר וכן הלאה. בעצם, מערכת פיתוח הדמות בFC3 ממש מוצלחת ובאמת מרגישים איך שהשיפורים הללו פותחים לך עוד אפשרויות בגישה לכל אתגר והופכים את המשחק לעוד יותר מגוון ממה שהוא היה קודם.

אין עלילה ראשית? לא רק שיש, אלא שהיא אפילו מאוד מוצלחת. היא לא HL ובטח לא ביושוק, אבל היא כן עלילה טובה, עם כמה טוויסטים נחמדים מאוד וסיום ראוי ומעניין.
יש בה התייחסות יפה לתהליך שעוברת הדמות הראשית, מנער מסיבות חסר דאגות, לסוג של מפלצת רצחנית (שזו התייחסות הרבה יותר מעניינת מהאפתיה שאנחנו רואים בכל משחק אחר לעניין).

אז על מי אני עובד? על אף אחד. פשוט בתור מישהו ששיחק במשחק כמה עשרות שעות, אני באמת תמהה בנוגע לתיאור הכל כך לא מדויק שלך, בנוגע למה שאפשר לעשות במשחק וההערה שלך על העדר עלילה עוד יותר משונה. אתה בטוח ששיחקת בו?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 מאי 2013, 06:13

טוב, אז הורדתי בסוף את The Walking Dead וסיימתי בינתיים שני פרקים.

מרוצה מאוד מהקנייה. עלילה סוחפת, מותחת, הרבה החלטות לא פשוטות. פשוט תענוג ומת לראות כיצד העלילה תתפתח ותסתיים. אם נשארתי ער כל הלילה עם המשחק, אז זה אומר הרבה.

בהחלט מזכיר את HR, ואפילו את הסדרה 'אבודים': חבורה של אנשים תקועה בתוך משבר, עם דינמיקות מעניינות ביניהן, גם סוף כל פרק נגמר באופן שמזכיר לי אופני סיום של עונות באבודים, או אפילו פרקים.

נראה שזה ז'אנר שלאט לאט יתפוס תאוצה, יותר ויותר יחקו אותו. הם גם מתקבלים מעולה על-ידי המבקרים, וגם מצליחים מסחרית, אז למה לא.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 20 מאי 2013, 11:35

סיימתי את Metro Last Night.
משחק נחמד סה"כ, גיימפליי מהנה ואחלה גרפיקה.
הייתי מביא לו 8 מקסימום.. הוא סובל מכ"כ הרבה בעיות, זה משחק שנדחה ממרץ ציפיתי שאם כבר הוא יידחה זה למטרות טובות.. אם הם שיחררו אותו ככה זה ממש גרוע.. יש בו פול באגים, ביצועים גרועים (הצטרכתי להפעיל אותו על DX 9 בשביל שהוא ירוץ נורמלי).

אחרי שייצאו פאצ'ים שיתקנו את הבעיות האלה אני ימליץ לקנות אותו, כרגע זה פשוט יבאס אותכם.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 מאי 2013, 23:12

DrKeo כתב:1) כן, נשק OP כשיש לך שני נשקים כופה עליך להשתמש בו באותו רגע, במשחק שיש יותר נשקים הוא לא כופה עליך. זאת בדיוק הסיבה שהוא נותן לך יותר אופציות במשחקים עם יותר מ2 נשקים, זה נשק שתשתמש בו כשתחשוב שטוב להשתמש בו, לא כי הוא היה זרוק ליד הזירת קרב. זה חלק מהחולי של משחק עם 2 נשקים, אם הנשק OP לא מונח ליד הזירה שאתה אמור להשתמש בו בה אז אתה לא תשתמש בו. אין לך בחירה או טקטיקה, פשוט אם הוא שם אז אתה משחרר אותו מהר ותופס נשק אחר. במשחק שיש לך בו את כל הנשקים עליך אתה משתמש בנשק OP כסוג של נשק הצלה כשאין לך ברירה. יש לי נשק OP מלא ואני מוצא בזירה מסויימת עוד תחמושת? ליגה! זה חג המולד! משתמשים בOP קצת כדי לרוקן אותו ולהתפרע טיפה עם נשק OP ומשתמשים בתחמושת בשביל למלא אותו מחדש.

2) כן, אתה אומר על התחמושת בדיוק מה שאני אומר על התחמושת, פשוט יש יותר מדי

3) כן, שוב אתה אומר מה שאני אומר, ביושוק לא נותן לך סיבה להחליף נשק אז אתה נשאר עם הנשק הזה כי הוא פשוט עובד. אם קלאס אחד היה מהיר ומסתער עליך להתקפות מילי קטלניות אז כנראה שהרובה צלפים והRPG היו חסרי ערך, אם קלאס אחר היה שומר על מרחק ותוקף אותך מרחוק כנראה שהשוטגאן והמכונת יריה היו חסרי ערך וכו'. ביושוק עושה את הטעות של לתת לך כלים ולא נותן לך הזדמנויות להשתמש בהן.

לא לא - להיפך! כשיש לך מגבלת נשקים המשחק מאלץ אותך לבצע בחירות טקטיות:
האם להשתמש בנשק הזה עכשיו מול האיום הנוכחי? או אולי עדיף לשמור אותו לקראת איום עתידי גדול יותר? אם אני אשמור את הנשק והתחמושת עכשיו זה אומר שאני צריך להסתדר עם נשק אחד פחות בארסנל שלי, מה שהופך את הקרב לקשה יותר ומגביל את היכולת שלי לתמרן: הרי אם אני שומר את משגר הטילים שלי, אני לא יכול במקביל לשמור לעצמי שוטגאן לטווח קצר ורובה סער לטווח בינוני - אני צריך עכשיו להחליט ביניהם. זו בעצם ההחלטה הקלאסית של לבזבז עכשיו או לחסוך לעת זיקנה.
כשיש לך את כל ארסנל הנשקים זמין כל הזמן, אין לך את הבעיה הזו: תמיד עדיף לחסוך ולשמור את הנשק הOP כי גם ככה יש לי מלאי גדול של נשקים אחרים להשתמש בהם והבחירה הזו לא מגבילה אותי בשום צורה. רק אם מתישהו אני אגיע למצב קריטי בקרב, או אם תיגמר לי התחמושת בכל הנשקים האחרים - רק אז שווה לי להשתמש בנשק הOP. אני גם לא צריך יותר לקבל החלטות אסטרטגיות יותר של "מה אני הולך לקחת איתי לזירה הבאה" - אני פשוט לוקח את הכל.

ובמקרה של ביושוק, מה שאני מתאר זה בדיוק מה שאתה אומר שאין: יש הרי בביושוק קלאסים של אויבים שמסתערים עליך להתקפות מילי, אבל בגלל כמויות התחמושת והדומיננטיות של רובה הצלפים והRPG אפילו מטווח קרוב גם על פני נשקים אחרים, אין סיבה לא להשתמש בהם להכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מאי 2013, 00:03

swym כתב:לא לא - להיפך! כשיש לך מגבלת נשקים המשחק מאלץ אותך לבצע בחירות טקטיות:
האם להשתמש בנשק הזה עכשיו מול האיום הנוכחי? או אולי עדיף לשמור אותו לקראת איום עתידי גדול יותר? אם אני אשמור את הנשק והתחמושת עכשיו זה אומר שאני צריך להסתדר עם נשק אחד פחות בארסנל שלי, מה שהופך את הקרב לקשה יותר ומגביל את היכולת שלי לתמרן: הרי אם אני שומר את משגר הטילים שלי, אני לא יכול במקביל לשמור לעצמי שוטגאן לטווח קצר ורובה סער לטווח בינוני - אני צריך עכשיו להחליט ביניהם. זו בעצם ההחלטה הקלאסית של לבזבז עכשיו או לחסוך לעת זיקנה.
כשיש לך את כל ארסנל הנשקים זמין כל הזמן, אין לך את הבעיה הזו: תמיד עדיף לחסוך ולשמור את הנשק הOP כי גם ככה יש לי מלאי גדול של נשקים אחרים להשתמש בהם והבחירה הזו לא מגבילה אותי בשום צורה. רק אם מתישהו אני אגיע למצב קריטי בקרב, או אם תיגמר לי התחמושת בכל הנשקים האחרים - רק אז שווה לי להשתמש בנשק הOP. אני גם לא צריך יותר לקבל החלטות אסטרטגיות יותר של "מה אני הולך לקחת איתי לזירה הבאה" - אני פשוט לוקח את הכל.

ובמקרה של ביושוק, מה שאני מתאר זה בדיוק מה שאתה אומר שאין: יש הרי בביושוק קלאסים של אויבים שמסתערים עליך להתקפות מילי, אבל בגלל כמויות התחמושת והדומיננטיות של רובה הצלפים והRPG אפילו מטווח קרוב גם על פני נשקים אחרים, אין סיבה לא להשתמש בהם להכל.

אני חייב לצטט אותך ולהגיד "לא לא - להיפך!". אם אתה נשאר עם נשק אחד ושומר את הנשק OP אתה סתם תקוע עם נשק אחד, אין בזה אסטרטגיה או טקטיקה כי לא משנה איזה נשק תבחר כל מה שאתה עושה זה להקריב את כל האופציות שיש לך בקרב ותוקע את עצמך עם אופציה אחת בלבד. כנ"ל על נושא של "מה אני אקח לזירה הבאה?". הרי אין לך מושג מה תהיה הזירה הבאה, אתה לא יודע מה צפה לך וכל מה שאתה יכול לעשות זה לנחש, משחק של מזל ולא אסטרטגיה, מה יהיה בזירה הבאה. לקחת שוטגאן והזירה הבאה היא שדה פתוח עם צלפים? בעיה שלך. לקחת שוטגאן והזירה הבאה זה מסדרון צפוף? מזל שלך. זאת רולטה, לא טקטיקה, לא אסטרטגיה ולא מחשבה, זה נקרא רנדומאליות.

100% מהבעיות שאתה מדבר עליהן נקראות חלוקת תחמושת, לא כמה נשקים אתה יכול לסחוב. אם היה לי חמישית מכמות הכדורים למכונת יריה ממה שחלקו לי בביושוק אז הייתי צריך להניח אותה כל הזמן, לא משנה אם היו לי 10 נשקים ביד או 2. המגבלה עליך צריכה להיות הכמות של התחמושת שיש לך לאותם 10 נשקים וכך לא תתקע עם אחד. זה שאותם 10 נשקים עליך אומר שכן תוכל לשלוף את השוטגאן במסדרון ואת הרובה צלפים בשדה, מגבלת התחמושת תדאג לזה שלא תשחק רק עם מכונת יריה או RPG. אתה מתלונן על באלנס בעיצוב של המשחק, לא על כמות הנשקים. כהוכחה הכי פשוטה לזה פשוט צריך להסתכל על ביושוק, אך ורק שני נשקים ועדין אתה נתקע בנשק החביב עליך ורק עליו. כי יש לך 2 נשקים? לא. כי יש לך 10 נשקים? לא. אך ורק כי יש לך תחמושת בלתי נגמרת.

בנושא האוייבי מילי בביושוק, זה פשוט סוג של כישלון עיצובי. אתה לא אמור לשרוד ירי של RPG (אם הוא באמת נשק חזק וכזה OP) מטווחים קצרים. האוייבי מילי היו צריכים להיות מהירים יותר והRPG היה צריך להזיק לך יותר מטווח קרוב ואז כבר לא היית משתמש בRPG עליהם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 25 מאי 2013, 18:40

התחלתי אתמול את call of juarez החדש, משחק לא רע בכלל. סגנון אומנותי שנע בי רייג' לבורדרלנדס. זה עדיין לא משחק מושלם אבל הם בהחלט יישמו כמה לקחים מהקודם.
מי שאוהב מערבונים מומלץ לנסות.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

treao
Minion

הודעהעל ידי treao » 25 מאי 2013, 15:07

התחלתי אלן וייק משחק טוב אבל לא היזהירו אותי שהוא אימה. זה אומר שאפשר לשחק בו כראוי רק בלילות.
אני מת על משחקי אימה אז זאת הפתעה נעימה.
it's not a lake it's an ocean

סמל אישי של המשתמש
Fanta
Veteran

הודעהעל ידי Fanta » 25 מאי 2013, 15:16

התחלתי לסיימתי את הכמפיין של אינגסטיס ואויש אני כלכך מבואס ממערכת החיים של המשחק הזה

Megalomaniac
Trainee

הודעהעל ידי Megalomaniac » 25 מאי 2013, 17:57

SHAPIRA500 כתב:התחלתי אתמול את call of juarez החדש, משחק לא רע בכלל. סגנון אומנותי שנע בי רייג' לבורדרלנדס. זה עדיין לא משחק מושלם אבל הם בהחלט יישמו כמה לקחים מהקודם.
מי שאוהב מערבונים מומלץ לנסות.

סיימתי אותו אתמול, לדעתי זה משחק מצויין והוא עולה רק 15 דולר, זול יחסית למשחק כזה.

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 25 מאי 2013, 20:46

לראשונה בחיי, שיחקתי (וסיימתי) ב-Portal. בחיי, איזה משחק.

סמל אישי של המשתמש
SHAPIRA500
Trainee

הודעהעל ידי SHAPIRA500 » 27 מאי 2013, 05:48

טוב סיימתי את call of juarez, ממש ממש הופתעתי. באתי בלי ציפיות בכלל רק כי יש לי סימפטה למערבונים וממש אהבתי. יש שם המון רפרנסים לתרבות המערב הפרוע וההיסטוריה האמריקאית בכלל פלוס רפרנס מגניב מאד לטוב הרע והמכוער.
אם בא לכם משחק שיעביר לכם סוף שבוע בכיף הוא מאד ממולץ.
"It wasn't impossible to build Rapture at the bottom of the sea. It was impossible to build it anywhere else."
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 מאי 2013, 22:07

סיימתי ביושוק אינפיניט, חשבתי סוף סוף לסיים את the witcher 2 אבל אין לי זמן אז אני אסיים שוב את ביושוק אינפיניט (:
ואז כמובן the last of us

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 27 מאי 2013, 06:33

GolanBerlin כתב:לראשונה בחיי, שיחקתי (וסיימתי) ב-Portal. בחיי, איזה משחק.

Portal 2 פי כמה וכמה יותר שאפתני, מצחיק ומתוחכם, חובה לשחק...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 27 מאי 2013, 11:56

Blue&Black כתב:Portal 2 פי כמה וכמה יותר שאפתני, מצחיק ומתוחכם, חובה לשחק...

כך הבנתי. אני מתכוון לקחת אותו מפיסיגיימס בפעם הבאה שאקפוץ לשם. :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 27 מאי 2013, 18:30

DrKeo כתב:
אני חייב לצטט אותך ולהגיד "לא לא - להיפך!". אם אתה נשאר עם נשק אחד ושומר את הנשק OP אתה סתם תקוע עם נשק אחד, אין בזה אסטרטגיה או טקטיקה כי לא משנה איזה נשק תבחר כל מה שאתה עושה זה להקריב את כל האופציות שיש לך בקרב ותוקע את עצמך עם אופציה אחת בלבד. כנ"ל על נושא של "מה אני אקח לזירה הבאה?". הרי אין לך מושג מה תהיה הזירה הבאה, אתה לא יודע מה צפה לך וכל מה שאתה יכול לעשות זה לנחש, משחק של מזל ולא אסטרטגיה, מה יהיה בזירה הבאה. לקחת שוטגאן והזירה הבאה היא שדה פתוח עם צלפים? בעיה שלך. לקחת שוטגאן והזירה הבאה זה מסדרון צפוף? מזל שלך. זאת רולטה, לא טקטיקה, לא אסטרטגיה ולא מחשבה, זה נקרא רנדומאליות.

צריך לעשות פה הפרדה לשתי הבעיות שאנחנו מדברים עליהן:
ההחלטה הטקטית של איזה נשק לבחור לא קיימת במשחק בלי הגבלת נשקים, אבל במשחק עם הגבלת נשקים אני צריך להחליט בסוף כל "סיבוב" מה תיקח לזירה הבאה, וזה שאתה לא יודע מה הולך להיות בזירה הבאה זו בדיוק הסיבה שמדובר בהחלטה טקטית. אם היית יודע שבזירה הבאה יש סנייפרים שצולפים בך מרחוק, מה הטעם לבחור עכשיו בשוטגאן ורובה סער? הידיעה חוסכת לך את הבחירה הזו, ואז אתה נמצא כמעט באותו מצב של משחקים ללא מגבלת נשקים. בהחלטות כאלו חייב להיות פקטור של מזל, כי הוא שעושה את הבחירה יותר מעניינת: אם בחרתי את השוטגאן ורובה הסער אני עדיין יכול להמשיך לשחק, ופשוט אצטרך לחשוב על דרך יצירתית לנטרל לפחות את הסנייפר הראשון ואז לקחת את הנשק שלו. ובמקום כל אלו אני יכול כמובן ללכת על הsafe bet ולבחור ברובה קלעים עם זום קל, מה שכמובן לא אפקטיבי כל כך כמו הסנייפר לטווח ארוך ולא אפקטיבי כמו השוטגאן לטווח קצר, אבל מפצה על זה בורסטיליות שלו. אני צריך להחליט אם לבחור בהימור הבטוח יותר, או להסתכן בבחירה בתקווה שזה יתן לי יתרון כלשהו בזירות מסוימות. יש סיבה שטקסס הולדם הוא משחק תחרותי פופולארי כנראה לא פחות משחמט, ובטח ובטח שיש בו טקטיקה למרות (ובזכות) הרדנומליות.
ולכל אלו תוסיף את העובדה שמלאי התחמושת שלך בכל אחד מהנשקים מוגבל - ככה שיכול להיות שבדרך כלל תעדיף למשל את רובה הצלפים אבל נשארו לך בו רק 4 כדורים ולכן הוא הופך להימור עוד פחות בטוח. וכמובן שגם צריך לזכור שהבחירה הזו מתבצעת באופן שוטף כל הזמן: מספיק לי להרוג עוד אויב אחד בזירה החדשה שיפיל נשק כלשהו ויאפשר לי להתאים את עצמי לזירה עם אופציה נוספת. משחק טוב יצור לך עוד רמה של התלבטויות במקביל לבחירת הנשקים (זה יכול להיות armor abilities, vigors, skill tree וכל דבר אחר עם אפקט זמני או קבוע) ויכריח אותך להעריך את המצב ולהתאים את עצמך מחדש כל הזמן. אם נניח בצד משחקי FPS, אז דיאבלו עשה את זה מצויין כבר לפני שני עשורים כמעט.

DrKeo כתב:100% מהבעיות שאתה מדבר עליהן נקראות חלוקת תחמושת, לא כמה נשקים אתה יכול לסחוב. אם היה לי חמישית מכמות הכדורים למכונת יריה ממה שחלקו לי בביושוק אז הייתי צריך להניח אותה כל הזמן, לא משנה אם היו לי 10 נשקים ביד או 2. המגבלה עליך צריכה להיות הכמות של התחמושת שיש לך לאותם 10 נשקים וכך לא תתקע עם אחד. זה שאותם 10 נשקים עליך אומר שכן תוכל לשלוף את השוטגאן במסדרון ואת הרובה צלפים בשדה, מגבלת התחמושת תדאג לזה שלא תשחק רק עם מכונת יריה או RPG. אתה מתלונן על באלנס בעיצוב של המשחק, לא על כמות הנשקים. כהוכחה הכי פשוטה לזה פשוט צריך להסתכל על ביושוק, אך ורק שני נשקים ועדין אתה נתקע בנשק החביב עליך ורק עליו. כי יש לך 2 נשקים? לא. כי יש לך 10 נשקים? לא. אך ורק כי יש לך תחמושת בלתי נגמרת.

הבעיה בביושוק אינפיניט אכן נובעת מחלוקת תחמושת יתרה, אבל המקור שלה הוא בגלל המכניקה הנוספת של אליזבת שכל הזמן מחדשת לך את התחמושת + העובדה שנשקי הOverPowered הם יותר מידי Overpowered גם מחוץ לrole שלהם (סנייפר סופר אפקטיבי בטווחים קצרים ובינוניים). זו מכניקה שלא קיימת ברוב המשחקים שמגבילים את כמות הנשקים שלך ולכן היא לא רלוונטית עבורם.
אבל בעיית תחמושת יתרה היא חמורה פי כמה במשחקים שבהם אין לך מגבלת נשקים, ושם אין שום פיתרון עיצובי ראוי שבאמת יגביל אותך מבחינת התחמושת פשוט כי המפתחים מרגישים מחויבות לאזן את המשחק גם עבור מישהו שמעדיף לשחק עם נשק א' וגם עבור מישהו שמעדיף לשחק עם נשק ב', ולכן יש לך יותר מידי תחמושת בכולם - וזה קורה במיוחד בשלבים המאוחרים יותר של המשחק.
במשחקים כמו ביושוק 1 והפרקים של HL2 (מהמשחקים האחרונים שאני זוכר בלי הגבלת נשקים) אתה פשוט מפוצץ בתחמושת לשלל הנשקים: את שני המשחקים האלו אתה מתחיל באווירה מצויינת של against all odds וסופר כדורים באקדח כדי שתוכל לשרוד, אבל בשניהם אתה מרגיש החל משלב כלשהו במשחק כמו מחסן תחמושת נייד ופתאום כל ההרגשה הזו הולכת לאיבוד. אתה פשוט קוצר אויבים עם רובה אחד מתוך ידיעה שאפילו אם תיגמר לך בו התחמושת יש לך עדיין את רובה 2,3,4,5,6 עם שלל תחמושת לכל אחד מהם בתור גיבוי.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 28 מאי 2013, 09:14

Hotline Miami.. משחק חביב מינוס אם לומר את האמת. לא היו מזיקים לו עוד חודשיים לפוליש. המוזיקה מגניבה, הממשק של המשחק די נוראי (מתרגלים אליו, אבל הוא נוראי ולא תמיד מגיב בצורה טובה), אבל עיצוב השלבים מצויין לרוב. יש בעיות עם הAI של האוייבים, אבל אני משער שזה יותר בכוונה מאשר לא. מבחינת יציבות, הוא מתרסק מדי פעם, ואני מבין ש''פאצ' בדרך'' כבר לא מעט זמן.... ממש יופי של תמיכה למשחק שקיבל ציונים מאוד גבוהים (באמת שלא ברור לי איך הוא יושב על ממוצע 85, ואיך אתרים חילקו לו עשיריות על ימין ועל שמאל), וגם מכר לא מעט עותקים. בקיצור, משחק בינוני מינוס, שתכלס? לא בטוח ששווה גם את ה 4.95 שבהם הוא היה במבצע יחד עם עוד משחק.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 30 מאי 2013, 22:00

התחלתי את דרגון קווסט\דרגון אוריור ,-1 גירסת הSNES
אני די לחוץ מעבודה נוספת שיש לי רק לקיץ ,והחלטתי לשחק במשהו קליל יחסית

בינתים לא כל כך יודע מה לעשות ,אז אני עושה גרינדין ושידרוגים
אני כבר ברמה 8

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 02 יוני 2013, 00:19

Blue&Black כתב:Portal 2 פי כמה וכמה יותר שאפתני, מצחיק ומתוחכם, חובה לשחק...

טוב, אז סיימתי את Portal 2. המשחק היה ממש מרתק. אבל הראשון יותר טוב, לא?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 95 אורחים