נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 11:47

אומרים שה390X וה390 יוכרזו בקומפיוטקס שזה שבועיים לפני E3. שאר הכרטיסים (380X ומטה) לא רלוונטים כי הם הולכים להיות פשוט סדרה 200 עם שמות חדשים (ה380X זה פשוט 290X, ה380 זה פשוט 290 וכך הלאה). אבל אולי עכשיו שהם הכריזו על המסיבה בE3 הם ידחו את ה390X לשם, למרות שאני בספק כי חברות חומרה אוהבות לזיין את השכל שעה וחצי על כל כרטיס חדש. אני משער שהם יכריזו על ה390X בקומפיוטקס ובמסיבה שלהם בE3 זה יהיה פשוט "כל המשחקים שתראו היום רצים על ה390X" או משהו כזה. השמועות אגב הן שה390X הולך לעלות מעל ל700$ מה שמסביר למה NVIDIA חושבת שה980TI יוכל להתחרות בו.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 12:26

DrKeo כתב:אומרים שה390X וה390 יוכרזו בקומפיוטקס שזה שבועיים לפני E3. שאר הכרטיסים (380X ומטה) לא רלוונטים כי הם הולכים להיות פשוט סדרה 200 עם שמות חדשים (ה380X זה פשוט 290X, ה380 זה פשוט 290 וכך הלאה). אבל אולי עכשיו שהם הכריזו על המסיבה בE3 הם ידחו את ה390X לשם, למרות שאני בספק כי חברות חומרה אוהבות לזיין את השכל שעה וחצי על כל כרטיס חדש. אני משער שהם יכריזו על ה390X בקומפיוטקס ובמסיבה שלהם בE3 זה יהיה פשוט "כל המשחקים שתראו היום רצים על ה390X" או משהו כזה. השמועות אגב הן שה390X הולך לעלות מעל ל700$ מה שמסביר למה NVIDIA חושבת שה980TI יוכל להתחרות בו.

פאק זה נשמע כמו תקופה לא טובה לקנות מחשב למרות שאני ממש חייב לעשות את זה בימים הקרובים.
מעניין אם המחיר של ה 970 ירד מהר אחרי ההכרזה הזו, כמה זמן בדר"כ לוקח לדברים הללו להשפיע על המחירים של שאר הכרטיסים?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 12:29

bling כתב:פאק זה נשמע כמו תקופה לא טובה לקנות מחשב למרות שאני ממש חייב לעשות את זה בימים הקרובים.
מעניין אם המחיר של ה 970 ירד מהר אחרי ההכרזה הזו, כמה זמן בדר"כ לוקח לדברים הללו להשפיע על המחירים של שאר הכרטיסים?

הכל תלוי מה קורה בשוק. לAMD לקח כמה שבועות להוריד את המחירים בסדרה 200 אחרי שיצא ה970 אבל הם הורידו את המחיר שוב חודש ומשהו אחרי. בתאוריה הזמן האידיאלי הוא לקנות חודש+ אחרי יציאת סדרה חדשה כדי לראות מה קורה אחרי שהאבק שוקע. בכל מקרה נראה שAMD הולכת למחזר כרטיסים ישנים ולהוציא שניים חדשים ב700$+ וב500$+ כך שאני לא בטוח שזה רלוונטי לטווחי מחיר שלנו. מה שכן יכול להשפיע הוא ירידת מחיר של ה290X ושות' בשמות החדשים שלהם בסדרה 300 מה שעלול לגרור את NVIDIA לרדת טיפה עם המחירים של סדרה 900.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 04 מאי 2015, 12:31

לבנאדם הזה יש את החברים הכי טובים בעולם :) :

הסרטון בא מReddit מהתת-אתר /r/pcmasterrace שיוצא לי לפעמים לראות את השטויות שאנשים מפרסמים, הם החליטו לקנות לו מחשב לגיימינג כחלק מהעבודה המיסיונרית שאנשי הPC master race עושים, עכשיו מעניין מה הspecs שלו.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 12:35

DrKeo כתב:הכל תלוי מה קורה בשוק. לAMD לקח כמה שבועות להוריד את המחירים בסדרה 200 אחרי שיצא ה970 אבל הם הורידו את המחיר שוב חודש ומשהו אחרי. בתאוריה הזמן האידיאלי הוא לקנות חודש+ אחרי יציאת סדרה חדשה כדי לראות מה קורה אחרי שהאבק שוקע. בכל מקרה נראה שAMD הולכת למחזר כרטיסים ישנים ולהוציא שניים חדשים ב700$+ וב500$+ כך שאני לא בטוח שזה רלוונטי לטווחי מחיר שלנו. מה שכן יכול להשפיע הוא ירידת מחיר של ה290X ושות' בשמות החדשים שלהם בסדרה 300 מה שעלול לגרור את NVIDIA לרדת טיפה עם המחירים של סדרה 900.

טוב לצערי אני לא הולך לחכות לכל התהליכים הללו, המחשב במצב בלתי נסבל, הוא עושה קול קבוע של מטוס סילון בחדר, הסאונד נדפק לגמרי ואני כבר לא יכול לראות סרטונים דרכו, כמובן יש את הבעיות הרגילות של הקרטועים וחוסר היכולת לנגן סרטים באיכות גבוהה או ב 60 FPS. בקיצור, אין ברירה :/

אולי נסתפק בינתיים בכרטיס STOCK במחשב החדש ונחכה קצת שירדו המחירים, נראה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 12:42

bling כתב:טוב לצערי אני לא הולך לחכות לכל התהליכים הללו, המחשב במצב בלתי נסבל, הוא עושה קול קבוע של מטוס סילון בחדר, הסאונד נדפק לגמרי ואני כבר לא יכול לראות סרטונים דרכו, כמובן יש את הבעיות הרגילות של הקרטועים וחוסר היכולת לנגן סרטים באיכות גבוהה או ב 60 FPS. בקיצור, אין ברירה :/

אולי נסתפק בינתיים בכרטיס STOCK במחשב החדש ונחכה קצת שירדו המחירים, נראה.

אני לא יודע כמה אתה מתכוון להוציא אבל אפשר לקנות היום יופי של מחשב עם 970 בבערך 4500 שקל. לא יהיה לך 1070 בקרוב (כלומר יכול להיות שיהיה לך בנובמבר או תחילת שנה הבאה, אבל אתה צריך להשלים עם זה שכרטיסים חדשים יצאו כל הזמן) וגם אם יהיו ירידות מחירים זה לא שה970GTX בארץ ירד מ1900 ל1000 שקל בפתאום. במקרה הטוב הוא ירד ב150 או 200 שקלים וזה לא יקרה לא החודש, לא חודש הבא וכנראה שגם לא עוד חודשיים. אם אתה מתכנן על כרטיס זול יותר, ממילא לא הולכים להכריז על סדרות זולות בקרוב אז זה לא רלוונטי אליך בכלל.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 12:52

DrKeo כתב:אני לא יודע כמה אתה מתכוון להוציא אבל אפשר לקנות היום יופי של מחשב עם 970 בבערך 4500 שקל. לא יהיה לך 1070 בקרוב (כלומר יכול להיות שיהיה לך בנובמבר או תחילת שנה הבאה, אבל אתה צריך להשלים עם זה שכרטיסים חדשים יצאו כל הזמן) וגם אם יהיו ירידות מחירים זה לא שה970GTX בארץ ירד מ1900 ל1000 שקל בפתאום. במקרה הטוב הוא ירד ב150 או 200 שקלים וזה לא יקרה לא החודש, לא חודש הבא וכנראה שגם לא עוד חודשיים. אם אתה מתכנן על כרטיס זול יותר, ממילא לא הולכים להכריז על סדרות זולות בקרוב אז זה לא רלוונטי אליך בכלל.

אח שלי הגיע בסוף ל 5 בלי מסך ועם כרטיס נחות יותר, אז איך בדיוק ה 4,500 מסתדר?
אני גם צריך עכבר חדש, מקלדת, מערכת הפעלה וכו'

בכל אופן נשמע שבאמת אני אלך על ה 970 וזהו, לא שזה כרטיס רע, אבל באידיאל שלי רציתי לקנות מחשב כשהמשחקים על ה PS4 מתחילם להראות ולרוץ רע במיוחד ביחס ל PC כמו שהיה לקראת הסוף של הדור הקודם (רק שפה אני חוזה שזה יקרה הרבה יותר מוקדם) ואז להביא בכרטיס שיביא לי ביצועים מדהימים במחיר מגוחך יחסית כי הוא ילעס וירק את כל המשחקים שיצאו בתקופה הזו בלי למצמץ מרוב שההפרש יהיה ענקי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 12:56

bling כתב:אח שלי הגיע בסוף ל 5 בלי מסך ועם כרטיס נחות יותר, אז איך בדיוק ה 4,500 מסתדר?
אני גם צריך עכבר חדש, מקלדת, מערכת הפעלה וכו'

בכל אופן נשמע שבאמת אני אלך על ה 970 וזהו, לא שזה כרטיס רע, אבל באידיאל שלי רציתי לקנות מחשב כשהמשחקים על ה PS4 מתחילם להראות ולרוץ רע במיוחד ביחס ל PC כמו שהיה לקראת הסוף של הדור הקודם (רק שפה אני חוזה שזה יקרה הרבה יותר מוקדם) ואז להביא בכרטיס שיביא לי ביצועים מדהימים במחיר מגוחך יחסית כי הוא ילעס וירק את כל המשחקים שיצאו בתקופה הזו בלי למצמץ מרוב שההפרש יהיה ענקי.

הכל תלוי איזה דיסק קשיח אתה רוצה, כן SSD או לא SSD וכך הלאה. אחיך קנה I7, לוח אם יקר מדי ו-SSD. בלעדיהם אפשר לרדת מ5 די בקלות. ובנושא התזמון, תמיד כיף לקנות מחשב כשהדור באמצע הדרך שלו ומתחיל להראות רע והPC עם כרטיס של 200$ לועס ויורק את הקונסולות בלי למצמץ. אני משער שזה יגיע בקרוב, תתנחם בזה שכבר ה970GTX עושה דברים שהפס4 לא יכולה לחלום עליהם. אתה גם יכול להחליף כרטיס מסך עוד 3 שנים, הוא יהיה החלק היחד שתצטרך להחליף כדי לקבל מפלצת לאותה תקופה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 12:59

לא בטוח שהוא הלך על ה i7 בסוף, צריך לשאול אותו, אני יודע שכן החליף ל 960 GTX ושביקש 2 סטיקים של 4GB כמו שאמרת, על המעבד הוא אמר לי שהוא יחשוב אם לשנות ולא דיברתי איתו מאז, ברגע שהוא הסתדר המניאק כבר לא היה צריך לעדכן אותי עוד מה הוא עושה :P

וטוב לדעת שאני אצטרך להחליף רק את הכרטיס.
מעניין אילו שינויים ה PS5 תכפה על מחשב שלי, האם אני אצטרך להחליף גם אז רק כרטיס או שאשכרה היא תבוא גם עם מעבד ראוי שבאמת יכפה מחשב כמעט חדש. טוב זה באמת כבר שאלה לעוד שנים.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 04 מאי 2015, 13:02, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 13:02

הנה דוגמה עם מארז במחיר מופרז וגם לוח אם יקר מדי שאם נטפל בהם נרד בקלות מ4500:
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מאי 2015, 13:05

אין ממש סיבה לחכות... גם ככה הכרטיסים שיוכרזו יהיו באיזור ה-600-700 דולר, בכל מקרה ה-970 מספק אחלה ביצועים למחיר, ואם המחיר ירד זה יהיה גג ב-400 ש"ח. שזה סבבה, אבל לא יודע אם שווה לחכות עד ספטמבר בשביל זה. עד אז תוכל לסיים את MGS V, THE WITCHER 3 וBATMAN ואחרים. זה די הרבה לחכות בשביל "אולי ירדו" ;)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 13:06

DrKeo כתב:הנה דוגמה עם מארז במחיר מופרז וגם לוח אם יקר מדי שאם נטפל בהם נרד בקלות מ4500:
תמונה

באמת אין כל חשיבות ללוח אם? גם אמרת לאחי להוריד ממנו בגלל זה אני שואל.

לאסקין אתה צודק כנראה במקרה שלי, אני גם לא שואף לסדרות הכי מטורפות ככה שאני לא הולך לחכות לסדרה 1000 וכו', הבעיה עם לשחק משחקי מולטי פלטפורם זה למצוא פתרון הסטרמה לטלוויזיה שלי, אם לא אמצא כזה אז אני אשחק על ה PS4, יותר חשוב לי מסך גדול מאשר גראפיקה וביצועים במצב הנוכחי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 13:16

יש ללוח אם כמה וריאנטים שמשפיעים על המחיר. כמה USB יש בו (וכמה מהם USB 3 וכמה הם USB2), כמה חריצי זיכרון יש, כמה PCI-E קיימים ובאיזו מהירות (בעיקר לSLI) או כמה הוא טוב לOVER CLOCK. אז עכשיו השאלות הן:
1) אתה מתכנן לעשות OVER CLOCK מטורף?
2) אתה מתכנן לעשות SLI?
3) אתה חייב יותר משני USB3 ואיזה שישה USB2?

אם אתה עונה כן לאחת מהשאלות האלה נאלץ לעלות מ250 שקל ללוח אם. אם תגיד לא, נוכל ללכת על לוח אם של 250 שקל. הלוח שיש בפרט שהבאתי למשל הוא דווקא כן מתאים לSLI, יש לו איזה שישה USB3 והמון USB2 ויש לו 4 חריצי זיכרון. השאלה היא מה הכיוון שלך.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 13:28

הסתכלתי לכיף על מחירים של לוחות אם ומעבד חדש והאמת שקשה לי לדעת כמה נמוך רצוי לרדת בלוח אם.

אם אני רוצה כזה שיש לו USB 3 (כולל חיבור לקדימה של המארז), שיש לו תמיכה בSLI ואני לא מתכנן על Overclock, איזה דגם מתאים לי?
הדגם שאני ראיתי עולה איזה 600 באילת, אז כבר הבנתי שהוא overkill דרמתי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 13:39

Nucleus_Dawn כתב:הסתכלתי לכיף על מחירים של לוחות אם ומעבד חדש והאמת שקשה לי לדעת כמה נמוך רצוי לרדת בלוח אם.

אם אני רוצה כזה שיש לו USB 3 (כולל חיבור לקדימה של המארז), שיש לו תמיכה בSLI ואני לא מתכנן על Overclock, איזה דגם מתאים לי?
הדגם שאני ראיתי עולה איזה 600 באילת, אז כבר הבנתי שהוא overkill דרמתי.

זה לוח פשוט פסיכופטי:
http://ksp.co.il/?uin=23034

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 04 מאי 2015, 13:46

נ.ב. נדב שלחתי לך הודעה בפרטי
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 04 מאי 2015, 14:03

DrKeo כתב:יש ללוח אם כמה וריאנטים שמשפיעים על המחיר. כמה USB יש בו (וכמה מהם USB 3 וכמה הם USB2), כמה חריצי זיכרון יש, כמה PCI-E קיימים ובאיזו מהירות (בעיקר לSLI) או כמה הוא טוב לOVER CLOCK. אז עכשיו השאלות הן:
1) אתה מתכנן לעשות OVER CLOCK מטורף?
2) אתה מתכנן לעשות SLI?
3) אתה חייב יותר משני USB3 ואיזה שישה USB2?

אם אתה עונה כן לאחת מהשאלות האלה נאלץ לעלות מ250 שקל ללוח אם. אם תגיד לא, נוכל ללכת על לוח אם של 250 שקל. הלוח שיש בפרט שהבאתי למשל הוא דווקא כן מתאים לSLI, יש לו איזה שישה USB3 והמון USB2 ויש לו 4 חריצי זיכרון. השאלה היא מה הכיוון שלך.

נראה לי עם ה DX12 מומלץ לי לביטחון לעתיד להביא לוח אם שמותאם ל SLI לא?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 16:09

DrKeo כתב:זה לוח פשוט פסיכופטי:
http://ksp.co.il/?uin=23034

איזה קטע. בול זה שבחרתי :)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 16:47

bling כתב:נראה לי עם ה DX12 מומלץ לי לביטחון לעתיד להביא לוח אם שמותאם ל SLI לא?

בתאוריה זה תמיד טוב לשמור את האופציות פתוחות, אבל השאלה באיזה מחיר. לצערנו בארץ המבחר די חרא, יש לוחות אם פשוט מעולים ב250 שקל בחו"ל כמו GA-Z87X-SLI שהוא לוח מדהים אבל בארץ קצת יותר קשה למצא לוח SLI טוב במחיר של פחות מ500-600 שקלים. האמת שדווקא לוחות שתומכים בCROSS FIRE יש לא מעט במחירים זולים, סתם מחיר שאנחנו משלמים על הרנדומליות של היבוא לארץ. האמת שזה גם תלוי בתקופה, כשקניתי את המחשב לפני שלוש שנים דווקא מצאתי לוח אם מדהים ב450 שקלים אבל הסוקט שלו כבר לא תואם למעבדים של סדרה 4, 5 ו-6 שמגיעה בקרוב.

תראה, דבר ראשון כבר שיגיע DX12 יהיה SLI אוטומטי בין ה970 לGPU שיש לך על המעבד ואם הSLI הזה עובד כמו שצריך אתה הולך לקבל איזה 20% ביצועים מחלק שיושב במחשב שלך ומעלה אבק שזה לא רע בכלל. השאלה היא האם באמת תעשה SLI. אני במשך שנים קונה מחשבים מוכנים לSLI ואיכשהו אף פעם לא עשיתי. אני חושב שבאקסטרה 300 שקלים ששלמתי על כל לוח אם שקניתי יכלתי לקנות היום TITAN X או משהו כזה :)

בכל מקרה, אתה צריך להסגר על תקציב ורצונות. כלומר האם אתה מוכן להשקיע בשביל אופציה לאולי SLI בעתיד, האם האתה רוצה לעשות OC או האם אתה הולך להכניס עוד זיכרון במקום להחליף את הנוכחי ולכן צריך 4 חריצי זיכרון במקום 2. אתה גם צריך לזוכר שצריך ספק חזק יותר אם רוצים להיות מוכנים לSLI, במקום ספק של 550 או 600 תצטרך 700 או 750.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 16:52

Nucleus_Dawn כתב:
איזה קטע. בול זה שבחרתי :)

מצאתי משהו זול יותר:
http://www.msi.com/product/mb/Z87-G55.h ... cification

עולה 519 שקלים בTMS.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 17:46

DrKeo כתב:מצאתי משהו זול יותר:
http://www.msi.com/product/mb/Z87-G55.h ... cification

עולה 519 שקלים בTMS.

מה המשמעות של הצ'יפסט? מה ההבדל בין H97 וX97 וH81 וכן הלאה?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מאי 2015, 18:51

Nucleus_Dawn כתב:
מה המשמעות של הצ'יפסט? מה ההבדל בין H97 וX97 וH81 וכן הלאה?

זה סטנדרטים קבועים שאינטל שמה עם SPEC שהלוח חייב להכיל כדי להקרא בשם הזה. מספר כניסות USB3, מספר חריצי PCI-E וכך הלאה. אתה יכול לראות את הרשימה כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_In ... s#LGA_1150

זה סתם סטנדרטים, תקרא את הSPEC של הלוח שמעניין אותך ותראה שיש שם מה שאתה צריך ואם כן אז זה טוב לך. שים לב שאתה רוצה SATA 6 לכל דיסק קשיח ו-SSD כך שאם נגיד יש לך שני דיסקים ו-SSD אתה רוצה לפחות שלושה SATA 6. תראה שיש לך מספיק USB3 מקדימה ומאחור, תראה שיש לך כמות חריצי זיכרון שמרצה אותך (כמעט תמיד זה 2 או 4), תראה שיש או אין חריץ לSLI אם אתה רוצה וכך האלה. לוח אם זה משהו שאי אפשר לבחור בשבילך כי הוא מלא בפיצ'רים שרק אתה יודע אם אתה צריך אותם או לא.

היום אנחנו ב1150, לי יש כרגע לוח 1155 פשוט נהדר. עוד מעט יוצא SKYLAKE שהוא שוב ישנה צ'יפסט ויהיה 1151.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 04 מאי 2015, 19:24

DrKeo כתב:זה סטנדרטים קבועים שאינטל שמה עם SPEC שהלוח חייב להכיל כדי להקרא בשם הזה. מספר כניסות USB3, מספר חריצי PCI-E וכך הלאה. אתה יכול לראות את הרשימה כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_In ... s#LGA_1150

זה סתם סטנדרטים, תקרא את הSPEC של הלוח שמעניין אותך ותראה שיש שם מה שאתה צריך ואם כן אז זה טוב לך. שים לב שאתה רוצה SATA 6 לכל דיסק קשיח ו-SSD כך שאם נגיד יש לך שני דיסקים ו-SSD אתה רוצה לפחות שלושה SATA 6. תראה שיש לך מספיק USB3 מקדימה ומאחור, תראה שיש לך כמות חריצי זיכרון שמרצה אותך (כמעט תמיד זה 2 או 4), תראה שיש או אין חריץ לSLI אם אתה רוצה וכך האלה. לוח אם זה משהו שאי אפשר לבחור בשבילך כי הוא מלא בפיצ'רים שרק אתה יודע אם אתה צריך אותם או לא.

היום אנחנו ב1150, לי יש כרגע לוח 1155 פשוט נהדר. עוד מעט יוצא SKYLAKE שהוא שוב ישנה צ'יפסט ויהיה 1151.

באמת חשבתי שכדאי לי לחכות לסדרת 6*** של אינטל, למרות שהעניין של תאימות עתידית לצ'יפסט לא באמת משנה הרבה. אם אני לא טועה, בכל מקרה כל שתי דורות מחליפים צ'יפסט, ככה ש3 שנים אחרי, כבר יש אחד חדש ושדרוג לא באמת יהיה רלוונטי לפני כן.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 מאי 2015, 11:53

DrKeo כתב:בתאוריה זה תמיד טוב לשמור את האופציות פתוחות, אבל השאלה באיזה מחיר. לצערנו בארץ המבחר די חרא, יש לוחות אם פשוט מעולים ב250 שקל בחו"ל כמו GA-Z87X-SLI שהוא לוח מדהים אבל בארץ קצת יותר קשה למצא לוח SLI טוב במחיר של פחות מ500-600 שקלים. האמת שדווקא לוחות שתומכים בCROSS FIRE יש לא מעט במחירים זולים, סתם מחיר שאנחנו משלמים על הרנדומליות של היבוא לארץ. האמת שזה גם תלוי בתקופה, כשקניתי את המחשב לפני שלוש שנים דווקא מצאתי לוח אם מדהים ב450 שקלים אבל הסוקט שלו כבר לא תואם למעבדים של סדרה 4, 5 ו-6 שמגיעה בקרוב.

תראה, דבר ראשון כבר שיגיע DX12 יהיה SLI אוטומטי בין ה970 לGPU שיש לך על המעבד ואם הSLI הזה עובד כמו שצריך אתה הולך לקבל איזה 20% ביצועים מחלק שיושב במחשב שלך ומעלה אבק שזה לא רע בכלל. השאלה היא האם באמת תעשה SLI. אני במשך שנים קונה מחשבים מוכנים לSLI ואיכשהו אף פעם לא עשיתי. אני חושב שבאקסטרה 300 שקלים ששלמתי על כל לוח אם שקניתי יכלתי לקנות היום TITAN X או משהו כזה :)

בכל מקרה, אתה צריך להסגר על תקציב ורצונות. כלומר האם אתה מוכן להשקיע בשביל אופציה לאולי SLI בעתיד, האם האתה רוצה לעשות OC או האם אתה הולך להכניס עוד זיכרון במקום להחליף את הנוכחי ולכן צריך 4 חריצי זיכרון במקום 2. אתה גם צריך לזוכר שצריך ספק חזק יותר אם רוצים להיות מוכנים לSLI, במקום ספק של 550 או 600 תצטרך 700 או 750.

שאלת שאלות ממש טובות שאין לי ממש תשובות אליהן ברגע זה :)
נראה לי אפשרות להרחבת זיכרון זה מתבקש מאוד, זה במינימום כי בוודאות הדור הבא ידרוש יותר זיכרון ואם יהיה תסריט שארצה שהמחשב ישאר מעודכן זה הדבר השני שאשפר אחרי הכרטיס מסך.
לא ידעתי שלעשות SLI זה כזו התעסקות שדורשת גם לוח אם מיוחד, חשבתי שדי בקלות כשיצא DX12 אני אוסיף את הכח של הכרטיס STOCK לפחות, בכל אופן אם זה לא מסובך מדי ומדובר בביצועים ״חינם״ אז זה שווה את הקצת תוספת במחיר ללוח אם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מאי 2015, 12:07

bling כתב:שאלת שאלות ממש טובות שאין לי ממש תשובות אליהן ברגע זה :)
נראה לי אפשרות להרחבת זיכרון זה מתבקש מאוד, זה במינימום כי בוודאות הדור הבא ידרוש יותר זיכרון ואם יהיה תסריט שארצה שהמחשב ישאר מעודכן זה הדבר השני שאשפר אחרי הכרטיס מסך.
לא ידעתי שלעשות SLI זה כזו התעסקות שדורשת גם לוח אם מיוחד, חשבתי שדי בקלות כשיצא DX12 אני אוסיף את הכח של הכרטיס STOCK לפחות, בכל אופן אם זה לא מסובך מדי ומדובר בביצועים ״חינם״ אז זה שווה את הקצת תוספת במחיר ללוח אם.

אה, בשביל התוספת של הכרטיס שיש לך בCPU לא צריך כלום מיוחד. כל הדברים המיוחדים שכתבתי נדרשים כדי לעשות SLI אמיתי עם שני כרטיסים, כלומר האופציה לדחוף עוד כרטיס ללוח אם. אם אתה לא מעוניין בזה אז אתה לא מעוניין בSLI, ה"GPU החינם" שיש לך במעבד זה יהיה כך או כך בכל לוח אם שתקנה. בנושא הזיכרון, זה לא שלא תוכל לשדרג את הזיכרון אבל פשוט שדרוג יהיה קצת יותר יקר. כלומר אם תקנה עכשיו 2 כרטיסים של 4GB אז בעתיד כשתרצה לשדרג ל16GB, אם יש לך ארבעה חריצים אתה פשוט תקנה עוד 2 כרטסיים של 4GB וזהו. אם יש לך שני חריצים אתה פשוט תאלץ להחליף את זוג הכרטיסים הנוכחיים בשניים של 8GB.

שחר, אף פעם אל תסמוך על צ'יפסט, הם משתנים לפעמים אפילו פעם בשנה. אם יש דבר אחד שאני יכול להבטיח לך ב100%, כשאתה קונה מעבד חדש הוא אף פעם לא תואם ללוח אם שיש לך בבית :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 105 אורחים