PS4 | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: PS4 | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2015, 15:53

רונן כתב:התברר לי שמישהו בקבוצת האוכל שלי הוא יבואן של משחקים (הוא היה מתמודד בתכנית מאסטר שף לפני שהכרנו. יש סיפור מעניין מאוד מאחורי ההיכרות בינינו), אז השבוע הפתיע אותי כששלח לי עם שליח חבילה ענקית של חולצות רבות עם הדפסי משחקים. והיום שלחתי לו הודעה, התעניינתי בכמה ימכור לי את אוסף אנצ'רטד, אז ענה לי שהיום בבוקר כבר שלח לי את המשחק עם שליח מיוחד, על חשבון הבית (משחק ומשלוח). אילו אנשים מקסימים אני מכיר :)

אז לא שילמתי על האוסף. עכשיו תפסיקו להעיר לי שהחזרתי אותו לספרייה שלי :mrgreen:

בעניין הדיון שלכם: הרגלי הקנייה של הצרכנים הם גם לפי הכרזות ותדמית הקונסולה. כעת ה־PS4 נתפסת בעיני הצרכנים בתור קונסולה אטרקטיבית יותר. עובדה שהיא נמכרת יותר. ואכן, צפויים בעבורה משחקים יוקרתיים מאוד ובלעדיים, כמו Street Fighter 5, Uncharted 4, The Last Guardian, Horizon, Ratchet & Clank ועוד. כלומר, מכירות של קונסולה הן לא נגזרת של המשחקים שיוצאים בחודשיים–שלושה הבאים, אלא גם אחריהם.

ואל תזלזלו באוסף אנצ'רטד. קל לנו להפחית ממנו, אך יש לו משקל רב בהקשר המידי, כפי שחפרתם כאן לא מעט על אוסף GoW ו־Halo. גם BloodBorne הוא משחק יוקרתי, אף שבפורום הזה אוהבים להפחית ממנו, ואפילו Until Dawn הפתיע מאוד לטובה באיכותו וגם הצטיין במכירותיו.

השוק אינו מתנהל בהתאם לדעתם של חמישה–עשרה גיימרים באיזה פורום :)

אף אחד אבל אף אחד שהולך לקנות מתנה פס4 בקריסמס לבן שלו או לבן זוג או לנכד לא יודע מה זה TLG או איזה משחק יוצא עוד שנה או שנתיים. אנשים קונים את זה עכשיו לפי מה שיש עכשיו, לפי הפרסומות בטלביזיה וכו'. הפס4 נמכרת כבר שנתיים על בסיס הייפ והייפ בלבד. הקונסולה הכי מוכרת בהסטוריה בערך ומשחק AAA אחד בודד בשנתיים.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 אוקטובר 2015, 17:01

אני לגמרי עם נדב, אם מישהו חושב שפה בארה"ב הצרכנים הרגילים מתעמקים באיזו קונסולה חזקה או לא, זה לגמרי לא ככה. פה קונים לפי החברים ומה שמכירים ורואים כפרסומת. בגלל זה יש סיכוי טוב שהפס4 תמכור טוב בגלל הבאנדל של דיסני אינפינטי שמפומפם פה לילדים.
ומצד שני היילו. אין לכם מושג כמה המותג גדול. פרסומות, שלטים, משחקים נלווים, תחפושות להלווין ועוד. המשחק הזה לא צריך כלום לידו כאן. תשכחו מכל השאר הוא הבסיס האמיתי פה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 08 אוקטובר 2015, 17:03

bozeman כתב:אני לגמרי עם נדב, אם מישהו חושב שפה בארה"ב הצרכנים הרגילים מתעמקים באיזו קונסולה חזקה או לא, זה לגמרי לא ככה. פה קונים לפי החברים ומה שמכירים ורואים כפרסומת. בגלל זה יש סיכוי טוב שהפס4 תמכור טוב בגלל הבאנדל של דיסני אינפינטי שמפומפם פה לילדים.
ומצד שני היילו. אין לכם מושג כמה המותג גדול. פרסומות, שלטים, משחקים נלווים, תחפושות להלווין ועוד. המשחק הזה לא צריך כלום לידו כאן. תשכחו מכל השאר הוא הבסיס האמיתי פה.

באמת רציתי להוסיף שאני חושב שאני לא מעריך נכונה את הכוח של היילו. הוא תופעה די עצומה והוא בעצם הולך להיות המשחק היחיד לקונסולות הדור הבא שאפשר להגיד עליו בלי בעיה שהוא לבדו מוכר קונסולות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 08 אוקטובר 2015, 17:03

נדב, אבל הייפ נוצר ממשהו. ה"הייפ" לא עזר ל־PS3 בתחילת חייה, אז ה־Xbox 360 הייתה עם ידה על העליונה. זה קל מאוד לחשוב שמדובר בכוחות עליונים במקום להודות באמת. כעת ה־PS4 נתפסת אטרקטיבית יותר. לבד מהסיבות שציינתי לעיל, הקונסולה גם נתפסת חזקה יותר, היא גם קטנה ויפה יותר (כן, גם זה הפנים שלה). לצעוק שזה "הייפ" זה ניתוח שטחי של המציאות.

אתה באמת חושב שהאבא שקונה לילד שלו קונסולה, עושה זאת כי הוא מעודכן בספרייה הנוכחית של הקונסולה? זה הבן שלו שמבקש ממנו לקנות לו אותה, כי במרס בשנה הבאה יצא Uncharted 4, והוא חולה על המשחק.

לעזאזל, עצם העובדה ש־Naughty Dog תומכת בלעדית בקונסולה זה שיקול, עוד לפני שהכריזה על משחקה הבא.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2015, 17:16

רונן כתב:נדב, אבל הייפ נוצר ממשהו. ה"הייפ" לא עזר ל־PS3 בתחילת חייה, אז ה־Xbox 360 הייתה עם ידה על העליונה. זה קל מאוד לחשוב שמדובר בכוחות עליונים במקום להודות באמת. כעת ה־PS4 נתפסת אטרקטיבית יותר. לבד מהסיבות שציינתי לעיל, הקונסולה גם נתפסת חזקה יותר, היא גם קטנה ויפה יותר (כן, גם זה הפנים שלה). לצעוק שזה "הייפ" זה ניתוח שטחי של המציאות.

אתה באמת חושב שהאבא שקונה לילד שלו קונסולה, עושה זאת כי הוא מעודכן בספרייה הנוכחית של הקונסולה? זה הבן שלו שמבקש ממנו לקנות לו אותה, כי במרס בשנה הבאה יצא Uncharted 4, והוא חולה על המשחק.

לעזאזל, עצם העובדה ש־Naughty Dog תומכת בלעדית בקונסולה זה שיקול, עוד לפני שהכריזה על משחקה הבא.

הייפ נוצר ממשהו, זה נכון. סוני בנתה את ההייפ יופי עם אפס משחקים וכל הכבוד למחלקת שיווק שלהם. מיקרוסוספט כשלה, יש לה ליינאפ טיפונת, ממש טיפונת, יותר טוב כרגע וסוני נמכרת כמו לחמניות והONE לא. אז באמת שכל הכבוד לסוני. נוטי דוג, אולי 1% מהקהל הפוטנציאלי של הפלייסטיישן יודע מי אלה בכלל. ברצינות, אתה נותן יותר מדי קרדיט HARD CORE לאנשים מהרחוב. 99% מהם סתם קונים את מה שההייפ אומר להם או החברים או הפרסומות בטלביזיה. לפס3 היה הייפ חיובי בהתחלה? ברצינות? הקונסולה הזאת נשחטה מהיום הראשון. 599$ הפך לבדיחה, ביצועים יותר גרועים מה360, פחות משחקים וכל הבלעדיים יצאו רעים למדי. סוני הייתה מקוללת בשנתיים הראשונות של הפס3, על איזה הייפ אתה מדבר?

סוני עכשיו יצרה הייפ. כולם רוצים פס4, אף אחד לא רוצה ONE (בהגזמה כמובן) ואין לזה באמת סיבה חוץ מאשר מנגנון שיווק ממש טוב שהצליח להשריש את "for the players" למרות שהפס4 ביחס לפס3 היא הכל חוץ מאשר for the players. אף אחד לא מתווכח ש2016 הולכת להיות שנה מעולה לפס4, פשוט אף אחד בציבור הרחב לא יודע את זה עדין, רק עכברי פורומים כמונו יודעים את זה כרגע :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 אוקטובר 2015, 18:11

KEO הנקודה היא שלוואן ממש אין ליינאפ טוב יותר שבזכותו הוא אמור למכור יותר, ככה שהמסקנה שלך שמשחקים לא משפיעים כי הפס4 מוכרת יותר היא שגויה, אתה יכול לאמר אם אתה רוצה שמחיר ומבצעים עדיפים לא כל כך משפיעים כי הפס4 מוכרת טוב יותר, וגם זה כמובן נכון עד לנקודה מסויימת כי בחגים שעברו כשהיו מבצעים ובאנדלים מטורפים לוואן אז מייק די כתשה את סוני, כשנגמר הטירוף של החג וחזרנו להפרש הרגיל סוני חזרה למכור טוב יותר כמו שראינו לאורך כל השנה.

ובוזמן גם מאשר את מה שאמרתי, כל הדיבורים על ליינאפ עם ״לפס4 יש את X ולוואן יש Y״ הם שטויות, היילו 5 הוא נשק שובר שיוויון אמיתי, משחק AAA ענק עם פוטנציאל מסחרי גבוה לא היה לאף קונסולה עד עכשיו והוא לבד מהווה בסיס מכירתי חזק לוואן, בוזמן די השלים את מה שאמרתי עם האנקדוטה שלו :)

ואתה צריך להחליט לאיזו רמה הרחוב מגיע, אם דור שעבר הוא אשכרה היה מודע לכמה מבחני DF שיצרו את הרושם שה 360 חזקה יותר למרות שההבדלים בפועל היו זניחים עבור קהל המיינסטרים אז זה נכון גם בדור הזה, די ברור שהם חושבים שהפס4 חזקה בהרבה וזה תורם למכירות, מנגד לוואן (בניגוד למה שהיה עם ה 360) אין ליינאפ טוב יותר ככה שהבחירה שלהם סכ״ה די ראציונאלית מבחינתם כל עוד ההפרש במחיר לא גבוה יותר.

ואישית אני חושב שכמו שרונן נותן להם יותר מדי קרדיט אתה מוריד מהם, אני בטוח שלא מעט מודעים לאנצ׳רטד 4 למשל אבל ברור שזה לא דומה להייפ למשחק שרץ עכשיו חזק כמו היילו 5 כמו שבוזמן מתאר.

אה ורונן, תתחדש על האוסף של אנצ׳רטד שקיבלת בחינם, ממש יפה מצידו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 08 אוקטובר 2015, 18:47

DrKeo כתב:
idan כתב:לא יודע, אבל זאת בדיוק הנקודה, אני לא מבין על סמך מה אתה מודד ומשווה בינהם מעבר ללוח החגים הלועזי. זה באמת לא ברור לי, מעבר לכך שזה נראה שרירותי למדי.

מה נחשב? ציונים במטקריטיק? כמות משחקים? ערכי הפקה בינוניים? גבוהים? אינדי? 60$? משחקים מערביים בלבד? משחקים שיצאו גם על המחשב? משחקים מדור קודם? משחקים שמדברים אליך ספציפית יותר?

אם זה האחרון אז סבבה, אם לא אז, נו, אני די בטוח שאפשר לנסות להשוות ביניהם ביותר מהקטגוריה היפנית (כבודה במקומה מונח). רק צריך בשביל זה קרטריונים ברורים.

אין פה שום סט חוקים, איזה משחקי AAA יצאו לזה ואיזה לזה? מה מגרה אנשים לקנות קונסולה? כאילו על מה אתה רוצה לבסס השוואה בינהן? רוקטליג (עם כל הכבוד לרוקט ליג). אנשים יקנו ONE בשביל TR או היילו או פורצה, הם לא יקנו בשביל רוקט ליג. בסופו של דבר בכל 2015 היו לסוני שני משחקים גדולים ואחד מהם הוא קטסטרופה והשני נישה. אתה רוצה להגיד שהפס4 חזקה מבחינת משחקים בעונת החגים הזאת ומיקרוסופט חלשה? סבבה, לא ברור לי על מה זה מבוסס אבל אתה זכאי לדעתך, איזוטרית ככל שתהיה.

אני לא טענתי שום דבר על עונת החגים, מלבד שהיא לא התקופה היחידה בשנה שיוצאים בה משחקים, ככה שלא ברורה לי הדמגוגיה הזאת.

אתה זה שאמרת שאי אפשר להשוות ביניהם ב 2015 בכל קרטריון מלבד משחקים יפנים. אז לפי הקרטריון שהמצאתי עכשיו של "אקסלוסיבים" מעל ציון 80 במטהקריטיק ב 2015 - לסוני יש איזה 16 כאלה, יותר מפי 3 ממייקרוסופט. כמעט כולם לא יפנים אגב, חס וחלילה. לא אומר שבשביל המשחקים האלה אנשים קונים קונסולה, אבל היי, לא חושב שהם קונים קונסולה גם בשביל משחק שיצא ב 2006 ונראה קצת יותר טוב, מה שבילבל אותי בהתחלה אחרי שהכנסת אותו לרשימה של הגדולים וטענת שאין לסוני כלום חוץ מאנצ'רטד, כלומר משחקי דור קודם זה ביג דיל אבל אנטיל דאון נגיד שהוא ללא ספק משחק דור הבא עם ערכי הפקה די גבוהים זה לא נחשב? קצת סלקטיבי ושרירותי בעיני, בגלל זה שאלתי מה הקרטריונים. עכשיו ענית על השאלה כמובן והכל יותר ברור.

כמו שאמרתי בהתחלה זה כנראה ישתנה בחודש-חודשיים הקרובים מבחינת איכות בעיקר בגלל היילו וטומב ריידר שאני מאמין שיהיו מאוד טובים, בראשון אין לי עניין בשני אני כנראה ישחק בינואר על המחשב, ככה שלי מייקרוסופט עוד לא מכרו קונסולה, אבל בכל מקרה כבר ברבעון הראשון של 2016 סוני תשחרר 3 משחקים גדולים משלה ומייקרוסופט לא עד כמה שאני זוכר, כמו שהיא עשתה ברבעון הראשון השנה אגב - אחד יצא זבלון והשני יצירת מופת - אבל שניהם משחקים עם ערכי הפקה גבוהים ששאפו להיות AAA. אז מה לא נחשיב את אנצרטד או סטריט פייטר שנה הבאה כי סוני מפזרת את המשחקים שלה על כל השנה ולא משחררת את כולם בטווח של חודשיים-שלוש? זה מגוחך. למי אכפת, אנחנו קונים ומשחקים כל השנה.
נערך לאחרונה על ידי idan ב 08 אוקטובר 2015, 18:57, נערך 2 פעמים בסך הכל.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 אוקטובר 2015, 18:55

bling ,ניראה לי אתה מצפה ליותר מידי מהילו 5

שהילו 1-2 יצאו ,לא היו הרבה FPS טובים בקונסולות ,FPS היה נפוץ בעיקר במחשב ,ובטח מולטי מקוון כמו בהילו 2
שהילו 3-4 יצאו ,כבר FPS טובים כולל מולטי מקוון ,היו נפוצים בקונסולות
היום התחום הזה מוצף

מה כבר הילו 5 יתרום למכירות הXBO ? ,אני חושב שהמשחק עצמו ימכור טוב ,הרבה בעלי XBO יקנו אותו
אני אבל לא חושב שזה המשחק ,שבמצב הקיים יתרום הרבה למכירות החומרה
אולי עם היו כמה "הילו 5 " בלעדים ,זה היה עוזר הרבה

בגדול לאנשים יהיה את COD הבא בשתי הקונסולות ,את באטלפרונט החדש ,ועוד משחקי FPS
למה שיבחרו דווקא בהילו 5 לקנות קונסולה ?
חובבי הילו מושבעים ,בכל מקרה יבחרו בXBO ,עם הם יכולים לקנות רק קונסולה אחת
כמו שחובבי זלדה קונים נינטנדו
וחובבי אנצארטד קונים סוני
אבל מדובר במספר יחסית מאוד קטן ,לאומת הפוטנציאל בשוק ,שרובו לא נאמן למותג כזה או אחר ,לפחות לפי ההיסטוריה בתעשיה

MS צריכה גרסה מוקטנת בהרבה ,ועוד הורדת מחיר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2015, 19:07

bling כתב:KEO הנקודה היא שלוואן ממש אין ליינאפ טוב יותר שבזכותו הוא אמור למכור יותר, ככה שהמסקנה שלך שמשחקים לא משפיעים כי הפס4 מוכרת יותר היא שגויה, אתה יכול לאמר אם אתה רוצה שמחיר ומבצעים עדיפים לא כל כך משפיעים כי הפס4 מוכרת טוב יותר, וגם זה כמובן נכון עד לנקודה מסויימת כי בחגים שעברו כשהיו מבצעים ובאנדלים מטורפים לוואן אז מייק די כתשה את סוני, כשנגמר הטירוף של החג וחזרנו להפרש הרגיל סוני חזרה למכור טוב יותר כמו שראינו לאורך כל השנה.

ובוזמן גם מאשר את מה שאמרתי, כל הדיבורים על ליינאפ עם ״לפס4 יש את X ולוואן יש Y״ הם שטויות, היילו 5 הוא נשק שובר שיוויון אמיתי, משחק AAA ענק עם פוטנציאל מסחרי גבוה לא היה לאף קונסולה עד עכשיו והוא לבד מהווה בסיס מכירתי חזק לוואן, בוזמן די השלים את מה שאמרתי עם האנקדוטה שלו :)

ואתה צריך להחליט לאיזו רמה הרחוב מגיע, אם דור שעבר הוא אשכרה היה מודע לכמה מבחני DF שיצרו את הרושם שה 360 חזקה יותר למרות שההבדלים בפועל היו זניחים עבור קהל המיינסטרים אז זה נכון גם בדור הזה, די ברור שהם חושבים שהפס4 חזקה בהרבה וזה תורם למכירות, מנגד לוואן (בניגוד למה שהיה עם ה 360) אין ליינאפ טוב יותר ככה שהבחירה שלהם סכ״ה די ראציונאלית מבחינתם כל עוד ההפרש במחיר לא גבוה יותר.

ואישית אני חושב שכמו שרונן נותן להם יותר מדי קרדיט אתה מוריד מהם, אני בטוח שלא מעט מודעים לאנצ׳רטד 4 למשל אבל ברור שזה לא דומה להייפ למשחק שרץ עכשיו חזק כמו היילו 5 כמו שבוזמן מתאר.

אה ורונן, תתחדש על האוסף של אנצ׳רטד שקיבלת בחינם, ממש יפה מצידו.

תגיד מה שתגיד על הליינאפ, מצידי שיהיה שקול אחד לאחד, אבל הONE נמכרת בלפחות 50$ פחות (אם לא במחיר נמוך מזה) ועם כל מני באנדלים מטורפים ואיכשהו הפס4 מוכרת הרבה יותר טוב. אז השאלה היא למה? אין לזה משחקים, אין לשני משחקים ועדין הפס4 מוחצת את הONE במחיר גבוה יותר ועם פחות מתנות בתוך החבילה.

האדם ברחוב הוא מאוד טיפש, אני לא חושב שאני מזלזל זה פשוט ככה. זאת לא טפשות של אנטלגנציה, האדם הפשוט לא מתעניין מספיק בתעשיה זה הכל. הם רואים פרסומות, שומעים מחברים מה מגניב וקופצים לקנות. בחגים זה אפילו יותר גרוע, סבתות והורים קונים בכמויות בצורה הכי טיפשה שיש שהרבה פעמים מבוססת מחיר (כנראה הסיבה שדווקא בחגים הONE נצח). עד היום אנשים יגידו לך שהפס2 היא מפלצת בדורה אפילו שהיא הייתה הקונסולה הכי חלשה בהפרש די מטורף, בין הXBOX לפס2 היה הפרש עצום באופן יחסי לקונסולות היום. זה הכל, סוני הצליחה למצב את הפס4 כסוג של "אנחנו לשחקנים, הONE זה לראות טלביזיה" והיא עשתה את זה גם בזכות טפשות של מיקרוסופט. נושא הכוח או איך משחקים נראים היה רק אנקדוטה קלה, ביחוד שבשנה הראשונה של הפס3 המצב היה נוראי (משחקים ממש גדולים יצאו לה באיחור של חודשים או רצו ב20FPS, מצב "קצת" יותר גרוע מ900P מול 1080P שרוב השחקנים לא יראו בכלל אם לא יגידו להם) והיום ההפרשים הם מאוד קטנים עד כמעט לא קיימים.

בכל מקרה הנקודה היא פשוטה, האדם הממוצע הוא בור באופן יחסי בנושא ואוירה או "מה החבר'ה אומרים" בשילוב של פרסומות בטלביזיה הם פחות או יותר קובעי הטרנדים. סוני שחקה אותה שהיא הצליחה לגרום לאנשים לקנות את הקונסולה שלה למרות שאין באמת סיבה להעדיף אותה עבור האדם הממוצע כשמקבלים איתה פחות משחקים חינם ומשלמים 50$ יותר. באמת כל הכבוד להם.

עידן, שכחתי מ-UNTIL DAWN זה הכל, לא פסלתי אותו או משהו כזה. כל השיחה התחילה ממכירות בעונת החגים הזאת ולכן אני מדבר על עונת החגים. כמו שאמרתי לבלינג, כשהאדם הפשוט רואה בטלביזיה פרסומות לפורצה, ארבעה שבועות אחרי זה פרסומות להיילו 5, שבועיים אחרי זה פרסומות לTR2 ובמקביל פרסומות לFO4 שכתוב "XBOX ONE" בסופן אז מבחינתו יש קונסולה אחת שמככבת עם משחקים וקונסולה אחת שאין לה כלום. ואגב, גם אם נסתכל אבסולוטית על איך הONE נראת בשנתיים הראשונות שלה ואיך הפס4 אז ההפרש מאוד גדול אחרי היציאה המשולשת הזאת בסוף השנה.

בנושא היילו, כן, עונת החגים הזאת אמורה להיות אגרוף משולש (פורצה, היילו ו-TR) שאמור לגרום למיקרוסופט להיות בכל מקום בטלביזיה. ביחוד שנראה שFO4 הוא לגמרי שיתוף פעולה עם מיקרוסופט כך שכנראה שגם הפרסומות של FO4 הולכות למצב אותו כמשחק ONE.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 08 אוקטובר 2015, 19:37

זמן טלוויזיה MS לא מקבלת בחינם
כמה שזה בערוץ נחשב יותר ,בשעה יותר פופולרית ,היה משלמת יותר כסף

לא שונה מחברות אחרות שמפרסמות את המוצרים\שרותים להם

זה לא שיש משחק גדול ,אז מקבלים זמן בחינם
השאלה כמה MS תרצה להשקיע דווקא בפרסומת לXBO ,שההשקעה הענקית שלה כרגע זה WIN10
הם גם הוציאו מחשבים וסמארטפונים חדשים

צריך לזכור MS עדין מאוד ריווחית ,וזה בעיקר בגלל WIN ואופיס
לא הXBO
והסכנה של MS כרגע ,זה יותר אנדרואיד מכל דבר אחר ,עם אנשים יפסיקו לישתמש בPC
לטובת אנדרואיד ,זה ידפוק חזק את MS
לא ישבור אותה ,כי יש לה פטנטים להרוויח מהם ,אבל הרבה יותר מסוכן להם מקונסולה כזאת או אחרת

סוני למרות הצלחת הPS4 עדין בצרות ,אנשים לא מבינים ,אבל נינטנדו כרגע במצב כלכלי טוב בהרבה מסוני
למרות כישלון הWIIU

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 08 אוקטובר 2015, 19:51

נדב, אתה מדבר על הפער בכללי או בארה"ב? כי בכללי קל להסביר את זה באמעצות המערך החלש שיש למיקרוסופט באירופה והיחס לשוק הזה.
נו, רואים פרסומות בטלוויזיה ורואים את הפס4 בתחילת ובסוף הפרסומת. אילו המשחקים שדוחפים את הקונסולה: משחקי צד ג' עם הסכם שיווק עם הפס4. זה עובד. תוכן בלעדי זמני, DLC אצלם קודם, משחק שרץ טוב יותר. סקרים של נילסן הראו שהרזולוציה הגבוהה יותר שהפס4 מספקת במשחקים אכן גורם בהחלטה על הקנייה.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 08 אוקטובר 2015, 20:17

שוב, אתם מוזמנים לראות כמוני טלוויזיה אמריקאית בחי. כיום יש פרסומות להיילו כל הזמן, הרבה פחות למשחקי פס4, כאשר המכירה האמיתית היא של דיסני אינפינטי דרך הילדים.
אין לאף אחד כרגע בארה"ב בכלל מושג מה זה אנצארטד 4 ומתי הוא יצא, ובטח אין אחד שיקנה פס4 בגללו אם הוא הורה או גיימר סטנדרטי.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוקטובר 2015, 20:31

Kazz כתב:נדב, אתה מדבר על הפער בכללי או בארה"ב? כי בכללי קל להסביר את זה באמעצות המערך החלש שיש למיקרוסופט באירופה והיחס לשוק הזה.
נו, רואים פרסומות בטלוויזיה ורואים את הפס4 בתחילת ובסוף הפרסומת. אילו המשחקים שדוחפים את הקונסולה: משחקי צד ג' עם הסכם שיווק עם הפס4. זה עובד. תוכן בלעדי זמני, DLC אצלם קודם, משחק שרץ טוב יותר. סקרים של נילסן הראו שהרזולוציה הגבוהה יותר שהפס4 מספקת במשחקים אכן גורם בהחלטה על הקנייה.

אני מדבר על ארה"ב, אירופאים יקנו פס על אקסבוקס גם אם הפס4 תעלה 1000$ והONE רק 200. בארה"ב משחקים לא באמת היו מתוייגים פס4 יותר מדי עד דסטיני שנה שעברה ועדין הפס4 מכרה הרבה יותר טוב. גם COD למשל, השנה זה יהיה הCOD הראשון שפלייסטיישן תהיה בכותרת ולא מיקרוסופט. בעצם שנה שעברה ראית גם את AC מתוייג מיקרוסופט וגם COD, אולי שני הכותרים הכי גדולים של אותה תקופה. זה עניין של תפיסת המוצר על ידי הקהל. אני משער שמה שקרה הוא שסוני משכה את הCORE על ההתחלה עם כל ענייני הFOR THE PALYERS שלה ומיקרוסופט דחתה את הCORE בגלל כל ענייני הDRM והשטויות שהיו בהתחלה וכשהCORE הלך לכיוון אחד זה גרם לסוג של קונסנזוס שאומר "הפס4 הרבה יותר טובה מהONE".

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 08 אוקטובר 2015, 22:14

אני יכול להגיד לכם שאני לפחות יותר מתעניין בוואן מאשר הפס4, משום מה. ויש לי פס4.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 אוקטובר 2015, 23:57

DrKeo כתב:
Kazz כתב:נדב, אתה מדבר על הפער בכללי או בארה"ב? כי בכללי קל להסביר את זה באמעצות המערך החלש שיש למיקרוסופט באירופה והיחס לשוק הזה.

אני מדבר על ארה"ב, אירופאים יקנו פס על אקסבוקס גם אם הפס4 תעלה 1000$ והONE רק 200. בארה"ב משחקים לא באמת היו מתוייגים פס4 יותר מדי עד דסטיני שנה שעברה ועדין הפס4 מכרה הרבה יותר טוב. גם COD למשל, השנה זה יהיה הCOD הראשון שפלייסטיישן תהיה בכותרת ולא מיקרוסופט. בעצם שנה שעברה ראית גם את AC מתוייג מיקרוסופט וגם COD, אולי שני הכותרים הכי גדולים של אותה תקופה. זה עניין של תפיסת המוצר על ידי הקהל. אני משער שמה שקרה הוא שסוני משכה את הCORE על ההתחלה עם כל ענייני הFOR THE PALYERS שלה ומיקרוסופט דחתה את הCORE בגלל כל ענייני הDRM והשטויות שהיו בהתחלה וכשהCORE הלך לכיוון אחד זה גרם לסוג של קונסנזוס שאומר "הפס4 הרבה יותר טובה מהONE".

לא הבנתי, אז כשהאדם הפשוט רואה פרסומת לפולאאוט שמתויגת תחת XB1 אז זה משפיע ומה עם פרסומת ל COD (עדיין המשחק שאמור להיות הנמכר השנה עם כל ההייפ ל FO4), באטלפרונט ו AC UNITY עם התיוג לפס4? (זה בהקשר להודעה הקודמת הארוכה שכתבת)
ואני לא מבין איך אפשר לאמר שדסטיני לא היה מתויג לפס4 יותר מדי, המשחק הזה הוא כמעט שם נרדף לקונסולה הזו ועוד ילמדו בבתי הספר לשיווק ממנו איך למנף הסכם פרסומי עם צד ג'.

חוץ מזה שאני גם לא מבין את ההיגיון שדור שעבר הבחינו בהבדלים ובדור הזה לא, ברור לך שזה קשקוש בלבוש, המיינסטרים לא ראה הבדלים לא דור שעבר והוא לא רואה גם בדור הזה, התקבע שהפס4 חזק יותר (מה שנכון, אבל כנראה בתפיסה שלהם זה כאילו אמרו להם PS4 מול SNES או משהו) וכמו שקאזז אמר זה פקטור רציני בהחלטה לרכוש קונסולה, במיוחד כשאין משחקים עדיפים על המתחרה אז יש כאלו שאומרים לעצמם שהם ישקיעו את העוד 50$ למכשיר חזק יותר שיריץ כבר את צד ג' טוב יותר (הרי במילא אלו המשחקים היחידים שיש כמעט לשחק על 2 הקונסולות עד עכשיו), ההיגיון שלהם סביר סכ"ה, לסוני היו שנתיים נוראיות ו MS במקום לנצל את זה להפצצה של משחקים נרדמה בשמירה ונתנה לסוני לחגוג בלי להתאמץ יותר מדי, רק עכשיו יוצא להם הבלעדי הגדול החשוב הראשון, זה לא סוג של ביזיון? ברור שכן ובתור אנדרדוג הם משלמים על זה שלא התעוררו עד עכשיו.

סוני עם הפס3 ד"א התאמצה הרבה יותר ובשלב הזה היא כבר הרימה תחרות יפה מאוד ל 360 מבחינת בלעדיים, מאוחר יותר היא כבר פרקה אותם בתחום הזה ועוד הוסיפה פלוס ששווה משהו ואונליין חינם ובלי הגבלות למיניהם (כמו אפליקציות מאחורי קיר ה LIVE וכאלו), היא נתנה לאנשים סיבות לבחור בה למרות התדמית הדי שלילית שהיא פתחה איתה את הדור, MS לדעתי לא עושה את אותו המאמץ שסוני עשתה בדור הקודם כדי לצאת מהקבר. (וברור שהמצב שלהם עדיין טוב יותר משל הפס3 יחסית לזמן הזה אם מסתכלים על מספר יחידות שנמכרו, רק שמבחינת פער זה נראה די גמור בניגוד לדור שעבר שאפשר היה לחזור)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אוקטובר 2015, 01:24

לא ברור לי איזה הודעה קראת כי אמרתי שעד דסטני לא היו ממש משחקים מזוהים עם הפס4, כלומר שדסטיני דווקא כן מזוהה. בנושא הכוח, הוא אף פעם לא משנה, מה שאמרתי על הפס3 וה360 היה סתם אנקדוטה קטנה ברשימה של בעיות שאולי היה עדיף שלא הייתי מציין.

וכן, תיוג של משחקי צד ג׳ משפיע, אבל סוני דרסה את מיקרוסופט ובהפרש גדול יותר עוד לפני שהיא קפצה על עגלת התיוגים אז כנראה שזה לא המקור.

בנושא מיקרוסופט ונסיונות התאפסות, סוני יצאה עם psn חינם עוד מלפני השיגור ופלוס התחיל כשהיא הייתה כבר בת 4 ומוכרת טוב יותר מה360 כך שזה לא היה נסיון מלחמה, בעצם סוני לא עשתה כלום כדי להלחם בתדמית הרעה שלה. הם פשוט נתנו לסטודיואים לעשות את המשחקים שלהם וזהו פחות או יותר. מיקרוסופט היום הפכה את האסטרטגיה שלה ב180 מעלות, עשתה תמיכה לאחור, הם התחילו לבנות מחדש את צד א שלהם והם מורידים מחירים ועושים באנדלים מטורפים. איך אפשר להגיד שמיקרוסופט לא נלחמת? אשמתם שסוני מסובבת אותם על האצבע הקטנה בלי להתאמץ בכלל? בנושא הline up, מה רצית? שמיקרוסופט תפליץ משחקים משום מקום כי לסוני הייתה שנה ומשהו חלשה? לא יוצרים משחקים בשבועיים, זה שלוש שנים של תכנון ופיתוח. מיקרוסופט נותנת יופי של line up ל2015 ויש לה אחד טוב בהרבה ל2016, אז מה רע פה בדיוק?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 09 אוקטובר 2015, 03:29

גם לגבי מיתוג של צד ג' לקונסולה אני יכול להוסיף מנסיון שנכון שפרסומות בטלווזיה זה אכן נראה כאליו זה משחק בלעדי, אבל בחנויות עצמן רואים טוב שזה לא בלעדי. ככה שאם מישהו מדיע לקנות משחק זה לא בגלל שהוא חושב שזה בלעדי בסופו של דבר.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 09 אוקטובר 2015, 11:38

ועדיין אנחנו רואים למשל באנגליה שגרסאות הפס4 מוכרות כפול מגרסת הXB1 במשחקים הגדולים, אם לא יותר.

נדב, ברור שמיקרוסופט בשנה הראשונה 'נתנה פור' לסוני. המחיר, הדגש על קינקט ו TV TV, ה DRM, תוכנית האינדי המבולבלת. כל זה נתן לסוני שלא פיקששו כמעט בכלום את ההובלה ומאז הם לא מסתכלים לאחור. אין הזדמנות שנייה ליצור רושם ראשוני - ומיקרוסופט עדיין משלמת על כך. אנחנו גם יודעים שיש מלא שחקנים שעברו מה360 לפס4. וכשהפער ההתחלתי כזה גדול יש את האפקט הזה של ללכת עם המנצח בדומה למצב בו שלא תכנס למסעדה ריקה אם לידה יש מסעדה הומה.

רוב מה שמיקרוספט עשתה בשנה האחרונה זה מסוג הדברים שהם היו צריכים לעשות מלכתחילה ולכן זה לא כזה ביג דיל שיגרום למומנטום להסתובב. בכל אופן לגבי ארה"ב, זה כנראה עדיין המקום הכי צמוד בין הקונסולות. אני חושב שההבדל בNPD האחרון עמד על ~800K. המבחן הוא לא אם הם יסגרו את הפער עד סוף השנה אלא אם הם יצליחו למנוע את הפער לטפוח שוב עד חגים 2016.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 אוקטובר 2015, 11:52

DrKeo כתב:לא ברור לי איזה הודעה קראת כי אמרתי שעד דסטני לא היו ממש משחקים מזוהים עם הפס4, כלומר שדסטיני דווקא כן מזוהה. בנושא הכוח, הוא אף פעם לא משנה, מה שאמרתי על הפס3 וה360 היה סתם אנקדוטה קטנה ברשימה של בעיות שאולי היה עדיף שלא הייתי מציין.

וכן, תיוג של משחקי צד ג׳ משפיע, אבל סוני דרסה את מיקרוסופט ובהפרש גדול יותר עוד לפני שהיא קפצה על עגלת התיוגים אז כנראה שזה לא המקור.

בנושא מיקרוסופט ונסיונות התאפסות, סוני יצאה עם psn חינם עוד מלפני השיגור ופלוס התחיל כשהיא הייתה כבר בת 4 ומוכרת טוב יותר מה360 כך שזה לא היה נסיון מלחמה, בעצם סוני לא עשתה כלום כדי להלחם בתדמית הרעה שלה. הם פשוט נתנו לסטודיואים לעשות את המשחקים שלהם וזהו פחות או יותר. מיקרוסופט היום הפכה את האסטרטגיה שלה ב180 מעלות, עשתה תמיכה לאחור, הם התחילו לבנות מחדש את צד א שלהם והם מורידים מחירים ועושים באנדלים מטורפים. איך אפשר להגיד שמיקרוסופט לא נלחמת? אשמתם שסוני מסובבת אותם על האצבע הקטנה בלי להתאמץ בכלל? בנושא הline up, מה רצית? שמיקרוסופט תפליץ משחקים משום מקום כי לסוני הייתה שנה ומשהו חלשה? לא יוצרים משחקים בשבועיים, זה שלוש שנים של תכנון ופיתוח. מיקרוסופט נותנת יופי של line up ל2015 ויש לה אחד טוב בהרבה ל2016, אז מה רע פה בדיוק?

מה זאת אומרת לא ניסיון מלחמה, עד עכשיו ה PS3 סוגרת את הפער או רק לאחרונה היא מגדילה אותו במעט, בטח שזה היה "מלחמה" כי היא פיגרה לאורך כל הדור ובארה"ב היא בחיים לא חזרה.

מייקרוסופט עשתה כמה צעדי חירום הכרחיים, אבל את המעבר אני לא רואה שהיא עושה או שלפחות היא פישלה בנושא, אתה שם לב שרק עכשיו אחרי שנתיים יוצא ל ONE בלעדי הכרחי וממש גדול ראשון? איך אצל סוני זה ביזיון ועם ה ONE זה נראה לך סביר? דווקא MS היתה צריכה לדחוף את העניין הזה הרבה יותר חזק, עוד שנה שעברה לפי מה שחשבנו בזמנו היו אמורים להיות לה היילו 5 ו QB לפחות, ולקנות את TR כבלעדי זמני זה לא משהו שגורם לי לרצות לקנות את הקונסולה, זה לא סוג המאמץ שאני רוצה לראות, יכול להיות שזו לא אשמתו של ספנסר ושהם עדיין משלמים על הטעויות של קודמו, אבל אצל סוני אפילו עם הפס3 המושמצת המצב היה הרבה יותר טוב בשלב הזה מבחינת בלעדיים.

חוץ מזה, אם הם בעמדת אנדרדוג למה הם לא משקיעים ב GWG שלהם? אתה מבקר את הפלוס של סוני ואומר שמ MS אין ציפיות ולכן אתה לא מאוכזב שה GWG שלהם גרוע, נו זו נראית לך גישה שצרכן ממוצע ירצה לקנות איתה קונסולה שלהם?
אם הם במצב גרוע יחסית לסוני הייתי מצפה מהם להביא תחרות בכל החזיתות, להביך את סוני עם המשחקים של הגולד, להפציץ בבלעדיים, המצב הנוכחי הוא שהקונסולות די שיוויוניות בפיצ'רים ובליינאפים פחות או יותר, וזה כשסוני לדבריך לא שמה *ין, אז מה זה אומר על MS?
---

בוזמן, נראה לי אתה קצת מערער על כל הכח של הפרסום עם הפוסט הזה, אנשים רואים משחק שמתויג חזק לקונסולה, נוצרת להם סוג של התניה שהם רוצים את מה שהם ראו, חלקם יכולים אולי לשנות את דעתם כשהם רואים שיש את המשחק גם בקונסולה המתחרה, אבל הרבה מהם פשוט יגשו ויקנו את הקונסולה והמשחק כמו שהם ראו בפרסומת, הפרסומת יצרה להם חשק למוצר שהם ראו, בטח לא מעט מהם חושבים שאם המשחק מפורסם עם קונסולה X אז ככה הכי אידיאלי לשחק בו, לא סתם ההסכמים האלו רצים חזק כבר שנים על שנים ומותגים שלמים מזוהים עם קונסולה מסויימת ומצליחים עליה יותר מאשר על הקונסולה השנייה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 09 אוקטובר 2015, 14:43

שוב, מה סוני עשתה בדור הקודם כדי להפוך דברים? כלום, פשוט חיכתה וזהו, הם לא עשו כלום. איפה הייתה המלחמה שלהם לא הבנתי?

מיקרוסופט הפכו את כל השיט שהם עשו (אולי זה נשמע טריוויאלי אבל אף חברה לא עשתה כזה 180 תוך פחות משנה), הם חתכו מחיר, הם עושים מלא באנדלים, הם בונים את צד א ו-ב מחדש, הם עושים כל מני דברים קטנים מגניבים לגיימרים כמו תמיכה לאחור או remap לכל הכפתורים בשלט איך שתרצה וכך הלאה. הליינאפ של השנה וחצי הראשונות שלהם גם קקה, טיפה יותר טוב משל סוני אבל גם קקה. משחקים לא מרימים בשבועיים, זה עניין של שלוש שנים. אפילו qb והיילו 5 שהולכים להיות מהגדולים של הone הם תוצרים של דון מטריק, לא פיל ספנסר, אולי אפילו ריקור או קראקדאון. אני חוב שזה מנותק מהמציאות להגיד שצריך להגיב במשחקים לשנה או שנתיים חלשות של התחרות כשתגובה כזאת מגיעה רק אחרי שנתיים או שלוש מההחלטה.

אני אומר כמה דברים מאוד פשוטים:
1) 2015 של מיקרוסופט היא שנה טובה. של סוני לא. אולי אם האורדר לא היה יוצא קטסטרופה אז ההרגשה הייתה שונה
2) סוני מוחצת את מיקרוסופט אבל אין לזה באמת סיבה חוץ מאשר הייפ טוב

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 09 אוקטובר 2015, 15:21

מה היא עשתה? דברים שגם MS עושה כדי לתקן את המצב, צעדי חירום כמו הורדת מחיר למשל שקרתה בצורה מהירה מאוד, אבל בעיקר המון בלעדיים (חלקם טובים יותר, חלקם פחות), PS+ מדהים וזהו, מה היא עוד יכולה לעשות?

אני לא אומר ש MS לא עשתה כלום, אם היא לא היתה עושה כלום היא היתה סוס מת, ברור שהיא עשתה, רק אני לא חושב שזה מספיק כשאני בא לנתח את המצב שלה מול התחרות שלטענתך לא עושה הרבה, היא השוותה תנאים, זה לא מספיק טוב בשביל להביא לי תמריץ לבחור דווקא בהם.

2015 של סוני עד עכשיו היתה יותר טובה בסכ"ה משל MS, בחגים MS תעבור אותה, עוד כמה חודשים גם לפס4 יצאו משחקים גדולים, סכ"ה בתמונה הכוללת אני לא רואה פה איזה יתרון של MS במשהו חוץ ממחיר ומבצעים, שזה תמריץ מספיק טוב שבטח יעבוד מעולה בחגים בשילוב היילו 5 ו FO4 ו TR, אבל נראה שלרוב זה לא מספיק על מנת לנער את התדמית השלילית שפתחו איתה את הדור ואת הנחיתות בכח.
ברור לי אגב שאם הם באמת רוצים לסגור לפחות את הפער בארה"ב אז המחיר זה ההימור הכי טוב שלהם, כמו שהם מנצחים בכל חגים ככה הם יוכלו לנצח גם ברוב השנה, אבל כנראה הם לא מוכנים לספוג את זה, ההימור הטוב הבא זה יתרון ברור בבלעדיים (ולא רק בעונת חגים אחת, אלא בכלל) ואולי שירות GOLD עדיף בבירור, כל אלו יוסיפו הרבה רצון טוב כלפיהם בכל מקרה ויחזיר את אמון האנשים, גם אם זה לא יעזור במיוחד בדור הזה זה כן ישתלם בבא.

במקרה גם פיל ספנסר התראיין בנושא ואמר שהוא לא יודע אם ה XB1 תסגור את הפער מהפס4, שהיתרון ענקי מדי ושיש להם מוצר טוב, נשמע בתכל'ס שגם הוא לא מאמין בשלב הזה, אבל אהבתי את המילים הכנות שלו:
Xbox chief Phil Spencer has admitted that he doesn't know whether Microsoft will be able to overtake Sony this generation, acknowledging that PS4 has a "huge lead" over Xbox One.

Asked whether Microsoft could beat Sony this gen during a panel at the 2015 GeekWire Summit, Spencer told the audience: "You know, I don't know. You know, the length of the generation... They [Sony] have a huge lead and they have a good product. I love the content, the games line-up that we have.

Spencer said that he felt Microsoft had "fundamentally lost... the trust of our most loyal customers" around the time of the Xbox One's launch. "Whether it's always-on, used games, whatever the feature was, we lost the trust in them that they were at the centre of our decision-making process," he said. "Were we building a product for us, or were we building a product for gamers? And as soon as that question came into people's minds and they looked at anything, whether it was the power of our box, our launch line-up, microtransactions, any of the features that you talked about, what you find is very quickly you lose the benefit of the doubt. You lose your customer's assumption that the reason you're building your product is to delight them and not just build a better and more maybe manipulative product.

Regaining that confidence amongst the team was "job number one" when Spencer took over the role as head of Xbox last April, he adds, "and being very forthright with them about where we were and our ability to do things like beat Sony was critical. What I've seen in the 18 months that I've been in the role is the team is getting more work done in a day than I would expect.

http://www.videogamer.com/news/spencer_i_dont_know_if_xbox_one_can_beat_ps4.html

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 10 אוקטובר 2015, 02:05

DrKeo כתב:הייפ נוצר ממשהו, זה נכון. סוני בנתה את ההייפ יופי עם אפס משחקים וכל הכבוד למחלקת שיווק שלהם. מיקרוסוספט כשלה, יש לה ליינאפ טיפונת, ממש טיפונת, יותר טוב כרגע וסוני נמכרת כמו לחמניות והONE לא. אז באמת שכל הכבוד לסוני.

נדב, אתה חוזר על מסרים שחוקים במקום להתמודד עם הנתונים. כבר הצגתי את ההכרזות היוקרתיות של סוני, הראיתי שהיא לא שוקטת על שמריה. היא די תומכת בססמה "בשביל השחקנים", בניגוד לטענה העיקשת שלך.

ב־E3 קיבלנו הוכחה לכך, וזה עוד בלי להזכיר את שנמו ואת פיינל פנטסי 7 שיש ויכוח לגביהם: Horizon, The Last Guardian, Uncharted, Street Fighter V.

וגם חסותה ל־Call of Duty ול־Destiny מוכיחה את מעמדה בתעשייה הזאת. היא יודעת איך לדבר אל האוהדים, ויודעת גם איזו גישה לאמץ כדי לעודד שיתופי פעולה עם חברות צד ג', כי יש לה אחריות לססמה "בשביל השחקנים".

אתה בעצמך הדגשת שהספרייה של מייקרוסופט רק טיפונת יותר טובה מזו של סוני, אז מה ההלם הגדול? הגיימרים רואים ב־PS4 השקעה טובה יותר לטווח הרחוק. אולי גם מראהּ מושך יותר, והיא נתפסת חזקה יותר. השוק לא מתנהל לפי הדעה האישית של נדב. זה מעולם לא היה כך.

נוטי דוג, אולי 1% מהקהל הפוטנציאלי של הפלייסטיישן יודע מי אלה בכלל.

נדב, באמת לא הבנת שנוטי דוג היא רק דוגמה? אם לא נוטי דוג אז בגלל סטריט פייטר, בגלל גוד־אוף־וור, בגלל הוריזון, בגלל משחקים בלעדיים אחרים שהוכרזו או שיוכרזו.

כן, גם למייקרוסופט יש כמה משחקים גדולים, אך כנראה שזה לא מספיק, אחרת היינו רואים מגמה הפוכה.

ברצינות, אתה נותן יותר מדי קרדיט HARD CORE לאנשים מהרחוב. 99% מהם סתם קונים את מה שההייפ אומר להם או החברים או הפרסומות בטלביזיה.

אז אנו חוזרים לנקודת המוצא: ההייפ נוצר ממשהו. הפרשנות שלך לא אומרת דבר. היא שטחית.

לפס3 היה הייפ חיובי בהתחלה? ברצינות? הקונסולה הזאת נשחטה מהיום הראשון. 599$ הפך לבדיחה, ביצועים יותר גרועים מה360, פחות משחקים וכל הבלעדיים יצאו רעים למדי. סוני הייתה מקוללת בשנתיים הראשונות של הפס3, על איזה הייפ אתה מדבר?

אבל זה בדיוק העניין, נדב. למה ה־PS4 לא "נשחטה" מהיום הראשון, כפי שנשחטה קודמתה? אז היא לא כזאת גרועה כפי שאתה מתאר, ויש סיבות להצלחה, לא ה"הייפ" לבדו (אם הציפייה למשחקים כמו אנצ'רטד זה הייפ, אז כן, ההייפ הוא גורם בהצלחה. זו מילה גסה?).

ההייפ והשיווק של סוני היה טוב פחות בתחילת חיי ה־PS3? זו אותה חברה. אדרבא, אחרי ההצלחה הגדולה שהייתה ל־Xbox 360, והצליעה במשך כחצי דור של ה־PS3 (אף שה־PS2 הייתה קונסולה מצליחה עד מאוד וה־Xbox השתרך מאוד מאחור), לא היה מצופה שה־PS4 תצליח כל כך ושה־Xbox One תקרטע.

סוני עכשיו יצרה הייפ. כולם רוצים פס4, אף אחד לא רוצה ONE (בהגזמה כמובן) ואין לזה באמת סיבה חוץ מאשר מנגנון שיווק ממש טוב שהצליח להשריש את "for the players" למרות שהפס4 ביחס לפס3 היא הכל חוץ מאשר for the players. אף אחד לא מתווכח ש2016 הולכת להיות שנה מעולה לפס4, פשוט אף אחד בציבור הרחב לא יודע את זה עדין, רק עכברי פורומים כמונו יודעים את זה כרגע :)

נדב, זה זלזול באינטליגנצייה של הגיימרים ברחבי העולם ובגלל מה, כי הם מחזיקים בדעה אחרת מדעתו של נדב :)

אם לא היה לקהל הרחב משמעות, חברות לא היו יוצאות מגדרן להעניק ריאיונות, לשחרר סרטונים שיווקיים, להופיע בבמות מול עיתונאים. הם מדברים אלינו, הגיימרים. הקאז'ואל הוא לא בדיוק קהל היעד של הקונסולות האלה, אחרת הן היו מצליחות הרבה יותר. מי שקונה את ה־PS4 ואת ה־Xbox One יודע בדיוק למה הוא עושה זאת, וזה לא כי הקונסולות האלה מציעות שליטה גימיקית.

אם היינו מדברים על ה־Wii, ייתכן שהייתי מסכים אתך, כי הקהל שלה ברובו לא היה קהל של גיימרים ממש, הוא קנה כי זה מגניב, פשוט ולא מורכב, אבל מי שקונה את ה־PS4 ואת ה־Xbox One הם גיימרים שמבינים עניין בתחום שלהם. הם לא כאלה טיפשים כפי שאתה מציג זאת.
נערך לאחרונה על ידי רונן ב 10 אוקטובר 2015, 18:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 10 אוקטובר 2015, 02:37

bling כתב:אה ורונן, תתחדש על האוסף של אנצ׳רטד שקיבלת בחינם, ממש יפה מצידו.

תודה רבה! :)

DrKeo כתב:תגיד מה שתגיד על הליינאפ, מצידי שיהיה שקול אחד לאחד, אבל הONE נמכרת בלפחות 50$ פחות (אם לא במחיר נמוך מזה) ועם כל מני באנדלים מטורפים ואיכשהו הפס4 מוכרת הרבה יותר טוב. אז השאלה היא למה? אין לזה משחקים, אין לשני משחקים ועדין הפס4 מוחצת את הONE במחיר גבוה יותר ועם פחות מתנות בתוך החבילה.

אולי כי 50 דולר פחות זה עדיין יותר מדי אם המוצר מדבר אליך פחות. לא הכול זה כסף.

זה לא נכון של־PS4 אין משחקים. יש לה, גם אם לא מספיק בלעדיים גדולים. היא נהנית מתמיכה רבה מצד ג', ולמעשה, במבחני ביצועים היא טובה יותר. זה נעלם מהמשוואה שלך.

למה שהגיימרים יעדיפו את ה־Xbox One אם ב־PS4 המשחקים רצים טוב יותר? הגיימרים, בניגוד לטענתך, מתעניינים בתעשייה ומבינים, הם לא קונים "על עיוור".

אגב, נדב, אולי העובדה שכמה מהבלעדיים של ה־Xbox One צפויים לצאת גם למחשב (למיטב ידיעתי, אולי אני לא מעודכן), גם היא לא ממש עוזרת לשווק את הקונסולה.

בחגים זה אפילו יותר גרוע, סבתות והורים קונים בכמויות בצורה הכי טיפשה שיש שהרבה פעמים מבוססת מחיר.

נדב, אנחנו מדברים על ה־Wii? מה גורם לסבתא להרים PS4 מהמדף ולא את ה־Xbox One? ההנחה שלך שרירותית ולא מבוססת על דבר. זה שוק של גיימרים. לא של קאז'ואלים.

גם אם יש מקרים של סבתות שקונות בשרירותיות, הוא אחוז די זניח. אתה באמת חושב שהסבתא קונה מכשיר די יקר בלי לדעת תחילה שזה מה שהנכד שלה רוצה? הרי למה בכלל קונסולה, ולא טאבלט? אותו הדין לגבי ההורים. זה בדרך כלל נקנה מתוך הבנה שזה מה שהילד רוצה.

כשבחודש אחד משחק גדול נמכר במספרים גבוהים מאוד, אני יודע שאין לזה קשר לשום סבתות. יש לכך סיבה, גם אם המשחק אינו לטעמי ואני לא מסכים עם האמון שזכה לו.

בכל מקרה הנקודה היא פשוטה, האדם הממוצע הוא בור באופן יחסי בנושא ואוירה או "מה החבר'ה אומרים" בשילוב של פרסומות בטלביזיה הם פחות או יותר קובעי הטרנדים.

לא הבנתי. מייקרוסופט אינה מפרסמת? הנה, אפילו בוזמן ציין שהוא רואה בעיקר פרסומות של מייקרוסופט. בתור מי שמהלל כל הזמן את פיל ספנסר, ציפיתי שתיתן לו יותר קרדיט :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוקטובר 2015, 21:57

bling כתב:מה היא עשתה? דברים שגם MS עושה כדי לתקן את המצב, צעדי חירום כמו הורדת מחיר למשל שקרתה בצורה מהירה מאוד, אבל בעיקר המון בלעדיים (חלקם טובים יותר, חלקם פחות), PS+ מדהים וזהו, מה היא עוד יכולה לעשות?

אני לא אומר ש MS לא עשתה כלום, אם היא לא היתה עושה כלום היא היתה סוס מת, ברור שהיא עשתה, רק אני לא חושב שזה מספיק כשאני בא לנתח את המצב שלה מול התחרות שלטענתך לא עושה הרבה, היא השוותה תנאים, זה לא מספיק טוב בשביל להביא לי תמריץ לבחור דווקא בהם.

2015 של סוני עד עכשיו היתה יותר טובה בסכ"ה משל MS, בחגים MS תעבור אותה, עוד כמה חודשים גם לפס4 יצאו משחקים גדולים, סכ"ה בתמונה הכוללת אני לא רואה פה איזה יתרון של MS במשהו חוץ ממחיר ומבצעים, שזה תמריץ מספיק טוב שבטח יעבוד מעולה בחגים בשילוב היילו 5 ו FO4 ו TR, אבל נראה שלרוב זה לא מספיק על מנת לנער את התדמית השלילית שפתחו איתה את הדור ואת הנחיתות בכח.
ברור לי אגב שאם הם באמת רוצים לסגור לפחות את הפער בארה"ב אז המחיר זה ההימור הכי טוב שלהם, כמו שהם מנצחים בכל חגים ככה הם יוכלו לנצח גם ברוב השנה, אבל כנראה הם לא מוכנים לספוג את זה, ההימור הטוב הבא זה יתרון ברור בבלעדיים (ולא רק בעונת חגים אחת, אלא בכלל) ואולי שירות GOLD עדיף בבירור, כל אלו יוסיפו הרבה רצון טוב כלפיהם בכל מקרה ויחזיר את אמון האנשים, גם אם זה לא יעזור במיוחד בדור הזה זה כן ישתלם בבא.

במקרה גם פיל ספנסר התראיין בנושא ואמר שהוא לא יודע אם ה XB1 תסגור את הפער מהפס4, שהיתרון ענקי מדי ושיש להם מוצר טוב, נשמע בתכל'ס שגם הוא לא מאמין בשלב הזה, אבל אהבתי את המילים הכנות שלו:
Xbox chief Phil Spencer has admitted that he doesn't know whether Microsoft will be able to overtake Sony this generation, acknowledging that PS4 has a "huge lead" over Xbox One.

Asked whether Microsoft could beat Sony this gen during a panel at the 2015 GeekWire Summit, Spencer told the audience: "You know, I don't know. You know, the length of the generation... They [Sony] have a huge lead and they have a good product. I love the content, the games line-up that we have.

Spencer said that he felt Microsoft had "fundamentally lost... the trust of our most loyal customers" around the time of the Xbox One's launch. "Whether it's always-on, used games, whatever the feature was, we lost the trust in them that they were at the centre of our decision-making process," he said. "Were we building a product for us, or were we building a product for gamers? And as soon as that question came into people's minds and they looked at anything, whether it was the power of our box, our launch line-up, microtransactions, any of the features that you talked about, what you find is very quickly you lose the benefit of the doubt. You lose your customer's assumption that the reason you're building your product is to delight them and not just build a better and more maybe manipulative product.

Regaining that confidence amongst the team was "job number one" when Spencer took over the role as head of Xbox last April, he adds, "and being very forthright with them about where we were and our ability to do things like beat Sony was critical. What I've seen in the 18 months that I've been in the role is the team is getting more work done in a day than I would expect.

http://www.videogamer.com/news/spencer_i_dont_know_if_xbox_one_can_beat_ps4.html

סוני עשתה אפס דברים כדי לעלות חזרה למעלה, היא פשוט לא עשתה כלום מיוחד או צעד קיצוני או אגרסיבי. הם הורידו מחיר כתגובה לירידת מחיר של מיקרוסופט ל360 כבר באוגוסט, PS+ הוצג רק ב2010 כשסוני כבר הייתה למעלה ומיקרוסופט הפכה להיות האנדר דוג שוב וזה לא הוצג כדי להלחם במיקרוסופט אלה בגלל קינאה במיקרוסופט שגובים 50$ מהמשתמשים שלהם על דמי מנוי וגם סוני רצתה. אני לא ממש מבין מה אתה רוצה שמיקרוסופט תעשה יותר ממה שהם עושים היום. כל הטעון הזה על הליינאפ נשמע כאילו אתה לא ממש חבר פורום משחקים שנמצא עמוק בגיימינג שנים. איך מגיבים תוך חודשים עם LINE UP? אתה לא מודע לזה שמשחק זה זמן פיתוח של שנתיים במקרה הממש טוב או 5 שנים במקרה הגרוע יותר? משחקים זאת לא תגובה, משחקים זאת תוכנית של 3-4 שנים קדימה כשאין לך מה התחרות תעשה באותה תקופה והמשחקים של 2014 ו-2015 תוכננו כשאתה אפילו לא ידעת שיש שקיימת הפס4 או ONE. בנושא המשחקים של סוני, אתה מבין שיש שנה שלמה בין BB לבין אנצ'רטד? האם מיקרוסופט במצב טוב יותר? לא בהרבה, גם לא טענתי בהרבה. אבל אני לא חושב שיש שמץ של ספק ש2015 של מיקרוסופט לוקחת בהליכה את 2015 של סוני.

אגב, אני חושב שמה שבמתחבא בין המילים של פיל ספנסר הוא "אני לא חושב שאני אצליח להספיק כל כך מהר לתקן את הקלאסטר-פאק שדון מטריק השאיר לי :)

סמל אישי של המשתמש
Golan
Veteran

הודעהעל ידי Golan » 11 אוקטובר 2015, 01:07

אויש נו, לא ידעתי שאתם מדברים פה על ספנסר. סתם הבאתי את המידע הזה בת'רד על האקסבוקס וואן. לא נורא.

בכל מקרה, לדעתי הוא ממש מגזים. בסופו של דבר, "נתוני המכירות" זה לא באמת ה-דבר שמשנה. בת'כלס, יכול להיות שלפס4 יש יותר "נתוני מכירות", אבל אולי זה רק בגלל כל הילדים שקנו את זה כי "זה מה שלכולם יש"? לפס4 יש אולי יותר מכירות, אבל צריך לבדוק מי הם הצרכנים. אם לפס4 יש, נניח, 5 מיליון מכירות אבל רק מיליון מתוכן אלו אנשים שהולכים לקנות את אנצ'רטד, GOW ושות' - אז מה עשינו בזה?

ומצטער שאני חוזר על דברים שכבר נאמרו פה - אבל קחו לדוגמה את תקופת החגים הנוכחית. לוואן יש היילו חדש, גירס חדש, TR חדש, פורצה חדש, פייבל חדש ועוד. סוני באמת יכולה להשתוות לזה? לדעתי ספנסר מושפע יותר מדי מטוקבקיסטים ביוטיוב שמהללים את הפס4 וצוחקים על הוואן.

ורונן, לפי ההתרשמות שלי לפחות, שוק הגיימרים היום הם בעיקר ילדים. אתה נכנס ללובי במולטי של COD, הכל ילדים. אתה נכנס ללובי במולטי של היילו, הכל ילדים. אתה קורא וויכוחים של פאנבויים ביוטיוב, הכל ילדים. ככה ש"משל הסבתות" של נדב די מדויק. :lol:

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 20 אורחים