Xbox One | הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: Xbox One | הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 26 מאי 2016, 14:04

הכוונה שמי שהוא גיימר כבר - לרובם כבר יש קונסולה. מי שהוא גיימר כבד ועדיין אין לו - הם יחסית מעטים מאוד, השוק המרכזי הוא הקזואלי ואליו מכוונים עכשיו. (ומנסיון גם קונסולה גרועה כמו הוויו הייתה בסוג של מירוץ עם הקזואלים בארה"ב)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2016, 15:14

Laskin כתב:מה זאת אומרת? הכרזה כזו תהרוג את המכירות למי שנוטה לוואן כרגע. זה שזה פחות ממספר האנשים שנוטים לסוני לא אומר שאין אנשים כאלה, ומליונים.
אבל מי שכן נוטה לוואן ויודע שהקונסוליה הזו תהיה מעפנה לגמרי (והרבה הרבה יותר מעפנה לעומת הניאו-פס4 מבחינת הבדלי כח) רק בעוד שנה וחצי - פשוט יתרחק. אתה חושב שזה ממש מעט אנשים? אני לא בטוח. יכולת להגיד את זה גם בתחילת הדור, אחרי שוויתרו על הקינקט אפילו, שאנשים פשוט יקנו וואן כי לפני זה היה להם 360 והם לא מבררים מה יותר טוב, חזק וכו׳, אבל מסתבר שהם כן.

אבל זאת בדיוק הנקודה, אם משנה לאנשים כוח הם יחכו לסקורפיו ויוותרו על הניאו. הקז'ואלים קונים את מה שהרוח נושבת לטובתו, הקור ברובם עם קונסולה כבר. אם יש לקור כבר קונסולה מיקרוסופט בעצם אומרת להם "היי, נכון יש לכם ONE או פס4? חשבתם לקפוץ על הניאו החזקה שתצא? אז שכחו ממנה, תקנו ONE חזקה משמעותית שנה הבא". זאת כל המטרה, לעשות Cockblock לניאו אצל הקור ולנסות למשוך את הקז'ואלים עם המיני הזולה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 26 מאי 2016, 15:19

DrKeo כתב:הופ, חזרו לרמה גבוהה. איזו חוסר אחידות מוזרה.

באמת? לא כזה מלהיב האמת. The Crew הוא המשחק ה"גדול" לOne אבל זה משחק מרוצים, כמו GRID 2 מהחודש שעבר שהיה משחק מרוצים. ועם כל הכבוד לXCOM שהוא משחק מצויין, זה בכל זאת משחק בן איזה חמש שעבר שלל מבצעים עונתיים במחירי רצפה (שלא נדבר על הPC שם הוא כבר הוצע בחינם). אני דווקא יותר שמחתי על Defense Grid 2 בחודש שעבר, אבל אולי זה כי אז באתי בלי ציפיות והחודש חשבתי שיהיה משהו גדול לכבוד היומולדת של GWG.

DrKeo כתב:אוקיי, נניח שמיקרוסופט לא מכריזה על הסקורפיו, רק על הONE מיני. חודש אחרי זה סוני מכריזה על הניאו שחזקה פי 3 מהONE מיני. מה לדעתך יקרה בשוק?

השאלה הזו מאד מאד תלויה בתג המחיר של הOne מיני מול הניאו: אם מיקרוסופט תחתוך עם המיני מחיר לאזור ה200-250 דולר היא תגיע לקהל שסוני בכלל לא נוגעת בו, ומצד שני קהל הCore שכבר מושקע בPS4 לא ירוץ לשדרג מהיום למחר, וזה משאיר למיקרוסופט זמן להציע להם קונסולה חזקה יותר בשנה הבאה. מי שסוני כנראה תתפוס אותו עם הניאו זה אנשים שהתלבטו וישבו עד עכשיו על הגדר, אבל לא מוכנים להמשיך לשבת על הגדר בשביל לראות מה תהיה הOne המשודרגת שמיקרוסופט תביא בעוד שנה (הקהל הזה שמחכה לטכנולוגיה אחרי הכל ניזון גם מדליפות באינטרנט).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 מאי 2016, 15:28

swym כתב:
DrKeo כתב:הופ, חזרו לרמה גבוהה. איזו חוסר אחידות מוזרה.

באמת? לא כזה מלהיב האמת. The Crew הוא המשחק ה"גדול" לOne אבל זה משחק מרוצים, כמו GRID 2 מהחודש שעבר שהיה משחק מרוצים. ועם כל הכבוד לXCOM שהוא משחק מצויין, זה בכל זאת משחק בן איזה חמש שעבר שלל מבצעים עונתיים במחירי רצפה (שלא נדבר על הPC שם הוא כבר הוצע בחינם). אני דווקא יותר שמחתי על Defense Grid 2 בחודש שעבר, אבל אולי זה כי אז באתי בלי ציפיות והחודש חשבתי שיהיה משהו גדול לכבוד היומולדת של GWG.

DrKeo כתב:אוקיי, נניח שמיקרוסופט לא מכריזה על הסקורפיו, רק על הONE מיני. חודש אחרי זה סוני מכריזה על הניאו שחזקה פי 3 מהONE מיני. מה לדעתך יקרה בשוק?

השאלה הזו מאד מאד תלויה בתג המחיר של הOne מיני מול הניאו: אם מיקרוסופט תחתוך עם המיני מחיר לאזור ה200-250 דולר היא תגיע לקהל שסוני בכלל לא נוגעת בו, ומצד שני קהל הCore שכבר מושקע בPS4 לא ירוץ לשדרג מהיום למחר, וזה משאיר למיקרוסופט זמן להציע להם קונסולה חזקה יותר בשנה הבאה. מי שסוני כנראה תתפוס אותו עם הניאו זה אנשים שהתלבטו וישבו עד עכשיו על הגדר, אבל לא מוכנים להמשיך לשבת על הגדר בשביל לראות מה תהיה הOne המשודרגת שמיקרוסופט תביא בעוד שנה (הקהל הזה שמחכה לטכנולוגיה אחרי הכל ניזון גם מדליפות באינטרנט).

משחקי תמיכה לאחור (כמו גריד) נמצאים אצלי בספר מתחת לכותרי AAA מהדור הזה. אפילו אם THE CREW מעפן (לא שחקתי האמת), הוא כותר AAA מהדור הזה ואצלי בספר זאת מתנה ברמה גבוהה יותר מאשר גריד 2 שהוא משחק 360.

הניאו לא מכוונת רק לאנשים שעל הגדר, היא מכוונת גם לבעלי פס4 או ONE שרכשו את הקונסולה לפני שנתיים ובא להם לרענן. אם אתה קור ומעניין אותך כוח, ההכרזה על הסקורפיו תוציא את הרוח מהמפרשים של סוני עבורך כי היא תרגיש כמו קונסולה מיושנת. אם אתה קז'ואלי, כנראה שממילא לא מעניין אותך ניאו או סקורפיו ודווקא הONE מיני הזולה תקרוץ אליך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 מאי 2016, 22:44

ars technica מדווחים שמפתחת אירופאית גדולה הולכת להוציא משחק VR לסקורפיו וההכרזה תהיה עכשיו בE3.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 30 מאי 2016, 13:12

DrKeo כתב:משחקי תמיכה לאחור (כמו גריד) נמצאים אצלי בספר מתחת לכותרי AAA מהדור הזה. אפילו אם THE CREW מעפן (לא שחקתי האמת), הוא כותר AAA מהדור הזה ואצלי בספר זאת מתנה ברמה גבוהה יותר מאשר גריד 2 שהוא משחק 360.

טוב, אצלי בספר משחקים שאין לי במחשב מתועדפים מעל משחקים שכבר קניתי בפלטפורמות אחרות :)
החודש הזה יש שני משחקים שכבר חולקו בחינם, משחק אחד שכבר היה בבאנדל של דולר, ואת The Crew שאפילו לא עניין אותי מספיק אפילו בשביל לקנות אותו בבאנדל של יוביסופט (שעדיין רץ אגב), ולמרות שכשאני חושב על זה אז הוא באמת עדיף על GRID 2 עדיין אני לא בטוח מתי אני בכלל אתפנה לנסות אותו. בחודש הקודם לפחות היה משחק אחד שכבר היה אצלי בwishlist ועוד לא הוצע בבאנדל אז הוא כשלעצמו מצדיק את ה-3$ ומשהו ששילמתי על החודש הקודם.

DrKeo כתב:הניאו לא מכוונת רק לאנשים שעל הגדר, היא מכוונת גם לבעלי פס4 או ONE שרכשו את הקונסולה לפני שנתיים ובא להם לרענן. אם אתה קור ומעניין אותך כוח, ההכרזה על הסקורפיו תוציא את הרוח מהמפרשים של סוני עבורך כי היא תרגיש כמו קונסולה מיושנת. אם אתה קז'ואלי, כנראה שממילא לא מעניין אותך ניאו או סקורפיו ודווקא הONE מיני הזולה תקרוץ אליך.

נראה לי שאנחנו מסכימים בדיוק על אותה הנקודה. אני פשוט טוען שהאנשים שהם "קור ומעניין אותם כח" לפני שהם מרעננים קונסולה כנראה ישבו על הגדר גם בלי הכרזה רשמית. שמע, רק עכשיו אמזון אנגליה מציעים PS4 עם אנצרטד 4+דום+ראצ'ט ב-290 פאונד, מה שמתורגם ל-1500-1900 ש"ח כתלות במס אחרי משלוח לארץ. זה משהו שהייתי אולי קופץ עליו אם לא הייתי יודע שיש שתי רוויזיות חדשות שמתוכננות לעתיד הקרוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 מאי 2016, 16:11

אני מסכים איתך וגם זאת כל המטרה של הכרזה מוקדמת לסקורפיו, לגרום לנו לפקפק בקנית פס4.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 30 מאי 2016, 16:49

Laskin כתב:מה זאת אומרת? הכרזה כזו תהרוג את המכירות למי שנוטה לוואן כרגע. זה שזה פחות ממספר האנשים שנוטים לסוני לא אומר שאין אנשים כאלה, ומליונים.
אבל מי שכן נוטה לוואן ויודע שהקונסוליה הזו תהיה מעפנה לגמרי (והרבה הרבה יותר מעפנה לעומת הניאו-פס4 מבחינת הבדלי כח) רק בעוד שנה וחצי - פשוט יתרחק. אתה חושב שזה ממש מעט אנשים? אני לא בטוח. יכולת להגיד את זה גם בתחילת הדור, אחרי שוויתרו על הקינקט אפילו, שאנשים פשוט יקנו וואן כי לפני זה היה להם 360 והם לא מבררים מה יותר טוב, חזק וכו׳, אבל מסתבר שהם כן.

אני לא חושב שזה ישפיע הרבה על המכירות כרגע
עם יכריזו שזה יצא עוד שנה וחצי

זה לא דירה, זאת קונסולה
שנה וחצי, זה המון במונחי קונסולות
ובמיוחד בארצות הברית יפן ואירופה, ששם יש שוק יד שניה טוב

אנשים יקנו, ושירצו לשדרג, פשוט ימכרו את הישנה לחנות תמורת זיכוי

זה מה שאני הייתי עושה בארצות כאלו
למעשה עשיתי את זה בארץ כמה פעמים
אבל פה הכאב כיס גדול

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יוני 2016, 17:07

משחקי תמיכה לאחור שיוצאים לקראת E3:
Burnout Revenge
Dragon Age II
Fight Night Round 4
Fable Anniversary
Need for Speed: Hot Pursuit

הרשימה של התמיכה לאחור כבר די מטורפת, עד סוף השנה אני חושב שיהיה קשה מאוד למצא כותר גדול שיש לאחד מאיתנו בספריה שלא נתמך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יוני 2016, 22:19

ההנחה של ה50$ יצרה כמה מבצעים פשוט מטורפים. לדוגמה ONE דיסק 1TB, שלט נוסף (כלומר שני שלטים סך הכל), האוסף של RARE, גירס, אורי והיער העיוור ופורצה הורייזן 2 ב-319$:
https://www.amazon.com/Xbox-One-1TB-Con ... words=xbox

יש המון וריאנטים של ה1TB ב319$.

מבצעים כאלה גורמים לי לחשוב שהמיני הולכת להיות 299$ ל-1TB לכל היותר.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 יוני 2016, 13:49

אני חייב להגיד שצעדי האיחוד האיטיים של חלונות ואקסבוקס בהחלט גרמו לי לחשוב למכור או להחליף את הוואן שלי בפס4. גם ככה אני משחק בעיקר בפיסי, ואם את QB, פורצה, סאנסט וכו' אני יכול/אוכל לשחק עליו, כבר אין כל כך טעם.

יש כמות מכובדת של משחקים בספריה של סוני שלא נגעתי בהם ודי מעניינים אותי עוד מהדור הקודם (Heavy Rain, Beyond TS, TLOU וכאלה), לצד רוב הספריה שהיא פשוט שעמום טוטאלי עבורי (פלטפורמרים וסקרולרים למיניהם, JRPGים, רוב משחקי הפעולה מגוף שלישי). השלט של האקסבוקס משמעותית יותר נוח לי וזו נקודה משמעותית, אני גם די בטוח ש-70 אחוז מזמן המשחק שלי בקונסולה הולך על פיפא ברשת ככה שזה לא משהו שולי. עוד נקודה היא שאני מעדיף בהרבה את ההתנהלות של מיקרוסופט מבחינת עדכוני תוכנה ואת הממשק שלהם, אבל זה כן שולי. אני מניח שנדע קצת יותר לאן הקונסולות הולכות ב-E3 אז עוד שבועיים אהיה יותר מיודע.

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 07 יוני 2016, 15:38

BiA כתב:אני חייב להגיד שצעדי האיחוד האיטיים של חלונות ואקסבוקס בהחלט גרמו לי לחשוב למכור או להחליף את הוואן שלי בפס4. גם ככה אני משחק בעיקר בפיסי, ואם את QB, פורצה, סאנסט וכו' אני יכול/אוכל לשחק עליו, כבר אין כל כך טעם.

יש כמות מכובדת של משחקים בספריה של סוני שלא נגעתי בהם ודי מעניינים אותי עוד מהדור הקודם (Heavy Rain, Beyond TS, TLOU וכאלה), לצד רוב הספריה שהיא פשוט שעמום טוטאלי עבורי (פלטפורמרים וסקרולרים למיניהם, JRPGים, רוב משחקי הפעולה מגוף שלישי). השלט של האקסבוקס משמעותית יותר נוח לי וזו נקודה משמעותית, אני גם די בטוח ש-70 אחוז מזמן המשחק שלי בקונסולה הולך על פיפא ברשת ככה שזה לא משהו שולי. עוד נקודה היא שאני מעדיף בהרבה את ההתנהלות של מיקרוסופט מבחינת עדכוני תוכנה ואת הממשק שלהם, אבל זה כן שולי. אני מניח שנדע קצת יותר לאן הקונסולות הולכות ב-E3 אז עוד שבועיים אהיה יותר מיודע.

נראה לי שהרבה חושבים כמוך. המגמה הזו של מיקרוסופט להוציא הכל על ה PC אמנם מבורכת למי שיש לו PC אבל מה עם אלה שיש להם Xbox One?
חוץ מהפיצ'רים הכלליים שיש בכל קונסולה, הבלעדיים הם המבדיל העיקרי בין הפלטפורמות, אחרת מה הטעם?

אני באמת לא מבין לאן מיקרוסופט הולכת עם זה, זה באמת נראה כאילו הם שינו כיוון והם כבר לא מתחרים בסוני. כמו שכבר אמרתי בדיון אחר, הזמן יגיד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2016, 16:18

BiA כתב:אני חייב להגיד שצעדי האיחוד האיטיים של חלונות ואקסבוקס בהחלט גרמו לי לחשוב למכור או להחליף את הוואן שלי בפס4. גם ככה אני משחק בעיקר בפיסי, ואם את QB, פורצה, סאנסט וכו' אני יכול/אוכל לשחק עליו, כבר אין כל כך טעם.

אני מבין אותך לגמרי אבל אם אתה חזק במחשב אז למה קונסולה בכלל? כל צד ג׳ במחשב באיכות גבוהה בהרבה מהקונסולות, יש הרבה בלעדיים וממילא יש לך אחד. הפלייסטיישן 4 היא מכונת נוטי דוג, הone משחררת הכל לpc, באמת שאני לא רואה מטרה בקונסוחה בדור הזה אלה אם זאת החלטה פיננסית.

דין, מה עם אלה שיש להם one? איך זה פוגע בהם? רובם אמריקאים שלא יודעים מה זה pc או לא יכולים הרשות לעצמם pc. זה כל כך כואב לאנשים שגם אחרים יוכלו לשחק באותם משחקים?

dean
Trainee

הודעהעל ידי dean » 07 יוני 2016, 17:04

DrKeo כתב:דין, מה עם אלה שיש להם one? איך זה פוגע בהם? רובם אמריקאים שלא יודעים מה זה pc או לא יכולים הרשות לעצמם pc. זה כל כך כואב לאנשים שגם אחרים יוכלו לשחק באותם משחקים?

ומה עם כל אלה שיש להם מחשב נורמלי שכן יכול להריץ את המשחקים האלה? הם קנו את המשחקים ל One בידיעה שהם בלעדיים, פתאום מיקרוסופט מחליטה לשחרר אותם ל PC חודש/שלושה חודשים/חצי שנה/שנה אחרי. אותי לדוגמה דבר כזה היה מאוד מבאס. אם הייתי יודע מראש שהמשחקים האלה הולכים להגיע ל PC אולי הייתי מחליט לחכות קצת זמן לרכוש את הגרסה הטובה יותר. זו סתם פרקטיקה שמייצרת תסכול בינתיים, זה צריך להוביל למקום כלשהו.

וד"א להגיד שה PS4 היא מכונת נוטי דוג זה שטויות.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 07 יוני 2016, 17:07

את הוואן קניתי לפני המחשב, חשבתי שאני מוותר על פיסי בדור הזה ובסוף כן קניתי מחשב מכל מיני סיבות. חוץ מזה, לא היה לי ספק שהייתי צריך פלטפורמה לשחק עליה את גרסאות הדור הבא של פיפא וקונסולה היתה אופציה עדיפה בהרבה על מחשב, גם מבחינת נוחות, משחק משותף עם חברים/עם אחי שמשחק מולי 15 שנה שרובן על קונסולה, שליטה, הקהילה ב-Ultimate Team וכו'. זה גם אולי למה לא למכור ולשכוח מקונסולה בכלל אלא להחליף בפס4, בנוסף להרבה משחקים שכאמור דובר עליהם רבות ושלא נגעתי בהם, כולל כל פניני נוטי דוג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2016, 22:37

dean כתב:
DrKeo כתב:דין, מה עם אלה שיש להם one? איך זה פוגע בהם? רובם אמריקאים שלא יודעים מה זה pc או לא יכולים הרשות לעצמם pc. זה כל כך כואב לאנשים שגם אחרים יוכלו לשחק באותם משחקים?

ומה עם כל אלה שיש להם מחשב נורמלי שכן יכול להריץ את המשחקים האלה? הם קנו את המשחקים ל One בידיעה שהם בלעדיים, פתאום מיקרוסופט מחליטה לשחרר אותם ל PC חודש/שלושה חודשים/חצי שנה/שנה אחרי. אותי לדוגמה דבר כזה היה מאוד מבאס. אם הייתי יודע מראש שהמשחקים האלה הולכים להגיע ל PC אולי הייתי מחליט לחכות קצת זמן לרכוש את הגרסה הטובה יותר. זו סתם פרקטיקה שמייצרת תסכול בינתיים, זה צריך להוביל למקום כלשהו.

וד"א להגיד שה PS4 היא מכונת נוטי דוג זה שטויות.

ומי עם מי שקנה 360 בשביל me, אלן וייק וגירז והם יצאו למחשב שנה מאוחר יותר? אין מה לעשות, כשאתה קונה קונסולה של מיקרוסופט אתה צריך להכיר בעובדה שיש מצב טוב שהבלעדי שמדליק אותך יצא בשלב כלשהו לpc.

למרות שאפילו אם נניח וזה נכון ומיקרוסופט תוציא כל משחק day and date על הpc, אנחנו מכירים אותם מספיק טוב כדי לדעת שיוזמות שכאלו שכנראה יכשלו חזק (בכל זאת החנות שלהם כל כך קטסטרופה שפאנבוי רמדי כמוני עדין לא קנה את qb) והם פשוט יחזרו בהם עוד שנה.

בכל מקרה נחכה ונראה, אני לא קונה את זה שמיקרוסופט מוציאה כל משחק one באותו יום על הpc, ביחוד היילו די בטוח לא יגיע. אני חושב שהקטע עם forge די מאשר את זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 יוני 2016, 11:09

אומרים שגם SUNSET OVERDRIVE יוצא לPC בקרוב, מן הסתם לחנות של מיקרוסופט... זה מאושר?

BIA - אני הגעתי למסקנה הזו בדור הקודם, שקניתי 360 ואחרי 2 משחקים לא היה לי מה לעשות איתו כי כל מה שעניין אותי יצא גם למחשב (היילו לא מעניין אותי)
אני לא אקנה שוב קונסולה של מיקרוסופט אלא אם אני משוכנע שלא אוכל גם לקנות/לשדרג מחשב ב5-6 שנים הקרובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יוני 2016, 13:43

Laskin כתב:אומרים שגם SUNSET OVERDRIVE יוצא לPC בקרוב, מן הסתם לחנות של מיקרוסופט... זה מאושר?

BIA - אני הגעתי למסקנה הזו בדור הקודם, שקניתי 360 ואחרי 2 משחקים לא היה לי מה לעשות איתו כי כל מה שעניין אותי יצא גם למחשב (היילו לא מעניין אותי)
אני לא אקנה שוב קונסולה של מיקרוסופט אלא אם אני משוכנע שלא אוכל גם לקנות/לשדרג מחשב ב5-6 שנים הקרובות.

אין אישור רשמי, אני לא חושב שתקבל אישור רשמי למשהו עד המסיבה ביום שני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 יוני 2016, 13:49

הכוונה לאיזה פוסטר שדלף, או משהו כזה שמבחינתי די הופך את זה ל"רשמי" :) תודה בכל אופן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 יוני 2016, 14:05

בקשר להיילו - אם באמת היילו הבא יצא גם לPC - מעניין אם הם ידרשו תשלום לLIVE GOLD כדי לשחק במולטי.
אם כן - זה יהיה איום ונורא כי מעט מאוד אנשים ישלמו רק בשביל משחק אחד על מנוי שנתי/חודשי כל כך הרבה
אם לא - אז זה יתרון גדול לגירסת הPC וזה יצור בלאגן תקשורתי קטן/גדול על למה לעזאזל צריך לשלם אם אתה קונה קונסולה שלהם + משחק, אבל אתה לא צריך לשלם אם אתה רק קונה מהם משחק. צופה היילוגייט בקרוב.

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 08 יוני 2016, 14:43

אני חושב שהמגמה עוד מהדור הקודם של הפחתת האקסלוסיבים היא חיובית. במיוחד עוד שמדובר במגמה אצל מפתחות חיצוניות, משום שזה ניראה שהאסלוסיביות היא לא אינטרס כול כך הדדי יותר בין יצרני הקונסולות והחברות החיצוניות, והמפתחות החיצוניות כנראה מפסידות כספים על חוזים כאלה. אני ממש לא הייתי רוצה לראות פילוג ענקי בשוק, שבו נגיד ביושוק, מס אפקט, ווטס דוגס, נגיד אקסלוסיבים לקונסולות שונות, כך שרוב הגיימרים בכלל לא יכולים לזכות להנות מהם. וכך לא היה מפריע לי אם משחק למחשב כמו xcom היה פתוח לקונסולות מאידך. יתר על כן, אני חושב שאם יצרני הקונסולות רוצות לממן משחק אצל מפתחת חיצונית, שלולא אותה ההשקעה המשחק היה נתקע בפיתוח שלו, או לחלופין לא היה נכנס לתהליכי פיתוח, זה לגיטימי לגמרי. מה שקרה בדור האחרון הוא מבורך לפי דעתי :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 יוני 2016, 15:12

ברור שזה מבורך, פשוט במקרה של מיקרוסופט מדובר בכותרים שלהם שעד לאחרונה לא היו מגיעים למחשב, ובגלל שהם כן - זה קצת מייתר קניה של קונסולה שלהם, בעוד שאת הבלעדיים של סוני אי אפשר לשחק בשום מקום אחר, אז עדיין יש סיבה לרכוש קונסולה.
אפילו למי שאין מחשב חזק כרגע, הוא יוכל לקנות עדיין קונסולה של סוני ולהנות מצד ג' והבלעדיים של סוני, ובעוד כמה שנים לשחק את כל מה שפיספס מהבלעדיים של מיקרוסופט, כשיהיה לו מחשב חזק יותר (הרי כמעט כל בני האדם ובמיוחד הגיימרים - קונים מחשב מתישהו, כל כמה שנים).
בסופו של דבר, כשעושים החלטה לקנות קונסולה - משחקים זה הדבר הכי חשוב, ומשחקים בלעדיים הם מה ששובר את השוויון של צד ג', בדרך כלל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 יוני 2016, 15:44

בהחלט מבורך אבל מדברים יותר על הכותרים הפנימיים, פחות על הסכמים של פיתוח צד ב'.

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 08 יוני 2016, 17:37

אני מסכים עם המניע שיש ליצרני הקונסולות להחזיק בכלפים שלהם, במידה מסויימת. בנוגע למייקרוסופט, ניתן להבין את התמיכה שלהם בסביבת המחשב, מפני כמה שהם מעורבים בתמיכה שלה במשחקים, בין עם זה חלה בapi, מערכת הפעלה, שירות הlive הכושל שלהם, שעם תומו הם הבטיחו לתת מענה יותר טוב לשחקני pc עם ump. שחקני הpc הם סוג של בייבי שלהם לצד הxone. בנוגע להיילו 5, זו בכלל סדרת משחקים שהתחילה את דרכייה על המחשב, אז זה מובן על אחת וכמה כמה. ולסוני יש הצדק מלה לשמור על הכפלים שלה בין הסטודיואים הפנימיים, בעייני :)

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 08 יוני 2016, 18:21

DrKeo כתב:אני גם לא הייתי חושף אותה ככה מראש אבל כנראה שהמטרה של ההכרזה היא לא להעלות מכירות של הONE בשנה וחצי הקרובה אלה להאיט את המכירות של הפס4 שבולעת להם את כל הדור ולפצות על זה עם ONE MINI ממש זולה. אני משער שהם חושבים שהקז'ואלים יותר יעופו על המיני באיזה 250$ והקור יראו שהסקורפיו חזקה מהפס4 ניאו אז הם ימתינו. אם אתה חם על פס4 עם VR אולי הם יצליחו לצנן אותך בהמתנה לקונסולה חזקה פי 4 עם VR איכותי יותר. הם בעצם סוג של עושים תמות נפשי עם פלשתים ומחזיקים אצבעות שהמיני יחזיק אותם חיים :)

כפי שרמזת, כך הם יכולים לפגוע כך גם בקונסולה שלהם (האם עסקים מבוססים על "תמות נפשי עם פלשתים"? אוי ואבוי לעסק שזו תכנית העבודה שלו), ואל תשכח שכבר השנה (לא בעוד שנה וחצי) סוני תשיק קונסולה חזקה פי כמה מהקונסולה הנוכחית שלה. הפערים בין סוני לבין מייקרוסופט יצטמצמו, והשאלה אם יהיו מספיק גדולים כדי לגרום למהפך, לכן זו ספריית המשחקים ואיכותה שתכריע.

עוד לא למדתם שזו כבר לא הטכנולוגיה אלא המשחקים. נדב, אתה מתלונן עמודים שלמים שהדור הזה "פח" בגלל המשחקים, אף שהטכנולוגיה (בקונסולות) מתקדמת יותר מהדור הקודם (אגב, אפילו לפני הכרזת הקונסולות החדשות הצעתי לך בוויכוח לא לצפות למהפכה במשחקי הדור הבא. אז גם אני צודק לפעמים? :) ). אז נניח שתהיה עוד קפיצה, זה ירצה אותך אם הבלעדיים יהיו מעטים או לא לרוחך?

אגב, מה שכן יכול להביא את המהפכה זו המציאות הרבודה. היא מצדיקה באמת את הקפיצה בחומרה.

אני מסכים איתך וגם זאת כל המטרה של הכרזה מוקדמת לסקורפיו, לגרום לנו לפקפק בקנית פס4.

אבל המגמה של מייקרוסופט לאפשר הגעה של כל משחק One גם לחלונות, גורמת בדיוק את ההפך, אז אני לא משוכנע בתאוריה שלך.

אם למייקרוסופט היה אכפת מה־One לבדו היא הייתה נותנת משמעות רבה יותר לבלעדיים בעבורה.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 104 אורחים