נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי DrKeo » 16 יוני 2016, 17:39

1) מה הייתי בוחר להציג? אני אגיד לך בדיוק מה לא הייתי בוחר לעשות, לקחת את הכרטיס 199$ ומנסה להשוות אותו בצורה הכי פתטית שיכולה להיות לכרטיס של 599$. הייתי עושה בדיוק מה שNVIDIA עשתה, לוקח את המוצר שלי ומשווה למוצר שלי שהוא מחליף כדי להציג את הקפיצה שביצעתי. אתה יודע כמה פעמים השם AMD הופיע בהכרזה של ה1080GTX ושל ה1070GTX? אפס פעמים. אתה יודע כמה בנצ'מארקים של AMD הופיעו בהכרזה הזאת? אפס. הם עשו השוואה לטייטן X ול980GTX, בדיוק מה שהם צריכים להשוות אליו. עוד הייתי יכול להבין את זה אם AMD היו מוציאים כרטיס פיורי 2 שמתחרה ב1080GTX, אז ההשוואה מתבקשת (אפילו שזה קצת נמוך לנסות לרכב על המתחרים), אבל כשאתה מוציא כרטיס budget ב200$? באמת? מה שAMD הייתה צריכה לעשות זה להראות 380 (המקביל שלו בדור הקודם) ולספר כמה הוא קורע אותו ואז לדבר על ה390 (כרטיס שעלה בשיגור כמעט כפול) ולספר איך אפילו אותו הוא מנצח.
2) כולנו שמחים שעשית מחקר בדיעבד אחרי שכל העובדות התבררו. אז toms hardware לא, guru3d לא, tweaktown לא ו-WCCTECH לא אבל גיא כן. באמת כל הכבוד. היה פייסקו, האתרים הגדולים הם אלה שהעלו אותו. כנראה שהבאג שלג לא היה ידוע לאותם עיתונאים שכל היום עושים בנצ'מארקים בashes שהם מכירים פי כמה משנינו, כנראה שהוא נדיר או נובע מדרייבר ישן שאף אחד לא משתמש בו. העובדה היא שהיה פייסקו שנבע מאתרים מקצועיים, לא מאיזה פורום אינטרנטי עם אנשים זועמים. אז הפייסקו הגיע, AMD הסבירו אותו אז הוא גם הלך ונעלם ואני הבאתי גם את העובדה שהפייסקו קיים ומאוחר יותר הבאתי את זה שהכל היה מהומה על לא דבר, אז מה המטרה של כל זה?
3) בנושא הSLI, ה980TI הוא הכרטיס הראשון שאני זוכר שלא היה ל-NVIDIA אופציה זולה יותר לעקוף אותו בקלות ב-SLI. חוץ ממנו כל כרטיס HIGH END שאני זוכר אי פעם ביצע פחות טוב מזוג כרטיסים זולים יותר. דוגמה קלאסית מהדור האחרון, עם שני 390 קבלת ב-658$ ביצועים עדיפים משמעותית על ה-FURY X שעלה 649$ (אפילו מנצח לרוב את ה980TI, בהחלט דולר לביצועים עדיף בהרבה מהפיורי X) וזה נכון פחות או יותר לכל דור, ממש נדיר כשכרטיס בודד מצליח באותו מחיר לנצח SLI. אבל כל זה לא רלוונטי כי שני 480 לא מנצחים 1080GTX בCF, אם ב-ashes הם מנצחים על קצה שערה שזה אולי הדמו הטכני הכי מוטה AMD יחד עם היטמן, זה אומר שבכל בנצ'מארק אחר ה1080GTX לוקח אותם די בקלות וזה בלי להזכיר בכלל את שלל הבעיות של CF/SLI או בכלל חוסר תמיכה. אתה יכול לדבר על VR, אתה יכול לדבר על DX12, אתה יכול לדבר על כל מני דברים אבל בסופו של דבר מעולם לא היה ולעולם לא יהיה מצב שבו CF/SLI עובד תמיד טוב כמו כרטיס בודד. משחקים מסויימים לא תומכים לעולם או לפחות בתקופת השיגור שלהם, פאקים גרפים שמופיעים רק על SLI, סקיילינג רע ועוד אינספור בעיות. כל זה בלי להזכיר שSETUP ש-SLI יקר יותר משל מחשב עם כרטיס בודד. אני אשמח לראות שני 480 רצים על ספק 550, אני בספק אם מישהו יעשה את זה על ספק כל כך נמוך. נמתין ונראה מה גורו3D יגידו, לשני 970GTX הם טוענים שצריך ספק 750W כדי לעבוד יציב וגם הוא מתוייג כצורך 150W.
4) אני מסכים איתך ב100% שיש לנו פה שלושה כרטיסי דור הבא שאין להם שום תחרות בשוק (חמישה למען האמת, לפני כמה הודעות הבאתי את החדשה על ה470 (149$) שהוא 480 מוחלש וה-460 (מחיר לא ידוע) שהוא הפולאריס 11 הכי חזק). ההצבה של AMD הגיעה ממקום של יאוש והיא שקרית למדי. הם לוקחים שני כרטיסים (כלומר SETUP פחות יציב ויקר יותר מבודד שלא יעבוד כמו שצריך בהרבה משחקים), אומרים שהכרטיס של NVIDIA עולה 700$ (כשבמציאות הוא עולה 599$ וכבר הוכרזו מואצים משמעותית ב619$) ושלהם פחות מ500$ (שזה נכון, כנראה שני כרטיסי 229$ או 249$, לא ברור המחיר עדין) וטוענת שהם חזקים יותר כי הם מצליחים לעקוף את ה1080 בשבריר בבנצ'מארק אחד בודד שידוע שהוא מוטה AMD בצורה סופר קיצונית (כלומר 390X מנצח 980TI בו, אין ספק שהוא מיצג תעשיה :roll: ). עם כל הכבוד, אם אין לך כרגע תחרות בשוק, וברגע ההכרזה על ה480 לא היה תחרות בשוק לכרטיס שכזה שמוחץ כל כרטיס דור קודם שקרוב למחיר שלו, אז אל תמציא לעצמך תחרות בשוק ועוד תסתמך על נתונים שגובלים בבולשיט כדי לנסות להראות כאילו נצחת. AMD באמת נצחו, אבל לא בבולשיט HIGH END שהם ניסו להציג, הם נצחו בשוק הMID/LOW ונצחו בגדול. אבל משום מה במקום להדגיש את זה, שזה הכרטיס VR האולטימטיבי שעולה רק 199$ וכל גיימר שאין לו מליונים חייב לקנות עכשיו, הם החליטו ללכת בצעד חצי מסריח ולדעתי זה חבל.

בנושא ה"מה NVIDIA תעשה", ה1060 וה1060TI ממש על סף יציאה, כבר יש מספרי יצרן שלהם שדלפו ומדברים על זה שהם יצאו ביולי. אני צנצנת אם לא מוכרז 1060TI או 1060GTX בטווח של ימים מהביקורות על ה480, אולי אפילו ממש צמוד אם יש לNVIDIA כרטיס מנצח ביד והם ירצו להוציא את האויר מהבלון של AMD.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2016, 10:53

המהירות המקורית של ה1080GTX היא 1.733GHZ, ה-1080 Xtreme Gaming של gigabyte מגיע עם קירור נוזלי והולך להיות מואץ ב-33%, כלומר רץ ב-2.3GHZ :shock:
רק באסה שגם המחיר פסיכי, 749$.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 18 יוני 2016, 11:27

ובנימה זו הזמנתי לפני כמה ימים את הasus strix 1080 מפלונטר בתל אביב במחיר הרבה יותר מדי גבוה..מעולם לא כאב לי כל כך בכיס וזה בהחלט once in a lifetime בשבילי לשים כל כך הרבה כסף על מחשב..אבל יותר מחצי שנה בלי מחשב עשתה את שלה.. אם לא הייתי רוכש מסך 1440p הייתי הולך בוודאות על הgtx 1070. הרבה יותר משתלם,אבל השנה הפער בין ה1070 ל1080 גדול מהפער בין ה970 ל980 והחלטתי ללכת על בטוח בעיקר בגלל שאני לא אחד שנוטה לבצע שדרוגים למחשב down the road. אכתוב פה רשמים בהמשך אם מישהו מעוניין (: בכל מקרה,טוב לחזור לpc gaming אחרי כל כך הרבה זמן על קונסולות בגלות ;)

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 18 יוני 2016, 14:07

תתחדש!

גם אני חזרתי לפני שנה לפיסי אחרי כמה שנים טובות על קונסולה (לרוב). היתה דרושה תקופת הסתגלות :)

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 18 יוני 2016, 14:32

לפני כמה ימים הייתה לי בעייה ב390x באחד המאווררים, והתחממות יתר תחת עומס. הוא נע עד הגבול המקסימלי שלו (94c) מבחינת טמפרטורות, ועוד היה מתחיל לקרטע עם המהירות שעון core כדי לחפות על העומס. אז התחלתי לנקות אותו עם קומפרסור לחץ אוויר, ואת אותו המאוורר, עם ספריי לחץ אוויר. התוצאה לגמרי חיובית, עכשיו במקום מהירות שעון core צולעת תחת עומס, יש לי מספיק מרווח מבחינת טמפרטורות לנצל אותו לoc. במקום 1080/1500, הוא מגיע ל1170/1590 על 81c, ו1.340v. חשבתי לקנות קירור מיים לפני, אבל בסוף החלטתי להעמיד את זה על תנאי אם אני לא יצליח לסדר את זה, בדרך הזו.

ובנוגע לוויכוח, אני מסכים עם drkeo, מה שamd עשתה הוא מהלך נלוז, מה שממחיש עד כמה מה שהם מציעים בדרג הגבוהה בתחרות זה כרטיס midrange בייחס לנוידיה. לפי דעתי, amd כבר מאז הכרטיס 290x, לא מהווה תחרות טובה, באמת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2016, 20:20

Uncle Pey'j כתב:ובנימה זו הזמנתי לפני כמה ימים את הasus strix 1080 מפלונטר בתל אביב במחיר הרבה יותר מדי גבוה..מעולם לא כאב לי כל כך בכיס וזה בהחלט once in a lifetime בשבילי לשים כל כך הרבה כסף על מחשב..אבל יותר מחצי שנה בלי מחשב עשתה את שלה.. אם לא הייתי רוכש מסך 1440p הייתי הולך בוודאות על הgtx 1070. הרבה יותר משתלם,אבל השנה הפער בין ה1070 ל1080 גדול מהפער בין ה970 ל980 והחלטתי ללכת על בטוח בעיקר בגלל שאני לא אחד שנוטה לבצע שדרוגים למחשב down the road. אכתוב פה רשמים בהמשך אם מישהו מעוניין (: בכל מקרה,טוב לחזור לpc gaming אחרי כל כך הרבה זמן על קונסולות בגלות ;)

תתחדש, אין ספק שאתה כרגע המוביל של הפורום מבחינת ביצועים :)

wraithbuster, אולי יש להם תחרות ל1080GTX ול-1070GTX, הבעיה היא שהיא תגיע רק ב-2017.

אגב, דליפות בנצ'מארקים של ה470 מראים ביצועים של כמעט 290 ב-149$ (לפי השמועות 149$, עדין לא רשמי). הכרטיסי MID-LOW של AMD פשוט מעולים. אגב, זה עדין שם את ה470 מעל לGPU שיהיה בניאו.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 18 יוני 2016, 21:21

בתור היחיד כאן שממש משחק על פיסי ולא רק מדבר על כרטיסים, אני ממשיך להנות מכל רגע בTotal warhammer לאחר שביליתי קרוב ל-40 שעות עם גזע הגמדאים ודיי סיימתי את הקמפיין בNormal, פתחתי קמפיין חדש עם הVampire counts על Hard, כמצופה צורת המשחק מאוד שונה. הגזע מבוסס על המון יחידות חי"ר סופר זולות וחלשות שמשמשות רק לעיכוב היריב, תוך שאת העבודה האמיתית אמורים לבצע שלל מפלצות אימנתיות שבהן אתה שולט. אין יחידות ארטילריה וקשתים, אבל הצבא מאוד מהיר ואין שום בעיה לאגף כל צבא קשתים כדי לקטול אותם מאחור עם Dire wolf במקום הנכון :) (לפחות בTier הנמוך). יש גם התבססות סופר כבדה על קסמים מצד הלורדים עצמם ורואים שהם הגזע הכי מושקע בקסמים מבין כולם בהפרש ניכר. האפשרות לעשות לבנות את הצבא שלך לאחר קרבות גדולים או סתם לאחר תקופת זמן מגופות קורבנות בלוח האסטרטגי היא גם מגניבה ונותנת עוד אלמנט של גיוס. בקיצור, ממש מגניב שהם משקיעים כל כך בכל גזע, איזה כיף :D.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 יוני 2016, 22:11

Death_119 כתב:בתור היחיד כאן שממש משחק על פיסי ולא רק מדבר על כרטיסים, אני ממשיך להנות מכל רגע בTotal warhammer לאחר שביליתי קרוב ל-40 שעות עם גזע הגמדאים ודיי סיימתי את הקמפיין בNormal, פתחתי קמפיין חדש עם הVampire counts על Hard, כמצופה צורת המשחק מאוד שונה. הגזע מבוסס על המון יחידות חי"ר סופר זולות וחלשות שמשמשות רק לעיכוב היריב, תוך שאת העבודה האמיתית אמורים לבצע שלל מפלצות אימנתיות שבהן אתה שולט. אין יחידות ארטילריה וקשתים, אבל הצבא מאוד מהיר ואין שום בעיה לאגף כל צבא קשתים כדי לקטול אותם מאחור עם Dire wolf במקום הנכון :) (לפחות בTier הנמוך). יש גם התבססות סופר כבדה על קסמים מצד הלורדים עצמם ורואים שהם הגזע הכי מושקע בקסמים מבין כולם בהפרש ניכר. האפשרות לעשות לבנות את הצבא שלך לאחר קרבות גדולים או סתם לאחר תקופת זמן מגופות קורבנות בלוח האסטרטגי היא גם מגניבה ונותנת עוד אלמנט של גיוס. בקיצור, ממש מגניב שהם משקיעים כל כך בכל גזע, איזה כיף :D.

רק שאתה לא היחיד, כמעט כולם פה משחקים על הPC ולא מעט. אנחנו פשוט מנסים לשפר ביצועים :)

סמל אישי של המשתמש
wraithbuster
Minion

הודעהעל ידי wraithbuster » 18 יוני 2016, 23:13

עדכון #2 יומן אישי, מצבו הרפואי של הכרטיס (מאוד סנטימנטלי מצידי) :)
המאוורר חזר למצב קודמו החלש לפתע, אז החלטתי לשים בו שמן מכונה עדין הפעם. אך, צצה בעייה שונה, מסתבר שהעיצוב של המאוורר אטום מאחור, אז החלטתי לנסות לקדוח לתוכו, ויצאתי חומוס והוא נשבר :) אז אני מניח שזה הזמן לתוכנית ב', והכרטיס יפעל על קירור מיים :)

אחרי מה שכתבתי באמת נשמע שקניתי את הכרטיס גרפי כדי לראות אותו דרך הזכוכית ראווה בצידו של המארז המחשב כמו אקווריום. הוא אפילו יותר יפה מהאקווריום האמיתי שלי :lol:

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 19 יוני 2016, 09:30

DrKeo כתב:
Death_119 כתב:בתור היחיד כאן שממש משחק על פיסי ולא רק מדבר על כרטיסים, אני ממשיך להנות מכל רגע בTotal warhammer לאחר שביליתי קרוב ל-40 שעות עם גזע הגמדאים ודיי סיימתי את הקמפיין בNormal, פתחתי קמפיין חדש עם הVampire counts על Hard, כמצופה צורת המשחק מאוד שונה. הגזע מבוסס על המון יחידות חי"ר סופר זולות וחלשות שמשמשות רק לעיכוב היריב, תוך שאת העבודה האמיתית אמורים לבצע שלל מפלצות אימנתיות שבהן אתה שולט. אין יחידות ארטילריה וקשתים, אבל הצבא מאוד מהיר ואין שום בעיה לאגף כל צבא קשתים כדי לקטול אותם מאחור עם Dire wolf במקום הנכון :) (לפחות בTier הנמוך). יש גם התבססות סופר כבדה על קסמים מצד הלורדים עצמם ורואים שהם הגזע הכי מושקע בקסמים מבין כולם בהפרש ניכר. האפשרות לעשות לבנות את הצבא שלך לאחר קרבות גדולים או סתם לאחר תקופת זמן מגופות קורבנות בלוח האסטרטגי היא גם מגניבה ונותנת עוד אלמנט של גיוס. בקיצור, ממש מגניב שהם משקיעים כל כך בכל גזע, איזה כיף :D.

רק שאתה לא היחיד, כמעט כולם פה משחקים על הPC ולא מעט. אנחנו פשוט מנסים לשפר ביצועים :)

אוקיי, אז אני מתקן את עצמי, היחיד כאן שממש רוצה לדבר על משחקי פיסי ולא כרטיסי מסך בלבד :D.

חזרה לדו"ח Vampire count, יום שני של משחק עימם ואני ממש מתחיל להתאהב בהם. הצבא שלהם סופר מגניב ומגוון, אין יחידות קשתים כפי שציינתי, אבל היחידות מפלצות שלהם לצד Cavaelry חזק וזול יחסית פשוט מרהיבים. אין כמו לזרוק דרקון לאמצע שדה הקרב רק כדי לעורר את הפחד בליבותיהם של יריבי האימפריה שלך.

בצד הכלכלי הגזע הינו כבר אתגר ביחס לגמדאים, אין מכרות למכביר (למרות שמקבלים מכרה זהב עוד בטירה הראשונה, ייהיהיהי!), אין בנייני כלכלה מובהקים ומשתלמים. בצורה מוזרה נראה שעיקר הכלכלה מובנה על בניית טירות ושדרוגן, טקטיקה יקרה, אך משום מה העץ הטכנולוגי שלהם נגיש פי כמה וזול פי כמה מזה של הגמדאים. כרגע כלכלית אני מסוגל לתמוך פחות או יותר בשתי צבאות Elite full stack והמטרה היא להחזיק עוד צבא זול כצבא מילואים שילך אחרי צבא הElite שמיועד למשימות חוץ שלי.

הAI גם בHard יחסית מאוד פאסיבי, כבר נתקלתי בכמה הצקות מצד כמה אימפריות אנושיות, אבל לא משהו רציני. דיי ביססתי את מעמדי בסילבניה ואני מתכונן לעימות אל מול קארל פרנץ.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2016, 10:20

או, עכשיו אתה צודק דודי :)

הייתה לי סגה נוראית עם Overwatch, לא בגלל המשחק אלה בגלל בטלנט. משום מה לפעמים אני יכול להתחבר לבטלנט ולפעמים לא, בזמנים שלא אז מן הסתם אני לא יכול לשחק ולפעמים זה קורה באמצע משחק כך שאני נתקע במסך Loading אינסופי כי הוא לא מצליח להתחבר למשחק. אתמול לא חוויתי את זה אחרי הסדרה של כל משחק בליזארד מהמערכת שלי ואז הסרה של בטלנט עצמו והתקנה מחדש של הכל. אני מחזיק אצבעות אבל אם זה ימשיך ככה אני לא חושב שאני אוכל להמשיך לשחק במשחקי בליזארד.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 19 יוני 2016, 12:33

DrKeo כתב:או, עכשיו אתה צודק דודי :)

הייתה לי סגה נוראית עם Overwatch, לא בגלל המשחק אלה בגלל בטלנט. משום מה לפעמים אני יכול להתחבר לבטלנט ולפעמים לא, בזמנים שלא אז מן הסתם אני לא יכול לשחק ולפעמים זה קורה באמצע משחק כך שאני נתקע במסך Loading אינסופי כי הוא לא מצליח להתחבר למשחק. אתמול לא חוויתי את זה אחרי הסדרה של כל משחק בליזארד מהמערכת שלי ואז הסרה של בטלנט עצמו והתקנה מחדש של הכל. אני מחזיק אצבעות אבל אם זה ימשיך ככה אני לא חושב שאני אוכל להמשיך לשחק במשחקי בליזארד.

איזה מעצבן. אני מקווה שזה באמת טופל עם ההתקנה מחדש. OW מספיק מוצלח, כדי שאם זה יחזור שווה לנסות לדבר עם התמיכה של בליזארד.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 יוני 2016, 14:40

משונה, באטל.נט עובד אצלי בלי שום בעיות

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יוני 2016, 15:24

מן הסתם זה משהו שקורה אצלי ולא לכל אדם, אם BN לא היה נותן להתחבר להרבה אנשים אז האינטרנט היה בוער. רק ל-WOW ול-overwatch יש כרגע איזה 15 מליון אנשים שמשחקים אונליין, תחשוב על הצעקה. אני לא רוצה לפתוח את הפה אבל אולי ההסרה של הכל והתקנה מחדש עזרה, נגלה היום בערב.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 21 יוני 2016, 16:36

DrKeo כתב:1) מה הייתי בוחר להציג? אני אגיד לך בדיוק מה לא הייתי בוחר לעשות, לקחת את הכרטיס 199$ ומנסה להשוות אותו בצורה הכי פתטית שיכולה להיות לכרטיס של 599$. הייתי עושה בדיוק מה שNVIDIA עשתה, לוקח את המוצר שלי ומשווה למוצר שלי שהוא מחליף כדי להציג את הקפיצה שביצעתי. אתה יודע כמה פעמים השם AMD הופיע בהכרזה של ה1080GTX ושל ה1070GTX? אפס פעמים. אתה יודע כמה בנצ'מארקים של AMD הופיעו בהכרזה הזאת? אפס. הם עשו השוואה לטייטן X ול980GTX, בדיוק מה שהם צריכים להשוות אליו. עוד הייתי יכול להבין את זה אם AMD היו מוציאים כרטיס פיורי 2 שמתחרה ב1080GTX, אז ההשוואה מתבקשת (אפילו שזה קצת נמוך לנסות לרכב על המתחרים), אבל כשאתה מוציא כרטיס budget ב200$? באמת? מה שAMD הייתה צריכה לעשות זה להראות 380 (המקביל שלו בדור הקודם) ולספר כמה הוא קורע אותו ואז לדבר על ה390 (כרטיס שעלה בשיגור כמעט כפול) ולספר איך אפילו אותו הוא מנצח.
2) כולנו שמחים שעשית מחקר בדיעבד אחרי שכל העובדות התבררו. אז toms hardware לא, guru3d לא, tweaktown לא ו-WCCTECH לא אבל גיא כן. באמת כל הכבוד. היה פייסקו, האתרים הגדולים הם אלה שהעלו אותו. כנראה שהבאג שלג לא היה ידוע לאותם עיתונאים שכל היום עושים בנצ'מארקים בashes שהם מכירים פי כמה משנינו, כנראה שהוא נדיר או נובע מדרייבר ישן שאף אחד לא משתמש בו. העובדה היא שהיה פייסקו שנבע מאתרים מקצועיים, לא מאיזה פורום אינטרנטי עם אנשים זועמים. אז הפייסקו הגיע, AMD הסבירו אותו אז הוא גם הלך ונעלם ואני הבאתי גם את העובדה שהפייסקו קיים ומאוחר יותר הבאתי את זה שהכל היה מהומה על לא דבר, אז מה המטרה של כל זה?
3) בנושא הSLI, ה980TI הוא הכרטיס הראשון שאני זוכר שלא היה ל-NVIDIA אופציה זולה יותר לעקוף אותו בקלות ב-SLI. חוץ ממנו כל כרטיס HIGH END שאני זוכר אי פעם ביצע פחות טוב מזוג כרטיסים זולים יותר. דוגמה קלאסית מהדור האחרון, עם שני 390 קבלת ב-658$ ביצועים עדיפים משמעותית על ה-FURY X שעלה 649$ (אפילו מנצח לרוב את ה980TI, בהחלט דולר לביצועים עדיף בהרבה מהפיורי X) וזה נכון פחות או יותר לכל דור, ממש נדיר כשכרטיס בודד מצליח באותו מחיר לנצח SLI. אבל כל זה לא רלוונטי כי שני 480 לא מנצחים 1080GTX בCF, אם ב-ashes הם מנצחים על קצה שערה שזה אולי הדמו הטכני הכי מוטה AMD יחד עם היטמן, זה אומר שבכל בנצ'מארק אחר ה1080GTX לוקח אותם די בקלות וזה בלי להזכיר בכלל את שלל הבעיות של CF/SLI או בכלל חוסר תמיכה. אתה יכול לדבר על VR, אתה יכול לדבר על DX12, אתה יכול לדבר על כל מני דברים אבל בסופו של דבר מעולם לא היה ולעולם לא יהיה מצב שבו CF/SLI עובד תמיד טוב כמו כרטיס בודד. משחקים מסויימים לא תומכים לעולם או לפחות בתקופת השיגור שלהם, פאקים גרפים שמופיעים רק על SLI, סקיילינג רע ועוד אינספור בעיות. כל זה בלי להזכיר שSETUP ש-SLI יקר יותר משל מחשב עם כרטיס בודד. אני אשמח לראות שני 480 רצים על ספק 550, אני בספק אם מישהו יעשה את זה על ספק כל כך נמוך. נמתין ונראה מה גורו3D יגידו, לשני 970GTX הם טוענים שצריך ספק 750W כדי לעבוד יציב וגם הוא מתוייג כצורך 150W.
4) אני מסכים איתך ב100% שיש לנו פה שלושה כרטיסי דור הבא שאין להם שום תחרות בשוק (חמישה למען האמת, לפני כמה הודעות הבאתי את החדשה על ה470 (149$) שהוא 480 מוחלש וה-460 (מחיר לא ידוע) שהוא הפולאריס 11 הכי חזק). ההצבה של AMD הגיעה ממקום של יאוש והיא שקרית למדי. הם לוקחים שני כרטיסים (כלומר SETUP פחות יציב ויקר יותר מבודד שלא יעבוד כמו שצריך בהרבה משחקים), אומרים שהכרטיס של NVIDIA עולה 700$ (כשבמציאות הוא עולה 599$ וכבר הוכרזו מואצים משמעותית ב619$) ושלהם פחות מ500$ (שזה נכון, כנראה שני כרטיסי 229$ או 249$, לא ברור המחיר עדין) וטוענת שהם חזקים יותר כי הם מצליחים לעקוף את ה1080 בשבריר בבנצ'מארק אחד בודד שידוע שהוא מוטה AMD בצורה סופר קיצונית (כלומר 390X מנצח 980TI בו, אין ספק שהוא מיצג תעשיה :roll: ). עם כל הכבוד, אם אין לך כרגע תחרות בשוק, וברגע ההכרזה על ה480 לא היה תחרות בשוק לכרטיס שכזה שמוחץ כל כרטיס דור קודם שקרוב למחיר שלו, אז אל תמציא לעצמך תחרות בשוק ועוד תסתמך על נתונים שגובלים בבולשיט כדי לנסות להראות כאילו נצחת. AMD באמת נצחו, אבל לא בבולשיט HIGH END שהם ניסו להציג, הם נצחו בשוק הMID/LOW ונצחו בגדול. אבל משום מה במקום להדגיש את זה, שזה הכרטיס VR האולטימטיבי שעולה רק 199$ וכל גיימר שאין לו מליונים חייב לקנות עכשיו, הם החליטו ללכת בצעד חצי מסריח ולדעתי זה חבל.

בנושא ה"מה NVIDIA תעשה", ה1060 וה1060TI ממש על סף יציאה, כבר יש מספרי יצרן שלהם שדלפו ומדברים על זה שהם יצאו ביולי. אני צנצנת אם לא מוכרז 1060TI או 1060GTX בטווח של ימים מהביקורות על ה480, אולי אפילו ממש צמוד אם יש לNVIDIA כרטיס מנצח ביד והם ירצו להוציא את האויר מהבלון של AMD.

1) לא רלוונטי: כשאתה מוביל שוק אתה לא מזכיר לאנשים את התחרות, ובטח כשאתה יודע שהם בדיוק לפני הכרזה משלהם שיכולה למשוך לך את השטיח מתחת לרגליים. אבל כשאתה במקום השני אז המטרה היא בהחלט להיכנס במקום הראשון שגם ככה כולם מכירים כדי להזכיר שאתה מציע אופציה עדיפה: ה1080 הוא הכרטיס הכי עוצמתי היום והם החליטו להיכנס בו, ופועל ההכרזה בהחלט עשתה את שלה: לגרום לפחות לחלק קטן מהאנשים לפקפק בכרטיס הכי עוצמתי בשוק, ולשאול את עצמם למה הם בכלל צריכים כרטיס של Nvidia ב-700 דולר כשיש אלטרנטיבה זולה יותר (וכן, ידוע שכרטיסי ה-600$ יגיעו בסוף. אבל Nvidia ירו לעצמם ברגל עם תמחור הfounder edition וAMD פשוט רכבו על זה).
2) את המחקר לא עשיתי בדיעבד, זה היה ברור לי עוד ממסיבת העיתונאים עצמה שראיתי מול מסך מחשב שקל לעצור בו את התמונה ולהתרשם בזמן אמת, וגם כל הבנצמרקים באתר של ashes היו זמינים אז באותה המידה כמו שהם זמינים היום ככה שאין פה שום תירוץ לאתר מקצועי. מצד שני אני לא יודע מה כל האתרים שאתה מציין עשו, אבל אתה לא טורח להעלות פה שום קישור לכביכול פדיחה שלהם - ולכן אני אתן להם להנות מהפסק ולהניח שהם רק סיקרו את הטוויטרוורס וזה אתה שאולי לא קראת אותם כמו שצריך. אבל אתה מוזמן שוב לצרף פה קישור כדי שנבין למה אתה מתייחס ולהמחיש לי שזה באמת הם שהעלו טענות כאלו.
3) ה-390 במערך CF בהחלט לא "מנצח לרוב" את ה-980 וגם נופל ממנו במספר משחקים (אבל שוב, זה עניין של תאימות לSLI/CF בDX11 שאמור להשתפר), אבל הוא מגיע בתג מחיר דומה, וצורך משהו כמו 600W נטו (כלומר אפילו ספק 750W לכנראה לא יספיק בתנאים סטנדרטיים של בלאי). במקביל, עד לא מזמן VR לא היה דבר רלוונטי ולכן מערכי SLI/CF גם היו הרבה פחות רלוונטים.
זה סיפור שונה לחלוטין מה480 בCF שמתומחר הרבה מתחת ל1080 בודד ויושב על חיבור PCIE שישה פינים שאומר שלצריכת חשמל כמו של שני 390 הוא לעולם לא יתקרב. נחיה ונראה לגבי הביצועים בפועל, כי פה נראה לי ששנינו מסכימים: AMD לקחו מקרה קיצון אחד שלא באמת מייצג כלום. אבל אנחנו כבר מתקרבים לסוף החודש ככה שלא נצטרך לכסוס ציפורניים עוד הרבה זמן.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 22 יוני 2016, 18:13

מזל טוב לקוויק! ה-Shareware המקורי בן 20.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2016, 12:12

1) סמסונג מובילים בשוק שנים והם לא יכולים לעשות שום דבר בלי לזרוק את המילה אפל קודם. איזה שטיח AMD מושכים להם מתחת לרגליים? כרטיס MID RANGE כשהם מכריזים על כרטיס 600$? איך זה אפילו קשור? ואתה צודק, ההחלטה עשתה את שלה כי זה גרם לקבוצה קטנה של עיתונאים ואנשים מהמניין אשכרה להתבלבל ולחשוב בטעות ששני כרטיסי 230$ חזקים מ-1080GTX. וגם ה700$ זה בולשיט קשה, הרי הכרטיס עולה 700$ רק בשיגור ועד שה480 יצא (והוא רק יוצא שבוע הבא) כבר יש כרטיסי 600$ בשוק, כלומר יש להם בעיה ממש קשה להגיד את האמת.
2) איזה יופי, ידעת את זה לפני כל עולם הטק אבל חיכית לאחרי שכל הסיפור יתבהר כדי להגיד את זה, מצויין :)
וכן, בבירור אתה חושב שהתמונה השמאלית בגרפיקה טובה יותר מהימנית? וואללה?
תמונה
תמונה
רוצה ציטוטים? הנה fudzilla (למרות שהם כן ציינו את הקטע של הסיד השונה לכל דמו):
"In the Radeon RX 480 CrossFire demo (left), there is more snow being rendered, but also a decrease in chasm detail in the mountain range and the textures seem a bit washed out. The plateau on top of the mountain also lacks any substantive rock texture, while the Geforce GTX 1080 demo (right) shows a thin layer of snow that still conveys the depth of the mountain formation underneath."

זה היה ב-WCCTECH בבלוג החיי, אחרי זה כשהם דברו על זה בטוויט הם דברו על הטקסטורות המרוחות אצל AMD, אני אמצא אותו עוד מעט:
"The solution was compared against a GeForce GTX 1080 ($599 US) graphics card and delivered much better graphics performance however we noted that the Radeon R9 480X demo was clearly running at different settings versus the NVIDIA solution so we wait to find our more information about the settings used."

ובכל מקרה, לקחת בנצ'מארק אחד סופר קיצוני ולא מיצג ולהשתמש בו כדי להראות כמה אתה טוב זאת אסטרטגית שיווק נמוכה.
3) אמרתי 390 מול פיורי X, לא מול 980, למה לערבב ארכיטקטורות ובנצ'מארקים שרצים שונה לכל חברה? לרוב ככל שעולים במחירים של הכרטיסים הכוח פי דולר יורד ובגלל זה, למי שרוצה להתעסק בדבר הזה, כמעט תמיד CF מהיר מכרטיס אחד.

אבל עזוב אותך מסעיפים וכל השטויות האלה, בו נדבר דוגרי. RX 480 גרסת ה-8GB ב-CF מנצחת 1080GTX בממוצע (ולתחרות ההוגנת נוריד משחקים שלא תומכים ב-CF כמובן)? שנינו מסכימים שכנראה שלא. תוסיף על גבי זה משחקים שלא תומכים ב-CF (בשיגור או לעולם לא יתמכו), משחקים עם בעיות ב-CF (מארטאפקטים ועד בעיות פייסינג) ומשחקים עם סקיילינג רע ואתה ברצינות חושב שהמצג של AMD לא היה מצג שווא?

ובחדשות אחרות, ה1080GTX הוא הכרטיס HIGH END הכי מוכר אי פעם. NVIDIA שלחה לחנויות את המלאי שיגור הכי גדול שהם יצרו אי פעם והוא הפך ל-sold out תוך דקות, גם היום כשמגיע מלאי חדש הוא נעלם תוך כמה שעות כך שכבר מתחילים לנפח מחירים שלו בשוק ואנשים משום מה עדין קונים. אני לא מצליח להבין אנשים שקונים גרסה של 700$ (שהיא כבר מנופחת ב100) ועוד משלמים עליה פרמיה שגונבים מהם כי האספקה לא עומדת בביקוש.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 23 יוני 2016, 13:58

אני חייב להגיד שהמכירות שלה דיי לא מרשימות:
http://www.anandtech.com/show/9500/nvid ... q2-results
גם אם הכל זה היה כרטיסי High end (וזה לא), אז זה היה מתקמט מתוך פשטות למיליון וחצי יחידות ברבעון. תאר לך שסוני היתה מוכרת גלובאלית מיליון וחצי יחידות ברבעון. שוק הגיימינג בפיסי הוא פשוט זניח ולא מצליח לפרוץ.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 23 יוני 2016, 14:01

Death_119 כתב:אני חייב להגיד שהמכירות שלה דיי לא מרשימות:
גם אם הכל זה היה כרטיסי High end (וזה לא), אז זה היה מתקמט מתוך פשטות למיליון וחצי יחידות ברבעון. תאר לך שסוני היתה מוכרת גלובאלית מיליון וחצי יחידות ברבעון. שוק הגיימינג בפיסי הוא פשוט זניח ולא מצליח לפרוץ.

אם סוני היתה מוציאה חומרה חדשה כל שנה וחצי שעולה 600$, היא היתה מאוד שמחה עם מיליון וחצי יחידות ברבעון. במיוחד כשכבר יש לה חומרה ישנה יותר בבתים של אנשים.

השוואה כזאת באמת לא מסוגלת להראות עד כמה שוק הגיימינג בPC בריא, מצליח וגדול.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2016, 14:04

1) זה דוח משנה שעברה אז מה הקשר?
2) מאיפה הבאת את המספר 1.5 מליון יחידות של GPU? לא ראיתי בכתבה
3) ונניח שזה 1.5 מליון יחידות של GPU, מה רע בזה? 6 מליון יחידות בשנה, יחד עם AMD זה שם את המכירות GPU על הPC ברמת קונסולה שמוכרת טוב.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 23 יוני 2016, 16:24

Nucleus_Dawn כתב:
Death_119 כתב:אני חייב להגיד שהמכירות שלה דיי לא מרשימות:

אם סוני היתה מוציאה חומרה חדשה כל שנה וחצי שעולה 600$, היא היתה מאוד שמחה עם מיליון וחצי יחידות ברבעון. במיוחד כשכבר יש לה חומרה ישנה יותר בבתים של אנשים.

השוואה כזאת באמת לא מסוגלת להראות עד כמה שוק הגיימינג בPC בריא, מצליח וגדול.

אז יש לך קונסולה ישנה שעולה 400, מה זה משנה ישן או חדש. נדב, זה לא משנה, השינויים הם מאוד קטנים. הם מכרו GPUים (זה גם לא קופץ בהרבה בין השנים, אחוזים בודדים) במיליארד דולר. נגיד שכולם High end ואפילו כל ההכנסות הגיעו במלואן לNvidia, הרי ברור שזה לא המצב כי יש לך תעשייה, יש לך אנשים שקונים סתם GPU לשימוש של לא לטובת משחקים סתם כי בחנות דחפו להם על הדרך למרות שיש אחד נוסף ביחד עם הCPU. הרי לא כולם זה גיימרים, רק חלק מסויים. אז זה שם את זה איפה שהוא בנתון שהנפצתי, לא כל כך מרשים. מה גם שATI היא לא 50% משוק הפיסי, אלא הרבה פחות, ההפך, זה רוב השוק הנתון המדובר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2016, 16:48

אני עדין מנסה להבין מאיפה שלפת 1.5 מליון GPU? ואם הנתון הזה נשלף משרוול אז איך משהו שאמרת רלוונטי?

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 23 יוני 2016, 17:03

DrKeo כתב:אני עדין מנסה להבין מאיפה שלפת 1.5 מליון GPU? ואם הנתון הזה נשלף משרוול אז איך משהו שאמרת רלוונטי?

500$ לכרטיס High end ממוצע, הזנחה של העובדה שהחנות לוקחים עוד נתח ועושה הנחה שהכל נמכר והולך לכיס של Nvidia כך ש-500$ מייצגים כרטיס High end שנמכר. הנחה שנייה, כל הGPU הם למשחקים.
תחלק - מיליארד ברבעון במספר, תגיע 2 מיליון (אמרתי בהתחלה שזה 700$, אבל נגיד פחות), עכשיו, כמה זה משוק הפיסי הפרטי? 80% ביחס בין ATI לNvidia? אז נגיד ביחד עם ATI נמכרים לך 2.5 מיליון כרטיסי מסך לגיימרים ברבעון. בשנה 10 מיליון. שתי הקונסולות עושות בשנה מעל ל-30 מיליון, לא כולל ניידות וWiiU. כמובן שזה יפויי של המציאות, המספרים של פיסי גיימינג נמוכים משמעותית מזה. אתפלא אם זה מגיע אפילו לחצי. הפיסי לא מצליח להיות רלוונטי כשוק, הוא לא שחקן מוביל אלא נגרר. בעוד שגם אני וגם אתה היינו מצפים שבמקרה הטוב בעולם מתוקן הפיסי היה שולט בצורה ללא עוררין על השוק עם נתון הפוך לכל הפחות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 יוני 2016, 17:29

רצף של הנחות תלושות שמשרתות את המסקנה במקום להוביל אליה. ברצינות? 500$ לכרטיס NVIDIA ממוצע כולל הנתח של החנות והנתח של השותפה שיצרה את הכרטיס כשהכרטיס הכי יקר שלהם בשוק עולה 650$? יש את זה ביותר תלוש מהמציאות? אין מצב ביקום שאתה מצליח לגזור את מספר הGPU שהם מוכרים לגיימינג מהנתון הזה, מזיזים טיפה את המספרים שלך (שהם מונפצים לגמרי ואפילו לא הגיוניים) ואתה מקבל 8 מליון יחידות ברבעון והופ, ה-PC מוכר יותר מהONE, הפס4 והWIIU יחד.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 23 יוני 2016, 19:30

מסיט את הדיון בחזרה למשחקים קצת, אני כמעט 20 שעות לתוך Pillars of Eternity. איזה משחק מעולה. RPG הכי קלאסי שיש + UI מעודכן + אחלה לור (חוץ מהכמויות הלא הגיוניות ממנו ששופכים עליך בהתחלה).

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 102 אורחים