תרבות גיימינג

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: תרבות גיימינג

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2018, 14:25

bozeman כתב:טוטאל ביסקיט נפטר

https://www.cnet.com/news/totalbiscuit- ... ssed-away/

והוא רק בן 33.
בדיוק קראתי עכשיו... עצוב כל כך ):
הוא באמת היה קול ייחודי בתעשייה, תמיד אמר את מה שהוא באמת חושב ולא פעם הלך נגד הזרם ועשה פשוט מה שטוב עבורו ועבור העוקבים שלו, ובעיקר התמקד במשחקים קטנים יותר ומוכרים פחות.
לא נשכח ולא נסלח איך פמיניסטיות קיצוניות (נדמה לי אניטה סרקזיאן בראשן) תקפו אותו ואמרו שהוא מנצל את הסרטן שלו בשביל צפיות... כשהוא בבירור עשה בערך את ההפך המוחלט.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 25 מאי 2018, 15:04

זה בסדר, אתה לא תשכח ולא תסלח להם על שום דבר בכל מקרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 25 מאי 2018, 16:39

סביר להניח שאשכח הרבה :/

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 25 מאי 2018, 17:21

Laskin כתב:סביר להניח שאשכח הרבה :/

אבל כמו כל אחד שבזוגיות יודע - אתה אולי תשכח על מה אתה כועס - אבל לא תסלח על זה!
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 27 מאי 2018, 13:01

:lol: :lol: :lol: :lol:
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מאי 2018, 14:11

עכשיו זה רשמי PUBG תובעים את FORTNITE בבית משפט בקוריאה על הפרת זכויות יוצרים/קניין רוחני/וואטאבר.
מקווה מאוד שייכשלו קשות... כל אופציה אחרת תהיה שערוריה.
אם כי זה יהיה אירוני/משעשע אם דווקא בדרום קוריאה, בירת העתקת-הפטנטים של עולם הטכנולוגיה - יגידו שזה לא יפה להעתיק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 מאי 2018, 18:40

זה יותר מבוסס על העניין שpubg רץ על ue4 והם טוענים שאפיק נצלו את העובדה שיש להם גישה לקוד שלהם מהיום הראשון של הפיתוח כדי לפתח את המוד באטל רואייל לפורטנייט.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 מאי 2018, 19:20

חחח אז זה עוד יותר הזוי...

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2018, 12:27

אל תתפתו להאמין לכל מיני סיפורים שכולם מבוססים על מקור בודד אחד שלא הציג שום דבר. לא ראינו את כתב התביעה ולכן אנחנו לא יודעים אם הוא באמת על הפרת זכויות יוצרים, סודות מסחריים, או כל דבר אחר. ואנחנו גם לא יודעים איך ועד כמה החוק בקוריאה שונה מבמערב.

מה שנדב הזכיר כאפשרות בדרך כלל מעוגן בהסכמי NDA בין ספק פלטפורמה לבין לקוחות שמשתמשים בפלטפורמה שלו. אם לכאורה למחלקת התמיכה של אפיק היתה גישה לסוד מסחרי של PUBG בגלל הסכם השימוש שלהם, והם איכשהו לקחו אותו והשתמשו בבאטל רוייאל - זה לא נכנס תחת חוקי זכויות יוצרים או חוקי פטנטים אלא תחת חוקי חוזים. אם אתם זוכרים את התביעה של סיליקון נייטס והתביעה הנגדית של אפיק (שניצחה), אז מה שאפיק התלוננה עליו לא היה רק הפרת זכויות יוצרים אלא גם הפרת חוזה וסודות מסחריים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מאי 2018, 13:03

כן, אבל כשזו חברה אחרת שמשתמשת בקוד שלך - זה דבר אחד, וכשהיא משתמשת בקודה ששייך לה - זה משהו אחר.

וברור שלא קראנו את כל כתב התביעה, וגם כשהוא יצא אני לא אקרא אותו אלא אסמוך על כתבות שיקצרו לי את כל העמודים, כמו בכל פעם שיש תביעה כלשהי נגד חברה כלשהי שהיא לא החברה שלי :)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2018, 13:41

אבל זו הנקודה: יכול להיות שזה הקוד שלך...
תחשוב למשל שאתה מפתח משחק, ויצרת פתאום אתגוריתם חדש ל-AA שהוא סופר מהיר וסופר איכותי. ונניח שאתה מפתח את המשחק על מנוע אנריל, ובגלל בעיה מסויימת במנוע יש קריסות שקורות על כרטיס גרפי ספציפי. אז אתה פותח קריאה במחלקת התמיכה של אפיק, ושולח להם דוגמת קוד כדי שיוכלו לשחזר את הבעיה, לתקן את המנוע, ולהוציא לך גרסה חדשה שלו.
ועכשיו נניח שכמה חודשים מאוחר יותר, אתה מגלה שאפיק הוציאה משחק חדש שמציע בהגדרות הגרפיות שלו AA סופר מהיר וסופר איכותי שמזכיר באופן חשוד ביותר את האלגוריתם שאתה פיתחת. זו לא הפרת זכוית יוצרים (כי על אלגוריתם אין זכויות יוצרים) אבל זו בהחלט יכולה להיות הפרה של סוד מסחרי שלך כי החוזה ביניכם אוסר על אפיק להעביר ולהשתמש מידע שהם נחשפו במסגרת הסכם התמיכה במוצר שלך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 מאי 2018, 14:31

עכשיו ירדתי לסוף דעתך.
אז מעניין מה הם טוענים שהועתק/נגנב פה... קשה לי להאמין שזה קשור לאלמנטים גרפיים, כי PUBG ממש מכוער :)
ומעניין גם אם EPIC לא הגנו על עצמם פה בחוזה איכשהו, שיאפשר להם לעשות שימוש בכך וכך... יהיה מעניין לעקוב אחרי זה, אבל אני עדיין תקוע על ההלם שחברה קוריאנית תובעת חברה אמריקאית על סודות מסחריים ;)

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 31 מאי 2018, 14:55

זו באמת שאלה טובה. מכוער מכוער, אבל במקרה של Knives Out הם דווקא כן דיברו על העתקה גרפית (בין היתר. יחד עם ניסיון למתג אותו כPUBG For mobile). אבל את זה אפשר לדעת רק כשרואים את כתב התביעה:
https://www.documentcloud.org/documents ... laint.html

במקרה של EPIC, אני מבטיח לך שאין דבר כזה "יאפשר להם לעשות שימוש בכך וכך". כשאתה מוכר כלים טכנולוגיים ושירותי תמיכה אז אחת ההתחייבויות הבסיסיות שלך היא לשמור על NDA ועל הסודות המסחריים של הלקוח שמשתמש בכלים שלך - בלי זה אף אחד לא יעבוד איתך.

סמל אישי של המשתמש
sharonbn
Veteran

הודעהעל ידי sharonbn » 08 יוני 2018, 19:42

איקאה מעצבים כסאות גיימינג. במיוחד למי שעושה סשנים של עד 20 שעות ברציפות
בקרוב בחנות הקרובה אליכם הביתה
https://qz.com/1299865/ikea-is-designin ... s-players/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2018, 11:29

גם לפני זה ממש אהבתי אותה, אבל עכשיו עוד יותר

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2018, 12:18

שתפתח קבוצת D&D עם שלי יחימוביץ'. אני כבר רואה את זה, שליט המבוך שם לפניהן גובלין, שלי חוטפת לו את הזהב ומחביאה אותו בטירת ההסתדרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2018, 12:25

ועידת הD&D העולמית אסרה על שימוש בכח רשע כל כך אבסולוטי כמו ההסתדרות... זה OP והורס את כל האיזון

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 יוני 2018, 13:23

היא רגילה לשחק עם כוחות הרשע במרכז הליכוד, ההסתדרות קטנה עליה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2018, 13:41

ההסתדרות היא התגלמות הרשע, זו העין שבמורדור, ניסנקורן הוא סרומאן, שופטי בית המשפט לעבודה הם הנאזגול כמובן... מרכז הליכוד זה רק מחלקה אחת בצבא האורוק-האי, אם כי חיים כץ הוא ללא ספק קצת כמו לורץ המפקד שלהם... הוא גם באמת יותר לבן מאיך שהשאר נראים :P
(וכן, אני יודע שזה LOTR ולא D&D אבל הידע שלי מאוד מוגבל בז'אנר, מעדיף משהו שאני מכיר טוב יותר:)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2018, 13:44

אני חושב שמרכז הליכוד הוא בעיה יותר קשה מההסתדרות. אם חברי המרכז ליכוד לא היו מחזיקים את המפלגה השולטת בכנסת ב40 שנים האחרונות (והבאות) בביצים, ההסתדרות כבר לא הייתה בעיה.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 יוני 2018, 13:55

אבל גם כשהם לא היו בשלטון, לא נעשה דבר לצמצם את כוחה של ההסתדרות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2018, 13:56

ההסתדרות מחזיקה בביצים של כל מפלגה שיש לה סיכוי לזכות בבחירות, לצערנו... ברגע שיאיר לפיד לא יהיה רק עוד פלקט אלא אשכרה יחזיק תיק משמעותי ויחשוב ברצינות לעשות מהלך אמיץ כמו הפרטה - הם יעברו להחזיק גם לו :) הם כוחות הרשע, מרכז הליכוד זה הרשות המבצעת התורנית.
אבל אולי טעיתי והנאזגול זה מפלגת מפא"י והטבעת האחת היא בית הדין לעבודה... עדיין לא חשבתי על זה.
אבל שלי יחימוביץ' היא ללא ספק שילוב (SHELOB)...

אז מי הוא גולום?! צריך מישהו שהיה טוב פעם, והטבעת השיחתה אותו... אולי גולום זה ביבי והטבעת זו שרה? אבל זה נושא אחר כבר :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 יוני 2018, 14:42

InterAl כתב:אבל גם כשהם לא היו בשלטון, לא נעשה דבר לצמצם את כוחה של ההסתדרות.

מי היה בשלטון כשהם לא היו בשלטון? בדיוק.

אני לא חושב שאתה יכול לצפות ממפלגה לא ימנית לשים את ההסתדרות והוועדים החזקים בראש מעייניה, זאת לא בדיוק המצע שלהם. המפלגה הגדולה היחידה שיכולה לעשות משהו בעניין זאת הליכוד והיא מוחזקת על ידי מרכז הליכוד בביצים.

לאסקין, גם בלי להחזיק את המפלגה עצמה, ההסתדרות עדין מחזיקה את המדינה כולה בביצים. הורדת שלטר של חברת חשמל, הפסקת עיבוד סחורות בנמלים, עצירת הרכבות וכו', כל אלה ההסתדרות יכולה לעשות בלי לשים אצבע אחת על המפלגות. הבעיה העיקרית היא שאפילו כשיש פוליטיקאי עם מספיק ביצים להתנגד, בעבודה ובליכוד יש לך אלף זרועות תמנון שיפעילו לחץ מפנים במקביל ללחץ השביתות שבחוץ. כמובן שבעבודה הבעיה זהה ואפילו יותר חמורה אבל פעם הבאה שהם יהיו בשלטון כולנו נגור על מאדים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 10 יוני 2018, 15:02

נו, אנחנו אומרים בערך אותו הדבר... אני רק אומר שאם מחר תקום מפלגה חדשה שתחרוט על דיגלה להפריט הכל מידי ההסתדרות - ביום שהיא תתקרב ל-10 מנדטים ההסתדרות תשלח אליה גרורות ותחריב אותה מבפנים.
ביום שיחייבו אותם סוף סוף לדווח בשקיפות על ההוצאות וההכנסות שלהם - אז המצב יהיה טוב יותר. במפתיע זה סוף סוף מגיע, אבל מאיילת שקד (שהיא כרגע בסיפור שלנו אלפית... שרן השכל היא פרודו, שעדיין לא נכנע להשפעת הטבעת)

ואני ממש לא מסכים איתך על המשפט "אני לא חושב שאתה יכול לצפות ממפלגה לא ימנית לשים את ההסתדרות והוועדים החזקים בראש מעייניה, זאת לא בדיוק המצע שלהם" - זה הרי ברור שהם אחראים להרבה מאוד מיוקר המחייה פה, אם לא רובו (כמעט הכל בעצם, למעט נדל"ן, וגם שם יש הרבה חסמי ייבוא שתורמים לא מעט אבל זה לא הגורם הכי משמעותי אלא הקרקע), אז אם יש במצע של מפלגות מרכז/שמאל משהו שקשור ל"יוקר המחייה" - זה בדיוק המצע שלהם :)

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 10 יוני 2018, 15:19

DrKeo כתב:
InterAl כתב:אבל גם כשהם לא היו בשלטון, לא נעשה דבר לצמצם את כוחה של ההסתדרות.

מי היה בשלטון כשהם לא היו בשלטון? בדיוק.

אני לא חושב שאתה יכול לצפות ממפלגה לא ימנית לשים את ההסתדרות והוועדים החזקים בראש מעייניה, זאת לא בדיוק המצע שלהם. המפלגה הגדולה היחידה שיכולה לעשות משהו בעניין זאת הליכוד והיא מוחזקת על ידי מרכז הליכוד בביצים.

לאסקין, גם בלי להחזיק את המפלגה עצמה, ההסתדרות עדין מחזיקה את המדינה כולה בביצים. הורדת שלטר של חברת חשמל, הפסקת עיבוד סחורות בנמלים, עצירת הרכבות וכו', כל אלה ההסתדרות יכולה לעשות בלי לשים אצבע אחת על המפלגות. הבעיה העיקרית היא שאפילו כשיש פוליטיקאי עם מספיק ביצים להתנגד, בעבודה ובליכוד יש לך אלף זרועות תמנון שיפעילו לחץ מפנים במקביל ללחץ השביתות שבחוץ. כמובן שבעבודה הבעיה זהה ואפילו יותר חמורה אבל פעם הבאה שהם יהיו בשלטון כולנו נגור על מאדים.

קודם כל, למרכז הליכוד אין הרבה כוח היום. את רשימת הח״כים בבחירות קובעים המתפקדים בפריימריז, ולא המרכז כמו פעם.

שנית, מי שתרמו את התרומה המשמעותית ביותר להחלשת ההסתדרות בדור האחרון הם דווקא חיים רמון ויצחק רבין. הם אלה שפירקו את המבנה הדו-ראשי של ההסתדרות הישנה, הפריטו את החברות שבבעלותה, והקימו את ההסתדרות החדשה. למרות שכמו עם התפרקות ברה״מ, זה קרה מתוך מצוקה כלכלית וחוסר ברירה, ולא מתוך אידאולוגיית שוק חופשי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים