נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 אוקטובר 2018, 13:43

אני חושב שרוקסטאר והאחים האוזר מונעים היום יותר מאי פעם כמעט לחלוטין בעקבות רעיונות שאפתניים ופחות פרוייקטים קטנים יותר כמו למשל שיחרורים בסדרות כמו Midnight Club או משחקים קטנים כמו הטניס שולחן מהדור הקודם,אני מניח שזה מה שקורה כשהמשחק האחרון שלך נמצא באופן די קבוע ברשימת הסלרים הכי טובים במשך חמש שנים ברצף.. אבל יחד עם זאת,אני עדיין חושב שיש סיכוי לא רע לראות את Bully 2 ממש בסוף הדור הזה,כי הוא לא אמור להיות אפילו חצי מ-RDR2 בסקייל ובמורכבות ועדיין להרוויח מהשיפורים והמנוע שהם בנו ל-RDR.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 13:45

אני שומע בולי 2 פעם בשנתיים כבר 12 שנים :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 14:04

DrKeo כתב:לא אמרתי שאני לא מבין למה rdr2 שואב את המשאבים שלהם, אמרתי שאני לא מבין למה הם חושבים שזה חכם להשקיע את כל המשאבים שלהם בrdr. מעבר לזה לא ברור לי איך מחברה של 8 משחקים בדור, הם הפכו לאחד. זה פשוט מוזר, לא משנה כמו rdr גדול או מפורט.

אבל זה כן משנה... גם להם יש משאבים לכאורה מוגבלים, לפחות בכל הקשור לכח אדם איכותי... מה לעשות, פעם ליצור עיר היה לוקח לעשרות אנשים שנתיים גג, היום בפחות מחמש שנים אתה לא באמת יכול להגיע לרמת פירוט מספקת, גם עם 500 אנשים.
עליית הסטנדרט שלנו וגם שלהם לא מאפשרת את זה כמו שצריך, לדעתי GTA ONLINE וכמובן V החזיקו אותם מספיק טוב בדור הזה כדי לתת את הקפיצה שהם באמת רוצים לתת בדור הבא, ואף אחד שם לא באמת מצטער על זה...
הרי הם יכולים גם היום פשוט להוציא DLC מושקע מאוד לGTA V ואפילו את זה לא עושים, למרות שבטח לא מדובר בהשקעה אדירה מבחינתם וכסף ממש קל... הם בחרו להשקיע באונליין ובמשחקים אחרים ואני ממש מעריך אותם על זה (:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 14:23

אני לא קונה את זה שrdr2 לוקח אותם משאבים כמו כל המשחקים שלהם בדור הקודם ביחד. לעשות שטחים פתוחים זה משחק ילדים לעומת עיר חיה. להמר עליו במקום gta נשמע לי נורא טפשי, טיעונים כמו ״gta עושה להם מספיק כסף בנתיים״ זה טיעון לחברת אינדי שרק מעניין אותה האומנות, לא חברה פומבית בבורסה. אם הייתי משקיע בt2 הייתי מאוד כועס על רוקסטאר ששרפו פיתוח של דור שלם על משחק שאם יהיה נס ימכור שליש מאם הם היו משקיעים את הכוח פיתוח בgta.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 14:41

זה לא לקח את כל המשאבים, אבל בטח הרבה מהם... והם לא רוצים להתפשר, וזה ראוי להערכה. בכיף יכולנו לקבל עוד סקין של GTA V ואפילו עוד פעמיים מהם בדור הזה, אבל הם משקיעים בנו, זה ממש כמו פאשן פרוג׳קט (;
טוב שיש חברה אחת בכל התעשייה הזו שמתייחסת למשחקי הענק שלהם, שהם במקרה הכי גדולים ומושקעים בתעשיי כולה, כמו שג׳ונתן בלואו מתייחס ליצירות שלו ^_^

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 14:52

Laskin כתב:זה לא לקח את כל המשאבים, אבל בטח הרבה מהם... והם לא רוצים להתפשר, וזה ראוי להערכה. בכיף יכולנו לקבל עוד סקין של GTA V ואפילו עוד פעמיים מהם בדור הזה, אבל הם משקיעים בנו, זה ממש כמו פאשן פרוג׳קט (;
טוב שיש חברה אחת בכל התעשייה הזו שמתייחסת למשחקי הענק שלהם, שהם במקרה הכי גדולים ומושקעים בתעשיי כולה, כמו שג׳ונתן בלואו מתייחס ליצירות שלו ^_^

אם זה לא לקח את כל המשאבים אז איפה המשאבים האחרים נמצאים? הם לא שחררו כלום בדור הזה.

וכן, זה אחלה שיש חברות שמשקיעות הכל בפורייקט אחד, רק חבל שזה RDR :)
ואני חייב להגיד, למרות שלא שחקתי במשחק אז אולי אני לגמרי טועה, אבל אני פשוט לא רואה פה תמורה לעבודה של 100% מרוקסטאר (ויש להם המון צוותים) במשך כמעט דור שלם. בדור הקודם 100% רוקסטאר נתנו לנו שני משחקי GTA, RDR וכמה וכמה משחקים נוספים לא רעים בכלל ובדור הזה כל מה שיוצא זה RDR? לא יודע, ביזארי, משהו פה מריח מוזר. הפקות בדור הזה הן קצת יותר גדולות אבל לא צריך להגזים, הן לא פי 5 יותר גדולות, רק בכמה עשרות אחוזים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 15:06

בGTA ONLINE ולדעתי גם בGTA 6, על אש קטנה, שביחס לפרוייקט כזה זה עדיין לפחות מאתיים אנשים בטח (:

ובתור מישהו שלא שיחק בראשון אתה לא באמת יכול להגיד שזה חבל שזה RDR. זה משחק הרבה יותר טוב מכל GTA שהיה לדעתי. פחות ״כיף״ אולי מ-5, כי הנהיגה לבד בתור חובב מירוצים ומכוניות הייתה תענוג צרוף, אבל בקלות יותר טוב כחוויה, סיפור, אווירה, הכל בערך.

אני עדיין לא יכול להעיד על המשחק הנכחי, אבל אין ספק שזה מקבל יחס של פאקינג פאשן פרוג׳קט בכל פרט קטן שאתה בוחן. זה פשוט מדהים. זה כמו ווסטוורלד (: וכן, זה סטינג קצת נישתי, והם מנסים לעשות אותו יותר מיינסטרימי וזה חתיכת סיכון עם כל כך הרבה שנים של פיתוח בהיקף כזה, אבל הוא כן יכול למכור איזה 30 מליון יחידות לדעתי, כשלון זה לא יהיה... לא כל משחק שלהם חייב למכור עכשיו מעל 50 מליון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 15:12

אני רואה את רוקסטאר ככותבי סיפורים גרועים ותמיד חשבתי שהכתיבה שלהם ברמה נמוכה, אפילו אם הכוונות ממש טובות לפעמים והם מכוונים לסתירה מאוד מיוחדת, כך שבמשחק רוקסטאר אני לא מחפש עלילה או דיאלוגים. במשחק רוקסטאר אני רוצה לעשות פעולות ממש מגניבות בעולם פתוח מדהים. אין לי בעיה עם RDR, ההייפ שלי לא גבוה כלפיו כמו חלק מהאנשים פה אבל אני עדין ממש רוצה לשחק בו והוא נראה לי פשוט מעולה. מה שכן צורם לי בעין זאת העובדה שחברה הוציאה שני GTA ו-RDR בדור הקודם (ועוד שלל דברים) בזמן שהדור הזה הולך להתחיל ולהסתיים עם RDR. כלומר זה מרגיש קצת כאילו RDR הרג את GTA6 (כמובן שלא הרג, אבל בא במקום) וזה מבאס. לחשוב שGTA הבא יגיע רק באמצע שנות ה-20? פאק, זה כל כך הרבה זמן בלי GTA חדש, לפחות עשור.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2018, 15:14

קיאו אני חושב שאתה קצת מגזים, ואולי כדאי שתניח את הנושא הזה בצד לעד שתשחק במשחק :)
קודם כל רוקסטאר הוציאו בסוף 2014 את גרסאת ה'בואו נעשה טרליון טונות של כסף' דור הנוכחי של GTA 5, זה טוב לך בראייה של משקיע ב t2, וגם כמובן מה לעשות, לקח להם משאבים מסויימים.
אנחנו יודעים שrdr 2 היה צריך לצאת כבר לפני שנה, ככה שעל הנייר רוקסטאר בסך הכל תכננו לקחת 3 שנים בין הוצאה (כמו הזמן בין rdr לgta 5, שנה יותר מgta 4 לrdr) ובסוף יצא להם 4 כי הם לא התפשרו.
וואלה הגיוני לגמרי, זמני הפקה ופיתוח התארכו ואתה רואה את זה בכל הדור (סנטה מוניקה הפכה לחברה של משחק אחד, SP עדיין לא עשו כלום מאז ההשקה, אפילו COD וAC שתמיד יעדיפו לעמוד בחלון היציאה מאשר לא להתפשר על איכות - האריכו זמני פיתוח).

עכשיו אין לי יותר מדי מה להגיד חוץ מתשחק בrdr 2 ותבין, לזרוק לאוויר שעולם של טבע זה פשוט מעיר ענקית זה סבבה, אבל עולם של טבע כזה בחיים לא ראית.
ראיתי רק שבריר של המפה, ובכל זאת, זה מדהים. אז כן, זה אולי פחות קשה מלעשות את העיר של GTA 6 כי רוקסטאר תמיד מנסים לקחת את העולם שלהם עוד צעד, אבל זה בהחלט לא משהו שכבר ראית או משהו שאפשר לצפות מהם לעשות בדרך אגב ולא בכוח עבודה מלא.

אני גם שמח שהם עשו את rdr, כי זה משחק שהרבה יותר מושך אותי מgta שאני די לא סובל.
ובכל מקרה מה אתה רוצה, שיעשו יוביסופט? שיוציאו gta כל שנתיים? זה יהרוג את המותג והכי חשוב:
אתה לא יכול להגיד ש' טיעונים כמו ״gta עושה להם מספיק כסף בנתיים״ זה טיעון לחברת אינדי שרק מעניין אותה האומנות', כי כל עוד gta 5 *ממשיך* לעשות כסף אין להם שום אינטרס בgta 6, כי הוא יהרוג את 5 ויתפוס את מקומו, ו5 עדיין מטיל ביצי זהב.
Rdr 2 לא תופס את מקומו של gta 5 ויתן לו להמשיך להטיל ביצי זהב, ורק אחרי שהוא יפסיק יהיה שווה להם להשקיע מאות מליונים בפיתוח של gta 6 כדי להמשיך ולהרוויח מהמותג.
אז בין 4 ל5 עברו 5 שנים וזה איפה שאנחנו עומדים עכשיו, אז מה ההיסטריה הגדולה? גם כלכלית, גם אומנותית וגם סתם בשביל השחקנים כמו שאוהבים להגיד, אין לאף אחד מהצדדים אינטרס בgta 6 כאן ועכשיו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 15:21

צריך לעשות סוויץ׳ בראש, כשניגשים למשחק רד דד...
זה אמנם נראה כמו ארנב ומריח כמו ארנב וטעים כמו ארנב, אבל זה לא קופץ כמו ארנב, וזה בכלל כובע (:
אתה תרגיש שאתה משחק במוד של GTA אפילו. אבל אתה לא משחק בזה! כל המטרה וה״כיף״ פה מגיע ממקום אחר, קצת בדומה לGOW האחרון, אבל הרבה יותר קיצוני גם בכמה שהם דומים וגם בכמה שהם לא ^_^
שם אתה בסאנדבוקס מטורף ועושה מה שבא לך, פה אתה בא לחזור ל-1899 ולהיות קאובוי. זה סימולטור כנופיות קאובויים, עם עולם שאתה אמור להיות חלק ממנו ולא אאוטסיידר עם כוחות על שהגיע להשתעשע כמו בחנות צעצועים. אתה יכול לעשות את זה אם תרצה, אבל לא מכאן מגיעה ההנאה האמיתית ממנו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 15:26

Stick כתב:קיאו אני חושב שאתה קצת מגזים, ואולי כדאי שתניח את הנושא הזה בצד לעד שתשחק במשחק :)
קודם כל רוקסטאר הוציאו בסוף 2014 את גרסאת ה'בואו נעשה טרליון טונות של כסף' דור הנוכחי של GTA 5, זה טוב לך בראייה של משקיע ב t2, וגם כמובן מה לעשות, לקח להם משאבים מסויימים.
אנחנו יודעים שrdr 2 היה צריך לצאת כבר לפני שנה, ככה שעל הנייר רוקסטאר בסך הכל תכננו לקחת 3 שנים בין הוצאה (כמו הזמן בין rdr לgta 5, שנה יותר מgta 4 לrdr) ובסוף יצא להם 4 כי הם לא התפשרו.
וואלה הגיוני לגמרי, זמני הפקה ופיתוח התארכו ואתה רואה את זה בכל הדור (סנטה מוניקה הפכה לחברה של משחק אחד, SP עדיין לא עשו כלום מאז ההשקה, אפילו COD וAC שתמיד יעדיפו לעמוד בחלון היציאה מאשר לא להתפשר על איכות - האריכו זמני פיתוח).

עכשיו אין לי יותר מדי מה להגיד חוץ מתשחק בrdr 2 ותבין, לזרוק לאוויר שעולם של טבע זה פשוט מעיר ענקית זה סבבה, אבל עולם של טבע כזה בחיים לא ראית.
ראיתי רק שבריר של המפה, ובכל זאת, זה מדהים. אז כן, זה אולי פחות קשה מלעשות את העיר של GTA 6 כי רוקסטאר תמיד מנסים לקחת את העולם שלהם עוד צעד, אבל זה בהחלט לא משהו שכבר ראית או משהו שאפשר לצפות מהם לעשות בדרך אגב ולא בכוח עבודה מלא.

אני גם שמח שהם עשו את rdr, כי זה משחק שהרבה יותר מושך אותי מgta שאני די לא סובל.
ובכל מקרה מה אתה רוצה, שיעשו יוביסופט? שיוציאו gta כל שנתיים? זה יהרוג את המותג והכי חשוב:
אתה לא יכול להגיד ש' טיעונים כמו ״gta עושה להם מספיק כסף בנתיים״ זה טיעון לחברת אינדי שרק מעניין אותה האומנות', כי כל עוד gta 5 *ממשיך* לעשות כסף אין להם שום אינטרס בgta 6, כי הוא יהרוג את 5 ויתפוס את מקומו, ו5 עדיין מטיל ביצי זהב.
אז בין 4 ל5 עברו 5 שנים וזה איפה שאנחנו עומדים עכשיו, אז מה ההיסטריה הגדולה? גם כלכלית, גם אומנותית וגם סתם בשביל השחקנים כמו שאוהבים להגיד, אין לאף אחד מהצדדים אינטרס בgta 6 כאן ועכשיו.

GTA5 למחשב ולדור הבא זה פורט, כמה אנשים טכנים עבוד עליו אבל בזמן הפיתוח עצמו עבדו עליו 1000 אנשים ועל הפורטים קשה לי להאמין שעבדו אפילו 40 כך שאולי זה לקח כוח פיתוח אבל אני בספק כמה כוח פיתוח זה באמת לקח. גם בראיונות עם חבר'ה מרוקסטאר מאוד קל להבין שהתחילו לעבוד על RDR2 ב-2011 כשב-2013 עברו לתצורת עבודה מגה מלאה עליו עם מאות אנשים כך שזה לא משחק שפתחו 3 שנים ובסוף זה נגרר ל-4, זה משחק שפתחו 8 שנים כש-5 מתוכן היה בתצורה של מאות אם לא אלפי עובדים.

אם אני משקיע ואני שומע ש-100% מכוח הפיתוח של רוקסטאר הלך לRDR2 אני כועס, מאוד כועס. למה? כי:
1) RDR2 זה אחלה ואיכותי והכל, אבל הוא ימכור הרבה פחות מ-GTA.
2) משחק אחד בדור שלם לעומת דור שמכר 10 משחקים שבינהם היו שני משחקי GTA שיחד עשו 140+ מליון לעומת RDR2 שיעשה אולי רבע מזה?
3) להסתכל על מה קורה היום זה נורא נחמד, אבל אין פה ראיון קדימה. אם GTA6 מתחיל פיתוח בינואר הקרוב, נראה אותו בשוק במקרה הטוב ב-2023 וצפונה. אז מה, RDR2 צפוי לעשות "כסף GTA5" בחמש שנים הקרובות? עם שבריר המשתמשים וקונספט אונליין הרבה פחות אטרקטיבי? אני לא רואה את זה קורה. כבר הוא שגר עם רבע מהמכירות של GTA5 בUK ותהיו בטוחים שהוא לא הולך להיות עם הרגליים של GTA.
4) GTA5 עדין עושה כסף? כן נהדר, זה אחלה ל-2015 או 2018. מה מיצר כסף ב-2020? מה מיצר כסף ב-2021? מה מיצר כסף ב-2022? RDR2? פורט של RDR2 לדור הבא? או אולי סומכים על GTA5 שימשיך להיות יצרן כסף גם באמצע הדור הבא באיזה פורט נוסף? זאת פשוט חוסר מחשבה קדימה.

כשמחברים את כל אלה יחד, אני לא רואה איך משקיע יכול להיות מרוצה. יש להם אווזה שהטילה ביצי זהב, אבל היא מגיע לסוף הריצה שלהם. יש להם אווזה חדשה שהיא אולי רבע מהאווזה הקודמת ואין שום אווזה חדשה באופק. כמשקיע זה מריח רע.

ולהגיד שכאילו אני רוצה שיעשו יוביסופט, זה סתם איש קש. יש נקודת אמצע בין משחק אחד במשך דור שלם לבין ה-10 משחקים שהם עשו בדור הקודם. אפשר גם נגיד לעשות שני משחקים, הכל בסדר, אף אחד לא בקש פה "יוביסופט".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 אוקטובר 2018, 15:38

אני מסכים איתך לגבי תמונת המצב כמשקיע, הם לא ממש סמים רווחים כמו שהפ באמת יכולים.
אבל כגיימר? בא לי לבכות מרוב אושר ששיקוץ שכזה קיים, ועוד משגשג, ואפילו עושה דאבל-דאון על האסטרטגיה הזאת (:
אולי בשלב מסויים הם יגיעו למיצוי טכנולוגי כשיוכלו פשוט לסרוק ערים שלמות ולחסוך להם שנים של עבודה או שAI יוכל לעשות עבורם את רוב העבודה של הפרטים הקטנים או משהו כזה, ואז הם ישחררו הרבה יותר משחקים בדור, אבל כל עוד הפ באמת מעלים את הרמה ועובדים עכשיו כמעט עשור על כל משחק - אני רק יכול למחוא כפיים ולעודד את המשך הדרך הזאת. גם אם אקבל פחות משחקים בדור, אני מעדיף את ההשקעה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 15:44

תסתכל על הכותרת של הנושא - "נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות". כלומר כן, אני מדבר פה מצד של משקיעים, רווחים, מכירות וכו'. ברור שאני מת על הקונספט של לזרוק 1000 אנשים על פרוייקט שכזה. כלומר לא שזה איזה משחק אינדי מסוכן, RDR1 מכר יותר מכל משחק היילו או AC בהסטוריה, אבל עדין ככה לשים חברה שלמה על משחק אחד שהוא לא GTA זה סוג של סיכון. אבל מצד שני אני מתבאס שזה לא GTA חדש כי אם מה שאנחנו יודעים באמת נכון והם בעצם רק מתחילים לעבוד על GTA אחרי RDR2, אנחנו לא הולכים לראות GTA חדש בכיף 5-7 שנים להתחשב בעובדה שהם גם צריכים לפתח משחק GTA שלם וגם צריכים לבנות טכנולוגיה לדור הבא.

אבל מי יודע, אולי אני אשחק ב-RDR2 ואשכח את כל צרותי ואתפלל שיעשו RDR3 במקום GTA6 :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 29 אוקטובר 2018, 15:47

קודם כל אנחנו מדברים קצת באוויר.
איך אתה יודע שgta 6 לא נמצא בפיתוח מסוים? כי הם אמרו? אני גם הייתי גורם למשחק הבא שלי תמיד להשמע כאילו הוא הדבר הכי גדול שהיה כל עולמי לאורך עשור. אבל מי יודע? הוא אולי לא יצא שנה הבאה אבל יכול להיות שהוא כבר בשלבים מסוימים ועם צוות עבודה מסוים ויצא מוקדם ממה שאתה חושב.

אני גם חושב שאתה צריך לשאול את עצמך איך קורה שמשחק מוכר 50 מליון עותקים.
אני חושב, וזו כמובן דעתי אבל זה מהכרות עם אנשים, שהמון 'לא גיימרים' קונים את המשחק הזה.
יש לי הרבה חברים (בוא נכנה אותם 'שחקני פיפא') שקנו ps4 די סתם, מדליקים אותו פעם במפגש חברתי ביתי לכמה משחקי פיפא הנוכחי, ומעבר לזה הם יקנו תמיד את הgta החדש.
למה הם יקנו את הgta החדש? הרי תחשוב על זה, כל אותם 'שחקני פיפא' הם לא גיימרים מנוסים וgta הוא על הנייר משחק די גדול ומורכב עם המון מערכות, סיפור ארוך..
אז למה? כי זה *תמיד* המשחק הכי מרשים ברגע היציאה שלו. זה תמיד משחק שמפוצץ את הראש ואותם אנשים שקנו ps4 במאות דולרים ותכלס לא עושים איתו יותר מדי, אוהבים להדליק את הטלוויזיה המרשימה שלהם שהם לא עושים איתה יותר מדי, ולשחק בדבר הכל כך מרשים הזה.
ובשביל שgta ישאר המותג הזה, הוא משחק שחייב כל הזמן להציג קפיצה מרשימה כדי ש50 מליון אנשים שרבים מהם לא משחקים משחקי מחשב בכלל, ירצו לרוץ ולהתלהב ממנו.
gta הבא לא ימכור טריליונים אם יהיה לו סיפור יותר טוב או מכניקות יותר מוצלחות, אף שחקן פיפא שאולי עשה כמה משימות בודדות לא יגיד לחבר שלו שהוא חייב לשחק במשחק הזה שהסיפור שלו זה הסנדק של המודרני, אלא הוא ימכור רק אם הוא יהיה משוגע ומטורף וכל מי שנוגע בו יגיד אוטומטית 'וואו, לא חשבתי שזה אפשרי. אחי, אוכל אותך כריש תן לו אגרוף'. ככה זה כשאתה מכוון כל כך גבוה במכירות.

rdr 2 זו נישה שונה לגמרי, וזה מורגש בכל שנייה בו. זה משחק כבד, איטי, רציני שלחלוטין מכוון לגיימרים ב200% אחוז.
ואתה צריך את אותם גיימרים, ולכן זה גם משחק שבו בניית דמויות, סיפור וכתיבה ונמצאים במרכז ולפני היכולת לראות פיצוצים ממש יפים שלא האמנת שתראה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 16:03

הם טוענים בראיונות שכל החברה בתוך RDR2 וש-GTA6 לא בפיתוח כרגע, משם מגיע כל הציטוט הזה של "מזל שאנחנו לא עושים כרגע GTA כי אין לי מושג איך נתמודד עם השמאל והימין הקיצוני בארה"ב כיום". כמובן שאני כל הזמן הייתי בטוח שRDR2 זה הפיתוח "צד" שלהם עם אולי 300-400 עובדים עליו ואולי כמות גדולה יותר לקראת היציאה כדי לעזור אבל רוב החברה עובדת על GTA. הראיונות שעכשיו מתרחשים לקראת היציאה של RDR2 די סותרים את זה. אז יכול להיות שהם משקרים ואז כל השיחה פה מיותרת כי כל נקודת המבטח שלי מבוססת על הראיונות האחרונים שלהם, כלומר שרוקסטאר שמה את כל יהבה ב-RDR2. אם תדפדף קצת לאחור בויכוחים שלי עם חבר'ה פה על מה יצא לפס4 ומה לפס5, תראה שאמרתי שבנוגע ל-GTA6 שאו שרוב החברה עליו עוד מ-2013 והוא יצא בסוף הדור הזה בזמן ש-RDR2 הוא פרוייקט של 300-400 אנשים, או שהם לא נוגעים ב-GTA6 עד ש-RDR2 יוצא כי לעבוד על משחק דור הבא 5-6 שנים לפני שיוצא בכלל הדור הבה זה מגוחך. הראיונות מצביעים על האפשרות השניה, שהם לא נגעו ב-GTA6 עד היום.

אז אם נצא בהנחה הזאת, שהם רק מתחילים עבודה על GTA6 ולכן כנראה שלא נראה אותו עד צפונית מ-2023. ברור ש-GTA6 יכל לתת קפיצה מרשימה בדור הזה, היה מעבר דור למען השם. אז אולי ה-CPU לא מטורף, אבל הכמות זיכרון אינסופית והGPU הוא קפיצה דורית מלאה מהדור הקודם. אז מה עושה את הדור הזה כל כך מיוחד שלא מגיע לו GTA6? שהוא לא ירשים אנשים מספיק? באמת לא ברור לי הטיעון הזה. ביחוד ש-GTA5 יצא על אותה קונסולה כומ GTA4 וגם GTA SA יצא לאותה קונסולה כמו GTA3 ו-VC. כלומר אנשים קונים את GTA על בסיס מספר המשתמשים שיש לקונסולה (הרי הוא כל כך מיינסטרים שבערך כולם קונים אותו) והם לגמרי מצפים לאקשן, טרוף בעיר פתוחה וטכנולוגיה ואין שום סיבה שהפס4 לא תספק להם את זה. דווקא המשחקים הכי פחות מרשימים טכנולוגית כי הם יצאו על סף הדור הבא והיו משחקים שקדמו להם באותו דור שבאופן יחסי היו מרשימים בהרבה (GTA5 ו-SA), דווקא הם הכי מצליחים בסדרה בכל קונסולה.

אבל גם אתה וגם אני יודעים את הסיבה האמיתית ש-GTAV מכר פי 5 מ-GTA4 ופי 3+ מ-SA - אונליין. אם יש דבר אחד שיותר כיף מלעשות בלגן בעיר פתוחה זה לעשות בלגן בעיר פתוחה עם חברים ולעשות את הבלגן הזה לאנשים זרים. אם GTAV היה משחק סינגל בלבד, הוא לא היה מוכר 50 מליון. אז GTA6 על בסיס משתמשים של 150 מליון + פורט בדור הבא ואונליין הרבה יותר מפותח? אולי מצב BATTLE ROYAL? די נו, ברור שזה 100 מליון יחידות שוב.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 29 אוקטובר 2018, 20:17

GTA V מכר מספר פסיכי של עותקים בגלל שהוא יצא לשתי דורות של קונסולות (ול-PC), בגלל שלאונליין שלו יש חתיכת זנב ארוך ובגלל שרוקסטאר עשו כמה תרגילים כדי לשמור על קצב מכירות גם אחרי תקופות השיא (למשל - לשחרר מבצעים שכוללים, בנוסף לעותק של המשחק, הרבה מאוד כסף ווירטואלי למצב האונליין. יש לא מעט שחקנים שקנו את המשחק פעם שנייה ושלישית במבצעים האלה פשוט כי זו היתה הדרך הכי זולה לקנות כסף לאונליין).

מצב האונליין, אגב, הוא עוד נקודה בה רוקסטאר השקיעה בה לא מעט משאבים בשנים האחרונות. זה לא שיצא GTA V ואז כל החברה עבדה על RDR 2 עד היום. האונליין הזה הוא שירות שמתעדכן תמידית בתכנים חדשים שדורשים תחזוקה פנימית וודאי מעסיקים צוות לא קטן ברוקסטאר בעבודה שוטפת (וגם מכניסים לחברה כמות מטורפת של כסף).

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 29 אוקטובר 2018, 20:29

וזה גם המקום להגיד שלפחות מראיונות רוקסטאר מתייחסת לרכיב האונליין של RDR2 באותה רצינות בדיוק- זה לא יהיה מצב מולטי one and done אלא במילותיהם,live service שכל הזמן יתעדכן וישתכלל,אני מניח שהמודל יהיה יותר קרוב ל-GTA Online וכנראה כבר יגלוש למחוזות של דסטני ודומיו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 אוקטובר 2018, 20:38

erezronen כתב:GTA V מכר מספר פסיכי של עותקים בגלל שהוא יצא לשתי דורות של קונסולות (ול-PC), בגלל שלאונליין שלו יש חתיכת זנב ארוך ובגלל שרוקסטאר עשו כמה תרגילים כדי לשמור על קצב מכירות גם אחרי תקופות השיא (למשל - לשחרר מבצעים שכוללים, בנוסף לעותק של המשחק, הרבה מאוד כסף ווירטואלי למצב האונליין. יש לא מעט שחקנים שקנו את המשחק פעם שנייה ושלישית במבצעים האלה פשוט כי זו היתה הדרך הכי זולה לקנות כסף לאונליין).

מצב האונליין, אגב, הוא עוד נקודה בה רוקסטאר השקיעה בה לא מעט משאבים בשנים האחרונות. זה לא שיצא GTA V ואז כל החברה עבדה על RDR 2 עד היום. האונליין הזה הוא שירות שמתעדכן תמידית בתכנים חדשים שדורשים תחזוקה פנימית וודאי מעסיקים צוות לא קטן ברוקסטאר בעבודה שוטפת (וגם מכניסים לחברה כמות מטורפת של כסף).

בתור מישהו ששחק לא מעט באונליין, הוא כבר בן 3.5 שנים ב-PC ועד היום כולל את כל הבאגים והבעיות השהיו בו ב-2015 (נכון ללפני חודש וקצת). התוכן החדש שכל הזמן מתווסף הוא נורא נחמד אבל אם תאסוף יחדיו את כל התוכן שהתווסף ל-GTAV באונליין אני לא בטוח שהוא שווה אפילו להרחבה הכי בסיסית של משחק בתשלום. אין שם מסות אדמה חדשות, אין שינויים בשום צורה במה עצמה, אין יותר מדי שינויי איזון (לפחות נראים לעין). רוב התוכן הוא עוד ועוד משימות שרובן חסרות כל תוכן מעבר לאולי קצת דיבוב דרך הטלפון של למאר או כל אחת מהדמויות הזוטרות במשחק. מעבר להייסטים ל-4 שחקנים שהם הוסיפו לפני שלוש שנים ועוד כמה עדכונים מאוד ספציפים, הרוב זה כלי רכב ונשקים שונים שהם ברובם מודיפיקציות של דברים שקיימים במשחק. בקיצור, התחזוקה של האונליין הזה היא פרומיל מלבנות GTA חדש. מן הסתם היא שואבת כמות מסויימת של כוח אדם, אבל אני בספק אם יש לכוח אדם הזה השפעה אמיתית על יכולת ההפקה הכללית של רוקסטאר. אני לא אתפלא אם עובדים על GTA אונליין כמה עשרות אנשים שזה כמובן לא מעט בסטנדרטים של בית פיתוח קטן אבל רוקסטאר היא חברה שכוללת מעל ל-2000 עובדים כך שהם טיפה בים.

בנוגע למכירות, על פי ה-UK המכירות של GTA5 היו גבוהות פי 4 משל RDR2 עוד לפני שיצא לזה או לזה מצב אונליין. אין ספק שרוב המכירות של GTA5 נבעו מהמצב אונליין בזנב הארוך המטורף שהיה לו (ועדין יש לו) אבל אני בספק כמה מהכירות הללו נובעות מקבוצה קטנה של שחקני GTA שממשיכים לקנות עותקים בשביל באנדלים של כסף כרישים.

פייג', אני בטוח שיהיה ל-RDR2 אחלה מולטי אבל אני לא חושב שלהיות על סוס עם חברים במערב הפרוע מגיע לשבריר המשיכה שיש למשחק GTA אונליין עם מטוסים, טילים, פיצוצים, מכוניות ושאר הירקות אצל המיינסטרים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 אוקטובר 2018, 01:23

רק רוצה לציין ש UK הוכיחו כבר יותר מפעם אחת השנה שהם כבר לא ״סימולציה לארה״ב״ כמו שהיה נהוג לחשוב לרוב. בהחלט ייתכן שהמשחק ממש יתפוצץ בשאר העולם. לא שהמספרים ב UK גרועים או משהו, הם עדיין מספרים חלומיים לכל משחק שהוא לא GTA. רק אומר שיכול להיות שנופתע מאוד מהמכירות בארה״ב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוקטובר 2018, 12:36

הסוויטץ׳ עברה רשמית את הגיימקיוב, 22.86 מליון יחידות. הפס4 הגיעה ל-86.1 מליון יחידות שנשלחו.

למי שהיה ספק שהסוויטצ' מחליפה את ה-3DS, היא מכרה ברבעון הזה 640K יחידות ותוכנה ב-3.32 מליון יחידות. לעומתה הסוויטצ' מכרה 3.19 מליון יחידות ותוכנה 24.17 מליון. כלומר כן, ה-3DS היא קונסולת דור הקודם והסוויטצ' לגמרי החליפה אותה.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 30 אוקטובר 2018, 14:34

מעולה,עכשיו רק נשאר לנינטנדו לרכז את כל מאמצי הפיתוח צד א' שלהם (וגם שיתופי פעולה כמו עם Mercury Steam) בסוויץ',והם יוכלו לשמור על זרימה טובה של משחקים לשנים הקרובות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוקטובר 2018, 16:34

Uncle Pey'j כתב:מעולה,עכשיו רק נשאר לנינטנדו לרכז את כל מאמצי הפיתוח צד א' שלהם (וגם שיתופי פעולה כמו עם Mercury Steam) בסוויץ',והם יוכלו לשמור על זרימה טובה של משחקים לשנים הקרובות.

אני חושב שזה כבר קורה, יש ל3ds בכלל משחקים מוכרזים מעבר לפורטים של משחקים ישנים? אם הפוקימון קאמפני עושה עכשיו רק משחקי סוויטצ׳ (כולל town) אז אני די בטוח שאפשר להגיד ש99% מהכוח פיתוח של נינטנדו הוא על הסוויטצ׳.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 אוקטובר 2018, 16:47

מונסטר האנטר מכר 10.9 מליון יחידות. סטים ספיי טוען שהמשחק מכר 5-10 מליון יחידות בסטים (חתיכת טווח) כך שאם זה נכון, לפחות חצי מבסיס המשתמשים של המשחק במחשב.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 אוקטובר 2018, 17:07

וואו איזו הצלחה מדהימה למונסטר האנטר על ה PC.

הפס4 מכרה מדהים אגב, לא הדגשת את זה מספיק קיאו P:

סוני העלו את התחזיות שלהם בעקבות המכירות, הרווחים עלו ב 60 אחוז (!) בהשוואה לשנה שעברה, גם התוכנה עלתה משמעותית ובקיצור, סוני עושה המוווון כסף. בתכלס? הפס4 זו הקונסולה הכי מצליחה שלהם אי פעם אם מודדים את הערך שהכי חשוב לחברה שזה אשכרה הכסף, לדעתי להשוות נטו מספרים זה לא רציני, הרי אם סוני היתה רוצה הם היו כבר ב 100 מיליון לפני חצי שנה או משהו אבל כל היופי זה שהם מוכרים ככה טוב ללא הורדת מחיר בכלל. בקיצור הפס4 היא חתיכת תופעה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 30 אוקטובר 2018, 17:15

וואו. אמרתי לכם שהמספרים של ארה״ב יכולים להפתיע ולמרות ש RDR2 עשה אחלה מספרים ב UK, זה עדיין לא מדד. רוקסטאר כבר הוציאה PR GLOAT על RDR2, הצלחה מדהימה:

Rockstar Games® is proud to announce that the critically acclaimed Red Dead Redemption 2 has achieved the single-biggest opening weekend in the history of entertainment*. With over $725 million in worldwide retail sell-through during its first three days, Red Dead Redemption 2 is the second-highest grossing entertainment launch of all time next to Rockstar Games' previously released title, Grand Theft Auto V, which achieved over $1 billion in retail sell-through in three days.*

יאפ, אחרי GTA5 הוא הביא את ההכנסה הכי טובה אי פעם למוצר בידורי. מדהים!

עוד סטטיסטיקות:

Red Dead Redemption 2's list of initial benchmarks include:

Biggest opening weekend in retail sell-through across all entertainment releases;
Second biggest launch (three days) in retail sell-through across all entertainment releases;
Biggest entertainment launch of 2018;
Most pre-ordered full game ever on PlayStation Network;
Biggest day one full game sales ever on PlayStation Network;
Biggest first three days full game sales ever on PlayStation Network.

מאוד שמח בשביל רוקסטאר ו RDR2, בתכלס מגיע להם לקבל כזה תגמול אחרי ההשקעה המטורפת שנתנו שם. מקווה שהרגליים יהיו ארוכות ארוכות :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 82 אורחים