נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 11 אפריל 2021, 20:39

לא שיחקתי ברימאסטר, לא קניתי אותו וכבר סיימתי אותו אז אין לי מה לחזור. אני משחק במיילס מורלס.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 11 אפריל 2021, 21:13

למי שמוכן לסבול קצת דיוויד ג'אפי,הוא מתחיל עוד רגע סטרים עם הבמאי של DG ו-Golden Abyss ג'ף רוס,הם ידברו בעיקר על המאמר של שרייר ואני מניח שיחשפו עוד כמה דברים על המצב בסוני בנד ובסוני.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אפריל 2021, 12:45

Uncle Pey'j כתב:למי שמוכן לסבול קצת דיוויד ג'אפי,הוא מתחיל עוד רגע סטרים עם הבמאי של DG ו-Golden Abyss ג'ף רוס,הם ידברו בעיקר על המאמר של שרייר ואני מניח שיחשפו עוד כמה דברים על המצב בסוני בנד ובסוני.

אני מסוגל לסבול את דיוויד ג'אפי, אפילו מחבב אותו כשהוא לא מנסה להיות יוטיובר בן 19, אבל 4 שעות ו-8 דק' זה יותר מדי בשבילי :)

עריכה:
אה, מדברים על זה כבר בדקה 11 :)

ו-20 דק' פנימה ספויילר ענק ל-TLOU2 אבל לצערי כבר ידעתי אותו בגלל play watch listen.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 12 אפריל 2021, 13:20

הוא צייץ מאז משהו על זה:

אישית, אני דווקא שמח שלא יהיה DG2... יש לי את הראשון בחינם כרגע בספרייה כחלק מלהיטי הפלוס האלה, והוא עוד עובד ב-60 פריימים, ואני לא ממש רוצה לשחק בו. אם היה משחק של 8-10 שעות הייתי טס עליו, אבל פחות בא לי להכנס לעולם פתוח ארוך שהקונצנזוס עליו הוא שהוא 7.5 כזה, גם אם היו כאלה שאמרו שהוא יותר טוב מהציונים שלו, זה "מחייב" מדי. אולי כשלא יהיה לי במה לשחק אנסה אותו אבל קשה לי להאמין שהוא מצדיק המשך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 12 אפריל 2021, 13:43

כן, אני שומע את זה ברקע בעבודה והוא פחות או יותר מתחמק מכל השאלות כי הוא עדין תחת NDA.

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 12 אפריל 2021, 21:35

Laskin כתב:
אישית, אני דווקא שמח שלא יהיה DG2... יש לי את הראשון בחינם כרגע בספרייה כחלק מלהיטי הפלוס האלה, והוא עוד עובד ב-60 פריימים, ואני לא ממש רוצה לשחק בו. אם היה משחק של 8-10 שעות הייתי טס עליו, אבל פחות בא לי להכנס לעולם פתוח ארוך שהקונצנזוס עליו הוא שהוא 7.5 כזה, גם אם היו כאלה שאמרו שהוא יותר טוב מהציונים שלו, זה "מחייב" מדי. אולי כשלא יהיה לי במה לשחק אנסה אותו אבל קשה לי להאמין שהוא מצדיק המשך.

לדעתי הוא הרבה יותר מצדיק המשך מהרבה משחקי עולם פתוח אחרים (תוריד את כל ההיפ הראשוני של הורייזון ותראה שהמשחק זוכה תהרבה תגובות דומות למשל), הוא הראה הרבה פוטנציאל.
הרבה אנשים (ואני בתוכם) ממש אהבו אותו ומה שקורה פה זה שוב הסיפור של the order, משחק ראשון עם פוטנציאל גדול שלא ממומש כי מישהו בסוני סופר אפונים ולא את התמונה הגדולה, הרי סוני צריכה הרבה יותר פרנצייז כדי להילחם במיקרוסופט אז מה ההיגיון להרוג את אלו שהקהל אוהב?
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אפריל 2021, 10:43

אני לא משוכנע כל כך שהקהל ממש אהב אותו, אני רואה מלא FAN ART וקוספליי של הורייזון, שם יצרו עולם ממש מעניין ומקורי, עיצובים מיוחדים ואוייבים מגניבים מאוד, DG הוא סופר גנרי בעולם שלו, בדמויות ובעיצוב שלהן ולכן אין הרבה התלהבות סביבו, בנוסך לכך שהוא באמת לא קיבל ציונים בשמיים, בלשון המעטה. אם היו מבטלים את הורייזון 2 זה היה מאוד משונה לי, הוא אחת ההצלחות הכי גדולות של סוני בדור הזה, ובהפרש עצום המשחק הכי טוב של גרילה, סטודיו שתמיד היה באז סביבו, בניגוד לבנד שנעלמה מתחום הAAA בקונסולות הנייחות איזה 15 שנה. ואתה יודע, זה לא אומר שהם ממש "הרגו" את הפרנצ'ייז, רק שזה לא יהיה המשחק הבא של הסטודיו... אם הייתי צריך להמר אז הם בהחלט יחזרו אליו בהמשך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 11:11

כמישהו שמסתכל מהצד, שני המשחקים נראים לי גנרים באותה מידה. הורייזן האמת נראה לי הרבה יותר גנרי, כמו משחק שיצא ממכונת auto generate של יוביסופט, אבל יש לו סגנון אומנותי מעניין אז זה נותן לו אקסטרה נקודות. האמת שעוד בערך שבועיים יהיה לי את שניהם על הפס5 ואני כנראה לא אטרח לשחק בזה או בזה, אבל אני חייב להודות שיש יותר סיכוי שאני אנסה את DG לפני הורייזן.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אפריל 2021, 11:41

משחק אחד בעולם שלנו, פוסט אפוקליפטי עם זומבים שנראים כמו... זומבים, שאתה הורג עם אקדחים, רובים ורימונים שונים. יש גם אופנוע. מלבד האופנוע יש בערך 500 משחקים כאלה.
השני בעולם שלנו בעתיד הרחוק מאוד, כשמכונות השתלטו והאוייבים הם פאקינג רובו-דינוזאורים... שאתה הורג עם חבל שקושר אותם לאדמה, חץ וקשת, מקל מיוחד ורוגטקה. יש גם דינוזאורים שאפשר לרכב עליהם. אין כמעט משחקים כאלה.

איך לעזאזל הראשון נראה לך פחות גנרי מהשני?! הייחודיות היחידה של DG היא הHORDES של מלא זומבים.
וברור שהמבנה היוביסופטי מאוס, אבל זה קיים בשניהם.

בכל אופן זה לא עניין של טעם אישי לגבי משחקים שלא שיחקת, הטיעון הוא מנקודת המבט של סוני... ברור שהורייזון יקבל המשך, פחות ברור לגבי DG.

אגב, היום יהיה המשך אצל ג'פי עם ה-יוצר של DG והמוביל של הסטודיו במשך שנים, עד שפרש לא מזמן מהתעשייה:

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 12:21

חוץ מזה שאני לא חושב שיש משחק עולם פתוח אחד מבוסס עדרים של זומבים חוץ מאשר DG. כשמתעלמים מהסגנון האומנותי, הורייזן מביא ווייבים של כל משחק יוביסופט אי פעם וזה מביא לי אפס רצון לשחק בו. DG לפחות נראה מהנה בצורה כלשהי עם העדרים של הזומבים והווייבים של ה"בני האנרכיה פוגש את TLOU". אבל אני לא הולך להגן פה על DG, שניהם נראים משחקי וניל לא מעניינים במיוחד ובדיוק כמו שיש לי את DG כבר חודשיים+ על הכונן של הפס5 ואני לא נוגע בו (אפילו יש פאטצ' 60FPS), כך כנראה יקרה גם עם הורייזן כשהוא יגיע בחינם עוד שבועיים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אפריל 2021, 13:31

STATE OF DECAY למשל, DYING LIGHT, DEAD ISLAND... אבל סבבה :)
אני לא טוען שאין כלום ייחודי בDG, לדעתי האופנוע זה הקטע שלו יותר מההורד-בעולם-פתוח, אבל רק אומר שהורייזון הרבה יותר מיוחד ממנו, בזכות העולם, הנשקים והאוייבים (לפחות הרובוטים, בני האדם גנריים לחלוטין).

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 13 אפריל 2021, 15:37

כמי ששיחק בשני המשחקים, כמה שעות בתוך הורייזון אחרי שיורד הוואו הראשוני של הקונספט שהם יצרו שם אתה מגלה שמדובר במשחק עולם פתוח גנרי לחלוטין. dg לעומת זאת מתחיל בינוני ואז אתה נחשף לעולם, לעלילב שמתחילה להיפתח לך ולשיוט האינסופי עם האופנוע שממש מכניס אותך לזן. דווקא להורד פחות התחברתי ועשיתי רק את אלה שהיו מחוייבים במשחק כדי להתקדם בעלילה.
דרך אגב, אם תשים לב שכל הביקורות שמהללות את הורייזון מתפעלות מהעולם והסביבה הסינמטית, אין ספק בכלל שמדובר בקונספט אמנטתי מדהים, אבל מלבד זה אין במשחק הזה כלום. ואם תשחק בשניהם אתה גם תבין על מה מדובר.
נערך לאחרונה על ידי Baba Yaga ב 13 אפריל 2021, 15:41, נערך פעם 1 בסך הכל.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 15:39

לא היה לי אפילו מושג שDEAD ISLAND עולם פתוח :)

בכל מקרה, הורייזן תמיד נראה לי גנרי מאוד. אולי אומנותית הוא לא, אבל הוא נראה כמו משחק יוביסופט קלאסי. כל פעם שאני שומע משהו עליו זה רק דוחה אותי יותר ממנו. אני יודע שאתה המעריץ מספר אחת שלו פה בפורום, אבל באמת שנראה לי שאין להורייזן יותר מדי מה להציע לי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אפריל 2021, 16:17

אני לא חושב שאפשר להגדיר אותי מעריץ שלו בשום צורה, אני כן חושב שלא צריך לזלזל בו לפני שמנסים.
ולמרות שברור שהוא דומה במבנה העולם הפתוח שלו ל״משחקי יוביסופט״ בקטע של משימות צד לא משהו ופתיחת המפה על ידי מגדלים (אם כי גם כאן בהורייזון עדיין הדרך הכי מקורית לעשות את זה) - ה-minute to minute גיימפליי ממש לא דומה למשחקי יוביסופט, והעולם המגוון והאוייבים המקוריים יותר ממפצים על כך שהוא לא מקורי במבנה שלו, בלשון המעטה.
ברור לי שאתה כנראה לא תסכים איתי גם אחרי שתנסה, זה לא פיצה עבורך בRDR2, כנראה שאצלי העולם עצמו פשוט משחק תפקיד גדול יותר, וכנראה הסיבה שאני לא ממהר לנסות את DG. בעולם פתוח ממש חשוב לי שאהנה פשוט להסתובב בו. זה מוסיף המון... ואחת הסיבות שאני רוצה שנוטי דוג כבר תצא מהעולם המדכא והחשוך של TLOU! די כבר, תנו לי משהו צבעוני יותר... יש קטעים כאלה גם בTLOU כמובן והם מדהימים אבל אני רוצה שזה יהיה ה-80% של המשחק הבא שלהם, כדי לאזן קצת :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אפריל 2021, 16:52

מה כל כך מדהים בעולם של הורייזן?
המנוע הגרפי שלו יפה ופלטת הצבעים צבעונית, אבל זה לא שיש בעולם דברים מעניינים למצוא/לעשות, וזה גם לא שיש איזה עיצוב יפה במיוחד מעבר לצד הטכני.

הבעיה האמיתית של הורייזן היא הכתיבה והרפטטיביות. הכתיבה שלו נוראית ממש, גם אם זה סיפור שבבסיס יכל להיות מעניין - הביצוע מזעזע.
והרפטטיביות... בסדר, קרבות מול רובו-דינוזאורים זה מגניב, אבל יש איזה שישה סוגים בסך הכל במשחק של כמה עשרות שעות. בסוף זה משחק שאחרי שלוש שעות כבר מפסיק להפתיע ולחדש, הקרבות לא הופכים למעניינים יותר, העולם מת (מלבד קבוצות של אויבים כל כמה מטרים), והסיפור לא מחזיק מים או עניין בגלל הכתיבה שלו.

זה משחק שנהנתי ממנו למדי במשך כשלוש שעות, ואז השתעממתי לגמרי ב10 הבאות עד שהיה לי את האומץ פשוט למחוק אותו ולא לנסות שוב.

עם זאת אני אגיד שמבלי נסיון איתו DG נראה לי משעמם אפילו יותר. כלומר בהורייזן יש איזה פוטנציאל מתחת לשעמומון שהוא, כן אסתכל על הורייזן 2 ואם הוא ישפר את הבעיות שהיו לי גם ארכוש אותו.
DG? פחות...

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 13 אפריל 2021, 17:29

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 אפריל 2021, 17:40

Stick כתב:מה כל כך מדהים בעולם של הורייזן?
המנוע הגרפי שלו יפה ופלטת הצבעים צבעונית, אבל זה לא שיש בעולם דברים מעניינים למצוא/לעשות, וזה גם לא שיש איזה עיצוב יפה במיוחד מעבר לצד הטכני.

הבעיה האמיתית של הורייזן היא הכתיבה והרפטטיביות. הכתיבה שלו נוראית ממש, גם אם זה סיפור שבבסיס יכל להיות מעניין - הביצוע מזעזע.
והרפטטיביות... בסדר, קרבות מול רובו-דינוזאורים זה מגניב, אבל יש איזה שישה סוגים בסך הכל במשחק של כמה עשרות שעות. בסוף זה משחק שאחרי שלוש שעות כבר מפסיק להפתיע ולחדש, הקרבות לא הופכים למעניינים יותר, העולם מת (מלבד קבוצות של אויבים כל כמה מטרים), והסיפור לא מחזיק מים או עניין בגלל הכתיבה שלו.

זה משחק שנהנתי ממנו למדי במשך כשלוש שעות, ואז השתעממתי לגמרי ב10 הבאות עד שהיה לי את האומץ פשוט למחוק אותו ולא לנסות שוב.

עם זאת אני אגיד שמבלי נסיון איתו DG נראה לי משעמם אפילו יותר. כלומר בהורייזן יש איזה פוטנציאל מתחת לשעמומון שהוא, כן אסתכל על הורייזן 2 ואם הוא ישפר את הבעיות שהיו לי גם ארכוש אותו.
DG? פחות...

איך שישה סוגים של רובוזאורים? יותר בכיוון של עשרים פלוס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 18:33

איזה עדכון פס5 משמים :/

לאסקין, מי יודע, אני כנראה אשאיר את הורייזן על הSSD ומתישהו, כשישעמם לי, אני אולי אפעיל אותו ואראה מה הולך שם. אם סטיק צודק וחווים הכל ב-3 שעות הראשונות אז בכלל :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אפריל 2021, 18:35

הכוונה במהות ולא בכאלו עם ניואנסים שונים.
אבל כן, שישה הייתה הגזמה פרועה.. אולי יש עשרה סוגים שונים באמת.
בכל מקרה אישית הקרבות הרגישו לי רפטטיביים, וגם כשהוצג סוג חדש של אויב עדיין לא מאוד נהנתי ממערכת הקרב.
אבל אני לוקח חזרה את הטענה על כל כך מעט סוגי אויבים, בכל זאת עברו כמעט 4 שנים מאז ששיחקתי :).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אפריל 2021, 18:42

ב-3 שעות עושים את הפרולוג וטיפה מתחילים לחקור את האיזור הראשון, ויש רק חץ וקשת ומקל... הוא מגזים לגמרי, אבל זו דעתו וסבבה :)

מה שכן אני מסכים לגמרי שהכתיבה זה החלק שהכי צריך להשתפר, זה החסרון הכי גדול שלו, סייד קווסטים לא מעניינים... צריך עלילה מעניינת, משחק טוב יותר וטקסטים משובחים כדי שזה יהיה משחק של 9+. וכמובן לרענן את הנוסחה המיושנת של הדור הקודם, להפסיק עם היוביסופטיות הזו.
אבל גם בגלל שהסיידקווסטים לא מעניינים זה כן הופך את זה ממשחק של 40 שעות למשחק של 15 שעות מקסימום. וככזה הוא עדיין שווה ריצה מהירה היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 18:49

אני דווקא שמעתי שהחלק הכי חלש בהורייזן היה העיצוב קווסטים והטרוורסיה המוגבלת.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 13 אפריל 2021, 19:14

ב3 שעות הראשונות (שאחרי הפרולוג מן הסתם.. אני לא מדבר על השעה הראשונה כשאילוי ילדה) אתה מספיק ללמוד את הבסיס של מערכת הקרב, את התנועה, את היכולת לביית מכונות, אתה מסיים את המעורה הראשונה ומטפס על מגדל-ג'ירפה אחד.
אז כן, לא ראית את הסקינים של החול ושל הג'ונגל עדיין, לא ראית את כל סוגי האויבים או הנשקים, ולא ראית את כל המערות או קטעים הפלטפורמינג שמעוצבים טיפה אחרת אחד מהשני.

אבל כן ראית את המהות של הכל. לא סיימתי את המשחק, אבל עד איפה שהגעתי ולפי הזכרון שלי - הגיימפלי לא מתפתח עד כדי כך שיש איזה משהו בהמשך ששווה לראות מעבר למה שכבר ראית, כנ"ל על עיצוב העולם או השלבים הסגורים יותר.
אם הכתיבה הייתה טובה אז זה כנראה היה מחזיק הכל וגורם למינימום הגיוון הזה לעבוד בתוך סיפור שאתה נהנה לקדם. אם העולם היה מעניין אז אולי המינימום גיוון הזה היה מספיק כדי להמשיך ולגלות.

אבל כשה'מטרה' של המשחק, או בעצם מה שאתה מקבל ממנו זה את המינימום גיוון הזה וניואנסים על גבי המערכות שאת כולן כבר ראית... אותי אישית זה לא תפס.
כשהגיימפלי לופ ברמה הזו ומתפתח בקצב כה איטי הוא חייב להיות מנת הצד, כשלידו המהות של המשחק. לא להפך.
משחקי AC עובדים עלי כי כחובב היסטוריה העולם מאוד מעניין אותי ושואב אותי, אני מאוד נהנה לגלות אותו, הגיימפלי הוא בצד.
הוויצ'ר 3 הוא אחד ממשחקי הדור שלי כי הסיפורים בו היו מרתקים ונהנתי להשתתף בהם, לצד עולם שנהנתי להמשיך לגלות. הגיימפלי היה משני לחלוטין.
בהורייזן הגיימפלי הוא העיקר, ולדעתי האישית הוא היה בינוני במקרה הטוב. אותי זה לא תפס.

אגב זו גם הייתה הבעיה שלי עם GOT, שם משום מה הסטינג ההיסטורי לא מספיק תפס אותי (כמו גם בACV האחרון).
אבל אגיד שGOT הוא משחק הרבה יותר טוב לדעתי מהורייזן. כלומר הוא סובל בדיוק מאותה בעיה שציינתי, אבל בבסיס כל המערכות האלו - גיימפלי סיפור ועולם, בינוניות +. כלומר טובות מהורייזן.
נערך לאחרונה על ידי Stick ב 13 אפריל 2021, 19:20, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 19:17

אחרי 200 שעות ב-BOTW, קצת קשה לי עם משחקי עולם פתוח מוגבלים שכאלה. או יותר נכון, להנות ממשחקים שהעולם הוא הפיצ'ר העיקרי. נניח ב-GOW העולם והתנועה של הדמות מוגבלים מאוד אבל זאת לא המהות של המשחק. בהורייזן נראה לי שהעולם הוא לגמרי המהות של המשחק כי נשמע שכל השאר.. meh?

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 אפריל 2021, 19:18

קיאו אני מזועזע קלות שאתה מעדיף לשחק את הורייזון על הפס5 ולא על הפיסי,יש לך איזה RTX2070 לא? גרסאת הפיסי עדיפה משמעותית.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אפריל 2021, 19:30

Uncle Pey'j כתב:קיאו אני מזועזע קלות שאתה מעדיף לשחק את הורייזון על הפס5 ולא על הפיסי,יש לך איזה RTX2070 לא? גרסאת הפיסי עדיפה משמעותית.

יש לי 2080RTX :idea:

אני לא מעדיף לשחק את המשחק על הפס5, הוא בפאקינג 30FPS. מה אני? איכר? אבל אני לא ממש מעוניין במשחק אז אין לי שום תוכנית לקנות אותו אבל עוד שבועיים סוני מחלקת אותו חינם לפס5. אז מה שיקרה הוא שאם אי פעם אני אשחק בו, זה יקרה כי הוא כבר ישב לי על הכונן של הפס5 ואיכשהו אני אתפתה להפעילו אותו בזמן דפדוף בספריה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 105 אורחים