נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2020, 09:58

בעולם של היום להנמיך ציפיות יוצר swipe לכיוון הלא נכון, זה גם עובד עם קונסולות P:

בכל אופן, מקווה שבקרוב נקבל קצת הייפ אמיתי מסוני כי עד עכשיו הם מנהלים די רע את כל הדבר הזה. אני עדיין בשוק שהם לא הראו אפילו הדגמה טכנית אחת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מרץ 2020, 10:06

ה״סווייפ״ עובד גם הפוך, לדעתי.

אני ממש מקווה שזה בגלל שהם רוצים לעשות תצוגה מקיפה שכוללת גיימפליי וזה עדיין לא מוכן... משחקים זה כל מה שמעניין אותי, דמו טכני לא, כי זה סוגשל שקר בפני עצמו ^_^

אני גם משוכנע שהם מקשיבים לתגובות שיש עכשיו וזה יגרום להם להפציץ עוד יותר, או לפחות להשתדל יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2020, 10:15

דמו טכני זה סוג של שקר אני מסכים אבל כל עוד הוא רץ בזמן אמת מהחומרה כמו מה שמייקרסופט עשתה עם הלבלייד 2 אז זה כשר ויש לזה אפקט מסויים בקרב הקהל הרחב לפחות. מה שחשוב זה להדגיש שזה דמו טכני ולא כמו מה שקרה עם קילזון 2 שאשכרה התחזה לגיימפליי.

בכל אופן אני חייב להודות שלמרות הגישה השלילית שלי אני כן מתרגש מהדור הבא ואפילו מהפס5 עצמה למרות שיצאה חלשה יותר כצפוי, ברור לי ללא ספק שהאקס חזקה יותר וברור שהפס5 תהיה קשה יותר לפיתוח אבל זה מרגיש שהבלעדיים יוציאו ממנה משהו מיוחד. אולי זה רק אימג׳ שיש לי בראש אבל היא מרגישה קצת יותר אקזוטית ומיוחדת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 11:13

Laskin כתב:לא נדב, הסיבה שימשיכו עם הצללה ותאורה ״רגילה״ היא שבזמן שהמחשבים יוכלו להתמודד עם כל RT שתזרוק עליהם ב-2023, למרות שהם סופר מורכבים - הקונסולות הבסיסיות לדעתי לא, והן עדיין יחזיקו את פיתוח המשחקים של הדור הבא מאחור מהבחינה הזו. אני באמת לא חושב שיהיה להן מספיק כח RT מעבר להשתקפויות והצללות עבור משחקים מהדור הנכחי. בטח שגירס 5 יכול לקבל RT, וגם בטח GoT, וTLOU וGOW, אבל אני ממש בספק אם GOW2 או 3 יקבלו RT ״רציני״. כנ״ל GTA6. משחקים פשוטים יותר כן.

אתה כותב שהביצועים של הXSX יהיו שווים בערך ל-3070, אבל מבחינת RT? אם יהיה לנו מזל הם יהיו כמו 2080 או אפילו 2070.
זו דעתי, כי AMD עושה את זה לראשונה ואני בספק גדול מאוד אם הם כבר ישתוו לסדרה 3000.
אני משוכנע בזה בעיקר בגלל שאנחנו לא שומעים יותר מדי מAMD על נושא הRT. רק שזה יהיה שם. ולדעתי זה אומר בסיסי, ראשוני ומינימלי ביותר, ובסבירות מסויימת פחות טוב ממה שיש לכרטיסים הנכחיים.

לגבי הבחור מRAD - ברור שהם עובדים על משחק, ובסבירות גבוהה משחק השקה או חלון השקה.

ושוב, מה קשור הכוח של הקונסולות? יש להן חומרת RT, אז הן יכולות לעשות RT. זה אומר שמשחקים ינצלו את זה, נניח לצל ולצל בלבד כי הן חלשות, עדין בעלים של 1070GTX לא יוכל להריץ את הצל הזה ואף מפתחת לא הולכת לפתח מערכת צל יעודית לבעלי 1070GTX ב2023 אז המשחק לא ירוץ על 1070GTX. עד מתי אתה חושב צריך לתמוך בכרטיסי מסך מ-2016? למה שמפתח ב2024 יגביל את עצמו בגלל איזה איזה מישהו עם מחשב בן 8? מפתחים ב2024 יהיו מוגבלים על ידי דבר אחד, הקונסולות. מאחר ושתי הקונסולות מריצות RT, חומרת RT תהיה המינימום.

רק תחשוב מה זה כרטיס בן 8 היום, כרטיס מ2012. אתה יודע לכמה אנשים יש כרטיס מסך ב8 שנים על פי סקר החומרה של סטים? פחות מ2% וזה אחרי דור שאפילו לא דרש ממך כמעט כלל לשדרג. אז אתה ברצינות חושב שמפתחים לא ידרשו כמינימום ליבות RT ב-2024 בגלל 2% מתוך שחקני הPC, הפלטפורמה הכי פחות מוכרת מהשלוש? די נו.

אגב, בנוגע לכוח של הrt בקונסולות, אתה תראה שם דברים יותר מרשימים מה2080RTx, תצטט אותי על זה :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מרץ 2020, 11:28

יותר סביר להניח שאם יעשו לצל בלבד אז לא יהיה צל פשוט במשחק, ולא שהמשחק לא יעבוד בכלל. אבל סביר עוד יותר שיזרקו צל רגיל בלי הרבה השקעה, כי לא נראה לי שזה דורש המון השקעה. הרי כבר יש תאורה רגילה... אתה גם שוב שוכח (?) את הסוויץ׳ או סוויץ׳ 2 שיהיה עד אז, ושנינו יודעים שלא יהיה לו RT, אז משחקי צד ג׳ ברובם המכריע למעט הקצה של הקצה של הAAA ימשיכו לכל אורך הדור לדעתי לעשות גם וגם ואתה יכול לצטט אותי על זה גם כן.
לגבי כח הRT זו ״התערבות״ שנראה את התוצאות שלה עוד שנייה. אתה חושב שיהיו לקונסולות יכולות RT טובות יותר מזה של הסדרה הנכחית? מדבר על כח RT נטו...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 11:51

אתה כל כך טועה :)

RT זה כלי, לא אפקט. מפתחים הולכים לבנות מערכות שלמות במנועים שמבוססות על rt. להגיד ״אז פשוט יכבו את זה״ זה כמו להגיד ״אז שיכבו את השיידרים״. בלי rt מנועים פשוט לא יעבדו, זאת אבן יסוד חדשה בכרטיסי מסך. אפשר להשתמש בrt כדי לעשות קונוסי ראות לai של האוייבים, לחשב אקוסטיקה של סאונד, לעשות פיסיקה, לבדוק hit detection ועוד המון דברים. אתה לא תראה משחקים עושים ״צל rt״ וזהו, אתה תראה אותם מפזרים עשרות משימות לליבות rt. לא סתם 4A אמרו שהם זונחים ענפים שלמים בקוד שלהם ומחליפים אותם בrt.

בנוגע לסוויטצ׳, בהצלחה למפתחות, יש הפרש מעבד בין הxsx לסוויטצ׳ של בערך פי 25. ממש בהצלחה להן. כרגע זה לא קל לעשות פורט סוויטצ׳, אלוהים יודע מה יהיה ב2023 למרות שאני משער שאז נהיה כבר על סך הקונסולה הבאה של נינטנדו שתהיה חזקה מהפס4 ובתקווה עם מעבד לפחות איפשהו בין הפס4 לxsx.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 מרץ 2020, 12:02

אם לא היו כל את השמועות וההצהרות לפני, אם שתי הקונסולות היו אם אותו TF כמו של הפס5 אז כולם היה צוהלים ולא מאמינים. למיקרוסופט יש כיסים עמוקים יותר ורצון לפיצוי-יתר עקב הדור הנוכחי אז הם השקיעו עוד יותר.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2020, 12:07

כן, בעיקרון מסכים עם קאז. בסופו של יום ביחס לציפיות אי אפשר להתלונן על מה שקיבלנו פה, גם אני בתור בעל פס5 מבואס טיפה רק בגלל שסוני תצא עם קונסולה חלשה יותר מהתחרות למרות שתצא במקביל אליה אבל בפני עצמו הפס5 נשמע מצויין ואין ממש סיבה להתלונן, בסוף מישהו חייב להפסיד במירוץ הזה אבל כל עוד הוא באמת נתן מאמץ והשקיע אז הכל בסדר.

כל הכבוד למייקרוסופט ולסוני.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מרץ 2020, 12:19

ושוב, סוויץ׳ 2, או איך שלא יקראו לבאה שלהם - יש לך ספק שלא יהיה בה בכלל RT? מעכשיו אני מהמר שלא יהיה.
וכן, להדליק בUE4 או 5 את הצל הרגיל זה כן ״כלי״, ולמרות שאני ממש לא מבין בזה, בטח לא כמוך - אין לי ספק שלא כולם הולכים לעבור לRT בבלעדיות בכלים שלהם, זה אומר שהם לא יפתחו כלום לנינטנדו, בין היתר.
ואתה עוד מדבר איתי על עוד 3 שנים מהיום... אתה חי בסרט לדעתי.

ושוב שואל - הרי שנינו מסכימים שכנראה ביצועי הRT של סדרה 3000 יהיו הרבה יותר טובים משל סדרה 2000, אתה חושב שAMD יתקרבו לשם בצ׳יפ של הפס5? אני בספק גדול. מאוד. תרשום: יהיה RT “מלא״ רק במשחקים פשוטים יחסית, או מורכבים ביחס לדור הנכחי. לא למשחקי הקצה של הדור הבא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 14:34

Kazz כתב:אם לא היו כל את השמועות וההצהרות לפני, אם שתי הקונסולות היו אם אותו TF כמו של הפס5 אז כולם היה צוהלים ולא מאמינים. למיקרוסופט יש כיסים עמוקים יותר ורצון לפיצוי-יתר עקב הדור הנוכחי אז הם השקיעו עוד יותר.

אני לגמרי מסכים. אם לא היינו יודעים כלום על הדור הבא ואז הייתה מגיעה הכרזה של 10TF של RDNA2 (שזה לפחות 15TF של הפס4, אם לא יותר מזה), תמיכה חומרתית ב-ray tracing, מעבד סופר מודרני ופאקינג NVMe יותר מהיר מ-99% ממחשבי הגיימינג היום, המוח שלנו היה נמס על הרצפה. כמעט כל אחד ואחד מהפרטים הללו נשמע רק לפני 12 חודשים כמו פנטזיה גמורה.

וכשחקן PC, כל הדברים הללו הולכים לגרום לקפיצה אדירה בשוק ה-PC. דרישות מינימום של חומרה עם RT יגרום למפתחים להתפרע עם RT, הדרישות ל-SSD יגרמו לזה שסופסוף יהיה לנו שימוש לכל ה-SSD ההזויים שהולכים לצאת בשנים הקרובות (כנראה נחצה את ה-20GB/s עד 2022) ומעבדים חזקים מרובי ליבות יהיו סופסוף טובים לגיימינג. כלומר איזה יופי, אני לא קונה מחשב גיימינג כדי לשחק ב-4K 144fps, אני קונה אותו כי אני רוצה להיות על הקצה המדמם ואני תקוע עם משחקי PS4 בגרפיקה יפה יותר כבר פאקינג עשור.

Laskin כתב:ושוב, סוויץ׳ 2, או איך שלא יקראו לבאה שלהם - יש לך ספק שלא יהיה בה בכלל RT? מעכשיו אני מהמר שלא יהיה.
וכן, להדליק בUE4 או 5 את הצל הרגיל זה כן ״כלי״, ולמרות שאני ממש לא מבין בזה, בטח לא כמוך - אין לי ספק שלא כולם הולכים לעבור לRT בבלעדיות בכלים שלהם, זה אומר שהם לא יפתחו כלום לנינטנדו, בין היתר.

ושוב שואל - הרי שנינו מסכימים שכנראה ביצועי הRT של סדרה 3000 יהיו הרבה יותר טובים משל סדרה 2000, אתה חושב שAMD יתקרבו לשם בצ׳יפ של הפס5? אני בספק גדול. מאוד. תרשום: יהיה RT “מלא״ רק במשחקים פשוטים יחסית, או מורכבים ביחס לדור הנכחי. לא למשחקי הקצה של הדור הבא.

אבל למה אתה חוזר ל-RT מלא? גם הפס6 תתקשה להתמודד עם RT מלא. לא דברתי בשום שלב על RT מלא ואתה ממשיך להעלות את זה. תשכח מ-RT מלא, זה לא קשור לנושא השיחה.

כמו שאמרתי, RT הולך להיות כלי מאוד גדול בערכת הפיתוח של מפתחים. הם הולכים להשתמש בזה בכל מקום ובכמויות אדירות. תראה את קונטרול, הם משתמשים ב-RT ל-5 דברים שונים וזה עוד משחק שבכלל לא נבנה עם RT במחשבה והם גילו שיש דבר כזה RT בכרטיסי מסך רק שנה לשיגור. מנועים הולכים להכתב סביב RT, כבר עכשיו המנוע של 4A עובר מודיפיקציות והופך למסתמך על RT כך שעובדתית משחק מטרו הבא או מה ש-4A לא יעשו יחייב כרטיס מסך עם RT. וכן, עוד שלוש שנים יהיו משחקים שידרשו RT ועוד 4-5 שנים לא יהיו כמעט בכלל משחקים שלא ידרשו RT. תזכור את מה שאני אומר, גם תצטט אותי על זה, ב-2024 רוב משחקי ה-AAA יחייבו כרטיס מסך עם RT כדרישות מינימום. ואני מזכיר לך שב-2024 לדרוש כרטיס מסך בן 4-6 שזה הסטנדרט כבר היום ממילא.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 מרץ 2020, 16:30

מספיק כבר עם הדיבור על משחקים תקועים. זה הדור שקיבלת את החידוש הכי גדול שאפשר לחשוב עליו: VR ושלטים 1:1.

מה כבר יעשה SSD? מינימום טעינה וחיסול פופ-אין, ושימוש בLOD הכי גבוה שיש? אני מקווה שלפחות הדור הזה יביא בשורה של 60FPS לכל משחקי הקונסולות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 17:35

Kazz כתב:מספיק כבר עם הדיבור על משחקים תקועים. זה הדור שקיבלת את החידוש הכי גדול שאפשר לחשוב עליו: VR ושלטים 1:1.

מה כבר יעשה SSD? מינימום טעינה וחיסול פופ-אין, ושימוש בLOD הכי גבוה שיש? אני מקווה שלפחות הדור הזה יביא בשורה של 60FPS לכל משחקי הקונסולות.

יש לי vr, האמת ששחקתי השבוע איזה 4 שעות, אבל זה לא מבושל וזה צעד הצידה ולא ממש סטנדרט בתעשיה, גם אין משחקי AAA או אפילו משחקי AA חוץ מאלכס.

הSSD והמעבד הם מהפכה שלא הייתה בגימינג מאז ה360 ב2005 ואני אעיז ואגיד שזה הרבה יותר גדול גם מדור ה360 והפס3, יותר דומה למעבר מהפס1 לפס2 ואני לא מדבר רק על גרפיקה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 מרץ 2020, 18:31

אז חובת ההוכחה על המפתחים להראות שזה חיוני ליותר משיפורים גרפיים ו QoL.

VR זה דרך חדשה לגמרי לחשוב על כל אלמנט בעיצוב משחקים ועם אמצעי שליטה שמאפשר הפרדה בין הידיים לראש. זה לא מספיק מרעיש בשבילך? לא דיברת על סטנדרט אלא על אותם משחקים בשינוי אדרת. VR זה ממש לא כך.

בערך כל המשחקים שאוקולוס מימנו הם משחקים במינימום AA. המשחקים של אינסומניק, אסגרד, lone echo. שלא נדבר על סקיירים ופולאאוט. ומשחק של דום. משחק של וולפנשטיין. ו boneworks ועוד שלל אחרים.

כאילו, כל משחקי ה AAA שאתה מבכה שלא קיימים ב VR הם אותם משחקים שאתה מכנה כמורכבים כמו לפני 10 שנים רק עם גרפיקה יותר טובה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 18:54

Kazz כתב:אז חובת ההוכחה על המפתחים להראות שזה חיוני ליותר משיפורים גרפיים ו QoL.

VR זה דרך חדשה לגמרי לחשוב על כל אלמנט בעיצוב משחקים ועם אמצעי שליטה שמאפשר הפרדה בין הידיים לראש. זה לא מספיק מרעיש בשבילך? לא דיברת על סטנדרט אלא על אותם משחקים בשינוי אדרת. VR זה ממש לא כך.

בערך כל המשחקים שאוקולוס מימנו הם משחקים במינימום AA. המשחקים של אינסומניק, אסגרד, lone echo. שלא נדבר על סקיירים ופולאאוט. ומשחק של דום. משחק של וולפנשטיין. ו boneworks ועוד שלל אחרים.

כאילו, כל משחקי ה AAA שאתה מבכה שלא קיימים ב VR הם אותם משחקים שאתה מכנה כמורכבים כמו לפני 10 שנים רק עם גרפיקה יותר טובה.

איזו קסדת VR יש לך? אוקולוס או VIVE?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 19:04

אני בדיסקורד עם ג'ון לינרמן מ-DF, בתגובה לשאלות על האם יש ל-XSX צ'יפ אודיו יעודי:
"We heard some killer 3D audio demos on XSX
Really convincing"

בנוגע לצ'יפ יחס לזה של סוני:
"Hard to say right now - it doesn't seem as insanely ambitious"

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2020, 19:18

לא הבנתי, הוא אומר על הצ׳יפ סאונד של סוני שהוא לא שאפתני במיוחד?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 מרץ 2020, 19:42

ההיפך. באקס בוקס לא נראה שזה שאפתני כמו בסוני
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2020, 19:45

אה כן צודק קראתי שוב. בכל אופן לא מתרגש מזה, אני מעדיף בכלל לשחק מהסאונד של הטלוויזיה אז בכלל זה לא רלוונטי אלי, אני אתבאס אם המשאבים שסוני השקיעה על זה באו על חשבון עוד כוח או משהו אחר שחשוב יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 20:25

אני חושב שRT באודיו זה מגניב, זה גם לא דורש יותר מדי משאבים. על פי מארק סרני זה צריך בערך מליון קרניים לפריים, זה כלום, כלומר 60 מליון קרניים בשניה אם המשחק רץ ב-60FPS. ה-2080RTX עושה 8 מליארד קרניים בשניה, זה פחות מ-1% מהליבות RT. תראה את הדמו הזה, הוא נעשה על ידי 4000 קרניים פר פריים, לא מליון וזה כבר די מגניב:

זה לא משהו שדורש מערכת סראונד או משהו כזה, מדובר בהד, כיוון נכון של צליל, איחור של צליל (למשל פיצוץ מקילומטר ישמע באיחור, כמו ברקים ורעמים), אקוסטיקה של חדרים, עמימות של צליל דרך קירות וכדומה. זה ממש מגניב, מוסיף הרבה לאיכות הצליל במשחק ולא דורש מאף אחד ציוד מיוחד, זה נועד לכולם. ועל גבי כל זה, העונש הביצועי הוא אפסי כשיש ליבות RT. והבונוס האמיתי הוא אפס עבודה למפתחים. המפתחים צריכים רק לעשות צליל של שוטגאן יורה, ה-RT כבר ידאג לאקוסטיקה, עיוות, הד וכדומה על פי תכונות פיסיקליות אמיתיות. כלומר מהנדס צליל לא צריך לשבת ולבנות אפקטים שונים לצלילים שונים בסביבות שונות. זה WIN WIN לכולם.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 20 מרץ 2020, 21:03

Laskin כתב:ושוב, סוויץ׳ 2, או איך שלא יקראו לבאה שלהם - יש לך ספק שלא יהיה בה בכלל RT? מעכשיו אני מהמר שלא יהיה.

למה שבסוויץ 2 לא יהיה rt?
הנוכחית מוכרת בכמויות גדולות ויורשת עדין לא קרובה
והחומרה העיקרית מבוססת על הנווידה

עם קונסולות דור הבא יריצו את רוב המשחקים ב4k
המטרה של נינטנדו צריכה להיות בערך רבע מהכוח להריץ הfhd
לנידת
ואולי הפעם לדחוף איזה כרטיס גרפי לדוק לשפר ביצועים שמחברים לטלוויזיה
בכל מקרה שיורדים לfhd ,גם יורדים באיכות rt
הרבה פחות קרנים
דרך אגב אני מעריך שגם חברות אחרות שמיצרות ציפי גרפיקה
למעבדי arm
יעבדו על rt חומרי ,זה אולי לא יצא בשנה הקרובה
אבל כניראה יצא בשנים הקרובות
כניראה גם אינטל חושבת על זה לציפים שלה
הציפים ob של אינטל עם אני לא טועה תומכים dx האחרון
בביצועים ירודים אומנם אבל עומדים בתקן
ככה שכניראה בעתיד יצאו עם ציפים בתמיכה מסוימת rt
הם לא ירצו להשאיר את amd עם יתרון בלעדיות
כי rt מעבר למשחקים משמש גם לעריכת סרטים
למעשה זה המקור שלו עוד הרבה לפני חומרה שעוזרת בזה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 20 מרץ 2020, 21:12

רגע, יש איזשהי הצהרה רשמית של Cerny שהPS5 *בפירוש* לא יתמוך בDolby Atmos או בDTS:X!? כי אם ככה into the trash it goes, אבל זה נשמע לי על גבול הבדיוני שהם לא יאמצו אף סטנדרט שכבר מוטמע בכל הרסיברים המודרניים (כולל אלו של סוני עצמם).

אל תבלבלו סטנדרט של סראונד עם PR בולשיט על צ'יפ אודיו תלת ממדי כי אלו שני דברים שונים. Positional audio וכל מיני שטיקים בשביל לגרום לאוזניות בינוניות או סאונד בר קדמי להישמע כמו 5.1 אמיתי זה משהו שכולם עושים כל הזמן, אבל בסופו של דבר זה פתרון אמולציה שלא מתקרב אפילו למערכת סראונד ביתי רגילה - בטח ובטח שלא מערכת אטמוס מכויילת עם רמקולים מהתקרה. זה כמו ההבדל בין סטנדרט HDR אמיתי ליענו HDR במשחק שנותן אפקט של Bloom.

יש לי במחשב דולבי אטמוס לאוזניות, ואת המקבילה של מיקרוסופט שנקראת Windows Sonic, וגם EAX של קריאייטיב במשחקים נתמכים, אבל "דולבי אטמוס לאוזניות" זה ממש לא אותו הדבר כמו "דולבי אטמוס".

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מרץ 2020, 22:53

DrKeo כתב:
Kazz כתב:אם לא היו כל את השמועות וההצהרות לפני, אם שתי הקונסולות היו אם אותו TF כמו של הפס5 אז כולם היה צוהלים ולא מאמינים. למיקרוסופט יש כיסים עמוקים יותר ורצון לפיצוי-יתר עקב הדור הנוכחי אז הם השקיעו עוד יותר.

אני לגמרי מסכים. אם לא היינו יודעים כלום על הדור הבא ואז הייתה מגיעה הכרזה של 10TF של RDNA2 (שזה לפחות 15TF של הפס4, אם לא יותר מזה), תמיכה חומרתית ב-ray tracing, מעבד סופר מודרני ופאקינג NVMe יותר מהיר מ-99% ממחשבי הגיימינג היום, המוח שלנו היה נמס על הרצפה. כמעט כל אחד ואחד מהפרטים הללו נשמע רק לפני 12 חודשים כמו פנטזיה גמורה.

וכשחקן PC, כל הדברים הללו הולכים לגרום לקפיצה אדירה בשוק ה-PC. דרישות מינימום של חומרה עם RT יגרום למפתחים להתפרע עם RT, הדרישות ל-SSD יגרמו לזה שסופסוף יהיה לנו שימוש לכל ה-SSD ההזויים שהולכים לצאת בשנים הקרובות (כנראה נחצה את ה-20GB/s עד 2022) ומעבדים חזקים מרובי ליבות יהיו סופסוף טובים לגיימינג. כלומר איזה יופי, אני לא קונה מחשב גיימינג כדי לשחק ב-4K 144fps, אני קונה אותו כי אני רוצה להיות על הקצה המדמם ואני תקוע עם משחקי PS4 בגרפיקה יפה יותר כבר פאקינג עשור.

אבל למה אתה חוזר ל-RT מלא? גם הפס6 תתקשה להתמודד עם RT מלא. לא דברתי בשום שלב על RT מלא ואתה ממשיך להעלות את זה. תשכח מ-RT מלא, זה לא קשור לנושא השיחה.

כמו שאמרתי, RT הולך להיות כלי מאוד גדול בערכת הפיתוח של מפתחים. הם הולכים להשתמש בזה בכל מקום ובכמויות אדירות. תראה את קונטרול, הם משתמשים ב-RT ל-5 דברים שונים וזה עוד משחק שבכלל לא נבנה עם RT במחשבה והם גילו שיש דבר כזה RT בכרטיסי מסך רק שנה לשיגור. מנועים הולכים להכתב סביב RT, כבר עכשיו המנוע של 4A עובר מודיפיקציות והופך למסתמך על RT כך שעובדתית משחק מטרו הבא או מה ש-4A לא יעשו יחייב כרטיס מסך עם RT. וכן, עוד שלוש שנים יהיו משחקים שידרשו RT ועוד 4-5 שנים לא יהיו כמעט בכלל משחקים שלא ידרשו RT. תזכור את מה שאני אומר, גם תצטט אותי על זה, ב-2024 רוב משחקי ה-AAA יחייבו כרטיס מסך עם RT כדרישות מינימום. ואני מזכיר לך שב-2024 לדרוש כרטיס מסך בן 4-6 שזה הסטנדרט כבר היום ממילא.

כשאני כותב "RT מלא" אני מתכוון לכמה וכמה אפקטים במקביל, למשל - כמו בקונטרול. אני לא אתפלא אם הXSX והPS5 לא יפעילו את קונטרול ברמה של ה2080. אז משחקים ממש מורכבים? אני חושב שאתה אופטימי מדי. תתכונן להתאכזב מיכולות הRT של הדור הבא, זה כל מה שאני אומר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2020, 23:30

היכולות rt של הדור הבא הן פחות הנושא, אני בטוח שהקונסולות יציגו יכולת דומה ל2080 ואפילו צפונה לו עם הזמן להתחשב בעובדה שהxsx מצליחה להריץ את מיינקראפט RTX אבל זה לא באמת משנה לנושא הספציפי הזה.

כמו הדוגמה עם אודיו rt, מליון קרניים לפריים, דבר כזה יקח בערך 1% מהליבות RT. אז אולי לעשות השתקפות זה סופר יקר ואפשר לעשות רק את זה בלבד, אבל דברים כמו צליל בRT אפשר לעשות בסיטונאות. אז תצפה שמנועים שנכתבים מאפס לחומרה עם ליבות RT לפזר את השימוש בהן לכל רוחב המנוע כי כמעט כל פעולה גרפית מרוויחה מזריקת קרניים. אז 2% ישמש למשהו אחד, 5% ישמשו למשהו אחר ובסוף גם יהיה צל בRT שיאכל איזה 80% מהכוח RT והוא יהיה האפקט הויזואלי הברור אבל מה שחשוב להבין הוא שRT הולך להיות שזור לכל רוחב המנועים של הדור הבא. כלומר לכבות צללים זה אפשרי,אבל לשנות את כל המנוע כדי שירוץ גם על המחשבים של ה2% לקוחות פוטנציאלים שלא קונים חומרה חדשה? זה לא יקרה.

——————————————————————————

ובנושא אחר, נראה שסוני הולכת למפתחות של משחקים שלא רצים טוב בbc על הפס5 ומבקשת מהן להכנס לקוד ולתקן דברים בכדי שיעבדו על הפס5 (מתוך הבלוג פלייסטיישן):
We’re expecting backward compatible titles will run at a boosted frequency on PS5 so that they can benefit from higher or more stable frame rates and potentially higher resolutions. We’re currently evaluating games on a title-by-title basis to spot any issues that need adjustment from the original software developers.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 מרץ 2020, 23:50

בטח שזה הנושא, כי מיינקראפט ברור שיעבוד... משחקי קצה לא, אז אתה מדבר איתי על המשחקים הכי מרשימים של 2023 - מפתחים ועוד איך הולכים לעשות גם וגם, בעיקר כי קונסולות הבסיס יחזיקו אותם מאחור. זו התחזית שלי. חפרנו מספיק, עכשיו נחכה ונראה מה היכולות של הכרטיסים בתחום הזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 מרץ 2020, 00:31

Laskin כתב:בטח שזה הנושא, כי מיינקראפט ברור שיעבוד... משחקי קצה לא, אז אתה מדבר איתי על המשחקים הכי מרשימים של 2023 - מפתחים ועוד איך הולכים לעשות גם וגם, בעיקר כי קונסולות הבסיס יחזיקו אותם מאחור. זו התחזית שלי. חפרנו מספיק, עכשיו נחכה ונראה מה היכולות של הכרטיסים בתחום הזה.

התיאשתי לאסקין, לא נראה לי שאתה מבין את הכוונה שלי אז אני אשלח אותך לקרא את ההודעות שלי שוב :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 92 אורחים