The Last Of Us - הדיון הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

Re: The Last Of Us - הדיון הרשמי

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 18 יולי 2013, 19:32

בלינג עזוב קייס לא קייס. זה לא מעניין, מבחינתך הדיסק תקול... מבחינתם הם לא צריכים לשבור את הראש עם לקוח שכל מה שהוא רוצה זה שיחליפו לו את הדיסק. אל תהיה אשכנזי :D
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 18 יולי 2013, 22:33

bling כתב:רונן,כן חלק מהמשחק זה גם סיורים והאווירה של העולם אבל אל תגזים יש מספיק קרבות ועימותים,הפייסינג שלו מלבד כמה חלקים קטנים מצויין,הוא לא אינטנסיבי לך? אולי אתה משחק על רמה יחסית קלה ועם עזרים,לי הוא היה אינטנסיבי מאוד.

אווירה, עלא כיפאק, אבל אל תגידו שהוא כל כך אינטנסיבי כי בין אזור מלחמה לאזור מלחמה, יש המון סיור. זה לא מפריע לי, נהניתי מאוד גם לסייר, זה אפילו חשוב לנוח בין קרב לקרב, אבל הוא לא כזה אינטנסיבי.

ולעתים די קרובות קולטים אותי באופן תמוה. חושך כמעט מוחלט, אויב נמצא עשרות מטרים ממני, עם הפנים לצד. איך קורה שהוא זיהה את מיקומי? זה קרה רבות. אפילו אחד קלט אותי מרחוק בין חריץ צר, ואפילו הביא פגיעה מדויקת. יש להם חושים ביוניים.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

Blue&Black
Trainee

הודעהעל ידי Blue&Black » 19 יולי 2013, 10:50

רונן כתב:אווירה, עלא כיפאק, אבל אל תגידו שהוא כל כך אינטנסיבי כי בין אזור מלחמה לאזור מלחמה, יש המון סיור. זה לא מפריע לי, נהניתי מאוד גם לסייר, זה אפילו חשוב לנוח בין קרב לקרב, אבל הוא לא כזה אינטנסיבי.

ולעתים די קרובות קולטים אותי באופן תמוה. חושך כמעט מוחלט, אויב נמצא עשרות מטרים ממני, עם הפנים לצד. איך קורה שהוא זיהה את מיקומי? זה קרה רבות. אפילו אחד קלט אותי מרחוק בין חריץ צר, ואפילו הביא פגיעה מדויקת. יש להם חושים ביוניים.

אם אתה מדבר על runners אז באמת מוזר שהוא קלט אותך מבעד למחסום אבל אם זה היה קליקר זה מבן לגמרי כי הם יותר רגישים לסאונד ואתה אמור להטות ממש בקלות את הסטיק כדי לנוע לידם
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 09:28

swiss-the-engine כתב:בלינג עזוב קייס לא קייס. זה לא מעניין, מבחינתך הדיסק תקול... מבחינתם הם לא צריכים לשבור את הראש עם לקוח שכל מה שהוא רוצה זה שיחליפו לו את הדיסק. אל תהיה אשכנזי :D

:D
נראה,היום אני מתכוון לנקות את המכשיר למרות שברור לי שהסיכוי קלוש,שבוע הבא ננסה להתעקש מול ישפאר כמו שאמרת,תכל׳ס משחקים אחרים עובדים סבבה,גם אם יש גמגומים לפעמים של חומרה ישנה הם שחיקים ואין איתם שום בעיה שמונעת ממך לשחק שעות רצוף,אין סיבה ש Tlou ירוץ בצורה כזו בזיונית.

רונן,אינטנסיבי זה לא אומר שכל שנייה במשחק חייבת להיות עם קליקר שקופץ לך על הראש,אז זה היה גרוע ועם פייסינג רע,הכוונה היא,לפחות ברמה הקשה שאין הרבה משאבים או עזרים מסוימים ככה שאתה כל הזמן בלחץ מאיפה יבוא האיום ומה תעשה,בעימותים עצמם בעיקר נגד בני האדם אבל גם בחלק מהיצורים.לי לפחות חלקם היו אינטנסיבים מאוד.
וכמו שאמרתי הזיהוי של האויבים הוגן לרוב ולא נתקלתי בבעיות חריגות,אולי כמו שאמרו לך לא היית מספיק בשקט ליד קליקר.
--------
ובחזרה לנושא,אתמול שוחרר NPD של חודש יוני(שזה בעיקרון מודד כמה משחקים נמכרו בשוק האמריקאי) וכצפוי Tlou במקום הראשון,טוב זה לא כל כך מפתיע כי לא היתה תחרות קשה ויתכן שעדיין מכר לא משהו לא?
אז זהו שהוא מכר כמו מטורף:

Callahan also put some context around Naughty Dog's hit, The Last of Us: “The Last of Us was the top selling game at retail in the month of June. To put this in context, it had the second highest first-month sales of a PS3 first-party game, after God of War 3 in March 2010. The Last of Us was also the third highest game to launch during the month of June since NPD began tracking sales in 1995.”

וואו האקסלוסיבי עם החודש הראשון הכי נמכר של הפס3 מלבד GOW3,זאת אומרת יותר מאנצ׳רטד 2,3,קילזון2,ראטצ׳אט וקלאנק וכו׳ :shock:
טירוף!
בנוסף ולא פחות מכך זה המשחק השלישי אי פעם עם חודש המכירות הטוב ביותר שהושק ביוני מאז ש NPD החלו לעקוב אחרי מכירות מ 1995.יש לי הרגשה שקיבלנו פרנצ׳ייז חדש :)
הלינק לדיווח וניתוח ה NPD (גם לנינטנדו היה חודש מעולה עם ה 3DS רונן):
http://www.gamesindustry.biz/articles/2013-07-18-nintendo-3ds-tops-systems-as-june-game-retail-sales-drop-15-percent-in-us-npd

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יולי 2013, 13:22

מכר קצת פחות ממיליון... לא מטורף במיוחד. לא רע BY ANY STRETCH אבל לא מטורף. זה פשוט יוני אז היסטורית אין תחרות מיוחדת בחודש הזה.

וGOW3 לא יצא במרץ בכלל?
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 13:53

swiss-the-engine כתב:מכר קצת פחות ממיליון... לא מטורף במיוחד. לא רע BY ANY STRETCH אבל לא מטורף. זה פשוט יוני אז היסטורית אין תחרות מיוחדת בחודש הזה.

וGOW3 לא יצא במרץ בכלל?

זה לא קשור למתי GOW3 יצא,הוא מכר יותר מכל המשחקים הבלעדיים של סוני חוץ מ GOW3 בלי קשר לתאריך היציאה שלהם.
הסטטיסטיקה של חודש יוני שהמשחק הזה הוא השלישי בכל הזמנים לא קשורה ל GOW3,זה נתון אחר שמרחיב על ההישג של TLOU :)

ואיך זה לא מטורף בדיוק סוויס,אנחנו מדברים פה על משחקים ממותגים מבוססים בהרבה שחלקם מכרו 6+ מליון עותקים שהמשחק הזה עבר או מכר באותו איזור (במקרה של GOW3),מותג חדש ובלעדי של סוני שיוצא בסוף הדור שמספק מספרים כאלו וככל הנראה גם יסיים באיזור 5-6 מליון עותקים לפחות זה לא מטורף בעיניך?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 19 יולי 2013, 17:06

לא כזה מרשים כי לא חסרים דוגמאות של משחקים כמו גירס או היילו שמכרו אותו דבר ואפילו יותר והם יצאו עם בסיס משתמשים שאולי מגיע לשליש של מה שיש היום. לא כזה מטורף כי זה מגיע מנוטי דוג ונוטי דוג זה קצת כמו בליזארד... אני מאמין שרוב הגיימרים יוצאים ישר מנקודת הנחה שאתה מקבל משחק בקאליבר רציני וזה לא משנה אם מציגים עולם חדש או עולם ישן.

כאילו זה לא נכון שאני עכשיו כותב "מרשים" כי התגובה שלי באה כתגובה אלייך כי אתה רשמת "מטורף" וזה פשוט לא מטורף. 2 מיליון אולי היה מטורף וגם בקשר לזה אני לא בטוח.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יולי 2013, 17:44

bling כתב:זה לא קשור למתי GOW3 יצא,הוא מכר יותר מכל המשחקים הבלעדיים של סוני חוץ מ GOW3 בלי קשר לתאריך היציאה שלהם.
הסטטיסטיקה של חודש יוני שהמשחק הזה הוא השלישי בכל הזמנים לא קשורה ל GOW3,זה נתון אחר שמרחיב על ההישג של TLOU :)

ואיך זה לא מטורף בדיוק סוויס,אנחנו מדברים פה על משחקים ממותגים מבוססים בהרבה שחלקם מכרו 6+ מליון עותקים שהמשחק הזה עבר או מכר באותו איזור (במקרה של GOW3),מותג חדש ובלעדי של סוני שיוצא בסוף הדור שמספק מספרים כאלו וככל הנראה גם יסיים באיזור 5-6 מליון עותקים לפחות זה לא מטורף בעיניך?

אני משער שסוויס אומר שלא צריך להשתגע כי משחקים כמו היילו, גירס, COD וכו' עושים פתיחות של מעל למליון. לא שזה מוריד משהו מזה שTLOU מכר מדהים ובטח נראה המשך עוד שנתיים על הפס4 :)
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 20 יולי 2013, 01:48

זה הכל יחסי.
הבלעדייים הטובים של סוני, להפך מאלו של מיקרוסופט - תמיד היו ידועים כאיכותים אך לא מכרו מליונים מהר כל כך... היילו כמובן הוא הסיסטם-סלר של ה-360, בערך כמו מריו, לסוני עד היום אין כזה. יש להם את הדגל של ההרפתקאות, את הדגל שלהם לשוטרים ולפלטפורמה, אבל אין להם מריו או היילו. גירס פנה לאותו קהל והיה מרשים במיוחד לתקופה שיצא והצליח מדהים. סוני פשוט לא הצליחה את זה אף פעם ברמה שהצדיקה את איכות המשחקים.
עכשיו, לTLOU לא היו ציפיות עד כדי כך גבוהות במכירות, הוא משחק מ-א-ו-ד בוגר וילדים לא מתחברים אליו, הוא איטי יותר, הרבה עלילה וסבלנות כשמתגנבים וכל זה... מה שכן, הביקורות נתנו את הפוש שהיה צריך כדי שגם אנשים שלא מתחברים לז'אנר בדרך כלל קנו אותו.
אז יחסית - המשחק בהחלט מכר בצורה מרשימה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יולי 2013, 17:55

Laskin כתב:זה הכל יחסי.
הבלעדייים הטובים של סוני, להפך מאלו של מיקרוסופט - תמיד היו ידועים כאיכותים אך לא מכרו מליונים מהר כל כך... היילו כמובן הוא הסיסטם-סלר של ה-360, בערך כמו מריו, לסוני עד היום אין כזה. יש להם את הדגל של ההרפתקאות, את הדגל שלהם לשוטרים ולפלטפורמה, אבל אין להם מריו או היילו. גירס פנה לאותו קהל והיה מרשים במיוחד לתקופה שיצא והצליח מדהים. סוני פשוט לא הצליחה את זה אף פעם ברמה שהצדיקה את איכות המשחקים.
עכשיו, לTLOU לא היו ציפיות עד כדי כך גבוהות במכירות, הוא משחק מ-א-ו-ד בוגר וילדים לא מתחברים אליו, הוא איטי יותר, הרבה עלילה וסבלנות כשמתגנבים וכל זה... מה שכן, הביקורות נתנו את הפוש שהיה צריך כדי שגם אנשים שלא מתחברים לז'אנר בדרך כלל קנו אותו.
אז יחסית - המשחק בהחלט מכר בצורה מרשימה.

האמת שיש להם כזה, GT, אבל בגלל שהשוק העיקרי שלו הוא הבאירופה אז במספרים של NPD הוא לא כזה מרשים. יותר מזה, GOW לא מוכר טוב כמו למשל אנצ'רטד כך שזה ממש מעניין לשמוע שGOW הוא בעצם סוג של מוכר בבום ואז לא מוכר יותר ואנצ'רטד למשל שמוכר לפעמים כמעט פי 2 מGOW כנראה מוכר לאט יותר. מעניין מה יהיה TLOU כי עם התחלה כזאת יש לו פוטנציאל להיות הכי מוכר של סוני אחרי GT.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 18:01

שמעו,אנחנו מדברים פה על משחק שמכר ב 3 שבועות בלבד מיליון יחידות בריטייל בארה"ב בלבד לא כולל מכירות דיגיטליות שבהם היה זמין מהיום הראשון (ככה שלמעשה הוא ההשקה הכי גדולה של סוני בדור הזה בארה"ב כולל GOW3),יותר מזה הוא המשחק עם הפתיחה הכי גדולה השנה בארה"ב כולל שמות כמו ביושוק וטומב ריידר שיצאו לך על מספר פלטפורמות ,והוא בלעדי,מותג חדש,שיוצא בסוף הדור כשכל השוק בתרדמת מטורפת- שימו לב כמה קונסולות נמכרו בחודש יוני:
1. 3DS - 225K
2. 360 - 140K
3. PS3 - 108K
4. DS - 54K
4. Wii - 53K
5. Wii U - 42K
6. Vita - 27K
7. Ouya - 13-19K (probably closer to 13K)
8. PSP - 8K
9. PSP Go - 34 (כן 34 אנשים,זו לא טעות)

מספרים עלובים,אז כן המשחק לא הזיז יחידה אחת של פס3 אבל לבוא לשוק שנמצא במצב כל כך מנומנם בסוף דור בחודש יוני המת ולספק מספרים כמו מותג מבוסס (גם אם לא בקאליבר של cod) באמצע הדור בחודש דצמבר זה להגדרתי מטורף,כי כל התנאים פה היו נגדו אבל מרוב שההתלהבות היתה כה גדולה בקרב המבקרים ולא פחות מזה,בקרב השחקנים (ברור לי שהרבה מזה זה מכירות מפה לאוזן של שחקנים נלהבים,התגובות בכל מקום שקוראים רשמים של אנשים אדירות-בעל ציון משתמשים של 9.1 במטהקריטיק,שזה נחשב למאוד גבוה) אז הוא הצליח להתעלות מעל כל זה.לדעתי יש פה סיפור הצלחה מדהים כשמסתכלים על כל התמונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 יולי 2013, 18:09

bling כתב:שמעו,אנחנו מדברים פה על משחק שמכר ב 3 שבועות בלבד מיליון יחידות בריטייל בארה"ב בלבד לא כולל מכירות דיגיטליות שבהם היה זמין מהיום הראשון (ככה שלמעשה הוא ההשקה הכי גדולה של סוני בדור הזה בארה"ב כולל GOW3),יותר מזה הוא המשחק עם הפתיחה הכי גדולה השנה בארה"ב כולל שמות כמו ביושוק וטומב ריידר שיצאו לך על מספר פלטפורמות ,והוא בלעדי,מותג חדש,שיוצא בסוף הדור כשכל השוק בתרדמת מטורפת- שימו לב כמה קונסולות נמכרו בחודש יוני:
1. 3DS - 225K
2. 360 - 140K
3. PS3 - 108K
4. DS - 54K
4. Wii - 53K
5. Wii U - 42K
6. Vita - 27K
7. Ouya - 13-19K (probably closer to 13K)
8. PSP - 8K
9. PSP Go - 34 (כן 34 אנשים,זו לא טעות)

מספרים עלובים,אז כן המשחק לא הזיז יחידה אחת של פס3 אבל לבוא לשוק שנמצא במצב כל כך מנומנם בסוף דור בחודש יוני המת ולספק מספרים כמו מותג מבוסס (גם אם לא בקאליבר של cod) באמצע הדור בחודש דצמבר זה להגדרתי מטורף,כי כל התנאים פה היו נגדו אבל מרוב שההתלהבות היתה כה גדולה בקרב המבקרים ולא פחות מזה,בקרב השחקנים (ברור לי שהרבה מזה זה מכירות מפה לאוזן של שחקנים נלהבים,התגובות בכל מקום שקוראים רשמים של אנשים אדירות-בעל ציון משתמשים של 9.1 במטהקריטיק,שזה נחשב למאוד גבוה) אז הוא הצליח להתעלות מעל כל זה.לדעתי יש פה סיפור הצלחה מדהים כשמסתכלים על כל התמונה.

אף אחד לא מזלזל במשחק, מספרים פשוט מעולים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 18:17

DrKeo כתב:אף אחד לא מזלזל במשחק, מספרים פשוט מעולים.

לא אמרתי שמזלזלים,זה יותר בתגובה ל SWISS שלא חושב שזה מרשים במיוחד או מטורף,אני חושב שזה כן מטורף כשמסתכלים על הקונטקסט המלא וכל המשתנים,כמובן שאם נסתכל על מספר בודד בלי הקשר אז היו סיפורי הצלחה מרשימים אף יותר בדור הזה.
ד"א בדיקה מהירה במטה קריטיק הראתה לי ש 9.1 זה לא רק ציון משתמשים מאוד גבוה כפי שניסחתי,ממה שראיתי ביחד עם מריו גלאקסי מדובר בציון המשתמשים הכי גבוה בדור הזה באופן כללי,כמובן שזה שטויות ולא מדעי או בא להצביע מה משחק יותר טוב,אלא רק שהוא קונצנזוס גדול מאוד גם בקרב הקהל וגם בקרב המבקרים וששני הגורמים הללו תרמו לו רבות למכירות.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 20 יולי 2013, 02:39

Blue&Black כתב:אם אתה מדבר על runners אז באמת מוזר שהוא קלט אותך מבעד למחסום אבל אם זה היה קליקר זה מבן לגמרי כי הם יותר רגישים לסאונד ואתה אמור להטות ממש בקלות את הסטיק כדי לנוע לידם

לא, אני מבין את המנגנון של המשחק. דיברתי על חיילים אנושיים.

גם הקליקרים זיהו אותי לעתים באופן תמוה, עם מינימום תנועה מצדי. כדי להמחיש את העליבות, אספר שזה קרה גם על משטח של שלג. שלג!

לעתים גם הייתה תחושה שהם רואים אותי, רצו לעברי בלי שזזתי.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 20:03

רונן כתב:לא, אני מבין את המנגנון של המשחק. דיברתי על חיילים אנושיים.

גם הקליקרים זיהו אותי לעתים באופן תמוה, עם מינימום תנועה מצדי. כדי להמחיש את העליבות, אספר שזה קרה גם על משטח של שלג. שלג!

לעתים גם הייתה תחושה שהם רואים אותי, רצו לעברי בלי שזזתי.

לא הבנתי מה הבעיה עם האנושיים,הם חיילי משחקי התגנבות סטנדרטיים,רואים אותך מצויין בקו ישר,ראייה מרחבית של עטלפים ככה שאפשר בכיף ללכת לך מהצד שלהם והם לא ישימו לב וכו׳
AI פונקציונאלי סטנדרטי+,לא יותר ולא פחות.
בקשר לקליקרים עוד פחות בעיה כשיש בודדים,אני יכול בכיף להתגנב לו עם לבנה ולחסל אותו כמו ג׳וק אפילו בלי לבזבז סכין :)
סכ״ה לא לעשות רעש ולגשת באיטיות וזהירות,לא מובן לי מדוע אתה מסתבך.

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 19 יולי 2013, 22:22

הבנתי. אז הכל מושלם.

בלינג, יש פה בעיות ברורות וציינתי אותן, שחור על גבי לבן.

חלק מהזמן זה עובד נהדר, וחלק מהזמן - לא. נדמה שאני לא היחיד שהתלונן שמיקומו הוסגר ללא סיבה נראית לעין. אפילו חבר שלי שצפה במשחק כשהיה אצלי, אמר שהמשחק קצת מרמה. אני לא מדמיין. לא צריך לגונן בכל מחיר על משחק, אהוב ככל שיהיה.

בכל אופן, סיימתי אותו אתמול. הסתיים במפתיע, אבל הסתיים נכון. גם המשחק די ארוך, שזה תמיד כיף :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 יולי 2013, 22:33

סליחה,אבל אני משתף מהחוויות והניסיון שלי,הסכמתי איתך שגם אצלי היו מקרים שלא הבנתי בדיוק מה קרה ואיך התגלתי אך יחד עם זאת ברוב המוחלט של המקרים בין שלל העימותים הרבים שהתנהלו במשחק,הדברים התנהלו בדיוק לפי הציפיות שלי ולי היה ברור למה התגלתי ומתי רואים או לא רואים אותי,מה בין זה ולגונן על המשחק בכל מחיר,זה הניסיון שלי עם הגיימפליי של המשחק.

ומצחיק שאתה סיימת את המשחק לפני,נראה לי שיש לי אותו איזה חודש לפניך,מברוק :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 יולי 2013, 22:41

מה גם שלא ראינו דעה כזאת רווחת בנוגע לכך ש''המשחק מרמה'', לא בביקורות, ולא כאן בת'רד.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

הודעהעל ידי רונן » 19 יולי 2013, 23:08

klayman, דווקא היו פה ושם עדויות כאלה בדיון הזה, וזה קרה בפועל מול עיניי ומול חבר שהיה עד. אני לא צריך לראות זאת בביקורות כדי להכיר בכך. ייתכן שהמבקרים חשבו שהסך השלם הוא נפלא ביחס לבעיות האלה שכנראה לא חשוב לציינם. זכותם. זה בהחלט משחק מעולה בסך הכול.

bling כתב:ומצחיק שאתה סיימת את המשחק לפני,נראה לי שיש לי אותו איזה חודש לפניך,מברוק :)

דווקא התקדמתי בו לאט יחסית :)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 19 יולי 2013, 23:28

כשמתאים, נאחזים בחוזקה בדעת המבקרים ודעותיהם של אחרים.
?

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 20 יולי 2013, 00:12

Klayman כתב:מה גם שלא ראינו דעה כזאת רווחת בנוגע לכך ש''המשחק מרמה'', לא בביקורות, ולא כאן בת'רד.

אני לא חושב שזה עניין של רמאות. המשחק לא מרמה, הוא פשוט לפעמים מחליט מה יהיה הקצב שלו בצורה מאוד בוטה, אפילו אם זה קצת שובר את מה שהיה קודם. יש קטעים שפשוט חייבים לשחק בצורה מאוד מסויימת (בעיקר קטעים שאי אפשר לעבור בהתגנבות אלא חייבים להתמודד עם כל האויבים Heads on). אני שם לב לזה כל הזמן. יש קרבות שאני ממש נהנה בהם ומרגיש שהכל פתוח מבחינת הדרכים שאני יכול להתמודד - ויש דרכים שהמשחק ממש דורש ממני להתנהג בצורה מאוד מסויימת, לפעמים בעזרת טריקים מאוד זולים (כמו אויבים שרואים אותך למרות שבמקרים זהים לפני כן לא הבחינו בי מאותו מרחק). בדרך כלל זה לא מוריד מהמשחק כי זה משהו שנעשה לשפר את הקצב שלו, אבל לפעמים זה נעשה בצורה מחופפת מדי, ששמים אליה לב, ואז זה קצת צורם. ככה מהנסיון שלי לפחות.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 יולי 2013, 01:36

לא שיחקתי בו, ככה שאין לי מושג באמת - אבל מהביקורות שקראתי, והרשמים של אנשים כאן, מעבר לרונן, לא זכור לי שהעלו ש''המשחק מרמה'' או שהוא סובל מחוסר עקביות. אבל באמת שאין לי מושג..
?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 20 יולי 2013, 10:09

bling כתב:
לא אמרתי שמזלזלים,זה יותר בתגובה ל SWISS שלא חושב שזה מרשים במיוחד או מטורף,אני חושב שזה כן מטורף כשמסתכלים על הקונטקסט המלא וכל המשתנים,כמובן שאם נסתכל על מספר בודד בלי הקשר אז היו סיפורי הצלחה מרשימים אף יותר בדור הזה.
ד"א בדיקה מהירה במטה קריטיק הראתה לי ש 9.1 זה לא רק ציון משתמשים מאוד גבוה כפי שניסחתי,ממה שראיתי ביחד עם מריו גלאקסי מדובר בציון המשתמשים הכי גבוה בדור הזה באופן כללי,כמובן שזה שטויות ולא מדעי או בא להצביע מה משחק יותר טוב,אלא רק שהוא קונצנזוס גדול מאוד גם בקרב הקהל וגם בקרב המבקרים וששני הגורמים הללו תרמו לו רבות למכירות.

למה אתה סתם אומר? התגובה שלי באה כי רשמת "מטורף"... אחר כך הגבתי לעוד תגובה שלך שבה השתמשת במילה "מרשים" ואני בטעות המשכתי עם זה ואז בסוף התגובה קלטתי שמשום מה אני משתמש במילה הזאת כי אתה השתמשת בה ושהכוונה שלי הייתה לגבי שימוש במילה "מטורף" כי זה ממש לא מטורף, אין פה מה להתווכח כשלא חסרים משחקים שהרביצו פתיחה כזאת בעבר (כלומר זה לא ממש יוצא מן הכלל), זה משחק של נוטי דוג (שהפכו לסוג של סמל לאיכות [קצת כמו בליזארד]) והמשחק יוצא עם בסיס משתמשים גדול פי 3 ממה שהיילו או קוד או גירס יצאו אליהם.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יולי 2013, 12:15

Klayman כתב:לא שיחקתי בו, ככה שאין לי מושג באמת - אבל מהביקורות שקראתי, והרשמים של אנשים כאן, מעבר לרונן, לא זכור לי שהעלו ש''המשחק מרמה'' או שהוא סובל מחוסר עקביות. אבל באמת שאין לי מושג..

כן, זה גם מה שאני שמעתי חוץ מאשר זה שהוא "מרמה" בזה שהאוייבים לא רואים את אלי כדי לא להרוס לך את החוויה של המשחק.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 יולי 2013, 12:21

erezronen כתב:
אני לא חושב שזה עניין של רמאות. המשחק לא מרמה, הוא פשוט לפעמים מחליט מה יהיה הקצב שלו בצורה מאוד בוטה, אפילו אם זה קצת שובר את מה שהיה קודם. יש קטעים שפשוט חייבים לשחק בצורה מאוד מסויימת (בעיקר קטעים שאי אפשר לעבור בהתגנבות אלא חייבים להתמודד עם כל האויבים Heads on). אני שם לב לזה כל הזמן. יש קרבות שאני ממש נהנה בהם ומרגיש שהכל פתוח מבחינת הדרכים שאני יכול להתמודד - ויש דרכים שהמשחק ממש דורש ממני להתנהג בצורה מאוד מסויימת, לפעמים בעזרת טריקים מאוד זולים (כמו אויבים שרואים אותך למרות שבמקרים זהים לפני כן לא הבחינו בי מאותו מרחק). בדרך כלל זה לא מוריד מהמשחק כי זה משהו שנעשה לשפר את הקצב שלו, אבל לפעמים זה נעשה בצורה מחופפת מדי, ששמים אליה לב, ואז זה קצת צורם. ככה מהנסיון שלי לפחות.

קראתי את הפוסט שלך ולא הצלחתי להבין למה אתה מתכוון,כמובן שיש איזורים שצריך לנקות,אבל לא הבנתי את ההבדלים בין הקרבות שהרגשת שהכל פתוח לעומת כאלו שלא ושהמשחק דורש ממך להתנהג בדרך מסוימת וכו' או טריקים זולים של אויבים שרואים אותך וכו',אפשר דוגמאות?
יכול להיות שבגלל ששיחקתי עם קטיעות כל הזמן ובצורות לא רצופות בגלל כל התקלות לא שמתי לב לדברים שאנשים ששיחקו רצוף שמו לב אליהם אבל זה משהו שאני שומע לראשונה פה ממך,זה לא חזר על עצמו בביקורות או ברשמים אחרים כמו שצויין.

swiss-the-engine כתב:למה אתה סתם אומר? התגובה שלי באה כי רשמת "מטורף"... אחר כך הגבתי לעוד תגובה שלך שבה השתמשת במילה "מרשים" ואני בטעות המשכתי עם זה ואז בסוף התגובה קלטתי שמשום מה אני משתמש במילה הזאת כי אתה השתמשת בה ושהכוונה שלי הייתה לגבי שימוש במילה "מטורף" כי זה ממש לא מטורף, אין פה מה להתווכח כשלא חסרים משחקים שהרביצו פתיחה כזאת בעבר (כלומר זה לא ממש יוצא מן הכלל), זה משחק של נוטי דוג (שהפכו לסוג של סמל לאיכות [קצת כמו בליזארד]) והמשחק יוצא עם בסיס משתמשים גדול פי 3 ממה שהיילו או קוד או גירס יצאו אליהם.

מצחיק שאתה אומר שאני סתם אומר,במקום לפרגן על המקרה הנדיר במונחי אינטרנט שמישהו בפורום מצטט מישהו אחר יחסית במדויק אתה מתלונן,הרי השתמשתי ב 2 הביטויים שלך,גם לא מרשים וגם לא מטורף,אשכרה הקפדתי לא לעוות את דבריך ואתה מתלונן :)
וסליחה SWISS אבל נראה לי שאתה מייחס יותר מדי חשיבות למותג כמו נוטי דוג,את המשחק הזה הולכים לקנות 6+ מליון איש,כל קהילת ההארדקורים באינטרנט שאכפת לה מקשקושים כאלו של מותגים מבחינת חברות זה בלחץ מאה אלף (כמובן שמותגים במשחקים מאוד חשובים לעומת זאת,אבל העיקר שיצא COD חדש,לא מעניין את רוב האנשים מי פתחה אותו) אנחנו לא בהוליווד פה וזה לא סרט חדש של בראד פיט,אתה חושב שלחבר שלי שרוצה ממני לשחק את המשחק כי הוא שמע עליו דברים טובים או ראה טריילר מרשים אכפת בכלל מי מפתח את זה?
הם רואים קונספט שמושך אותם או שומעים מילים ממש חמות שהם חייבים לשחק במשחק הזה וזהו,אל תפריז באימפקט של נוטי דוג עד כדי כך שזה יכול להבטיח להם מכירות כאלו.

ואם אתה עוקב אחרי דוחות NPD אז כל חודש יש סימון אדום עם מינוס גדול שממחיש עד כמה הירידה תלולה לעומת השנה שעברה ובכלל בתחום מכירות החומרה והמשחקים,אז מצחיק שאתה לוקח נסיבות שנגד המשחק,כמו העובדה שזה סוף דור וכל התעשייה ואחותה מתלוננים עד כמה השוק עייף,עד כמה המספרים צונחים,וחוששים האם באמת מדובר בעייפות מהקונסולות הנוכחיות או גרוע מכך עייפות משוק ה AAA עצמו וכו' והופך את הנסיבות הללו למשהו שבעדו,הגיוני.
ועל הדרך מתעלם מכך שמדובר בסוג של נס קטן,מותג חדש לגמרי שבונה את עצמו ככה,בתקופה שאף אחד לא מעז לקחת שום סיכון ומוציאים רק את המותגים הלעוסים והמוכרים שלהם,שמצליח ככה,שמע אין לי הרבה מה להוסיף מעבר,לא חושב שזה משהו מיוחד,סבבה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 90 אורחים