נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 01 פברואר 2022, 12:58

אנחנו חיים בטיימליין הכי הזוי...MS תקבל בעלות על כמה מהאייקונים היותר מוכרים של סוני וסוני תהיה הבעלים של המפתחת שהפכה את MS למה שהיא היום gaming wise,הא.
אין לי מה לומר על הרכישה של באנג'י,ראיתי אותה כאופציה,גם אם לא מאוד סבירה כי קיבלתי את הרושם שהעצמאות שלהם מאוד חשובה ללידרשיפ שם אחרי שהם נאבקו כל כך להשתחרר מ-MS עשור וקצת אחורה,אבל אני מניח שדברים משתנים והתעשייה משתנה.
אגב,שם נוסף ששמעתי שנזרק לאוויר זה Arrowhead,המפתחים של Helldivers.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 13:27

Laskin כתב:לפי המודעה שהבאת של אינסומניאק הם מגייסים פה כולה 5 עובדים לפרוייקט מולטי, שזה בהחלט כוח להיות מצב המולטי של ספיידי 2, אבל תכלס אינסומניאק האחרונים שאני דואג לגביהם כי אנחנו יודעים שיש להם 2 משחקים של כנראה 2023 ו-2024 ומה הם.
אפשר לנחש שהם במקביל עובדים גם על 2 משחקי VR לפחות, אופי אחד מהם מולטי בלבד…

אלה רק 5 מודעות דרושים מני רבות. אתה לא מגייס art directr למוד CO OP, אתה מגייס art director להובלת ה-ART בפרוייקט. מי יודע, אולי זה משחק נפרד לגמרי של ספיידרמן עם co op, אי אפשר לדעת. אבל עובדתית נוטידוג עמוק במולטי, אינסומניאק עמוק במולטי, סאקר פאנצ׳ עמוק במולטי, סוני כרגע הוציאה הכי הרבה כסף שהיא אי פעם הוציאה בשביל לקנות חברת GaaS וג׳ים ראיין אומר שיש להם תוכניות גדולות ל-GaaS בעתיד. תסיק מזה מה שתרצה :)
אפשר ללכת לאפשרות האופטימית ביותר ואפשר ללכת לאפשרות הגרועה ביותר. אני רק יודע שהסטודאיוים הכי גדולים של סוני שיודעים לעשות רק חוויות סינגל סינמטיות מבזבזים זמן וכוח אדם על משחקי אונליין.

Laskin כתב:לגבי נוטי דוג - הם עובדים על פאקשנס הרבה יותר זמן, זה היה אמור להיות מוד של TLOU2 ואנחנו לא יודעים אם ננטש לגמרי או עבר לאש קטנה תוך כדי פיתוח ומה בדיוק הלך שם, בכל אופן זה גדל למשהו מעבר למה שתוכנן

אז בעצם אתה אומר שלקראת הסוף פיתוח של TLOU2 ג׳ים ראיין קבל את סוני לידיים ואז, באורך פלא המשחק מולטי שלהם ״גדל למשהו מעבר למה שתוכנן״? אמממ, מעניין למה :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 15:43

DrKeo כתב:פיל ספנסר הביא חזון מאוד חזק לאקסבוקס, חזון לא מובן מאליו. לקחת את הקונסולה ופחות או יותר לזרוק אותה לפח, להגיד שמעכשיו אנחנו פלטפורמה ולא קונסולה וכמעט כל חומרה תריץ אותנו. בו בזמן לעשות הכל cross play ו-cross buy כך שאתה יכול לגשת להכל בכל מקום. ואז על גבי זה לעשות את xcloud ואת gamepass, הוא בעצם עשה מהפכה בעולם המשחקים והצליח איפה שכל המתחרים (שגם יש להם המון כסף) כמו אמזון או גוגל נכשלו. אתה לא יכול לזלזל בחזון הזה, כל חלק וחלק בחזון מתחבר יחד לפאזל שלם. ממהלכים שנראו כמעט הזויים לפני כמה שנים כמו קרוס buy, להוציא הכל day one במחשב ולהוציא הכל בחינם day one בגיימפס, משתלמים היום. נוצר eco system שבו כל חלק וחלק במנגנון של אקסבוקס מתכתב עם כל השאר. אם אתה חיי בארה״ב אתה יכול לשחק בהיילו במחשב, להמשך למטה בטלביזיה ואז לצאת לאוטובוס ולהמשיך לשחק בטלפון באוטובוס, הכל seemless. אני לא חושב שיש פה ספק שהיה לו חזון חזק.

ואני חושב שזה מה שקרה שם, שפיל הביא מנהיגות מבוססת גיימינג לאקסבוקס, נדלה ראה את זה ולאט לאט נתן לו עוד ועוד צ׳יפים. ב-2017 נדלה שדרג את פיל להיות בכיר במיקרוסופט מה שנתן לו את החופש להתחיל לעשות מהלכים גדולים יותר כמו לקנות אולפנים (ובאמת מ-2017 כל כמה חודשים מיקרוסופט קנו משהו). אולי לפיל יש היום ערימות של כסף לשפוך, אבל זה לא היה המצב לפני 3 שנים ופיל הביא למצב הזה שיש לו זכות לשפוך כספים. זה לא מקרה שבמשך 23 שנים מיקרוסופט משקיעה חצי כוח באקסבוקס, אבל פתאום כשפיל מביא חזון להשתלטות על עולם הבידור עם שירותי מנוי אז היא מוכנה לבזבז עשרות מליארדים. יש סיבה למה זה קרה. וגם המליארדים מבוזבזים בצורה שמחזקת את אקסבוקס. תראה את סטדיה או לונה, אקסבוקס יכלה בקלות להיות השיט הזה אם לא היו מוציאים את הכסף נכון.

אולי אני מחוץ ללופ אבל כמה אנשים באמת חיים ומשחקים ככה כמו שאתה מתאר פה בתסריט החזון הזה, מתחיל בהיילו במחשב, עובר לטלוויזיה ומשם בטלפון באוטובוס. זה אולי משהו שרואים בפרסומות של מייקרוסופט. הרוב עדיין דבקים במחשב או בבוקס כדי לשחק דבר כזה ולרוב הם בפלטפורמה אחת מביניהם.

עד כמה ה Xcloud כיום הוא דבר משמעותי? שוב אולי אני מנותק אבל מליונים רבים של אנשים באמת משחקים בפלטפורמת ענן ללא חומרה מקומית על כל מני פלטפורמות שונות ומשונות?

הגיימפאס זה באמת ענק, יכול להיות שזה לבד קנה עבורו את התהילה, כל שאר הדברים נראים לי פחות משמעותיים באקלים הנוכחי, אולי בעתיד יהיו.

בכל מקרה ברור שהניסיון של מייקרוסופט שמתפרש על פני עשורים עוזר להם להשקיע את הסכומי עתק האלה בשכל ולא בפרויקטים כושלים כמו סטדיה או לונה, מן הסתם הם יודעים הרבה יותר טוב את העבודה, אבל היתרון הגדול שלהם זה ניסיון עשיר של חברת גיימינג מסורתית עם התקציבים של תאגידי טכנולוגיה הזויים (שבניגוד אליהן שרק עכשיו מגששות במים אחרי שהבינו שגיימינג זה ״קטע״ שצריך לעשות, מה שמייקרוסופט עשתה לפני 24 שנים, היא כבר עמוק בפנים והולכת ALL IN. אתה לא תשכנע אותי שהנסיונות העלובים של גוגל ואמזון זה באמת ניסיון אמיתי בכל הכוח שלהן, זה מקסימום מקביל לטבילה ראשונית)

השילוב הזה בין ניסיון ותקציבי עתק עם הנכונות באמת לבזבז אותם זה משהו שאין באמת מקביל לו כרגע בתעשייה.

אני לא יודע אם פיל עשה את המהפך בנקודת המבט שלהם, אני כן חושב שהוא מגיע לחברה מאוד בשלה בתחום עם תשתיות שנבנו במשך הרבה מאוד זמן ועם כל המוניטין שנבנה למותג ועכשיו עם תקציבים חסרי תקדים זו סיטואציה מאוד נוחה להצטיין בה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 פברואר 2022, 16:25

DrKeo כתב:

סוני לא ממש חייבת להגיב ל-COD, זה אולי משחק סופר פופולארי אבל פלייסטיישן לא יקום או יפול על COD. הלחם והחמאה שלהם זה ליצור פלטפורמת הארד קור טובה ומשחקי סינגל סופר איכותיים. אם הם יוותרו על זה בכדי להלחם ב-COD או כל לייב סרוויס אחר, הם מקריבים את הלחם והחמאה שלהם לטובת עיקוף בדרך. להתחשב בזה שמאוד קשה להרים משחק מולטי פופולרי ובטח ובטח שמשחק live service פופולרי, זה חתיכת הימור.

אני אגיד לך את האמת, יש לי הרגשה שגם אם מיקרוסופט לא הייתה קונה את כל החברות שהיא קנתה בשנים האחרונות, סוני עדין הייתה הולכת בכיוון הזה של live service ואונליין. ה-DNA של ג׳ים ראיין מרוח על כל הדבר הזה ואנחנו מדברים כבר שנתיים איך הוא הולך לדחוף את סוני לגרידיות ומשחקי אונליין, זה לא שוק גדול וזה היה בקלפים עוד לפני הרכישה של בת׳זדה או אקטיוויז׳ן. זה המסלול של ג׳ים, מיקרוסופט אולי רק מחזקת את הידיים שלו בדרך.

:lol:

הלחם והחמאה של סוני הוא בוודאי COD ומה הוא שמייצג: תזרים רווחים בלתי פוסק תודות להוצאות שנתיות וקאט על כל מיקרו-תשלום. בלי זה אין את סוני שאתה מכיר, ואין את מיקרוסופט כפי שאתה מכיר.
להוציא פעם ב 4-5 שנים משחק שיכניס רווחים ולקוות שלא יעברו מספיק שנים בלי אחד שכזה זה לא תוכנית עסקית ישימה בזמננו. מה שנותן לסוני את החופש לתת עוד זמן לפיתוח כשצריך זה הקאטים שלה ממשחקים סופר-פופולאריים כמו COD ופורטנייט. זה מביא שמביא את הכסף הביתה כל יום ויומו.

בעתיד שבו נתח גדול שכזה נעלם מהפלייסטיישן, העדיפות הראשונה הוא להבטיח שיש תחליף דומה. הרכישה של באנג'י עושה זאת.
וטוב שסוני מחפשת לפתח עוד משחקי MP כי זה הדבר החכם והנכון לעשות. זה עקב האכילס של סוני.

אני לא יודע מאיפה פיתחת את ה hate boner שלך לג'ים ראיין אבל היא משעשעת מאוד. היה עדיף להשקיע את כל הכסף והזמן ב days gone מאשר לתת אותו לאולפן אחר שיעבוד על משחק מולטי?
כל הצוותים שעבדו על המשחקים הסינמטיים ממשיכים לעבוד עליהם. משחקי ה MP באים משיתוף פעולה עם אולפנים חיצוניים, אולפנים חדשים שנקנים ומצוותים חדשים בתוך האולפנים הקיימים.

איפה נבואות הזעם שלך על ג'ים היו כשל TLOU1 היה מצב אונליין אהוד? אולי ג'ים אחראי גם על MAG? על סטארהוק? קילזון? משחקי ה MMO של SOE בזמנו?

זה היסטרי להעמיד מצג שווא של היסטוריית הפיתוח של סוני. היה להם בעבר נוכחות במשחקי אונליין וזה מתבקש מצידם לנסות לבסס את הנוכחות הזו שוב.
מי שצריך לקבל 'נו נו נו' אלה מי שהחליטו לשים את הביצים באותו סל והזניחו את הסגמנט הכי מרוויח מפיתוח צד א' - לא רק משחקי אונליין אלא גם את הז'אנרים הכי פופולאריים כמו FPS ו RPG.

אני רוצה לראות אותך משחיז מילים כנגד מי שהשאיר חור עמוק בפורטפוליו של סוני ועשה אותה פגיעה למדי לשינויים כתוצאה מרכישות. טעויות שעכשיו גורמות לסוני 'לרדוף' אחרי רכישות ולשלם מחיר פרימיום. את החור של ה FPS הם בערך כיסו (זה עדיין רק אולפן אחד מול 10? של מיקרוסופט) - כמה הם יישלמו כדי לכסות את החור של ה RPG?

--

אולי תפסיקו להילחם את המלחמה של אתמול? לקנות ולפתח משחקים רק כדי שיהיו זמינים על החומרה הספציפית שבבעלותך זה פאסה. וטוב שכך.
דסטיני 3 לא צריך להיות בלעדי כדי לשרת את סוני. או שתקנו אותו ב 80 דולר על ה XBOX והמחשב, או שתקבלו אותו במנוי של סוני ב 15$ עם קדימות ל DLC וחבילות הרחבה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 18:16

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

סוני לא ממש חייבת להגיב ל-COD, זה אולי משחק סופר פופולארי אבל פלייסטיישן לא יקום או יפול על COD. הלחם והחמאה שלהם זה ליצור פלטפורמת הארד קור טובה ומשחקי סינגל סופר איכותיים. אם הם יוותרו על זה בכדי להלחם ב-COD או כל לייב סרוויס אחר, הם מקריבים את הלחם והחמאה שלהם לטובת עיקוף בדרך. להתחשב בזה שמאוד קשה להרים משחק מולטי פופולרי ובטח ובטח שמשחק live service פופולרי, זה חתיכת הימור.

אני אגיד לך את האמת, יש לי הרגשה שגם אם מיקרוסופט לא הייתה קונה את כל החברות שהיא קנתה בשנים האחרונות, סוני עדין הייתה הולכת בכיוון הזה של live service ואונליין. ה-DNA של ג׳ים ראיין מרוח על כל הדבר הזה ואנחנו מדברים כבר שנתיים איך הוא הולך לדחוף את סוני לגרידיות ומשחקי אונליין, זה לא שוק גדול וזה היה בקלפים עוד לפני הרכישה של בת׳זדה או אקטיוויז׳ן. זה המסלול של ג׳ים, מיקרוסופט אולי רק מחזקת את הידיים שלו בדרך.

:lol:

הלחם והחמאה של סוני הוא בוודאי COD ומה הוא שמייצג: תזרים רווחים בלתי פוסק תודות להוצאות שנתיות וקאט על כל מיקרו-תשלום. בלי זה אין את סוני שאתה מכיר, ואין את מיקרוסופט כפי שאתה מכיר.
להוציא פעם ב 4-5 שנים משחק שיכניס רווחים ולקוות שלא יעברו מספיק שנים בלי אחד שכזה זה לא תוכנית עסקית ישימה בזמננו. מה שנותן לסוני את החופש לתת עוד זמן לפיתוח כשצריך זה הקאטים שלה ממשחקים סופר-פופולאריים כמו COD ופורטנייט. זה מביא שמביא את הכסף הביתה כל יום ויומו.

בעתיד שבו נתח גדול שכזה נעלם מהפלייסטיישן, העדיפות הראשונה הוא להבטיח שיש תחליף דומה. הרכישה של באנג'י עושה זאת.
וטוב שסוני מחפשת לפתח עוד משחקי MP כי זה הדבר החכם והנכון לעשות. זה עקב האכילס של סוני.

אני לא יודע מאיפה פיתחת את ה hate boner שלך לג'ים ראיין אבל היא משעשעת מאוד. היה עדיף להשקיע את כל הכסף והזמן ב days gone מאשר לתת אותו לאולפן אחר שיעבוד על משחק מולטי?
כל הצוותים שעבדו על המשחקים הסינמטיים ממשיכים לעבוד עליהם. משחקי ה MP באים משיתוף פעולה עם אולפנים חיצוניים, אולפנים חדשים שנקנים ומצוותים חדשים בתוך האולפנים הקיימים.

איפה נבואות הזעם שלך על ג'ים היו כשל TLOU1 היה מצב אונליין אהוד? אולי ג'ים אחראי גם על MAG? על סטארהוק? קילזון? משחקי ה MMO של SOE בזמנו?

זה היסטרי להעמיד מצג שווא של היסטוריית הפיתוח של סוני. היה להם בעבר נוכחות במשחקי אונליין וזה מתבקש מצידם לנסות לבסס את הנוכחות הזו שוב.
מי שצריך לקבל 'נו נו נו' אלה מי שהחליטו לשים את הביצים באותו סל והזניחו את הסגמנט הכי מרוויח מפיתוח צד א' - לא רק משחקי אונליין אלא גם את הז'אנרים הכי פופולאריים כמו FPS ו RPG.

אני רוצה לראות אותך משחיז מילים כנגד מי שהשאיר חור עמוק בפורטפוליו של סוני ועשה אותה פגיעה למדי לשינויים כתוצאה מרכישות. טעויות שעכשיו גורמות לסוני 'לרדוף' אחרי רכישות ולשלם מחיר פרימיום. את החור של ה FPS הם בערך כיסו (זה עדיין רק אולפן אחד מול 10? של מיקרוסופט) - כמה הם יישלמו כדי לכסות את החור של ה RPG?

--

אולי תפסיקו להילחם את המלחמה של אתמול? לקנות ולפתח משחקים רק כדי שיהיו זמינים על החומרה הספציפית שבבעלותך זה פאסה. וטוב שכך.
דסטיני 3 לא צריך להיות בלעדי כדי לשרת את סוני. או שתקנו אותו ב 80 דולר על ה XBOX והמחשב, או שתקבלו אותו במנוי של סוני ב 15$ עם קדימות ל DLC וחבילות הרחבה.

לא, זה לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 18:29

bling כתב:אולי אני מחוץ ללופ אבל כמה אנשים באמת חיים ומשחקים ככה כמו שאתה מתאר פה בתסריט החזון הזה, מתחיל בהיילו במחשב, עובר לטלוויזיה ומשם בטלפון באוטובוס. זה אולי משהו שרואים בפרסומות של מייקרוסופט. הרוב עדיין דבקים במחשב או בבוקס כדי לשחק דבר כזה ולרוב הם בפלטפורמה אחת מביניהם.

עד כמה ה Xcloud כיום הוא דבר משמעותי? שוב אולי אני מנותק אבל מליונים רבים של אנשים באמת משחקים בפלטפורמת ענן ללא חומרה מקומית על כל מני פלטפורמות שונות ומשונות?

הגיימפאס זה באמת ענק, יכול להיות שזה לבד קנה עבורו את התהילה, כל שאר הדברים נראים לי פחות משמעותיים באקלים הנוכחי, אולי בעתיד יהיו.

בבועת הטוויטר הקטנה שלי נראה כאילו כולם משתמשים בזה, אבל כמובן שזאת בועה. זה עניין של זמן, התמיכה צריכה להיות רחבה ואנשים צריכים להתרגל אבל כל הקרוס הזה בהחלט מתפקד בסנרגיה מעניינת.

bling כתב:בכל מקרה ברור שהניסיון של מייקרוסופט שמתפרש על פני עשורים עוזר להם להשקיע את הסכומי עתק האלה בשכל ולא בפרויקטים כושלים כמו סטדיה או לונה, מן הסתם הם יודעים הרבה יותר טוב את העבודה, אבל היתרון הגדול שלהם זה ניסיון עשיר של חברת גיימינג מסורתית עם התקציבים של תאגידי טכנולוגיה הזויים (שבניגוד אליהן שרק עכשיו מגששות במים אחרי שהבינו שגיימינג זה ״קטע״ שצריך לעשות, מה שמייקרוסופט עשתה לפני 24 שנים, היא כבר עמוק בפנים והולכת ALL IN. אתה לא תשכנע אותי שהנסיונות העלובים של גוגל ואמזון זה באמת ניסיון אמיתי בכל הכוח שלהן, זה מקסימום מקביל לטבילה ראשונית)

השילוב הזה בין ניסיון ותקציבי עתק עם הנכונות באמת לבזבז אותם זה משהו שאין באמת מקביל לו כרגע בתעשייה.

אני לא יודע אם פיל עשה את המהפך בנקודת המבט שלהם, אני כן חושב שהוא מגיע לחברה מאוד בשלה בתחום עם תשתיות שנבנו במשך הרבה מאוד זמן ועם כל המוניטין שנבנה למותג ועכשיו עם תקציבים חסרי תקדים זו סיטואציה מאוד נוחה להצטיין בה.

אני חושב שאתה מזלזל יותר מדי בפוליטיקה של תאגידים. אני לא יודע אם ראית את הסדרת תעודה של אקסבוקס שיצאה לפני חודש, אבל אפשר לראות שם כמה קשה לחברה כמו מיקרוסופט להכנס לתחום כזה. זה שיש למיקרוסופט מליארדי דולרים, לא אומר שלענף האקסבוקס יש וכעדות במשך 20 שנים מיקרוסופט השקיעו במשחקי וידאו ורכישות פחות מסוני שקטנה מהם משמעותית. המצב שהם נמצאים בו היום, הוא קיים בגלל הנהגה שהובילה את אקסבוקס לשם. זה לא רק להחליט לקנות את בת׳זדה ולא את זינגה, זה להציג חזון ברור לעתיד שידליק לא רק את הגיימרים שהולכים לקנות את המשחקים/שירותים/קונסולה, אלה את האנשים שלמעלה. אתה לא ראית את אמזון נכנסת all in עם רכישות של עשרות מליארדים, אתה לא ראית את פייסבוק נכנסת ככה וגם לא את גוגל. לכולן יש ״כסף מיקרוסופט״ ועדין כולן נכנסו בקטנה, ככה כמו שMS נכנסה לפני שנים.

העובדה שמיקרוסופט עפה על 100 קמ״ש בשלוש שנים האחרונות היא לא משהו רנדומאלי שקרה סתם ככה. הם יכלו לקנות חצי תעשיה בתקופת ה-360, ב-2007 הם יכלו לקנות את אקטיוויז׳ן בפחות מעשירית מחיר, להשתלט על כל התעשיה באיזה 10 מליארד דולר. אבל הם לא עשו את זה למרות שהם יכלו. יש סיבה למה מיקרסופט פתאום עם חזון אחיד, עם תוכנית מאוד ברורה, ופתאום כסף מתחיל להשפך על מחלקת אקסבוקס. ואני גם אזכיר שהשנה אקסבוקס הכניסה כמעט כמו נינטנדו, כלומר התוכנית הזאת עובדה חבל על הזמן. ספנסר הביא מנהיגות חכמה לאקסבוקס והרכישות הן הפרס שלו מלמעלה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 פברואר 2022, 18:40

בסוף מיק הלכו לפני עשור וקצת (כשעוד היו על איזה 30 דולר למניה) על מנויים. ברגע שספנסר הביא חזון איך מכניסים מנויים קבועים למיק׳ נדלה ושאר החברה השתכנעו. מנויים זה ה holy grail.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 01 פברואר 2022, 18:52

קיאו זה מה שאני גם אומר, ברור שעד עכשיו אקס בוקס הלכה למעשה היתה "חברה" אפילו יותר קטנה מפלייסטיישן בשוק הקונסולות למרות שמי שהפעיל אותה עושה את המחזור השנתי של סוני בשבוע.

זה נכון, עד עכשיו הם שיחקו מינוס פלוס באותם תקציבים של סוני מתוך תפיסה שזו נישה וזה מה שהם מקציבים לזה, בשנתיים האחרונות זה מן הסתם לא ככה עוד מבחינתה והמשחק השתנה.

פייסבוק, גוגל וכל השאר לא נמצאות שם בכלל מבחינה תפיסתית עוד לפני שמדברים על זה שאין להם הרבה מושג בתעשייה הזו, הם כמו מייקרוסופט לפני מספר עשורים שמשתעשעים בטריטוריה חדשה, אם היו מנסים ברצינות אז מן הסתם כל התעשייה כבר היתה מתחלקת בין מספר תאגידים וכנראה שסוני בעצמה (או מחלקת ה גיימינג שלה) היתה מסתפחת לגוגל או משהו בעסקה של איזה 300 מיליארד דולר.

בכל מקרה סבבה, פיל ספנסר בחור מאוד מוכשר שעושה החלטות טובות, אין עוררין על כך. אני גם אתן לו את הקרדיט שבזכות החזון שלו הוא הצליח לגרום לראשים של מייק לראות גיימינג כמשהו שהוא מעבר למקדם תדמית ונישה, לראות אותו כביזנס עיקרי לצד ההייטק המסורתי.

מה שאני חושב זה שעכשיו שהראשים של מייקרוסופט השתכנעו והחליטו שזה כבר לא תחביב אלא עסק רציני, זה כבר פחות מהותי כי הם משחקים בליגה אחרת שאף אחד כרגע לא נמצא בה.

לסוני יש את היכולות והניסיון אבל אין לה את התקציבים. נינטנדו כנ"ל רק עם עוד הרבה פחות בסעיף התקציבים. שאר תאגידי הענק הם בעלי התקציב אבל ללא הניסיון ובעיקר הרצון להכנס לזה ALL IN, אולי עוד כמה שנים טובות הם יהיו רציניים אחרי שאיזה ספנסר משלהם יפתח להם את העיניים שהם מפספסים מכרה זהב, בתקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי בשבילם. אבל כרגע במשחק הנוכחי מרגע שמייקרוסופט החליטה שזה חלק מהותי מהעתיד שלה ולא נישה נחמדה, אני באמת לא בטוח שזה משנה מי מנהל אותה. הם בכל מקרה לוקחים עם BRUTE FORCE של כסף.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 01 פברואר 2022, 19:01, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 פברואר 2022, 19:00

כסף לא ערובה לכלום. אפשר לרכוש חברה וכל הכישרונות יעזבו. כל כך הרבה דברים יכולים ללכת לא טוב.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 פברואר 2022, 22:06

DrKeo כתב:לא, זה לא.

משכנע

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2022, 22:23

bling כתב:קיאו זה מה שאני גם אומר, ברור שעד עכשיו אקס בוקס הלכה למעשה היתה "חברה" אפילו יותר קטנה מפלייסטיישן בשוק הקונסולות למרות שמי שהפעיל אותה עושה את המחזור השנתי של סוני בשבוע.

זה נכון, עד עכשיו הם שיחקו מינוס פלוס באותם תקציבים של סוני מתוך תפיסה שזו נישה וזה מה שהם מקציבים לזה, בשנתיים האחרונות זה מן הסתם לא ככה עוד מבחינתה והמשחק השתנה.

פייסבוק, גוגל וכל השאר לא נמצאות שם בכלל מבחינה תפיסתית עוד לפני שמדברים על זה שאין להם הרבה מושג בתעשייה הזו, הם כמו מייקרוסופט לפני מספר עשורים שמשתעשעים בטריטוריה חדשה, אם היו מנסים ברצינות אז מן הסתם כל התעשייה כבר היתה מתחלקת בין מספר תאגידים וכנראה שסוני בעצמה (או מחלקת ה גיימינג שלה) היתה מסתפחת לגוגל או משהו בעסקה של איזה 300 מיליארד דולר.

בכל מקרה סבבה, פיל ספנסר בחור מאוד מוכשר שעושה החלטות טובות, אין עוררין על כך. אני גם אתן לו את הקרדיט שבזכות החזון שלו הוא הצליח לגרום לראשים של מייק לראות גיימינג כמשהו שהוא מעבר למקדם תדמית ונישה, לראות אותו כביזנס עיקרי לצד ההייטק המסורתי.

מה שאני חושב זה שעכשיו שהראשים של מייקרוסופט השתכנעו והחליטו שזה כבר לא תחביב אלא עסק רציני, זה כבר פחות מהותי כי הם משחקים בליגה אחרת שאף אחד כרגע לא נמצא בה.

לסוני יש את היכולות והניסיון אבל אין לה את התקציבים. נינטנדו כנ"ל רק עם עוד הרבה פחות בסעיף התקציבים. שאר תאגידי הענק הם בעלי התקציב אבל ללא הניסיון ובעיקר הרצון להכנס לזה ALL IN, אולי עוד כמה שנים טובות הם יהיו רציניים אחרי שאיזה ספנסר משלהם יפתח להם את העיניים שהם מפספסים מכרה זהב, בתקווה שזה לא יהיה מאוחר מדי בשבילם. אבל כרגע במשחק הנוכחי מרגע שמייקרוסופט החליטה שזה חלק מהותי מהעתיד שלה ולא נישה נחמדה, אני באמת לא בטוח שזה משנה מי מנהל אותה. הם בכל מקרה לוקחים עם BRUTE FORCE של כסף.

אני רואה בראש איזה דון מטריק שלוקח את התקציבים האלה, קונה את זינגה ו-king, מוסיף את hulu ועושה מכשיר אקסבוקס שבו מנפנים את הטלפון בשביל לשלוט במשחקים. כלומר כן, יש לספנסר גב מאוד חזק עכשיו אז החיים שלו הרבה יותר קלים, אבל זה לא שאני לא מסוגל לדמיין איך מישהו לוקח את התקציבים האלה ומחרבן את הכל. אני חושב שמגיע לו הרבה קרדיט, הוא גם כנראה זה שהחליף את הmindset של מיקרוסופט בנושא גיימינג, הוא גם הצליח לשלש את ההכנסות של אקסבוקס כך שהיום מיקרוסופט כמעט בגודל של נינטנדו (אם מתעלמים מאקטיוויז׳ן ששמה אותם כמעט בגודל של סוני), הוא הצליח להפוך את השם אקסבוקס משיקוץ למשהו מאוד ידידותי לגיימרים תוך שנים ספורות ועכשיו הוא עושה רכישות מטורפות לגמרי.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 02 פברואר 2022, 11:25

SIE מתכננת להשיק עשרה משחקי שירות עד מרץ 26.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2022, 12:12

BiA כתב:SIE מתכננת להשיק עשרה משחקי שירות עד מרץ 26.

10 משחקים תוך 4 שנים, זה בממוצע שיגור של 2.5 משחקי live service בשנה.

סאקרפאנצ׳, גרילה, סנטה מוניקה, נוטידוג.. כולם הולכים לבזבז כוח אדם על משחקי SaaS בדור הזה. ברוכים הבאים לעולם של ג׳ים ראיין.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2022, 18:16

מתזכר שיש היום בחצות SOP של GT7:

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 פברואר 2022, 19:48

DrKeo כתב:

סאקרפאנצ׳, גרילה, סנטה מוניקה, נוטידוג.. כולם הולכים לבזבז כוח אדם על משחקי SaaS בדור הזה. ברוכים הבאים לעולם של ג׳ים ראיין.

האיבוד עשתונות שלך כלפי פלייסטיישן בהנהגת JR משתווה רק לאיבוד עשתונות שלך כלפי סטים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 פברואר 2022, 22:42

מחר בחצות - עוד תצוגה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2022, 00:22

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

האיבוד עשתונות שלך כלפי פלייסטיישן בהנהגת JR משתווה רק לאיבוד עשתונות שלך כלפי סטים.

צודק, מזל שנוטידוג לא מפתחים עכשיו משחק GaaS כבר שנתיים וכנ״ל על אינסומניאק, גרילה, לונדון וסאקרפאנצ׳. נכון? נכככוווווןןן??

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 פברואר 2022, 08:10

השאלה אם זה מגיע כתחליף או בנוסף. הרי שמענו כבר את הידיעות על התרחבות של חלק מהסטודיואים האלה, למשל גרילה שעברו למשרד חדש בשביל להכיל את ההתרחבות המתוכננת שלהם מ 250 ל 400 עובדים. לפי השמועות כבר שנים הם עובדים לכאורה על משחק מולטי כלשהו אבל מן הסתם עושים את זה במקביל לפיתוח של הורייזן שיוצא בקרוב. סאקר פאנץ כבר עבדו על איזה רכיב מולטי-קואופ ל GOT אבל די ברור מה הייתה המנה המרכזית ולא נראה לי שאף אחד יהיה מופתע לגלות שהם עובדים על GOT2. לונדון לא רלוונטית, גם לפני כן הם לא עבדו על משחקי סינגל יוקרתיים ונראה לי שאינסומניאק עובדים על יותר משחקי סינגל פלייר מאי פעם.

רק עם נוטי דוג יש הרגשה שאנחנו נמצאים בסיטואציה קצת משונה כי הרכיב מולטי שהם לא סיפקו עם המשחק האחרון שלהם עדיין לא יצא שנה וחצי לאחר מכן וזה מרגיש שהוא הפך לפרוייקט משמעותי+רימייק ל TLOU, גם אם רק חלק קטן בסטודיו עובד עליו. אבל עד שלא נקבל הכרזה על משחק סינגל חדש והתאריך שלו, אי אפשר לדעת כמה הפרוייקטים האלה באמת הגיעו על חשבונו. הרי המשחק האחרון שלהם יצא ב 2020, אם הם עובדים על IP חדש אז נראה לי שהמינמום זה 2024 כך או כך. סה"כ אני חושב שזה יהיה ממש הזוי אם דווקא נוטי דוג לא יעבדו על מה שהם יודעים כל כך טוב לעשות והניב לסוני כמה מההצלחות הכי גדולות שלהם ב 10+ שנים האחרונות, גם מסחרית וגם ביקורתית ובכלל בבניית הערך של המותג פלייסטיישן. כך שאני נוטה להאמין שההיסטריה קצת מוקדמת בשלב הזה אבל בכל מקרה עד שלא נתחיל לקבל הכרזות הכל ספקולציות, אנחנו לא באמת יודעים מה הם מבשלים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 פברואר 2022, 08:27

אני גם לא חושש כל כך כרגע…

אגב התצוגה של GT7 הייתה ממש טובה, לפחות עבורי כמי שמעריץ GT ולאחרונה פחות. נראה כמו המשחק שחיכינו לו כל הדור הקודם ולא קיבלנו. אין שום דבר באמת משנה חיים, פשוט הרבה תוכן וללא טעינות. אני מאוד אתבאס אפ לא יהיה מוד של 120 פריימים, וגם לגבי הריי-טרייסינג אני לא ממש הבנתי אם זה רק בריפליי או שיש מוד 30 פריימים או מה, בטח נקבל תשובות ברורות לזה בקרוב מאוד. מקווה בכל אופן שיוסיפו את האפשרויות האלה כמו שהוסיפו לראצ׳ט אחרי שיצא, במיוחד בא לי 120 פריימים כי בזמן מירוץ לא אשים לב להשתקפויות גם ככה, ואחרי אנצ׳רטד אני ממש עף על ה-120 פריימים האלה, ובמשחק מירוץ זה הרבה יותר משמעותי.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 03 פברואר 2022, 08:32

למה לעשות רימיק עכשיו לtlou ?
הרימסטר לps4 כבר היה חצי רימיק ,יכולים לעשות רימסטר נוסף לps5

למה לעשות את המשחק מהתחלה ?
אני כן רואה בעתיד איזה חבילת רימסטר tlou 1-2 לps5

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 פברואר 2022, 08:37

Laskin כתב:אני גם לא חושש כל כך כרגע…

אגב התצוגה של GT7 הייתה ממש טובה, לפחות עבורי כמי שמעריץ GT ולאחרונה פחות. נראה כמו המשחק שחיכינו לו כל הדור הקודם ולא קיבלנו. אין שום דבר באמת משנה חיים, פשוט הרבה תוכן וללא טעינות. אני מאוד אתבאס אפ לא יהיה מוד של 120 פריימים, וגם לגבי הריי-טרייסינג אני לא ממש הבנתי אם זה רק בריפליי או שיש מוד 30 פריימים או מה, בטח נקבל תשובות ברורות לזה בקרוב מאוד. מקווה בכל אופן שיוסיפו את האפשרויות האלה כמו שהוסיפו לראצ׳ט אחרי שיצא, במיוחד בא לי 120 פריימים כי בזמן מירוץ לא אשים לב להשתקפויות גם ככה, ואחרי אנצ׳רטד אני ממש עף על ה-120 פריימים האלה, ובמשחק מירוץ זה הרבה יותר משמעותי.

ניסיתי את ה 120 פריימים ב DIRT5 ואם קיים הבדל כלשהו מ 60 אני לא הרגשתי אותו, אבל את הירידה באיכות הגרפית הרגשתי גם הרגשתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2022, 09:55

idan כתב:השאלה אם זה מגיע כתחליף או בנוסף. הרי שמענו כבר את הידיעות על התרחבות של חלק מהסטודיואים האלה, למשל גרילה שעברו למשרד חדש בשביל להכיל את ההתרחבות המתוכננת שלהם מ 250 ל 400 עובדים. לפי השמועות כבר שנים הם עובדים לכאורה על משחק מולטי כלשהו אבל מן הסתם עושים את זה במקביל לפיתוח של הורייזן שיוצא בקרוב. סאקר פאנץ כבר עבדו על איזה רכיב מולטי-קואופ ל GOT אבל די ברור מה הייתה המנה המרכזית ולא נראה לי שאף אחד יהיה מופתע לגלות שהם עובדים על GOT2. לונדון לא רלוונטית, גם לפני כן הם לא עבדו על משחקי סינגל יוקרתיים ונראה לי שאינסומניאק עובדים על יותר משחקי סינגל פלייר מאי פעם.

רק עם נוטי דוג יש הרגשה שאנחנו נמצאים בסיטואציה קצת משונה כי הרכיב מולטי שהם לא סיפקו עם המשחק האחרון שלהם עדיין לא יצא שנה וחצי לאחר מכן וזה מרגיש שהוא הפך לפרוייקט משמעותי+רימייק ל TLOU, גם אם רק חלק קטן בסטודיו עובד עליו. אבל עד שלא נקבל הכרזה על משחק סינגל חדש והתאריך שלו, אי אפשר לדעת כמה הפרוייקטים האלה באמת הגיעו על חשבונו. הרי המשחק האחרון שלהם יצא ב 2020, אם הם עובדים על IP חדש אז נראה לי שהמינמום זה 2024 כך או כך. סה"כ אני חושב שזה יהיה ממש הזוי אם דווקא נוטי דוג לא יעבדו על מה שהם יודעים כל כך טוב לעשות והניב לסוני כמה מההצלחות הכי גדולות שלהם ב 10+ שנים האחרונות, גם מסחרית וגם ביקורתית ובכלל בבניית הערך של המותג פלייסטיישן. כך שאני נוטה להאמין שההיסטריה קצת מוקדמת בשלב הזה אבל בכל מקרה עד שלא נתחיל לקבל הכרזות הכל ספקולציות, אנחנו לא באמת יודעים מה הם מבשלים.

כל דבר שעושים בא על חשבון דבר אחר. אם סטודיו התרחב מ250 ל400 אז הוא יכול או לעבוד על משחק נוסף או לעשות את המשחק היחיד שלו אפילו יותר איכותי. וספציפית נוטידוג, אני לא שמעתי על התרחבות גדולה שלהם. אם הם כרגע עובדים גם על פאקשנס וגם על הרימייק, זאת חתיכת מכה. אני חושב שזה מתחיל להיות די ברור שנוטידוג יצליחו לעשות רק AAA גדול אחד בדור הזה.

זה בהחלט נכון מה שאתה אומר, מוקדם מדי לדעת, אבל הריח באויר לא משהו.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 03 פברואר 2022, 10:23

בעיקרון אם סטודיו מתרחב בשביל לעבוד על משחק נוסף אז לא, זה לא בא על חשבון משהו אחר. הוא אולי בא על חשבון משהו מדומיין שהיית רוצה יותר, אבל לא משהו שהיה לך ביד וג'ים ראיין לקח לך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 פברואר 2022, 12:51

idan כתב:
Laskin כתב:אני גם לא חושש כל כך כרגע…

ניסיתי את ה 120 פריימים ב DIRT5 ואם קיים הבדל כלשהו מ 60 אני לא הרגשתי אותו, אבל את הירידה באיכות הגרפית הרגשתי גם הרגשתי.

גם אני ניסיתי את עמוד הזה בDirt וגם אני לא שמתי לב להבדל כמעט, ואכן הירידה באיכות מורגשת ופשוט זוועה!
לעומת זאת באנצ׳רטד זה מדהים והאיכות לא נופלת, רק הרזולוציה, וזה לגמרי לגמרי שווה את זה, ברמה ש-60 פריימים אחר כך נראה כמו 30 כמעט. ממליץ בחום.
אני מקווה שבטוריזמו זה יהיה יותר כמו אנצ׳רטד ולא כמו Dirt.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 פברואר 2022, 12:55

kririn כתב:למה לעשות רימיק עכשיו לtlou ?
הרימסטר לps4 כבר היה חצי רימיק ,יכולים לעשות רימסטר נוסף לps5

למה לעשות את המשחק מהתחלה ?
אני כן רואה בעתיד איזה חבילת רימסטר tlou 1-2 לps5

כי יש סדרה בדרך וזה יוביל לביקוש גבוה, אז כסף.
ולא - הרימאסטר הוא לא ״חצי רימייק״ הוא רימאסטר בסיסי מאוד, ההבדל בין זה לרימייק יהיה עצום, אפשר רק לנחש שהרימייק יעשה שימוש במערכת הקרב של המשחק השני וגם בAI ועוד דברים שיש במשחק השני, זה יהיה בטח משחק שנראה חדש לגמרי, ויגרום למילונים לרכוש אותו ולשחק בו שוב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים