נושא הדור הבא

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא הדור הבא

הודעהעל ידי DrKeo » 16 נובמבר 2020, 02:21

Stick כתב:אני בטוח שכמו כל אלמנט גרפי, בסוף כשילמדו לפתח אליהן בצורה מושלמת הקונסולות יוציאו מעצמן יותר גם ביחס לRT. לא שיהיו פתאום אפילו ביצועים של הקצה של סדרה 30x0, אבל מאמין שהRTX 2060 שלי לא באמת יעשה RT כמו הקונסולות בעוד כמה שנים.
אגב הRT בספיידרמן לדעתי מוצלח יותר בצורה די משמעותית מזה בWD בקונסולות, אבל אני מדבר רק מבחינת טעם ויזואלי, לא יודע אם הוא באמת יותר מתקדם טכנית.
בכל מקרה בקונסולות האלו זה בעיקר בגדר בונוס, הן היו מאוד חזקות גם בלי זה וזה פשוט תוספת נחמדה כשזה מבוצע. מעניין רק כמה כוח זה לוקח מהחישובים הקלאסיים.
כלומר אם נניח במשחקי דור הבא אמיתיים כמו ספיידרמן 2 כשיבוא, אולי יהיה מוד RT 30 FPS ומוד 30FPS בלי RT, ומה בדיוק יהיו ההבדלים לטובת המוד בלי אם זה יקרה.

כן, אני משער שעם הזמן הן יעקפו את ה-2060SUPER, אבל אני בספק אם הן אי פעם יגיעו לרמה של נניח 3060RTX.

בנוגע למה ש-RT מחליף, המצב של AMD גרוע משמעותית משל NV. הטרוורסיית BVH שלהם נעשת על ידי יחידת הטקסטורה, כלומר הביצועים של ה-RT באים על חשבון ביצועי היחידות טקסטורות בזמן שאצל NV זה "חינם". מעבר לזה, RT יוצר לחץ על הרוחב פס של הזיכרון, תופס לא מעט מקום בזיכרון וגם לוקח מהכוח שיידרים שהוא המספר TF הידוע שכולם אוהבים לצטט. נראה שבלי RT ה-XSX מתפקדת בערך כמו 2080RTX וכשיש RT היא מתפקדת בערך כמו 2060RTX.

השאלה היא מה עושים אם מכבים RT, כי RT יכול להיות תוספת אדירה לגרפיקה. לדעתי ככל שהזמן יעבור, ישתמשו ב-RT לשימושים נרחבים במקום לאפקט אחד בודד ואז RT באמת יהיה כלי חזק. אני אתן דוגמה - משחקים משתמשים בפרובים בשביל לעשות GI, מן כדורים דמיוניים מפוזרים בשלב שהעורך שלבים מחשב מראש, בזמן שבונים את השלב, כמה אור לא ישיר כל אחד מקבל וכך כל אלמנט בעולם מקבל תאורת GI על פי הפרוב הקרוב אליו באותו רגע.
תמונה

אני משער שאתם מבינים לבד את החסרונות, הם סטאטים (כי העורך שלבים חשב לכל אחד את התאורה במקום המאוד ספציפי שהוא נמצא בו), לא מתעדכנים מתנועה של אורות בזמן אמיתי (כי הם חושבו מראש לתאורה מסויימת) והם לא מדוייקים במיוחד (כי הם עם נפח ובמרווחים של כמה מטרים אחד מהשני). זאת שיטה זולה מספיק שזה מופיע במשחקי פס4 ו-ONE, למשל QUANTUM BREAK ו-TLOUI2 משתמשים בשיטה הזאת. מצד שני יש RT GI, כמו במטרו אקסודוס, שזה סוג של חישוב של איך אור קופץ באמת בזמן אמיתי והוא מוריד GPU לברכיים.

בין שתי השיטות הללו יש שיטה של NV שמשלבת אותן. עדין יש פרובים ועדין העצמים בעולם מקבלים את התאורה הגלובלית שלהם על פי הפרובים הללו, אבל הפרובים לא מחושבים מראש. הפרובים מעודכנים בזמן אמיתי בעזרת RT. כלומר עושים RT רק לכדורים הללו שזה קל מאוד ל-GPU ואז משתמשים בדיוק באותה שיטה כמו TLOU2 או QB, אבל העובדה שהכדורים מתעדכנים כל פריים הופכת את התאורת GI לדינאמית. UE5 משתמש בזה, ככה לומין עובד. מעבר לזה, בעיות שונות שנוצרות מהשיטה כמו זליגת אור (מה קורה כשכדור שכזה עובר דרך עצם דק כמו דלת? עצמים מוארים בצד הלא נכון של הדלת ונוצרת דליפת אור) יכולות גם להיות מתוקנות בעזרת קצת RT קל, קונטרול למשל עושה את זה.
תמונה
תמונה

השיטה הזאת הולכת להפוך לסטנדרט בדור הבא . השיטה הזאת היא לא יחידה, יש כל מני שיטות עזר עם RT שמשפרות גרפיקת רסטוריזציה קלאסית, הבעיה היא שמפתחים כנראה יצטרכו קצת זמן ולימוד בכדי לישם שיטות שכאלה במנועים שלהם וכרגע הדבר הכי קל זה פשוט לזרוק אפקט RT מלא למסך כמו השתקפות או צל ולסגור עניין. כשמשתמשים ב-RT בצורה שתארתי, זה נותן להשתמש ב-RT לכמה וכמה אפקטים במקביל, אפילו כשמדובר ב-GPU של קונסולה. כלומר RT יהפוך לאורך הדור מאפקט בודד שעושים לו ON למצב גרפיקה ו-OFF למצב ביצועים, לארגז כלים שמחמיא לDOF, ל-GI, לצל, להשתקפות וכו'. כלומר RT יעשה טרנזיציה מאפקט לארגז כלים ומפתחות באמת מוכשרות כמו סנטה מוניקה ידעו בדיוק איך לנצל את זה. אנחנו נראה RT מחמיא ל-10 דברים שונים במשחק במקום "אפקט", ואז RT באמת ישתלם בקונסולות.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 18:08

X מול S מול פס5:

עדין לא צפיתי אבל הבנתי מסטיק שזה עוד משחק עם בעיות API על ה-XSX.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2020, 18:25

אני גם כן אצפה מאוחר יותר, זה מה שהבנתי מניתוחים אחרים ברשת עד עכשיו אבל בעולם של מלחמת קונסולות אי אפשר באמת לסמוך על אף אחד מלבד DF :).

אני מחכה לניתוח של גרסאת הPC, היא לא חלקה כמו שחשבתי בתחילה ומעניין אותי מה הם מצאו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 18:29

ראיתי קצת, נראה שהגרסת XSX באמת במצב לא טוב. יש אזורים שהיא נופלת לסביבות ה50FPS כשגרסת הפס5 נעולה ל-60. כנראה ש-MS באמת צריכים להסגר על עצמם בנוגע לAPI. אגב, למי שתהה, הXSX טוענת את המשחק בבערך 26 שניות והפס5 בבערך 23 שניות. אני לא יודע אם זאת דוגמה טובה למשחק דור הבא שמשתמש ב-SSD או לא, אבל אלה זמני הטעינה. נו, אתם יודעים איך זה, משחקי קרוס ג'ן לא באמת יודעים לנצל את ה-SSD כמו שצריך :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2020, 18:39

לא בדקתי עם שעון, אבל אני די בטוח שבpc הוא טוען בכמעט חצי מהזמן הזה... עם ssd כמובן.
אז זה מוזר, אולי אבדוק את הזמן המדויק מאוחר יותר ואעדכן.

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 18 נובמבר 2020, 19:49

אני יכול להגיד שכן, יש עדיין בעיות פריימים ולכן גם קריעות מסך.
אבל זה בקטנה, יש גם סתם באגים במשחק... הצלחתי להתקע בנקיק בלי אפשרות לצאת ולעשות שום דבר, חוץ מלטעון מחדש.
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 18 נובמבר 2020, 21:51

טוב, הניתוח של AC מאוד מעניין.
אם צריך לקחת ממנו משהו זה כנראה שעדיין יש בעיות בפיתוח של הXBOX, כיוון לא רק שהPS5 רצה טוב יותר, הXSS גם לא לגמרי יורדת בצורה הלינארית שרצינו לחשוב. הגרסה ההיא רצה גם ברזולוציה נמוכה יותר, גם בהגדרות גרפיות נמוכות יותר, וגם ב30FPS בלבד.
אבל כמובן שההשוואה המעניינת היא בין הXSX לPS5, ולא רק שהPS5 מנצחת במפתיע, היא גם עושה את זה בצורה די משמעותית. הם בגדול אומרים שהPS5 נותנת חוויה של 60FPS נעול (יש ירידות קלות מדי פעם, אבל זה מספיק טוב מבחינתם), והם מאוד לא מרוצים מחווית המשחק בXSX. יש ירידות לאזור ה45 במקומות שהPS5 די יציב על 60...
הם רצים באותן הגדרות בדיוק אגב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2020, 22:40

דווקא ה-XSS לא מפתיע במיוחד, המשחק יורד שם לסביבות ה1100P כשהוא נופל ב-XSX ל-1440P, אלה רזולוציות קרובות בטרוף. פשוט הצוות של AC העדיף להוריד הגדרות גרפיות ולחתוך את הFPS בשתיים מאשר לרדת מ-1080P.

אבל בלי קשר, נראה שיש לXSX בעיות SDK חמורות.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 נובמבר 2020, 00:05

בדקתי קצת סתם מתוך עינין
וכמו שניחשתי שיהיה בישראל ,יש זמינות גם לxsx וגם לxss
לא זמינות של 100 אחוז ,יסתכלתי על 3 רשתות וזמינות בהם
אין בכל סניף, אבל יש במספיק סניפים מפוזרים בישראל
ככה שזה לא בעיה גדולה להשיג בארץ

Ps5 מושק פה רישמית רק מחר ,חלק מהרשתות עשו הזמנה מוקדמת
לא ראיתי זמינות בכלל וחלק מהמקומות עדין לא רשמו ps5 באתר שלהם
יהיה מעניין ליראות בשבוע הקרוב
ניחוש שלי שיהיה גם זמינות לזה בארץ ,כמו שאמרתי בעבר
התרבות פה של רכישת קונסולות חדשות מאוד שונה מארצות הברית
ובמקרה הזה זה מצוין
כי לפי מה שיצא לי להבין ,באיבי המחירים משתוללים
ויש מחסור באמזון
המחיר הרישמי בארצות הברית זול מבישראל בשני הקונסולות
ובמיוחד זה בולט בps5 גרסת הדיסק
500 דולר מול 2500 שקל
שלפי היחס היום זה 1700
אבל בגלל המחסור בחול זה לא רלוונטי ,זה וגם המשלוח והמכס

בכל מקרה xsx אין בעיה גדולה להשיג בארץ
Ps5 ניראה בשבוע הקרוב מה המצב כי השקה רישמית רק מחר

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 19 נובמבר 2020, 10:29

kririn כתב:בדקתי קצת סתם מתוך עינין

ובמקרה הזה זה מצוין
ויש מחסור באמזון
500 דולר מול 2500 שקל
שלפי היחס היום זה 1700

בניגוד ל-Xbox שאכן זמין באופן כללי לרכישה מיידית בארץ, עם הפלייסטיישן 5 הסיפור שונה לגמרי ומאוד מזכיר את מה שקורה בשאר העולם.

המשלוח הראשון (זה שמופץ ללקוחות החל מהיום) נגמר תוך בערך 5 דקות בכל החנויות המקוונות שהציעו אותו למכירה. מי שלא קנה ישר שהקונסולה עלתה לאתרים - לא יצליח להשיג אחת היום במחיר המחירון ומיבואן רשמי. רק היום מתחילות הזמנות למשלוח הבא של הקונסולות, שצפוי להגיע בערך עוד חודש - ולפחות רשת גדולה אחת כבר לחשה לי שכמות הקונסולות שאשכרה יהיה אפשר לקנות מהמשלוח הזה תהיה מאוד מאוד מאוד מצומצמת, ושרובו יילך לכאלה שכבר הזמינו במשלוח הקודם ואיכשהו ההזמנה התפספסה להם. בכל מקרה, מי שלא ירפרש כמו משוגע את האתרים הרלוונטים בשעה הרלוונטית לא יוכל לשריין לעצמו קונסולה למשלוח הבא, ויצטרך להמתין עד 2021.

ה-Xbox מראש הגיע בכמויות גדולות יותר לארץ (ככל הנראה עשרות אלפי יחידות לעומת 2,000 יחידות בלבד של הפלייסטיישן לפי השמועות), ופחות פופולרי כאן.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 נובמבר 2020, 10:58

אני מתכנן לקנות רק בפברואר, אז לי זה לא בעיה
עם הגיעו רק 2000 לארץ בהשקה שרישמית זה היום
לא מפתיע שיהיה מחסור כזה ,זה מספר מאוד נמוך

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 נובמבר 2020, 11:23

עד כמה שהרעיון לעשות qa לקונסולות של סוני ו-MS מפתה,אני חושב שאמתין למשלוחים הבאים לכאן ולכמה עדכוני תוכנה שייצבו את הבלגן בינתיים.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 19 נובמבר 2020, 11:42

יכול מאוד להיות שאלו אכן הסיבות למה הXSX מבצעת פחות מהמצופה כרגע במולטיפלטפורם:

לונג סטורי שורט- אכן כלי פיתוח בוסריים שהגיעו באיחור משמעותי למפתחים.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 19 נובמבר 2020, 11:44

גם אני נוטה כרגע להמתין לשנה הבאה עם הדור הבא... גם חסם כניסה משמעותי מאוד הפעם למי שרוצה את החוויה המלאה (כי צריך לקנות טלויזיה והמצב שם על הפנים), גם קרוס ג'ן כבד, גם יש שפע מטורף של משחקים עכשיו וגם שום דבר עוד לא ממש אפוי. אני כן חושב שאתחיל להרגיש את הפומו בדצמבר כשסייברפאנק יגיע אבל נתגבר :)

רק מקווה שתהיה גרסה מיוחדת לאינפינט של ה-xsx שנה הבאה, אם כבר מחכים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2020, 11:53

erezronen כתב:

ובמקרה הזה זה מצוין
ויש מחסור באמזון
500 דולר מול 2500 שקל
שלפי היחס היום זה 1700

בניגוד ל-Xbox שאכן זמין באופן כללי לרכישה מיידית בארץ, עם הפלייסטיישן 5 הסיפור שונה לגמרי ומאוד מזכיר את מה שקורה בשאר העולם.

המשלוח הראשון (זה שמופץ ללקוחות החל מהיום) נגמר תוך בערך 5 דקות בכל החנויות המקוונות שהציעו אותו למכירה. מי שלא קנה ישר שהקונסולה עלתה לאתרים - לא יצליח להשיג אחת היום במחיר המחירון ומיבואן רשמי. רק היום מתחילות הזמנות למשלוח הבא של הקונסולות, שצפוי להגיע בערך עוד חודש - ולפחות רשת גדולה אחת כבר לחשה לי שכמות הקונסולות שאשכרה יהיה אפשר לקנות מהמשלוח הזה תהיה מאוד מאוד מאוד מצומצמת, ושרובו יילך לכאלה שכבר הזמינו במשלוח הקודם ואיכשהו ההזמנה התפספסה להם. בכל מקרה, מי שלא ירפרש כמו משוגע את האתרים הרלוונטים בשעה הרלוונטית לא יוכל לשריין לעצמו קונסולה למשלוח הבא, ויצטרך להמתין עד 2021.

ה-Xbox מראש הגיע בכמויות גדולות יותר לארץ (ככל הנראה עשרות אלפי יחידות לעומת 2,000 יחידות בלבד של הפלייסטיישן לפי השמועות), ופחות פופולרי כאן.

המממ, יש לי הזמנה שעשיתי בערך שעה אחרי שעלו ההזמנות בספטמבר גם במחסני חשמל וגם בשקם אלקטריק והחנויות בארץ מספיק שכונה שאני מפחד שאיכשהו ההזמנות שיפתחו בקרוב יעקפו את ההזמנות מספטמבר ואני "אשכח". בכלל לא ברור לי איך חנויות יפתחו הזמנות, הרי כל ה-PRE-ORDERS מספטמבר אמורות למלא את כל המשלוחים בחודשים הקרובים.

סמל אישי של המשתמש
erezronen
Warrior

הודעהעל ידי erezronen » 19 נובמבר 2020, 12:34

DrKeo כתב:
erezronen כתב:

ובמקרה הזה זה מצוין
ויש מחסור באמזון
500 דולר מול 2500 שקל
שלפי היחס היום זה 1700

המממ, יש לי הזמנה שעשיתי בערך שעה אחרי שעלו ההזמנות בספטמבר גם במחסני חשמל וגם בשקם אלקטריק והחנויות בארץ מספיק שכונה שאני מפחד שאיכשהו ההזמנות שיפתחו בקרוב יעקפו את ההזמנות מספטמבר ואני "אשכח". בכלל לא ברור לי איך חנויות יפתחו הזמנות, הרי כל ה-PRE-ORDERS מספטמבר אמורות למלא את כל המשלוחים בחודשים הקרובים.

רוב הרשתות סגרו את האפשרות להזמין כשנגמר להם המלאי שהובטח להם במשלוח הראשון, ככה שאם הצלחת להזמין בספטמבר יש סיכוי מסויים שתקבל היום או ביום ראשון את הקונסולה. בכל מקרה קשה לי להאמין שהרשותו יפשלו יותר מדי בסדר ההזמנות. יש המון אנשים שמאווווד לחוצים על ההזמנות האלה ומציקים למוקדי השירות של הרשתות על בסיס יומי. יהיה בסדר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2020, 12:56

אז אתמול הייתי קצת בחנויות אלקטרוניקה ומחשבים לא בשביל הPS5 או הבוקס סתם רציתי לקנות לעצמי כמה MII BOX סינים כי החלטתי להתנתק מהכבלים ואמרתי שאם אחת מהקונסולות תהיה במלאי אני אלך על אחת מהן.

כמובן שהכל נגמר לפחות איפה שאני הייתי ואפילו בלי צפי לחידוש המלאי.

אז אני מניח שכמו בלינג וBIA אני אחכה עד אפריל 2021 לפחות. הרי הליינאפ מעניין כשלג דאשתקאד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2020, 13:47

אגב ארז, אתה יודע מתי תפתח המכירה של הגל השני?

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 נובמבר 2020, 15:29

אני בדקתי עכשיו סתם לכיף
בבאג ראיתי שיש כמה xsx ,אבל ברוב החנויות שלהם אין במלאי
רק בחלק קטן

Ps5 לא ראיתי זמינות באף מקום לא גרסה רגילה ולא דיגיטלית
לא כזה מפריע לי כרגע ,רק מציין עובדה
אני לא ציפיתי לזה בארץ ,כי אין הרגשה של יתנפלות
אני מעריך שהמחסור העולמי השפיע מאוד על הכמויות שהגיעו לישראל ,גם מחירי הדור הקודם לא ראיתי ירידה
היתי מצפה בשלב הזה התחלה של ניקוי מדפים
אולי בגלל המחסור החנויות עדין לא מורידות מחירים לדור קודם

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 19 נובמבר 2020, 15:49

אין הרגשה של התנפלות קרירין? אם זה המצב אז איך זה שכל לינק שעולה עם מלאי מתחסל בתוך דקות?

איזו הגדרה זו אם לא התנפלות תגיד.

גם אם המלאי לא גבוה עדיין יש התנפלות כי בלתי אפשרי כמעט לתפוס פס5 בלי שהכל נעלם בשנייה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2020, 16:15

הכמות של המכשירים שמגיעה לארץ כל כך קטנה, שלא צריכה להיות התנפלות, רק איזה 5000 שחקני הארד קור שמנסים להשיג פס5.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 19 נובמבר 2020, 17:16

כמו שרשמו מקודם ,כניראה הגיע כמות מאוד נמוכה של מכשירי
Ps5 לישראל
נמוכה הרבה מהביקוש הראשוני

המחסור בארצות הברית מובן ,שם התחילו הקניות לקריסמס
בישראל זה לא מובן
עם היו מגעים במשלוח הראשון 50 אלף יחידות ,מספר שדי בטוח
ימכר בישראל לאורך השנה ,אני לא חושב שהינו מגעים למצב הזה
של 0 מלאי בחנויות כבר בהשקה

אבל לי זה טוב ,כי היצור הראשון לפעמים עם תקלות יצור
עד פברואר הקונסולה שאני יקנה תיהיה אחרי כמה מיליון שיוצרו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2020, 19:49

נראה שגם בdirt 5 הפס5 עם ישה על העליונה, לפעמים בהפרש גדול. מעניין מה הולך שם...

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 21 נובמבר 2020, 20:11

מה שמפתיע גם הוא שזה בניגוד מוחלט למה ששמענו כמה חודשים להשקת הדור, על כך שRE מתקשה דווקא על הps5 וכל זה.
אבל זה בטוח עניין של כלי פיתוח ואולי איזשהן מגבלות תוכנה, נכון? כאילו אני פשוט לא מבין מספיק בפרמטרים טכניים, אבל ממה שאני כן מבין התמונה אמורה להיות מאוד ברורה וקבועה מבחינת הפרשי הכוחות, כמו היתרון של הps4 על הx1 בדור הזה, לא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2020, 20:21

Stick כתב:מה שמפתיע גם הוא שזה בניגוד מוחלט למה ששמענו כמה חודשים להשקת הדור, על כך שRE מתקשה דווקא על הps5 וכל זה.
אבל זה בטוח עניין של כלי פיתוח ואולי איזשהן מגבלות תוכנה, נכון? כאילו אני פשוט לא מבין מספיק בפרמטרים טכניים, אבל ממה שאני כן מבין התמונה אמורה להיות מאוד ברורה וקבועה מבחינת הפרשי הכוחות, כמו היתרון של הps4 על הx1 בדור הזה, לא?

אכן, DF אומרים שהSDK החדש של אקסבוקס במצב מאוד בעייתי והוא כנראה המקור לבעיות. אירוני שהחברה שעושה את DX עם בעיות SDK.

אגב, להבנתי הצורה שבה זה עובד בקונסולה זה שהדרייבר לא גלובלי אלה חלק מהחבילה של כל משחק. כלומר אם מיקרוסופט מתקנים את זה עוד נניח חצי שנה, המשחקים שבעייתיים כרגע ישארו בעייתים עד שיעדכנו אותם אחד אחד.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 100 אורחים