נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא הפלייסטיישן 5 הרשמי

הודעהעל ידי Laskin » 16 ספטמבר 2023, 22:02

לגמרי חולק עלייך, ועדיין - בקלות בטופ 10 בתעשייה…

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 ספטמבר 2023, 22:54

גם לא הייתי שם אותו בטופ 10, אפילו אם הם ממש מושקעים. יש רגעים במשחקים כל כך פשוטים שיכולים להרים את השיער בעורף, אפילו בפורצה הורייזן 5 למשל, ובספיידרמן זה כל כך.. גנרי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 ספטמבר 2023, 14:20

וואלה לאסקין, יש דברים שמאוד מעודדים אותי לגבי ספיידרמן 2: בעיקר זה: כאילו לא יכולתי לבקש יותר מזה, השאלה אם המשחק יקיים את ההבטחה הזו.

ותראה גם את הglide הזה על המים, אני אוהב שאינסומאנייק מתרכזים פה פשוט בלעשות משחק עם מכניקות כייפיות כאלה שזו הזהות שלהם אז זה בהחלט מעודד.

ומהצד השני: יש לך אנשים ששיחקו שהשוו את המשחק הזה ל"קפיצה" שבין סופר מריו 3 לסופר מריו וורלד, ועם כמה שאני אוהב את סופר מריו וורלד, כל ההערכה שלי אליו התבססה בגלל ש"זכיתי" לשחק בו לפני ששיחקתי בSMB3 כשאתה משחק בSMB3 , אתה מבין כמה SMW גונב ממנו ופשוט גרסה יותר מלוטשת שלו אז אם זה אותו יחס.... זה מדאיג... מדאיג מאוד.... המשחקים גם באותו הארוך (ספיידרמן 1 ו2) אז איך הם הצליחו לדחוס לזה סייד קווסטים משמעותים?

אז כן, ההייפ עלה משמעותית, אני לא הייטר,ספיידרמן הוא גיבור העל האהוב עלי (על מי לא? ) אני מאוד מקווה שזה יהיה ההמשחק שלו, הUncharted 2 שלו וכו' ועוד שברור לי שהמשחק יהיה משמעותית יותר טוב מהקודם רק בגלל שהם אשכרה מנסים לשפר עליו, אני בספק אם הם אשכרה יצליחו.

עוד מבקר ששיחק (שכחתי מאיזה אתר, אבל אחד הגדולים והנחשבים) אמר שספיידרמן 2 ממה ששיחק הוא מייצג בשלמות את הפס5 מול הפס4, כמו שהפס5 הוא סה'כ פס4 מלטוש עם כמה גיימקים ככה גם ספיידרמן 2 הוא ספיידרמן מאוד מלוטש עם כמה גימיקים, אז הבטחה מאוד טובה מהארט דירקטוריט על הסיפור לעומת 2 אנשים ששיחקו ומדווחים שזה ספיידרמן 1.5 קצת קשה לי להיות אופטימי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 14:26

גם בהורייזון הבטחו משימות צד מדהימות, ובסוף לפחות אלה שיצא לי לשחק היו מעפנות ממש. נקווה שזה נכון והן באמת יהיו טובות.

אגב, הסרטון של הגלישה על המים זה מ-sunset overdrive. מעניין איך זה נראה בספיידרמן.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 ספטמבר 2023, 14:58

לול, לא שמתי לב בכלל, שיא חדש של חוסר ערנות גם בשבילי :) אבל זה יהיה מגניב גם בספיידרמן 2 נו :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2023, 15:07

איך אפשר שלא לשים לב מהגרפיקה הזו? אתה פסול מלדבר על הבדלים בגרפיקה בזמן הקרוב...
COME BACK - ONE YEAR!
(הכנס גיף של הסופ נאצי כאן)

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 ספטמבר 2023, 15:14

יותר מדי סטארפילד בחיי give me a break התחילו לי רעידות באגודל מרוב חרישה אני ליטרלי לא בשיא.
מלבד זאת, הכל אותו חרא SO דור קודם ספיידרמן 2 דור קודם :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 ספטמבר 2023, 15:23

One Year אמרתי !!!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 ספטמבר 2023, 16:07

לפני שקראתי את הסטוויט באתי לשאול למה ספיידרמן נראה כמו משחק סוויצ׳..

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 ספטמבר 2023, 16:17

נהדר, עכשיו כל פעם שאני ארצה לשלוח מישהו בוקסלים לבדיקת רשתית (ויש צורך לפעמים!) תזכירו לי את זה כל פעם. נפלא.
\

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2023, 17:22

לפי השמועות קליסטו פרוטוקול יהיה אחד ממשחקי הפלוס של אוקטובר… מקווה שנכון, לא שיהיה לי זמן בשבילו בקרוב, אבל מגניב שמגיע בחינם.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 ספטמבר 2023, 18:02

בדיוק באתי לכתוב על זה. פרפקט, כל כך בא לי עליו. כלומר בשבילי MGS3, סוניק, וAC מיראג' כולם קודמים לו בחודש הזה אבל עדיין. איזה כייף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 ספטמבר 2023, 19:19

זה רשמי, יש לפלוס את החודש הכי טוב שלהם בדור הזה באוקטובר. Weird west, סימולטור חווה 22 והקליסטו פרוטוקול.

תמונה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ספטמבר 2023, 00:57

עוד חדשות טובות: אף פעם לא סיפק את הסחורה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ספטמבר 2023, 07:15

תלוי איך אתה מסתכל על זה… מבחינת מכירות - הוא בהחלט כן, וזה הדבר הכי חשוב בערך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ספטמבר 2023, 07:32

Laskin כתב:תלוי איך אתה מסתכל על זה… מבחינת מכירות - הוא בהחלט כן, וזה הדבר הכי חשוב בערך.

אבל איך הוא בדיוק תרם למכירות? אתה חושב שהשם של פלייסטיישן במצב טוב יותר או פחות טוב מנניח 2019? כי אני חושב שהוא נמוך משמעותית, וסוני רוכבת על החוזק המטורף של המותג שלהם והכישלון של מיקרובופט להתרומם.

פלייסטיישן מוכר הכי הרבה גם אם קוף עם מקלדת יושב בראש שלה, לפחות כרגע. היא על גל מטורף מסוף דור הפס3 וכל דור הפס4 וכרגע היא מנצלת את כל הקרדיט שהיא צברה. מאז שראיין נכנס היא רק מבזבזת קרדיט, לא צוברת. אם זה היה ממשיך ככה, הירידה הייתה בסוף מגיעה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ספטמבר 2023, 08:20

בסוף מסתכלים על המספרים ורואים הצלחה גדולה מאוד, מאוד.
האם יכלה להיות גדולה יותר? כנראה שכן, כי זה תמיד אפשרי, אבל זה לא שהוא עשה טעויות ממש קריטיות שפגעו במכירות, כמו נגיד מה שעשה קודמו של פיל בדור הקודם באקס בוקס, ואין לנו באמת דרך לדעת מה היה קורה אם מישהו אחר היה שם. יכול היה להיות טוב יותר או גרוע יותר.
זה לא שאני אישית מרוצה מכל ההחלטות שהוא עשה, אבל במבחן התוצאה אני לא חושב שזה השפיע לרעה ואולי מבחינה עסקית אפילו הועיל. נניח ההחלטה לעשות פורטים למחשב, להכנס לתוך אפיק, לרכוש את באנג׳י (סוג-של) ועוד כמה מפתחות - היו תחתיו. מצד שני כמובן שיש את עליית המחירים הגדולה של הפלוס, עליית המחיר של הפס5 בשווקים מסויימים, כל מה שקורה עם מדיה מולקול וסטודיו יפן… אבל נראה לי שהפלוסים דווקא עולים על המינוסים סה״כ, ושוב - אולי אלו דברים שדווקא יחזקו אותם (למשל אם עליית המחירים לא תבריח אנשים, זה מליארדים לאורך הדור, וזה טוב למשקיעים).

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ספטמבר 2023, 08:48

Laskin כתב:בסוף מסתכלים על המספרים ורואים הצלחה גדולה מאוד, מאוד.
האם יכלה להיות גדולה יותר? כנראה שכן, כי זה תמיד אפשרי, אבל זה לא שהוא עשה טעויות ממש קריטיות שפגעו במכירות, כמו נגיד מה שעשה קודמו של פיל בדור הקודם באקס בוקס, ואין לנו באמת דרך לדעת מה היה קורה אם מישהו אחר היה שם. יכול היה להיות טוב יותר או גרוע יותר.
זה לא שאני אישית מרוצה מכל ההחלטות שהוא עשה, אבל במבחן התוצאה אני לא חושב שזה השפיע לרעה ואולי מבחינה עסקית אפילו הועיל. נניח ההחלטה לעשות פורטים למחשב, להכנס לתוך אפיק, לרכוש את באנג׳י (סוג-של) ועוד כמה מפתחות - היו תחתיו. מצד שני כמובן שיש את עליית המחירים הגדולה של הפלוס, עליית המחיר של הפס5 בשווקים מסויימים, כל מה שקורה עם מדיה מולקול וסטודיו יפן… אבל נראה לי שהפלוסים דווקא עולים על המינוסים סה״כ, ושוב - אולי אלו דברים שדווקא יחזקו אותם (למשל אם עליית המחירים לא תבריח אנשים, זה מליארדים לאורך הדור, וזה טוב למשקיעים).

הדבר היחידי שיש לי להגיד לזכותו הוא שהוא לא נגע יותר מדי. כמעט כל פעולה שהוא עשה הייתה שלילית למותג, והתוצאות של זה יהדהדו שנים קדימה. למשל כל הדור הזה הולך להיות מפוצץ GaaS מצד א של סוני, וזה משפיע גם על הליינאפ שלהם לאורך הדור וגם על סטודיואים כמו גרילה ונוטי דוג. ביחוד נוטי דוג שנראה שהם טובעים תחת פאקשנס.

ומעבר לזה, הוא אחראי ללא מעט קורוזיה במותג של סוני. הרגשת הfor the gamers מהדור הקודם הלכה, הוא העלה מחירים על ימין ועל שמאל, כל הקרוס ג׳ניות לא עשתה טוב למותג משחקי צד א׳, היחס לגיימרים די נוראי, כמעט כל הרכישות היו מבוססות GaaS וכו׳.

בסופו של יום סוני לא הצליחה להגיע לאף מטרת מכירות שהיא הציבה לעצמה מאז שהדור התחיל. לפני שנתיים זה היה המחסור, לפספוסים השנה כבר אין תירוץ. וסוני במבצעים די אגרסיבים השנה כי נראה שהם שוב יפספסו את המטרה. המנויים של פלוס בירידה קבועה כבר שנתיים ועכשיו עם עלית המחיר הם ירדו עוד יותר. יש דיבורים חזקים מכיוון סקוואר לנטוש את הבלעדיות עם סוני ועוד לא מעט press שלילי בשלוש שנים האחרונות.

אם מישהו היה יושב שם למעלה ולא עושה כלום, פשוט כלום, כנראה שהפס5 הייתה לכל הפחות במצב זהה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 ספטמבר 2023, 08:50

כמה מהכשלונות שראיין אשם בהם.

1. נכשל להשיג בלעדיות על Starfield - אם הוא היה משיג בלעדיות עליו לפני הרכישה מייקרוסופט היתה נאלצת להוציא אותו לפס5 כדי לכבד הסכמים- הפס4 הפסיד כותר שהיה מוכר 10M וממזער את ההשפעה של הרכישה של בטסדה במעט.
2. גימגם בלהביא תשובה אמיתית לגיים פאס- לקח לו המון זמן להביא תשובה לגיימפאס, וזה נתן לSeries S לקנות אחיזה מסוימת אצל הקהל הזה שמחפש בעיקר תשירות הזה.
3. Fighting games -הפלייסטישן הפסיק להיות הבית של משחקי מכות במשמרת שלו ואיבדו את הבכורה לPC
4. גם הגיימרים היפנים עזבו את הפלייסטישן במשמרת שלו והPC בעלייה שלא עוצרת.
5. כל ילד בן 14 ביוטיוב מקלל, את ראיין ורואה בו הסיבה הראשית לכישלונות של סוני בשנים האחרונות, שכל ילד יודע שאתה הבעיה- אתה הבעיה :-)
6. התחיל לשים פוקוס של צד א' על משחקי GAAS ואנחנו נמשיך לראות את הנזקים האלה לכל אורך הדור הזה יקח ליורש שלו שנים לתקן את זה, אולי רק בדור הבא.
7. עלייה מטורפת של מחירים.

הבן אדם כישלון לאסקין. לא יודע איפה אתה רואה הצלחה אצלו. חלק מהכשלונות שלו לא באשמתו, הוא לא אשם שיש לו כריזמה של ציפי שביט, והוא לא אשם ברכישות של מייקרוסופט אבל פה זה נגמר, יתר הכשלונות הם על הגב שלו, והוא צריך לעשות חשבון נפש, זה לא סתם שהוא יורד מכס המלכות שלו, ומפנה את המקום לדם חדש וטוב ממנו.

על ההצלחה במכירות. מה אגיד? זה דומה לנסיך בלי כישרון שיורש מאביו המוכשר אמפריה, ראיין ירש מהקודמים שלו אימפריה בשיא שלה לא תרם לה כלום, לא יהיה לו שום legacy מרשים על המותג, והוא היה פשוט מקריס את החברה בטווח הארוך.

אתה לא יכול להשוות אותו לתותח כמו האנדרו האוס, שיש לו את הקרדיט להצלחה של סוף הפס3 הפס4 וגם הפס5.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 ספטמבר 2023, 12:41

דווקא הכשלונות שציינת כאן לא היו משנים דבר במכירות, אני חושב שיש לו כשלונות גרועים בהרבה שאת חלקן ציינתי.
אם הצלחה במכירות עוברת פשוט בירושה - אז הXBOX ONE הייתה המורה להצליח לפחות כמו ה-360 ביחס לתחרות, וזה לא קרה.

כשלון נמדד במכירות בתעשייה הזו, ולכן הוא לא כשלון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 ספטמבר 2023, 13:24

Laskin כתב:אם הצלחה במכירות עוברת פשוט בירושה - אז הXBOX ONE הייתה המורה להצליח לפחות כמו ה-360 ביחס לתחרות, וזה לא קרה.

אקסבוקס הצליחה בדיוק 3-4 שנים, כבר בחצי דור השני של ה-360 הכל הלך לזבל. פלייסטיישן מותג ענק, הוא ספינה שלוקח הרבה זמן להסית אותה. אקסבוקס לא הייתה מותג שכזה. ה-360 יכלה להפוך אותה למותג כזה, אבל השינוי כיוון כל כך קיצוני באמצע הדור (כמעט והפסיקו לעשות משחקי קור, הפכו לנטו קינקט) רצח את ה-360 לקראת סוף חייה. וכמובן שזה המשיך לתוך ה-1. אז כמו שאמרתי, הקרדיט הכי גדול שאפשר לתת לראיין הוא שהוא לא הזיז את הגבינה יותר מדי בקיים, זה לא שנוטידוג מפתחת עכשיו משחקי קינקט.

Laskin כתב:כשלון נמדד במכירות בתעשייה הזו, ולכן הוא לא כשלון.

אממ, תלוי בפרספקטיבה. כבר 3 שנים שסוני מפספסת את כל התחזיות מכירת חומרה שלה אפילו שמשבר החומרה נגמר כבר מזמן ובמקביל מספר המנויים של פלוס יורד באופן קבוע בשנתיים האחרונות וזה טרנד חדש שמעולם לא היה בפלייסטיישן. אז האם הספינה ממשיכה לשוט בכוח? בהחלט. האם היא הגיעה לאיפה שסוני צפתה שהיא תגיע ב-2023? ממש לא.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 29 ספטמבר 2023, 15:06

זה קל לזרוק 'כישלון' ולהגיד תחזיות כלליות.
הפס5 צמודה לפס4 וזאת למרות תקופות של חוסר מלאי ועליות מחירים.
עכשיו גם קראתי שהפס5 מכרה יותר מ 2 מיליון יחידות ביפן - הפעם הראשונה של פלייסטיישן מאז ה PS2 בשנת 2005.

אם התקופה של Jim Ryan היא כישלון, איך מכנים את התקופה של Phil Spencer?

DrKeo, אז מה אתה בעצם אומר? בשנתיים-שלוש הבאות אנחנו הולכים לראות צניחה במדדים של ה PS5 לאור מהלכיו של Ryan? מה ההכוונה?
הXB תעקוף אותה במכירות? איך זה יתבטא?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 29 ספטמבר 2023, 17:21

אמברגו הביקורות של ספיידרמן 2 יורד ב-16 לאוקטובר, 4 ימים לפני שהוא יוצא… מבקרים כבר משחקים בו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2023, 19:02

Hypno כתב:DrKeo, אז מה אתה בעצם אומר? בשנתיים-שלוש הבאות אנחנו הולכים לראות צניחה במדדים של ה PS5 לאור מהלכיו של Ryan? מה ההכוונה?
הXB תעקוף אותה במכירות? איך זה יתבטא?

זה כבר מתבטא בחוסר יכולת של סוני להגיע למטרת מכירות שלה שלוש שנים ברצף, בירידה של המשתמשי פלוס שנתיים וחצי ברצף עד שסוני לראשונה הפסיקה לדווח מספר מנויים, במבצעים האגרסיבים בחודשים האחרונים (אפילו פה בארץ, 2000₪ לגרסת בלוריי ועותק חינם של פיפא 24) ובירידה במכירות התוכנה שנתיים ברצף.

וספנסר? לא יודע מה הוא קשור, אבל מן הסתם כישלון ביחס לציפיות.

אבל באמת שאין לי כוח לפתוח את הויכוח הזה שלנו מחדש שוב, לא נמאס לך אחרי כל כך הרבה שנים? אתה עדין ממשיך לסבוב סביב סטים/אפיק, ג׳ים ראיין והמכירות של הפס5 כמעט חצי עשור? לא נמאס?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ספטמבר 2023, 19:49

סוני ודיסני מחקו כל זכר לטריילרים של kotor מיוטיוב.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 88 אורחים