נושא ה-pc הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Shlomix
Warrior

Re: נושא ה-pc הרשמי

הודעהעל ידי Shlomix » 25 ספטמבר 2017, 03:52

מקווה שקנית את השילד אחרי ההנחה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2017, 10:18

הירידת מחיר היא רק בארה"ב ולצערי זה עדין יוצא יותר זול באמזון גרמניה אחרי הורדת המיסים המקומיים :/
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 ספטמבר 2017, 13:34

לא שזה עוזר לך עכשיו אבל אני יכול לומר שאני לא עובד לי הסרטימינג כמו שצריך... לא דרך האקס בוקס בזמנו כשעוד הייתה אפליקציה לזה ולא דרך הדונגל הזה של מיקרוסופט... ראשית יש (לפחות הרגשה, לא ממש ניסיתי לבדוק לעומק כי הלך לי הכבל שהייתי משתמש בוא עם הסרפס) קומפרשן, שנית חלק חלק חלק עובד רק כשהמערכת די נקייה ממכשירים אלחוטיים אחרים. ואני מדבר על 1080P אני מניח ש4K זה בכלל לא בא בחשבון.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2017, 14:17

אז נחזיק אצבועת לשילד. ההזרמה של סטים עובדת ממש טוב אבל רק על משחקים בסטים, אני מקווה שבשילד זה עובד טוב כמו בסטים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 ספטמבר 2017, 15:17

הלוואי... אני מת שיעבוד לי בלי כבלים כל הסיפור
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 25 ספטמבר 2017, 15:20

הדונגל והאפליקציה שהיתה באקסבוקס מבוססי miracast אז זה לא מעיד על השילד, אצלי כמו סוויס עבד סביר בקושי אבל כמובן מדובר על הזרמה מלפטופ או אנדרואיד ולא חיבור בכבל. השילד מגיע עם חיבור את'רנט או שצריך מתאמים? תן רשמים מה-gamestream כשיגיע, תתחדש :)

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 ספטמבר 2017, 15:27

על מה עובד השילד? אה וההערה על כבל... שכחתי שנדב אמר שהוא מחבר מחשב ואת הmirroring הוא רוצה לעשות עם משהו שגם כן מחובר כמו המחשב עם כבל את'רנט... אני בספק רב שזה לא flawless באמת.
Benjamin Franklin

Baba Yaga
Warrior

הודעהעל ידי Baba Yaga » 25 ספטמבר 2017, 17:06

אם בעצם כל ההזרמה עוברת דרך כבל, מה בעצן הSHILD תורם?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 ספטמבר 2017, 17:39

זה סטרימינג דרך הרשת ולא חיבור בHDMI למחשב. אם יש לך מחשב מרוחק מהטלויזיה אז זו גם בעיה להעביר כבל HDMI (שמוגבל באורך) ביניהם וזו גם בעיה להשתמש בשלט שנמצא ליד הטלויזיה אבל צריך לתקשר עם המחשב.
הshield הוא שדכן שיושב ליד הטלויזיה ומתקשר עם המחשב דרך כבל רשת. מצד אחד הוא מציג את התמונה שהמחשב מייצר על הטלויזיה ומהצד השני הוא מעביר למחשב את הפעולות שהשחקן מבצע על השלט.
זה "בגדול" התפקיד שלו. "בקטן" הוא צריך לעשות עוד כל מני פעולות שמספקות ממשק עבודה ומנהלות את התקשורת הזו בצורה מהירה ויעילה יחסית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 25 ספטמבר 2017, 17:57

אגב כבל HDMI ארוך... אתה אולי הבן אדם לשאול... הכבל הארוך שלי (סתם כבל no name מksp) מאווווד רגיש להפרעות חשמל... כלומר תחילת עבודה של מזגן תמיד תעשה מסך שחור לכמה רגעים... עד לאחרונה לא ידעתי שזה הכבל כי הסט אפ הקודם שלי עם המקרן לא איפשר לי לבדוק את זה בצורה נוחה, אבל עכשיו שאני יודע שזה הכבל א... זה פשוט האורך שלו (10 או 15 מטר... לא זוכר) או שזה כי הוא חרא כבל?
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2017, 19:00

כבל HDMI הוא דיגיטלי, לא אנלוגי. כשהכבל ארוך ויש ירידה של איכות הסיגנל, בכבל אנלוגי פשוט תקבל הפרעות כמו שלג כי איכות הסיגנל יורדת. בHDMI שהוא אות דיגיטלי, האות או עובר או לא עובר, 0 או 1. כלומר ברגע שכבל HDMI מנסה להעביר יותר ממה שהוא מסוגל אתה תקבל מסך שחור. לי יש כבל 12 מטרים שעובד נהדר עם 1080P אבל ברגע שאתה עולה ברזולוציה, כלומר דורש ממנו יותר, הוא לא מצליח להעביר תמונה. אני בטוח שעומר יודע הרבה יותר בנושא הזה להתחשב בזה שמדובר בדיוק בתחום שלו.

בהתחלה הייתי אופטימי, חשבתי שאני אקדח ברצפה ואעביר את הכבל HDMI כך לקומה התחתונה אבל מאחר והכבל 12 מטרים לא עומד בזה, נאלצתי להיות יצירתי יותר. השילד יודע דרך הרשת הביתית גם לתפקד כאנדרואיד (הוא בעצם android TV) מה שאומר שאפשר לחבר אליו דיסק קשיח או להזרים ישר דרך הרשת עם PLEX או קודי ושאר האפליקציות אנדרואיד שיודעות להתמודד עם מדיה. בנוסף יש לו את כל המבחר אפליקציות אנדרואיד שמתאימות לטלביזיה כך שיש נגיד פייסבוק או יוטיוב.

בנוסף לכל אלה, הפיצ'ר היחודי לשילד לעומת סטרימר מבוסס אנדרואיד הוא הזרמה של משחקים. כל משחק שיודע להכנס למסך מלא בPC (כלומר לא רק משחקים אבל זה נועד למשחקים), יודע לעבור הזרמה לשילד. זה יותר מתוחכם מסתם הזרמה, זה ממש מרנדר תמונה במיוחד לשילד. כלומר אם במחשב יש לי מסך 1080P, עכשיו השילד יודע לבקש מהמחשב 4K HDR אם הטלביזיה תומכת. עוד דבר נחמד הוא שיש בשילד X1, הצ'יפ של הסוויטצ' רק במהירות שעון גבוהה יותר, כלומר השילד יודע להריץ נייטיבית כמה מאות משחקים ובצורה מפתיעה יש שם כמה AAA לא רעים בכלל כמו ארקאם נייט, שלושת משחקי ביושוק, כל משחקי בורדרלנדס, TR, NBA2K, העד ובכלליות די הרבה משחקים גדולים שרצים ממש על המכשיר אפילו אם לא בדיוק מדובר בוויצ'ר 3. אה, ולמקרה שתהית, יש GEOMETRY WARS 3 :)

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 ספטמבר 2017, 19:36

לחשמל יש נטיה לקרון אלקטרומגנטית והקרינה הזו נקלטת במוליכים (כתלות באורך שלהם) ויוצרת הפרעות. כשמדובר במזגן אז ההספק הגדול שלו יוצר הפרעות גדולות...
אם וידאת שזה באמת הכבל עצמו שגורם לזה ולא רגישויות במקרן או במחשב/קונסולה/ממיר אז הפתרון הוא לקנות כבל מסוכך ("Shielded") שמכיל ציפוי מתכתי חיצוני.

אישית אין לי מושג מה ההבדל במציאות בין כבלים פושטים לכבלים יקרים אבל ברמה התיאורטית הכבלים האלה צריכים להיות מורכבים באופן מאוד ספציפי עם פרמטרים חשמליים מסוימים כשכל סטיה בהם "עולה" בדיוק בפרמטר הזה של קצב העברת הנתונים לכן לאיכות הכבל צריכה להיות פה השפעה משמעותית מאוד. בדיקה זריזה באמזון גם מרמזת שזה המצב בפועל ושכבל "טוב" צריך להיות מסוגל להעביר גם 4K באורכים כאלה (https://www.amazon.com/QualGear-High-Sp ... e+shielded)
ואגב, אני אמנם מהנדס חשמל אבל זה לא בדיוק התחום שלי... כמו שרשמתי לשחר מקודם, ההתמחות שלי היא באופטיקה...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2017, 19:43

הכבל הזה הוא כמו כל כבל אחר באמזון, גלגול קוביה. אנשים בביקורות משום מה לא טורחים לכתוב איזה אורך הם קנו אבל באורכים הגדולים כמעט כולם כושלים ב4K HDR לצערי. אין לי מושג איך יתפקד כבל 40-50 רגל שכזה, לפחות על ה75 רגל יש ביקורת שהוא כשל ב4K אבל מצד שני יש גם ביקורת על הצלחה עם 4K HDR אבל הוא לא מציין באיזה אורך (ודוגרי בנניח 2-3 מטרים אפילו כבל של 20 שקלים יצליח להריץ 4K HDR). זה ממש מבאס שמדובר בהגרלת לוטו שכזו כי אם הייתי יכול בוודאות לקנות כבל HDMI שבטוח יעבוד לי בסביבות ה15-20 מטרים ב-4K אז הייתי קונה במקום השילד.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 25 ספטמבר 2017, 19:55

אני גם סובל מעניין המסך שחור לכמה רגעים כשהמזגן שלי פועל,וזה פשוט סיוט ולא היה לי מושג שהבעיה יכולה להיגרם מהכבל! חשבתי שזה איזשהו משהו באיך שסידרו את הנקודת חשמל (במזגן מחובר חשמל נפרדת בחדר ורחוקה יחסית מהמחשב והמסך שמחוברים למפצל) אבל זה עוד יותר מבאס כי המחשב שלי מחובר למסך ב-display port והכל שרכשתי היה די יקר וקיבל ביקורות טובות באמזון. יש מצב שהטיקים האלה במסך יכולים להיגרם ממשהו אחר (זה מתרחש אצלי אך ורק כשהמזגן דולק)?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 25 ספטמבר 2017, 20:49

פייג', בגלל זה סייגתי את מה שרשמתי לאריק בזה שהוא וידא שמדובר בכבל. במקרה שלך למשל יכול להיות שהבעיה במפצל. המזגן הוא צרכן גדול מאוד של חשמל שכל הזמן מכבה ומדליק אותו וכל הדלקה כזו גורמת לפולס אלקטרומגנטי שרץ בכל הבית דרך חוטי החשמל.

נדב, תעדכן איך זה עובד. גם לethernet יש את המגבלות שלה והן לא שונות קונספטואלית מאלו של הHDMI. התוצאה שתקבל תלויה מאוד באלגוריתמים של הדחיסה והסנכון של NVIDIA.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2017, 10:26

אני מקווה שהלאג יהיה לא מורגש והאיכות תמונה טובה - אני אעדכן.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 26 ספטמבר 2017, 11:34

כן כן זה הכבל... רק אין לי כבל כזה ארוך לבדוק אותו אלא כבלים רגילים של מטר-שתיים. חשבתי שכל כבל מעאפן הוא מסוכך.

טוב בדקתי בקיאספי והם לא רושמים על אף אחד מהכבלים שהוא מסוכך... אם מישהו יכול לעזור בלמצוא כבל מתאים אני אודה לו מאוד
נערך לאחרונה על ידי swiss-the-engine ב 26 ספטמבר 2017, 13:07, נערך פעם 1 בסך הכל.
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2017, 12:19

אני לא סומך על האינטרנט שיש פה (למעט מי שיש לו אנלימיטד), שסטרימר יעביר לי 4K כמו שצריך. הייתי מנסה כבל קודם.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 26 ספטמבר 2017, 12:36

Laskin כתב:אני לא סומך על האינטרנט שיש פה (למעט מי שיש לו אנלימיטד), שסטרימר יעביר לי 4K כמו שצריך. הייתי מנסה כבל קודם.

מה זה קשור לאינטרנט?

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 26 ספטמבר 2017, 13:21

סוויס, אם אתה מעביר את המכשיר ליד הטלויזיה ומחבר בכבל קצר אז הבעיה נעלמת? אם כן אז זה כנראה הכבל.
לגבי כבל מסוכך, אפשר כמובן להביא מאמאזון ואפשר לבדוק בחנויות אודיו/קולנוע ביתי בארץ אבל אלה כנראה יגבו פרמיה היסטרית (כמקובל אצלם).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 ספטמבר 2017, 14:24

InterAl כתב:
Laskin כתב:אני לא סומך על האינטרנט שיש פה (למעט מי שיש לו אנלימיטד), שסטרימר יעביר לי 4K כמו שצריך. הייתי מנסה כבל קודם.

מה זה קשור לאינטרנט?

רגע, הסטרימינג האלחוטי הזה לא עובר דרך הWIFI?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 26 ספטמבר 2017, 16:14

omerkot כתב:סוויס, אם אתה מעביר את המכשיר ליד הטלויזיה ומחבר בכבל קצר אז הבעיה נעלמת? אם כן אז זה כנראה הכבל.
לגבי כבל מסוכך, אפשר כמובן להביא מאמאזון ואפשר לבדוק בחנויות אודיו/קולנוע ביתי בארץ אבל אלה כנראה יגבו פרמיה היסטרית (כמקובל אצלם).

כן כן כמובן כך אני יודע שהכבלה הוא הבעיה... השתמשתי בשתי כבלים קצרים רגילים (אחד הוא זה שמגיע עם האקס בוקס) והכל עובד פיקס.

כן חנויות כאלה בארץ זה לא בא בחשבון... so amazon it is
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 ספטמבר 2017, 18:10

Laskin כתב:
InterAl כתב:

מה זה קשור לאינטרנט?

אפשרי WIFI אבל אני הולך לעשות אותו חוטית. אצל הוט, אם יש לך ממיר FIBER, יש לך נקודת אינטרנט בכל ממיר בבית כשכל הממירים שואבים את האינטרנט מהתשתית של הבית. יש לי ממיר בסלון מתחת לטלביזיה, יש לי ממיר בחדר שינה למעלה ואני מתכוון לחבר את השילד בכבל לממיר אחד והמחשב כרגע מחובר בכבל לממיר שני. כלומר כל העניין חוטי, בתקווה שזה יריץ 4K HDR בצורה טובה.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 26 ספטמבר 2017, 18:33

טוב כאמור שוב... מהניסיון שלי.. ווייפיי לא באמת עובד.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 27 ספטמבר 2017, 11:10

Laskin כתב:
InterAl כתב:

מה זה קשור לאינטרנט?

גם אם כן, איך זה קשור לאינטרנט? זאת רשת פנימית.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 76 אורחים