נושא ה-Xbox הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: נושא ה-Xbox הרשמי

הודעהעל ידי Kazz » 02 אוקטובר 2020, 17:49

לא מבקר את הפיצ'ר, מבקר את הפוקוס שהוא מקבל. טוב שהוא קיים, וזה הכל. עקרונית QR פחות משנה כשיש SSD שמהיר גם ככה. רוב האנשים לא הולכים לשים 5 משחקים במקביל.
לא שיש קשר בין השניים, אבל הייתי מעדיף שהיו שמים ג'יירו בשלט ושהיה QR עד 3 משחקים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוקטובר 2020, 18:06

^עם זה אני דווקא מסכים...

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 02 אוקטובר 2020, 18:23

בסדר, אבל אנשים מתלהבים מה-QR גם ל-2/3/4 משחקים, לא צריך עשרה ולא חמישה בשביל שזה יהיה שימושי לאללה.

לגבי ג'יירו, אישית אני לא חובב גדול אבל בהחלט היה נחמד לקבל, ולו רק בשביל שתהיה אפשרות להשתמש בו בסוויץ' במשחקים מסוימים במקום הדואלשוק (מניח שאביא מתאם זול בעתיד ולכן רלוונטי :)).

מעבר לזה, צפיתי ברשמים של גראב, השיפורים לדיפאד ולבאמפרים נשמעים נחמד. חששתי שהגודל יוקטן אבל לא נראה שזה משהו מורגש.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוקטובר 2020, 18:54

Kazz כתב:לא מבקר את הפיצ'ר, מבקר את הפוקוס שהוא מקבל. טוב שהוא קיים, וזה הכל. עקרונית QR פחות משנה כשיש SSD שמהיר גם ככה. רוב האנשים לא הולכים לשים 5 משחקים במקביל.
לא שיש קשר בין השניים, אבל הייתי מעדיף שהיו שמים ג'יירו בשלט ושהיה QR עד 3 משחקים.

אין לי מושג מה הקשר בין השניים אבל סבבה :)
אני הייתי מעדיף שבאף שלט לא יהיה ג׳יירו אי פעם, זה נוראי.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוקטובר 2020, 07:26

QR זה נחמד מאוד, אבל כן הייתי רוצה אפשרות לשלוט על הנפח שהוא יתפוס לי בקונסולה. אם אני מעדיף סה''כ 2 משחקים לQR, זה עניין שלי.

בכללי, אני חושב שמיקרוסופט הגיעה חזקה *מאוד* לשיגור של הקונסולה הנוכחי. לא רק מצד הפיצ'רים, אלא גם בהיבט של כמות קונסולות שהיא הצליחה לייצר. נשמע שסוני מתקשה שם (ולכן החוסרים במלאי ואי יכולת לספק אפילו חלק מההזמנות המוקדמות. הולך להיות דור מעניין וכיפי.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2020, 14:42

Klayman כתב:QR זה נחמד מאוד, אבל כן הייתי רוצה אפשרות לשלוט על הנפח שהוא יתפוס לי בקונסולה. אם אני מעדיף סה''כ 2 משחקים לQR, זה עניין שלי.

בכללי, אני חושב שמיקרוסופט הגיעה חזקה *מאוד* לשיגור של הקונסולה הנוכחי. לא רק מצד הפיצ'רים, אלא גם בהיבט של כמות קונסולות שהיא הצליחה לייצר. נשמע שסוני מתקשה שם (ולכן החוסרים במלאי ואי יכולת לספק אפילו חלק מההזמנות המוקדמות. הולך להיות דור מעניין וכיפי.

אני גם מאוד הייתי רוצה שליטה על זה. נניח יש לך קונסולה חדשה ועדין יש לך מספיק מקום אז כנראה שתרצה להקדיש הרבה מקום לQR אבל לאט לאט היא תתמלא ותרצה להקדיש פחות. אז ועוד שנתיים אתה קונה כרטיס זיכורון של 2GB ובטח שוב תרצה להקדיש יותר מקום וכו'. אפילו שיעשו רק איזו הגדרה של "מעט/הרבה/המון" או משהו כזה, בלי שליטה ממש עדינה בעניינים.

בנוגע ליצור, בגלל שהקונסולות כל כך דומות מבחינת חלקים אני רק יכול לנחש שמהירות השעון הגבוהה של ה-GPU גורמת לבעית יצור של סוני.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 03 אוקטובר 2020, 15:15

כנראה גם ההסבר ללמה הפס5 כל כך ענקית ביחס ל-XSX. אני רק מקווה שזה יתורגם לקירור טוב ורמת רעש נמוכה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 אוקטובר 2020, 15:23

אני לא מבין איך אפשר להתווכח בכלל שהBC תקע אותם ב-36CU. אין ספק בכלל שהמהירות שעון שהם עשו היא בדיחה רעה בעיצוב קונסולה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 אוקטובר 2020, 18:49

DrKeo כתב:
Klayman כתב:QR זה נחמד מאוד, אבל כן הייתי רוצה אפשרות לשלוט על הנפח שהוא יתפוס לי בקונסולה. אם אני מעדיף סה''כ 2 משחקים לQR, זה עניין שלי.

אני גם מאוד הייתי רוצה שליטה על זה. נניח יש לך קונסולה חדשה ועדין יש לך מספיק מקום אז כנראה שתרצה להקדיש הרבה מקום לQR אבל לאט לאט היא תתמלא ותרצה להקדיש פחות. אז ועוד שנתיים אתה קונה כרטיס זיכורון של 2GB ובטח שוב תרצה להקדיש יותר מקום וכו'. אפילו שיעשו רק איזו הגדרה של "מעט/הרבה/המון" או משהו כזה, בלי שליטה ממש עדינה בעניינים.

בנוגע ליצור, בגלל שהקונסולות כל כך דומות מבחינת חלקים אני רק יכול לנחש שמהירות השעון הגבוהה של ה-GPU גורמת לבעית יצור של סוני.

יש מצב טוב בנוגע לייצור - אני בטח שלא מבין/עוקב מספיק.

אגב, הפתרון שיש להם עם חיבור כונן חיצוני ואפשרות של העתקה אליו/ממנו לקונסולה, הוא מאוד.... נדיב? נגיד למישהו כמוני, שלא ממש יהיה אכפת לחכות איזה 10 דקות (במקרה הגרוע כנראה), כדי להעתיק משחק, זה פתרון אדיר. לא רואה את עצמי רוכש את הזיכרון היקר שלהם (לפחות לא עד ירידה משמעותית במחיר).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2020, 10:09

DrKeo כתב:
Kazz כתב:לא מבקר את הפיצ'ר, מבקר את הפוקוס שהוא מקבל. טוב שהוא קיים, וזה הכל. עקרונית QR פחות משנה כשיש SSD שמהיר גם ככה. רוב האנשים לא הולכים לשים 5 משחקים במקביל.

אין לי מושג מה הקשר בין השניים אבל סבבה :)
אני הייתי מעדיף שבאף שלט לא יהיה ג׳יירו אי פעם, זה נוראי.

זה כמעט נכון, אבל בDREAMS זה פשוט מדהים, וכך גם במשחקי VR מגוף שלישי - יש לזה יתרונות מאוד גדולים בVR, למי שאין לו שלטי תנועה או למשחקים שלא משתמשים בהם, ויש לא מעט כאלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2020, 15:42

ב-VR צריך שלטי תנועה מלאים, כמו השלטים של האינדקס. שלט עם ג'יירו זה יותר מדי HALF ASSED ואני בטוח ב-1000% שבדור הזה סוני תציג שלטים נורמאלים ולא שלטי MOVE או שלט פס4 עם ג'יירו. ליתר דיוק, יש להם את הפטנט הזה עם השלט שמזהה גם את האצבעות שלך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 אוקטובר 2020, 16:01

שוב - תלוי איזה משחקי VR. למשל משחקי טיסה שאפשר ממבט שלישי, משחקי פאזלים מגוף שלישי... יש כל מני משחקים בVR שנועדו לישיבה, ועבורם - זו תוספת מעולה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 אוקטובר 2020, 16:19

זה גימיק טפשי, זה ה-WII. יש המון משחקים בסוויטצ' שמשתמשים בג'יירו כולל מריו אודסי וזלדה ובכל פעם שצריך להשתמש בג'יירו אני מגלגל את העיניים, זה איום ונורא. כן, אני יודע שיש אולי איזה משחק VR שעושה בזה שימוש נחמד (והיה מרוויח כנראה פי כמה משלטים נורמאלים כמו של האינדקס) ושיש 0.000001% מהאוכלוסיה שמשתמש בזה לשחק FPS זה אמור להיות אחרי אלפי שעות של אימון איכשהו מדויק יותר משליטת סטיק כפול אבל באמת שמדובר במקרי קיצון.

מבחינתי זה אחד משניים, או שלט הארד קור כמו שצריך או שלט תנועה מלא כמו האינדקס. כל דבר באמצע הוא סתם גימיק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 10 אוקטובר 2020, 02:23

משחק ראשון מפרט את המצב שלו על הxsx והxss, פאלקוניר.

XSX - רץ ב4k 60fps
XSS - רץ ב1800p ב-60fps

מצב ביצועים:
XSX - רץ ב1800p ב-120fps
XSS - רץ ב1080p ב-120fps

זמני טעינה:
XSS ו-XSS טעינה לוקחת 13 שניות.
X1 טעינה לוקחת 42 שניות.

סמל אישי של המשתמש
BiA
Veteran

הודעהעל ידי BiA » 13 אוקטובר 2020, 00:19

למי שמתכנן על SX בחלון ההשקה (רק פייג'?), שימו לב שהמחיר הרשמי כרגע הוא רק להזמנה המוקדמת והוא צפוי לעלות בתחילת נובמבר/דצמבר, באחת החנויות ראיתי 2500. אני מניח שזה פשוט בשביל לעורר FOMO ושהמחיר יירד בחזרה מהר מאוד, אבל בכל זאת.

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 13 אוקטובר 2020, 01:25

אני עדין לא החלטתי סופית עם השנה אני יקנה sx
או ps5
עם כל הבילעדים של הxbox ,ירוצו לי השנה הזאת גם על הx1x
אני כניראה ילך על הps5 השנה בפברואר
ורק שנה אחרי יקנה xsx

חומרתית xsx ניראת לי טובה יותר
אבל עוד לא ראיתי בילעדי שאין בx1x בינתים
אז כמכונת מולטיפלטפורם אולי היא יותר טובה
אבל מבחינתי גם הps5 זה קפיצת מדרגה ,כי המחשב שלי חלש

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 09:55

יקוזה כמו דרקון:
XSX - רץ ב-4k 30
XSS - רץ ב-1440p 30

מצב ביצועים:
XSX - רץ ב1440p 60
XSS - רץ ב900p 60

כן, קבלנו את המשחק 900p הראשון. זה היה צפוי.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 13 אוקטובר 2020, 10:22

צפוי, אבל צריך לזכור שזה משחק דור נכחי... ולא בדיוק בטופ של הטופ של הגרפיקה.
מה יהיה במשחקים הגדולים של הדור הבא? 720P/30?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 13 אוקטובר 2020, 10:38

איזו קונסולה מיותרת זאת, כבר עכשיו מתחיל להרגיש שתעשה כאב ראש.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 13 אוקטובר 2020, 11:17

גם 1440p ל series x זה לא מאוד מרשים למשחק פס4 שיצא לפני שנה ביפן.. אבל היחס בינה לבין ה series s נשמר כך שזה נראה לי יותר כמו "בעיה" כללית במנוע או חוסר באופטימיזציה מאשר אומדן אמיתי ליכולות של הקונסולות. יעני אם משחק דור הבא אמיתי ירוץ ב 1440p על ה x אז הוא גם אמור לרוץ, בתאוריה לפחות, ב 900p על ה S גם אם הוא דוחף גרפיקה פי 10 יותר מתקדמת מיאקוזה.. ובמובן הזה לא חושב שהביצועים של יאקוזה לימדנו אותנו משהו חדש על המגבלות של ה S, היא עושה כאן פחות או יותר מה שהיא אמורה לעשות ביחס ל X.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 11:31

כמו שעידן אמר, זה עניין של יחס. יש לך קונסולה עם 1/3 הכוח GPU, אז תצפה למשהו בין 1/4 - 1/2 הרזולויצה בגרסת ה-XSS לעומת ה-XSX, תלוי במנוע וכמה הם משתמשים ב-GPGPU. אני חושב שזה היה די צפוי וגם דברתי על זה פה כמה וכמה פעמים כשעלו דיונים של "XSS תחזיק אותנו מאחור", משחקים פשוט ירדו ל-900p כשה-XSX נמצאת ב-1440p וזה בול מה שקורה פה. האם יהיו משחקים שמגיעים ל-720p? אולי, מי יודע, אבל מי שקונה XSS אמור לדעת למה הוא נכנס. אם יש משחק שרץ ב-720p על ה-XSS הוא כנראה רץ קרוב יותר ל-1080p מאשר ל-1440p על ה-XSX כך שאפשר גם להגיד שבן אדם השיל 500$ על ה-XSX והוא קבל משחק בבערך 1080p.

בקיצור, הכל יחסי וזה היה צפוי, מי שקונה את ה-XSS צריך לצפות לרזולוציה נמוכה פי 1/4 - 1/2 מה-XSX מה שאומר שכשה-XSX ברזולוציה נמוכה, גם ה-XSS תהיה ברזולוציה נמוכה. אם קנית קונסולה של 299$ אז תדע למה אתה נכנס ודוגרי כולנו ציפינו שהיא תהיה קונסולת 1080p ובסוף בשני המשחקים היחידים שאנחנו יודעים על הרוזולוציה שלהם, במצב "גרפיקה" המשחק רץ עליה ב-1440p וב-1800p כך שאני חושב שהמצב לא רע בכלל. האמת? אני לא אהיה מופתע אם למשל פיפ"א ירוץ עליה באיזה 1800p, הסדרה הזאת ידועה בבאפר הענקי שהם לוקחים מבחינת כוח. למשל על הפרו פיפ"א רץ ב-4K טבעי מה שאומר שעל ה-X1X חצי מהכוח של הקונסולה אפילו לא מנוצל.

אגב, ההפרש רזולוציה בין ה-XSX ל-XSS ביקוזה הוא 2.56X במצב ביצועים ו-2.25X במצב גרפיקה. בפלקוניר ההפרש הוא 1.44X במצב גרפיקה ו-1.56X במצב ביצועים. הפרשים יותר קטנים ממה שציפינו שיהיו בין ה-XSS וה-XSX, אבל כמובן שאנחנו לא יודעים את כל הפרטים. יכול להיות שבגרסת ה-XSS יש שנמוכים נוספים, למשל איכות צל, טקסטורות או פילטרינג שחלקם יכולים להיות לא מורגשים כלל ברזולוציה נמוכה יותר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 13 אוקטובר 2020, 13:54

אני חושב שהשוק מזמן לXSS אחת משתי סיטואציות אפשריות.

1. השוק מחבק את הXSS -התרחיש הפחות סביר (לדעתי)
בתרחיש האימים הזה הXSS מקבל אחיזת כוח חזקה במיוחד שגם אם הוא לא עוקף את הXSX הוא כוח כלכלי שאין להתעלם ממנו ואז נוצר מין מצב
Switch אלא כזה שאשכרה משפיע על הקור ומפתחים מוצאים את עצמם נאלצים לעשות פשרות פה ושם בשביל לרדת אליו כי הוא המכנה המשותף הכי נמוך.

2. השוק די מתעלם מהXSS והיא הופכת לקונסולה שלא ברור מי הקהל שלה - התרחיש היותר סביר (לדעתי)
במצב הזה הXSS די זוכה לקבלה פושרת שמזכירה את הקבלה הפושרת של הONE X הרכישה של בטסדה על ידי מייקרוסופט אפילו הפכה את התרחיש הזה לאפילו יותר סביר מקודם, כי אם היו אנשים כמוני ששקלו לקנות XSS בשביל משחקי AA בגיימפאס/הבלעדיים של מיקרוסופט, עכשיו שבטסדה בלעדית למייקרוסופט אין סיכוי שאני קונה XSS כי המשחקים של בטסדה יהיו הראשונים לסבול מביצועים על הXSS.

במצב הזה, של אדישות והתעלמות מצד השוק הXSS תעבור fade out איטי,מפתחות יעשו עליה את המנימום הההכרחי והיא לא תפגע בצורה ריאלית בדור הבא, מייקרוסופט תמעיט בחשיבותה ולפעמים אפילו תתעלם מלהזכיר אותה, למרות שכשילחצו את ספנסר לפינה הוא פתאום
יזכר בה וידגיש את המחויבות אליה.

בגדול זו קונסולה שנועדה לתת גישה קלה לגיימפאס, רוב הסיכוים שתהיה לה השפעה זניחה על השוק.
אבל מי יודע, אני לא שיערתי שהסוויץ תהיה ההצלחה (לא שחשבתי שתהיה כישל ליון אבל בשום אופן לא מה שהיא היום)

בנוגע ליאקוזה, נראה לי זה הפעם יותר באשמת המנוע של יאקוזה ושוב חוסר הזמן שלהם לעשות לו את ההתאמה הנדרשת לXSS אני משער
שאם הXSS תהיה הצלחה המפתחים יעשו את המאמץ שהיא תגיע ל1080P רוב הזמן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 14:25

אופציה שלישית, שני הSKU מצליחים ורלוונטים, מפתחים בונים משחקים לשתיהן והכל בסדר :)

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 13 אוקטובר 2020, 14:57

DrKeo כתב:אופציה שלישית, שני הSKU מצליחים ורלוונטים, מפתחים בונים משחקים לשתיהן והכל בסדר :)

אני אוהב את האופטימיות שלך קיאו :)
אתמול גם דיוויד קייג׳ (כן כן,אני יודע..אבל עדיין) התבטא בנושא ונשמע שהוא חולק את החששות של רבים,שמפתחים למעשה יעדיפו לבנות את המשחקים שלהם עם הXSS בראש כדי להבטיח שהם אשכרה יפעלו ולמנוע מצב שהם לא יצטרכו לפתח שתי גרסאות שונות,שכמובן עלול להיות כרוך בעלויות גבוהות הרבה יותר.
זה חשש לגיטימי,ואני לא יכול שלא לתהות אם הסיבה שלא ראינו עד עכשיו משהו מפוצץ מוח שקיים רק לדור הבא קשורה לXSS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 13 אוקטובר 2020, 15:37

רוב המפתחים אפילו לא ידעו על ה-XSS עד לא מזמן כך שאת המשחקי 2021+ שלהם הם לא תכננו אליה בכלל :)

בואו נהיה כנים, משחקים יפותחו לפס5 קודם כל כי היא הקונסולה המובילה בשוק. מחשב + פס5 + XSX יהיו כנראה איזה 90% מהשוק כך או כך, אז אין לי בכלל ספק שהגרסת XSS תהיה לגמרי after thought. אבל בכלליות משחקים יפותחו מלמעלה ויטפטפו למטה, זה לרוב עוד ככה ממילא ואם הכלים של MS באמת טובים כמו שהם טוענים אז התאמה ל-XSS לא אמורה להיות ביג דיל. כלומר היי, את הפלקוניר מפתח אדם אחד בודד והוא כבר התאים את המשחק שלו למגוון PC, ל-XSX ול-XSS ואפילו זרם עם שני מודים שונים של ביצועים לשתי הקונסולות. כנ"ל על דירט 5, המשחק עם 3 מצבי ביצועים ב-XSX מה שאומר שהם לא רק אזנו את המשחק לXSX, הם עשו את זה שלוש פעמים. אז וואללה, לא יודע אם זאת כזאת מגבלה גדולה אם מפתחים ממילא עושים את זה "לכיף" עם מודי ביצועים שונים.

אם כבר אני רואה את זה הפוך, בגלל שה-XSS כל כך זולה (אותו מחיר כמו שהפס4 נמכרת בו כרגע) אז יכול להיות אימוץ מהיר יותר של הדור הבא וזה דווקא יעזור למפתחים להפטר מלחץ מפיצות מליצור משחקים שרצים גם על הפס4 וה-X1. מה שאמור לבאס אותך זה לא ה-XSS אלה הפס4 וה-X1 שכל משחקים שיוצאים בשנתיים הקרובות מתוכננים עם המגבלות שלהן. אפילו סוני ש"מאמינה בדורות" מוציאה בערך הכל לפס4 בזמן הקרוב. ה-SSD? ה-CPU החדש? מה הם שווים אם הכל צריך לרוץ על דיסק 5400RPM ומעבד יגואר?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 88 אורחים