ת׳רד Valve הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: ת׳רד Valve הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 19 מרץ 2015, 21:33

לכל מי שבאמת חיכה לHL3 עד עכשיו - יש לי אחלה חלקה למכור לכם בהרצליה פיתוח. מהצד של הים ;).

לכו תדעו כמה מפתחי משחקים אשכרה נשארו בתוך החברה בימינו, עם כל הפוש בנושא החומרה ומערכת ההפעלה של סטים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מרץ 2015, 23:12

Klayman כתב:לכל מי שבאמת חיכה לHL3 עד עכשיו - יש לי אחלה חלקה למכור לכם בהרצליה פיתוח. מהצד של הים ;).

לכו תדעו כמה מפתחי משחקים אשכרה נשארו בתוך החברה בימינו, עם כל הפוש בנושא החומרה ומערכת ההפעלה של סטים.

זה לא שמשהו מחכה לזה כאילו זה הולך להגיע בקרוב, אבל הוא לא אמר שהם לא עושים משחקי סינגל גדולים יותר.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
ShiTDemoN
Warrior

הודעהעל ידי ShiTDemoN » 19 מרץ 2015, 23:52

DrKeo כתב:זה לא שמשהו מחכה לזה כאילו זה הולך להגיע בקרוב, אבל הוא לא אמר שהם לא עושים משחקי סינגל גדולים יותר.

אתה לא במרחק משהו כמו רק 5$ מHL3? :)
"A man chooses, a slave obeys"

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מרץ 2015, 10:58

DrKeo כתב:זה לא שמשהו מחכה לזה כאילו זה הולך להגיע בקרוב, אבל הוא לא אמר שהם לא עושים משחקי סינגל גדולים יותר.

כשהוא אומר :

"if a whole bunch of people just internally at Valve said they wanted to do it and had a reasonable explanation for why [they did]"

זה אומר כמה דברים לדעתי (ורק לדעתי):
1. לא נשארו בואלב אנשים שממש אכפת להם ממשחקים בכלל ומהסדרות הקלאסיות בפרט.
2. ה"reasonable explanation'' שעליו ניואל מדבר, הוא ''איך משחק שיעלה לנו הרבה מאוד כסף לייצר, יכניס יותר כסף מהסקין הזה שנקרא DOTA 2 שפיתחנו, ביחסי עלות תועלת?''. אחרת יש הרבה הסברים הגיוניים כמו, נגיד - לסיים את הסיפור המזורגג שהשארתם תקוע באוויר לפני שבע שנים? או נגיד, להיות קשובים לרצון המעריצים והגיימרים? נאא... :)
3. ואלב היא כמו כל חברה אחרת - לא רוצה להפסיד כסף, ולא רוצה ליפול על האף. אז עכשיו היא נצמדת למשחקי F2P ומולטיפלייר, ששם היא יכולה להכניס יותר כסף, במעט מאוד השקעה.

לבסוף:
"But you know if you want to do another Half-Life game and you want to ignore everything we've learned in shipping Portal 2 and in shipping all the updates on the multiplayer side, that seems like a bad choice. So we'll keep moving forward. But that doesn't necessarily always mean what people are worried that it might mean."

לדעתי זה משפט שהוא זרק כדי שאנשים עוד יחיו באשליות שהם אולי, מתישהו, איכשהו, אולי אולי אולי, יפתחו איזה משחק בסגנון. אני מוכן לשים התערבות שאנחנו לא רואים משחק HL ב5 השנים הקרובות, לפחות. עם אופציה להארכה ל7.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2015, 14:08

מסכים עם הניתוח של קליימן, אולי יום אחד זה יקרה, אבל לפי איך שזה ישמע קודם כל אין אפילו התחלה של פיתוח קונקרטי ככה שגם אם מתחילים מחר (ולא נשמע שהם קרובים לכך) אפשר לספור שלוש שנים, כרגע נראה שאין להם סיבה לדחוף את הפרויקט והולכות לעבור שנים ארוכות אם זה אי פעם יקרה, אתם תראו ש TLG יצא אפילו לפני, אם לא יודיעו על ביטולו, אבל נדע באופן ודאי על גורלו לפני שנקבל מילה על HL3.

מה שכן בגלל שגייב דיבר על טכנולוגיות חדשות שאולי יצדיקו פיתוח של משחקי יחיד אני חושב שיש תקווה לפורטל VR מלא, כנראה זה גם סוג משחק שפשוט בנוי ל VR ולפי ההדגמה הטכנית שלו ואלב גם מאמינה בזה, ככה שאולי כדי למכור הרבה יחידות VR היא תסכים "מטוב ליבה" לזרוק איזו עצם למעריצים האומללים שלה עם פורטל חדש.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מרץ 2015, 14:49

bling כתב:מסכים עם הניתוח של קליימן, אולי יום אחד זה יקרה, אבל לפי איך שזה ישמע קודם כל אין אפילו התחלה של פיתוח קונקרטי ככה שגם אם מתחילים מחר (ולא נשמע שהם קרובים לכך) אפשר לספור שלוש שנים, כרגע נראה שאין להם סיבה לדחוף את הפרויקט והולכות לעבור שנים ארוכות אם זה אי פעם יקרה, אתם תראו ש TLG יצא אפילו לפני, אם לא יודיעו על ביטולו, אבל נדע באופן ודאי על גורלו לפני שנקבל מילה על HL3.

מה שכן בגלל שגייב דיבר על טכנולוגיות חדשות שאולי יצדיקו פיתוח של משחקי יחיד אני חושב שיש תקווה לפורטל VR מלא, כנראה זה גם סוג משחק שפשוט בנוי ל VR ולפי ההדגמה הטכנית שלו ואלב גם מאמינה בזה, ככה שאולי כדי למכור הרבה יחידות VR היא תסכים "מטוב ליבה" לזרוק איזו עצם למעריצים האומללים שלה עם פורטל חדש.

אולי אפילו Agent? ;).
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2015, 14:57

Klayman כתב:
אולי אפילו Agent? ;).

אל תגזים :D

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 20 מרץ 2015, 15:56

לא יהיה 'פורטל 3' בVR. אתה רוצה שאנשים יקיאו כל דקה? פורטל הוא משחק של מעבר בין פורטלים, אי התמצאות ובלגן מרחבי. כפי שואלב אמרו, TF2 הוא משחק רע לVR ופורטל לא כל כך שונה מכך. חוץ מזה, ואלב לא הוציאו אף DLC שחקן יחיד לפורטל 2.

אני גם לא מבין מה בדיוק ה'לקחים' שואלב למדו מהשיגור של פורטל2 שיעודדו אותם לעשות משחק HL שאינו מכיל קמפיין רגיל ונפרד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2015, 18:30

ShiTDemoN כתב:אתה לא במרחק משהו כמו רק 5$ מHL3? :)

יש לי 48$, אז תלוי אם הוא יעלה 50$ או 60$ :)

קליימן, בלינג, שמעתם את הפוקאסט או קראתם שברירי ציטוטים?
האם אני מחכה בקוצר נשימה לhl3? ממש לא. אבל נראה מהם משחק סינגל גדול בעתיד לפי איך שגייב דבר. הוא מדבר שם שוב ושוב על הלקחים של פורטל 2, לא על הלקחים של dota. הכותבים של פורטל אגב עדין בחברה והם לא שם בשביל לכתוב טוטוריאלים לdota2 (שעובר לסורס 2 אגב אם לא הביאו את החדשה עדין).

אם הייתי מנחש לפי מה שהלך בראיון הזה המשחק הבא שלהם יהיה סינגל מבוסס vr והוא יהיה משהו חדש, לא hl ולא פורטל. אולי בעולם שלהם אבל לא ממש משחק רגיל בסדרה. גיימפליי של פורטל לא עובד בvr.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מרץ 2015, 19:16

DrKeo כתב:יש לי 48$, אז תלוי אם הוא יעלה 50$ או 60$ :)

קליימן, בלינג, שמעתם את הפוקאסט או קראתם שברירי ציטוטים?
האם אני מחכה בקוצר נשימה לhl3? ממש לא. אבל נראה מהם משחק סינגל גדול בעתיד לפי איך שגייב דבר. הוא מדבר שם שוב ושוב על הלקחים של פורטל 2, לא על הלקחים של dota. הכותבים של פורטל אגב עדין בחברה והם לא שם בשביל לכתוב טוטוריאלים לdota2 (שעובר לסורס 2 אגב אם לא הביאו את החדשה עדין).

אם הייתי מנחש לפי מה שהלך בראיון הזה המשחק הבא שלהם יהיה סינגל מבוסס vr והוא יהיה משהו חדש, לא hl ולא פורטל. אולי בעולם שלהם אבל לא ממש משחק רגיל בסדרה. גיימפליי של פורטל לא עובד בvr.

עדיין לא הקשבתי לפודקאסט עצמו, אבל קראתי כבר כמה כתבות שדי סיכמו אותו. אני אקשיב הסופ''ש או בתחילת שבוע הבא. אגב, הוא אומר מה הלקחים חסרי התקדים האלה מפורטל 2, כלומר מעבר לרעיון של ''אמור לכל קהילת סטים שאם היא תקנה הרבה משחקים אחרים (ותכניס לואלב המון כסף) היא תקבל את פורטל 2 מהר יותר, ואז בסוף תשחרר אותו בכל מקרה בזמן המתוכנן''? או שהוא לא מדבר על זה? :P הוא אומר שהם לא מכרו מספיק מפורטל 2 ? שהרעיון לא היה טוב? הם לא מרוצים מהביצועים על הקונסולות? משהו? או שהוא סתם אומר ''הלקחים של פורטל 2'' שוב ושוב?
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2015, 19:44

Klayman כתב:
עדיין לא הקשבתי לפודקאסט עצמו, אבל קראתי כבר כמה כתבות שדי סיכמו אותו. אני אקשיב הסופ''ש או בתחילת שבוע הבא. אגב, הוא אומר מה הלקחים חסרי התקדים האלה מפורטל 2, כלומר מעבר לרעיון של ''אמור לכל קהילת סטים שאם היא תקנה הרבה משחקים אחרים (ותכניס לואלב המון כסף) היא תקבל את פורטל 2 מהר יותר, ואז בסוף תשחרר אותו בכל מקרה בזמן המתוכנן''? או שהוא לא מדבר על זה? :P הוא אומר שהם לא מכרו מספיק מפורטל 2 ? שהרעיון לא היה טוב? הם לא מרוצים מהביצועים על הקונסולות? משהו? או שהוא סתם אומר ''הלקחים של פורטל 2'' שוב ושוב?

הוא לא דבר על הלקחים עצמם, ג'ף קילי הוביל אותו עם שאלות מאוד ספציפיות ובצורה מפתיעה לא שאל או הוביל בכיוונים מעניינים חוץ מאשר להעריץ את גייב נאול ודאג לברדי. הראיון הזה הסתובב סביב הנושא כל כך הרבה שהייתי די בשוק שהוא לא שאל אותו משהו בסגנון של "אתם תעשו עוד משחק סינגל פלייר" או משהו בסגנון. אבל מה שגייב כן אמר הוא שהם לא יעשו משחקים סתם, אם משהו בחברה רוצה לעשות HL3 או פורטל 3 או פרנצ'ייז חדש לגמרי הוא צריך להצדיק את למה הוא עושה את זה, מניע, חידוש, משהו. הוא בעצם רקד מסביב לזה שאם יבוא מתישהו E3 או HL3 הוא לא יהיה פשוט E2 ההמשך, הוא יהיה משהו הרבה יותר גבוה מזה.

אבל ברור שיש לחברה הזאת אינסוף כסף והם עושים מה שבא להם. כלומר יכול להיות שהם לא יוציאו משחק סינגל לעולם, יכול להיות שהם יוציאו משחק סינגל שבוע הבא והם יכריזו עליו יומיים לפני היציאה. באמת שאין לא לי ולא לך מושג.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 20 מרץ 2015, 20:14

DrKeo כתב:הוא לא דבר על הלקחים עצמם, ג'ף קילי הוביל אותו עם שאלות מאוד ספציפיות ובצורה מפתיעה לא שאל או הוביל בכיוונים מעניינים חוץ מאשר להעריץ את גייב נאול ודאג לברדי. הראיון הזה הסתובב סביב הנושא כל כך הרבה שהייתי די בשוק שהוא לא שאל אותו משהו בסגנון של "אתם תעשו עוד משחק סינגל פלייר" או משהו בסגנון. אבל מה שגייב כן אמר הוא שהם לא יעשו משחקים סתם, אם משהו בחברה רוצה לעשות HL3 או פורטל 3 או פרנצ'ייז חדש לגמרי הוא צריך להצדיק את למה הוא עושה את זה, מניע, חידוש, משהו. הוא בעצם רקד מסביב לזה שאם יבוא מתישהו E3 או HL3 הוא לא יהיה פשוט E2 ההמשך, הוא יהיה משהו הרבה יותר גבוה מזה.

אבל ברור שיש לחברה הזאת אינסוף כסף והם עושים מה שבא להם. כלומר יכול להיות שהם לא יוציאו משחק סינגל לעולם, יכול להיות שהם יוציאו משחק סינגל שבוע הבא והם יכריזו עליו יומיים לפני היציאה. באמת שאין לא לי ולא לך מושג.

ברור שאין מושג, אבל אמרתי איך אני מבין את הדברים שלו. אגב, לא ממש עשית חשק לשמוע את הפודקאסט. כנראה שאין מה לצפות לעיתונאות משחקים נושכת ורצינית למול ואלב, שתשאל אותה שאלות קשות. לא בא לי לשמוע את ג'ף קילי (שאני גם ככה לא מת עליו) מלקק לגייב במשך שעה :P.
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 מרץ 2015, 20:24

Klayman כתב:
ברור שאין מושג, אבל אמרתי איך אני מבין את הדברים שלו. אגב, לא ממש עשית חשק לשמוע את הפודקאסט. כנראה שאין מה לצפות לעיתונאות משחקים נושכת ורצינית למול ואלב, שתשאל אותה שאלות קשות. לא בא לי לשמוע את ג'ף קילי (שאני גם ככה לא מת עליו) מלקק לגייב במשך שעה :P.

קילי כמעט לא מדבר שם, הוא רק שואל שאלה ונותן לגייב לרוץ. זאת לא חקירה צולבת, זה כן מאוד מעניין. מה שמבאס אותי הוא שהוא מדבר על נושא מסויים וקילי יכל לכוון אותו יותר, כלומר כאילו לקילי לא אכפת בכלל בנושא הAAA וכדומה. כשהם מדברים על פרוייקטים עתידים, פשוט מתבקש שהוא ישאל אם יהיה מהם עוד משחק AAA גדול ומשום מה הוא לא שואל את זה. רוב הראיון מדבר על VR.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 מרץ 2015, 09:23

זאת בדיוק הבעיה עם רוב עיתונאות המשחקים ו-ואלב, לדעתי. הרי קילי לא טיפש, ומן הסתם נצנצו לו השאלות בראש, אבל הוא כנראה לא רצה להרגיז את האיש הכי חזק בעולם הPC כיום, שמא יאבד את הגישה שלו בעתיד. באופן כללי רואים שגם במקרה הנוכחי והדברים שגייב אמר נתונים לפרשנות, רוב האתרים לא ביקשו אפילו את תגובת ואלב בנושא.

טוב אני מקשיב עכשיו אעדכן את ההודעה הזאת עם מחשבות על הדברים:

1. גייב ממש בטראומה מוינדוס 8 למרות שהיא לא הזיזה לו בכלל, במבחן התוצאה.
2.''אם הרבה עובדים בוחרים לעבוד על משהו, זה כנראה מה שהקהל רוצה שנעבוד עליו''.. כן.. הקהל ממש לא רוצה שתעבדו על משחק HL או פורטל או בכלל סינגל פלייר חדש.. :roll:
3. הוא ממש לא אומר מה הם ''למדו'', קילי לא שואל, והנושא של Reasonable Explanation לגמרי נשמע כמו מה שאמרתי למעלה, לדעתי.
4. ''אנחנו נותנים לקהל מידע על מה אנחנו עושים כדי שהם יראו למה זה רלוונטי ולמה זה הכי טוב בשבילם''. ברור. ואלב כל הזמן מתקשרת עם הקהל ואומרת לאן פניה. אלופה בקשר עם הציבור.
5. אז כן יש ניהול מסוג כלשהו בואלב ולא כל אחד יכול לעבוד על מה שהוא רוצה (הדוגמא שגייב נותן בסוף על קן וStars of Blood). יש X פרוייקטים ואתה יכול לבחור על מה אתה עובד מתוכם, אולי. אני מאמין שבאותה הצורה, גייב הרג את ההמשך של HL.
6. יש הבדל בין לכבד את המרואיין, לבין לשאול את השאלות הנכונות והקשות. קילי נמנע פה במפורש מלשאול שאלות ושאלות המשך רלוונטיות, כדי לא לעצבן את גייב ושות'.
?

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 26 אפריל 2015, 11:17

טוב אני לא יודע אם שמעתם על זה: http://steamcommunity.com/workshop/aboutpaidcontent/, אבל כבר עברו כמה ימים מאז העדכון הנוראי הזה לWorkshop של סקיירים וחצי רשת מתהפכת מהדבר, הנה דוגמה, עושים מחאה שכנראה לא תצליח כי אנשים פתאום דורשים כסף על תוכן במקום שבו תוכן נועד להיות חינם לציבור סטים, תכף זה יקרה לGarry's Mod ולעוד דברים, אם כבר חושבים על כסף, למה שלא יעשו כפתור תרומה במקום לשלם מלכתחילה?
תמונה
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אפריל 2015, 12:41

לא כל כך מבין את הרעש... מה קרה כבר? פתחו את האופציה של אנשים שמשקיעים מזמנם גם להרוויח על זה, בדיוק כפי שיש בTF2 והכובעים?

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 13:33

Laskin כתב:לא כל כך מבין את הרעש... מה קרה כבר? פתחו את האופציה של אנשים שמשקיעים מזמנם גם להרוויח על זה, בדיוק כפי שיש בTF2 והכובעים?

מה לא ברור? ברגע שגיימר נולד, יש לו זכות יסוד למודים בחינם. אם מישהו רוצה להשקיע מזמנו ולפתח מוד, אסור לא בשום אופן, לדרוש על כך תמורה ובטח ובטח שאסור לVALVE, או לחברה שפיתחה את המשחק שעליו מבוסס המוד, לקחת חלק מהכסף הזה.

ברגע שאתה מבין שלגיימרים יש את זכות היסוד הזאת, אתה מבין את כל הרעש סביב העניין.
בלי קשר, תדמיין לך שיקרה מצב ומודרים יתחילו לקבל עבודות כמפתחי משחקים, בעקבות ההצלחה שלהם במכירת המודים שלהם. אתה מסוגל לדמיין מצב בו חברות משחקים רציניות יעבדו עם מפתחי מודים מעפנים, במקום לפתח משחקים מצוינים כמו DOTA, TF, CS וכן הלאה? זה יהיה אסון!

אבל ברצינות, אם ננסה להסתכל על זה בצורה שקולה, ברור שהביצוע של VALVE לא מושלם (פחות או יותר כמו שקרה עם כל פיטצ'ר חדש של סטים וסטים עצמה). השינוי עצמו מתבקש וסביר. החשש הסביר היחיד שראיתי מישהו מעלה, הוא בדיוק אותו חשש שיש כלפי כל דבר בסטים - אין רגולציה ואין דרך טובה לגלות את התכנים הטובים. העובדה שהשוק הזה באמת חופשי לחלוטין, הופכת אותו לכאוטי, בדיוק כמו שקורה עם כמות הזבל הבלתי נתפסת בGREENLIGHT.
צריך לקוות שעם הזמן הכלים שקיימים כרגע (היכולת להגיש תלונה על הפרת זכויות יוצרים, או היכולת "להחזיר" מוד תוך 24 שעות) וכלים נוספים שVALVE תספק, יעזרו ליצור איזון טוב בכל הנוגע למודים, גם בלי רגולציה (לא באמת אפשרית) של VALVE.
יש גם מקום למנוע מכל הטרולים/לוחמי פריבילגיות הצרכן להציף את השוק במודים המזויפים, כמו שקרה, מאז ההשקה. סביר להניח שזה ירגע מעצמו, עם הזמן, אבל צריך לעשות משהו כדי לזרז את התהליך, עד שזה יקרה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 אפריל 2015, 13:36

לא נראה לי שהביאו את זה לפה אבל וורן ספקטור (סיסטם שוק, דאוס אקס) עבד בזמנו על פרק של HL2 שהוא לא E3 אלה ממלא איזה מרווח בLORE של הסדרה שהספיק להיות מבוטל מאז (עברו איזה 6 שנים) שכלל רובה מגנט שהיה התחליף לGRAVITY GUN שהשתמשו בו בקרב ובכל מני סוגי פאזלים. הפרוייקט נפל והוא עבר לעשות את EPIC MICKEY שלא יצא כזה אפיק בסוף. אני מנחש שזה היה איזה פרוייקט מלחמת 7 השעות או משהו כזה, יש קפיצה של 10 שנים בין HL1 ל-2 אז יש שם הרבה מרווח לפרקים משלימים. חבל שVALVE אפילו המשך לא ממש להוטה לעשות :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אפריל 2015, 13:51

Nucleus_Dawn כתב:
מה לא ברור? ברגע שגיימר נולד, יש לו זכות יסוד למודים בחינם. אם מישהו רוצה להשקיע מזמנו ולפתח מוד, אסור לא בשום אופן, לדרוש על כך תמורה ובטח ובטח שאסור לVALVE, או לחברה שפיתחה את המשחק שעליו מבוסס המוד, לקחת חלק מהכסף הזה.

ברגע שאתה מבין שלגיימרים יש את זכות היסוד הזאת, אתה מבין את כל הרעש סביב העניין.
בלי קשר, תדמיין לך שיקרה מצב ומודרים יתחילו לקבל עבודות כמפתחי משחקים, בעקבות ההצלחה שלהם במכירת המודים שלהם. אתה מסוגל לדמיין מצב בו חברות משחקים רציניות יעבדו עם מפתחי מודים מעפנים, במקום לפתח משחקים מצוינים כמו DOTA, TF, CS וכן הלאה? זה יהיה אסון!

אבל ברצינות, אם ננסה להסתכל על זה בצורה שקולה, ברור שהביצוע של VALVE לא מושלם (פחות או יותר כמו שקרה עם כל פיטצ'ר חדש של סטים וסטים עצמה). השינוי עצמו מתבקש וסביר. החשש הסביר היחיד שראיתי מישהו מעלה, הוא בדיוק אותו חשש שיש כלפי כל דבר בסטים - אין רגולציה ואין דרך טובה לגלות את התכנים הטובים. העובדה שהשוק הזה באמת חופשי לחלוטין, הופכת אותו לכאוטי, בדיוק כמו שקורה עם כמות הזבל הבלתי נתפסת בGREENLIGHT.
צריך לקוות שעם הזמן הכלים שקיימים כרגע (היכולת להגיש תלונה על הפרת זכויות יוצרים, או היכולת "להחזיר" מוד תוך 24 שעות) וכלים נוספים שVALVE תספק, יעזרו ליצור איזון טוב בכל הנוגע למודים, גם בלי רגולציה (לא באמת אפשרית) של VALVE.
יש גם מקום למנוע מכל הטרולים/לוחמי פריבילגיות הצרכן להציף את השוק במודים המזויפים, כמו שקרה, מאז ההשקה. סביר להניח שזה ירגע מעצמו, עם הזמן, אבל צריך לעשות משהו כדי לזרז את התהליך, עד שזה יקרה.

מה שאתה מתאר כ"חשש" נשמע לי חלום. שיהיו מליוני מודים, ואנחנו ניצור כבר אתרים שיבררו אותם בעצמנו...
זה לא שאין אתרים שממליצים על דברים בGREENLIGHT או מודים כבר היום. פשוט יהיו יותר והשוק יפרח.
שום דבר לא כאוטי, גם בשוק הסלולר פתאום קמו להן מליון חברות סוג ז' שמוכרות את המכשירים שלהם בהרבה מאוד חנויות, וגם להן יש שוק, פשוט מצומצם יותר. אנחנו יודעים שהרוב זה זבל מוחלט וקוראים באתרים שונים ביקורות, ומסיקים את המסקנות שלנו.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 15:16

Laskin כתב:
מה שאתה מתאר כ"חשש" נשמע לי חלום. שיהיו מליוני מודים, ואנחנו ניצור כבר אתרים שיבררו אותם בעצמנו...
זה לא שאין אתרים שממליצים על דברים בGREENLIGHT או מודים כבר היום. פשוט יהיו יותר והשוק יפרח.
שום דבר לא כאוטי, גם בשוק הסלולר פתאום קמו להן מליון חברות סוג ז' שמוכרות את המכשירים שלהם בהרבה מאוד חנויות, וגם להן יש שוק, פשוט מצומצם יותר. אנחנו יודעים שהרוב זה זבל מוחלט וקוראים באתרים שונים ביקורות, ומסיקים את המסקנות שלנו.

יכול מאוד להיות שזה פשוט הטבע של שוק דיגיטלי פתוח לכל. גם יש לא מעט היגיון מאחורי אלו שאומרים שהחסרונות של המצב הזה, זניחים, לעומת היתרונות.
אני, סה"כ, מסכים איתך וחושב שהשוק ימצא את הפתרונות לעניין הזה בעצמו.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אפריל 2015, 15:24

it always does :)

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 15:28

Laskin כתב:it always does :)

בכל הרעש הלבן הזה, לא התרכזנו בשני דברים באמת מעניינים:
- נוהל החזר כספי אמיתי ומוצהר מVALVE. נקווה שהנוהל הזה ימצא את דרכו גם לכל קניה אחרת בסטים.
- מערכת Pay what you want שאני משוכנע שתגיע לכל קניה אחרת בסטים ותאפשר עוד גמישות למפתחים.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 אפריל 2015, 18:18

Laskin כתב:לא כל כך מבין את הרעש... מה קרה כבר? פתחו את האופציה של אנשים שמשקיעים מזמנם גם להרוויח על זה, בדיוק כפי שיש בTF2 והכובעים?

פתחו את האופציה בלי הרבה בקרה ומחשבה לעומק. החששות ממערכת שכזו הן (ויש כבר דוגמאות לדברים כאלה שקרו):

1. הכנסת אלמנט כספי למודינג יכול להרעיל את הבאר ולהפנות מודרים זה כנגד זה כי עכשיו יש כסף לעשות.
2. אנשים מורידים מודים שאנשים אחרים עשו ומעלים אותם שוב בעצמם עבור כסף.
3. יש הרבה שיתוף ותלויות בין המודים השונים. מוד אחד יכול להכיל דברים שמודר אחר עשה. אז כשאתה מעלה את המוד שלך לקנייה הוא מכיל חומר של איש אחר שלא מסכים שתמכור אותו ותקבל כסף עליו. כפי שאתה יכול לדמיין, זה כאב ראש.
4. בלב קהילת המודינג עומד שיתוף פעולה ועזרה. ייתכן והאלמנט הזה יינזק עכשיו עם כניסת הכסף למשוואה.
5. מודים הם דבר רגיש. התאימות יכולה להשבר בקלות גם ע"י עדכונים של מפתחת המשחק עצמו. מה קורה אם בת'סדה מוציאה עדכון ששובר את המוד? מי אחראי לאנשים ששילמו כסף על מוד שכרגע לא עובד? אתה גם לא יודע איך מוד אחד משתלב ומשפיע על אחר. תקופת ההחזר עד 24 שעות היא קצרה מדי ולא מספיקה.

6. מודרים שמעלים גרסה בכסף למוד, והגרסה החינמית עמוסה בפרסומות ונדנודים לקנות את המוד.
7. חשש שהצלחה כספית שכזו תוביל בעתיד לכך שמפתחות יגיבילו הפצת מודים רק דרך הסטים וורקשופ ובלי שום דרך חיצונית אחרת. פחות או יותר DRM-פיקציה של מודים.
8. מציאות מעוותת בו אדם כמו זה שעשה את המוד UI של סקיירים מוכר את המוד, ובת'סדה מקבלים 50% מהתשלום. כלומר, בת'סדה עשו UI חרא לגרסת המחשב - מודר בא ותיקן את זה - רוב השחקנים משתמשים בו כי זה אשכרה טוב ומבייש את הUI של בת'סדה. ובת'סדה מרוויחה כסף על זה שהיא עשתה מוצר לוקה בחסר.

איזה חלקים מהדאגות הן רגעיות ויסתדרו לבד עוד שבוע, ואיזה דאגות הן מהותיות וחשובות - את זה הזמן יגיד. מה שברור הוא שואלב שיחררה מערכת שלא נותנת מענה לרוב הבעיות שנוצרו ולדרכים בהם ניתן להשתמש לרעה בה. עוד פיצ'ר שמשוגר חצי אפוי, אלא שכבר מעורב בו תשלום. ולכן הרעש הגדול שגם גרם לגייב ללכת לרדאיט בשבת.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 26 אפריל 2015, 19:01

Kazz כתב:פתחו את האופציה בלי הרבה בקרה ומחשבה לעומק. החששות ממערכת שכזו הן (ויש כבר דוגמאות לדברים כאלה שקרו):

1. הכנסת אלמנט כספי למודינג יכול להרעיל את הבאר ולהפנות מודרים זה כנגד זה כי עכשיו יש כסף לעשות.
2. אנשים מורידים מודים שאנשים אחרים עשו ומעלים אותם שוב בעצמם עבור כסף.
3. יש הרבה שיתוף ותלויות בין המודים השונים. מוד אחד יכול להכיל דברים שמודר אחר עשה. אז כשאתה מעלה את המוד שלך לקנייה הוא מכיל חומר של איש אחר שלא מסכים שתמכור אותו ותקבל כסף עליו. כפי שאתה יכול לדמיין, זה כאב ראש.
4. בלב קהילת המודינג עומד שיתוף פעולה ועזרה. ייתכן והאלמנט הזה יינזק עכשיו עם כניסת הכסף למשוואה.
5. מודים הם דבר רגיש. התאימות יכולה להשבר בקלות גם ע"י עדכונים של מפתחת המשחק עצמו. מה קורה אם בת'סדה מוציאה עדכון ששובר את המוד? מי אחראי לאנשים ששילמו כסף על מוד שכרגע לא עובד? אתה גם לא יודע איך מוד אחד משתלב ומשפיע על אחר. תקופת ההחזר עד 24 שעות היא קצרה מדי ולא מספיקה.

6. מודרים שמעלים גרסה בכסף למוד, והגרסה החינמית עמוסה בפרסומות ונדנודים לקנות את המוד.
7. חשש שהצלחה כספית שכזו תוביל בעתיד לכך שמפתחות יגיבילו הפצת מודים רק דרך הסטים וורקשופ ובלי שום דרך חיצונית אחרת. פחות או יותר DRM-פיקציה של מודים.
8. מציאות מעוותת בו אדם כמו זה שעשה את המוד UI של סקיירים מוכר את המוד, ובת'סדה מקבלים 50% מהתשלום. כלומר, בת'סדה עשו UI חרא לגרסת המחשב - מודר בא ותיקן את זה - רוב השחקנים משתמשים בו כי זה אשכרה טוב ומבייש את הUI של בת'סדה. ובת'סדה מרוויחה כסף על זה שהיא עשתה מוצר לוקה בחסר.

איזה חלקים מהדאגות הן רגעיות ויסתדרו לבד עוד שבוע, ואיזה דאגות הן מהותיות וחשובות - את זה הזמן יגיד. מה שברור הוא שואלב שיחררה מערכת שלא נותנת מענה לרוב הבעיות שנוצרו ולדרכים בהם ניתן להשתמש לרעה בה. עוד פיצ'ר שמשוגר חצי אפוי, אלא שכבר מעורב בו תשלום. ולכן הרעש הגדול שגם גרם לגייב ללכת לרדאיט בשבת.

1. יש מספיק מלחמות בין מודרים כמו שיש גם בין אנשים שעושים כתוביות בצורה פיראטית - על "כבוד" ומעמד. כך שזה לא משנה, וחוץ מזה - יותר מלחמות ביניהם אומר ירידות מחיר אגרסיביות לטובים מביניהם וכו'. קיצר - לא חיסרון.
2. את זה ניתן למנוע, ע"י בקרב עצמית ושל הקהילה. גם היום יש לך משחקים שהם חיקויים ומועתקים בחנויות של אפל ואנדרויד, קורה... ובכל מקרה זה גם משהו שניתן לעשות (ואני מניח שגם עושים) כבר היום. כך שגם פה - לא מדובר בחשש רלוונטי.
3. גם כיום יש התנגשויות בין מודים וזה שיקול כשיוצרים אותם. נקסט.
4. ייתכן שהאלמנט הזה גם רק ייתחזק עם הכנסת כסף למשוואה... האמת שזה גם יותר סביר להניח.
5. זה דבר שהמפתחים יאלצו להתמודד ולהתחשב בו. לא משנה כי אף אחד לא מכריח אותך... יש גם אפליקציות שפתאום לא עבדו אחרי עדכון של אייפון. אם הם רציניים - אז הם לא יאכזבו את הלקוחות או שיאבדו מן המעמד שצברו.
6. נדנודים לקנות את המוד יורידו את החשק ל-99% ממי שיוריד אותו וזה יעשה למוצר שהוא מוכר חרא PR. הגירסאות החינמיות פשוט ככל הנראה יהיו מוגבלות בזמן, או באפשרויות. השוק יגיד את שלו כאן.
7. יש גם ככה מודים שקיימים רק דרך הSTEAM WORKSHOP והמתחרים לא ממש עושים מתחרה ראוי בינתיים, כך שזה גם לא ממש חיסרון...
8. נשמע דווקא כמו משהו שאנחנו הצרכנים רק מרוויחים ממנו... לא צריך לחכות לפאץ' וזה. חוץ מזה שהיו כבר כמה וכמה מקרים בהם מודר עלה על בעיות או הוסיף שיפורים וקיבל עבודה בחברה בתמורה לזה. כך שגם הם מרוויחים בסופו של דבר, ואם יהיו גרידים אז אנשים בעתיד לא יעשו להם מודים. חוקי שוק שכאלה - אם יגזימו אז יחרימו.

בקיצור, לדעתי מדובר בהיסטריה חסרת פרופורציות על שום דבר. שום דבר שלילי, בכל אופן.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 26 אפריל 2015, 20:22

השינוי הכי משמעותי של השוק החדש הזה, הוא שפתאום לחברות הפיתוח יש יכולת להרוויח כסף ממודים.
כלומר, במקום תמיכה חלקית/לא קיימת/מלחמת חורמה נגד מודים, נראה יותר ויותר מפתחות תומכות בקהילת המודרים ומייצרות כלי מודינג טובים יותר.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 80 אורחים