הנושא הטכני הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Hypno
Trainee

Re: הנושא הטכני הרשמי

הודעהעל ידי Hypno » 03 מרץ 2024, 21:15

אבל עד כה זה ממש לא כמו כל דור. המגמה מובהקת גם בקרב משחקים בלעדיים לדור הנוכחי.

מה אני אשם שפיל ספנסר בלבל את השכל? הוא הצהיר על 60 FPS וקנה את מפתחת ה AAA הכי גרועה טכנולוגית.
אגב, צוות DF ממשיך להאמין שאין משהו שמונע מסטארפילד לקבל מצב ביצועים.

על הלבלייד 2 לא שמענו מידע סופי לגבי מצב ביצועים. אבל אוקיי - קח 5 משחקים בלי מצב ביצועים לעומת כל אלה שעם. לזה אתה קורה 'כמו כל דור'?

שכחתי לציין את הלדייברס 2 כעוד משחק 60FPS.
על פאסיפיק דרייב לא ראיתי ניתוח טכני בנתיים, אבל אחד מהסרטונים ביוטיוב משער שהמשחק הוא סביב 45FPS.

סמל אישי של המשתמש
Death_119
Veteran

הודעהעל ידי Death_119 » 03 מרץ 2024, 22:28

Hypno כתב:אבל עד כה זה ממש לא כמו כל דור. המגמה מובהקת גם בקרב משחקים בלעדיים לדור הנוכחי.

מה אני אשם שפיל ספנסר בלבל את השכל? הוא הצהיר על 60 FPS וקנה את מפתחת ה AAA הכי גרועה טכנולוגית.

על הלבלייד 2 לא שמענו מידע סופי לגבי מצב ביצועים. אבל אוקיי - קח 5 משחקים בלי מצב ביצועים לעומת כל אלה שעם. לזה אתה קורה 'כמו כל דור'?

על פאסיפיק דרייב לא ראיתי ניתוח טכני בנתיים, אבל אחד מהסרטונים ביוטיוב משער שהמשחק הוא סביב 45FPS.

Helldivers 2 הוא בקושי משחק שיגור לPS4 על פי המראה שלו, 60 פריימים במשחק שנראה ככה, לא כל כך מרשים.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 10:48

Hypno כתב:אבל עד כה זה ממש לא כמו כל דור. המגמה מובהקת גם בקרב משחקים בלעדיים לדור הנוכחי.

גם בדור הקודם מספר משחקי ה-60 קפץ בצורה קיצונית מהדור לפניו, יש על הפס4 פי כמה וכמה יותר משחקי 60 מהפס3 ואפילו יש כמה שכיוונו ל-60 אבל נכשלו במשימה (למשל אנצ'רטד 4 ופורצה הורייזן) כך שיש מצב מאוד טוב שבדור הזה יהיו 60. וכמובן שבדור הזה עם המעבד החזק זה אפילו יותר קל, בשילוב עם VRR גם משחקים שלא מצליחים להגיע ל-60 כמו דרגון דומגה 2 עושים מצב unlocked והם מתקרבים לשם וקוראים לזה "מצב ביצועים", כך שאין ספק שיהיו המון משחקי 60, אין ספק בכלל. וכמובן שיש המון משחקי GAAS היום ומשחקי אונליין תמיד היו מכוונים ל-60.

אנחנו אחרי 3 שנים של קרוסג'ן, מן הסתם כל משחק קרוסג'ן שרץ על יגואר יכול להיות 60 מאוד בקלות, זה ההבדל מס' 1 בין הדורות. בדור הקודם היה קשה לעשות 60 אפילו למשחק קרוס ג'ן, בדור הזה 95% מהתוכן הוא קרוס ג'ן והם רצים כמעט אוטומטית ב-60. ככל שיהיו יותר בלעדיים לדור הבא שרצים על מנועים מתקדמים שזונחים את הפס4 מאחור, כך יהיו יותר משחקי 30. זה נורא עצוב שבשנה הרביעית של הקונסולה אנחנו עדין במצב הזה, אבל לאט לאט זה יקרה.

ואגב, ספציפית אם נסתכל על מיקרוסופט שהייתה השורש של ההודעות הראשונות שלך בנושא, הם הוציאו בלעדית לדור הבא את:
- סימולטור טיסה - 30FPS
- סטארפילד - 30PFS
- פורצה - 60FPS
- רדפול - 30FPS שקבל עדכון ל-60FPS אחרי חצי שנה

אם מסתכלים על הרשימה הזאת, היא מאוד דומה לדור הקודם. סימולטור טיסה ו-RPG גדולים של בת'זדה הם 30FPS, פורצה 60 כמו תמיד ושוטר GAAS הוא גם 60 כמו רובם. אני לא אומר שזה מיצג, אני בטוח ב-100% שבדור הזה יהיה אחוז גדול יותר של משחקי 60, אבל הפנטזיה (או יותר נכון הסיוט) שהיה לך ולעוד הרבה אנשים ש"הכל יהיה 60" היא פשוט לא נכונה כי FPS היא מטרה שמפתחים מכוונים אליה, לא פשוט מורידים רזולוציה וכמו קסם כל משחק רץ ב-60.

בקיצור, כמו שאמרתי, יהיו משחקי 30, יהיו משחקי 60, ואני בטוח שיהיו יותר משחקי 60 מדור קודם.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2024, 11:04

DrKeo כתב:ואני בטוח שיהיו יותר משחקי 60 מדור קודם.

זה כל מה שהוא רצה לשמוע
ותכל'ס, אני די מרוצה מזה :P

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 11:10

Laskin כתב:זה כל מה שהוא רצה לשמוע
ותכל'ס, אני די מרוצה מזה :P

אני בספק, כי אמרתי את זה כבר כמה פעמים בדיונים הקודמים בנושא :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2024, 11:12

בערך, אבל אז אתה מכניס את עצמך לזה שוב כשאתה כותב "זה בדיוק כמו דורות קודמים"... זה לא. זה נוטה יותר לכיוון ה-60, אז זה כן שונה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 11:20

Laskin כתב:בערך, אבל אז אתה מכניס את עצמך לזה שוב כשאתה כותב "זה בדיוק כמו דורות קודמים"... זה לא. זה נוטה יותר לכיוון ה-60, אז זה כן שונה :)

בהחלט כמו בדור הקודם. הרי גם בדור הקודם רוב המשחקים היו 60 ולא 30, והקפיצה באחוז משחקי ה-60 לעומת הפס3 הייתה אסטרונומית. ובטח כשהיום הכל קרוס ג'ן ו-GAAS יש כמות מאוד גדולה של משחקי 60. אבל כמו בכל דור, מי שירצה לעשות משחק קצה מדמם יצטרך (לרוב) לשלם ב-30FPS.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2024, 11:28

אוקיי, אבל בסוף, בשורה התחתונה - לדעתך יהיו יותר משחקים שתומכים ב-60 לעומת דור קודם, או פחות?
אם אתה מתכוון שתהיה עלייה משמעותית של משחקי 60 לעומת הדור הקודם - כמו שבקודם הייתה עלייה משמעותית על פני הדור שלפניו - אז יהיו בדור הזה הרבה יותר משחקי 60 בשורה התחתונה, ואם המגמה הזו תמשך גם בדור הבא, אנחנו כנראה הולכים לכיוון בו יש הרבה פחות משחקי 30 בכל דור, עד שהם יהיו מאוד חריגים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 11:51

Laskin כתב:אוקיי, אבל בסוף, בשורה התחתונה - לדעתך יהיו יותר משחקים שתומכים ב-60 לעומת דור קודם, או פחות?
אם אתה מתכוון שתהיה עלייה משמעותית של משחקי 60 לעומת הדור הקודם - כמו שבקודם הייתה עלייה משמעותית על פני הדור שלפניו - אז יהיו בדור הזה הרבה יותר משחקי 60 בשורה התחתונה, ואם המגמה הזו תמשך גם בדור הבא, אנחנו כנראה הולכים לכיוון בו יש הרבה פחות משחקי 30 בכל דור, עד שהם יהיו מאוד חריגים.

אני לא מבין למה השאלה, הרי אמרתי את זה בהודעה הקודמת, בהודעה לפניה ובנוסף שוב ושוב בשנים האחרונות - ברור שיהיו בדור הזה יותר משחקי 60 מבדור הקודם. הויכוח הוא לא על כמות המשחקי 60, הויכוח מגיע מזה שקאז חושב שכל משחק יכול וצריך להיות 60 מה שאני לא מסכים איתו במובן הפילוסופי וזה גם לא נכון במובן העובדתי, לפחות עד שיגיע היום שבו מפיצות לא ירשו למפתחים לדחוף את הקונסולות עד הקצה בתמורה ל-FPS נמוך יותר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2024, 12:29

נראה לי שמה ש"מקפיץ" אותו כל פעם כאן זה שאתה טוען שזה יהיה כמו בדור הקודם, ולא מבהיר שאתה לא מדבר על אחוזי המשחקים שהם 60 לעומת 30, אלא על הקפיצה במשחקים כמו הקפיצה שהייתה בדור הקודם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 13:19

Laskin כתב:נראה לי שמה ש"מקפיץ" אותו כל פעם כאן זה שאתה טוען שזה יהיה כמו בדור הקודם, ולא מבהיר שאתה לא מדבר על אחוזי המשחקים שהם 60 לעומת 30, אלא על הקפיצה במשחקים כמו הקפיצה שהייתה בדור הקודם.

אני ליטרלי אומר במפורש שיהיו יותר משחקי 60 בדור הזה מאשר בדור הפס4 כמעט בכל הודעה בויכוח הזה. למשל בהודעה הראשונה היום שאליה הגבת ואפילו צטטת:
DrKeo כתב:בקיצור, כמו שאמרתי, יהיו משחקי 30, יהיו משחקי 60, ואני בטוח שיהיו יותר משחקי 60 מדור קודם.

הנקודה שלי היא רק אחת - יהיו משחקי 30 כי מפתחים שמטרגטים את החומרה המודרנית ירצו לדחוף אותה לקצה. זה סה"כ תגובה ל"הכל יהיה 60" שלדעתי היא נקודה לא נכונה גם פילוסופית וגם עובדתית, והעובדה שיש כבר במשחקי 30 מדגימה את זה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 מרץ 2024, 13:25

נו, בגלל זה "התערבתי" ואמרתי ש"זה כל מה שהוא רצה לשמוע"
אני לא חושב שהוא באמת טוען ש*כל* משחק בדור הזה יקבל מוד 60, אלא שיהיו מעטים יחסית שלא יקבלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 13:52

Laskin כתב:נו, בגלל זה "התערבתי" ואמרתי ש"זה כל מה שהוא רצה לשמוע"
אני לא חושב שהוא באמת טוען ש*כל* משחק בדור הזה יקבל מוד 60, אלא שיהיו מעטים יחסית שלא יקבלו.

זה לא כל מה שהוא היה רוצה לשמוע אחרת הוא היה מפסיק להתעסק בזה לפני שנה+. כשהוא אמר שכל משחקי צד א' יכילו מצב 60 וראינו את סימולטור טיסה וסטארפילד לא מכילים מצב 60 כבר אומר שהטיעון הופרך. האם יהיו יותר משחקי 60 מדורות קודמים? בהחלט. האם כל משחק AAA, צד א' או לא צד א', יהיה 60? בהחלט לא. הכל תלוי במטרה של המפתחת, ולא כל מפתחת איכשהו באורח קסם תצליח לסחוט 60fps למרות שהם כוונו ל-30 כמו במקרה של AW2.

אם כל מפתחות ה-AAA יחליטו שהן מכוונות ל-60, זה יהיה מאוד עצוב. אני מאוד מקווה שההסטריה על 60 שנוצרה בטוויטר ושות' לפני שנה וחצי על ידי אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם לא תגרום למפיצות לכפות מצב 60 על מפתחות כי זה באמת יהיה עצוב לתעשיה. הרי הפס5 כבר חומרה עתיקה, הפרו מעבר לפינה וסדרה 5000 של NV גם. אם הענתיקה הזאת מריצה הכל ב-60, איפה השאיפה של התעשיה לקצה המדמם? לאיפה זה נעלם? מספיק אנחנו סובלים מהדור הכי דפוק אי פעם, לא צריך להמשיך לסבול גם ב-2027.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 04 מרץ 2024, 21:19

למה עדיין להזכיר קרוס-ג'ן? אני בכוונה מביא דוגמאות כבר מתחילת 2023 על משחקים בלעדיים לדור החדש שמציעים 60.

נוח לך להיצמד למילוליות של 'כל המשחקים' אבל ברור לך שזו לא הייתה 'רוח' האמירה. יש אימוץ גובר מובהק של מצבי 60 FPS בדור הזה במשחקים בלעדיים לדור.
אז זה לא יכול להיות 'כמו כל דור'. ואת אותם סיבות שמניתי אז ללמה תהייה מגמה של אימוץ 60 FPS אתה מביא בעצמך עכשיו.

והאמת, כמו לאסקין, לא ברור לי מדברייך אם אתה מתכוון לגידול אבסולוטי כלשהו בכמות של משחקי ה60 FPS או אם אתה מדבר על אחוז המשחקים שתומכים ב 60 FPS
מכלל כל המשחקים שיעלה ויהיה הרוב.

אתה מביא את סטארפילד כדוגמה ל'הנה העולם כמנהגו נוהג' ומשחק RPG של בת'סדה שוב הוא 30 FPS.
אז אם משחק של רמדי מציע לראשונה 60FPS בקונסולת בסיס , ואף על ה- S, זה אומר 'נפל דבר'. לא?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 מרץ 2024, 21:36

Hypno כתב:למה עדיין להזכיר קרוס-ג'ן? אני בכוונה מביא דוגמאות כבר מתחילת 2023 על משחקים בלעדיים לדור החדש שמציעים 60.

נוח לך להיצמד למילוליות של 'כל המשחקים' אבל ברור לך שזו לא הייתה 'רוח' האמירה. יש אימוץ גובר מובהק של מצבי 60 FPS בדור הזה במשחקים בלעדיים לדור.
אז זה לא יכול להיות 'כמו כל דור'. ואת אותם סיבות שמניתי אז ללמה תהייה מגמה של אימוץ 60 FPS אתה מביא בעצמך עכשיו.

והאמת, כמו לאסקין, לא ברור לי מדברייך אם אתה מתכוון לגידול אבסולוטי כלשהו בכמות של משחקי ה60 FPS או אם אתה מדבר על אחוז המשחקים שתומכים ב 60 FPS
מכלל כל המשחקים שיעלה ויהיה הרוב.

אתה מביא את סטארפילד כדוגמה ל'הנה העולם כמנהגו נוהג' ומשחק RPG של בת'סדה שוב הוא 30 FPS.
אז אם משחק של רמדי מציע לראשונה 60FPS בקונסולת בסיס , ואף על ה- S, זה אומר 'נפל דבר'. לא?

להבנתי על פי ג'ון מ-DF יש על הפס4 יותר משחקי 60 מאשר משחקי 30. מעולם לא בדקתי את זה ואני אפילו לא יודע לבדוק את זה (למרות שזה הגיוני כי רוב משחקי האונליין, המירוץ, המכות, הירי, הספורט והאינדים הם 60 על הפס4), אז כמובן שזה אומר שגם בדור הזה יהיה רוב ל-60. בין הפס3 לפס4 היה זינוק אדיר בכמות משחקי ה-60 וחלקם אפילו בפרנצ'ייזים שבקושי החזיקו 30 הסטורית כמו היילו, קילזון (במולטי) או גירס (במולטי). וכן, בדור הנוכחי בדיוק כמו בדור הקודם יהיו יותר משחקי 60 מבדור הקודם. אולי הקפיצה תהיה אפילו גדולה מהפס3 לפס4 כי הפעם יש מעבד מאוד חזק באופן יחסי לדור הקודם.

אבל ברגע שהכל יפותח לדור הבא, אני חושב שמשחקי AAA דוחפי חומרה בהחלט יכוונו ל-30, או לפחות מקווה לזה. אם הם לא יכוונו ל-60 זה אומר אחד משני דברים - או שתקופת הקרוס ג'ן גרמה לקהל לדרוש 60 ומפתחים/מפיצות מפחדים לעשות משחק 30 או שהמעבד של הפס5 הוא מספיק לכמעט כל המשחקים בתעשיה ובעצם הגענו לשיא של משחקי הוידאו. אני די בטוח שאפשרות השניה לא נכונה, אבל אני מפחד שהאפשרות הראשונה מרחפת מעל ראש של מפתחים.

לגבי AW2, כבר דברנו על זה אבל הם כוונו ל-30 והעובדה שהם הצליחו בסוף לסחוט מהפס5 60 הפתיעה אותם. אני מקווה שזה אומר שלמשחק הבא שלהם הם יכוונו יותר גבוה טכנית. 1אם כבר רצית להביא דוגמה בסגנון, הייתי מביא את אוואטר ולא AW2. אבל כך או כך כמעט ואין עדין משחקים שדוחפים את החומרה חזק לצערנו. בדור הקודם כבר בשנה השניה היו המון כאלה, ובדור הזה בשנה הרביעית אין יותר מדי. אז כדי להבין איך AAA אמיתיים של הדור נוכחי מתפקדים נצטרך לחכות עוד, אפילו לא ראינו את המנוע דור הבא של רוב החברות שמובילות את התעשיה כמו סנטה מוניקה או נוטידוג. בהחלט יש מצב שחברות שכוונו ל-60 ונכשלו בדור הקודם כמו נוטידוג וקוג'ימה יכוונו ויצליחו בדור הנוכחי.

אני לא קורא מחשבות, אני לא יודע מה מפתחים יחליטו. הנקודה שלי מהיום הראשון הייתה ש-30 או 60 זאת בחירה של המפתחים שמכתיבה את כל הניהול של הפרוייקט מהיום הראשון שלו, ביחוד כשעובדים במנוע מקורי ולא באיזה אנריל. לא קמים יום אחד חודשיים לשיגור ומחליטים "יאללה מורידים רזולוציה" והמשחק רץ ב-60. מעבר לנקודה הזאת, הכל ניחושים. הניחוש שלי שמפתחים ירצו לדחוף את הקונסולות לקצה כי זה מה שהם ניסו לעשות מהיום שהמציאו את הקונסולות. אבל אני כן מפחד שיהיה לחץ מהשחקנים וכתוצאה מהמפיצות שהכל יכוון ל-60 אחרי תקופת הקרוס ג'ן הארוכה שעוותה את הפרספקטיבה. בעולם שבו המשחק ממילא רץ מעבר לפס5 גם על ה-PC, על הפרו ויום אחד המשחק גם ירוץ על הפס6, זאת קטסטרופה. יש כל כך הרבה אופציות לשחק את המשחק על מכשיר חזק יותר שיספק יותר FPS, שלעשות את גרסת הבסיס 60 זה פשע לדעתי. אני לא צריך שגרסת הפרו תרוץ ב-120, אני רוצה שגרסת הפרו תרוץ ב-60 והמשחק יהיה מתקדם יותר טכנית כי גרסת הבסיס כוונה ל-30. אני רוצה משחקים מרגשים יותר שסוחטים את המיץ לפס5, הרי כך או כך מי שיש לו קונסולת בסיס פחות רגיש ל-FPS ומי שרגיש ל-FPS כנראה משקיע במחשב או קונסולת פרו.

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 05 מרץ 2024, 01:13

אני חושב שטכנולוגיות האפסקיילינג של השנים האחרונות מסבירות חלק נכבד מהעלייה במשחקים עם מצב ביצועים. זה לא היה זמין בדורות עבר. אבל ההבחנה הזאת לא תמיד מעניינת, כמו למשל עם ff7 rebirth. יש מצב ביצועים אבל הוא זוועה. אין סיבה לדעתי לשחק על מצב ביצועים ברוב המקרים במשחקי סינגל, איכות התמונה סופגת פגיעה קשה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2024, 07:59

בעיניי מצב הביצועים של ffvii rebirth עדיף בהרבה על מצב הגרפיקה, מהסיבה הפשוטה שטשטוש הרבה פחות מפריעה לי בעין מאשר קרטוע.
אני מבין שכל אחד וההעדפות שלו, אני פשוט תמיד אעדיף להקריב רזולוציה בשביל לקבל תמונה חלקה פי 2.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2024, 10:44

InterAl כתב:אני חושב שטכנולוגיות האפסקיילינג של השנים האחרונות מסבירות חלק נכבד מהעלייה במשחקים עם מצב ביצועים. זה לא היה זמין בדורות עבר. אבל ההבחנה הזאת לא תמיד מעניינת, כמו למשל עם ff7 rebirth. יש מצב ביצועים אבל הוא זוועה. אין סיבה לדעתי לשחק על מצב ביצועים ברוב המקרים במשחקי סינגל, איכות התמונה סופגת פגיעה קשה.

אפסקיילינג עוזר רק ל-GPU, לא ל-CPU, כך שאתה עדין במצב דומה לדור הקודם שאתה מוגבל ב-CPU כדי לעשות משחק 60. כלומר, אף אחד לא עצר מפתחות בדור הקודם לעשות מצב 720P או אפילו מצב 540P, הרי אפילו בדור הנוכחי שיעני מטרגט 4K אנחנו רואים מצבי ביצועים שמגיעים לרזולוציות כמו 900P (למשל ספיידרמן 2) או 720P (למשל Immortals of Aveum). אבל אני משער שהיום שחקנים מקבלים 1080 עם FSR2 יותר טוב ממה שהם היו מקבלים משחק פס4 שרץ ב-540P. ובהמשך למה שאמרת על FF7, דווקא על FF16 החבר'ה של DF דברו שהוא לא היה צריך להיות קיים. כלומר, GOW3 רץ מאחורי הקלעים ב40FPS+ אבל לא ראינו התגאות במצב ביצועים במשחק, כי מי לעזאזל ירצה משחק שמקפץ בין 35FPS ל-50FPS במקום חוויה חלקה של 30? אני לא בטוח למה משחקים כמו FF7 לא עושים מצב 40FPS שאחוז מאוד גדול מהגיימרים כיום יוכל לנצל ויכול להוות נקודת אמצע טובה בין מצב ביצועים למצב רזולוציה.

אני רוצה להאמין שמפתחות ינסו לבנות מערכות שמעמיסות על ה-CPU של הפס5, כאלה שיצטרכו את כל ה-33ms, אבל הטרנד של הקהל שלא מוכן לקבל משחקי 30 מטריד.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 05 מרץ 2024, 10:56

בינתיים רק GTA6 נראה כמו משחק שבאמת מעמיס על הCPU מתוך כל מה שראינו

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2024, 13:12

יש דברים שמאוד מעמיסים על ה-CPU והם שקופים לנו, כמו למשל לבנות BVH כל פריים על ה-CPU. אם משחק הולך לכיוון של RT, כמו למשל מטרו הבא, אז יש סיכוי מאוד טוב שה-CPU יהיה מאוד עמוס אפילו אם המשחק לא נראה הכי מתוחכם בעולם.

GTA6 בכלל נראה עולם אחר כי לא רק שהוא עמוס בדמויות, מכוניות, חיות, פיסיקה וכו', הוא גם עושה כנראה שני אפקטי RT (השתקפות ו-GI) כך שהמעבד גם בונה BVH בנוסף לכל הפיסיקה והעומס בעולם. אני משער שזה מתבקש שדווקא רוקסטאר הם אלה שיצליחו לעשות גם עולם מוטרף לגמרי וגם שני אפקטי RT על פס5 מסכנה, ביחוד שהמשחק הוא קפיצה מהמעבד של ה-360 לפס5 שזאת קפיצה של פחות או יותר פי 20 בהערכת גסה (360 -> פס4 בערך פי 3 על פי מצגת של יוביסופט ופס4 -> פס5 בערך פי 7 על פי בנצ'מארקים של DF). אם המשחק ירוץ ב-60, הקפיצה בכוח עיבוד תהיה קרובה יותר לפי 10, ובמשחק כמו GTA זה לדעתי סוג של פשע עם.

אגב, גם DS2 נראה עמוס בצד ה-CPU עם כל הפיסיקה המטורפת שהולכת שם. אבל העולם שלו די ריק וקוג'ימה ידוע בזה שהיו לו פנטזיות ש-DS1 ירוץ ב-60 על הפס4 כך שיכול מאוד להיות ש-DS2 בכל זאת יהיה משחק 60, אפילו אם כל הטריילרים עד עכשיו היו 30.

הייתי מאוד רוצה לראות משחקים מכוונים ל-40. זאת פשרה נהדרת, כי מי שהוא גיימר יחסית HIGH END כנראה כבר מחזיק בטלביזיה 120 ויהנה מ-40 שנראה באמת טוב ובו בזמן המפתחים יוכלו לקבל עוד הרבה GPU ומעבד כשהם לא כבולים ל-60. ומי שאין לו טלביזית 120 שישאר ב-30. זה אומר שכל מי שיש לו PC, פס5 פרו או טלביזית 120 יוכל להנות מ-FPS גבוה יחסית ולדעתי זה רוב הגיימרים היום. מי שאין לו אף אחד מהמכשירים הללו כנראה גם לא בדיוק אכפת לו 30FPS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 מרץ 2024, 16:53

בהמשך לדיון הfps מלפני כמה ימים, המשחק דור הבא בלבד הראשון של קאפקום, dragons dogma 2, מכוון ל-30 אבל יהיה uncapped. על פי ign הוא רץ בדמו סביבות ה-32fps בממוצע. הבחירה מאוד לא ברורה לי, ביחוד על פלייסטיישן. למה אין cap 30?

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 08 מרץ 2024, 13:07

ובמידע המוגבל של IGN זה ירד גם ל 24-25 FPS. אז זה טוב או לא?

האם DD2 נותן לאנשים את אפקט הוואו ו'סחיטת' חומרת הדור הבא שאוהבים לדבר עליה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 מרץ 2024, 14:46

Hypno כתב:ובמידע המוגבל של IGN זה ירד גם ל 24-25 FPS. אז זה טוב או לא?

האם DD2 נותן לאנשים את אפקט הוואו ו'סחיטת' חומרת הדור הבא שאוהבים לדבר עליה?

כל צוות מכוון למטרת FPS שהוא קבע מראש ועושה הכי טוב שהוא יכול עם התקציב שזה נותן לו. יש צוותים שמכוונים ל-30 ויוצא להם dragon age inquisition ויש צוותים שיוצא להם TLOU2; כל צוות עם יכולות ותקציבו. אם אתה מכוון ל-60 יש לך חצי תקציב, לא מעט צוותי AAA לא רוצים חצי תקציב אלא אם 60FPS זאת מטרת על.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 מרץ 2024, 16:59

NV מכריזה על שני משחקים חדשים שמקבלים PT סופסוף - Black Myth: Wukong ו-NARAKA: BLADEPOINT. הגיע הזמן, אחרי סייברפאנק ו-AW2 היה קצת שקט.

דיאבלו 4 מקבל השתקפויות/צל RT ב-26 למרץ יחד עם DLSS3 וריפלקס.

ובנוסף מלחמת הכוכבים outlaws ישתמש ב-RTXDI, המשמעות של זה היא GI, צל, תאורה ישירה ו-AO מבוססי RT, כולם נובעים מהישום אחד בודד של RTXDI. בנוסף הוא יתמוך ב-DLSS3 ובריפלקס. הבאסה היחידה היא שזה DLSS 3 ולא 3.5, אני לא בטוח למה.

מלחמת הכוכבים הוא בכלל חדשות מעניינות היא במקור הוא הוכרז ככותר AMD. אז או שאחרי שערורית סטארפילד סופסוף AMD משחררת לגמרי את הרצועה או שהם עברו צד והוא כבר לא בשיתוף עם AMD. אני די בטוח שזאת האופציה השניה כי ממש קשה לי להאמין שיהיה RTXDI במשחק בשיתוף AMD ושהוא יופיע ככה בערוץ של NV.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 14 מרץ 2024, 20:20

חדשות מעולות
וגם - סוף סוף פורטל RTX מקבל את עדכון הDLSS 3.5 שהוא מאוד צריך

לגבי סטאר וורס - אלכסנדר מDF משער שאולי יש להם Denoiser משלהם או משהו… אבל מי יודע
אני גם עדיין לא מאמין שהוא יצא השנה

אה, ויהיה summer game fest שוב, ב-7 ביוני (או החל מ…)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 120 אורחים