Bioshock infinite - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: Bioshock infinite - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 20 מאי 2013, 19:17

ובחלל מבטאים את זה לודאקריס.. :P.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 01 יוני 2013, 04:13

סיימתי את המשחק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יוני 2013, 15:40

Kazz כתב:סיימתי את המשחק.

ו...
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 יוני 2013, 21:25

זה בסדר, לי לקח יומיים לצאת מהשוק ;)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 יוני 2013, 08:42

זה הדבר היחיד שהייתי יכול להגיד בוודאות לאחר הסיום. עולמות מקבילים ומסעות בזמן תמיד יוצרים כאבי ראש ובלבול.

אולי אכתוב תגובה מפורטת מאוחר יותר, אבל בקצרה: לדעתי הגיימפלי,העיצוב שלו והמכניקות במשחק הם הצד הכי חלש במשחק. אולי הייתי מסכים להעניק למשחק עשר בזכות כל שאר האלמנטים אבל הגיימפליי, הסיבה שמדובר במשחק אינטראקטיבי, לא קרוב לטופ של הז'אנר ולכן איני מבין או מקבל את הציונים הגבוהים-עד-מושלמים שהוענקו למשחק. למעשה, הגיימפלי היה לרועץ - הרצון שלי להמשיך ולשחק ולהתקדם לא נבעו מאהדה רבה למשחקיות ולציפייה לאן הן יתפתחו אלא מהעלילה,הדמויות והמחזות של קולומביה.

בפשטות, אם הייתם מציבים בפניי את האפשרות לשחק בביושוק אינפינייט או לצפות בסרט בן 2.5 שעות שהוא עיבוד שלו - הייתי בוחר בסרט.

סמל אישי של המשתמש
infected aviad
Trainee

הודעהעל ידי infected aviad » 02 יוני 2013, 01:21

Kazz כתב:זה הדבר היחיד שהייתי יכול להגיד בוודאות לאחר הסיום. עולמות מקבילים ומסעות בזמן תמיד יוצרים כאבי ראש ובלבול.

אולי אכתוב תגובה מפורטת מאוחר יותר, אבל בקצרה: לדעתי הגיימפלי,העיצוב שלו והמכניקות במשחק הם הצד הכי חלש במשחק. אולי הייתי מסכים להעניק למשחק עשר בזכות כל שאר האלמנטים אבל הגיימפליי, הסיבה שמדובר במשחק אינטראקטיבי, לא קרוב לטופ של הז'אנר ולכן איני מבין או מקבל את הציונים הגבוהים-עד-מושלמים שהוענקו למשחק. למעשה, הגיימפלי היה לרועץ - הרצון שלי להמשיך ולשחק ולהתקדם לא נבעו מאהדה רבה למשחקיות ולציפייה לאן הן יתפתחו אלא מהעלילה,הדמויות והמחזות של קולומביה.

בפשטות, אם הייתם מציבים בפניי את האפשרות לשחק בביושוק אינפינייט או לצפות בסרט בן 2.5 שעות שהוא עיבוד שלו - הייתי בוחר בסרט.

בתכלס זה מה שאפשר להגיד על כל סדרת ביושוק.
תמונה
it is not a shame to have dreams unfulfilled, it is a shame to have dreams not trying to fulfill. - Herman Cain

תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2013, 21:58

גם אני מסכים עם החולשה של הגיימפליי - זו בדיוק אותה בעיה גם מביושוק הראשון. אבל מצד שני אני לא חושב שעיבוד לסרט (שוב, כמו במשחק הראשון) יכל אי פעם לעבוד כמו שצריך. הסיפור הזה יכול להצליח לדעתי רק כשההחלטות מתבצעות באופן מודע ע"י השחקן, ובלי זה כל הקטע של הבחירה ו-constants and variables מאבד את הפואנטה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 02 יוני 2013, 22:01

swym כתב:גם אני מסכים עם החולשה של הגיימפליי - זו בדיוק אותה בעיה גם מביושוק הראשון. אבל מצד שני אני לא חושב שעיבוד לסרט (שוב, כמו במשחק הראשון) יכל אי פעם לעבוד כמו שצריך. הסיפור הזה יכול להצליח לדעתי רק כשההחלטות מתבצעות באופן מודע ע"י השחקן, ובלי זה כל הקטע של הבחירה ו-constants and variables מאבד את הפואנטה.

לא שיחקתי באינפיניט מעבר לשעה הראשונה אבל אילו החלטות בדיוק לקחת בראשון?
להציל או לקצור את האחיות הקטנות זו לא ממש החלטה משמעותית והרת גורל.

ואם ביושוק אינפיניט דומה לראשון אז תכל׳ס אני מסכים עם אביעד,סדרה עם חרא של גיימפליי בשורה התחתונה,יש שם אווירה ונראטיב טוב אבל באמת שהוא די עינוי למשחק.
בהתחלה שסיימתי את הראשון עוד נסחפתי עם ההייפ אבל בדיעבד חוץ מהעולם הוא משחק מאוד בינוני,גם אם היו משלמים לי לא הייתי עושה בו משחק חוזר,יש לו גיימפליי מתיש ומשעמם שמרגיש כמו לשחק מפת מולטיפלייר גדולה עם בוטים.
חבל,עולם וסיפור כל כך אינטלגנטים ראויים לגיימפליי מעניין וחכם יותר,אחת התלונות הנפוצות שיש כלפי ביושוק האחרון זה שהוא טוב למרות שהוא שוטר,הרבה אנשים חושבים שהוא היה צריך להיות עם גיימפליי אחר.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 02 יוני 2013, 22:25

bling כתב:לא שיחקתי באינפיניט מעבר לשעה הראשונה אבל אילו החלטות בדיוק לקחת בראשון?
להציל או לקצור את האחיות הקטנות זו לא ממש החלטה משמעותית והרת גורל.

ואם ביושוק אינפיניט דומה לראשון אז תכל׳ס אני מסכים עם אביעד,סדרה עם חרא של גיימפליי בשורה התחתונה,יש שם אווירה ונראטיב טוב אבל באמת שהוא די עינוי למשחק.
בהתחלה שסיימתי את הראשון עוד נסחפתי עם ההייפ אבל בדיעבד חוץ מהעולם הוא משחק מאוד בינוני,גם אם היו משלמים לי לא הייתי עושה בו משחק חוזר,יש לו גיימפליי מתיש ומשעמם שמרגיש כמו לשחק מפת מולטיפלייר גדולה עם בוטים.
חבל,עולם וסיפור כל כך אינטלגנטים ראויים לגיימפליי מעניין וחכם יותר,אחת התלונות הנפוצות שיש כלפי ביושוק האחרון זה שהוא טוב למרות שהוא שוטר,הרבה אנשים חושבים שהוא היה צריך להיות עם גיימפליי אחר.

לגבי העלילה: בקבלת החלטות התכוונתי רק לאינפיניט. בביושוק הראשון היה הקטע עם הטוויסט שפשוט לא אפשרי במדיום קולנועי.
הגיימפליי יותר טוב מבראשון, אבל עדיין לא החלק החזק של המשחק - הוא משתפר רק לקראת השליש האחרון כשהאפשרויות באמת נפתחות לך והזירות מתחילות להיות מעניינות (אבל אז הוא גם אולי נשבר כתלות באיזון של הperks שלך)

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 יוני 2013, 01:01

swym כתב:גם אני מסכים עם החולשה של הגיימפליי - זו בדיוק אותה בעיה גם מביושוק הראשון. אבל מצד שני אני לא חושב שעיבוד לסרט (שוב, כמו במשחק הראשון) יכל אי פעם לעבוד כמו שצריך. הסיפור הזה יכול להצליח לדעתי רק כשההחלטות מתבצעות באופן מודע ע"י השחקן, ובלי זה כל הקטע של הבחירה ו-constants and variables מאבד את הפואנטה.

איזה החלטות שמתבצעות ע"י השחקן? לא ראיתי שום דבר שאי אפשר להעביר לסרט בכיף ורק להטיב עם הסיפור. וסקיי-ליין בתלת מימד!

בנוגע למשחק:
לפי מה שראיתי, אין לי דרך לדעת כמה ווקספונים אספתי וכמה לא גליתי. מכיוון שיש פרטים די מרכזיים שנחשפים בהקלטות האלה, והעלילה היא ה-דבר במשחק זה מעצבן. בכלל, אין שום סטטיסטיקה במשחק כמו לעקוב אחרי הנשק\ויגור הכי משומש שלי ושאר התנהגויות. אני מאוד מקווה שIG אוספים את המידע הזה כי לדעת מה הם צריכים לשפר ומה לחתוך.

עוד משהו לגבי הווקספונים, אני לא מבין למה עוד פעם משתמשים בהקלטות היבשות האלה. זה נראה לי זועק לשמיים שמשחק עם tears בזמן ישתמש בהם כדי להעביר את המידע במקום ההקלטות. במקום שאתה מוצא ווקספונים, אתה מוצא קרעים שנפתחים לבד או ע"י אליזבת'. זה גם היה מוסיף דינמאיות ועניין לקטעים האלה, כי במקום לשמוע מישהו שמקליט מזכר לעצמו, הקרעים יכלו להראות דיאלוגים בין שני דמויות ואשקרה התרחשויות שקורות מול עיני השחקן ולא מדווחות לאחר-מעשה\תגלית בהקלטה.

הגאנפליי עצמו שופר במידה מסויימת מהמשחקים הקודמים, וכך גם תגובות האוייבים הנפגעים אבל כל שוטר שמשתמש בסופגי כדורים כאמצעי העיקרי שלו להציב קושי ומכשול בפני השחקן הוא שוטר נחות מאחרים. אינפינייט חוטא בדבר הזה בצורה באמת מבחילה. ככל שמתקדמים האוייבים סופגים יותר ויותר באופן מרתיח (שחקתי על קשה). שאלתם את עצמכם למה סדרת משחקי ביושוק הם בערך משחקי היריות מגוף ראשון היחידים שיש בהם מדי בריאות לאוייבים? כי בלעדיהם השחקנים היו פשוט מאבדים את עשתוניהם מכך שהאוייבים פשוט מסרבים למות גם אחרי שחטפו RPG בראש. אני קורא תיגר על כל אחד לבטל באופציות את מדי הבריאות ולסיים את המשחק בלי שייאבד משלוותו. ככה לא מעצבים FPS. אני לא יודע למה הם ממשיכים לנקוט בשיטה הזו.כי הם רוצים שגם תשתמש בויגורים וגם בנשקים על האוייבים? זה עדיין עובר את הגבול.

מלבד השיפור בגאנפליי, אינפינייט הוא צעד לאחור מבחינת הקרבות והעומק. הגבלת שני נשקים; ביטול מצבי ירי משניים; המשחק יותר לינארי ופחות מעביר את זה שמדובר בעיר שאפשר לשוטט בה לכאן או לכאן, ושהאוייבים עושים אותו הדבר ולא בצורה מתוסרטת וקבועה.

אני לא חושב שאני משתמש בויגורים בתדירות ובשופטות כפי ש IG מתכוונים שאני אשתמש בהם. בהחלט יש לזה חלק בכך שנטשתי את המשחקים הקודמים כך שפחות התמקצעתי בשילוב שני האלמנטים האלה. עם זאת, אני חושב שהם לא שמים מספיק דגש על הויגורים ויש יותר מדי חוסר איזון עם הנשקים. יותר מדי תחמושת, ונדורים בכל פינה, יותר מדי כסף, אליזבת' שזורקת תחמושת, 8-12 נשקים, שדרוגים לנשקים (שגם יותר מחזקים את ההדבקות לנשק ששדרגת, ובכך זה מתנגש עם הגבלת שני הנשקים. למרות שחלק יגידו שזה עושה את ההחלטה לוותר על הנשק המשודרג יותר קשה ) - הכל מטה את הכף בצורה חזקה לכיוון השימוש בנשקים ולכן אני משתמש פחות בויגורים.

אני הייתי מנסה דברים אחרים. לקצץ בכמות הכסף. להוריד את כל הקטע הדי מטומטם של מציאת כסף ובריאות בפחי אשפה. מגן נטען גורם (לי לפחות) לקחת מרחק מהאוייבים ולהשתמש בנשקים. אם לא היית לי את רשת הבטחון הזו הייתי צריך להיות יותר אקטיבי ותוקפני בקרבות, מה שהיה מגדיל את השימוש בויגורים (ובמערכת הסקיי-ליין הפרווה-תית). ביטול הצורך ללחוץ פעמיים רק כדי לקחת מוצרי בריאות מגופות - הייתי מתקיף יותר אם לא הייתי צריך להסתכל איפה שהגופה וללחוץ פעמיים כדי לקחת אייטם חשוב באמצע קרב לוהט. מערכת הgear מגוחכת - היא חסרת כל הגיון ומשדרת this is a video game. חולצה שמגדילה את טווח מכת המילי שלך פי 3! האוייב שפגע בך נשרף ומאבד 400נקודות חיים במשך 3 שניות (אבל הוא עדיין לא פאקינג מת), 25 אחוז לקבל בריאות מהריגת מילי, 30% יותר נזק כשאתה על סקייליין. ברדק. וגם לא ממש מאוזן (תודה לגיר שגורם לי להיות בלתי פגיע למשך שניות אחרי שאני אוסף מוצר בריאות).

הייתי מקצץ בכמות הנשקים שהמשחק מציע. גם ככה הגבלת הנשקים מנעה ממני להשתמש בהרבה מהם לאורך זמן ארוך. הייתי שם את הדגש בהתחלת המשחק על השימוש הויגורים ורק אחר ובצורה מדורת מציג נשקים. קודם לגרום לשחקן להרגיש בנוח עם הויגורים ואז לפלפל עם הנשקים. אם כבר משהו נטען, הייתי בודק לעשות את מד ה salt כנטען בעצמו או שלאחר כל שימוש בויגור יש cooldown. שדרוג נשקים יחד עם גישת סופגי כדורים זה מעצבן. RPG לא משודרג עדיין צריך להרוג אוייבים עם טיל או שניים. אם האוייבים לא היו סופגי כדורים באופן כזה בולט, אז לא היית צריך לשדרג את הנשקים ולהוסיף עוד 25% נזק כדי שהם ימותו כבר. אם כבר, תעשו ירי משני כשדרוג.

אליזבת' כהיבט גיימפליי הייתה מאכזת לחלוטין. אינפינייט לא עשה דבר לקדם או להשתוות למשחקים אחרי עם קומפניון AI כמו HL או enslaved. אליזבת' בלתי-פגיעה, עושה טלטפורטינג כל הזמן ובאופן גלוי לעין. מבחינת הקרעים שהיא פותחת בקרב, אין שום הבדל אם זו הייתה עוד יכולת של השחקן (ולא ממש הבנתי למה אתה יכול לפתוח אותו קרע באותה זירה שוב ושוב - כמו ה turrets שאפשר לזמן שוב ושוב למרות שנהרסו). זה ידוע שאליזבת' איתך בשביל העלילה והקשר עם הדמות ועל בסיס זה הם ניסו לכנס לה דברים שיועילו לגיימפלי, וזה ניכר. זה כיף שהיא זורקת לך תחמושת ובריאות ושזה הציל אותי מספר נכבד של פעמים אבל עדיין זה יכול לפגוע באיזון ופשוט רואים שהם 'מתאמצים' לתת לה משהו לעשות כדי שתהיה פקטור בגיימפליי, כי להשתמש בנשקים היא לא משתמשת וגם אף אוייב לא חושב לירות לעברה.

היצע האוייבים מאכזב גם כן. צפיתי לדברים יותר יצירתיים בעולם בידיוני. ברובם אתה נתקל בשלב די מוקדם של המשחק ואז הוא נכנס לשגרה די מהר עם זירת קרב אחת אחרי השנייה. היו צריכים להשתמש בסקייליין לפאזלים ול-traversal יותר מורכב. הסיבה שהמשחק מחליט לזרוק כנגדך את ה vox populi הייתה קלושה. זה כאילו הם אומרים לעצמם 'חייבים להמשיך לזרוק אוייבים על השחקן' וזה מחזק את ההרגשה שכל מה שאתה עושה במשחק זה לטבוח את אוכלוסיית קולומביה.

הsetting של המשחק מבוזבז על משחקיות מרוכזת-מדי שכזו. אם נתעלם מצרכי הנראטיב, הייתי מעוניין הרבה יותר שהמשחק היה כחצי עולם-פתוח עם hub world. זה עובד מצויין אם כל הקונספט שהעיר מרחפת בחלקים בשמיים עם סקייליין שמחבר כל חלק. העיר כבר מחולקת לקטעים שקל לעשות להסתיר טעינה בין חלק אחד לשני. תדמיינו את עצמם נוסעים על הסקייליינים במשך 20 דקות לאורך רוחבה של קולומביה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 03 יוני 2013, 09:15

Kazz כתב:איזה החלטות שמתבצעות ע"י השחקן? לא ראיתי שום דבר שאי אפשר להעביר לסרט בכיף ורק להטיב עם הסיפור. וסקיי-ליין בתלת מימד!

בנוגע למשחק:
לפי מה שראיתי, אין לי דרך לדעת כמה ווקספונים אספתי וכמה לא גליתי. מכיוון שיש פרטים די מרכזיים שנחשפים בהקלטות האלה, והעלילה היא ה-דבר במשחק זה מעצבן.

אם שיחקת בסטים, אז כתוב בדיוק כמה אספת, ברשימת אצ'יוומנטים (זה מתעדכן כל הזמן). אם שיחקת בעותק פרוץ אז...... :roll:
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 יוני 2013, 16:10

Kazz כתב:גם אני מסכים עם החולשה של הגיימפליי - זו בדיוק אותה בעיה גם מביושוק הראשון. אבל מצד שני אני לא חושב שעיבוד לסרט (שוב, כמו במשחק הראשון) יכל אי פעם לעבוד כמו שצריך. הסיפור הזה יכול להצליח לדעתי רק כשההחלטות מתבצעות באופן מודע ע"י השחקן, ובלי זה כל הקטע של הבחירה ו-constants and variables מאבד את הפואנטה.

איזה החלטות שמתבצעות ע"י השחקן? לא ראיתי שום דבר שאי אפשר להעביר לסרט בכיף ורק להטיב עם הסיפור. וסקיי-ליין בתלת מימד!
[/quote]
הטלת המטבע בהתחלה, כדור ה-77 שאתה מרים והבחירה מה לעשות איתו, הבחירה מול הכרטיסן באמצע המשחק, הבחירה בין הציפור לכלוב... כל ההחלטות האלו שנכנסות למשחק והאחים מדברים עליהן כconstants and variables פשוט לא יעבדו בפורמט של סרט כי בסרט לא נותנים לך שם אף בחירה לבצע ואז הכל חסר משמעות מלכתחילה. יותר מזה לא נפרט כרגע כי זה כבר נכנס לתחום הספויילרים.
אה, וסקיי ליין בתלת מימד יכול לעבוד גם במשחק ברגע שהמשחק תומך בתלת מימד. ועדיין לא הייתי רוצה לראות אף סרט או משחק מבזבז משאבים על הגימיק המטופש הזה.

Kazz כתב:בנוגע למשחק:
לפי מה שראיתי, אין לי דרך לדעת כמה ווקספונים אספתי וכמה לא גליתי. מכיוון שיש פרטים די מרכזיים שנחשפים בהקלטות האלה, והעלילה היא ה-דבר במשחק זה מעצבן. בכלל, אין שום סטטיסטיקה במשחק כמו לעקוב אחרי הנשק\ויגור הכי משומש שלי ושאר התנהגויות. אני מאוד מקווה שIG אוספים את המידע הזה כי לדעת מה הם צריכים לשפר ומה לחתוך.

אני מבין ששיחקת בעותק פרוץ? יש להם את כל הסטטיסטיקות האלו דרך האציבמנטים, לא כולל כל מה שנאסף ברקע ואנחנו לא יודעים עליו.

Kazz כתב:עוד משהו לגבי הווקספונים, אני לא מבין למה עוד פעם משתמשים בהקלטות היבשות האלה. זה נראה לי זועק לשמיים שמשחק עם tears בזמן ישתמש בהם כדי להעביר את המידע במקום ההקלטות. במקום שאתה מוצא ווקספונים, אתה מוצא קרעים שנפתחים לבד או ע"י אליזבת'. זה גם היה מוסיף דינמאיות ועניין לקטעים האלה, כי במקום לשמוע מישהו שמקליט מזכר לעצמו, הקרעים יכלו להראות דיאלוגים בין שני דמויות ואשקרה התרחשויות שקורות מול עיני השחקן ולא מדווחות לאחר-מעשה\תגלית בהקלטה.

tears היו מסמלים על יקומים מקבילים ואז לא היית יכול לדעת האם מדובר במשהו שקרה בקו הזמן שאתה משחק בו. מעבר לזה, אני מניח שמדובר בהחלטה עיצובית שיש לה יתרונות ויש לה חסרונות: בוא נגיד שנשמע לי מאד אותנטי שרוזלין כמדענית מקליטה קטעי audio-log כחלק מהמחקר שלה, אבל זה שכל תושב שני בעיר גם עושה את זה - זה כבר באמת מגוחך. דווקא בביושוק המקורי היו קטעי חיזיונות שעשו בדיוק מה שאתה מתאר, אבל הם הרגישו קצת מונפצים כי שם לא היתה להם שום הצדקה עלילתית.

Kazz כתב:שאלתם את עצמכם למה סדרת משחקי ביושוק הם בערך משחקי היריות מגוף ראשון היחידים שיש בהם מדי בריאות לאוייבים? כי בלעדיהם השחקנים היו פשוט מאבדים את עשתוניהם מכך שהאוייבים פשוט מסרבים למות גם אחרי שחטפו RPG בראש. אני קורא תיגר על כל אחד לבטל באופציות את מדי הבריאות ולסיים את המשחק בלי שייאבד משלוותו.

נדמה לי שדווקא כברירת מחדל זה לא מוצג והייתי צריך לשנות הגדרות כדי לראות את זה (או שזה רק הHitpoints בכל פגיעה סטייל משחקי RPG?). אה, והאמת היא שגם בורדרלנדס מציג מדי בריאות כברירת מחדל (שם זה בכלל הכרחי בגלל הleveling של האויבים) ונדמה לי שגם Far Cry 3 אבל אני לא בטוח. בתכלס bulletsponges יש ביותר מידי משחקים לצערי בלי שקיימת אפשרות להפעיל/לכבות את מדי הבריאות.
אה, ולגבי הבעיה עם חוסר השימוש בויגורים: אני חושב שכאן זה אפקט צד של זה שבביושוק המקורי שבו יכולת לצבור משהו כמו 8 Eve Hypos שממלאים את המד שלך ומאפשרים לך טווח פעולה הרבה יותר גדול. כאן אתה תמיד שואל את עצמך אם יש משהו יותר בעייתי בהמשך שעדיף לשמור עבורו את מעט הSalt שיש לך, ויחד עם עודף התחמושת והנשקים החזקים מידי פשוט יוצא שמשתמשים בזה הרבה פחות. לפחות עד הרבע האחרון של המשחק שבו השילוב של ויגורים כמו undertow או charge יחד עם הskyrail הופך לנשק הדומיננטי במשחק.

Kazz כתב:אליזבת' כהיבט גיימפליי הייתה מאכזת לחלוטין. אינפינייט לא עשה דבר לקדם או להשתוות למשחקים אחרי עם קומפניון AI כמו HL או enslaved.

לא שיחקתי בenslaved, אבל מה יש בקומפניון AI של HL? המורדים שמצטרפים אליך בכמה נקודות במשחק הם דוגמא ומופת לcannon fodder AI לא אפקטיבי בשיט, ו-Alyx או הוורטיגון ההוא פועלים על אותו מנגנון כשההבדל היחידי בינם לבין הcannon fodder האחרים זה שהם בלתי פגיעים, מה שנראה די מגוחך כשמסתערת עליו קבוצה של antlions ואתה יכול פשוט לעמוד בצד בזמן שהוא הורג אותם באיטיות מזדחלת. אליזבת היא חריגה בנוף הזה כי היא Non-combat AI והיא לפחות יוצרת את הרושם שהיא מנסה להסתתר בכל פעם שהאקשן מתרחש (ובצורה די אפקטיבית אני חייב לציין: רק פעם אחת הצלחתי לתפוס אותה מבצעת respawn כשברוב המשחקים ששיחקתי זה הרבה יותר נפוץ).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2013, 16:55

מקווה שצחקת בקשר לבחירה במשחק הזה... זה אפילו לא ספויילר כי כל ביקורת כמעט מציינת את זה - אין שום בחירה במשחק הזה. הבחירה היחידה שלך היא האם ללכת בכיוון החץ או לחקור עוד קצת דרכים אחרות. זהו.
בחירה זה כאשר אתה בוחר בדרך כלשהי וזה משנה משהו, גם אם לא ענק. אבל זה צריך לשנות את קו העלילה לפחות... ולא להביא לך איזה ציוד נוסף או כמה גרושים בתמורה לבחירה ״נכונה״.

אני ממש נהנתי ממשחק הזה. אצלי הוא ללא ספק בטופ 5 של כל הזמנים, גם אם הגיימפליי היה יכול להיות טוב יותר.
מבחינתי זה לא שוטר, אז לא מעניין אותי כמה נשקים אני מחזיק בכל רגע, והעובדה שהמשחק ממש קל היא חלק מהייחודיות שלו. המשחק פשוט לא מרגיש כמו אף משחק אחר, לפחות לדעתי. הוא מאוד דוחף אותך להמשיך הלאה ולחוות את הסיפור והאווירה.
אפשר להגיד שהוא יותר חוויה מאשר משחק, זה נכון, אבל החוויה כל כך חזקה שכל בעייתיות מתגמדת.

סמל אישי של המשתמש
vorse3
Minion

הודעהעל ידי vorse3 » 03 יוני 2013, 17:02

מקווה שצחקת בקשר לבחירה במשחק הזה... זה אפילו לא ספויילר כי כל ביקורת כמעט מציינת את זה - אין שום בחירה במשחק הזה. הבחירה היחידה שלך היא האם ללכת בכיוון החץ או לחקור עוד קצת דרכים אחרות. זהו.
בחירה זה כאשר אתה בוחר בדרך כלשהי וזה משנה משהו, גם אם לא ענק. אבל זה צריך לשנות את קו העלילה לפחות... ולא להביא לך איזה ציוד נוסף או כמה גרושים בתמורה לבחירה ״נכונה״.

זה כל הקטע של הבחירות האלה.
ספויילר: הצג
אתה יכול לבחור ככה ואתה יכול לעשות ככה ובסופו של דבר התוצאה תיהיה כמעט זהה. זה קטע מהותי בעיצוב של המשחק והוא בא לידי ביטוי בהרבה צורות, אחת מהן הם הבחירות החסרות משמעות האלה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 03 יוני 2013, 17:08

vorse3 כתב:זה כל הקטע של הבחירות האלה.
אתה יכול לבחור ככה ואתה יכול לעשות ככה ובסופו של דבר התוצאה תיהיה כמעט זהה. זה קטע מהותי בעיצוב של המשחק והוא בא לידי ביטוי בהרבה צורות, אחת מהן הם הבחירות החסרות משמעות האלה.

אני מבין את זה טוב מאוד, ולכן העלילה היא מהטובות בהסטוריה... אבל זה לא הופך את זה לבחירה. אין במשחק בחירות משמעותיות או משהו קרוב לזה. דווקא בביושוק הראשון (וגם בשני) - כן הייתה בחירה. כי זה אשכרה שינה משהו, גם אם רק את הסוף.

סמל אישי של המשתמש
vorse3
Minion

הודעהעל ידי vorse3 » 04 יוני 2013, 01:29

אני מבין את זה טוב מאוד, ולכן העלילה היא מהטובות בהסטוריה... אבל זה לא הופך את זה לבחירה. אין במשחק בחירות משמעותיות או משהו קרוב לזה. דווקא בביושוק הראשון (וגם בשני) - כן הייתה בחירה. כי זה אשכרה שינה משהו, גם אם רק את הסוף.

זה כן בחירה, עובדתית. זה שהיא לא משנה כלום לא הופך את זה למשהו שאחר. בסרט אתה לא יכול לתת לצופה לקחת בחירה כזאת, אפילו שאין לה השלכה אמיתית על המשך העלילה וזה שימוש נפלא במדיה עליה היצירה נכתבה. זה כמו ששמעתי אנשים מתלוננים שלא משנה איזה דרך או שביל תקח במשחק בסופו של יום תגיע לאותו זירת קרב, בלי להבין שזה החלטה עיצובית שבאה לשרת את אחד המוטיבים המרכזים של המשחק. הדברים הקטנים האלה הופכים את המשחק למבריק ובמיוחד לכזה שבחיים לא תוכל לעשות באותה הצורה על מדיה שונה. אפשר לומר על המשחקים של לווין הרבה דברים, אבל אין הרבה יוצרים בתעשייה שיודעים להשתמש בכלים של הפלטפורמה טוב ממנו.

אני עוד יתפגר מהשעון של הפורום הזה.
נערך לאחרונה על ידי vorse3 ב 04 יוני 2013, 01:58, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 03 יוני 2013, 17:47

Laskin כתב:

אבל זו כל הפואנטה של המסר במשחק וזו כל הגדולה שלו: אם ביושוק הראשון העביר ביקורת על זה שהשחקן מציית באופן עיוור להנחיות שהוא מקבל בלי לחשוב עליהן, כאן המשחק מעביר ביקורת על עצם הקיום של בחירות בינאריות במשחקים - פעולות שהן בפועל בחירות שטחיות שלא באמת משנות כלום לתוצאה הסופית מעבר לסרטון סיום כזה או אחר.
ובדיוק כמו בביושוק הראשון, אתה לא יכול להעביר את המסר הזה במדיום שלא מאפשר לך לעשות את הבחירה חסרת המשמעות הזו מלכתחילה. אם הגיבור של הסרט היה בוחר בכלוב לא היית אפילו טורח לשאול את עצמך מה היה קורה אם הוא היה בוחר בציפור (ובטח שלא לבדוק את זה בפועל, ואז לגלות שזה לא באמת היה משנה כלום). אני לא יודע מה איתך, אבל הדבר הראשון שעשיתי אחרי הנקודה עם כדור הבייסבול זה לטעון מחדש את האיזור ולבדוק מה היה קורה אם הייתי בוחר אחרת.

ואגב, יש מצב לא רע שהביקורת הזו ובכלל עיצוב התפיסה של אינפיניט נובעת מהתערבות הניהולית שהיתה במשחק המקורי: קן לוין עצמו לא רצה לאפשר סופים שונים בביושוק אבל בגלל שזה נכפה עליו מלמעלה הוא נאלץ להכניס את זה בשלב מאוחר יחסית בפיתוח
http://www.bit-tech.net/news/gaming/200 ... _endings/1
One of the reasons I was opposed to multiple endings is I never want to do things that have multiple digital outcomes, versus analog outcomes. I want to do it like the weapons system in the combat in BioShock. There are a million different things you can do in every combat; you can play it a million different ways. Looking into the future for the franchise, that's something I want to [figure out], that by the time you get to the ending of that choice path, you have a sense of your impact on the world through lots of little permutations rather than like a giant ending piece, if you follow my meaning

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 יוני 2013, 18:10

סווים, תצטרך לחכות למועד אחר. תגובה ארוכה שכתבתי נמחקה כי נראה שגם לכאן התפשט הבאג מויגיימס שהוא נותן ארור בשליחת הודעה ואז כשלוחצים אחורה כל מה שכתבתי נעלם. למרות שזאת הפעם הראשונה שמה שכתבתי נעלם, אני נתקל בהודעת השגיאה הזו כל יום.

סמל אישי של המשתמש
omerkot
Veteran

הודעהעל ידי omerkot » 03 יוני 2013, 19:01

vorse3 כתב:
זה כן בחירה, עובדתית. זה שהיא לא משנה כלום לא הופך את זה למשהו שאחר. בסרט אתה לא יכול לתת לצופה לקחת בחירה כזאת, אפילו שאין לה השלכה אמיתית על המשך העלילה וזה שימוש נפלא במדיה עליה היצירה נכתבה. זה כמו ששמעתי אנשים מתלוננים שלא משנה איזה דרך או שביל תקח במשחק בסופו של יום תגיע לאותו זירת קרב, בלי להבין שזה החלטה עיצובית שבאה לשרת את אחד המוטיבים המרכזים של המשחק. הדברים הקטנים האלה הופכים את המשחק למבריק ובמיוחד לכזה שבחיים לא תוכל לעשות באותה הצורה על מדיה שונה. אפשר לומר על המשחקים של לווין הרבה דברים, אבל אין הרבה יוצרים בתעשייה שיודעים להשתמש בכלים של הפלטפורמה טוב ממנו.

אני עוד יתפגר מהשעון של הפורום הזה.

פגר עתיד פעיל בגוף ראשון זה "אתפגר", לא "יתפגר" :ugeek:

סמל אישי של המשתמש
vorse3
Minion

הודעהעל ידי vorse3 » 03 יוני 2013, 19:53

omerkot כתב:פגר עתיד פעיל בגוף ראשון זה "אתפגר", לא "יתפגר" :ugeek:

אתה רואה, התהליך נמצא בעיצומו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 03 יוני 2013, 23:26

swym כתב:הטלת המטבע בהתחלה, כדור ה-77 שאתה מרים והבחירה מה לעשות איתו, הבחירה מול הכרטיסן באמצע המשחק, הבחירה בין הציפור לכלוב... כל ההחלטות האלו שנכנסות למשחק והאחים מדברים עליהן כconstants and variables פשוט לא יעבדו בפורמט של סרט כי בסרט לא נותנים לך שם אף בחירה לבצע ואז הכל חסר משמעות מלכתחילה. יותר מזה לא נפרט כרגע כי זה כבר נכנס לתחום הספויילרים.
אה, וסקיי ליין בתלת מימד יכול לעבוד גם במשחק ברגע שהמשחק תומך בתלת מימד. ועדיין לא הייתי רוצה לראות אף סרט או משחק מבזבז משאבים על הגימיק המטופש הזה.

אני מבין ששיחקת בעותק פרוץ? יש להם את כל הסטטיסטיקות האלו דרך האציבמנטים, לא כולל כל מה שנאסף ברקע ואנחנו לא יודעים עליו.

tears היו מסמלים על יקומים מקבילים ואז לא היית יכול לדעת האם מדובר במשהו שקרה בקו הזמן שאתה משחק בו. מעבר לזה, אני מניח שמדובר בהחלטה עיצובית שיש לה יתרונות ויש לה חסרונות: בוא נגיד שנשמע לי מאד אותנטי שרוזלין כמדענית מקליטה קטעי audio-log כחלק מהמחקר שלה, אבל זה שכל תושב שני בעיר גם עושה את זה - זה כבר באמת מגוחך. דווקא בביושוק המקורי היו קטעי חיזיונות שעשו בדיוק מה שאתה מתאר, אבל הם הרגישו קצת מונפצים כי שם לא היתה להם שום הצדקה עלילתית.

נדמה לי שדווקא כברירת מחדל זה לא מוצג והייתי צריך לשנות הגדרות כדי לראות את זה (או שזה רק הHitpoints בכל פגיעה סטייל משחקי RPG?). אה, והאמת היא שגם בורדרלנדס מציג מדי בריאות כברירת מחדל (שם זה בכלל הכרחי בגלל הleveling של האויבים) ונדמה לי שגם Far Cry 3 אבל אני לא בטוח. בתכלס bulletsponges יש ביותר מידי משחקים לצערי בלי שקיימת אפשרות להפעיל/לכבות את מדי הבריאות.
אה, ולגבי הבעיה עם חוסר השימוש בויגורים: אני חושב שכאן זה אפקט צד של זה שבביושוק המקורי שבו יכולת לצבור משהו כמו 8 Eve Hypos שממלאים את המד שלך ומאפשרים לך טווח פעולה הרבה יותר גדול. כאן אתה תמיד שואל את עצמך אם יש משהו יותר בעייתי בהמשך שעדיף לשמור עבורו את מעט הSalt שיש לך, ויחד עם עודף התחמושת והנשקים החזקים מידי פשוט יוצא שמשתמשים בזה הרבה פחות. לפחות עד הרבע האחרון של המשחק שבו השילוב של ויגורים כמו undertow או charge יחד עם הskyrail הופך לנשק הדומיננטי במשחק.

לא שיחקתי בenslaved, אבל מה יש בקומפניון AI של HL? המורדים שמצטרפים אליך בכמה נקודות במשחק הם דוגמא ומופת לcannon fodder AI לא אפקטיבי בשיט, ו-Alyx או הוורטיגון ההוא פועלים על אותו מנגנון כשההבדל היחידי בינם לבין הcannon fodder האחרים זה שהם בלתי פגיעים, מה שנראה די מגוחך כשמסתערת עליו קבוצה של antlions ואתה יכול פשוט לעמוד בצד בזמן שהוא הורג אותם באיטיות מזדחלת. אליזבת היא חריגה בנוף הזה כי היא Non-combat AI והיא לפחות יוצרת את הרושם שהיא מנסה להסתתר בכל פעם שהאקשן מתרחש (ובצורה די אפקטיבית אני חייב לציין: רק פעם אחת הצלחתי לתפוס אותה מבצעת respawn כשברוב המשחקים ששיחקתי זה הרבה יותר נפוץ).

1. איך זה אמור להוות בעיה בעיבוד לסרט? זה לא כאילו זו תהיה הפעם הראשונה שסרט עסק בנושאים כאלה. איזה הבדל יש בין זה שאליזבת' שואלת איזה תליון כדאי ללבוש, והשהשחקן מחליט, לבין זה שאליזבת' תשאל את הדמות של דוויט בסרט והוא יחליט? גם במשחק אתה לא יודע מה משתנה ומה קבוע לפני שרוזלין אומרת את זה וזה לא כאילו מיד אחרי כל בחירה שכזו אני טוען מחדש ובוחר אחרת כדי לראות מה השינוי. השחקן מודע לבחירה אחת כפי שהדמות בסרט תהיה.

2. in-game stats היו קיימים לפני מערכות אצ'יוומנטס וקיימים גם עכשיו ללא תלות בהם. סיימתי את המשחק, אני רוצה למצוא את הווקספונים החסרים אבל מן הסתם אני לא רוצה להתחיל ולשחק מחדש עוד פעם.באינפיינט אין משהו בסיסי כמו שורה שאומרת '2\0 מהווקספונים נמצאו' כשאני נכנס ל load chapter.

3. הקרעים מסמלים גם מסע בזמן באותו העולם. בדיוק כמו הקטעים שבהם שומעים מוזיקה מודרנית דרך הקרעים אפשר היה שיראו את העבר במקום הקלטות ובכך להעביר את המידע בדרך מעניינת ורעננה יותר, וכזו שלא מעלה תהיות לגבי האובססיה של התושבים להקליט מזכרים לעצמם.
4. ברירת המחדל היא הצגת מדי בריאות לאוייבים. בורדרלנדס משחק על הקו בין האק אנד סלאש מגוף ראשון למשחק יריות. אינפינייט הוא שוטר מובהק. גם ככה לא סבלתי את בורדרלאנדס.

היו צריכים לאפשר אגירת בריאות ומלח. גם ככה הנוכחות של אליזבת' זה כמעט שווה ערך ללפחות מדקיט אחד שאתה סוחב.

5. התכוונתי לאלקס בEP1. היא לא היית בלתי-פגיעה (אבל היה צריך הרבה נזק כדי שהיא תמות), יש לה כח-אש והיא מעסיקה אוייבים אחרים. באינפינייט האוייבים מתייחסים לאליזבת' כרוח-רפאים והיא לא ממש מוצלחת בלהסתתר. במקרה הזה הם קודם כל בנו את הדמות ותרומתה לעלילה (וזה בסדר גמור) ועל זה ניסו להליש איזשהו אפקט על הגיימפליי אבל התוצאה הסופית היא שרואים שהם התאמצו להדביק לה תפקידים ממש לא הכרחיים (זה לא שאני לא יכול לשבור את המנעולים עם הנשק, כן?). לפני יציאת המשחק היה הייפ גם לגבי אליזבת' וה AI והיותה הצעד הבא בקומפניון AI (ראיון של IGN הגדיל לכנות את האייטם כ'ה AI המהפכני מאחורי אליזבת' - http://www.youtube.com/watch?v=2viudg2jsE8). בפועל, לא הייתה שום בשורה כאן ומשחקים ישנים הרבה יותר עשו אותו דבר או יותר ובהצלחה יותר גדולה. גם לגבי היחסים בין הקומפניון לבין דמות השחקן אני לא בטוח שאני אזכור לגבי אליזבת' באותה צורה כמו עם אלקס באפ1 כמו קטע הפתיחה, ההתנגשות עם הרכבת שמשיאה סטוקרים, שכשאני מכבה את הפנס היא מחקה קולות זומבי וכשאני מסתובב בבהלה היא צוחקת עלי.

6. לגבי הinfusions, מיקסמתי את מד המגן ומד הבריאות. אני לא רואה סיבה למה הם לא נותנים לך אופציה בונדורים לשלם כסף כדי לעשות re-spec לשיקויים שמצאת. אולי בא לי להתחיל להשתמש בצורה מאסיבית בויגורים? אז אעשה רה-ספק עם דגש על תכולת מלחים וכו'.

עריכה:
סיימתי לכתוב את ההודעה. עשיתי 'תצוגה מקדימה' והגיע דף לבן עם הודעת שגיאה שה request timed out. חוזרים אחורה וכל מה שכתבתי אינו. הפעם עשיתי קופי לפני שלחצתי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יוני 2013, 00:35

Kazz כתב:
1. איך זה אמור להוות בעיה בעיבוד לסרט? זה לא כאילו זו תהיה הפעם הראשונה שסרט עסק בנושאים כאלה. איזה הבדל יש בין זה שאליזבת' שואלת איזה תליון כדאי ללבוש, והשהשחקן מחליט, לבין זה שאליזבת' תשאל את הדמות של דוויט בסרט והוא יחליט? גם במשחק אתה לא יודע מה משתנה ומה קבוע לפני שרוזלין אומרת את זה וזה לא כאילו מיד אחרי כל בחירה שכזו אני טוען מחדש ובוחר אחרת כדי לראות מה השינוי. השחקן מודע לבחירה אחת כפי שהדמות בסרט תהיה.

2. in-game stats היו קיימים לפני מערכות אצ'יוומנטס וקיימים גם עכשיו ללא תלות בהם. סיימתי את המשחק, אני רוצה למצוא את הווקספונים החסרים אבל מן הסתם אני לא רוצה להתחיל ולשחק מחדש עוד פעם.באינפיינט אין משהו בסיסי כמו שורה שאומרת '2\0 מהווקספונים נמצאו' כשאני נכנס ל load chapter.

3. הקרעים מסמלים גם מסע בזמן באותו העולם. בדיוק כמו הקטעים שבהם שומעים מוזיקה מודרנית דרך הקרעים אפשר היה שיראו את העבר במקום הקלטות ובכך להעביר את המידע בדרך מעניינת ורעננה יותר, וכזו שלא מעלה תהיות לגבי האובססיה של התושבים להקליט מזכרים לעצמם.
4. ברירת המחדל היא הצגת מדי בריאות לאוייבים. בורדרלנדס משחק על הקו בין האק אנד סלאש מגוף ראשון למשחק יריות. אינפינייט הוא שוטר מובהק. גם ככה לא סבלתי את בורדרלאנדס.

היו צריכים לאפשר אגירת בריאות ומלח. גם ככה הנוכחות של אליזבת' זה כמעט שווה ערך ללפחות מדקיט אחד שאתה סוחב.

5. התכוונתי לאלקס בEP1. היא לא היית בלתי-פגיעה (אבל היה צריך הרבה נזק כדי שהיא תמות), יש לה כח-אש והיא מעסיקה אוייבים אחרים. באינפינייט האוייבים מתייחסים לאליזבת' כרוח-רפאים והיא לא ממש מוצלחת בלהסתתר. במקרה הזה הם קודם כל בנו את הדמות ותרומתה לעלילה (וזה בסדר גמור) ועל זה ניסו להליש איזשהו אפקט על הגיימפליי אבל התוצאה הסופית היא שרואים שהם התאמצו להדביק לה תפקידים ממש לא הכרחיים (זה לא שאני לא יכול לשבור את המנעולים עם הנשק, כן?). לפני יציאת המשחק היה הייפ גם לגבי אליזבת' וה AI והיותה הצעד הבא בקומפניון AI (ראיון של IGN הגדיל לכנות את האייטם כ'ה AI המהפכני מאחורי אליזבת' - http://www.youtube.com/watch?v=2viudg2jsE8). בפועל, לא הייתה שום בשורה כאן ומשחקים ישנים הרבה יותר עשו אותו דבר או יותר ובהצלחה יותר גדולה. גם לגבי היחסים בין הקומפניון לבין דמות השחקן אני לא בטוח שאני אזכור לגבי אליזבת' באותה צורה כמו עם אלקס באפ1 כמו קטע הפתיחה, ההתנגשות עם הרכבת שמשיאה סטוקרים, שכשאני מכבה את הפנס היא מחקה קולות זומבי וכשאני מסתובב בבהלה היא צוחקת עלי.

6. לגבי הinfusions, מיקסמתי את מד המגן ומד הבריאות. אני לא רואה סיבה למה הם לא נותנים לך אופציה בונדורים לשלם כסף כדי לעשות re-spec לשיקויים שמצאת. אולי בא לי להתחיל להשתמש בצורה מאסיבית בויגורים? אז אעשה רה-ספק עם דגש על תכולת מלחים וכו'.

עריכה:
סיימתי לכתוב את ההודעה. עשיתי 'תצוגה מקדימה' והגיע דף לבן עם הודעת שגיאה שה request timed out. חוזרים אחורה וכל מה שכתבתי אינו. הפעם עשיתי קופי לפני שלחצתי.

טיפ, לפחות בכרום אם עושים REFRESH כשאתה מקבל את השגיאה הזאת אז הוא שואל אותך אם לשלוח את הטופס מחדש, אתה אומר CONTINUE וזה כן שולח את ההודעה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 04 יוני 2013, 01:46

swym כתב:
אבל זו כל הפואנטה של המסר במשחק וזו כל הגדולה שלו: אם ביושוק הראשון העביר ביקורת על זה שהשחקן מציית באופן עיוור להנחיות שהוא מקבל בלי לחשוב עליהן, כאן המשחק מעביר ביקורת על עצם הקיום של בחירות בינאריות במשחקים - פעולות שהן בפועל בחירות שטחיות שלא באמת משנות כלום לתוצאה הסופית מעבר לסרטון סיום כזה או אחר.
ובדיוק כמו בביושוק הראשון, אתה לא יכול להעביר את המסר הזה במדיום שלא מאפשר לך לעשות את הבחירה חסרת המשמעות הזו מלכתחילה. אם הגיבור של הסרט היה בוחר בכלוב לא היית אפילו טורח לשאול את עצמך מה היה קורה אם הוא היה בוחר בציפור (ובטח שלא לבדוק את זה בפועל, ואז לגלות שזה לא באמת היה משנה כלום). אני לא יודע מה איתך, אבל הדבר הראשון שעשיתי אחרי הנקודה עם כדור הבייסבול זה לטעון מחדש את האיזור ולבדוק מה היה קורה אם הייתי בוחר אחרת.

ואגב, יש מצב לא רע שהביקורת הזו ובכלל עיצוב התפיסה של אינפיניט נובעת מהתערבות הניהולית שהיתה במשחק המקורי: קן לוין עצמו לא רצה לאפשר סופים שונים בביושוק אבל בגלל שזה נכפה עליו מלמעלה הוא נאלץ להכניס את זה בשלב מאוחר יחסית בפיתוח
http://www.bit-tech.net/news/gaming/200 ... _endings/1
One of the reasons I was opposed to multiple endings is I never want to do things that have multiple digital outcomes, versus analog outcomes. I want to do it like the weapons system in the combat in BioShock. There are a million different things you can do in every combat; you can play it a million different ways. Looking into the future for the franchise, that's something I want to [figure out], that by the time you get to the ending of that choice path, you have a sense of your impact on the world through lots of little permutations rather than like a giant ending piece, if you follow my meaning

אני לא "מבקר" את זה. רק מציין עובדה :) אני מאוד אוהב את החשיבה מאחורי זה ואת ההחלטה לעשות את זה כמו שעשו. אני באמת פאנבוי שחושב שהמשחק די מושלם ולא הייתי רוצה לשנות בו דבר.

pigmanbear
Padawan

הודעהעל ידי pigmanbear » 05 יוני 2013, 22:46

מסכים לגמרי עם הטענות של Kazz. המשחק פשוט לא מצדיק את כל השבחים שהוא מקבל.
בהשוואה לביושוק הראשון ואפילו השני, הוא נופל כמעט בכל האספקטים חוץ מהגרפיקה.

אני אוסיף עוד כמה נקודות:

- מערכת השדרוגים: שדרוגי הנשקים ממש בנאליים ומשעממים, אני מרגיש כאילו אני קורא weapon description של אחד הנשקים מ-TF2.
"20%+ זה, 50%- זה", פשוט מאכזב. עוד משהו, גם הורידו את השדרוג הגרפי לנשקים, אין שום שינוי קוסמטי על הנשקים אחרי שדרוג.
בביושוקים הקודמים זה היה אחד הדברים המגניבים שתרמו לתחושת ה-RPG, שמתחילים בקטן ולאט לאט הנשקים הופכים למפלצות.
וכמובן השדרוגים עצמם היו יותר מעניינים ומגוונים מאשר גודל קליפ יותר גדול.
שדרוגי ויגורים עולים יותר מדי, בסוף המשחק השגתי בערך חמישה שדרוגים מתוך הרבה יותר, והם גם לא היו מספקים.

- מערכת לוטינג: אחד הדברים השנואים עליי במשחק.
יותר מדי כסף, מלח וחיים מפוזרים בשלבים.
זה פשוט אבסורד שבאמצע קרבות, אני צריך להתנתק מהכל ולהתחיל לחפש תפוחים ועוגות כדי לרפא את עצמי.
גם אם נשים לרגע בצד את העובדה שהמשחק מאלץ אותך להספים F כמו מטומטם כשנכנסים לכל חדר, כמות הוריאציות של המאכלים והמשקאות והאפקטים שלהם פשוט מוגזמת, וזה הורס את האסתטיקה של השלבים. המערכת בביושוקים הקודמים עבדה מצוין, יש לך 5 Health Packs שאתה סוחב איתך וזהו, לא צריך את כל הבלאגן הזה.

- קרעים: לא יודע מה אתכם, אבל אני ציפיתי לדברים הרבה יותר מגוונים ומעניינים שיבואו מהקרעים.
לאליזבת' יש כוחות מדהימים להגיע לאינסוף יקומים ואינסוף עולמות, אבל הדבר הכי מעניין שהיא מביאה לקרבות זה קופסה עם תחמושת? חלש.
איפה היצירתיות?

- 1999 מוד: לא מאתגר ומאכזב. עודף של כסף חיים ומלח גם פה.
היה קל מאוד אפילו שב-1999 Playthrough שלי הלכתי על האציבמנט שצריך לעבור את כל המשחק בלי להשתמש ב-Dollar Bill.
"Its the same game with a different set of rules", איפה בדיוק החוקים שקן דיבר עליהם? ההבדל היחידי פה הוא שכשמתים מאבדים 100 דולר ולא 50.

היעדר פיזיקה: בחרו להוריד את הטלקינזס, ואיתו הלכה גם כל הפיזיקה שבמשחק. חפצים לא עפים באוויר במהלך קרבות, והעולם לא מגיב אליך באמינות, הכל סטטי. זה גם היה אחד הדברים הקטנים האלה שעשו את Rapture מקום כל כך כיפי.

בקיצור בקטע של המכניקות הם ביטלו כמעט את כל הדברים שייחדו את המשחק משאר השוטרים המשעממים.
היעדר Tonics, היעדר Secuity Bots, היעדר קראפטינג, היעדר סוגי תחמושת, היעדר Research.
יש עוד מלא דברים שאני שוכח.

לגבי הסיפור:
סיפור הליבה מעניין (אם כי מסובך מדי), אבל גם פה הוא נופל בהשוואה לביושוק הראשון שפחות או יותר מהווה את הרף הכי גבוה לסיפור ו-Storytelling בשבילי.
Fink, Daisy ו-Slate - דמויות נשכחות שלא עניינו אותי בכלל, כנ"ל לגבי הדיבוב שלהם (שוב, שמסתכלים על דברים כמו דיבוב ודמויות משנה המשחק לא מתקרב לביושוק הראשון. תנסו להשוות דמות כמו Sander Cohen לאחת משלושת דמויות המשנה שהזכרתי למעלה).

אלימות - דבר שדיברו עליו הרבה אחרי שהמשחק יצא. בדרך כלל אלימות לא מפריעה לי ואפילו רצוי כמה שיותר.
אבל באינפיניט זה פוגע באמינות של העולם ומתנגש עם הסיפור.
מה ההיגיון פה? בוקר רוצה למחוק את החטאים שלו מקרבות ה-wounded knee, אבל בדרך להשגת המטרה הוא עושה בדיוק אותו הדבר אם לא יותר גרוע.
כמות הדם וההרג במשחק הזה פשוט הזויה ומוגזמת. בראפצ'ר הכל עבד כי כולם שם ספלייסרס מטורפים, אבל בקולומביה זה לא מסתדר.

המשחק הכי טוב בכל הזמנים? ממש לא.
הכי טוב בדור הזה? גם לא, ביושוק הראשון והשני עוקפים אותו.
מה נשאר? משחק עם גרפיקה מעולה, סיפור סבבה וגיימפליי סתמי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יוני 2013, 03:45

pigmanbear כתב:מסכים לגמרי עם הטענות של Kazz. המשחק פשוט לא מצדיק את כל השבחים שהוא מקבל.
בהשוואה לביושוק הראשון ואפילו השני, הוא נופל כמעט בכל האספקטים חוץ מהגרפיקה.

אני אוסיף עוד כמה נקודות:

- מערכת השדרוגים: שדרוגי הנשקים ממש בנאליים ומשעממים, אני מרגיש כאילו אני קורא weapon description של אחד הנשקים מ-TF2.
"20%+ זה, 50%- זה", פשוט מאכזב. עוד משהו, גם הורידו את השדרוג הגרפי לנשקים, אין שום שינוי קוסמטי על הנשקים אחרי שדרוג.
בביושוקים הקודמים זה היה אחד הדברים המגניבים שתרמו לתחושת ה-RPG, שמתחילים בקטן ולאט לאט הנשקים הופכים למפלצות.
וכמובן השדרוגים עצמם היו יותר מעניינים ומגוונים מאשר גודל קליפ יותר גדול.
שדרוגי ויגורים עולים יותר מדי, בסוף המשחק השגתי בערך חמישה שדרוגים מתוך הרבה יותר, והם גם לא היו מספקים.

- מערכת לוטינג: אחד הדברים השנואים עליי במשחק.
יותר מדי כסף, מלח וחיים מפוזרים בשלבים.
זה פשוט אבסורד שבאמצע קרבות, אני צריך להתנתק מהכל ולהתחיל לחפש תפוחים ועוגות כדי לרפא את עצמי.
גם אם נשים לרגע בצד את העובדה שהמשחק מאלץ אותך להספים F כמו מטומטם כשנכנסים לכל חדר, כמות הוריאציות של המאכלים והמשקאות והאפקטים שלהם פשוט מוגזמת, וזה הורס את האסתטיקה של השלבים. המערכת בביושוקים הקודמים עבדה מצוין, יש לך 5 Health Packs שאתה סוחב איתך וזהו, לא צריך את כל הבלאגן הזה.

- קרעים: לא יודע מה אתכם, אבל אני ציפיתי לדברים הרבה יותר מגוונים ומעניינים שיבואו מהקרעים.
לאליזבת' יש כוחות מדהימים להגיע לאינסוף יקומים ואינסוף עולמות, אבל הדבר הכי מעניין שהיא מביאה לקרבות זה קופסה עם תחמושת? חלש.
איפה היצירתיות?

- 1999 מוד: לא מאתגר ומאכזב. עודף של כסף חיים ומלח גם פה.
היה קל מאוד אפילו שב-1999 Playthrough שלי הלכתי על האציבמנט שצריך לעבור את כל המשחק בלי להשתמש ב-Dollar Bill.
"Its the same game with a different set of rules", איפה בדיוק החוקים שקן דיבר עליהם? ההבדל היחידי פה הוא שכשמתים מאבדים 100 דולר ולא 50.

היעדר פיזיקה: בחרו להוריד את הטלקינזס, ואיתו הלכה גם כל הפיזיקה שבמשחק. חפצים לא עפים באוויר במהלך קרבות, והעולם לא מגיב אליך באמינות, הכל סטטי. זה גם היה אחד הדברים הקטנים האלה שעשו את Rapture מקום כל כך כיפי.

בקיצור בקטע של המכניקות הם ביטלו כמעט את כל הדברים שייחדו את המשחק משאר השוטרים המשעממים.
היעדר Tonics, היעדר Secuity Bots, היעדר קראפטינג, היעדר סוגי תחמושת, היעדר Research.
יש עוד מלא דברים שאני שוכח.

לגבי הסיפור:
סיפור הליבה מעניין (אם כי מסובך מדי), אבל גם פה הוא נופל בהשוואה לביושוק הראשון שפחות או יותר מהווה את הרף הכי גבוה לסיפור ו-Storytelling בשבילי.
Fink, Daisy ו-Slate - דמויות נשכחות שלא עניינו אותי בכלל, כנ"ל לגבי הדיבוב שלהם (שוב, שמסתכלים על דברים כמו דיבוב ודמויות משנה המשחק לא מתקרב לביושוק הראשון. תנסו להשוות דמות כמו Sander Cohen לאחת משלושת דמויות המשנה שהזכרתי למעלה).

אלימות - דבר שדיברו עליו הרבה אחרי שהמשחק יצא. בדרך כלל אלימות לא מפריעה לי ואפילו רצוי כמה שיותר.
אבל באינפיניט זה פוגע באמינות של העולם ומתנגש עם הסיפור.
מה ההיגיון פה? בוקר רוצה למחוק את החטאים שלו מקרבות ה-wounded knee, אבל בדרך להשגת המטרה הוא עושה בדיוק אותו הדבר אם לא יותר גרוע.
כמות הדם וההרג במשחק הזה פשוט הזויה ומוגזמת. בראפצ'ר הכל עבד כי כולם שם ספלייסרס מטורפים, אבל בקולומביה זה לא מסתדר.

המשחק הכי טוב בכל הזמנים? ממש לא.
הכי טוב בדור הזה? גם לא, ביושוק הראשון והשני עוקפים אותו.
מה נשאר? משחק עם גרפיקה מעולה, סיפור סבבה וגיימפליי סתמי.

רק בהקשר לעלילה, באמת? ברצינות? העלילה של ביושוק שהיא שבריר מזאת של אינפנט?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 91 אורחים