Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
רונן
Veteran

Re: Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי רונן » 22 ספטמבר 2015, 02:39

תודה רבה. אם המשחק המלא מרגיש שלם ואיכותי ורק הבונוס מאכזב, אז זאת נחמה (20 המשימות הנותרות זמינות רק לאחר מסך הקרדיטים?). האם גם המשחקיות ואיכות המשימות בבונוס מאכזבת, או רק עצם העובדה שהמשימות נעדרות עלילה?

לעזאזל עם קונמי, נעשתה חברה נוראה. מיחסה לעובדיה ועד ליחסה ללקוחותיה.
נערך לאחרונה על ידי רונן ב 23 ספטמבר 2015, 07:58, נערך פעם 1 בסך הכל.
עורך לשון ומגיה, מנהל בפייסבוק קבוצת אוכל גדולה (מונה 45,000 חברים) וקבוצת גיימרים ('בחזרה למשחק').

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 ספטמבר 2015, 03:28

אין לי מושג האמת, מנסה להתחמק מספויילרים אבל אני כבר במשימה 23 אז בקרוב אני בפוסט קרדיטס ונגלה :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 22 ספטמבר 2015, 23:52

אני לא מאמין שאני מתקדם ממש במשחק, גם כל משימה שעשיתי עד עכשיו קיבלתי S עם שם קוד Foxhound וBear (שימוש בCQC/הפלות/חניקות) :) .

ספויילר: הצג
אחרי שמסיימים את הפרק הראשון, יש חלק מהמשימות שהיו בהתחלה (להרוס רדארים) רק עם אתגרים כמו: לא מתחילים עם נשק, התגנבות מוחלטת ללא אזהרות ואקסטרים שזה אמור להיות קשה וכל שלושתיהם לא מרשים להשתמש במצב רפלקסים וכובע תרנגול שגם ככה אני נוהג לא להשתמש בשני אלו.

חוץ מזה, מישהו כאן העלה את השמירה שלו מGround Zeroes לPhantom Pain בשביל הבונוסים? אם מעבירים את השמירה מקבלים את היד הביונית בצבע זהב, חליפת הסוואה מהמשחק הקודם ו
סקין/חליפה של סוליד סנייק למי שעשה את המשימה הסודית אחרי שהוא אסף את הסמלים של XOF, משימת דז'ה וו.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 ספטמבר 2015, 10:59

אתמול שחקתי 4 שעות ברצף אונליין ולא פלש אלי אף אחד. מסתבר שגם כדי לבנות עוד אסדות בFOB צריך להיות אונליין וצריך להיות מחובר לכל אורך הבניה (שיכול לקחת גם שעתיים לכל אחת). אני כבר במשימה 26 ואני חייב להגיד שמי שפחד מהמשחק בגלל העלילה או משקעי עבר ממש אבל ממש לא צריך לפחד. זה המשחק הכי נגיש עלילתית בסדרה בהפרש ענקי ובכלליות זה אחד ההמשכים הכי נגישים עלילתית בתעשיה לדעתי. כמעט ולא מתעסקים בכלום שקשור לעבר או העתיד, ממש סיפור שמוכל בתוך עצמו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 ספטמבר 2015, 11:52

בתור מי שפחד מעלילת המשחק, אני חייב לחזק את דבריו.
גם אני במשימה 26, והעלילה מובנת במאה אחוז ואני לא מרגיש לשנייה שאני מפספס משהו (להבדיל מmgs4 למשל, שהבנתי את הסיפור הראשי אבל היו ה-מ-ו-ן קטעים גדולים וקטנים שפשוט עברו לי מעל הראש).

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 ספטמבר 2015, 11:55

רונן לפי מה שאומרים, לא המשחק לא מרגיש שלם אחרי הפרק הראשון, בגלל זה התלונות שהמשחק לא גמור, כי הוא לא שלם.

הוא כן מאוד איכותי בחלק הראשון, בחלק השני הרבה פחות והוא מרגיש כמו פילר לפי מה שאומרים.

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2015, 17:48

bling כתב:זו הערכה וספקולציה של Forbes contributor, לא משהו מבוסס במיוחד ומפתיע ש MCV התייחסו לזה ברצינות מספיק.

אני משער שהם יגיעו ליעד הזה אבל לא בטוח שבמחיר גבוה מספיק על כל יחידה, מצד שני יש להם אפשרויות רווח עם מיקרו תשלומים ו MGO בעתיד, קשה לי להאמין שהם יפסידו אבל זה בטח תרם להם להחלטה לחפש אפשרויות רווח קלות יותר בתחומים אחרים.

אבל היי, אולי אם הןם היו נותנים לקוג׳ימה לסיים את המשחק, מה שבטח היה מעלה את הממוצע ואת הסיכויים לקחת Goty משמעותית (ואני בטוח שדברים כאלו תורמים מאוד למכירות) אולי הם היו מגיעים ליעד בקלות יותר

אני גם לא רואה מצב שבו הם לא מגיעים ל-6 מליון יחידות. זה כנראה יהיה הMGS הכי מצליח בסדרה, ועם תג מחיר גבוה במיוחד: אפילו באתרי המכירות המוזלים של הPC קשה למצוא אותו במחירים באמת זולים כמו חיתוכי ה-50%-25% שראינו למשחקים אחרים לאחרונה.
חוץ מזה, מדובר במשחק עם ממוצע של 93 ומועמד בטוח לGOTY גם ככה. זה לא שיש לו עוד הרבה לאן לעלות, או שמישהו פתאום יחליט לא לקנות אותו כי הוא "רק משחק של 93 איזה שיט לא נוגע במשחקים כאלו עם מקל למה לא 96".

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 ספטמבר 2015, 17:53

כן ברור ש 93 זה מעולה, אבל הדיבור שרץ עליו עכשיו זה שהמשחק לא גמור וכולם מחכים לשמוע שנקבל המשך לסיפור וכו', נראה לי פשוט שאם לא היה נחתך כל התוכן זה היה מקעקע את מעמדו כ GOTY כמעט בטוח וכמובן הפה לאוזן בין השחקנים היה הרבה יותר חיובי אם המוצר היה שלם, אלו דברים שכן מוסיפים למכירות מעבר למספר יבש של ממוצע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 ספטמבר 2015, 18:07

אני מסכים עם בלינג, זה פחות המספר ויותר הווייב הרע שיש עליו עכשיו כשאנשים הגיעו לקו ה60-70 שעות.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 24 ספטמבר 2015, 18:16

DrKeo כתב:אני מסכים עם בלינג, זה פחות המספר ויותר הווייב הרע שיש עליו עכשיו כשאנשים הגיעו לקו ה60-70 שעות.

האמת שזה מזכיר בדיוק את מה שקרה לביושוק אינפיניט שאף אחד לא חשב עליו חצי דבר רע כשהוא יצא ובערך חודש אחרי פתאום צצו כתבות "למה ביושוק אינפיניט זה הדבר הכי נורא שאי פעם קרה לתעשיית המשחקים".
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 24 ספטמבר 2015, 18:37

טוב, אני רשמית יכול להגיד (טכנית) שסיימתי את המשחק, המשחק מרשים מאוד בגלל שמטאל גיר סוליד השתנה בצורה מאסיבית בגישה למשימות, אפשר להשיג ציון S אפילו שהורגים אויבים ומגלים אותך אם אתה עושה משימות שנותנים לך (אני לא יודע לגבי המשחקים הקודמים אם זה היה כל כך אפשרי), בקיצור היה סוף מרשים אבל חבל שלא הוסיפו עוד תוכן בגלל שלא היה מספיק זמן/תקציב ו/או הסיפור עם קוג'ימה וקונאמי, זה היה נותן עוד טיפ טיפה זמן משחקיות, אבל לא משנה, יש הרבה מה לעשות ;) .

אני מאחל לקוג'ימה שיעשה משחקי ספין-אוף של מטאל גיר עם סיפור מורחב על דמויות משניות כמו Metal Gear Rising.
תמונה
תמונה

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 24 ספטמבר 2015, 19:15

Mandellla כתב:טוב, אני רשמית יכול להגיד (טכנית) שסיימתי את המשחק, המשחק מרשים מאוד בגלל שמטאל גיר סוליד השתנה בצורה מאסיבית בגישה למשימות, אפשר להשיג ציון S אפילו שהורגים אויבים ומגלים אותך אם אתה עושה משימות שנותנים לך (אני לא יודע לגבי המשחקים הקודמים אם זה היה כל כך אפשרי), בקיצור היה סוף מרשים אבל חבל שלא הוסיפו עוד תוכן בגלל שלא היה מספיק זמן/תקציב ו/או הסיפור עם קוג'ימה וקונאמי, זה היה נותן עוד טיפ טיפה זמן משחקיות, אבל לא משנה, יש הרבה מה לעשות ;) .

אני מאחל לקוג'ימה שיעשה משחקי ספין-אוף של מטאל גיר עם סיפור מורחב על דמויות משניות כמו Metal Gear Rising.

ומה אתה אומר, יש טעם להמשיך מעבר לחלק הראשון? (זה משימה 30?)
מבחינת העלילה אני מתכוון.
בכלל, איך זה עובד, יש סוף סגור ואחרי זה עוד המשך או שפשוט המשחק ממשיך רגיל עם משימות ממוחזרות?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 24 ספטמבר 2015, 19:32

Mandellla כתב:טוב, אני רשמית יכול להגיד (טכנית) שסיימתי את המשחק, המשחק מרשים מאוד בגלל שמטאל גיר סוליד השתנה בצורה מאסיבית בגישה למשימות, אפשר להשיג ציון S אפילו שהורגים אויבים ומגלים אותך אם אתה עושה משימות שנותנים לך (אני לא יודע לגבי המשחקים הקודמים אם זה היה כל כך אפשרי), בקיצור היה סוף מרשים אבל חבל שלא הוסיפו עוד תוכן בגלל שלא היה מספיק זמן/תקציב ו/או הסיפור עם קוג'ימה וקונאמי, זה היה נותן עוד טיפ טיפה זמן משחקיות, אבל לא משנה, יש הרבה מה לעשות ;) .

בקודמים היית מקבל אולי ציון במקרה הטוב בסוף המשחק ובטח שמערכת הציונים לא היתה כל כך משוכללת, די התבססה על זמן משחק וכמה פעמים מתת במהלך הקמפיין, כמה אזעקות הפעלת וכו', דברים די בסיסיים.

כמובן שגם לא היתה גישה שונה למשימות, הגישה היחידה שהיתה קבילה זו התגנבות ללא התגלות, אין בכלל מה להשוות את העומק של הגיימפליי ורמת הפתיחות והחופש שהחמישי מציע לעומת הקודמים, זה לא אותו משחק ולא אותה פילוסופיית עיצוב (ואני לא אומר איזו גישה יותר טובה, זה עניין של העדפה אם אתה מעדיף קמפיין מהודק, מתוסרט ולניארי שנשען בכבדות על עלילה או את הגישה של MGS5)

וכן, מצטרף לשאלה של סטיק, אתה מרגיש שיש סיום סביר איפה שאתה נמצא? יכול להיות שזה עדיף מאשר להמשיך לשחק ולצאת בטעם רע יחסית מהמשחק, זה נשמע לי שאתה מרגיש שחסר תוכן אבל לא יותר מדי מתבאס, אולי עדיף לא להמשיך מעבר לנקודה הזו ע"פ התגובות ברשת.

סמל אישי של המשתמש
Mandellla
Warrior

הודעהעל ידי Mandellla » 24 ספטמבר 2015, 19:39

Stick כתב:ומה אתה אומר, יש טעם להמשיך מעבר לחלק הראשון? (זה משימה 30?)
מבחינת העלילה אני מתכוון.
בכלל, איך זה עובד, יש סוף סגור ואחרי זה עוד המשך או שפשוט המשחק ממשיך רגיל עם משימות ממוחזרות?

מה שקורה זה שהסיפור מתפצל לשני חלקים אחרי שסיימת את המשימה הזאת
החלק הראשון זה איך שמפילים את Skullface שזה עד פרק 30 והחלק השני יותר בעניין של לגלות סודות והמשך קטן לסיפור עם אירועים אחרי מותו של Skullface..

אני ממליץ לך קצת להתקדם בגלל שככל שאתה מתקדם אתה משיג blueprints לדברים שימושיים שיכולים לעזור לך, המשימות הממוחזרות שהזכרת אינן משפיעות על הסיפור ולכן זה כמו המשימות הנוספות שהיו בGround Zeroes, יש כמה עם אתגרים כמו לא להתגלות לחלוטין, אויבים קשוחים והתחלה ללא נשק וללא עזרה.

אני גם ממליץ למי שאוהב את השימוש בQuiet לשים בEmblem את הסמל של הפרפר
היא עלולה לעזוב במשימות מתקדמות מאוד, אחרי משימה 41 מתחיל סיפור עליה, אני השתמשתי בסמל של הפרפר לפני וככה מנעתי ממנה לעזוב, אבל זה מונע ממני לסיים לגמרי את הסיפור, טיפש מי שהחליט להעלים דמות חשובה מאוד ואני בטוח ב100% שזה לא קוג'ימה וזה מישהו בתוך קונאמי עשה את זה, זה הרס לי את הרצון להמשיך.
תמונה
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 24 ספטמבר 2015, 21:27

הסיבה שMGS מקבל עכשיו קצת וייב רע בקרב הצרכנים (עדיין וייב רע מזערי, כן? יש לו מעל 90% ביקורות חיוביות גם בקרב 15,000 משתמשי Steam) נשמע קצת בגלל סיום לא סגור שבא משום מקום, אבל גם ובעיקר בגלל שאנשים מתפתים לגרינד - ואחרי 70 שעות משחק הם מתלוננים שהוא חוזר על עצמו. העיתונאים לעומת זאת נאלצו לבקר את המשחק באירוע עיתונאים סגור ומוגבל בזמן של קונאמי ולכן בכלל לא הגיעו לגרינד הזה של משימות הצד - ואולי גם ככה לא היו מרגישים צורך להגיע אליו כי יש להם עוד משחקים לבקר ולא משלמים להם לפי שעה.
בסופו של דבר כשמשתמש כלשהו בסטים מתלונן על סוף המשחק ועל קצת רפטיטיביות במחצית השניה שלו, אבל רשומות אצלו 160 שעות משחק... אני לוקח את הדברים בפרופורציה. אני אסתפק ב-50 שעות מהנות ראשונות אם זה באמת מתדרדר כל כך בהמשך ונראה לי שלמרות שעונת החגים לפנינו עם משחקים כמו פולאאוט 4, MGS עדיין יוצא מספר דו ספרתי של זכיות GOTY כאלו ואחרות.

בצד השני, זה לא נראה לי דומה בעליל לאינפיניט, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהסיפור שלו לא סגור ובא משומקום - יש שם אקפוזיציה של איזו חצי שעה בסוף המשחק שתופרת את כל הפינות. התלונות המתוקשרות שאיפיניט קיבל קצת אחרי היציאה שלו מספרות סיפור שונה מאחר והן לא הגיעו מהצרכנים אלא מעיתונאים עלאק-פרוגרסיביים שכנראה התפתו לשחק בעקבות כל הסופרלטיבים, ואז התלוננו שהמשחק אלים מידי לטעמם ולכן הם לא יכולים להנות ממנו (או יותר גרוע מזה: התפלצו מכך שבמקום שהמשחק/קן לוין יבקר רק את אמריקה הלבנה והגזענית של תחילת המאה, הוא מעז בצד השני למבקר את המהפכנים הסוציאליסטים בצרפת של סוף המאה הקודמת ואפילו מגדיל לעשות וטוען שהם לא פחות גרועים. זו הרי כבר הכרזת מלחמה).

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 ספטמבר 2015, 04:25

טוב ממש עכשיו סיימתי את החלק הראשון של המשחק.
קודם כל אני חייב להגיד שהמשימות האחרונות (27 ומעלה אם אני זוכר נכון) פשוט מרתקות ומצוינות. הן הרבה יותר מתוסרטות ובנויות על אקשן אבל הן פשוט נהדרות, ואלו גם המשימות שבהן העלילה עוברת הילוך ודברים מתחילים להתבהר ולהתקדם מאוד מהר.
בקשר ל"סוף הראשוני" הזה, בלי ספוילרים, כן יש חלק עלילתי מאוד גדול שנסגר ונסגר בצורה מעולה, אפשר להגיד ש"המסר" או הווייב של המשחק סוגר מעגל שלם ולאורך כל השלבים האחרונים יש לגמרי אווירה של סוף, ברמה שאם לא הייתי יודע שיש המשך כנראה הייתי מופתע.
ואז יש המשך.. יש כמה דברים עדיין פתוחים שלא נסגרו בסיפור ואני מאמין ששם הם יסגרו אבל להגיד את האמת אני כנראה מוותר על החלק השני.
היה לי כל כך כיף מעשרות השעות של החלק הראשון, וכן קיבלתי סוף שסיפק אותי גם אם לא סוגר את כל הסיפורים, שאני לא רואה טעם בלקלקל את הטעם המתוק שנשאר לי עם משימות פילר ממוחזרות. האמת שגם לגמרי הספיק לי וזה ממש לא שהמשחק היה קצר, וברגע שנפתחו שלושת המשימות הראשונות של החלק השני וישר שתיים מהן הן משימות "אקסטרים" (אותה המשימה שכבר עשינו רק עם הגבלות או יותר אויבים וכו) הבנתי שחבל על הזמן שלי.
אם ככה אז אני יוצא עם טעם מאוד מתוק מהמשחק ואפילו מהסוף הלא מאוד סופי שלו ואני חושב שמדובר במשחק כמעט מושלם, בעיקר כי שיחקתי אותו כמשחק שהוא ולא כmgs.
כי מצד שני אני לגמרי מבין את המעריצים שמאוכזבים. החלק הראשון (ולצערנו היחיד שגמור) פשוט סוגר את הסיפור של המשחק הזה אבל אין כאן שום משהו שיתחבר לשאר המשחקים או יהיה משהו שיכבד את היותו הmgs האחרון.

בקיצור אחד מהמשחקים היותר טובים ששיחקתי, ממליץ לכולם ובעיקר למי שלא אכפת לו מmgs וכמוני פשוט מגיע להנות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2015, 13:26

Stick כתב:טוב ממש עכשיו סיימתי את החלק הראשון של המשחק.
קודם כל אני חייב להגיד שהמשימות האחרונות (27 ומעלה אם אני זוכר נכון) פשוט מרתקות ומצוינות. הן הרבה יותר מתוסרטות ובנויות על אקשן אבל הן פשוט נהדרות, ואלו גם המשימות שבהן העלילה עוברת הילוך ודברים מתחילים להתבהר ולהתקדם מאוד מהר.
בקשר ל"סוף הראשוני" הזה, בלי ספוילרים, כן יש חלק עלילתי מאוד גדול שנסגר ונסגר בצורה מעולה, אפשר להגיד ש"המסר" או הווייב של המשחק סוגר מעגל שלם ולאורך כל השלבים האחרונים יש לגמרי אווירה של סוף, ברמה שאם לא הייתי יודע שיש המשך כנראה הייתי מופתע.
ואז יש המשך.. יש כמה דברים עדיין פתוחים שלא נסגרו בסיפור ואני מאמין ששם הם יסגרו אבל להגיד את האמת אני כנראה מוותר על החלק השני.
היה לי כל כך כיף מעשרות השעות של החלק הראשון, וכן קיבלתי סוף שסיפק אותי גם אם לא סוגר את כל הסיפורים, שאני לא רואה טעם בלקלקל את הטעם המתוק שנשאר לי עם משימות פילר ממוחזרות. האמת שגם לגמרי הספיק לי וזה ממש לא שהמשחק היה קצר, וברגע שנפתחו שלושת המשימות הראשונות של החלק השני וישר שתיים מהן הן משימות "אקסטרים" (אותה המשימה שכבר עשינו רק עם הגבלות או יותר אויבים וכו) הבנתי שחבל על הזמן שלי.
אם ככה אז אני יוצא עם טעם מאוד מתוק מהמשחק ואפילו מהסוף הלא מאוד סופי שלו ואני חושב שמדובר במשחק כמעט מושלם, בעיקר כי שיחקתי אותו כמשחק שהוא ולא כmgs.
כי מצד שני אני לגמרי מבין את המעריצים שמאוכזבים. החלק הראשון (ולצערנו היחיד שגמור) פשוט סוגר את הסיפור של המשחק הזה אבל אין כאן שום משהו שיתחבר לשאר המשחקים או יהיה משהו שיכבד את היותו הmgs האחרון.

בקיצור אחד מהמשחקים היותר טובים ששיחקתי, ממליץ לכולם ובעיקר למי שלא אכפת לו מmgs וכמוני פשוט מגיע להנות.

נשמע מעולה סטיק, אני בדיוק על הסף (משימה 26 כרגע) ואין המון עלילה כרגע אז אני שמח לשמוע שהיא תופסת תאוצה בדיוק איפה שאני נמצא. מעניין מה יחשוב על זה מעריץ כמוני. כבר השלמתי עם החוסר סגירה שאני הולך לקבל מהמשחק לסדרה למרות שהייתה לו את ההזדמנות ענקית לסגור מעגל כך שבטוח אני ארגיש פספוס. אבל השלמתי, נבוא בראש פתוח ואני לגמרי הולך לטחון את הגיינד של ה20 משימות האחרונות. באסה שהן שחזור של משימות קיימות, כבר היה עדיף שהן יהיו פשוטות כמו משימות SIDE OPS או המשימות הראשיות היותר פשוטות.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 ספטמבר 2015, 18:09

טוב אז ויתרתי סופית על לשחק את החלק השני וראיתי סרטון של שעה על כל מה שקורה שם.
החלק השני (לפחות הסוף שלו, לא שיחקתי אז אני לא יודע איך העלילה מסודרת) הרבה יותר מתקשר למשחקים האחרים ולעולם השלם של MG.
אני לא באמת מכיר את הסדרה אז אני לא יודע להגיד אם מה שיש שם אלו תשובות לשאלות וסגירת קצוות או סתם כמה טוויסטים פנימיים, אם מדובר באכזבה או הצלחה, אבל להבדיל מהחלק הראשון פה באמת יש אירועים עם השלכות לכל העתיד של הסדרה הזאת.
מהבחינה האישית אני יכול להגיד שהסיפור של החלק הראשון היה מוזר, אבל די הגיוני יחסית לעלילות של שאר המשחקים ומאוד מקורקע (יחסית!) לחוקים הפנימיים ולדמויות שלו ולכן הוא היה לי מאוד ברור ונהנתי ממנו גם בלי לדעת המון על הסדרה. הסיפור של החלק השני שמתקשר לכל שאר הסדרה.. פה רואים שזה MGS :) זה היה קצת יותר מדי בשבילי..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2015, 18:22

החלק השני נשמע נהדר :)
ממה שראית זה פשוט לטחון 20 משימות ואז מקבלים סרטון של חצי שעה לפנים או שזה ממש פרוש על ה20 משימות ונבנה עם הזמן?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 ספטמבר 2015, 18:42

לטחון משימות עד שיש סרטון של חצי שעה בסיום..
זה לא ממש בנוי כסיפור שלם וחדש עם התפתחויות והתרחשויות, בסוף החלק הראשון יש עדיין כמה שאלות פתוחות, הסגירה שלהן היא ההתפתחות העלילתית שיוצאת מגבולות המשחק ומתקשרת לכלל הסדרה, אבל אין פה איזשהן פעולות שגוררות התפתחויות (כלומר לא ראיתי איזו משימה שאחריה קורים דברים שגוררים התפתחות עלילתית).
פשוט בשביל לקבל את הסרטון הזה, שלטעמי יכול היה להגיע ישר אחרי הסרטון סיום של החלק הראשון (אולי עם עוד איזו "משימת סגירת קצוות" כלשהי), דחפו 20 משימות בשביל שהמשחק לא יגמר.
אני באמת לא מבין את זה, הרי בבירור להכניס שלבי פילר ממוחזרים הם דבר רע, וזה ממש לא שהמשחק קצר מדי והיו חייבים להכניס תוכן בכוח.. מאוד מוזר כל הקטע.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2015, 18:54

כן גם בpeace walker היה את זה, הזוי לגמרי. אחרי שסיימת את המשחק היית צריך לעשות אלף דברים מפגרים ולא ברורים כדי להגיע לסוף האמיתי, שם קרה הטוויסט הגדול של המשחק וקרב בוס ענקי. זה היה ממש הזוי, לפחות ב5 זה פשוט לעשות עוד משימות ראשיות עד שאתה מגיע לסוף, בpw זה היה אוסף של קריטריונים חבויים כמו להביא את האסדת r&d שלך לדרגה מסויימת, שיהיו לך x חיילים מסוג y ולבצע משימות מסויימות בדרך מסויימת. בלי guide לא באמת היית מוצא את הסוף האמיתי וגם עם guide לקח לי כמה שעות טובות לפתוח את זה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 ספטמבר 2015, 19:41

swym כתב:הסיבה שMGS מקבל עכשיו קצת וייב רע בקרב הצרכנים (עדיין וייב רע מזערי, כן? יש לו מעל 90% ביקורות חיוביות גם בקרב 15,000 משתמשי Steam) נשמע קצת בגלל סיום לא סגור שבא משום מקום, אבל גם ובעיקר בגלל שאנשים מתפתים לגרינד - ואחרי 70 שעות משחק הם מתלוננים שהוא חוזר על עצמו. העיתונאים לעומת זאת נאלצו לבקר את המשחק באירוע עיתונאים סגור ומוגבל בזמן של קונאמי ולכן בכלל לא הגיעו לגרינד הזה של משימות הצד - ואולי גם ככה לא היו מרגישים צורך להגיע אליו כי יש להם עוד משחקים לבקר ולא משלמים להם לפי שעה.
בסופו של דבר כשמשתמש כלשהו בסטים מתלונן על סוף המשחק ועל קצת רפטיטיביות במחצית השניה שלו, אבל רשומות אצלו 160 שעות משחק... אני לוקח את הדברים בפרופורציה. אני אסתפק ב-50 שעות מהנות ראשונות אם זה באמת מתדרדר כל כך בהמשך ונראה לי שלמרות שעונת החגים לפנינו עם משחקים כמו פולאאוט 4, MGS עדיין יוצא מספר דו ספרתי של זכיות GOTY כאלו ואחרות.

בצד השני, זה לא נראה לי דומה בעליל לאינפיניט, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהסיפור שלו לא סגור ובא משומקום - יש שם אקפוזיציה של איזו חצי שעה בסוף המשחק שתופרת את כל הפינות. התלונות המתוקשרות שאיפיניט קיבל קצת אחרי היציאה שלו מספרות סיפור שונה מאחר והן לא הגיעו מהצרכנים אלא מעיתונאים עלאק-פרוגרסיביים שכנראה התפתו לשחק בעקבות כל הסופרלטיבים, ואז התלוננו שהמשחק אלים מידי לטעמם ולכן הם לא יכולים להנות ממנו (או יותר גרוע מזה: התפלצו מכך שבמקום שהמשחק/קן לוין יבקר רק את אמריקה הלבנה והגזענית של תחילת המאה, הוא מעז בצד השני למבקר את המהפכנים הסוציאליסטים בצרפת של סוף המאה הקודמת ואפילו מגדיל לעשות וטוען שהם לא פחות גרועים. זו הרי כבר הכרזת מלחמה).

אתה צודק שצריך לקחת את זה בפרופורציות, ברור שזה לא שעכשיו 40+ שעות אדירות נהרסות בגלל שבהמשך יש גריינדינג ואין סוף מספק, אבל זה כן משהו שפוגע בסיכוייו לקבל GOTY אין מה לעשות, אנשים רוצים מוצר שלם שסוגר מעגל עם סדרה שרצה עשרות שנים והם לא קיבלו את זה, גם ME3 נפגע קשות בגלל סוף לא מספק ואני חושב שבמקרה של MGS5 זה יכול אפילו להזיק לו יותר.

בקשר לביושוק, היו כמה ביקורות לגבי הסיפור אבל הרבה מהביקורות המאוחרות התרכזו בכך שהגיימפליי לא היה טוב במיוחד, קצת שונה מהביקורות כלפי MGS שמתרכזות בזה שהמשחק לא גמור וחסר תוכן גם עלילתי וגם מבחינת גיימפליי, הסקופ שלו בסופו של דבר נחתך לפי הדיווחים.

בקשר לחלק השני, אם אני לא טועה אפשר לעשות SIDE OPS כתחליף למשימות הללו אבל לא חקרתי את זה לעומק, כדאי שתברר לפני שאתה מתחיל את השלב של הגריינדינג KEO.
ולי נשמע ע"פ מה שאומרים פה שחלק 1 יספיק לי, אני מעדיף לסיים עם טעם טוב יחסית, למרות שבטח אתבאס על חוסר החיבור לסדרה אבל בסדר, נתייחס למשחק כמשהו שעומד בפני עצמו.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 25 ספטמבר 2015, 19:45

גם במידה ותבחר כמוני לא לשחק את החלק השני, לראות את הסוף הסופי אתה חייב כי הוא כן משמעותי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 25 ספטמבר 2015, 19:54

כן בטח שאעשה את זה, ואם הוא שעה אפילו נתייחס אליו בכבוד ונראה אותו על מסך גדול כמו שצריך.

אם אגב העלילה היתה מתפרשת בתוך החלק השני אז כנראה הייתי סובל את זה כדי לראות אותה בפייסינג המתאים עם הקשר אבל בגלל שזה סתם פשוט נפתח במכה אחת זה נשמע כמו משהו שהגיוני פשוט לראות ישר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 25 ספטמבר 2015, 21:19

אני לא מבין מה סבל בזה. הרי ממילא לאורך כל המשחק אתה עושה בערך אותו דבר, אפילו במשימות הראשיות יש עלילה פעם ב3-4 משימות גג. אם בside ops אני מסוגל לעשות 10 משימות של השמדת טנק או 10 משימות של ניקוי מוקשים אז אני מסוגל לעשות 20 משימות שחלקן ממוחזרות כדי לקבל את הסוף האמיתי. ביחוד אם הוא ממשי והולכים לזרוק לי שם כל מני ליקוויד וסוליד סנייק בני 12 :)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 187 אורחים