Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

Re: Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bozeman » 27 יולי 2018, 17:58

אולי סרטי הספיירדמן שלו לא בטופ הרשימה, אבל הוא זה שלקח עליהם סיכון, וההצלחה היחסית שלהם פתחה את הדלת לכל הסרטים שאנו רואים היום. אז לפחות צריך להכיר בזה שהוא אחראי למה שקורה היום (לטוב ולרע...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2018, 18:24

bling כתב:לא חושב שיש סרט קומיקס באמת באמת טוב חוץ מבאטמן של נולן, אבל גם מחוץ לזה הספיידרמנים האלה סבירים אבל לא מבדרים ברמה של הסרטים הטובים של מארבל (שגם הם לא יותר מבידור נחמד וזהו), אבל אולי סרטי קומיקס הם לא הכי בשבילי ואני לא הבנאדם המתאים להעריך אותם כי באמת שרק בודדים עושים לי את זה ובכולם מככב איש העטלף :)

כשהם יצאו בקושי היה כזה דבר סרט קומיקס טוב. מה היה לפניו? אקסמן 1, בטמן 89׳ וסופרמן של דונר? אשכרה אחד בעשור.
We're just normal men. We're just innocent men

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 יולי 2018, 19:08

ספיידרמן 2, שיצא לי במקרה לראות שוב אחרי המון שנים לפני כמה שבועות, הוא סרט סופר הירו מצוין.
הראשון קצת קאמפי מדי לסטנדרט של היום והתיישן לא מאוד טוב, והשלישי תמיד היה בעייתי בלשון המעטה, אבל השני הוא באמת סרט שעומד בפני עצמו והוא עדיין אחד מהשיאים של הז'אנר.
הוא גם מאוד שונה ממה שמקובל היום, יש את סרטי מארוול שדי נראים אותו הדבר כולם וקובעים את הטון, סרטי DC (לפני שהם התחילו פשוט לעשות כמו מארוול) היו פשוט גרסה יעני רצינית של הזאנר אבל בפועל הם היו סרטים ריקים מאיזשהו כיוון אמיתי או רעיון מרכזי שיחזיק את הסרט לכל אורכו. פשוט עשו את אותו הדבר עם פנים רציניות במקום לספר בדיחה כל דקה.
ספיידרמן 2 היה פשוט סרט טוב, בדיוק כמו כל אחד מסרטי הבאטמן של נולאן בפני עצמו - סרט שלם, עם רעיון, מוטיב, התקדמות אמיתית ובסופו של דבר באמת משהו להגיד יותר מאשר סתם סרט מגניב עם גיבור טוב.
הוא כן התיישן קצת כי בכל זאת סרט מ2004 (הרגעים שהזרועות של דוק אוק מדברות אליו, אבל ממש מדברות כאילו הן מזיזות את הפה.. זה משהו :)) אבל הוא בהחלט סרט טוב עם הרבה יותר בשר מסרטי מארוול/דיסי/פוקס של היום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2018, 19:20

אני גם לא חושב שזה פייר לשפוט סרט בן 17, הזמנים השתנו. כשהוא היצא הוא היה הקרם של הז׳אנר, זה מה שחשוב.

בנושא הזרועות המדברות, זה סרט של סם ריימי, אם לא יהיו בו אלמנטים של סם ריימי אז למה להביא אותו בכלל :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 27 יולי 2018, 19:44

אתה מדבר על הראשון (16 שנים) או על השני (14 שנים)?
בכל מקרה אני חושב שאפשר לדבר על הסרטים האלו גם היום, בלי קשר לאיפה הם היו כשהם יצאו. כלומר אלו פשוט שתי שיחות שונות, אפשר לדבר על המצב בזמן אמת ואפשר לדבר על המצב עכשיו, אני חושב שגם עכשיו ספיידרמן 2 נמצא בטופ של הז'אנר וזה יאמר לזכותו.
אם ספיידרמן 2 מצליח להחזיק אז העובדה שהראשון מצליח הרבה פחות גם כן אומרת משהו, הרי עובדה שסרטים מסוימים כן מצליחים להחזיק.
הוא בן 16 אבל יש לך כאמור את ספיידרמן 2 (14), באטמן מתחיל (13) ואפילו האביר האפל שבלי לשים לב כבר בן 10 ועדיין נמצא, בעיניי, בראש הזאנר בפער עצום. כולם סרטים שעדיין מחזיקים מצויין.
כי יש הבדל, כשספיידרמן יצא הוא היה מבחינת איכות בערך כמו סרט טוב של מארוול היום (אני מדבר על רמה כללית לא על סגנון כמובן). אינטרפטציה טובה של דמות קומיקס מוכרת, שחקנים טובים, אקשן טוב, עשייה טובה, קצב מהיר ששומר על עניין. כמו שאמרת זה בתקופה שסרט כזה היה יוצא פעם בעשור ולכן זה היה עניין, אבל היום זה כבר בכלל לא המצב.
ספיידרמן 2, כמו סרטי נולאן, היה רמה מעל המקום הזה ולכן גם היום הוא מחזיק (וסרטי נולאן גם כן). אלו סרטים שיש בהם עומק מסוים או לפחות נסיון לעסוק בנושא ולפרק אותו דרך הסרט, איזשהו מוטיב חזק שמתפתח עם הסרט ומעגל סגור ששם את הסרט כסיפור עצמאי מוצלח שיכול לעמוד היום ועדיין להיות סרט טוב בז'אנר גם אם האפקטים נראים כמו משחק PS3 ויש לא מעט דברים שלא עוברים היום. הסרטים האחרים גם אם הם מהנים פשוט לא נותנים את זה, אין איזו כוונה לתת את זה בכלל כי התסריט לא מכוון לשם, ולכן אתה נשאר עם האקשן/אפקטים, הקצב, האינטרפטציה, הקאמפיות, ואלו דברים שלא יעזור כלום - הם מתיישנים.
גם הקצב של האביר האפל וה(יחסית מעט) אקשן שלו התיישנו, ואם לא אז מתישהו זה יקרה, אבל תמיד תשאר עם סרט טוב.
זה תמיד ככה.. להבדיל אלפי הבדלות (לא מאמין שאני עומד לעשות את ההשוואה הזאת :)) סרטים כמו הסנדק הם מיושנים פי 200 מכל סרט סופר הירו של שנות האלפיים, ולמרות שהקצב שלהם הוא כמעט בלתי נסבל בימנו מרוב שהם התיישנו, אתה *תמיד* תשאר עם סרט טוב במקרים האלו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2018, 10:47

אז כולנו תהינו איפה עומד הסרט MGS, מסתבר שבמקום לא רע בכלל. קוליידר עשו ראיון ארוך (35 דק,) עם ג'ורדן ווייט רוברטס והוא אמר שהם כבר הגישו לאולפן (אפילו לא ידעתי שיש אולפן. האולפן הוא סוני, הייתם מאמינים :)) טיוטא ראשונה של התסריט. הראיון ממש מעניין, תמיד כיף לראות במאי שהוא באמת חנון הארד קור של החומר מקור ואיכשהו הוא הצליח להרים לי את ההייפ לסרט MGS, מי היה מאמין?

למי שאין כוח לראות ואני משער שזה בערך כולם, אמ;לק:
- הוא הגיש כבר טיוטא ראשונה של התסריט לסוני.
- הרצון הוא לעשות סרט R קווירקי, לא PG-13 מיינסטרימי.
- כמובן כתוצר מהסעיף הקודם, הוא רוצה שזה יהיה סרט בתקציב נמוך יחסית בכדי שהוא יוכל להתפרע.
- ה-31 פיסות אומנות שהוא שחרר באינסטגראם בחודש האחרון הם שיתוף פעולה שלו עם כמה אמנים בכדי לעזור לו לכתוב את התסריט. הוא בקש מהאמנים להתפרע עם אומנות MG וקיווה שחלק מהאומנות תתן לו רעיונות לתסריט.
- האומנות המדוברת נעשתה כבר לפני חודשים וחלק ממנה נמצא בתסריט של הסרט, החלק האחר הם פשוט רעיונות וכיוונים אחרים.

בחצי השני של הראיון הוא פחות או יותר עובר פיסת אומנת אחת אחרי השניה ומסביר מה המשמעות שלהן. משתמע בצורה מאוד חזקה שהסרט יהיה:
1) מבוסס על MG1 ו-MG2, לא על MGS1-4.
2) הוא כן יהיה רמיקס של הפרנצייז בצורה מסויימת.
3) יהיה בו הקרב בין סייבר נינג'ה (גריי פוקס) לבין סנייק.
4) יהיה בו הקרב בין סנייפר וולף לבין סנייק.
5) הוא כנראה ממש אבל ממש רוצה את כריסטיאן בייל כסנייק (או ביג בוס?).
6) רקס כנראה יהיה המק הראשי בסרט.
7) נראה שהוא ממש רוצה להכניס גם GECKOS.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 אוגוסט 2018, 12:32

וואו איזו סמטוחה, הוא פשוט הולך לגמרי על פריסטייל כשהוא לוקח רק רעיונות מהסדרה אבל לא מתבסס על עלילה ספציפית.

כרסטיאן בייל כסנייק זה שלמות! הלוואי וזה לפחות יצא.

התקציב הנמוך קצת מאכזב והכיוון הקווירקי מאוד מפתיע, הוא מן הסתם לא בונה על הסרט למיינסטרים וזה יכול להיות מצויין ו/או מביך בו זמנית :)

יש לסרט פוטנציאל להיות סוג של להיט קאלט שכזה, או להיות כזה רע שהוא טוב איכשהו, לפי איך שהוא מדבר זה הולך להיות חתיכת פרויקט שנוי במחלוקת, אבל גם עם פוטנציאל סופר מעניין, לפחות לאנשים כמונו שאוהבים את המותג.

כנראה שבסוף כולנו נקלל אותו אבל אני מעריך את התעוזה, יודע שהאתגר שמונח בפניו הוא כמעט בלתי אפשרי אז אני אשמח על כל תוצאה שלא תהיה מביכה מדי.

תודה על הסיכום KEO.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 08 אוגוסט 2018, 12:52, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוגוסט 2018, 12:49

רוברט רודריגז לדעתי צריך לקחת את זה ולהפוך את זה לסרט אקשן-קומדיה ברוח שנות ה-70-80, כמו "פלנט טרור"

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 08 אוגוסט 2018, 12:53

אוי ואבוי לאסקין. למרות שלפי איך שזה נשמע זה גם הכיוון של וויט רוברטס באיזשהו מקום :/

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 08 אוגוסט 2018, 13:09

שמע, אם כבר - אז כבר...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 08 אוגוסט 2018, 15:43

רוברט רודריגז במאי נוראי שכנראה לא מכיר את חומר המקור :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 ספטמבר 2018, 23:38

מעריץ עשה את הפתיח של MGS1 ב-UE4:

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 05 ספטמבר 2018, 23:45

Bluepoint!,take note :)
יש סיכוי של 50% לדעתי שזה הפרויקט הבא של Bluepoint (החצי השני שייך ל-Demon's Souls) והדבר היחיד שמונע ממני לקפוץ לסדרה זה העובדה שהמשחק הראשון כנראה הזדקן קצת יותר מדי בשבילי. רימייק יפתור את הבעיה. העניין הוא שאני פשוט לא מדמיין את קונאמי מאשרת פרויקט בסדר גודל כזה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2018, 00:36

טכנית זה המשחק השלישי אבל הוא כמובן נקודת קפיצה די טובה לתוך הסדרה :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ספטמבר 2018, 08:14

סיימתי את מגס הראשון פעמיים כבר, זה צריך להיות רימייק מושקע סטייל רזי 2 כדי שאהיה בהייפ וארצה לעשות סיבוב נוסף, זאת אומרת שינויים מהותיים בכל פרמטר, גם בגיימפליי, גם בשיחות בקודק ודברים בסיפור, גם עיצוב שלבים ו״פאזלים״ שונים, קרבות בוס שמשחקים שונה. אני בספק אם לבלופוינט במידה ותיאורתית היו עובדים על זה יש את היכולות לכך.

גם כפורט ישיר עם גראפיקה מדהימה מאת בלופוינט הייתי קונה, אבל בסייל אחרי הרבה זמן כדי שיהיה לי באוסף.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2018, 09:18

אני חושב שזה מעל הראש של בלופויינט. לא בקטע גרפי ושדרוגי שליטה, בקטע שצריך לביים את כל המשחק מחדש בצד של הסרטוני מעבר ובדיבוב בכדי ליצור חוויה סינמטית ברמה של mgsv. כלומר עד היום הם לא הדגימו לי שהם יודעים לעשות דבר כזה וגם חברה שסיפור סיפורים הוא המומחיות שלהם, סיליקון נייטס, די נכשלו בצד הזה עם הנחשים התאומים. לקחת סיפור גדוש שכזה ומלא במוזרויות כמו שרק קוג׳ימה יודע לעשות ולביים אותו לגמרי מחדש זה ממש קשה לדעתי.

אני כן הייתי שמח לקבל רימייק בגרפיקה של הסרטון הזה שהוא פשוט רימייק גרפי ושדרוגי שליטה סטייל sotc. כלומר נאמן אבל נראה כאילו נלקח מ-2018 ולא מ-1998. נניח שחזור שלו עם המנוע פוקס ועם חלק מיכולות השליטה החדשות של סנייק ב-5. מצד שני אולי הייתי מעדיף לראות רימייק לmg1-2 עם חזון של אולפן איכותי.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 06 ספטמבר 2018, 20:50

כל רימייק/ פורט שיצטרכו לעשות למגס הראשון יחייב שינויים מהותיים בגיימפליי ובשליטה, הגיימפליי שלו פשוט לא עובר בימינו. לכן אני לא חושב שלבלופוינט יש את היכולות גם לעשות פורט ישיר עם התאמות גיימפליי מודרניות, הם צוות טכני מהרמות הכי גבוהות אבל לא יותר מזה אלא אם כן הם יעברו שינוי בחברה ויגייסו גם טאלנטים בבימוי ועיצוב משחקים ומערכות גיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 06 ספטמבר 2018, 22:26

מצד שני הם יכולים לקחת את המנוע של MGSV ולבנות משם. רוב הדברים כבר יהיו להם, אם כבר הם יצטרכו לשנמך מערכות כך שסנייק לא יכול לעשות בערך כל דבר בעולם ש-MGSV מאפשר לו ובמקביל האוייבים יצטרכו להיות טפשים יותר כדי להחמיא לעיצוב של MGS1.

אבל האמת, אני זורם עם המשחק המקורי פשוט בגרפיקה מדהימה ורימאסטר לסאונד. זה עדין די כיף לשחק בו גם היום ואם עושים שדרוגי שליטה ממש קלים שיעשו אותו קצת יותר מודרני, הוא לגמרי יהיה נהדר גם היום.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 07 ספטמבר 2018, 14:12

הבעיה היא שכנראה לא תהיה הצלחה מסחרית גדולה לפורט ישיר, חלו יותר מדי שינויים בז׳אנר ובמיוחד בסדרה עצמה מאז, קשה לחזור לגיימפליי קצת פרימיטיבי עם fixed camera בלי אפשרות באמת לכוון, בלי גוף ראשון, מבלי להחביא אויבים, עם ירי מוגבל מאוד בקטעי הפעולה וכו׳. זה לא SOTC שנשאר מאוד ייחודי גם שנים אחרי שיצא, במקרה הזה יהיה קשה להצדיק עשייה של פורט בגראפיקה מודרנית מבלי לשפר ולשדרג את הגיימפליי.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 ספטמבר 2018, 15:26

כבר הנחשים התאומים לקח את הגיימפליי של MGS2 ושם אותו בעולם של MGS1. הם לקחו את המנוע של 2, המירו אותו לגיימקיוב ואז בנו בתוכו את השלבים של MGS1 ועשו מחדש את הסצנות מעבר (הם גם הקליטו את הדיבוב מחדש). למה אי אפשר לעשות את זה עם MGSV? אותו מנוע, אותה גרפיקה, אותה שליטה, אותם אוייבים וכך הלאה. אולי יצטרכו לעשות קצת מודיפיקציות כדי שסנייק לא יצליח להגיע למקומות שהוא לא צריך להגיע אבל אף אחד לא יתלונן אם יקצצו כמה מערכות מMGSV כדי שהמנוע יתאים ל-1.

אבל אני חושב שגם הדרך של הפורט עם שדרוג גרפי בלבד הוא וולידי. מדובר בעבודה מאוד קלה יחסית, מוצר זול ליצור וממש קשה לי לראות דבר שכזה מוכר פחות מ-2-3 מליון יחידות. בלופויינט עושים דבר כזה תוך שניה ואם משפרים טיפה את הממשק ומשחררים את המצלמה זה יכול להיות אחלה של חוויה.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 07 ספטמבר 2018, 15:58

לא אמרתי שאי אפשר טכנית לעשות את זה, רק הטלתי ספק בזה שבלופוינט יכולים לעשות את זה.

בעניין הפורט הישיר, אני חושב שהוא יקבל ציונים די בינוניים והוא ישען בעיקר על מעריצי מגס כבדים למדי, אם יש 2-3 מיליון כאלה אז יש מצב שימכור ככה, אבל אני בספק :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 14 אוקטובר 2018, 23:26

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 אוקטובר 2018, 13:45

היה שווה להכנס לסרטון רק בשביל הזריקת נוסטלגיה של קטעי הגיימפליי של מגס2 ו 3 על רקע המוזיקות הנושא האדירה של המשחקים האלו.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 אוקטובר 2018, 14:01

פייי לא ידעתי שהפריימריט של הפס3 צונח ככה בחלק מהסצינות,תמיד קיבלתי את הרושם שהרימסטאר בסך הכל היה מוצלח.
לגבי BC,זה מגניב והכל,אבל כמישהו שעושה את הרכישות שלו אך ורק מהחנות הישראלית זה פשוט לא רלוונטי בשבילי, 80% מהמשחקי BC לא זמינים על החנות הזו ולרכוש עותק פיזי פשוט יקר מדי,אנחנו מדברים על מחירים של 80 דולר צפונה לפעמים לחלק מהמשחקים. MS חייבים לפתור את עניין הזמינות של משחקי BC.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 אוקטובר 2018, 15:01

כל עניין ה-BC הוא עניין משפטי אחד גדול, זאת אחת הסיבות ש-BC בדור הבא יכול להיות מסובך, הרי כבר בדור הזה יש למיקרוסופט מערכת שבלחיצת כפתור מביאה משחק 360 ל-ONE ועדין משחקים מטפטפים לאט לאט בגלל זה (וכמו שאתה אומר, פתאום באזורים שהם לא היו זמינים בעבר כמו ישראל הם הופכים לבעיה). אני מקווה שמיקרוסופט, ברגע שהיא הרגישה על בשרה את כל הבלגן BC על ה-ONE, הכניסה לחוזים שלה שכל משחק שיוצא ל-ONE הוא בעצם משחק למשפחת האקסבוקס ולא רק ל-ONE מה שבתאוריה יכול לפתוח אפשרות לשחרור חופשי של משחקי ONE על הסקארלט בלי בלגן או אישור מהמפיצות.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים