Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

Re: Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי Klayman » 02 פברואר 2016, 16:34

אהבתי סה''כ, אבל לא הייתי מושקע בעלילה כ''כ, מבחירה. וכן, הכתבה ממש טובה למי שלא הבין את הסוף ובכלל, לכל מי שסיים.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 פברואר 2016, 16:58

באמת נדב, למה אתה לא מסכם את 5 למי שחי את הסדרה רק ממך? (אקא אני...)
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2016, 18:46

אולי לפני היציאה של MGS6 :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 02 פברואר 2016, 18:47

טוב שלא ביקשתי ממך לפני HL3...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2016, 18:53

יש לי הרגשה שMGS יהיה קודם, ביחוד שקונאמי עכשיו בונה צוות לפתח אותו ואת HL3 אף אחד לא יעשה אף פעם בחיים :(

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 פברואר 2016, 12:56

יכול להיות שהלא יאומן קורה ובמקום שקונאמי תסגור את הפרוייקט חידוש לMGS1 הם אשכרה הולכים לתמוך בו?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 04 פברואר 2016, 13:33

הם הציעו להם הצעה שהם לא יכלו לסרב לה...
תמונה

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 04 פברואר 2016, 14:01

אני מהמר על כך שהוא יצא בתשלום (שרובו יגיע לקונאמי), כמו Black Mesa שחידש את HL.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 מרץ 2016, 23:18

ו........... קונאמי סוגרת את הפיתוח של הרימייק לmgs1 :(

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 מרץ 2016, 07:03

איזה יופי שנתנו להם עד עכשיו *נבלות*
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 מרץ 2016, 09:21

עכשיו נותר רק לחכות שיסגרו את הרימייק HD שעושים לKOTOR.
תמונה

kririn
Sage

הודעהעל ידי kririn » 06 מרץ 2016, 11:03

נו מה ציפיתם ? יש לפחות בארצות הברית,ואולי עוד כמה ארצות
חוק בנוגע ,לאיך בעל זיכיון מתיחס לזיכיון שלו ,זה מאוד קשור לזכויות יוצרים

משהו שקשור לעם מזלזלים יותר מידי בזיכיון ,הוא יכול ליתפוגג מהר יותר ,כמו לדוגמה לתת לקבוצות אחרות לעשות שימוש בזיכיון בלי הסכם ...

בדרך כלל חברות נלחמות בזה ,שזה מתחיל ליתפרסם מספיק ,בעניין Black Mesa נוצר הסכם מסחרי
כניראה קונאמי לא רצתה רימיק לMGS1 ,כי היא הולכת לכיוון אחר ,אני לא אוהב את הדרך הזאת ,והיתי מעדיף שימכרו זכיונות לחברות אחרות
אבל זה זכותם

הרבה מתנפלים אליהם ,אבל הם מראש אמרו שהם בדרך החוצה מהתחום הזה ,הולכים לכיוון מוביל ופצינקו

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 06 מרץ 2016, 12:53

זה לא שקונאמי לא רצתה רימייק לMGS1, כמו שהיא כבר עשתה אחד כזה בעצמה :)

כעקרון אני גם חושב שזה בסדר גמור אם הם התנגדו/מתנגדים לפרוייקט.
don't hate the player, hate the game

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 מרץ 2016, 20:01

Laskin כתב:זה לא שקונאמי לא רצתה רימייק לMGS1, כמו שהיא כבר עשתה אחד כזה בעצמה :)

כעקרון אני גם חושב שזה בסדר גמור אם הם התנגדו/מתנגדים לפרוייקט.
don't hate the player, hate the game

האמת שגם אם הם ממש ממש ממש בעד הפרויקט, הם חייבים לפעול משפטית כדי להפסיק אותו. במקרה והם לא, זו עדות לכך שהם לא מגנים באופן עקבי על זכות היוצרים שלהם ולכן כל גוף יוכל לעשות שימוש בIP הזה לצרכיו, בלי לשתף אותם ברווחים שלו, או לבקש או רשותם.
ככה פשוט מעוצבים חוקי זכויות היוצרים. זה עקום ומעוות ודפוק, אבל זה המצב.

כמובן שמדובר בקונאמי, אז סביר להניח שגם אם הם ממש לא היו חייבים, הם לא היו נותנים את ברכתם, אבל זה כבר עניין אחר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 מרץ 2016, 20:06

הם יכולים לחתום איתם על הסכם שנותן להם לפתח תמורת תשלום או אישור או שקר אחר ולא תהיה בעיה של זכויות.
יותר מזה בגלל שיחסית עבר זמן לא קצר מאז שנודע על הרימייק ועד שהם תבעו, ובינתיים נראה היה שהם בסדר עם זה, יכול להיות עילה לתביעה בחזרה של חוסר תום לב
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 מרץ 2016, 20:10

bozeman כתב:הם יכולים לחתום איתם על הסכם שנותן להם לפתח תמורת תשלום או אישור או שקר אחר ולא תהיה בעיה של זכויות.
יותר מזה בגלל שיחסית עבר זמן לא קצר מאז שנודע על הרימייק ועד שהם תבעו, ובינתיים נראה היה שהם בסדר עם זה, יכול להיות עילה לתביעה בחזרה של חוסר תום לב

זה לא כזה פשוט. ברגע שהם נותנים להם אישור, הם לוקחים על המוצר אחריות.

היו עשרות מקרים של פרויקטים כאלה שהפסיקו אותם רק חודשים אחרי. קיים איזה מקרה של תביעה על חוסר תום לב? אם לא, זה בגלל שהמפתחים לרוב לא מסוגלים להכנס לזה כלכלית, או בגלל שאין לזה שמץ של בסיס משפטי?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 מרץ 2016, 20:51

סיבה משפטית יש (אחרת לא הייתי כותב את זה) האם היא תתקבל? אי אפשר לדעת זה תלוי בבית המשפט (ולמשל כמה זמן בדיוק עבר וכמה השקעה ומתי הם ידעו וכו'). אני לא חושב שאילו מפתחים באמת תובעים (לרוב הרי זה משהו בקנה מידה קטן ולך תתבע חברת ענק) אלא יותר יכולים להשתמש בזה כהגנה אם יתבעו אותם לפיצויים או משהו כזה.

לגבי אחריות - זה לא אומר שהם לוקחים אחריות, זה רק אומר שהם נתנו להם אישור. בדיוק כמו שכל המודים לסקיירים לא עם אחריות של בתזדה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 מרץ 2016, 21:24

bozeman כתב:סיבה משפטית יש (אחרת לא הייתי כותב את זה) האם היא תתקבל? אי אפשר לדעת זה תלוי בבית המשפט (ולמשל כמה זמן בדיוק עבר וכמה השקעה ומתי הם ידעו וכו'). אני לא חושב שאילו מפתחים באמת תובעים (לרוב הרי זה משהו בקנה מידה קטן ולך תתבע חברת ענק) אלא יותר יכולים להשתמש בזה כהגנה אם יתבעו אותם לפיצויים או משהו כזה.

לגבי אחריות - זה לא אומר שהם לוקחים אחריות, זה רק אומר שהם נתנו להם אישור. בדיוק כמו שכל המודים לסקיירים לא עם אחריות של בתזדה.

למודים מעמד שונה לחלוטין. הרימייק של KOTOR מנסה להגדיר את עצמו כמוד מההתחלה ואפילו מחייב את המשחק המקורי, אז אולי הם יצליחו להמשיך הלאה עם העניין.
ברגע שבת'סדה כן נתנה אישורים למודים (או יותר נכון - ניסתה לתת אישורים) והיתה תוכנית לקדם אותם למעמד חדש ולאפשר לאנשים למכור ולקנות אותם, הם גם יצרו מערכת של כללים, כדי לוודא שהעובדה שיש להם אחריות, לא תפגע בהם. בגלל זה עלו בזמנו כל מיני שאלות על משחקים שמשתמשים בזכויות יוצרים של אנשים אחרים (מוזיקה של מלחמת הכוכבים במוד שמוסיף חרבות אור, נניח).
מודים זו פשוט יישות שונה. בת'סדה לא נתנו אישור לחצי מוד לסקיירים. בגלל זה הם גם לא צריכים לקחת עליהם אחריות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
InterAl
Veteran

הודעהעל ידי InterAl » 06 מרץ 2016, 22:43

ל-Toys for Bob יש אחריות על Ur-Quan Masters HD?

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 06 מרץ 2016, 23:30

Nucleus_Dawn כתב:
bozeman כתב:סיבה משפטית יש (אחרת לא הייתי כותב את זה) האם היא תתקבל? אי אפשר לדעת זה תלוי בבית המשפט (ולמשל כמה זמן בדיוק עבר וכמה השקעה ומתי הם ידעו וכו'). אני לא חושב שאילו מפתחים באמת תובעים (לרוב הרי זה משהו בקנה מידה קטן ולך תתבע חברת ענק) אלא יותר יכולים להשתמש בזה כהגנה אם יתבעו אותם לפיצויים או משהו כזה.

למודים מעמד שונה לחלוטין. הרימייק של KOTOR מנסה להגדיר את עצמו כמוד מההתחלה ואפילו מחייב את המשחק המקורי, אז אולי הם יצליחו להמשיך הלאה עם העניין.
ברגע שבת'סדה כן נתנה אישורים למודים (או יותר נכון - ניסתה לתת אישורים) והיתה תוכנית לקדם אותם למעמד חדש ולאפשר לאנשים למכור ולקנות אותם, הם גם יצרו מערכת של כללים, כדי לוודא שהעובדה שיש להם אחריות, לא תפגע בהם. בגלל זה עלו בזמנו כל מיני שאלות על משחקים שמשתמשים בזכויות יוצרים של אנשים אחרים (מוזיקה של מלחמת הכוכבים במוד שמוסיף חרבות אור, נניח).
מודים זו פשוט יישות שונה. בת'סדה לא נתנו אישור לחצי מוד לסקיירים. בגלל זה הם גם לא צריכים לקחת עליהם אחריות.

לא אמרתי שהם עושים מוד, אמרתי שהם יכולים "לקבל אישור " כמו למוד. בדיוק כמו שהמודים יקבלו אישור. זה לגבמרי בסדר שהם יתנו להם רשות לשימוש בזכויות שלהם, בלי להיות אחראים על המשחק עצמו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 06 מרץ 2016, 23:57

bozeman כתב:
Nucleus_Dawn כתב:

לא אמרתי שהם עושים מוד, אמרתי שהם יכולים "לקבל אישור " כמו למוד. בדיוק כמו שהמודים יקבלו אישור. זה לגבמרי בסדר שהם יתנו להם רשות לשימוש בזכויות שלהם, בלי להיות אחראים על המשחק עצמו.

זה בדיוק הקטע. אף מוד לא מקבל אישור. אין אישור. אין אחריות.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 07 מרץ 2016, 10:30

המוד עצמו לא מקבל אישור - האישור הוא "לעשות מוד". וזה מה שאני מדבר עליו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
swym
Veteran

הודעהעל ידי swym » 07 מרץ 2016, 10:46

InterAl כתב:ל-Toys for Bob יש אחריות על Ur-Quan Masters HD?

טכנית זו דוגמא בעייתי כי הם מלכתחילה לא מחזיקים בזכויות היוצרים על המותג סטאר קונטרול (אחת הסיבות שהמשחק לא נושא את השם הזה).
אבל כן, בתכלס כל הקטע הזה של "יש להם אחריות" זה קשקוש: כשרוצים להפוך שימוש לא רשמי במותג בלי לגרור אובדן זכויות, כל מה שצריך זה להפוך את השימוש לרשמי. אם שימוש רשמי היה גם מייצר איזושהי אחריות לבעל הזיכיון, חברות כמו Games Workshop לא היו מחלקות בצורה חופשית את מליון ואחד הרשיונות שהם נתנו לWarhammer.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 07 מרץ 2016, 16:33

bozeman כתב:המוד עצמו לא מקבל אישור - האישור הוא "לעשות מוד". וזה מה שאני מדבר עליו.

נכון מאוד. לכן אין אחריות. גם העובדה שצריך את המשחק המקורי כדי להפעיל מודים הופכת אותם למשהו אחר לגמרי ממשחק חדש לחלוטין שעושה שימוש במשהו שמוגן בזכויות יוצרים. בת'סדה לא יכולה למנוע ממישהו לפתח מוד סקיירים. גם אם הוא מקבל תרומות וגם אם הוא מוכר את המוד הזה בצורה כלשהי.
או שאתה מאשר כל פרויקט באופן פרטני ולכן לוקח אחריות מלאה עליו (ואף חברה שפויה או קונאמי לא תיקח אחריות, בלי שבריר של שליטה), שזה מה שאתה מציע להבנתי, או שאתה אומר "זה free for all ותעשו עם הIP מה שמתחשק לכם" ואז לך תגן על פרויקט שמרוויח כסף על בסיס המוצר שלך בבית משפט ושאתה לא רוצה לתת לו אישור. אי אפשר גם וגם.

מעניין אם אתה יודע (בטח יש לך הבנה הרבה יותר עמוקה בחוקים האלו מלי) - למה יש הבדל משמעותי כל כך בין כל fan fiction, בכל מדיום וfan fiction במשחקים? למה fan fiction של משחק (כמו במקרה הזה) לא מוגן בfair use בעוד שfan fiction של מנגה/אנימה כמו המוד HL שיצא בזמנו של דרגון בול דווקא כן מוגן?
בעצם, למה אי אפשר להגן על הרימייקים מהסוג הזה באמצעות חוקי fair use? או שאפשר ואנחנו רק מחכים שאחד המפתחים של הרימייקים האלה יהיה מולטי מיליונר שסבבה לו להביא את זה לבית משפט?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 07 מרץ 2016, 17:23

גיא כבר כתב לך עם דוגמא למה מותר להם לעשות את זה, כלומר לתת אישור לשימוש במותג גם בלי אחריות. זה אפשרי.
לגבי זכויות היוצרים, יש הבדל, אבל אכן, זה לא שמותר ליצור מוד דיסני עם מיקי לhl. דיסני יתבעו לך את הצורה.
תמונה

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 35 אורחים