Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: Metal Gear Solid - הנושא הרשמי

הודעהעל ידי bling » 19 מרץ 2015, 20:52

InterAl כתב:יופי, אולי המשחקים הבאים יהיו קצת פחות הזויים ומוזרים.

כן אנחנו רואים את המשחקים של קונאמי מחוץ לקוג׳ימה בשנים האחרונות, ממש יצירות מופת...

אין קונאמי (של היום) בלי MGS ואין MGS בלי קוג׳ימה, הגיימפליי, עיצוב השלבים, הבוסים וכל הרעיונות (המטורפים/ מקוריים) זה שלו, חוץ מהסיפור, ככה שאם אהבת את הסדרה אתה בטח לא צריך לחגוג כי זה פחות או יותר אומר שהיא מתה.

בכלל לא ברור מה ישאר שם אחרי שיעזוב, אפילו פרו רץ על מנוע שהצוות שלו פיתח, לא ברור אם רק הוא יעזוב ו Kojipro ימשיכו תחת מישהו אחר או שהם מפרקים/ מוכרים את הצוות, ומה יהיה גם עם סיילנט היל? היה פה פוטנציאל להביא בוסט ענק לכל הז׳אנר של האימה. חבל.

אני מקווה שקוג׳ימה והצוות שלו ימצאו מהר בית תחת מפיצה חדשה, קשה לי להאמין שהם יהיו מחוסרי עבודה, ברור שמדובר בצוות פיתוח שנמצא בטופ, גם מבחינת כישרון טכני וגם איכותית.

קונאמי אגב, היא כבר לא בדיוק רק חברה של משחקי וידאו, היא מצליחה מאוד בתחומים עסקיים שונים לפי מה שהבנתי, יכול להיות זה צעד בדרך לפירוק מחלקת המשחקים שלהם או הורדת הילוך נוספת, משהו שאנחנו רואים שקורה בשנים האחרונות כשנהפכה לחברה של 2-3 משחקים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 מרץ 2015, 23:16

אני משער שאחרי כל כך הרבה שנים כצוות הוא יקח איתו כמות לא מבוטלת של משחקים והם יפתחו סטודיו חדש. אני גם בטוח שכל מפיצה בעולם תחזר אחריהם כדי להוציא את המשחק קוג'ימה הבא. לפחות זה שהוא עוזב מבטיח שזה לא יהיה ZOE 3 :)
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 20 מרץ 2015, 11:34

נראה די סגור שהוא וכמה בכירים בחברה שלו עזבו\עוזבים\יעזבו.

מה שאומר שMGS 5 כנראה יהיה הMGS הטוב באחרון. לא מאמין שקונאמי תצליח לא להרוס את הכותר.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 20 מרץ 2015, 13:49

Nucleus_Dawn כתב:נראה די סגור שהוא וכמה בכירים בחברה שלו עזבו\עוזבים\יעזבו.

מה שאומר שMGS 5 כנראה יהיה הMGS הטוב באחרון. לא מאמין שקונאמי תצליח לא להרוס את הכותר.

כמובן שהם יצליחו, כמו שהם הצליחו לעשות לסיינלנט היל ולקאסטלווניה, מחוץ ל Kojipro אין שם כלום.
כולם מתעסקים ב Mgs אבל גם גורלו של סיילנט היל מבאס, פרויקט עם פוטנציאל ענק וכל חובבי האימה היו בהייפ ענק אחרי שטעמו מהחזון שלו בטיזר, עכשיו מסתבר שההסכם עליו נעשה בין קונאמי לדל טורו ולא בין קוג'ימה ככה שדל טורו הקבלן שלו וקונאמי לא חייבת כלום לקו'גימה מהבחינה הזו, רק שבלי קוג'ימה שאשכרה יבנה את כל הגיימפליי ויוציא את החזון של דל טורו מה נקבל? מן הסתם רוב הסיכויים שעוד זבל לרשימה כי לדל טורו אין מושג איך מעצבים משחקים ובטח שמחוץ לקוג'ימה קונאמי הוכיחה בשנים האחרונות שאין גם לה.

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 20 מרץ 2015, 21:36

מעניין מה הסיפור מאחורי הפיצול הזה. יש לי הרגשה שזאת יוזמה של קוג'ימה, הבנאדם דרמה קווין ונרקיסיסט, בטח לא קיבל 100 אחוז ממה שרצה אז אמר להם פאק יו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 21 מרץ 2015, 23:42

איזה באסה כל הסיפור הזה... מה שלא יהיה - אני בצד של קוג׳ימה (;

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2015, 01:05

Laskin כתב:איזה באסה כל הסיפור הזה... מה שלא יהיה - אני בצד של קוג׳ימה (;

יש מישהו בצד של קונאמי?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2015, 09:40

ממש מקווה שהזכויות לסדרה שייכות לקוג'ימה, אחרת אנחנו נראה את קונאמי מחרבנים על כל הסדרה הזו...

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 מרץ 2015, 12:02

Laskin כתב:ממש מקווה שהזכויות לסדרה שייכות לקוג'ימה, אחרת אנחנו נראה את קונאמי מחרבנים על כל הסדרה הזו...

נופ.
קונאמי כבר הכריזו שהם ימשיכו לפתח משחקים תחת הIP. כלומר, הם הכריזו שהם הולכים לחרבן על הסדרה הזו.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 22 מרץ 2015, 13:12

אז אני מבין שפחות התחברתם... :)
נו באמת - תנו קודם למשחק לצאת, להיכשל, אל תקנו אותו ואז תלכלכו שהרסו את הIP...
תמונה

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2015, 13:31

bozeman כתב:אז אני מבין שפחות התחברתם... :)
נו באמת - תנו קודם למשחק לצאת, להיכשל, אל תקנו אותו ואז תלכלכו שהרסו את הIP...

קונאמי הם חברה זבל שעושה משחקים זבל. סדרת MGS היא בקרם של הAAA, קוג'ימה היה נקודת האור היחידה שם. מה הסיכוי שהם יצליחו לעשות יותר מMGS סביר מינוס? מאוד קלוש, אלה אם יעשו שיתוף פעולה עם חברה איכותית שתפתח אותו.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2015, 14:36

יאפ^
לקונאמי אין ממש צוותים כשרוניים חוץ מקוג'ימה....
אני צופה תביעה לגבי זכויות היוצרים. ועצומות. ופיגועים.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 מרץ 2015, 15:00

Laskin כתב:יאפ^
לקונאמי אין ממש צוותים כשרוניים חוץ מקוג'ימה....
אני צופה תביעה לגבי זכויות היוצרים. ועצומות. ופיגועים.

לא חושב שתהייה תביעה לגבי זכויות יוצרים. לא נראה לי שיש איזשהו וויכוח בנוגע לזה שהזכויות של קונאמי ולא של קוג'ימה.
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bozeman
Veteran

הודעהעל ידי bozeman » 22 מרץ 2015, 15:01

אפילו לא בטוח מה הולך להיות וכבר אתם עם הקילשונים... לא אמרתי שזה לא יצא רע - רק לפחות תנו לזה לראות מה יהיה...
אולי הם רק ישתמשו בעולם בכדי לעשות משחק אחר ובצורה שונה וירחיבו את החוויה? לא כדאי להיות אופטימיים?
תמונה

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 מרץ 2015, 15:02

קונאמי לצערי באמת חברה זבל מחוץ ל Kojipro, בעבר היו לה עוד צוותים טובים כמו Team Silent המקוריים שהיו אחראים על SH 1-4, הצוות של סויקודן, קאסטלווניה בזמנו וכו', היום מחלקת משחקי הוידאו שלהם היא מדבר שחי על תמלוגים בלתי פוסקים מסדרת Mgs (כשכל יומיים הם מוציאים אוסף חדש ופרטי אספנים, מרצ'נדייזים למיניהם וכו') וכמובן משחק שיוצא פעם בכמה שנים (במשך כל הדור הקודם היה להם רק MGS4 ואוספים למיניהם שהוציאו) ופרו אבולושן, זה די מצחיק כשהם חשפו את דוחו"ת הרבעון האחרון שלהם וזו אשכרה עוגה גדולה שמתחלקת בין MGS ו PRO:
תמונה

ה Other אלו קלפים של YUGIOH שהיא מייצרת ולא משחק כלשהו, הם חברה מגוחכת ולצערי אין תקווה להמשך הסדרה ללא Kojipro.
נערך לאחרונה על ידי bling ב 22 מרץ 2015, 15:19, נערך פעם 1 בסך הכל.

סמל אישי של המשתמש
Nucleus_Dawn
Sage

הודעהעל ידי Nucleus_Dawn » 22 מרץ 2015, 15:11

bozeman כתב:אפילו לא בטוח מה הולך להיות וכבר אתם עם הקילשונים... לא אמרתי שזה לא יצא רע - רק לפחות תנו לזה לראות מה יהיה...
אולי הם רק ישתמשו בעולם בכדי לעשות משחק אחר ובצורה שונה וירחיבו את החוויה? לא כדאי להיות אופטימיים?

תדמיין שEA מוכרת את הזכויות של ME לKing, מפתח candy crush.
האם תהייה אופטימי שהם רק ישתמשו בעולם וירחיבו את החוויה ואולי ייצא משחק בסדר?

קונאמי בערך ברמה הזאת. מחוץ לצוות של קוג'ימה והצוות של PES, אין להם בכלל מפתחים מוכשרים וטובים. אין להם עוד צוות מוצלח. גם אין להם את הכסף להקים צוות כזה.
אם הם יפתחו את המשחקים פנימית, זה יהיה נורא ואיום לכותר ואין באמת ספק שהוא יסבול, בכל הנוגע לאיכות המשחקים.
המצב הכי אופטימי, זה אם הם יתנו לכל מני פלטינום ואחרים לפתח עבורם משחקים וגם זה לא כזה להיט.

נראה לי הבאסה של מעריצי הסדרה, די ברורה. לכל הפחות, יש להם את MGS5 שמסתמן כטוב ביותר בסדרה ואולי גולת הכותרת של הקריירה של קוג'ימה, בעוד כמה חודשים.
תמונה

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 22 מרץ 2015, 15:19

זה הרבה מעבר לזה... סדרת MGS זה הבייבי של קוג'ימה, וכל הסיפור שם, שלא נדבר על הבימוי וקטעי המעבר... היד/המח שלו כ"כ מורגשים שם, יותר מבכל סדרה אחרת, אני חושב.
באמת קשה לי לחשוב על סדרה כלשהי, שאם יוחלף העומד בראשה - נרגיש את זה בעוצמה כה חזקה כמו עם קוג'ימה וMGS. אבל אני מנסה!

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 22 מרץ 2015, 15:47

תסתכלו על הצד החיובי, לפחות עכשיו אם קוג'ימה ירצה ליצור משחק חדש הוא יצטרך לעשות משהו שהוא לא MGS ולצאת סוף סוף מאזור הנוחות שלו. שיראה צדדים חדשים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 מרץ 2015, 16:00

MGS FREAK כתב:תסתכלו על הצד החיובי, לפחות עכשיו אם קוג'ימה ירצה ליצור משחק חדש הוא יצטרך לעשות משהו שהוא לא MGS ולצאת סוף סוף מאזור הנוחות שלו. שיראה צדדים חדשים.

זה נכון אבל גם זה בהנחה שיעבוד על AAA ושיתנו לו חופש מוחלט כמו שנהנה ממנו בקונאמי ושלא יגבילו אותו לכל מני קונבנציות שסקרי הקהל שלהם מצפים שיהיו במשחקים.
אני חושב שבת'סדה תהיה מפיצה מעולה בשבילו לעבוד עימה, כמו שמיקאמי בסוף עשה, היא תומכת גם במשחקים נישתיים יחסית ובעלי חופש אומנותי גבוה.
רק שלא יחייבו אותו לעבוד על המנוע המושמץ שלהם, למרות שאם זה יקרה הוא בטח כבר יעבוד על המנוע החדש שלהם של דום 4, בתקווה שיהיה טוב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2015, 16:03

MGS FREAK כתב:תסתכלו על הצד החיובי, לפחות עכשיו אם קוג'ימה ירצה ליצור משחק חדש הוא יצטרך לעשות משהו שהוא לא MGS ולצאת סוף סוף מאזור הנוחות שלו. שיראה צדדים חדשים.

הוא כבר עשה את זה כמה פעמים ולא יצא להיט :)
נקווה לטוב.

בלינג, לדעתי המפיצה המושלמת תהיה TAKE 2 שנותנת המון חופש פעולה למפתחות וגם מוציאה לרוב איכות מאוד גבוהה בגלל זה כמו GTA או ביושוק. לא שאני מזלזל בבת'זדה אבל כן רוב הדברים שלהם די ממוצעים :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 22 מרץ 2015, 16:10

DrKeo כתב:הוא כבר עשה את זה כמה פעמים ולא יצא להיט :)
נקווה לטוב.

בלינג, לדעתי המפיצה המושלמת תהיה TAKE 2 שנותנת המון חופש פעולה למפתחות וגם מוציאה לרוב איכות מאוד גבוהה בגלל זה כמו GTA או ביושוק. לא שאני מזלזל בבת'זדה אבל כן רוב הדברים שלהם די ממוצעים :)

למה? המשחקים היחידים שעשה זה Snatcher ו Policenauts שנחשבו מצוינים לזמנם, את שאר הסדרות כמו ZOE הוא אולי יצר מבחינה רעיונית, ייעץ וכו' אבל לא ביים את המשחקים הללו, חוץ מזה שגם הם היו אחלה לזמנם :)

בקשר ל T2, אתה צודק אבל הם עושים בעיקר הפקות ענק ואני חושב שבת'סדה יוכלו לתמוך בו גם אם ירצה לעשות משהו פחות גרנדיוזי (כל החיים הוא יוצר משחקים גרנדיוזיים בהפקות ענק ואולי הוא ירצה לקחת מזה פסק זמן כמו קן לוין לדוגמא שירד ל AA כנראה) כמו שהם עשו עם TEW ו Wolfenstein ו Dishonored למשל, הם לטעמי אולי המפיצה הכי פתוחה שיש מהבחינה הזו.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2015, 16:23

bling כתב:למה? המשחקים היחידים שעשה זה Snatcher ו Policenauts שנחשבו מצוינים לזמנם, את שאר הסדרות כמו ZOE הוא אולי יצר מבחינה רעיונית, ייעץ וכו' אבל לא ביים את המשחקים הללו, חוץ מזה שגם הם היו אחלה לזמנם :)

בקשר ל T2, אתה צודק אבל הם עושים בעיקר הפקות ענק ואני חושב שבת'סדה יוכלו לתמוך בו גם אם ירצה לעשות משהו פחות גרנדיוזי (כל החיים הוא יוצר משחקים גרנדיוזיים בהפקות ענק ואולי הוא ירצה לקחת מזה פסק זמן כמו קן לוין לדוגמא שירד ל AA כנראה) כמו שהם עשו עם TEW ו Wolfenstein ו Dishonored למשל, הם לטעמי אולי המפיצה הכי פתוחה שיש מהבחינה הזו.

האמת שאין לי באמת מושג כמה יד הייתה לקוג'ימה בZOE. טוב נו לא יודע, אולי פרנצ'ייז חדש יעשה לו טוב. פשוט יש לי סיוטים בלילה מאיטגאקי :/

MGS FREAK
Veteran

הודעהעל ידי MGS FREAK » 22 מרץ 2015, 17:07

משום מה יש לי הרגשה שהוא לא יסתדר עם חברה מערבית. יש אצלו הרבה דברים יפניים במובהק בגישה ופילוסופיה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 22 מרץ 2015, 17:15

MGS FREAK כתב:משום מה יש לי הרגשה שהוא לא יסתדר עם חברה מערבית. יש אצלו הרבה דברים יפניים במובהק בגישה ופילוסופיה.

אני מקווה שהוא פשוט יקח חלק עיקרי מהצוות שלו, יקים חברה חדשה ומפיצה תתן להם לעבוד עצמאית תחתם וזהו. אגב הוא דווקא חובב שילוב מערביים בחברה שלו כמו למשל ראיין פייטון שהיה חלק די משמעותי בפיתוח של MGS4 ודחף להכניס הרבה מערביזציה למשחק.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 22 מרץ 2015, 23:00

מה אתם מתבכיינים? צעד נועז של קונאמי. סוף כל סוף יוכלו להציג שינויים ותוספות בסדרה.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 189 אורחים