נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי glass man » 17 נובמבר 2023, 02:10

זה באמת מצב לא יאמן, אם זה נכון שהS מוכרת יותר טוב מהX.כאילו איך אתם מוכרים פחות טוב מהפאקינג ONE. ההסבר היחיד שאני יכול לתת הוא שמטריק דפק כל כך חזק את המותג של הבוקס עם כל הTV TV TV שדחף לנו לגרון בדור הקודם שהX עדיין משלמת את המחיר של זה למרות שהיא טובה בהרבה מהONE.

מה שכן חייבים להזכיר את הפיל בחדר. מייקרוסופט עדיין לא השתחררה מהקללה של הדור הקודם שמשחקי צד ג' נחשבים מדלגים עליה.
הנה לדוגמא Baldur's Gate 3 כנראה משחק השנה ועדיין לא זמין עליה, וכן אני יודע שהוא ממש בדרך, אבל עדיין שוב בעלי האקסבוקס משחקים אחרי כולם התדמית הזו לא עזבה את הבוקס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2023, 13:29

BG3 שיוצא מאוחר יותר ל-XS זאת לא קללה, מדובר טפשות של מיקרוסופט שגם התקמצנה על 2GB זיכרון ב-XSS וגם דורשת שוויון בין גרסת ה-XSX וה-XSS. זאת נטו אשמת מיקרוסופט.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 נובמבר 2023, 14:58

כן זה היה צעד מטומטם בשביל קהל הקור, כאילו בשביל מה הבאתם את הקונסולה הכי חזקה של הדור אם הוצאתם לה אחות שמעכבת אותה על כל משחק?

בכללי אם אנחנו מסתכלים רק על הגיימרים, אין ספק שגם זה שכל האקסקלוסיבים של מייקרוסופט יוצאים גם לPC פגע בהם. כאילו אולי רובנו פה היינו קונים את הX אם סטארפילד, פייבל, פורזה, היילו, דום, וכו' היו אקסקלוסיבים אמיתים לאקסבוקס, מייקרוסופט פשוט לא מנסים אפילו לנצח בדור הזה, ובגלל זה גם נראה ככה והם הגיעו לשפל שהONE נראה הצלחה.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 17 נובמבר 2023, 15:04

אין מה להאשים את מאטריק.
כל האשמה על ספנסר והצוות שלו. ניהול צד א' מזוויע. אסטרטגיית 2 קונסולות שלא הצליחה וחוסר תפקוד של צלע השיווק, מכירות ו promotions.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 נובמבר 2023, 15:44

אתה קצת נסחף עם "אסטרטגיה שלא הצליחה" הS מוכרת יותר טוב מהX.

האקסבוקס פשוט איבד הרבה ממה שייחד אותו בעבר.

ה360 היתה הקונסולה הכי טובה של הדור שלו בפער.(כן למרות האקסקלוסיבים של סוני היה למייקרוסופט יותר מה להציע)
וקונסולת האקס בוקס המקורית היה לה דברים, שאנשים עם קיוב ופס2 היו יכולים לחלום עליהם כמו היילו 2, דום 3, הלף לייף 2/פאקינג ODDWORLD בלעדי, אז היה מה להציע.

בשני הדורות האחרונים, מייקרוסופט הפכה את האקסבוקס לקופסאות שחורות נטולות זהות, שפשוט נותנות לך ביצועים של מחשב Mid range בלי שום דבר ייחודי להציע, וגם מפסידות משחקים שיש על הPC/PS5/PS4 ופלא שהיא במקום הזה?

מטריק הוא האשם הבלעדי כי הוא התחיל את כל הסופת חרא, בלעדי כל הטעויות שלו מייק היתה היום במקום שהוא קרוב יותר לסוני, הוא עשה נזקים בדור שאסור לעשות נזקים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 17 נובמבר 2023, 16:11

ה1X מכרה מעולה בתחילת הדרך, היה לה שם מצויין מהדור 360 והיו לה גם לא מעט משחקים ביחס לפס4 באותה תקופה. בטח להתחשב בזה שהיא הייתה חלשה ויקרה ב-100$, בסוף השנה הראשונה הפס4 הייתה על 14+ מליון והX1 על 10+ מליון. הירידה במכירות החלה כשהבלעדיים נעלמו, אלה של סוני התניעו והשם של אקסבוקס נגרר בעפר.

אם אקסבוקס פשוט תוציא ערימות של משחקים טובים, הם יהיו למעלה. זה עד כדי כך פשוט.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 17 נובמבר 2023, 18:25

כמו שראינו מומנטום מכירות חיובי של החומרה בחודשיים האלה שהיה להם את סטארפילד ופורצה?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 17 נובמבר 2023, 18:49

זה באמת אחד הויכוחים שקשה לדעת מי צודק.לדעתי גם אם יהיו למייקרוסופט "ערימת משחקים טובים" או מה שנדב קורא לה "מאסה קריטית" של משחקים טובים תמיד יהיו לנו שלל תירוצים למה מייקרוסופט ממשיכה להפסיד.

TES6 יקבל ממוצע 96 בMC ועדיין אקסבוקס יפסידו? נגיד שבטסדה לא מה שהיתה והיום CDPR ולאריאן הם המוכרות הגדולות.
HALO חדש גרפיקה מפוצצת ציון 9+- נגיד שהיילו לא בפופלאריות של ימי HALO 3 ולכן האקסבוקס לא מוכרת למרות הציונים הטובים.
טים שייפר יביא משחק של 95? - נגיד שהוא נישה ותמיד היה נישה של משחקי הרפתקאות ומשחקי רוק מוזרים.
גירס יביא ציון של 89 שנושק ל90? עדיין נגיד פה כולנו שז'אנר הBro shooter מת מזמן ושמייקרוסופט צריכה לעשות לו רייבוט Sad dad סטייל GOW.
פייבל יקבל ציון 9 ? ראה מה שכתבתי על TES6
זה לא יגמר לעולם. כי אין לקונסולה שלהםזהות.אתה לא יודע מי אמור לקנות אותן. הן גם נראות כמו קופסאות גנריות במראה. הסאונד בר שלי נראה 1:1 כמו הSeries X.
ולא ברור למי הקונסולות האלה מיועדות.

אם כל מה שאתה מציע זה מחשב Mid range בקופסא שמקבל פחות משחקים ממה שהPC/PS5 מקבלות מה היתרון שלך? אז אוקיי הם ניסו שהגיימפאס יהיה גיים צ'נג'ר אבל סוני פחות או יותר ניטרלה את היתרון הזה, ולראיה לאסקין ביטל את הגיימפאס ונשאר עם הפלוס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2023, 15:36

Hypno כתב:כמו שראינו מומנטום מכירות חיובי של החומרה בחודשיים האלה שהיה להם את סטארפילד ופורצה?

פלייסטיישן שם חזק יותר + עותק חינם של FC24 + מחיר נמוך יותר + ספיידרמן 2 בול יוצא + סטארפילד ופורצה אכזבו קשות. כדי להצליח למכור חומרה צריך משחקים מצויינים, מחיר מצויין וחומרה טובה. יש להם רק אחד מהשלושה, וסוני אגרסיבית פי כמה מהם במבצעים. מי יקנה קונסולה יקרה יותר, בלי משחקים ופחות נחשבת?

אגב, אם כבר מדברים על החמור, מיקרוסופט מתעוררת קלות ומוכרת את הXSX בשישי השחור ב-450$ + כרטיס מתנה של 75$ + דיאבלו. הנה, מבצע אגרסיבי כמו של סוני, אם הם לא יעשו כאלה הם ישארו באבק של האבק.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 18 נובמבר 2023, 20:56

בוא, פורצה עומד על ממוצע 85 וסטארפילד לא רחוק מזה. זה אמור למכור פחות קונסולות מ penitence משנה שעברה?
חשבתי שעם גיימפאס יש פחות נטל על צד א' גם ככה. כי אתה יכול לשלם למנוי ולשחק בכל מיני משחקי צד ג' DAY 1 בשבריר מהכסף שיעלה לך לקנות כל עותק על הפס5.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 18 נובמבר 2023, 21:35

Hypno כתב:בוא, פורצה עומד על ממוצע 85 וסטארפילד לא רחוק מזה. זה אמור למכור פחות קונסולות מ penitence משנה שעברה?
חשבתי שעם גיימפאס יש פחות נטל על צד א' גם ככה. כי אתה יכול לשלם למנוי ולשחק בכל מיני משחקי צד ג' DAY 1 בשבריר מהכסף שיעלה לך לקנות כל עותק על הפס5.

כדי שקונסולה תמכור טוב צריך מסה קריטית של משחקי איכות, הצד א׳ של מיקרוסופט מדשדש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 00:06

מייקרוסופט כבר ניסתה את האסטרטגיה הזו של המאסה הקריטית עם הONE וה360 וזה לא עזר.

הONE?

Rise of tomb raider - בלעדי לONE זמנית מה שהיה אמור להכריח את מי שאהב את 2013 לעבור אליה במקום לפס4,בדיוק כמו שיש אנשים שקנו פס4 עם ניר אוטומטה במקום לחכות שנה ומשהו לגרסת הONE.
Sunset overdrive - היה טוב כמה רמות מעל המשחקים האחרים של אינסומאנייק באותה תקופה או מאיינפמס- וזה לא עזר, למרות שמייקרוסופט פימפמה אותו חזק עם מלא באנדלים מיוחדים ומבצעים בכל מקום.
סקיילבאונד- פסדר הוא לא יצא, אבל גם שלא ידענו שהוא לא ייצא רוב האנשים לא התלהבו למרות שהוא היה הדבר הגדול הבא של קאמיה.
קוונטום ברייק- משחק אקשן הכי AAA שבעולם שגם עושה משהו חדשני ודי חביב עם הסדרת טלווזיה- האנשים שאוהבים שוטרים מגוף שלישי היו אמורים לעוף עליו ולקנות בשבילו.
גירס 4 וגירס 5- שוטרים איכותים בלעדיים.
קילר אינסטינקט- חוץ מSF5 הוא לא הפייטר הכי טוב של הדור שלו? בתור מישהו ששואלים אותו את השאלות האלה אני יכול להגיד שהוא כן. :)
ומה עם הבוקס המקורית לא היה לה WRPG שהם השופרא דשופרא של הWRPG
מורווינד לא היה פצצה של הפצצה?
KOTOR לא קלאסיקה ששם את ביוור על המפה?
JADE EMPIRE - לא היה המשחק הכי מקורי בז'אנר שלו ?

לדעתי תמיד יש למייקרוסופט "מאסה קריטית" של משחקים איכותים, וגם אם הם לא תמיד יוצאים הם משתדלים להעביר את הדור בתחושה שייצאו לפני שמבטלים בסוף הדור.
הקונסולות שלהן עצמן פשוט לא משהו ומכשילות את המשחקים לפחות לדעתי. כאילו ה360 כן היתה פצצה אבל היא אכן כמעט ניצחה את הדור שלה.

יש לי איזה חבר שקנה וואן בזמנו "בגלל הקינקט" והוא כל פעם ניסה למכור לי את השליטה הקולית של הקינקט כאילו זה הדבר הבא... ואני כזה... למה נראה לך שאני אשלם יותר מהפס4 שכבר יש לי בשביל הדבר הקריפי הזה?!

גם עכשיו כאילו... למה בן אדם אמור לקנות את הX ? בן אדם נכנס לחנות אלקטרוניקה, רואה שעל הפס5 יש לו ספיידרמן 2 בבאנדל, ושיש לו מריו וונדר או בבאנדל עם הסוויץ
אם הוא יותר בקטע של קאזואל שמחפש משחקים קלילים מדי פעם עם המשפחה.. ומה אמור לגרום לו לקנות את הX הפרשי כוח זניחים ? הגיימפאס שסוני מציעה כבר אותו דבר?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2023, 06:58

אז הרשימה שלך למשחקי Xbox one שאמורה להוכיח שהייתה מאסה קריטית כוללת 3 משחקי אקס בוקס מקורי (אפילו לא 360) ועוד כמה משחקים די כושלים מבחינה ביקורתית, שרק נישה קטנה התחברה אליהם? אחלה טיעון!

ה-360 כמעט עשתה את זה אבל זנחה את זה לטובת גימיקים וטלויזיה באמצע הדור בערך, ולכן הפס3 עקפה אותה, והם המשיכו עם זה עם הוואן עוד מתחילת הדור ולכן הפס4 השאירה לה אבק. אם היו ממשיכים עם משחקים טובים ומשחקים טובים בלבד - היו מצליחים הרבה יותר.
כרגע הם בשלב שבו הם מנסים להביא value טוב יותר עם מנוע שאתה לא באמת צריך יותר ממנו… זה לא מספיק, כי המשחקים עדיין לא שם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2023, 11:51

האקסבוקס 360 עלתה פחות מהפס3, אבל גם היה לה כמויות מטורפות של משחקים. בסוף הדור ה-360 עדין עלתה פחות מהפס3, אבל הם עברו ממשחקי איכות לקינקט והקונסולה התחילה לדשדש. הפס3 דשדשה עד שהתחילו לצאת לה משחקים ברמה גבוהה ואז היא התחילה לשגשג.

עם כל הכבוד לסטארפילד או פורצה, הם לא TLOU2 או GOW. ברגע שמיקרוסופט תוציא משחקים ברמה של סוני ובכמויות גדולות, תראה את המצב שלהם משתפר. אני לא מעיז לדבר על "לנצח" את סוני כי אנחנו כבר אחרי קו ה-3 שנים ואם כבר לסוני יהיה חצי דור שני הרבה יותר חזק מהראשון כי את כבר הוציאו את כל הבזיון מהמערכת שלהם ב-3 שנים האחרונות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 14:40

ה360 עשתה את זה לדעתי לפחות לא בגלל המשחקים או לפחות בעיקר לא בגללם.אתם מתעלמים מכל כך הרבה יתרונות שהיו לה ומייחסים לאקסקלוסיבים הרבה יותר משקל ממה שהיה להם בפועל.

ה360 היא הראשונה שהרגישה "דור הבא" שנה לפני הפס3 וה360 זה מאוד משמעותי להיות הקונסולה הראשונה של דור חדש, שכל מה ששיחקנו עד אז היה משחקים ברמת פס2.
ולא רק שהיא היתה הראשונה לדור חדש, גם שהפס3 והWII יצאו היא היתה עדיפה עליהן, הWII אנחנו יודעים למה... ועדיפה על הפס3 כי הרבה משחקים עבדו חרא על הפס3.
הקילרים האקסקלוסיבים האמיתים שהיו לה זה גירס והיילו 3 על שניים שלושה אקסקלוסיבים איכותים אתה לא מנצח תחרות, תסתכלו על נינטנדו שיש לה שנים, צבא הרבה יותר מרשים של אקסקלוסיבים וזה לא ניצח להם דורות.

למה משחק שהיה מוכר לפחות 15M הוא לא GOW ? או TLOU ? למה קוונטום ברייק לא היה GOW או TLOU ? קוונטום ברייק אולי לא מתקרב באיכות לTLOU או לGOW
אבל הוא היה אמור למשוך את אותו קהל נוט דוגי למייקרוסופט. יש המון חפיפה בין אנשים שאוהבים משחקים של רמדי ומשחקים של נוטי דוג, וזה לא עבד... האסטרטגיה לא עבדה אז עכשיו אתם מתרצים ב"כן, אבל המשחקים שמייקרוסופט לא הביאה לא היו 9.7"

מטרויד פריים היה 97 בשיגור, זה עזר? :)

לאסקין: הבאתי משחקים סופר איכותים. Rise of the tomb raider היה פאקינג משחק עם ערכי הפקה מטורפים לזמנו ורואים את ההשקעה ששמו עליו והוא היה אמור לגרום לכל המעריצי אנצרטד/טומב ריידר/מעריצי שוטרים ללכת לקנות את הONE והם לא עשו את זה. רוצה פוסטים של אנשים שהלכו לקנות פס4 בשביל יאקוזה 0/ניר אוטומטה בשביל הפס4 למרות שהם רק בלעדיים זמנית?

סאנסט אוברדרייב? אני זוכר אפילו אנשים כמו בלינג אומרים לי "שמע גלאס אולי לא קניתי את הקונסולה הנכונה, אולי למייקרוסופט בדור הזה יהיה את כל המשחקים?" ובלינג לא היחיד הוא פשוט זה ששנינו מכירים.
אני זוכר בבירור שהיתה אווירה שהONE הביא אחלה אקסקלוסיבים בעוד אנחנו אלה עם הפס4 משחקים בפאקינג קילזון ובלאדבורן. אנשים שבכלל לא אהבו את FROM הלכו לקנות
BB מרוב שלא היה מה לשחק בהתחלה.וזה לא עזר למייקרוסופט היא ניסתה כל מה שאתם אומרים וזה ירד להם באסלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2023, 15:12

glass man כתב:הקילרים האקסקלוסיבים האמיתים שהיו לה זה גירס והיילו 3 על שניים שלושה אקסקלוסיבים איכותים אתה לא מנצח תחרות, תסתכלו על נינטנדו שיש לה שנים, צבא הרבה יותר מרשים של אקסקלוסיבים וזה לא ניצח להם דורות.

אם קנית את ה-360 ב-2007 היה לך בלעדית את גירס, היילו 3, ביושוק, האורנג' בוקס, Mass Effect, הגרסה העדיפה של כל משחק צד ג' וכמובן השיתוף פעולה הגדול עם COD4:MW שהביא את אחת הבטות הכי מפורסמות בהסטוריה בלעדית לאקסבוקס ליותר מחודש ובכלליות COD4:MW קבל זהוי מלא עם ה-360. הכל משחקים מגדירי דור, והיו עוד המון משחקים ברמה גבוהה שלא טרחתי לציין כי הם לא היו מגדירי דור (נגיד כמו DR או PGR) ובמה הם התחרו, רזינסטנס ו-LAIR?

אקסבוקס קרעה לסוני את הצורה בתחילת הדור מבחינת בלעדיים. ובגלל שהיא תפסה כזאת תאוצה, גם התחילו לפתח אליה ראשונה. ואגב, לאקסבוקס קראו בהתחלה "XBOX 1.5" כי אנשים חשבו שמה שהיא הראתה בהתחלה היה ממש לא מרשים. גירס שינה את כל זה, אבל השנה הראשונה של אקסבוקס לא התקבלה משהו מבחינת "דור הבא".

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 15:44

מייקרוסופט והמערב הגיעו סופר מוכנים לדור הHD מבחינה טכנית. בעוד סוני ויפן פחות (בלשון המעטה) אני זוכר בוויגמס שאפילו דיברנו על זה שאפיק דרשו ממיקרוסופט לשדרג את ה360 חומרתית ומייקרוסופט זרמה, זו הרמה שמייקרוסופט הגיעה מוכנה לדרישות התובעניות של הדור ההוא.

מנסה לומר.. יש פה הרבה מעבר למשחקים ואתה גם מציין את זה נדב. כולם העדיפו לפתח ל360 כי זה היה קל בהרבה להגיע איתה לתוצאות מרשימות.

נדב, מה הסיכוי ריאלית שמייקרוסופט תוכל שוב להשיג בלעדי מגדיר דור סטייל, גירס? אף אחד לא מביא משחקים כאלה יותר. גם סוני לא הביאה שום אקסקלוסיבי כזה מגדיר דור.
וגם שהיה לנינטנדו משחק מגדיר דור כמו רזי 4 זה בהכרח עזר?

מייקרוסופט כמעט ניצחו כי סוני באה כל כך רדומה, הם לא הבינו כמה יפן מאחור טכנית ולא עשו שום דבר בשביל להנגיש להם את הידע, תיעוד ביפנית של אנריל 3 לא היה קיים עמוק לתוך הדור ההוא ככה שלא רק שיפן באה לא מוכנה בשיט גם לא היה להם את הבסיס בשפה שלהם. זו הפתעה שמתי שאפיק לקחו את יפן ברצינות עם אנריל 4 ועם התמיכה שלו במפתחים היפנים הם עשו קאמבק? :)

שמעו אני לא אשחק אותה שלאקסקלוסיבים יש אפס השפעה. TLOU הרשים אותי כהוגן, והיה לו בהחלט משקל בהחלטה שלי ללכת עם הפס4, אבל גם בלעדיו לא סביר שהייתי הולך עם הוואן, כי מבחינתי שמייקרוסופט ניסו למכור לי קונסולה חלשה יותר ביותר כסף עם מצלמה שאני לא רוצה ותוך כדי שהם אומרים שאני לא אוכל לשתף משחקים משומשים
מבחנתי נסגר הדיל. היתה הרגשה שמייקרוסופט נגדנו וסוני בעדנו גם אם 99% מהמשחקים שלי היו דיגיטלית למה שאלך עם קונסולה שנותנת לי פחות כוח ומנסה להגביל אותי שיש קונסולה חזקה וזולה יותר שבאה לקראתי? והיו מלא פיתוים מעניינים, אני זונה של גירס, וזה הפריע לי לאבד את הסדרה, מאוד אהבתי את טומב ריידר 2013 והייתי ירוק מרוב קנאה על ההמשך, כנל ההרגשה הכואבת להפסיד IP חדש של רמדי בשיגור, אבל זה היה שווה לי לבלוע את הצפרדע ולקנות קונסולה פחות טובה? פחות.

כנ'ל עם הפס3 היו לה אחלה משחקים גם לפני TLOU, אבל היא היתה כזו שחצי מהמשחקים עבדו עליה חרא. הרבה אנשים לא יודעים שאפילו SF4 היה עם לאג נוראי שכ על הפס3 וכולנו בFGC החרמנו את הגרסה הזו ועברנו ל360 וזה היה טרגי כי בפס3 שם היו רוב השחקנים הקאזואלים יותר והיה שבר גדול בקהילה.

כאילו כן אני לא אהיה צבוע. ברור שקונסולה שאין לה משחקים בלעדיים להציע, היא תמות. אבל אם אקסקלוסיבים היו הפקטור העיקרי היחיד נינטנדו היתה מנצחת כל דור.
עם כל הכבוד לגירס, הוא לא היה מהפכני יותר מרזי 4 וזה לא שלא ראינו את רזי 4 לכל אורך הפיתוח (עם כל השינוים שעבר) וזה לא עזר.

איזה אקסקלוסיבי מייקרוסופט יכולה להביא שיעביר מליוני אנשים לצד שלה? אין כזה שיכול.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 19 נובמבר 2023, 15:59

glass man כתב:לאסקין: הבאתי משחקים סופר איכותים. Rise of the tomb raider היה פאקינג משחק עם ערכי הפקה מטורפים לזמנו ורואים את ההשקעה ששמו עליו והוא היה אמור לגרום לכל המעריצי אנצרטד/טומב ריידר/מעריצי שוטרים ללכת לקנות את הONE והם לא עשו את זה. רוצה פוסטים של אנשים שהלכו לקנות פס4 בשביל יאקוזה 0/ניר אוטומטה בשביל הפס4 למרות שהם רק בלעדיים זמנית?

הבאת משחקים כשניסית לחזק את טענת הוואן שלך, שהם לא קשורים לוואן.
טומב ריידר היה בבלעדיות זמנית שכולם ידעו שהוא זמנית, הוא לא מכר משהו ויש לו ממוצע של 85 זה לא בדיוק הקילר אפ של זמנו.

ולא, בפעם המליון - ״להביא פוסטים של _____ שקנו _____ בגללו״ זה לא הוכחה לכלום מעבר לאותם משתתפים באותו נושא. יש אנשים שקנו קונסולה בשביל המשחקים הכי זבל ולא קשורים שיש, גם אם מאה אנשים השתתפו בדיון הזה - זה לא אומר שהרבה יותר ממאה אנשים קנו בשבילו את הקונסולה, זה לא מדד לכלום ושום דבר.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 16:24

נו, אז טומב ריידר רק "בלעדי זמנית" שכולם ידעו שהוא בלעדי זמנית, עדיין בן אדם שעכשיו מת לאיזה משחק טומב ריידר, נראה לך שהיה מחכה שנה לאסקין? אנשים חיכו שנתיים למשחק הזה, טומב ריידר 2013 היה הקרם דה לקרם לנסות להציג את זה כאילו ההמשך שלו זה לא קילר אפ זה שכתוב היסטורי פר אקסלנס! הרבה חשבו שטומב ריידר 2013 היה מהמשחקים הגדולים של הדור שלו, ורייבוט מהסרטים.

לאסקין העדת פה בעצמך שקנית את הפס4 רק ב2017 (מניח שבשביל אקסקלוסיבים) ואנחנו יודעים שנדב קנה PS5 בשביל אקסקלוסיבים אז ברור שאתם מייצגים אחוז מסוים של גיימרים שקונה קונסולה בעיקר בשביל אקסקלוסיבים אבל אתם משליכים את זה על כל הגיימרים.רוב הגיימרים קונים רק קונסולה אחת ועושים את זה בשנים שהאקסקלוסיבים לא זמינים או בכלל מוכרזים. שקנתי את הפס4 זה היה לפני שידעתי בכלל שאקסקלוסיבי שסופר ידבר אלי כמו SF5 יוכרז אליה.

בוא נראה מה יהיה דור הבא עם TES6 של 9+ בשנים הראשונות משחקים מוכנים מאובסידיאין גירס חדש משחקים של טנגו בשיגור וכו' ואם גם אז תגידו שאין מאסה קריטית חבר'ה, כי זה ברור שסוני תנצח גם את הדור ההוא. מייקרוסופט הפסידה בדור שאסור להפסיד (הפס4) ואומרת את זה ואתם ממשיכים להאמין שמשחקים טובים ישנו את המציאות.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2023, 16:33

הסטורית הקונסולה עם הכי הרבה משחקים הטובים מנצחת כל עוד המחיר הוא לא פאקטור. זה היה נכון לפס1, לפס2, לדור ה-360 (ושם זה היה הרבה יותר בולט כי בחצי הראשון של הדור ה-360 הייתה עם משחקים טובים יותר ונצחה את הפס3, ובחצי השני הפס3 הייתה עם משחקים טובים יותר והיא נצחה את ה-360 ולבסוף הן סיימו בתיקו) ולדור הפס4. דור הפס5 די מיוחד כי לשתי הקונסולות אין ממש היצע משהו, אז השם הגדול לוקח. גם יש לו קטע די יחודי שלא היה בעבר, הקונסולות הן סוג של שלוחה של הדור הקודם ויש אלמנט של המשכיות שלא היה ברוב דורות קודמים.

כשאתה רוצה להבין אם משהו פאקטור או לא, תקח אותו לקיצון ותראה איך זה משפיע. אז אם נניח ה-XSX הייתה עולה 199$ וכל שנה מ-2020 היו יוצאים לה 10 בלעדיים מדהימים, כולנו מסכימים שלפס5 לא היה סיכוי, נכון? אז הדברים האלה הם פאקטור ענק בקניה של קונסולה, וכל עוד סוני עושה מבצעים אגרסיבים ממיקרוסופט ובו בזמן מיקרוסופט לא מצליחה להביא ליינאפ טוב יותר, אין כמעט לאף אחד סיבה לקנות אקסבוקס.

בסופו של יום אם מישהו הולך לחנות הוא קונה פלייסטיישן, זאת הקונסולת הדיפולט. כל לקוח שהולך לחנות מיקרוסופט צריכה לשכנע לעבור לאקסבוקס. ואיך משכנעים? עם מחיר או תוכן.

Hypno
Trainee

הודעהעל ידי Hypno » 19 נובמבר 2023, 17:04

אני רק מנסה להבין איך התיאוריה של 'כשיהיו משחקים יקנו את הקונסולה' מסתדרת עם העובדה המסתמנת שעד כה הקונסולה מוכרת פחות מ 2022 חרף שני משחקים גדולים וממוצע חיובי.

יש פה חידלון מערכתי של מיקרוסופט.

לשחרר 3-4 משחקים בשנה ואז שאחד מהם יקבל 75, ולהגיד שאם הוא היה מקבל 90 זה היה אפקט דומינו למכירות לא סביר.
3-4 משחקים בשנה לא יעזרו למיקרוסופט. הם צריכים 2 משחקים כל רבעון לפחות. ולכן אמרתי שהם פשוט צריכים לוותר על הדור הזה ולהתחיל לאגור משחקים לפתיחת הדור הבא כדי לעשות אימפקט חסר תקדים.
לשגר קונסולה עם 4 בלעדיים ועוד X משחקים עד סוף השנה הראשונה + הנה גרסאות PT של כל משחקי ה SERIES X שפספסתם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2023, 17:37

Hypno כתב:אני רק מנסה להבין איך התיאוריה של 'כשיהיו משחקים יקנו את הקונסולה' מסתדרת עם העובדה המסתמנת שעד כה הקונסולה מוכרת פחות מ 2022 חרף שני משחקים גדולים וממוצע חיובי.

יש פה חידלון מערכתי של מיקרוסופט.

לשחרר 3-4 משחקים בשנה ואז שאחד מהם יקבל 75, ולהגיד שאם הוא היה מקבל 90 זה היה אפקט דומינו למכירות לא סביר.
3-4 משחקים בשנה לא יעזרו למיקרוסופט. הם צריכים 2 משחקים כל רבעון לפחות. ולכן אמרתי שהם פשוט צריכים לוותר על הדור הזה ולהתחיל לאגור משחקים לפתיחת הדור הבא כדי לעשות אימפקט חסר תקדים.
לשגר קונסולה עם 4 בלעדיים ועוד X משחקים עד סוף השנה הראשונה + הנה גרסאות PT של כל משחקי ה SERIES X שפספסתם.

3-4 משחקים ברמה מאוד גבוהה בהחלט יעזרו למיקרוסופט. זה ישים אותם גבוה מעל לסוני כי סוני לא מסוגלת לעשות 3-4 משחקים ברמה מאוד גבוהה.

מיקרוסופט שחררה השנה שתי אכזבות (באופן יחסי), והמכירות ירדו במקום לעלות כי סוני עושה מבצעים אגרסיבים אז כשמישהו בא לחנות והוא רואה מצד אחד פלייסטיישן שעולה פחות מהאקסבוקס ומגיע עם פאקינג פיפא חינם אז הוא מעדיף פלייסטיישן מן הסתם.

זה לא אסטרו-פיסיקה, אתה מגיע לחנות והפלייסטיין זולה בעשרות דולרים ומביאה לך עותק של אחד המשחקים הכי נחשקים בעולם, אתה קונה פלייסטיישן. בטח ובטח כשמדובר בשם הגדול יותר.

בנוגע להוציא קונסולה חדשה ב-2025, כבר הסברנו לך שאין אפשרות כזאת, אין דבר כזה להוציא חומרה יש מעין, קונסולה מפתחים חצי עשור. והם גם ישרפו את המותג אקסבוקס עם הריגה מוקדמת של הקונסולה. מי יקנה אקסבוקס חדשה כשהם יודעים שאם המכירות לא יהיו טובות הם יהרגו אותה אחרי 4 שנים?

חוץ מזה על איזו חומרה הם בדיוק יעשו PT? החומרה של AMD עדין נוראית ב-RT, הדבר היחיד שאפשר לשחרר ב-2025 זה "פרו", וזה ליטרלי מה שסוני עושה ב-2024. הרי סדרה 8000 יוצאת ב-2024, וסדרה 9000 מיועדת ל-2026, כך שלמיקרוסופט אפילו לא תהיה ארכיטקטורה חדשה שאין לפס5 פרו ב-2025, גג ליבות AI. ההפרש ביצועים יהיה קטן מדי, האזרח הקטן לא ישים לב להבדל. זאת התאבדות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 17:47

נדב: הפס1 ניצח לא בגלל אקסקלוסיבים כאלה או אחרים לטעמי. הוא ניצח כי סוני שינתה את הטרימינולוגיה ;) שינתה את הפרדיגמה של כל התעשייה לתמיד. עד הפס1 משחקים כיוונו בעיקר לבני7+ עד גיל 15 מקסימום. שסוני נכנסו לתמונה אנשי ה18+ היו הפוקוס שלה, ברור שהיו לה אקסקלוסיבים כמו GT, רזידנט איוול פפ7 וכו' שהדגימו טוב למי היא מכוונת, אבל מנסה לומר היה פה הרבה יותר מהאקסקלוסיבים עצמם. הם ניצחו כי הם הרחיבו את השוק, כיוונו לאנשים שהתעשייה התעלמה מהם ברובה והיו נראים מהעתיד

עם הדיסקים והדגש עם התלת מימד. אני מתכוון שהנינטנדו 64 יצא הפס1 כבר היתה בפער עולמי של 9M יחידות לפני שנינטנדו מכרו את הקונסולה שלהם בחנויות. זה היה אבוד. וזה לפני שהגיעו כל הGT הפפ7 והMGS והטקן 3. תוסיף את המחיר הטוב שהיה לו ובכלל. קונסולה שנראת מהעתיד עם דיסקים במחיר הכי שפוי מחברת אלקטרונקיה עם רקורד מוכח? נולדה להצלחה.

מנסה לומר יש פה משהו שהוא מעבר לאקסקלוסיבים זה גם הוויב או "האנרגיה" אם תרצה שהקונסולה שלך משדרת להארדקור, ושהם מקרינים החוצה לקאזואלים הפס1 עשתה את זה בצורה מושלמת, בניגוד אלינו שגדלנו אל התחום הזה כבר עם המגסון או NES הפס1 הכניסה הרבה אנשים בני 18 שעד אותו רגע התחום לא עניין אותם בגלל זה היא הצליחה יש המון אנשים שהתחילו עם הפס1.

הפס2? ברור שנשענה על המומנטום האדיר של הפס1 אבל גם היה לה יתרונות מטורפים פשוט שאנשים שוכחים מהם. היה DVD כלול, בתקופה שהDVD היה נראה כמו משהו מהעתיד שמחליף לכולנו את הוידאו העתיק בבית, היום זה אולי לא שווה כלום, אבל תנסה להיזכר איזה עתידני זה היה נראה לנו אז, היה את הBC שאומר שאתה לא מתחיל מאפס את הקטלוג שלך, וכן אחרי זה גם היו כל האקסקלוסיבים המטורפים אבל הפס2 נולדה להצלחה, העיצוב שלה אפילו העבה היה sleek ברמות היה לה "אנרגיה"
אנרגיה שראית אחר כך גם ב360 ובפס4.

אם לX היו 10 אקסקלוסיבים מדהימים בשיגור לא היה לPS5 סיכוי? לא יודע למה יש לנו יסוד להאמין שזה המצב. לקיוב לא היו אקסקלוסיבים מדהימים בחלון ההשקה? איפה עוד תקבל משחק של ממוצע 97 כמו מטרויד פריים בהשקה? לא היה את המשחק טיסה של סטאר וורז הזה שהיה נראה מהעתיד? לא היתה הבטחה של פחות משנה אחר כך לזרם של אקסקלוסיבים מטורף מקפקום? לא היה פחות משנה מההשקה בלעדי כמו RE1 ריימיק שהיה נראה כל כך מרשים גרפית עם הרקעים שלו שעד היום הוא לגמרי נחשב משחק מהמם גרפית בכל פרמטר?

אז כשאני רואה חברה כמו נינטנדו שבאה עם IP הרבה יותר מצליחים כמו רזי בלעדי, סמאש, רזי בלעדי, בלעדיים מקפקום שמובטחים, משחקים של ממוצע 97.
אז גם בתסריט הכי טוב שמייקרוסופט מביאה לעצמה צבא אקסקלוסיבים כזה מה יקרה? זה לא יצליח כמו שלנינטנדו זה לא הצליח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 19 נובמבר 2023, 17:59

בנוגע לפלייסטיישן 1, אתה יכול להגיד לעצמך מה שבא לך, אבל הפלייסטיישן 1 הצליחה הרבה יותר מנינטנדו בגלל המחיר ובגלל שהיו לה כל המשחקים. היו ל-N64 משחקים מדהימים, אבל הם עלו פי 2 ממשחקי פס1 והמבחר שלהם היה שבריר ממה שהיה לסוני.

ובנוגע לגיימקיוב, היו לה בלעדיים מדהימים, וזאת גם הסיבה שהיא מכרה ממש טוב בשנתיים הראשונות. אבל אחרי השנתיים הראשונות היא התרסקה כשמשחקים הגדולים כמעט ולא יצאו. ובכלליות, הסיבה שהגיימקיוב הפסידה לסוני הייתה כי לפס2 פשוט הייתה כמות פסיכית של משחקי איכות. זאת עדין הייתה תקופת הבלעדיים, וכמות המשחקים שסוני קבלה כל שנה היה לא בר השוואה בכלל. על כל משחק שיצא לגיימקיוב יצאו 20 לפס2. מן הסתם ה-DVD היה פאקטור, אבל גם באקסבוקס היה אחד והיא לא הצליחה הרבה יותר מהגיימקיוב.

תמיד הקונסולה עם כל המשחקים נצחה, תמיד. הפס1, הפס2, ה-360 ואחרי זה השיפט לפס3, ובדור הקודם הפס4. וגם מחיר הוא כמובן פאקטור גדול בנוסף להיצע משחקים, אבל גם שם יש גבול. נינטנדו מכרה את הגיימקיוב עם עותק חינם של מטרויד ב-99$ ועדין אנשים העדיפו לקנות פס2 ב-199$.

אתה יכול לרשום רשימות של משחקי איכות על ה-N64 או הגיימקיוב כמה שתרצה, אני מכיר את כל המשחקי איכות שלהם פנימה והחוצה ועדין יש לי עותקים של רובם. אבל קניית קונסולה היא תמיד ביחס לתחרות, ולסוני היו גם בפס1 וגם בפס2 כמות בלעדיים איכותיים גדולה פי כמה מנינטנדו וזה בדיוק מה שהביא לנפילתה של נינטנדו.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 19 נובמבר 2023, 18:36

אז שוב: סוני היו ב9M בסוף 96 לפני שהגיעו כל ה"ערמת משחקים" שאתה מדבר עליה. אתה לא מנצח אחרי פער כזה. MGS עוד לא יצא, פפ7 עוד לא יצא GT2 עוד לא היה. כל משחק דגל של הפס1 לא היה. אז איך המשחקים הביאו את הניצחון?

הנינטנדו 64? כשהוא יצא, היה לו הכרזה מאניקס שDragon quest 7 יגיע אליו בלעדית,(עזוב שהם השתפנו ועשו אחורה פנה שהם ראו שאפילו אקסקלוסיבי כזה לא יציל את הנינטנדו 64 רק להוכיח לך שאקסקלוסיבי ענק לא יכול לשנות גורל שנקבע מלמעלה) נינטנדו היתה בשיא הכוח שלה, ניצחה את מלחמת הקונסולות הקודמת, ומריו היה מותג על בשיא הכוח שלו, והיה הבטחות לזלדה בקנה. וזה לא הצליח. כי לנינטנדו 64 היתה אנרגיה של קונסולה שעדיין מיועדת לילדים תדמית שנינטנדו סחבה מהרגע שמורטאל קומבאט יצא בלי דם, ולא משנה כמה הם ניסו גולדן איי ופרפקט דארק לא הצליחו לנער מהם את התדמית הזו. בעוד שהפס1 מצבה את עצמה כקונסולה למבוגרים.

אפשר לומר שזה סיפורים אבל זה מה שהיה. אני לא אשכח את זה, דוד שלי שהיום הוא בן אדם בן 50+ הלך לקנות לעצמו פס1 ולא היה לו שום קונסולה מהדורות הקודמים, לא זכור לי שהוא התלהב מסוניק, מורטאל קומבאט או מריו, אבל וואלה, משהו במשחקים של הפס1 כן עשה לו את זה. היה בה משהו לקהל שלו שלא היה קיים עד אותו רגע בשוק.

על הקיוב: אבל זה מה שאתה אומר לי פה נדב, אתה בא ואומר שאם יבואו האקסקלוסיבים הנכונים מייקרוסופט תנצח, ואז שאני מביא את נינטנדו שהיו לה בדיוק את האקסקלוסיבים הנכונים... כאילו בוא RE4 מועמד למשחק השנה של 2023 בלי שהשתנה בו כמעט כלום... ומביא 93 ב2023 בלי שהשתנה בו כמעט כלום... סמאש מוכר איזה 32M עותקים שזה יותר מרוב האקסקלוסיבים של סוני.. וגם בתקופת הקיוב היה הלהיט הגדול שלו והסיבה המרכזית שקנו אותו... אתה אומר "כן אבל עדיין האקסקלוסיבים לא ניצחו כי לסוני היו יותר" אבל אנחנו רואים שהאקסקלוסיבים של נינטנדו פופלארים יותר מאלה של סוני, אז למה זה לא עוזר להם להכריע?

ולמה שהאסטרטגיה הזו של "אקסקלוסיבים" תעבוד למייקרוסופט אם היא לא עובדת למפתחת הכי טובה בתעשייה? הרי זה ברור לשנינו שאם מריו וזלדה וסמאש היו יוצאים על הפס5 הם היו המשחקים הכי מוכרים עליה בפער, שהם עוקפים בסיבוב את ספיידרמן GOW או TLOU.

כאילו נינטנדו ליטרלי בחרו לצאת ממלחמת הקונסולות המסורתית כי השיטה הזו לא עובדת והם עברו לפתח קונסולות חלשות וזולות כדי לפתות אנשים לקנות ואתם אומרים,"כן בכל זאת שמייקרוסופט תנסה" :-)

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 199 אורחים