נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוגוסט 2022, 17:09

Stick כתב:
DrKeo כתב:
Stick כתב:אני לא יודע איך אפשר להגיד שזו תקופה חלשה ביחס לדור הקודם. שכחתם כבר איך נראתה 2014? מה בדיוק היה לPS4 להציע? משחקים מזורזים, או שבורים לגמרי. זו השנה ששר הטבעות לקח בה את משחק השנה, והוא עומד על ממוצע 84 כן? משחק חביב אבל לא בדיוק משהו שמזיז קונסולות בפני עצמו, מישהו מאיתנו כאן בכלל סיים אותו אי פעם?
אז כן, עד תחילת אוגוסט 15 כבר יצאו הוויצ'ר 3, באטמן וBB. אבל עד תחילת אוגוסט 22 יש בPS5 הרבה יותר מזה.

אנחנו כרגע במקבילה ל-2015 (כבר כמעט שנתיים משיגור הקונסולות), לא 2014 :)
אנחנו הולכים לסיים את 2015״ בלי שום משחק דור הבא שווה אחד, הכל קרוס ג׳ן והרגשה עייפה ועבשה. בזמן הזה בדור הקודם כבר היה לנו בטמן, AC:U או הוויצ׳ר 3 שהיו שניהם תצוגת דור הבא מאוד מרשימה שעדין לא קבלנו בדור הזה (ודוגרי אפילו לא הוכרזה כזאת עד עכשיו, אלה אם משהו שהוכרז ב-CGI כמו ספיידרמן יהיה תצוגת תכלית). היה בשוק כבר MKX, היה את בלאדבורן, היו ערימות של משחקי ״סוג ב׳״ של סוני ומיקרוסופט שאולי לא היו טובים במיוחד אבל היו תצוגה טכנולוגית מרשימה (קילזון, אינפמס, דרייב קלאב או רייז) ועמדנו לפני יציאה של טרופים טכנולוגים כמו Battlefront שבאמת הפיל לסתות ויצא באוקטובר ״השנה״. גם היו ערימות של משחקי דור הבא בלבד שלא היו מפילי לסתות, אבל כן דרשו קונסולת דור הבא כמו FO4. וכמובן שכבר הוכרזו משחקים שראינו אותם במלוא הדרם שיצאו ב-2016 כמו נניח הדמו E3 של אנצ׳רטד 4 שבלוח זמנים של הדור הזה כבר קרה לפני חודשיים.

כלומר, אי אפשר להשוות בכלל את שני הדורות. בדור הנוכחי אנחנו עדין בדור הקודם בלי בקושי טעימה מהדור הבא אולי חוץ מאשר הדמו של המטריקס. בנקודה הזאת בדור הקודם כבר יכלו להיות לך בספריה 10 משחקי דור הבא אמיתיים, חלקם סתם תצוגה גרפית ריקה כמו אינפמס או רייז אבל חלקם משחקים שהגדירו את הדור כמו הוויצ׳ר 3 או בטמן.

כלומר, יש על הפס5 ״וויצ׳ר 3״ אחד? לא, ממש לא. אין לה אף משחק דור הבא טוב באמת וגם בקטגורית הקרוס ג׳ן יש דברים מאוד נחמדים אבל לא טרוף כמו בטמן או הוויצ׳ר 3. הדור הזה לא מספק בגזרת הטכנולוגיה ולא בגזרת האיכות, בעיקר כי האיכות היא איכות עבשה של דור קודם. ״עוד מאותו דבר״.

אני לא ממש מסכים. קודם כל, כן, אמרתי, 2014 הייתה שנה נוראית ואמנם עד אוגוסט 15 היו BB, הוויצ'ר 3 ובאטמן, אבל את זה השוותי לאוגוסט 22 שזה בדיוק איפה שאנחנו היום.
לצד זה כל מה שאתה מדבר עליו ברמה העקרונית זה גרפיקה. כן, ACU, באטלפילד 4, רייז, האורדר 1866 וכו'. אחד מהם היה משחק טוב?
אם כבר להפך, אני חושב שלמדו מהדור הקודם לא לזרז סתם את המשחקים האלו כדי לפוצץ לנו את הראש גרפית. אולי זה פוגע בהרגשה שלנו בשנים הראשונות לגבי הקונסולה, אבל זה גם אומר שכל המפתחות האלו לא מתבזבזות על משחקים רעים ו/או שבורים.
לצד זה כולנו מבינים שיש הבדל בין הדורות ברמה העקרונית. דור הPS4 הציג כמעט רק קפיצה גראפית מפוצצת, אבל מעט מאוד באשר לעיצוב משחקים וצורת הפיתוח שלהם. הדור הזה אמור להיות אחרת.
כלומר אם היינו מקבלים עכשיו טריילר גיימפלי לאנצ'רטד 5 שהיה נראה כמו סרט פיקסאר, אבל משוחק בדיוק כמו אנצ'רטד 1, 2, 3 ו-4, זה היה מספיק? טוב, זה בדיוק מה שראצ'ט או דימון סולס מציגים ואני יודע שאתה לא בדיוק התרשמת מהם :).
ואולי אנחנו עדיין לא מקבלים אפילו את מלוא הקפיצה הגראפית כמו שלמשל קיבלנו כבר בתחילת הדור הקודם, בעיקר כי הפעם אלו משחקים בעלי פרופיל קטן בהרבה שלקחו על עצמם את הנסיון בעוד שהגדולים הלכו לקרוס ג'ן, אבל עדיין יש קפיצה מסוימת שאפשר מהבחינה הזו להשוות. אפילו בקרוס ג'ן.
האם BB הוא באמת משחק דור הבא מהבחינה הזו? האם היה אפשר לעשות את ארקהאם נייט אותו משחק בדיוק רק עם גרפיקה נחותה על הPS3? (אנחנו יודעים שכן). האם הוויצ'ר 3 שהועיל לצאת גם על הסוויץ'? כנ"ל אנצ'רטד 4 שיצא רק בעוד שנה לפי ההקבלה (ואגב, בהחלט ניתן לראות שכל התעשייה עברה להצגה של משחקים קרוב יותר להשקה, ואפשר להבין את זה לחלוטין גם אם זה מבאס את הריגוש שלנו).

בכל מקרה, בהתחשב בעובדה שאתה בכל מקרה שופט את המונח "קפיצה דורית" אחרת בדור הזה מול הדור הקודם, בוא נסתכל על המשחקים עצמם. האם באוגוסט 15 היו יותר משחקים על הקונסולות שנראו 'רמה אחרת' מאשר ההקבלה להיום? כן.
האם היום על PS5 יש יותר מה לשחק, כמשחקים טובים, ולא סתם כדמואים טכניים שבורים, מאשר על PS4 באותה תקופה מקבילה? אני גם כן חושב שכן.

טוב, בויכוח הזה היינו מליון פעם, ואני לגמרי מעדיף את תחילת הדור הזה מאשר דור שעבר, מציע לא להכנס לזה שוב, עניין של העדפה אישית ;)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אוגוסט 2022, 18:27

רגע, אבל זה מה שאמרתי לא? :)

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוגוסט 2022, 19:31

כן, כתבתי בייסיקלי שאני מסכים איתך אבל אני מנסה למנוע מזה להגיע ״לשם״ שוב :) כי אני יודע מה מגיע

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 אוגוסט 2022, 20:12

]אני לא מצליח להבין את טיעות ה"איכות" של תחילת הדור הזה. מה איכותי בו? הרי את אלדן רינג הוריזן, GT7 Sifu צבי הנינג'ה, והיילו איינפינט את כולם אנחנו לא יכולים להחשיב כי הם משחקי דור קודם ובניגוד לדיון שלנו על הריימיקים שם עוד יכלנו לטעון שאנחנו מתווכחים כמו קטנונים על סמנטיקה, פה אין ויכוח סמנטי, יש בצורה חד משמעית משחקי דור קודם עם פורט לדור הבא, שאי אפשר בשום אופן להחשיב אותם כחלק מהליינאפ של הפס5.

אז עם מה נשארנו?
ריטרנל, R&C וghostwire tokyo זה עדיף בעינכם על הליינאפ של 2015, שבו היה את BB המכשף 3 באטמן וכן גם Showcase ממש יפה כמו איינפמס? מה אגיד חבר'ה כנראה שאתם בקטע של טעם אקזוטי, הטעם שלי קצת יותר שמרני.

עכשיו אתם יכולים עד מחר לטעון שמדובר במשחקי פס5 כי "יש להם גרסאות פס5" אבל ברור לכולם שאלדן רינג הוא משחק פס4 שנוצר לפס4 בראש ובראשונה וגם הגרסה שלו היא העדיפה טכנית.

אז כן GT7 עדיף טכנית על הפס5 אבל בואו זה משחק מירוצים צריך כישרון בלתי רגיל כדי לדפוק משחק מירוצים על הפס5, וברור לכולנו שאם הוא באמת היה משחק פס5 מבטן ומלידה הוא נראה כמו משחק אחר לגמרי טכנית.

אני יודע דבר אחד ב2015 מי שאהב משחק FS היה לו את BB שהרגיש נקסט ג'ן ביחס למשחקי כד
ב2016 היה לך כבר בפס4 את SF5 הנקסט ג'ן של הסדרה ב2023 שהיא המקבילה של 2016 יהיה לך את SF6 שהא דור נוכחי שיכולת לשחק בPS4 ולפי איך שהמצב נראה כרגע? גרסת הפס4 תהיה גם הגרסה העדיפה טכנית מבית שתיהן עם כל האבסורד שבדבר אז מבחינתי אין ויכוח שהפס4 והפס360 פתחו הרבה יותר חזק מהפס5/X

לאסקין: סוני אמרו שהם לא ידברו כרגע על העלאת מחיר של הפס5 (כלומר סבירות של 100% ) שהם לא יעלו את המחיר, אם הביקוש של הפס5 כל כך חזק למה הם לא מעלים את המחיר? הם צריכים לנצל את זה. זה פשוט ... הם יודעים שאין באמת ביקוש אצל הארדקור לקונסולה כרגע ושזה יקבור אותם עמוק עוד יותר בבור להעלות מחיר למוצר לא כזה מבוקש.

אתה טוען שאם סוני היו מצליחים לייצר עוד קונסולות מכירות התוכנה היו גודלות בהתאמה ב50% ? סבבה. על מה זה מתבסס? מה היה גורם להארדקורס לקנות אותה בהמוניהם
פורט של הוריזן 2? עשה לי טובה לאסקין בעודך בא להקליד לי "כן" האצבעות שלך לא מאמינות ללוקש שהמוח שלך כופה עליהן להקליד :lol: כל עוד המקור שלנו ל"יש ביקוש מטורף לפס5 וסוני לא עומדת בייצור" הוא סוני עצמה אז הם לא מקור אמין.

גם אני יכול להחליט מחר שאני מייצר קונסולה קורא לה "גלאס גיימס" ולהציב שהיעד שלי הוא 50M מכירות ואז לטעון שלא הצלחתי למכור את ה50M כי יש מחסור אמיתי ברכיבי אלקטרוניקה. ברור לך לאסקין שאין קשר בין המחסור לבין זה שאני לא אצליח למכור את ה50M כי אני לא אצליח כי אין ביקוש למוצר שלי בלי קשר למחסור, אבל מה רע להאשים את המחסור? :) במיוחד שאתה נשיא חדש כמו ראיין, שצריך כל תירוץ שהוא יכול לגייס, במיוחד אחרי ההצלחה המטאורית של הפס4 שמציבה אותו באור לא מחמיא בלשון המעטה.
נערך לאחרונה על ידי glass man ב 01 אוגוסט 2022, 20:21, נערך פעם 1 בסך הכל.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוגוסט 2022, 20:18

אתה רציני לגבי ה״אם יש ביקוש למה לא העלו את המחיר״? יש המון דוגמאות למכשירים שהיה קשה להשיג, המחיר הרשמי שלהם לא עלה… לגבי שאר הטיעונים שלך, אין לי מה להגיד אפילו… כן, סוני סתם מייצרת מצג שווא של ביקוש יתר. סבבה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 01 אוגוסט 2022, 20:52

DrKeo כתב:
Klayman כתב:סתם בשביל הקטע, זה פוסט של ksp מלפני 6 שעות. אותו פוסט על בטלגרם שלהם בשעות הצהריים המוקדמות מאוד. בעבר כל drop שכזה, ועקבתי בשביל חברים, היה נעלם בזמן קצר מאוד. כעת כבר כחצי יום ועוד יש במלאי, לרכישה מיד. אז הנה.

https://www.facebook.com/19027119099026 ... l/?app=fbl

קטע, עדין במלאי 24 מאוחר יותר. בהחלט יש נפילה בביקוש.

בכל מקרה, נראה שיש ירידה בביקוש אבל לכו תדעו מה רמת הביקוש. כלומר, אם סוני הייתה שופכת 40 מליון מכישירים לשוק עכשיו היינו באמת יכולים להבין את רמת הביקוש בלי בעיה, אבל כל עוד היא מיצרת איזה 2 מליון ברבעון לא נדע כי זה קצב יצור יותר איטי מקצב המכירות של הפס4.

אבל אני אמרתי את שלי כבר בשנה+ האחרונות - death by a thousand cuts. קצת מעלים מחירים, קצת כופים פרקטיסים רעים לצרכן, קצת עושים קרוס ג׳ן ולא מוציאים משחקי דור הבא כדי למקסם כסף, קצת מטים את הפיתוח ל-GaaS, קצת דופקים את הלקוחות עם גרסאות מוזרות ועלויות שדרוג.. בסוף תהיה לזה השפעה.

הלינק עדיין פעיל.. :).. אפילו לפני חודשיים הוא לא היה פעיל יותר משעתיים... אבל הביקוש בשיאו, כנראה ;).
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2022, 21:28

Stick כתב:אני לא ממש מסכים. קודם כל, כן, אמרתי, 2014 הייתה שנה נוראית ואמנם עד אוגוסט 15 היו BB, הוויצ'ר 3 ובאטמן, אבל את זה השוותי לאוגוסט 22 שזה בדיוק איפה שאנחנו היום.
לצד זה כל מה שאתה מדבר עליו ברמה העקרונית זה גרפיקה. כן, ACU, באטלפילד 4, רייז, האורדר 1866 וכו'. אחד מהם היה משחק טוב?
אם כבר להפך, אני חושב שלמדו מהדור הקודם לא לזרז סתם את המשחקים האלו כדי לפוצץ לנו את הראש גרפית. אולי זה פוגע בהרגשה שלנו בשנים הראשונות לגבי הקונסולה, אבל זה גם אומר שכל המפתחות האלו לא מתבזבזות על משחקים רעים ו/או שבורים.
לצד זה כולנו מבינים שיש הבדל בין הדורות ברמה העקרונית. דור הPS4 הציג כמעט רק קפיצה גראפית מפוצצת, אבל מעט מאוד באשר לעיצוב משחקים וצורת הפיתוח שלהם. הדור הזה אמור להיות אחרת.
כלומר אם היינו מקבלים עכשיו טריילר גיימפלי לאנצ'רטד 5 שהיה נראה כמו סרט פיקסאר, אבל משוחק בדיוק כמו אנצ'רטד 1, 2, 3 ו-4, זה היה מספיק? טוב, זה בדיוק מה שראצ'ט או דימון סולס מציגים ואני יודע שאתה לא בדיוק התרשמת מהם :).
ואולי אנחנו עדיין לא מקבלים אפילו את מלוא הקפיצה הגראפית כמו שלמשל קיבלנו כבר בתחילת הדור הקודם, בעיקר כי הפעם אלו משחקים בעלי פרופיל קטן בהרבה שלקחו על עצמם את הנסיון בעוד שהגדולים הלכו לקרוס ג'ן, אבל עדיין יש קפיצה מסוימת שאפשר מהבחינה הזו להשוות. אפילו בקרוס ג'ן.
האם BB הוא באמת משחק דור הבא מהבחינה הזו? האם היה אפשר לעשות את ארקהאם נייט אותו משחק בדיוק רק עם גרפיקה נחותה על הPS3? (אנחנו יודעים שכן). האם הוויצ'ר 3 שהועיל לצאת גם על הסוויץ'? כנ"ל אנצ'רטד 4 שיצא רק בעוד שנה לפי ההקבלה (ואגב, בהחלט ניתן לראות שכל התעשייה עברה להצגה של משחקים קרוב יותר להשקה, ואפשר להבין את זה לחלוטין גם אם זה מבאס את הריגוש שלנו).

בכל מקרה, בהתחשב בעובדה שאתה בכל מקרה שופט את המונח "קפיצה דורית" אחרת בדור הזה מול הדור הקודם, בוא נסתכל על המשחקים עצמם. האם באוגוסט 15 היו יותר משחקים על הקונסולות שנראו 'רמה אחרת' מאשר ההקבלה להיום? כן.
האם היום על PS5 יש יותר מה לשחק, כמשחקים טובים, ולא סתם כדמואים טכניים שבורים, מאשר על PS4 באותה תקופה מקבילה? אני גם כן חושב שכן.

אולי מה שאמרת יכל להאמר ב-2021, אבל לא ב-2022, לפחות לדעתי. כלומר, השיגור היה כמעט לפני שנתיים, כמה עוד אפשר לדבר על השיגור? אנחנו שנתיים פנימה ואין שינוי. הרי אין לפס5 אף משחק ברמה של הוויצ׳ר 3 או בטמן שהוא דור הבא בלבד, אני לא חושב שיש פה עניין של טעם בכלל. אם לפני שנה יכלנו לנהל ויכוח תוכן מול קפיצה דורית, כלומר driveclub היפיפה אבל בו בזמן לא בדיוק קפיצה דורית באיכות (וכנ״ל על נניח רייז או אינפמס) מול זה שבדור הזה קבלנו משחקים הרבה יותר בשרניים ואיכותיים כבר בשיגור אבל בלי הקפיצה הדורית המשמעותית - אז אני לא חושב שב-2022 הטיעון הזה מחזיק מים. עכשיו אנחנו כבר בשנה המקבילה ל-2015 וב-2015 יצאו משחקים שהם גם יפים וגם אופים, כלומר גם נראים ומתנהגים דור הבא לגמרי וגם בשרניים ואיכותיים. זה כבר לא השיגור שאנחנו מדברים על האיכות של הפס5 מול קילזון, אנחנו מדברים פה כבר על הוויצ׳ר 3 או בטמן.

ואני משער שלפחות תסכים איתי שאין עדין משחק כזה בשוק כיום על הפס5 או ה-XSX. כלומר AAA סופר איכותי מצוות סופר איכותי שהוא גם דור הבא בכל רמ״ח אבריו וגם משחק GOTY שיזכר לאורך כל הדור. ובהחלט היו לנו משחקים כאלה בזמן המקביל בפס4, אפילו כמה כאלה. כלומר בשלב הזה בדור הפס4 גם היו לנו AAA דור הבא על מלא שהם GOTY וגם משחק ״זבל״ שהם אולי לא שיא העיצוב אבל היו דמואים טכנים מצויינים. אז לא רק שבדור הזה אין לנו כרגע אף דמו טכני סטייל האורדר, גם אין לנו אף משחק דור הבא על מלא שהוא GOTY כמו הוויצ׳ר או בטמן.

אז איך אפשר להשוות את הדור הזה לדור הקודם? כי אנחנו מקבלים משחקים פס4 שהם על הספקטרום של ה8+? כשאנחנו שנתיים לתוך הדור הבא? אין לי מושג איך זה בכלל בר השוואה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2022, 21:49

Klayman כתב:הלינק עדיין פעיל.. :).. אפילו לפני חודשיים הוא לא היה פעיל יותר משעתיים... אבל הביקוש בשיאו, כנראה ;).

הזיה, אשכרה יום וחצי זה למעלה ועדין יש מלאי. לא ממש בדקתי בחודשים האחרונים, אבל נניח לפני חצי שנה לינק שכזה לא היה שורד 10 דק׳ לפני שהיה אוזל, בטח ובטח באנדל יחסית סביר שכזה. גם לפני חצי שנה באנדל שכזה היה עולה 3300, לא 2950, אז אני משער שכשסוני יצליחו קצת להרים קצב יצור נגיע די מהר לביקוש של השוק.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אוגוסט 2022, 22:00

אפשר להשוות כי אתה משלב שני דברים שונים. אני לא אומר שהדור הנוכחי מנצח בהשוואה הזו בכל קטגוריה שתסתכל עליה, אבל בהחלט סך הכל, אני הרבה יותר שמח להיות בעל PS5 באוגוסט 22 מאשר אם הייתי בעל PS4 באוגוסט 15 (וזה "אם" כי בדיוק בגלל זה לא היה לי PS4 עד סוף 2017, וזו קונסולת סוני היחידה שלא הייתה לי בהשקה מאז ומעולם).
ושוב, אתה מסתכל על הדברים קצת אחרת היום. ההגדרה שלך ל"דור הבא" שונה היום מאשר הייתה בדור הקודם. הרי מה? כל המשחקים האלו שאתה מציין, בעיקרם השלושה המוצלחים שאנחנו חוזרים אליהם, הם משחקי קרוס ג'ן לכל דבר מלבד העובדה שהם לא היו כאלה. מלבד הבחינה הגראפית, מה BB עושה שדארק סולס לא עשה? מה ארקהאם נייט עושה שלא אפשרי על הPS3 וארקהאם סיטי? הוויצ'ר 3 סופר מרשים ואולי משחק הדור הקודם שלי עד עכשיו, אבל אם הוא יצא לסוויץ' אני די בטוח שהיה אפשר לדחוף גרסה שלו ב25FPS (כמקובל..) ורזולוציה מצחיקה על הPS3.
היום יש לך משחקים כמו ראצ'ט או ספיידרמן שדוחפים פיצ'רים של הדור הבא, ראצ'ט גם בהחלט נראה מאוד יפה ומרשים ויזואלית. יש לך את דימון סולס, יש לך את גרסאת הדור הבא של הורייזן שנראת נהדר. ולצד זה יש לך כמות"רגילה" של משחקים מצוינים כאילו אנחנו באמצע דור, כי תכלס ככה מעגל הפיתוח עדיין עובד. אז האם אלדן רינג נראה "דור הבא" כמו שBB נראה בזמנו? לא, למרות שגם BB לא איזה שוס גדול אבל עדיין לא, ובכל זאת, הוא בהחלט שווה ערך לוויצ'ר 3 מבחינת משחק עצום עם אינסוף תוכן שכבש את עולם הגיימינג תוך רגע.

בסופו של דבר המשחקים שהיו "דור הבא" ב2015, והם בהחלט היו אני לא אומר שלא, בסך הכל שמו אפקטים מרשימים ומתקדמים יותר, רזולוציה גבוהה יותר, ומנועים גרפיים מתקדמים יותר. במובן מסוים זה מה שהורייזן או (אני מאמין) GOW עושים. ההבדל היחיד הוא שיש גרסאת PS4, ואנחנו לא רק יכולים להגיד תאורתית שיכלה להיות גרסאת דור קודם כי הם משוחקים בדיוק אותו דבר.
הסיבה שזה מפריע לך בדור הזה דווקא היא בדיוק בגלל שכשיצאו המשחקים שתגדיר "דור הבא", הפעם, בדור הזה, אתה תצפה מהם לעשות דברים הרבה יותר מיוחדים וחדשים מאשר להראות ולרוץ טוב יותר. אתה תצפה מהם להיות דברים שמשוחקים אחרת לגמרי. אני בטוח שזה יקרה, כי החומרה כאן, אבל גם הגיוני שיקח יותר זמן להגיע לשם כשהרבה ממודל הפיתוח שהחברות האלו מכירות בעל פה צריך להשתנות. הרבה מהרעיונות שהם מבצעים מתוך שינה יכולים לקבל רענון, ואנחנו נראה את זה, אבל אתה שופט את מה שקיבלנו ב2015 במשקפיים שונות ממה שאתה מצפה ב2022.

אם אני אחדד רגע לסיום, אני לא טוען שיש משחק "דור הבא" מטורף שהוא גם GOTY כרגע על הקונסולה. אני פשוט טוען שאם תשווה את הקפיצה בקונסולות מלשחק את ארקהאם סיטי ב2012 על הPS3 ללשחק את ארקהאם נייט ב2015 על הPS4, זו קפיצה שכן יש לך היום. האם היום זה פחות 'מפוצץ ראשים' ואתה גם יודע שאפשר הרבה, הרבה יותר? כן. אבל זה לא הדיון.
לצד זה, יש היום ספריית משחקים הרבה יותר מוצלחת על הPS5 מאשר הייתה בזמן המקביל על הPS4, גם אם היו כמובן כמה משחקים מאוד מוצלחים גם אז. אבל כמובן שזו כבר דעתי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 אוגוסט 2022, 22:23

Laskin כתב:אתה רציני לגבי ה״אם יש ביקוש למה לא העלו את המחיר״? יש המון דוגמאות למכשירים שהיה קשה להשיג, המחיר הרשמי שלהם לא עלה… לגבי שאר הטיעונים שלך, אין לי מה להגיד אפילו… כן, סוני סתם מייצרת מצג שווא של ביקוש יתר. סבבה.

אתה זוכר שאנחנו מדברים על אותה חברה שמכרה את אחת הגרסאות של הפס3 ב599$ רק כי היא האמינה שיש ביקוש? או שגם אז האמנת לסוני שהם כנים ושהמחיר הזה הוא זול? :lol: באמת לאסקין....

אם אני יודע שיש ביקוש מטורף לשעון היד שלי ושאנשים ליטרלי מטרידים אותי בדלת ובטלפונים לרכוש אותו ממני, אז כן אני אדפוק איזה מחיר שבא ? למה? כי אני יכול וגם אתה היית עושה אותו דבר וגם סוני, והם לא סתם התחמקו מהשאלה למה הם לא מעלים כי... אף אחד שם לא רוצה להגיד "שמעו גם ככה חירבנו את ההשקה להעלות את המחיר, יחזיר אותנו לתדמית של השקת הפס3 ואנחנו ממש נלחמים בשן לא להיות שם שוב"

לגבי "סוני לא תשקר לגבי ביקוש היתר?" לאסקין אתה באמת רוצה שאני אחפור דוגמאות בהם חברות ענק ליטרלי שיקרו למשקיעים ובעלי מניות ובעלי עניין כדי לצאת פסדר?
אני אפילו לא צריך להביא ליניקים אני יכול להגיד שם אחד. CDPR.

אם סוני היו מאמינים שיש ביקוש לPS5 הם היו יכולים בכייף שלהם להעלות ת'מחיר ולטעון בתמימות שהם נאלצים עכשיו בגלל המחסור ממש להיאבק על כל רכיב אלקטרוני והכל יקר יותר כי יש להם פחות עדיפות מאפל או סמסונג או לא יודע מי והם נאלצים להעלות תמחיר כי זה הענף הראשי שלהם... הם היו יכולים לדפוק מחיר מטורף ואנשים היו בולעים את זה
הם לא עושים את זה כי הם יודעים שגם ככה המצב של המכשיר בקרשים מבחינת ביקוש.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 אוגוסט 2022, 22:41

סטיק: הPS3 וה360 לא יכולים להריץ את באטמן עם הבאטמוביל זו עובדה מהמפתחים, ונרצה או לא הבאטמוביל הוא הלב של המשחק.
אני מבין שיש אנשים שרואים פורטים של המכשף 3 לסוויץ ושל Doom לסוויץ ומסיקים מזה שגם כל משחק פס4 יכל לצאת בהתאמה גם לפס3 אבל זה ממש לא אותו דבר, הסוויץ הרבה יותר קרוב לפס4 ולוואן ממה שהPS360 היו.

הסוויץ יכול ליטרלי להריץ כל משחק פס4 שקיים עם השנמוכים הגרפיים/זמן פיתוח וזה מגובה על ידי מפתחים בפלטיניום ובסקוור ואנשים שעבדו על הפורטים ... הפס3 כמו שראינו עם הרבה משחקים ממש צריך לחתוך החוצה מערכות של גיימפלי בשביל להתמודד עם משחקי פס4

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2022, 22:44

Stick כתב:אפשר להשוות כי אתה משלב שני דברים שונים. אני לא אומר שהדור הנוכחי מנצח בהשוואה הזו בכל קטגוריה שתסתכל עליה, אבל בהחלט סך הכל, אני הרבה יותר שמח להיות בעל PS5 באוגוסט 22 מאשר אם הייתי בעל PS4 באוגוסט 15 (וזה "אם" כי בדיוק בגלל זה לא היה לי PS4 עד סוף 2017, וזו קונסולת סוני היחידה שלא הייתה לי בהשקה מאז ומעולם).
ושוב, אתה מסתכל על הדברים קצת אחרת היום. ההגדרה שלך ל"דור הבא" שונה היום מאשר הייתה בדור הקודם. הרי מה? כל המשחקים האלו שאתה מציין, בעיקרם השלושה המוצלחים שאנחנו חוזרים אליהם, הם משחקי קרוס ג'ן לכל דבר מלבד העובדה שהם לא היו כאלה. מלבד הבחינה הגראפית, מה BB עושה שדארק סולס לא עשה? מה ארקהאם נייט עושה שלא אפשרי על הPS3 וארקהאם סיטי? הוויצ'ר 3 סופר מרשים ואולי משחק הדור הקודם שלי עד עכשיו, אבל אם הוא יצא לסוויץ' אני די בטוח שהיה אפשר לדחוף גרסה שלו ב25FPS (כמקובל..) ורזולוציה מצחיקה על הPS3.
היום יש לך משחקים כמו ראצ'ט או ספיידרמן שדוחפים פיצ'רים של הדור הבא, ראצ'ט גם בהחלט נראה מאוד יפה ומרשים ויזואלית. יש לך את דימון סולס, יש לך את גרסאת הדור הבא של הורייזן שנראת נהדר. ולצד זה יש לך כמות"רגילה" של משחקים מצוינים כאילו אנחנו באמצע דור, כי תכלס ככה מעגל הפיתוח עדיין עובד. אז האם אלדן רינג נראה "דור הבא" כמו שBB נראה בזמנו? לא, למרות שגם BB לא איזה שוס גדול אבל עדיין לא, ובכל זאת, הוא בהחלט שווה ערך לוויצ'ר 3 מבחינת משחק עצום עם אינסוף תוכן שכבש את עולם הגיימינג תוך רגע.

בסופו של דבר המשחקים שהיו "דור הבא" ב2015, והם בהחלט היו אני לא אומר שלא, בסך הכל שמו אפקטים מרשימים ומתקדמים יותר, רזולוציה גבוהה יותר, ומנועים גרפיים מתקדמים יותר. במובן מסוים זה מה שהורייזן או (אני מאמין) GOW עושים. ההבדל היחיד הוא שיש גרסאת PS4, ואנחנו לא רק יכולים להגיד תאורתית שיכלה להיות גרסאת דור קודם כי הם משוחקים בדיוק אותו דבר.
הסיבה שזה מפריע לך בדור הזה דווקא היא בדיוק בגלל שכשיצאו המשחקים שתגדיר "דור הבא", הפעם, בדור הזה, אתה תצפה מהם לעשות דברים הרבה יותר מיוחדים וחדשים מאשר להראות ולרוץ טוב יותר. אתה תצפה מהם להיות דברים שמשוחקים אחרת לגמרי. אני בטוח שזה יקרה, כי החומרה כאן, אבל גם הגיוני שיקח יותר זמן להגיע לשם כשהרבה ממודל הפיתוח שהחברות האלו מכירות בעל פה צריך להשתנות. הרבה מהרעיונות שהם מבצעים מתוך שינה יכולים לקבל רענון, ואנחנו נראה את זה, אבל אתה שופט את מה שקיבלנו ב2015 במשקפיים שונות ממה שאתה מצפה ב2022.

אם אני אחדד רגע לסיום, אני לא טוען שיש משחק "דור הבא" מטורף שהוא גם GOTY כרגע על הקונסולה. אני פשוט טוען שאם תשווה את הקפיצה בקונסולות מלשחק את ארקהאם סיטי ב2012 על הPS3 ללשחק את ארקהאם נייט ב2015 על הPS4, זו קפיצה שכן יש לך היום. האם היום זה פחות 'מפוצץ ראשים' ואתה גם יודע שאפשר הרבה, הרבה יותר? כן. אבל זה לא הדיון.
לצד זה, יש היום ספריית משחקים הרבה יותר מוצלחת על הPS5 מאשר הייתה בזמן המקביל על הPS4, גם אם היו כמובן כמה משחקים מאוד מוצלחים גם אז. אבל כמובן שזו כבר דעתי.

אני מרגיש כאילו אתה טוען פה בעצם טענה אחרת לגמרי, שכל מה שהפס4 יכולה לעשות הפס3 יכולה לעשות רק בגרפיקה פחות יפה. אני חושב שהנחת הבסיס שלך שגויה. עם כמה שקפיצת הדור הקודמת הייתה ממש מסכנה (חוץ מאשר גרפיקה כמובן), היא כן כללה זינוק אסטרונומי בזיכרון וישור baseline של CPU שאפשר קצת יותר מהדור הקודם (עם כמה שיגואר קקה, הוא עדין כמעט פי 3 יותר חזק מהמעבד של ה-360 ושווה ערך למעבד של הפס3. אז אפשר להגיד שכן הייתה עליה בביצועים של הCPU, היא פשוט הייתה קטנה ממש).

כהוכחה יש לך לא מעט משחקים שכן קבלו קרוס ג׳ן אבל נאלצו לקבל גרסאות שונות לגמרי לדור הקודם כי הוא פשוט לא התמודד איתן. הדוגמאות הקלאסיות הן כמובן פורצה הורייזן 2 ו-SOM, אבל הן לא היחידות. גם פורט לסוויטצ׳ לא באמת מוכיח כלום כי יש לו זיכרון גדול פי 8 מהפס3, אז כנראה הפיצ׳ר הכי חשוב בדור האחרון קיים גם עליה. ואל תשכח שיש לה GPU אפילו יותר מודרני מזה של הפס4, כך שלהמיר את הוויצ׳ר 3 לפס3 עם 256MB זיכרון ו-GPU משנת 2005 זה עולם אחר לגמרי מאשר קונסולה עם ארכיטקטורה של 2015 וכמות זיכרון לא רחוקה מהפס4.

ובנוגע לזה שאתה אומר שהספריה של הפס5 טובה יותר מזאת של הפס4 בתקופה המקבילה, אני לא ממש חושב שזה נכון. כלומר, זה היה נכון אבסולוטית לפני שנה וב-2022 זה יותר עניין של טעם וריח, אבל הייתי טוען שהספריה של הפס5 די מזעזעת כי אתה מדבר בכלל על הספריה של הפס4, לפס5 לא יצא משחק שהוא לא פורט של המשחק פס4 בערך מאז ראצ׳ט :)

ובנוגע לקפיצה הגרפית, אין לי מושג איך אתה יכול להשוות בכלל את ארקאם אסיילם לארקאם סיטי ומה שהולך בדור החדש. אין פה תחרות בכלל, אין לי מושג איך אתה חושב שמה שהולך פה עם GT7 או הורייזן אפילו מדגדג את קצה האצבע של הקפיצה בין סיטי לנייט. אין פה אפילו עניין של טעם בנושא כי זה די אמפירי :)

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אוגוסט 2022, 23:16

אני אומר שזה היה המצב ב2015, ואולי לא "כל" משחק בהגדרה, אבל כן משהו שניתן להשוות למצב היום. האם הקפיצה מארקהאם סיטי לארקהאם נייט גדולה יותר מהרוייזן 1 על הPS4 מול הורייזן 2 על הPS5? וואלה אני באמת לא בטוח, אבל בסדר. לא אתווכח על זה.
הטענה ש95% ממה שיש על הPS5 יש גם על הPS4 היא נכונה, אבל זו טענה אחרת. לא לזה התייחסתי, אלא התייחסתי לטענה שעלתה פה (לדעתי גלאס אמר) שהיום קומסולות PS5 סתם מעלות אבק, כלומר מי שיש לו PS5 שומר אותה היום כמעצור לדלת או משקולת. אני עדיין לא חושב שזה נכון, יש היום המון מה לשחק על הPS5 ואם אתה גיימר שזה מה שיש לו אתה סך הכל בתקופה לא רעה בכלל מבחינת היצא המשחקים שכבר קיים, וזה שממשיך. בהשוואה הזו, לדעתי ואתה לא תשנה אותה כי כן עברתי על רשימת המשחקים שהיו ב2015 :), יש היום יותר משחקים איכותיים לשחק על הPS5.
אבל אני מסתכל על זה בבידוד, לא אכפת לי אם יש לאדם הזה גם PS4 כמו שלא אכפת לי אם יש לו (או היה לו ב2015) גיימינג PC. התייחסתי רק לשורה התחתונה: יש היום פחות סיבות להדליק PS5 שיש לך מאשר להדליק PS4 שהיה לך ב2015? אני לא חושב.
ב2014 המצב היה נוראי לחלוטין, ב2015 הוא השתפר מאוד, אבל עדיין הPS5 זו קונסולת גיימינג טובה יותר ב2022 לדעתי.

לצד זה אני אתחבר שוב לטענה הראשונה, את הקפיצה הדורית שהייתה כבר ב2015 הרבה יותר קל להשיג מאשר את זו שתהיה במהלך הדור הזה. אנצ'רטד 4 הוא בסופו של דבר כמו אנצ'רטד 1-3 רק הרבה יותר יפה, זו הקפיצה הדורית. עכשיו תגיד אולי שיש שם איזה סט פיס גדול מאוד מבחינת האורך שלו או X דברים על המסך, ושאי אפשר היה לעשות את זה על הPS3, בסדר, אולי. אבל זה לא באמת משנה את המשחק, זה עדיין ברמת הדלחוף רחוק יותר את הצד הויזואלי של המשחק ולא מעבר. אם היו רוצים היו מהנדסים גם את הסט פיסס האלו על הPS3 בשינויים מינוריים שלא באמת היית יודע עליהם בלי השוואה ישירה.
אני לא קונה טענות כמו שהבאטמוביל לא אפשרי וכו' וכו', אין לי במה לגבות את זה באמת כמובן, אבל זה פשוט לא נראה לי. אז אולי כן, בצורה הנוכחית ובדיוק איך שהדברים עובדים עכשיו זה לא היה עובד כי לא היו צריכים לגרום לזה לעבוד, אבל אני בטוח שאם היה מספיק רצון היו מהנדסים את זה מעט אחרת וזה היה עובד מצוין. זה שהמפתחים אמרו זה יופי, זה כמו להגיד שדימון סולס לא יכול לרוץ על הPS4, כי עובדתית המשחק עושה שימוש בSSD למשל ובPS4 פשוט אין. אבל בסדר, זה סתם שיוק, הרי דימון סולס רץ יופי על הPS3 ובסך הכל יש לו מסכי טעינה (וגרפיקה הרבה פחות טובה, ורזולוציה, וFPS וכל מה שמתבקש).

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 אוגוסט 2022, 23:46

glass man כתב:
Laskin כתב:אתה רציני לגבי ה״אם יש ביקוש למה לא העלו את המחיר״? יש המון דוגמאות למכשירים שהיה קשה להשיג, המחיר הרשמי שלהם לא עלה… לגבי שאר הטיעונים שלך, אין לי מה להגיד אפילו… כן, סוני סתם מייצרת מצג שווא של ביקוש יתר. סבבה.

אתה זוכר שאנחנו מדברים על אותה חברה שמכרה את אחת הגרסאות של הפס3 ב599$ רק כי היא האמינה שיש ביקוש? או שגם אז האמנת לסוני שהם כנים ושהמחיר הזה הוא זול? :lol: באמת לאסקין....

אם אני יודע שיש ביקוש מטורף לשעון היד שלי ושאנשים ליטרלי מטרידים אותי בדלת ובטלפונים לרכוש אותו ממני, אז כן אני אדפוק איזה מחיר שבא ? למה? כי אני יכול וגם אתה היית עושה אותו דבר וגם סוני, והם לא סתם התחמקו מהשאלה למה הם לא מעלים כי... אף אחד שם לא רוצה להגיד "שמעו גם ככה חירבנו את ההשקה להעלות את המחיר, יחזיר אותנו לתדמית של השקת הפס3 ואנחנו ממש נלחמים בשן לא להיות שם שוב"

לגבי "סוני לא תשקר לגבי ביקוש היתר?" לאסקין אתה באמת רוצה שאני אחפור דוגמאות בהם חברות ענק ליטרלי שיקרו למשקיעים ובעלי מניות ובעלי עניין כדי לצאת פסדר?

אם סוני היו מאמינים שיש ביקוש לPS5 הם היו יכולים בכייף שלהם להעלות ת'מחיר ולטעון בתמימות שהם נאלצים עכשיו בגלל המחסור ממש להיאבק על כל רכיב אלקטרוני והכל יקר יותר כי יש להם פחות עדיפות מאפל או סמסונג או לא יודע מי והם נאלצים להעלות תמחיר כי זה הענף הראשי שלהם... הם היו יכולים לדפוק מחיר מטורף ואנשים היו בולעים את זה

צריך למסגר את ההודעה הזו, או לפחות לשים אותה ליד ההגדרה של חירטוט עולמי במילון :) זה לא ייאמן כמה מעט הבנה יש לך בתחום התימחורים… משווה לי פה קביעת מחיר ראשוני לעליית מחיר, מנסה להוכיח שסוני משקרים על ידי זה שמפיצה מסויימת היא שקרנית ומקנח במשפט הכי מטופש שקראתי בפורום הזה אי פעם, לדורותיו!

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות ל

הודעהעל ידי glass man » 01 אוגוסט 2022, 23:48

סטק כפרה עליך אני חייב רק להגיב לטענת האבק של הפס5 :)

עובדתית לפי השעון של הפס5 הרבצתי על הSF5 בפס5 234 שעות. כשקיבלתי את הפס5 השעון עמד על 2500 שעות עכשיו הוא על 2734 אז כן בהגדרה היבשה היה לי מה לשחק על הפס5..בטח אם מוסיפים לחישוב את השעות על אלדן רינג...

לעומת זאת אם אני הולך לאקסקלוסיבים של הפס5.... : שעתיים על גוסטוויר טוקיו בלחץ ו10 בריטרנל.... אני מאמין שזה המצב אצל רוב בעלי הפס5 שבעיקר משחקים משחקי פס4... כזכור לי לאסקין גולל פה את סיפור ההתמכרות שלו לGT7 לא מזמן, לפחות משהו שיחרר אותו מפונג בVR הללויה!!!#$! OMG

אני מאמין שיש מצב די מייצג לרוב האנשים.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 01 אוגוסט 2022, 23:52

Laskin כתב:
glass man כתב:

צריך למסגר את ההודעה הזו, או לפחות לשים אותה ליד ההגדרה של חירטוט עולמי במילון :) זה לא ייאמן כמה מעט הבנה יש לך בתחום התימחורים… משווה לי פה קביעת מחיר ראשוני לעליית מחיר, מנסה להוכיח שסוני משקרים על ידי זה שמפיצה מסויימת היא שקרנית ומקנח במשפט הכי מטופש שקראתי בפורום הזה אי פעם, לדורותיו!

לא, אל תטעה לאסקין החירטוט הכי עולמי בפורום שייך לגיא, רק בשביל להזכיר לפורום את החירטוט העולמי שלו, זה היה משהו כזה. אל תצפו לחיקוי של 1:1 הבן אדם יחיד במינו.

גיא: אני מפתח למובייל, ואני עדיין מצפה שמישהו יאמין לי שדמות במשחק מכות לא עולה 1M למרות שאין לי שום קשרים בFGC ולמרות שלא מעניין אותי שמפתחים אמיתים של משחקי מכות אינדים שמעו על זה ולמרות שלא מעניין אותי שאנשים קרובים לצלחת בפיתוח אמרו את זה אני עדיין מצפה שתאמינו לחירטוט שלי כי אני מפתח במובייל"

:D

ובאשר אלי לאסקין, באהבה אני יודע שכשאין לך מה לענות זה עובר לפסים אישים, הייתי מתווכח שעות אבל ברור לשנינו מה סוני הייתה עושה אם היתה יכולה ולא לחינם היא נשאלה אם היא תעלה את המחיר משמע מדובר בתרחיש לגמרי הגיוני שהיא מתבקשת לענות עליו.

Stick
Veteran

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות ל

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2022, 00:03

glass man כתב:סטק כפרה עליך אני חייב רק להגיב לטענת האבק של הפס5 :)

עובדתית לפי השעון של הפס5 הרבצתי על הSF5 בפס5 234 שעות. כשקיבלתי את הפס5 השעון עמד על 2500 שעות עכשיו הוא על 2734 אז כן בהגדרה היבשה היה לי מה לשחק על הפס5..בטח אם מוסיפים לחישוב את השעות על אלדן רינג...

לעומת זאת אם אני הולך לאקסקלוסיבים של הפס5.... : שעתיים על גוסטוויר טוקיו בלחץ ו10 בריטרנל.... אני מאמין שזה המצב אצל רוב בעלי הפס5 שבעיקר משחקים משחקי פס4... כזכור לי לאסקין גולל פה את סיפור ההתמכרות שלו לGT7 לא מזמן, לפחות משהו שיחרר אותו מפונג בVR הללויה!!!#$! OMG

אני מאמין שיש מצב די מייצג לרוב האנשים.

לא זוכר שדיברנו פה רק על צד א', אבל נזרום איתך: מה היה, פחות או יותר, המצב שלך עם הבלעדיים של הPS4 באוגוסט 15?

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 02 אוגוסט 2022, 00:13

טוב חזרתי אחורה וזה לא היה גלאס בכלל אלא קליימן שאמר את זה, והוא אמר את זה ביחס לגיימפאס מול הPS5 ובהקשר הזה אני לחלוטין מסכים - זה לא שאין מה לשחק בPS5 ( מול הPS4 בזמן המקביל או בכלל), אבל בוודאי שגיימפאס זו מסגרת הרבה יותר משתלמת מהPS5. אז למי שיש גם PS5 *וגם* אקסבוקס/PC חזק, זה יכול להיות.
אבל עדיין אתה אמרת גלאס שאם רק הייתה יותר תוכנה איכותית אז יותר הארדקורס היו קונים PS5, ואני עדיין חושב, אם ההשוואה שלך היא מול הPS4 (שזו ההשוואה שאפשר לעשות, אם לא זה סתם באוויר להגיד "יותר"), שזה לא נכון.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 אוגוסט 2022, 00:58

Stick כתב:אני אומר שזה היה המצב ב2015, ואולי לא "כל" משחק בהגדרה, אבל כן משהו שניתן להשוות למצב היום. האם הקפיצה מארקהאם סיטי לארקהאם נייט גדולה יותר מהרוייזן 1 על הPS4 מול הורייזן 2 על הPS5? וואלה אני באמת לא בטוח, אבל בסדר. לא אתווכח על זה.
הטענה ש95% ממה שיש על הPS5 יש גם על הPS4 היא נכונה, אבל זו טענה אחרת. לא לזה התייחסתי, אלא התייחסתי לטענה שעלתה פה (לדעתי גלאס אמר) שהיום קומסולות PS5 סתם מעלות אבק, כלומר מי שיש לו PS5 שומר אותה היום כמעצור לדלת או משקולת. אני עדיין לא חושב שזה נכון, יש היום המון מה לשחק על הPS5 ואם אתה גיימר שזה מה שיש לו אתה סך הכל בתקופה לא רעה בכלל מבחינת היצא המשחקים שכבר קיים, וזה שממשיך. בהשוואה הזו, לדעתי ואתה לא תשנה אותה כי כן עברתי על רשימת המשחקים שהיו ב2015 :), יש היום יותר משחקים איכותיים לשחק על הPS5.
אבל אני מסתכל על זה בבידוד, לא אכפת לי אם יש לאדם הזה גם PS4 כמו שלא אכפת לי אם יש לו (או היה לו ב2015) גיימינג PC. התייחסתי רק לשורה התחתונה: יש היום פחות סיבות להדליק PS5 שיש לך מאשר להדליק PS4 שהיה לך ב2015? אני לא חושב.
ב2014 המצב היה נוראי לחלוטין, ב2015 הוא השתפר מאוד, אבל עדיין הPS5 זו קונסולת גיימינג טובה יותר ב2022 לדעתי.

לי אין ספק בכלל שהקפיצה בין סיטי לנייט היא אסטרונומית ביחס להורייזן. כלומר, נייט נראה יותר טוב מהדמו סמריטן וזה במשחק עולם פתוח, הורייזן נראה כמעט כמו גרסת הפס4 בהגדרות קצת יותר גבוהות. נראה לי שהזיכרון שלך בוגד בך :)

בנוגע לזה שלדעתך לפס5 יש היום משחקים יותר טובים מהפס4 בזמן מקביל, אני לא מסכים אבל זה עניין של דיעה. אבל מה אני אגיד, אם הפס4 הייתה מקבלת ב-2015 רק משחקי פס3 ברזולוציה גבוהה יותר אז אולי כל משחקי 2016 ו-2017 היו זמינים לה כבר ב-2015 והיינו חיים בעולם אחר לגמרי :)

Stick כתב:לצד זה אני אתחבר שוב לטענה הראשונה, את הקפיצה הדורית שהייתה כבר ב2015 הרבה יותר קל להשיג מאשר את זו שתהיה במהלך הדור הזה. אנצ'רטד 4 הוא בסופו של דבר כמו אנצ'רטד 1-3 רק הרבה יותר יפה, זו הקפיצה הדורית. עכשיו תגיד אולי שיש שם איזה סט פיס גדול מאוד מבחינת האורך שלו או X דברים על המסך, ושאי אפשר היה לעשות את זה על הPS3, בסדר, אולי. אבל זה לא באמת משנה את המשחק, זה עדיין ברמת הדלחוף רחוק יותר את הצד הויזואלי של המשחק ולא מעבר. אם היו רוצים היו מהנדסים גם את הסט פיסס האלו על הPS3 בשינויים מינוריים שלא באמת היית יודע עליהם בלי השוואה ישירה.
אני לא קונה טענות כמו שהבאטמוביל לא אפשרי וכו' וכו', אין לי במה לגבות את זה באמת כמובן, אבל זה פשוט לא נראה לי. אז אולי כן, בצורה הנוכחית ובדיוק איך שהדברים עובדים עכשיו זה לא היה עובד כי לא היו צריכים לגרום לזה לעבוד, אבל אני בטוח שאם היה מספיק רצון היו מהנדסים את זה מעט אחרת וזה היה עובד מצוין. זה שהמפתחים אמרו זה יופי, זה כמו להגיד שדימון סולס לא יכול לרוץ על הPS4, כי עובדתית המשחק עושה שימוש בSSD למשל ובPS4 פשוט אין. אבל בסדר, זה סתם שיוק, הרי דימון סולס רץ יופי על הPS3 ובסך הכל יש לו מסכי טעינה (וגרפיקה הרבה פחות טובה, ורזולוציה, וFPS וכל מה שמתבקש).

תראה, יש משחקים שזה מאוד ברור שאין להם שום שימוש בדור הבא ויש משחקים שלך תדע. נגיד DS, זה ליטרלי קוד של משחק פס3 והמעבר בערפל בין אזור לאזור זה מסך טעינה, אולי אחד של 1.5 שניות אבל עדין מסך טעינה. אז המסך טעינה היה 25 שניות במקום 1.5? אוקיי, אבל זה לא באמת ניצול של ה-SSD, ברור לכולנו ש-DS הוא לא בדיוק ההדגמה האולטמטיבית של הדור הבא. אבל אנצ׳רטד 4? וואללה, אין לי שמץ, לא הייתי בצוות הפיתוח ולא ראיתי הרצאות GDC עליו כי עדין לא סיימתי את המשחק עד היום. אז אין לי מושג אם היה בו משהו שדורש דור הבא או לא בכדי לרוץ. מה שאני כן יודע הוא שאפילו אם כל דבר ודבר בו אפשרי על הדור הקודם מבחינת שלבים וגיימפליי, אם הוא היה משחק קרוס ג׳ן גרסת הפס4 הייתה נראת כמו משחק פס3 משודרג ולא כמו משחק פס4. אלה טבעם של משחקי קרוס ג׳ן, הם בסוף נראים כמו גרסה משודרגת של משחק דור קודם במקום להראות כמו משחק דור הבא. זה נכון על פורצה הורייזן 5 או הורייזן FW בדיוק כמו שזה נכון על משחק קרוס ג׳ן מדור הפס4/3.

בכלליות אני לא ממש אוהב את גישת ״הכל יכול לרוץ על הכל אם זה מכוער מספיק״, זה לא ממש נכון. והסוויצ׳ היא לא דוגמה לכלום להתחשב בזה שיש לה ארכיטקטורה יותר חדשה מהפס4 וכמות זיכרון כמעט זהה. כלומר, אם ההבדל הגדול בין הפס4 לפס3 הוא הכמות זיכרון ההסטרית, אם יש לסוויטצ׳ זיכרון באותו ballpark, זה די מתבקש שיהיה הרבה יותר קל לעשות פורטים לסוויטצ׳ מאשר לפס3, לא?

וכן, הפס5 היא קפיצה הרבה יותר גדולה מהפס4 מאשר הפס4 מהפס3, זה לגמרי מבורך. הבעיה פה היא התוכנה, לא החומרה. אני מעדיף לקבל את GOW שנתיים מאוחר יותר ושימיס לי את המוח מאשר לקבל אותו עכשיו ושהוא ירגיש כמו חבילת הרחבה ל-2018. אבל אולי זה רק אני, קצת מדכא לראות פיתוח דור הבא מתחיל בחברות כמו סנטה מוניקה רק ב-2023 במקום ב-2018 כמו בדור נורמאלי. מתי נקבל מהם משחק דור הבא אמיתי ראשון? 2027 כשהפס6 תצא?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 אוגוסט 2022, 01:19

תיארוטית? אני חושב שמאז הפס2 אפשר לבצע כל רעיון שהמפתח רוצה אם הרעיון מבוצע בצורה בסיסית מספיק ולא מתוחכמת, אבל השאלה סטיק אם היית מוכן לשחק גרסה של ארקהם נייט על הפס3 שאתה יודע שבשביל להכניס את הבאטמוביל לפס3 אתה מקבל בהכרח, פחות אויבים, פחות אזורים, פחות פייצרי גיימפלי חדשים, כל המשחק על 20% רק בשביל הפאקינג באטמוביל... אתה רוצה לקרוא לזה אותו משחק שבפס4 ? אתה יכול. כאילו זה הכל תלוי מה המחיר שאתה מוכן לשלם, טכנית SF2 רץ גם על הגיים בוי, שחור לבן
פלטפורמה עם 2 כפתורים..והנשמה של המשחק אבדה לגמרי בתרגום.. אבל היי מי שרוצה לשלם פשרות כאלה מוזמן :)

אני יכול לקבל שאנשים יקראו לגרסת ה3DS של DQ11 וגרסת הפס4 של DQ11 אותו משחק, כי שם היוצר של הסדרה ממש עמד על המשמר שגרסת הפס4 לא תכלול פייצ'רים של גיימפלי שה3DS לא יכול טכנית לבצע, כלומר הם ממש עיצבו את המשחק סביב ה3DS ואחר כך עשו לו בו זמנית ריימיק על הפס4 אז כן אם היית בונה את באטמן סביב הפס3
ואת הבאטמוביל סביב הפס3 אז תאורתית זה אפשרי, אבל זה לא אותו משחק כמו זה שקיבלנו בכלל.

לגבי הבלעדיים לא התכוונתי לבלעדיים של צד א' אלא לכל משחק שהיה זמין רק על הפס4 ולא על הפס3.
אין לי יותר מדי שעות על איינפמס עכשיו שאני יכול לבדוק את זה, אבל זה עדיין יותר מכל משחק של פס5.

וזה הקטע, שאני קונה קונסולה אני קונה אותה גם בשביל הShowcase והפוטנציאל הגרפי שהיא מפגינה, אני ידעתי בזמן שאני קונה את איינפמס שהמשחק הזה הוא לא בדיוק הכוס תה שלי, אבל רציתי משהו שיעיף אותי גרפית, בזמן שאני מחכה למשחקים שבאמת מענינים אותי ובאספקט הזה, המשחק סיפק את הסחורה מאוד.

אז כן, אתה יכול עכשיו לזכור לי על ריטרנל ולהגיד לי "גלאס, אבל אמרת שגם ריטרנל סיפק את הסחורה" לא, הוא לא הרשים אותי באותה רמה שאיינפמס בזמנו, איינפמס הרשים אותי כי זה הרגיש בבירור משהו שאי אפשר לעשות על הפס3. בשום מצב שבעולם גרפית.

ריטרנל מרשים, כי ברור לי שזה לא משהו שיכול להראות ככה ב60FPS על הפס4 ובהתחשב למפתחים הקטנים שלו זה מרשים מאוד, אבל זו רמה אחרת לגמרי. אני לא באמת יכול להשוות.זה פשוט על ריטרנל אני אומר "אם זה מה שהקטנים האלה מסוגלים להוציא ב60 מה מסוגלת נוטי דוג על 30FPS ?"

לגבי זה שיותר תוכנה היתה מביאה יותר הארדקורס לקנות את הפס5 אני לא מבין למה אתה לא מסכים. נינטנדו סובלת שנים מנטישת הארדקור כי אין מספיק תוכנה ואת התוצאות רואים בשטח אין להם בעיה להביא את הציבור הכללי יש להם בעיה להביא את הארדקור לטווח ארוך ורואים מה זה עושה להם. ואי אפשר להגיד שזה בגלל הפרשי הכוח בינה למתחרות כי זה היה המצב גם בקיוב וגם בN64 שם היד שלהם היתה על העליונה. שאין מספיק תוכנה הארדקור לא מגיע. שהארדקור לא מגיע המכירות נפגעות.

בסופו של דבר הפס5 תהיה פלטפורמה מוצלחת שתמכור המון ועם הרבה משחקים טובים, כי בגדול הארדקורס כן מאמינים בפס5 כפלטפוורמה כי סוני אף פעם לא נכשלו בלספק את הסחורה בטווח הארוך, והם כן מאמינים שיגיע הרגע שהיא תהיה Must have אבל אין את התוכנה עדיין שתביא אותם, לא מסובך.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוגוסט 2022, 10:46

גלאס, אין מה לענות לך כי אתה מגחיך כל דיון, רוב האנשים פה מבינים עניין בתעשייה ואין פה אחד שלא מתפוצץ מצחוק מההודעה הקודמת שציטטתי, זה ברמה של ילד בן 10 שנכנס פתאום לכאן עם אפס ידע והוא מנסה לדבר על דברים של גדולים

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 אוגוסט 2022, 11:41

כן כן לאסקין הפכת לקורא מחשבות .. אתה אף פעם לא יודע או תדע להפסיד בכבוד. וגם לא תדע להתווכח לעניין וכרגיל יש לך את המנטאל stack של בן עשר. תאמין לי שאני זה שנקרע מצחוק עליך.אתה חלש בויכוחים ולא יודע להתווכח לבד ולכן תמיד צריך לגייס לך "עוזרים" ותומכים ולדמיין לך שכולם איתך ובצד שלך.
די תתבגר כבר זה לא מתאים.

ואגב לאסקין הידע שלי בתעשייה עולה פי 100 על שלך או פי 1000 מגוחך שאתה בכלל חושב שאתה מבין יותר ממני, וואי כמה צחקתי הבוקר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוגוסט 2022, 13:52

חחח אני ״חלש בויכוחים״, הו לא… מה אעשה?!
פשוט אין לי סבלנות לחרטטנים כמוך שמפליצים תיאוריות קונספירציה מהתחת שלהם ומנסים לגרור ויכוחים לאורך 40 עמודים עד שהם מייאשים… שיטת רונן.
אם היו לך טיעונים ששווה להתייחס אליהם - הייתי מתייחס. בא פשוט נחזור למה שהיה אמור להיות - התעלמות מוחלטת. ואתה מוזמן לשאול אחרים פה גם באופן פרטי מה הם חושבים על ההודעה ההיא שציטטתי.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 02 אוגוסט 2022, 14:06

אין בעיה בשמחה, לא חסרים פה אנשים נורמלים שיודעים להתווכח בצורה נורמלית, ברוך שפטרנו ולעולם אל תגיב לי.
אין לי מה לדון עם אדם חלש שבחיים לא יגיע לקצה הידע שלי בשום תחום. הפער בינינו לא ניתן לגישור, תבין את זה.
אתה בור בתחום ותמיד תהיה זה לא ישתנה.

הייתי צריך להתעלם ממך מהרגע שחזרתי לפה והגבת לול, איזה בזבוז זמן מוחלט זה היה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 02 אוגוסט 2022, 16:42

לול*
*נכתב במבטא אוקראיני

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 38 אורחים