נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 19:56

לדעתי פפ16 כן יגיע לאקס בוקס.

ואיזו מן השוואה זו, גלאס? כשפפ7 רימייק יצא לפס4 היה בסיס משתמשים של בערך פי 4.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 20:06

לא יודע, FF7 הוא בתאוריה משחק יותר מבוקש ופופולרי מ-16 כך שההגיון הוא שהוא יצא לאקסבוקס, אבל 3+ שנים עברו והוא לא הוכרז אפילו שהוא יצא כבר למחשב. אז למה ש-16 יהיה שונה?

ואני לא חושב שזה בסיס משתמשים, הפס5 כבר עברה את ה-40 מליון יחידות (38 מליון נכון לסוף מרץ כך שאנחנו כבר בטוח על 40+). כלומר, תסתכל על ה-split במכירות של משחקים על הפס4 ו-5, הפס4 הייתה צריכה כמעט למכור כמו גרסת הפס5 כדי ש-16 יגיע למספרים של 7 וברור שזה בחיים לא היה קורה, בטוח שלא כשיש 40+ מליון מכשירים בשוק.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 20:52

FF7 זה מותג שמזוהה עם המותג פלייסטיישן יותר מכל משחק אחר בסדרה לדעתי, למרות שהוא לא הבלעדי היחיד שלהם בסדרה.
פפ16 זה משהו אחר, לדעתי כן יגיע ולסוני גם לא ישנה הרבה אם יגיע עוד שנתיים.

ונו, אז היה כמעט ״רק״ פי 3 יותר בסיס משתמשים. אל תשכח שיפן גם משחקת תפקיד מסויים במשחקים האלה וביפן הפס5 עוד לא התעוררה ממש. לדעתי המשחק היה מגיע ל-5 מליון יחידות בשבוע עם בסיס משתמשים כפול מהיום.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 20:56

Laskin כתב:FF7 זה מותג שמזוהה עם המותג פלייסטיישן יותר מכל משחק אחר בסדרה לדעתי, למרות שהוא לא הבלעדי היחיד שלהם בסדרה.
פפ16 זה משהו אחר, לדעתי כן יגיע ולסוני גם לא ישנה הרבה אם יגיע עוד שנתיים.

ונו, אז היה כמעט ״רק״ פי 3 יותר בסיס משתמשים. אל תשכח שיפן גם משחקת תפקיד מסויים במשחקים האלה וביפן הפס5 עוד לא התעוררה ממש. לדעתי המשחק היה מגיע ל-5 מליון יחידות בשבוע עם בסיס משתמשים כפול מהיום.

אז מה אם הוא מזוהה עם פלייסטיישן? אתה חושב שסוני שלמה יותר כדי ש-7 יהיה בלעדי לעד ופחות כדי ש-16 יהיה בלעדי זמני? אני לא ממש רואה סיבה לזה. וזה לא ש-7 לא זמין כרגע על אקסבוקס, הוא בהחלט זמין בגרסאותיו הרבות חוץ מאשר הרימייק המלא. כלומר, יכול להיות שהוא יגיע לאקסבוקס, אבל גם יכול להיות שלא. אין סיבה כרגע להניח שהעסקה עם 7 ו-16 שונות.

ובנוגע לבסיס משתמשים, זה לא משנה אם פי 3 או פי מליון, ברגע שהבסיס משתמשים החשוב נמצא שם אז הוא נמצא שם וכל הסופר קז׳ואלים שתקועים עם פס4 ב-2023 ממילא לא ממש יקנו משחק שכזה, הם משחקים פורטנייט.
אם FF16 היה יוצא היום גם לפס4 הוא היה מוכר כמה? 20:80 מול הפס5? במקרה הכי אופטימי בעולם 30:70? אלה לא באמת מספרים שהיו מביאים את 16 למספרים של 15 או 7.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 21:07

אני מעריך שסוני מימנה את רוב פפ7, ולא מימנה את רוב פפ16.
אני גם חושב של סוני הרבה יותר חשוב הבלעדיות של פפ7 מאשר פפ16.
בסיס המשתמשים כן חשוב, משחק כמו פפ16 הוא הרבה יותר פונה לכל הקהלים מאשר משחקי פפ אחרים, הוא להערכתי כן היה מוכר להרבה קז׳ואלים וקור.
ולא דיברתי על מה היה קורה אם פפ היה יוצא גם לפס4, אני התכוונתי שביום שיצא הפס4 הייתה בשיא שלה, והפס5 היא עוד לא בחצי הדרך הזו, משחקי 2020 על הפס4 מן הסתם מוכרים טוב יותר מאשר משחקי פס4 ב-2016, ואותו דבר יהיה בין משחקי פס5 היום לעומת עוד 3 או 4 שנים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 21:15

Laskin כתב:אני מעריך שסוני מימנה את רוב פפ7, ולא מימנה את רוב פפ16.
אני גם חושב של סוני הרבה יותר חשוב הבלעדיות של פפ7 מאשר פפ16.
בסיס המשתמשים כן חשוב, משחק כמו פפ16 הוא הרבה יותר פונה לכל הקהלים מאשר משחקי פפ אחרים, הוא להערכתי כן היה מוכר להרבה קז׳ואלים וקור.
ולא דיברתי על מה היה קורה אם פפ היה יוצא גם לפס4, אני התכוונתי שביום שיצא הפס4 הייתה בשיא שלה, והפס5 היא עוד לא בחצי הדרך הזו, משחקי 2020 על הפס4 מן הסתם מוכרים טוב יותר מאשר משחקי פס4 ב-2016, ואותו דבר יהיה בין משחקי פס5 היום לעומת עוד 3 או 4 שנים.

אין לי מושג מאיפה אתה מביא את זה שהיא ממנה את רוב 7 ולא את רוב 16, או להפך. סוני לא הפיצה את זה או את זה, היא פשוט שפכה הר מזומנים על סקוואר. כמה היא נתנה למשחק הזה או לזה, אין לי שמץ. גם אין לי שמץ איזה משחק סקוואר העריכה כבעל פוטנציאל מכירה גבוהה יותר, אבל נראה מהמספרים שהיא הייתה צריכה להעריך את 7 יותר מאשר 16.

ובנוגע לבסיס משתמשים, לפי הלוגיקה הזאת אם המשחק היה יוצא לפס4 אז הוא היה מוכר לבסיס משתמשים של 160 מליון משתמשים, לא? אבל זה לא עובד ככה, ככל שהבסיס משתמשים גדל הוא מוכר לאחוז קטן יותר ממנו וככל שקונסולה נקנת מאוחר יותר, הרוכש הוא קז׳ואלי יותר. גם אם הפס5 הייתה היום 80 מליון משתמשים כנראה שהוא עדין לא היה מגיע למספרים של 15 או 7.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 21:24

אני מעריך, אני לא יודע כי אין לנו מידע… זה פשוט מסתדר לי עם ההיסטוריה של המשחק הרימייק הזה יותר.

וברור שאם היה יוצא גם לפס4 אז המצב היה טוב יותר אבל הרבה היו מחכים גם לשחק בו בהמשך על הפס5, ובסיס המשתמשים של הפס4 לא באמת כל כך גדול, זו לבנה ברוב הבתים, ויש מליוני קונסולות שמתו או שעברו לאחים קטנים וכו ולא מחוברים ולא קונים שום דבר. אבל להערכתי - מן הסתם המשחק הזה היה מוכר יותר על בסיס משתמשים גדול פי 2 או פי 3. ברור. כמה יותר? לדעתי 2 מליון יותר, בשבוע הראשון

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 21:27

Laskin כתב:אני מעריך, אני לא יודע כי אין לנו מידע… זה פשוט מסתדר לי עם ההיסטוריה של המשחק הרימייק הזה יותר.

וברור שאם היה יוצא גם לפס4 אז המצב היה טוב יותר אבל הרבה היו מחכים גם לשחק בו בהמשך על הפס5, ובסיס המשתמשים של הפס4 לא באמת כל כך גדול, זו לבנה ברוב הבתים, ויש מליוני קונסולות שמתו או שעברו לאחים קטנים וכו ולא מחוברים ולא קונים שום דבר. אבל להערכתי - מן הסתם המשחק הזה היה מוכר יותר על בסיס משתמשים גדול פי 2 או פי 3. ברור. כמה יותר? לדעתי 2 מליון יותר, בשבוע הראשון

אז אתה חושב ש-FF7 Rebirth ימכור פחות מ-FF7? הרי Rebirth יצא לבסיס משתמשים קטן פחות או יותר בחצי מאשר 7.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 28 יוני 2023, 21:36

בהשקה, אם באמת יצא בתחילת 24 - כן
אבל גם תלוי בביקורות, בהיקף המשחק...

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 28 יוני 2023, 21:38

Laskin כתב:בהשקה, אם באמת יצא בתחילת 24 - כן
אבל גם תלוי בביקורות, בהיקף המשחק...

נחכה ונראה אני משער. ברור שביקורות קטסטרופה ישפיעו, אבל אם הוא באותו אזור של 7 (שקבל 87) אז אני משער שהוא צריך למכור משמעותית פחות מ-7 להתחשב בזה שהוא יהיה על חצי בסיס המשתמשים, לא?

למשל FF7 מכר 3.5 מליון בשלושה ימים הראושנים ו-5 מליון סה״כ אחרי 4 חודשים. אז אם חשבת ש-16 ימכור כמעט כפול על בסיס משתמשים גדול יותר (5 מליון במקום 3 מליון), אז אתה חושב ש-Rebirth יהיה באותו מצב וימכור בקושי 2 מליון בשיגור ואולי בערך 3 מליון אחרי 4 חודשים?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 28 יוני 2023, 22:35

בשביל הדור שלנו (וכמובן דורות הגיימרים החדשים יותר שבאו אחרינו) כל סדרת פיינל פנטזי מזוהה עם הפלייסטישן לא רק פפ7. מישהו פה באמת מספיק מבוגר כדי לזכור את פיינל פנטזי בתקופה שהם היו מזוהים עם נינטנדו? לא הכרתי לעומק את המותג ב1994 ולפניה, ראיתי מבוגרים ממני משחקים בו ושמעתי עליו אבל לא הייתי מבוגר מספיק לשחק בו.
אני מניח שחנן ועומר מספיק מבוגרים לזכור בבירור את התקופה הזו אבל לא נראה לי שהמותג אי פעם עניין אותם LOL.

מנסה לומר בשביל רוב הגיימרים הכבדים היום פיינל פנטזי הוא מותג של סוני נטו לא רק פפ7, אז איך אפשר לומר שרק פפ7 מזוהה עם פלייסטישן? הסדרה כולה זכתה לאותו זיהוי עם סוני שקראש GT מטאל גיר, סייפון פיילטר, ספירו ואחרים זכו לה והיא היתה אפילו יותר מזוהה מחלקם עם המכשיר ופפ16 אמור להיות משחק סופר מצופה על הקונסולות של סוני. אז אם הם לא מיהרו לקנות אותם בהמוניהם יש בעיה. לGOW הוריזן, והמותגים של סוני אין בעיה למכור מליונים על פלטפורמה אחת... ופפ שוב כמו שאמרתי הקהל של סוני תמיד התייחס אליו מאז 1997 כאילו הוא מותג של סוני מבטן ומלידה, אני לא מסתיר אפילו שבשבילי GOW עדיין מרגיש מותג "חדש" יחסית במשפחה של סוני אם אני משווה אותו לפפ גם DMC עדיין מרגיש "חדש יותר" פפ ממש סוני עבורי, אנשים היו אמורים לחטוף אותו כלחמניות חמות. פשוט יש בו בעיות.

לאסקין: אבל אני לא השוותי את פפ7 לפפ16 שאמרתי שהפער לא היה דרמטי בבסיס המשתמשים, אתה צודק כמובן שכשפפ7 יצא הפער היה דרמטי, אבל כשפפ15 יצא הPS4 לא היה מוביל בהרבה מהפס5.
נ.ב פפ15 מכר 4M על על היום הראשון בפס4 לבד אם אנחנו חותכים את מכירות האקסבוקס... אז הנה עדיין יותר מהמכירות של פפ16 (וגם יותר מפפ7 ריימיק ) על פלטפורמה אחת.

על פפ7: אני חושב שזה ברור שRebirth ימכור פחות מ7 רק על בסיס העובדה שהוא משחק המשך שתלוי לחלוטין בקודמו, רוב משחקי ההמשך שהם כאלה לא מוכרים טוב כמו המקור, לדעתי זו היתה טעות מצד סקוור לפצל את המשחק לטרילוגיה ואני בטוח שהמשחק השלישי יעשה אפילו פחות טוב מ
Rebirth

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 יוני 2023, 16:53

כלומר, FF7 בהחלט מזוהה עם הפלייסטיישן, אבל אין שום סיבה שהרימייק לא יהיה משחק מולטי פלטפורם מלא. יש כל כך הרבה משחקים שהיו בלעדיים או הגדירו קונסולה והרימייקים והרימאסטרים שלהם הם מולטי פלטפורם לגמרי. נניח מטאל גיר, זה לא שהרימאסטרים יוצאים רק לפלייסטיישן. DMC לא יוצא רק לפלייסטיישן. הרימייק של RE2 לא היה בלעדי לפלייסטיישן והרימייק של RE4 לא בלעדי לנינטנדו (בעצם הוא לא ממש יוצא לנינטנדו). ושלא נדבר על איך שסוני חטפה את הבלעדיות לרימייק של KOTOR שזה ממש פשע מלחמה. אין לי מושג איך היא לא חטפה כדורי אש מהקהילה על זה.

אחת המטרות של רימייק כמו FF7 היא לשחק על הנוסטלגיה של האנשים שאהבו אותו בשנות ה-90 וכמובן שאפשר לחבר את זה ישירות לקהל של פלייסטיישן (למרות שהוא יצא גם ל-PC עוד בזמנו ועד היום יצא לכל פלטפורמה אפשרית כולל טלפונים). אבל מטרה נוספת של רימייק היא להגיע לקהל חדש לגמרי.

בכל מקרה, בסופו של יום הכל תלוי בכמה כסף סוני שפכה ואין לנו שמץ כמה דליים של כסף היא הביאה לסקוור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 יולי 2023, 00:39

פספסתי את זה, אבל סוני לראשונה הביאה נתוני מכירות של HFW. הורייזן מכר 8.4 מליון עותקים ב-15 חודשים. לשם השוואה המשחק הראשון HZD מכר 7.6 מליון ב-12 חודשים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 04 יולי 2023, 23:53

שקופית במצגת למפתחים שמיקרוסופט העבירה בברזיל אומרת שהאקסבוקס מכרה 21 וטיפה מליון יחידות. הפס5 עומדת כרגע על 38.4 מליון, כמעט פי 2.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 05 יולי 2023, 00:59

מה הרוב שנמכר S או X יש לנו בכלל מידע על איזו קונסולה מהן היא המובילה? אני חושב שלמייקרוסופט היה X FACTOR (חחח) בדור הזה, הגיימפאס, אבל סוני הצליחו להשתוות לא רע עם הפלוס אקסטרא, והנה לראייה אפילו בוקסלים אנשים עושים לו מנוי... אז מייק קצת איבדו את מה שמייחד אותם. ברור שהגיימפאס עדיין יותר טוב בהרבה בגלל שכל הצד א' שם אבל הרבה אנשים יעדיפו דווקא לקנות משחקים כמו סטארפילד ופייבל לתמיד אז דווקא אלה אני לא בטוח שמהווים יתרון כל כך חזק.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 05 יולי 2023, 18:42

לדעתי אחרי שנה של מכירות היה דיבור על רבע s
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 יולי 2023, 19:02

יש לנו נתונים רשמיים רק מיפן פחות או יותר. המספרים שם נכון לשבוע שעבר:
X - 201,789
S - 267,959

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 יולי 2023, 11:28

סטרייט פייטר 6 מכר מעל 2M עותקים בקצת יותר מחודש. לשם ההשוואה סטריט פייטר 5 היה כולה ב1.4M אחרי חודשיים.
שאפו, בשביל חדשות כאלה אני קם בבוקר.

נדב. אני נשבע שאם המשחק יעשה איזה 5 מליון פלוס לפני שהוא ימכר בפרוטות אני מוריד בפנייך את הכובע.
בנתיים המשחק עושה הרבה יותר טוב ממה שציפיתי והרבה יותר קרוב להשקפה שלך שמדובר בלהיט.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 יולי 2023, 13:06

סטריט פייטר 5 לא יצא על האקס בוקס בהשקה הזו, אז מן הסתם הוא מכר משמעותית פחות בהשקה

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 07 יולי 2023, 15:30

הגיוני. יש לסדרה הזו קהל אדיר על הבוקס אבל לא חשבתי שהם אשכרה ילכו לקנות בהשקה חשבתי יקנו בהנחה ב10$ דולר. אושר גדול לדעת שהמשחק הזה יהיה הצלחה כלכלית.
קפקום צופים מעל 10M במכירות ובגלל זה אמרתי אם הוא יגיע לזה במחירים נורמלים וואלה נדב שיחק אותה בניבוי אולי באמת SF5 יכל למכור טוב אם היה מולטיפלטפורום מי יודע כבר?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 יולי 2023, 18:28

גם 5 חצה את ה7 מליון ואפילו לא היו לו מליון גרסאות שההארד קור קנו שוב ושוב כמו שהיה ל-4. אבל אם הם יעברו את ה-10 מליון זה חתיכת מרשים, ביחוד שהמשחק הוא גם משחק GaaS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 20 יולי 2023, 02:14

הNPD (לשעבר) פרסמו נתון ממש מעניין שכדאי לעשות לו bookmark לויכוחים עתידיים:
1) ל-20% מלקוחות אקסבוקס/פס5 יש את שתי הקונסולות.
2) לחצי מאותם לקוחות אקסבוקס/פס5 יש סוויצ׳.
3) לאחד מעשר יש את שלושתם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2023, 16:25

הפס5 חצתה את ה-40 מליון. הפס4 עשתה את זה ב-30 חודשים, הפס5 ב-32 חודשים למרות המחסור. ממש עוד מעט מדביקה את הפער ועוקפת את הפס4 בזמן המקביל, אולי כבר השנה.

אקסבוקס הייתה לפני חודשיים על 21 מליון (S ו-X יחדיו) על פי המסמכים שהם מסרו למשפט על אקטיוויז׳ן.

אגב, fun fact, מהנתונים של המשפט עלה ש-48% מהקהל שקנה S הוא חדש לאקסבוקס. כלומר חתיכת. אחלה של הצלחה למשוך כל כך הרבה קהל חדש, רק חבל שאין להם משחקים בכדי להצליח למשוך גם את הקהל הקורי ואשכרה לצמצם את הפער מסוני.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 27 יולי 2023, 20:43

אממ.. יש להם את סטארפיילד ואת TES6 אני ליטרלי לא מצליח לחשוב על IP אחרים שיותר יעניינו את הקור מאלו, אז אם אלה לא מצליחים אז אני מניח שמייקרוסופט פשוט לא יצליחו למשוך את הקהל הקורי (כלומר חוץ מהקהל הקורי שהולך על הבוקס כברירת המחדל שלו)

כאילו למייקרוסופט יש כבר הכל... יש להם משחקי תפקידים ענקיים שיקחו פרסים של ""משחק השנה" כל פעם שהם ייצאו בדיוק כמו שמשחקים של סנטה מוניקה ונוטי דוג יקחו משחקי השנה, יש להם את נינג'ה תאורי שיעשו "משחקי סינמטיים" כמו נוטי דוג. אם היילבלייד 2 היה נשאר בלעדי לסוני, אנשים היו מפארים אותו כאחד היהלומים של סוני, אבל כשהוא אצל מייקרוסופט פתאום מתעלמים ממנו. זה לא הוגן חחח.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 27 יולי 2023, 20:58

סטארפילד עדין לא יצא, ו-ES6 יוצא עוד כל כך הרבה זמן שהוא כנראה משחק דור הבא. יש להם את הבתי פיתוח וה-IP, הם יגיעו לשם, אבל עד סטארפילד לא היה להם אף מגה כותר. גם סוני לא במצב להיט, כן? פשוט כשלאף חברה אין משחקים, מי שיש לו brand ברנד חזק יותר מנצח בגדול.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים