נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 19:11

swiss-the-engine כתב:בסדר אבל אמרת שגם ds נמכר מתישהו במבצע לא? בלאק פרי ידי שעבר לא היו מבצעים על דימון סולס?

כן, אבל במבצע של 45$, לא של 20$ :)
גם לקח ל-DS שנתיים להגיע להנחה של 50% (ספטמבר 2022), בזמן שמשחקי השנה הראשונה של סוני הגיעו להנחה של 66% עוד בשנה הראשונה של הקונסולה.

עוד נתון חשוב הוא שהמשחק עדין 70$ שנתיים מאוחר יותר, כלומר חוץ מאשר כמה ימים בודדים בשנה שבהם יש מבצעים המשחק נמכר עדין ב-70$ ביום יום. בדור הקודם סוני הורידה את המחיר הרשמי ל-40$ ואחרי זה ל-20$ מאוד מהר.

אני חושב שהם רוצים למצב את המשחקים שלהם כמשהו שהוא יותר פרימיום, לא להרגיל אנשים שאם הם יחכו כמה חודשים הם יוכלו לקנות את המשחקים בחצי חינם.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 21 נובמבר 2022, 19:48

אני פשוט זכרתי שקאזז השתמש במספרים של הורייזן 2 להראות שהרבה קנו את גרסת הפס4.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 נובמבר 2022, 20:19

DrKeo כתב:GOW 2018 מכר את רוב העותקים שלו אחרי שהוא כבר היה שנה בשוק. לקח לו יותר משנה להגיע ל-10 מליון, היום הוא כבר צפונית ל-20. אין לי מושג מה הפיצול של הפס4 מול הפס5 בשיגור, אבל אני כן משער שרוב העותקים של המשחק ימכרו ב-2024 וצפונה כשאני בספק אם יהיה פס4 למישהו שהוא לא ילד בן 9 שירש קונסולה מאובקת מאח גדול.

שכולנו נבין, זו המוטציה האחרונה של הטיעון שלך לגבי ספליט דור קודם לעומת דור חדש לאחר שהטיעון המקורי נפל במבחן התוצאה?

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 נובמבר 2022, 20:22

רשמי: יוביסופט חוזרת לסטים.

https://www.eurogamer.net/assassins-cre ... d-to-steam

מה, אתם רוצים להגיד לי שיוביסופט לא מוכרת מספיק טוב ב EGS וברגע שההסכם הרב-השנתי תם היא ממהרת חזרה? מי היה מאמין!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 20:27

Kazz כתב:שכולנו נבין, זו המוטציה האחרונה של הטיעון שלך לגבי ספליט דור קודם לעומת דור חדש לאחר שהטיעון המקורי נפל במבחן התוצאה?

אמרתי את זה עוד בתחילת הדיון ב-1992 או מתי שהוא לא התחיל. והטיעון המקורי עדין עומד, עומד יופי, אפילו שהפס5 שברה כל שיא במכירות גרועות ביחס לתחזית של כל אדם בעולם, אפילו של סוני עצמה. יהיה מעניין לראות מהספליט הפיננסי של GOW ביום שהוא יגיע למכירות של המשחק המקורי.

עכשיו לך שחק במשחק פס4, כלומר פס5, GOW:R שהוא דור הבא אמיתי על מלא כי הוא רץ ב-4K.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 נובמבר 2022, 20:32

בתחילת הדיון, אמרת כבר על משחקים שיצאו בתחילת הדור שהספליט יהיה בסביבות 10% אולי אף פחות (חבל שלא שמרתי את המשפט). אז לא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 20:35

Kazz כתב:בתחילת הדיון, אמרת כבר על משחקים שיצאו בתחילת הדור שהספליט יהיה בסביבות 10% אולי אף פחות (חבל שלא שמרתי את המשפט). אז לא.

אל תשקר, אמרתי בסביבות 20/80 בתקופה של GT כשכולנו, כולל סוני עצמה בתחזיות שלה, חשבנו שיהיו כבר ב-Q2 השנה הזאת כמעט 30 מליון מכשירים בשוק. ואמרתי ״משהו קרוב יותר ל-90/10״ כשיש 40 מליון מכשירים בתחילת השנה השלישית של הקונסולה. וגם אמרתי שוב ושוב את מה שאמרתי פה - שזה רק יום השיגור ומשחקים של סוני מוכרים במשך שנים וככל שהדור יתקדם, הנתח של הפס4 ירד וירד, בטח כשמדברים פיננסית ומשחקי פס4 הם זולים יותר וממכרים יותר במכירות פיזיות שהן פחות רווחיות. בסופו של יום לכל המשחקים האלה תהיה שורה תחתונה, והפס4 תהיה פיפס בשורת רווח הזאת.

התנאים השתנו, אנחנו שנתיים לתוך הדור ובמקום 40+ מליון מכשירים יש 25 מליון, זה חצי ממה שהיה אמור להיות. אתה כמובן לא נתת שום תחזית, כי אתה אוהב לברבר אבל כשאתה טועה הקורות זזות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 21 נובמבר 2022, 20:49

אני חושב שאני זוכר הערכות אפילו יותר נמוכות שלך של 15%. את הפילסופים של רווח הוספת מאוחר יותר כאשר הטיעון המקורי לא החזיק מים. כמו שאחר כך הוספת שבכל מקרה אם המשחקים היו בלעדיים לפס5, מי שקנה את גרסת הפס4 היה קונה את גרסת הפס5 כשהוא היה קונה את הקונסולה החדשה.

אין קשר לזה שאני לא נתתי תחזית מוצקה לבין זה שאתה התעקשת בביטחון על עמדה גם אחרי שהנתונים הצביעו אחרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 21 נובמבר 2022, 20:51

Kazz כתב:אני חושב שאני זוכר הערכות אפילו יותר נמוכות שלך של 15%. את הפילסופים של רווח הוספת מאוחר יותר כאשר הטיעון המקורי לא החזיק מים. כמו שאחר כך הוספת שבכל מקרה אם המשחקים היו בלעדיים לפס5, מי שקנה את גרסת הפס4 היה קונה את גרסת הפס5 כשהוא היה קונה את הקונסולה החדשה.

אין קשר לזה שאני לא נתתי תחזית מוצקה לבין זה שאתה התעקשת בביטחון על עמדה גם אחרי שהנתונים הצביעו אחרת.

כל הטיעונים האלה היו מהיום הראשון, אל תשקר כמו שאתה משקר בויכוח 60fps.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 23 נובמבר 2022, 18:39

נייס!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2022, 18:53

מדהים, מגיע לו.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 23 נובמבר 2022, 20:29

נו סוני, תשחררו את הספליט.

אבל גלאס יכול להתחיל להתלונן שהשחקנים נותנים גב למשחקי פס 4.5 ותג מחיר של 70$.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 נובמבר 2022, 21:01

ולמה שאני לא אעשה את זה? הגיע לנו יותר ממה שקיבלנו.המכירות רק אומרות שהיינו רעבים למשחק טוב, זה לא סותר שהגיע לנו ולסנטה מוניקה הרבה יותר.
אני מקווה שהמשחק הבא של סנטה מוניקה/נוטי דוג, יהיו היצירות מופת שהתרגלנו לקבל מהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 23 נובמבר 2022, 22:27

Kazz כתב:נו סוני, תשחררו את הספליט.

אבל גלאס יכול להתחיל להתלונן שהשחקנים נותנים גב למשחקי פס 4.5 ותג מחיר של 70$.

אתה מהמר על הספליט קאז? או שאתה עדין מתחמק מלספק מספר כלשהו?

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 23 נובמבר 2022, 23:14

אם לקאז נשאר הגיון הוא לא יהמר על הספליט זו בעיטה בבצים לכל התאוריה המחורבנת שלו. ואם נחפור לו על זה הוא יעלם לכמה חודשים עד שמישהו ישכח מזה. :)
המשחק הזה מכר להיט על הפס4 אין ספק בזה אבל לא קרוב לפנטזיות של קאז.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 24 נובמבר 2022, 00:03

DrKeo כתב:כל הטיעונים האלה היו מהיום הראשון, אל תשקר כמו שאתה משקר בויכוח 60fps.

תורי לצטט, ממרץ השנה:

DrKeo כתב:
אני לא יודע אם אי פעם תקבל אותו. אבל הנתון הזה תואם לכל דור ever, שהדור החדש מוחץ את הקודם ברגע שהוא מגיע לבערך שנה. אם אני לא טועה קבלנו גם נתון על מיילס שגרסת הפס5 מחצה את גרסת הפס4. ואגב, להתחשב בזה שבערך רבע ממכשירי הפס5 בשוק הן דיגיטליות בלבד, זה גם נתון שמחזק את זה שדיגיטלית כנראה היחס נוטה עוד יותר לטובת הפס5.

הנתון הזה פשוט חוזר על עצמו כל דור שוב ושוב ושוב, שבסוף השנה הראשונה כמעט כל המכירות של משחקי קרוס ג׳ן הן בדור הבא ובסוף השנה השניה המכירות דור הקודם כמעט לא קיימות, מספר אחוזים חד ספרתי.

אגב, ב-2014 למשל (סוף שנה ראשונה של הדור הקודם) היחס של COD היה די דומה למה שאנחנו רואים עכשיו וב-2015 כבר ראית 92% לדור הפס4 ורק 8% לדור הפס3. זה הכל מתנהל בול כמו בדורות קודמים, הפס4 גוססת, כל מי שקונה משחקים גדולים כבר עבר לדור הבא או מתכנן לעבור לדור הבא ולכן נמנע מגרסת הדור הקודם לבנתיים. מי שנשאר לו קונסולת דור קודם בבית שנתיים לדור החדש זה לרוב ילדים, אולטרה קז׳ואלים וכדומה. אולי יש יותר מ-100 מליון מכשירי פס4 בשוק, אבל רוב כוח הקניה עבר כבר לפס5 ועד סוף השנה כמעט כולו יהיה בפס5.

וכן, GOW בלי גרסת פס5 בסוף 2022 זה לגמרי התאבדות כלכלית, מה הם היו עושים בלי ה-8% מכירות האלה שממילא היו מגיעות מאוחר יותר כשאותם 8% היו קונים פס5 ב-2023 או 2024 :)

אז לא נדב, לא שיקרתי כשזכרתי הערכה שלך של 'סביב 15% ואולי פחות'. למעשה הזכרון שלי עשה איתך חסד. אני לא יודע מה יותר מדהים: תוכן ההודעה הזו שלך וכמה היא מנותקת מהמציאות ומהנתונים שהיו קיימים, או שההודעה הזו לא נכתבה ב 2020 או 2021 אלא נכתבה במרץ השנה כאשר כל העדויות נערמו כבר.

COD של שנה שעברה היה בחד-ספרתי על הדור הקודם? לא נכון. פס4 גוססת? לא נכון. סוף השנה השנייה הגיעה ומכירות דור קודם כמעט לא קיימות והן מספר אחוזים חד-ספרתי? לא נכון. הנה, לך תביא נתונים מאנגליה של COD MW2 והספליט שלו.

GOW על הפס4 יהווה 8%? בשבוע הראשון באנגליה היה 18%, ביפן 27%.

שום דבר ממה שכתבת לא נכון ולא קרוב לזה. בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט.

אם אחרי שאתה קורא שוב את ההודעה הזו שכתבת אתה לא חושב שטעית בגדול והתעקשת על עמדות בלי כיסוי ונגד עדויות, אז באמת שאין לי מה להגיד. זה זועק לשמיים.

---

ולא, אני לא אתן הערכה לגבי הספליט של GOW כי זו הפואנטה שלי. לא היה מעבר דור כמו הנוכחי. מעולם לא היו נסיבות ייחודיות כפי שיש במעבר הנוכחי ולכן לא היה לי מושג להעריך את חלוקות המכירות, ובטח לא לעמוד מאחוריהם בביטחון מופרז, ובאטימת אוזניים והטמנת ראש לנוכח הנתונים שהמשיכו לזרום.
כל מה שהרגשתי בנוח להעריך זה שהם יהיו משמעותית יותר גבוהות ממעברים קודמים ושזה יהיה טיפשי מאוד לוותר עליהם בשביל משחק שמלכתחילה פותח לפס4 ונועד לצאת ב2021.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2022, 14:59

Kazz כתב:אז לא נדב, לא שיקרתי כשזכרתי הערכה שלך של 'סביב 15% ואולי פחות'. למעשה הזכרון שלי עשה איתך חסד. אני לא יודע מה יותר מדהים: תוכן ההודעה הזו שלך וכמה היא מנותקת מהמציאות ומהנתונים שהיו קיימים, או שההודעה הזו לא נכתבה ב 2020 או 2021 אלא נכתבה במרץ השנה כאשר כל העדויות נערמו כבר.

COD של שנה שעברה היה בחד-ספרתי על הדור הקודם? לא נכון. פס4 גוססת? לא נכון. סוף השנה השנייה הגיעה ומכירות דור קודם כמעט לא קיימות והן מספר אחוזים חד-ספרתי? לא נכון. הנה, לך תביא נתונים מאנגליה של COD MW2 והספליט שלו.

GOW על הפס4 יהווה 8%? בשבוע הראשון באנגליה היה 18%, ביפן 27%.

שום דבר ממה שכתבת לא נכון ולא קרוב לזה. בולשיט אחרי בולשיט אחרי בולשיט.

אם אחרי שאתה קורא שוב את ההודעה הזו שכתבת אתה לא חושב שטעית בגדול והתעקשת על עמדות בלי כיסוי ונגד עדויות, אז באמת שאין לי מה להגיד. זה זועק לשמיים.

---

ולא, אני לא אתן הערכה לגבי הספליט של GOW כי זו הפואנטה שלי. לא היה מעבר דור כמו הנוכחי. מעולם לא היו נסיבות ייחודיות כפי שיש במעבר הנוכחי ולכן לא היה לי מושג להעריך את חלוקות המכירות, ובטח לא לעמוד מאחוריהם בביטחון מופרז, ובאטימת אוזניים והטמנת ראש לנוכח הנתונים שהמשיכו לזרום.
כל מה שהרגשתי בנוח להעריך זה שהם יהיו משמעותית יותר גבוהות ממעברים קודמים ושזה יהיה טיפשי מאוד לוותר עליהם בשביל משחק שמלכתחילה פותח לפס4 ונועד לצאת ב2021.

בהחלט שקרת על ה-15% אולי פחות, או לפחות עשית מישמאש ענקי. תפריד את התחזית לתקופה של הורייזן, לתחזית של התקופה של GOW שעליה אני מדבר פה. כאן לא דברתי על הורייזן או GT, דברתי על נתוני סוף שנה שניה של הפס5, השוותי אותה ל-COD של 2015 שזה המקביל להתקופה עכשיו של GOW. אמרתי בינואר, כשעוד חשבנו שהפס5 תהיה משמעותית מעל ל-25 מליון יחידות כשהורייזן יצא (ואני מזכיר שבינואר הנתון מכירות האחרון של הפס5 היה גבוה משל הפס4 בתקופה המקבילה), שהספליט יהיה 20/80. ואמרתי שכש-GOW יצא בסוף השנה ויהיו 40 מליון מכשירי פס5 בשוק, הספליט יהיה כבר קרוב יותר ל-90/10 בלהתבסס על נתוני המעבר הדורי בין הפס3 לפס4.

וכן, לגמרי טעיתי, כי דברתי על מרץ בפרספקטיבה של 25+ מליון מכשירים (בזמן שהפס5 בסוף אפילו לא הגיע ל-20) ודברתי על סוף השנה בפרספקטיבה של 40 מליון כשבמציאות הפס5 עומדת על בערך 25 מליון כרגע. סוני אגב די הסכימה עם התחזיות מכירות של הפס5, פשוט היא פספסה את כולן.

אז זה בהחלט לא נכון בשום צורה:
Kazz כתב:בתחילת הדיון, אמרת כבר על משחקים שיצאו בתחילת הדור שהספליט יהיה בסביבות 10% אולי אף פחות (חבל שלא שמרתי את המשפט). אז לא.

אז כן, אתה עדין שקרת ואני לא. טעיתי בגלל שהפס5 מכרה 3 יחידות בשנה האחרונה, אבל לא שקרתי ;)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 24 נובמבר 2022, 16:06

סוני תחזיקי את כוס הבירה של נינטנדו. אולי GOW מכר 5.1 מליון עותקים בשבוע, אבל פוקימון החדש מכר 10 מליון עותקים ב-3 ימים.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 25 נובמבר 2022, 15:48

DrKeo כתב:בהחלט שקרת על ה-15% אולי פחות, או לפחות עשית מישמאש ענקי. תפריד את התחזית לתקופה של הורייזן, לתחזית של התקופה של GOW שעליה אני מדבר פה. כאן לא דברתי על הורייזן או GT, דברתי על נתוני סוף שנה שניה של הפס5, השוותי אותה ל-COD של 2015 שזה המקביל להתקופה עכשיו של GOW. אמרתי בינואר, כשעוד חשבנו שהפס5 תהיה משמעותית מעל ל-25 מליון יחידות כשהורייזן יצא (ואני מזכיר שבינואר הנתון מכירות האחרון של הפס5 היה גבוה משל הפס4 בתקופה המקבילה), שהספליט יהיה 20/80. ואמרתי שכש-GOW יצא בסוף השנה ויהיו 40 מליון מכשירי פס5 בשוק, הספליט יהיה כבר קרוב יותר ל-90/10 בלהתבסס על נתוני המעבר הדורי בין הפס3 לפס4.

וכן, לגמרי טעיתי, כי דברתי על מרץ בפרספקטיבה של 25+ מליון מכשירים (בזמן שהפס5 בסוף אפילו לא הגיע ל-20) ודברתי על סוף השנה בפרספקטיבה של 40 מליון כשבמציאות הפס5 עומדת על בערך 25 מליון כרגע. סוני אגב די הסכימה עם התחזיות מכירות של הפס5, פשוט היא פספסה את כולן.

אז כן, אתה עדין שקרת ואני לא. טעיתי בגלל שהפס5 מכרה 3 יחידות בשנה האחרונה, אבל לא שקרתי ;)

תפסיק לחרטט.
מהיום הראשון של הדור הזה מאז שמיקרוסופט וסוני הכריזו שמשחקי צד א' שלהם ימשיכו להשתחרר על הדור הקודם, אתה קבעת לעצמך 'עובדות' ונהלת את מסע הצלב נגד הקרוס-ג'ן. אתה לא אהבת את ההחלטה שלהן ובאת עם טיעון 'מהבית' כדי להראות שהן טועות. לקחת את המעבר דור הקודם והלבשת אותו 1:1 על הנוכחי כאילו זה תורה מסיני.

ככל שהזמן עבר וחרף הנתונים שהתקבלו, המשכת והתעקשת על אותה אג'נדה, התחפרת בעמדתך, לקחת עובדות שנוחות לך וביטלת את מה שלא.
המשכת להתבטות ולהתדיין בצורה יהירה, לא כנה ומזלזלת. גימדת וביטלת את כל הטיעונים (וראיות) שאני, לסקין, סטיק ואחרים העלו.

חזרת שוב ושוב על אותה המנטרה כי הרעה החולה של משתמשי פורום זה היא לא להכיר בכך שהעמדה המקורית שלהם הייתה טעות, גם כשזה זועק לשמיים.

זה שבמרץ אמרת (כן אדגיש את זה שוב):
הנתון הזה פשוט חוזר על עצמו כל דור שוב ושוב ושוב, שבסוף השנה הראשונה כמעט כל המכירות של משחקי קרוס ג׳ן הן בדור הבא ובסוף השנה השניה המכירות דור הקודם כמעט לא קיימות, מספר אחוזים חד ספרתי.

כאשר הייתה שנה שלמה של 2021 שבה הנתונים הוכיחו שבהחלט לא 'כמעט כל המכירות של קרוס-ג'ן הן בדור הבא'. כאשר הייתה שנה שלמה שכל השיח בה היה על מחסורים של קונסולות. שברור לכל התעשייה שהדור הזה לא כמו הדורות הקודמים.
להגיד את הנ"ל במרץ 2022 זה אומר שאתה חרטטן שבא להתדיין ב bad faith. והנה הגענו לסוף 2022 ושוב ההערכה שלך התנפצה.

המציאות היכת בפניך אבל המשכת להתכחש, לבטל ולזלזל. כי אתה לא מסוגל להגיד ולהכיר בפה מלא שעמדתך התבררה כשגויה מן היסוד.
זה שאתה מנסה לפטור את כל זה בסגנון 'כמו סוני טעיתי כמה קונסולות יימכרו, אופס' זה עוד סימן שאתה לא רואה עד הסוף מה היה פה.

הגעת לדיון עם טיעון שקבעת אותו כעובדה מוגמרת, ושלא ייתכן אחרת. טענת את הטיעון הזה באופן יהיר וזחוח. לטיעונים (והטוענים) הנגדיים התייחסת בביטול וזלזול. וכשהגיעו הראיות והנתונים, גימדת וטאטאת את מה שלא תואם את העובדה שקבעת לעצמך מהיום הראשון.

רציתי להגיד שאני אשמח אם מהסאגה הזו תפיק לקחים לגבי איך שאתה מתדיין (ובעיקר לגבי הרעה החולה שהזכרתי של פורום זה), אבל אחרי התגובה האחרונה שלך לגבי NFS אני כבר לא יודע.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 נובמבר 2022, 14:51

לול קאז בתור המתנשא הראשי בפורום איך אתה בכלל מדבר? :)

מי פה מדבר לכולם מגבוה כאילו יש לו דם כחול? אתה בנתיים מדבר פה לכולם בהכללה בסגנון "אתם ככה וככה" ומדבר לכל מי שלא מסכים איתך כאילו הוא לא מבין מהחיים ואנחנו אוהבים אותך כמו שאתה אז תן לנדב להגיב ולדבר איך שהוא מבין, אני לא רואה את לאסקין וסטיק לוקחים ללב כמוך.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 26 נובמבר 2022, 16:34

אני מתנשא? lol. קלאסי 'הפוסל במומו פוסל'.

אתה רוצה להתייחס למהות ולתוכן לפחות? או זה שלא נוח כי כבר אי אפשר לעשות ספינים ולצעוק סיסמאות? נדב, אתה ובלינג הגדשתם את הסאה שנתיים על נושא הקרוס-ג'ן והתחלתם גם לסמן אישית את ג'ים ראין כדבר הכי גרוע שקרה לסוני.

אני מקווה שאפשר להגיד בלי שתתפחלצו שהתברר שמעבר הדור הזה שונה מקודמיו, ושמעולם לא היה מוצדק יותר להמשיך להוציא משחקים לדור הקודם.
ואני מקווה ש'תפיקו לקחים' באיך שאתם טוענים את הטיעונים שלכם ואיך אתם מתייחסים ונוהגים כאשר ראיות ונתונים לא עולים בקנה אחד עם טיעונים אלה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 26 נובמבר 2022, 17:53

עשה לי טובה קאז אני דוגמא ומופת בעניני אדם לחברו, כי כשאני מגזים עם מישהו אני יודע להתנצל לא משהו שראיתי אותך עושה בכל השנים האלה.

ועכשיו לעניין: מה מפריע לך? שיש אנשים כמוני ואחרים פה שלא מרוצים שGOW רגנארוק, המשחק הגדול של אחד הצוותים המוכשרים בעולם, ל3-5 שנים הבאות התבזבז כקרוס ג'ן? תתבגר קאז. זכותי לחשוב שGOW רגנארוק, הוא צל חיוור של קודמו, זכותי לא לחשוב שהוא משחק גדול, וזכותי להאשים בכך את קרוס ג'ניותו. הרי כבר אמרתי שלדעתי אם הוא היה משחק PS5 היו זורקים את אטראוס הזה לפח ומתחילים מחדש כמו שרציתי.

אתה בא ומאשים את נדב בלינג או אותי או אחרים פה על זה שאנחנו לא מרוצים ממעשיו של ג'ים ראיין? ומסחיבת הקרוס ג'ן סליחה באמת שבלינג לא רוצה לקנות קונסולה בשביל לשחק עליה משחק פס4.5 איזו חוצפה מצידו. שמע בתור מישהו שמכיר את בלינג הרבה זמן, אני חותם לך עם קבלות שמדובר באחד האנשים הכי סחבקים שהכי יודעים להתווכח בכבוד ראיתי הרבה אנשים (לא פה) שניסו לגרור אותו לויכוח מטומטם מלא עלבונות והוא לא נגרר.
אם אתה הבאת אותו למצב שהוא קורא לך "חוג דבייט" או מה שזה לא היה, זה כי אתה התנשאת עליו על זה שהוא ס'הכ רצה משחקים שנראים נורמלית גרפית, אז כן זה הזוי.

הקרוס ג'ן זה הדבר הכי גרוע שקרה לסוני לדעת חלק מהאנשים תשלים עם זה ותבין שהשמש לא זורחת לך מהתחת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 26 נובמבר 2022, 20:20

Kazz כתב:
DrKeo כתב:בהחלט שקרת על ה-15% אולי פחות, או לפחות עשית מישמאש ענקי. תפריד את התחזית לתקופה של הורייזן, לתחזית של התקופה של GOW שעליה אני מדבר פה. כאן לא דברתי על הורייזן או GT, דברתי על נתוני סוף שנה שניה של הפס5, השוותי אותה ל-COD של 2015 שזה המקביל להתקופה עכשיו של GOW. אמרתי בינואר, כשעוד חשבנו שהפס5 תהיה משמעותית מעל ל-25 מליון יחידות כשהורייזן יצא (ואני מזכיר שבינואר הנתון מכירות האחרון של הפס5 היה גבוה משל הפס4 בתקופה המקבילה), שהספליט יהיה 20/80. ואמרתי שכש-GOW יצא בסוף השנה ויהיו 40 מליון מכשירי פס5 בשוק, הספליט יהיה כבר קרוב יותר ל-90/10 בלהתבסס על נתוני המעבר הדורי בין הפס3 לפס4.

תפסיק לחרטט.
מהיום הראשון של הדור הזה מאז שמיקרוסופט וסוני הכריזו שמשחקי צד א' שלהם ימשיכו להשתחרר על הדור הקודם, אתה קבעת לעצמך 'עובדות' ונהלת את מסע הצלב נגד הקרוס-ג'ן. אתה לא אהבת את ההחלטה שלהן ובאת עם טיעון 'מהבית' כדי להראות שהן טועות. לקחת את המעבר דור הקודם והלבשת אותו 1:1 על הנוכחי כאילו זה תורה מסיני.

ככל שהזמן עבר וחרף הנתונים שהתקבלו, המשכת והתעקשת על אותה אג'נדה, התחפרת בעמדתך, לקחת עובדות שנוחות לך וביטלת את מה שלא.
המשכת להתבטות ולהתדיין בצורה יהירה, לא כנה ומזלזלת. גימדת וביטלת את כל הטיעונים (וראיות) שאני, לסקין, סטיק ואחרים העלו.

חזרת שוב ושוב על אותה המנטרה כי הרעה החולה של משתמשי פורום זה היא לא להכיר בכך שהעמדה המקורית שלהם הייתה טעות, גם כשזה זועק לשמיים.

זה שבמרץ אמרת (כן אדגיש את זה שוב):

כאשר הייתה שנה שלמה של 2021 שבה הנתונים הוכיחו שבהחלט לא 'כמעט כל המכירות של קרוס-ג'ן הן בדור הבא'. כאשר הייתה שנה שלמה שכל השיח בה היה על מחסורים של קונסולות. שברור לכל התעשייה שהדור הזה לא כמו הדורות הקודמים.
להגיד את הנ"ל במרץ 2022 זה אומר שאתה חרטטן שבא להתדיין ב bad faith. והנה הגענו לסוף 2022 ושוב ההערכה שלך התנפצה.

המציאות היכת בפניך אבל המשכת להתכחש, לבטל ולזלזל. כי אתה לא מסוגל להגיד ולהכיר בפה מלא שעמדתך התבררה כשגויה מן היסוד.
זה שאתה מנסה לפטור את כל זה בסגנון 'כמו סוני טעיתי כמה קונסולות יימכרו, אופס' זה עוד סימן שאתה לא רואה עד הסוף מה היה פה.

הגעת לדיון עם טיעון שקבעת אותו כעובדה מוגמרת, ושלא ייתכן אחרת. טענת את הטיעון הזה באופן יהיר וזחוח. לטיעונים (והטוענים) הנגדיים התייחסת בביטול וזלזול. וכשהגיעו הראיות והנתונים, גימדת וטאטאת את מה שלא תואם את העובדה שקבעת לעצמך מהיום הראשון.

רציתי להגיד שאני אשמח אם מהסאגה הזו תפיק לקחים לגבי איך שאתה מתדיין (ובעיקר לגבי הרעה החולה שהזכרתי של פורום זה), אבל אחרי התגובה האחרונה שלך לגבי NFS אני כבר לא יודע.

כמו שאמרתי, סוף שנה ראשונה => ~25 מליון יחידות = יחס 20/80
סוף שנה שניה => 40+ מליון יחידות = יחס 90+/ חד ספרתי

טעיתי, חשבתי שיהיו הרבה יותר מכשירי פס5 בשוק במרץ ועכשיו. גם סוני טעתה אגב, גם בנוגע למרץ וגם בנוגע לעכשיו.

מעבר לזה, אי אפשר להתווכח עם טרול. ראינו איך נעלמת באלגנטיות ברגע שהזכרתי לך שאמרת שכל משחק דור הבא יהיה עם מצב 60. איך אתה משקר כשאתה מנסה לאט לאט ובשקט לשנות את הטיעון שלך גם בדיון על ה60fps וגם עכשיו, כשאתה מנסה להמציא כאילו הטיעון שלך היה שיש חוסר ודאות כשהטיעון שלך בזמנו היה בכלל שלא להוציא משחק לדןר הקודם זאת התאבדות כלכלית. שמענו, חברות אפילו לא טורחות להוציא משחקים לדור הקודם אפילו כשהם נראים כמו nfs, טרול.

Kazz כתב:
בכל אופן, הנתון החדש מדגים יופי שזו התאבדות כלכלית לעשות משחק המשך דגל בלעדי לקונסולה בת שנה וקצת.

התאבדות כלכלית לעשות למשחק בלעדי לדור הבא לקונסולה בת שנה+. לא כי קורונה, לא כי אי וודעות, רק כי הקונסולה בת שנה+. ורק כדי להדגיש את זה, כשאמרת את זה הפס5 מכרה הרבה יותר מהר מהפס4. אז די לנסות לשנות את ההסטוריה ולשנות את הטיעון שלך בדיעבד, כמו עם ה60fps.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 28 נובמבר 2022, 23:18

תגיד, אתה ליצן?
במרץ 22 כשטענת 'בסוף השנה הראשונה כמעט כל המכירות של משחקי קרוס ג׳ן הן בדור הבא', כבר היינו אחרי סוף השנה הראשונה והיו לך נתונים על נתחי המכירות של משחקים. ועדיין טענת את זה כאילו זה אמת. 'כמעט כל המכירות של קרוס-ג'ן הן בדור הבא' לא מתכתב עם 20%. והנתח מעשית היה יותר מ 20%.

טעית? היית off-base לחלוטין. Take it on the chin ותתקדם. אל תחפש פתאום לעדן את עצמך אחרי שהגדשת את הסאה והתדיינת ביהירות.
ואם אתה אומר שטעית? למה זה? כי המחסור כן שיחק תפקיד? וגם מי שרצה לעבור לפס5 לא יכל? כי קונסולות אמצע הדור כן הגדילו את אורך-רוח השחקנים? כי הקורונה שלחה אותם ל engagement חסר תקדים במכשירים הקיימים שלהם? אתה יודע, כל הטיעונים שאנשים פה העלו ושגימדת, ביטלת וזלזלת בהם?

על ה 60fps אני אענה לך בטופיק המתאים אבל הנה רמז: אם במהלך הדור אתה תמשיך להתאמץ לדבוק לטיעון סמנטי של '100% מהמשחקים' אז זה אומר שההערכה שלי היא היותר קרובה למציאות, כי אחרת אתה לא תצטרך להיצמד לקו סמנטי נואש.
וזה ממש משעשע לראות אותך נדבק לטיעון סמנטי-מספרי, כאשר בהערכות שלך לגבי נתח דור קודם במכירות טעית בפי 2 לפחות.

תצטט (ותבין) נכון: התאבדות כלכלית למשחק דגל שהוא משחק המשך בתקציבי שיא, שכמו שהסברתי אלף פעמים אתה רוצה שנתוני המכירות הפותחים שלו יראו צמיחה. זה כנראה לא יכול לקרות על קונסולה שהיא שנה וקצת בשוק. לכן DS לא היה התאבדות. ריטרנל לא היה התאבדות. אל תעוות את מה שנאמר.
ואומנם אין לנו נתונים שחור על גבי לבן, אבל לדעתי יהיה קשה להפריד בין השיאים שהשיגור של GOW קבע מזה שהוא היה זמין גם על הפס4.

אה, עכשיו בדיון הזה חזרנו לקו מפיצות can do no wrong. אם EA לא מוציאים את המשחק אז בטוח שאין אף upside בלהוציא משחקים לדור הקודם. כי בדיונים אחרים אנחנו מריצים צחוקים על החלטות מטומטות של מפיצות. אז כרגיל, כשזה מתאים לך X וכשזה לא מתאים לך Y.
ורגע, NFS לא זמין על דור קודם הוא ההוכחה לאמת. וקאליסטו שיוצא גם לדור הקודם הוא מה?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 נובמבר 2022, 10:46

Kazz כתב:תגיד, אתה ליצן?
במרץ 22 כשטענת 'בסוף השנה הראשונה כמעט כל המכירות של משחקי קרוס ג׳ן הן בדור הבא', כבר היינו אחרי סוף השנה הראשונה והיו לך נתונים על נתחי המכירות של משחקים. ועדיין טענת את זה כאילו זה אמת. 'כמעט כל המכירות של קרוס-ג'ן הן בדור הבא' לא מתכתב עם 20%. והנתח מעשית היה יותר מ 20%.

טעית? היית off-base לחלוטין. Take it on the chin ותתקדם. אל תחפש פתאום לעדן את עצמך אחרי שהגדשת את הסאה והתדיינת ביהירות.
ואם אתה אומר שטעית? למה זה? כי המחסור כן שיחק תפקיד? וגם מי שרצה לעבור לפס5 לא יכל? כי קונסולות אמצע הדור כן הגדילו את אורך-רוח השחקנים? כי הקורונה שלחה אותם ל engagement חסר תקדים במכשירים הקיימים שלהם? אתה יודע, כל הטיעונים שאנשים פה העלו ושגימדת, ביטלת וזלזלת בהם?

צטט את הנותנים שהיו זמינים בתחילת מרץ כשכתבתי את זה. שהורייזן היה ביחס 70/30 באנגליה למרות שלא הייתה שום סיבה לקנות את גרסת הפס5? או שמיילס היה ביחס 70/30 עוד בשנה הראשונה?

סוני טענה שיהיו הרבה יותר קונסולות בסוף מרץ ממה שהיו. הם טעו, ולכן גם אני. אתה טענת אחרת, כי אתה דביל, לא כי היו לך נתונים. להפך, הפס5 הייתה אמורה בסוף מרץ עדין להיות מעל הפס4, פשוט לא הקשבת ויצא שסוני טעתה.
Kazz כתב:על ה 60fps אני אענה לך בטופיק המתאים אבל הנה רמז: אם במהלך הדור אתה תמשיך להתאמץ לדבוק לטיעון סמנטי של '100% מהמשחקים' אז זה אומר שההערכה שלי היא היותר קרובה למציאות, כי אחרת אתה לא תצטרך להיצמד לקו סמנטי נואש.
וזה ממש משעשע לראות אותך נדבק לטיעון סמנטי-מספרי, כאשר בהערכות שלך לגבי נתח דור קודם במכירות טעית בפי 2 לפחות.

אתה טעית כי אתה בור טכני שמעלה טענות של ילד שקורא פורומים אחרים ומצטט אנשים שלא מבינים מהחיים שלהם. אבל אין לך מושג שהם לא מבינים מהחיים שלהם כי אתה לא מבין מהחיים שלך בתחום. תדבוק בלהתווכח ולטעות על מכירות כי בצד הטכני אתה מביך.

Kazz כתב:תצטט (ותבין) נכון: התאבדות כלכלית למשחק דגל שהוא משחק המשך בתקציבי שיא, שכמו שהסברתי אלף פעמים אתה רוצה שנתוני המכירות הפותחים שלו יראו צמיחה. זה כנראה לא יכול לקרות על קונסולה שהיא שנה וקצת בשוק. לכן DS לא היה התאבדות. ריטרנל לא היה התאבדות. אל תעוות את מה שנאמר.
ואומנם אין לנו נתונים שחור על גבי לבן, אבל לדעתי יהיה קשה להפריד בין השיאים שהשיגור של GOW קבע מזה שהוא היה זמין גם על הפס4.

שטויות במיץ, חלק מהמשחקים הכי גדולים של כל הדורות יצאו בשנה השניה של הקונסולה. נינטנדו עושה את זה באופן קבע, גם סוני ומיקרוסופט. והורייזן יצא קרוס ג׳ן ומכר פחות מהקודם, כך שקרוס ג׳ן היה הימור גרוע במקרה שלו.

Kazz כתב:אה, עכשיו בדיון הזה חזרנו לקו מפיצות can do no wrong. אם EA לא מוציאים את המשחק אז בטוח שאין אף upside בלהוציא משחקים לדור הקודם. כי בדיונים אחרים אנחנו מריצים צחוקים על החלטות מטומטות של מפיצות. אז כרגיל, כשזה מתאים לך X וכשזה לא מתאים לך Y.
ורגע, NFS לא זמין על דור קודם הוא ההוכחה לאמת. וקאליסטו שיוצא גם לדור הקודם הוא מה?

לא, פשוט לא. כי כשאומרים טיעון דבילי כמו שזה לא וולידי פיננסית להוציא משחקים לדור הבא בלבד, כל מה שצריך זה שמפיצות יוציאו משחקים לדור הבא בלבד וזה מפריך אותו. כי אם זה התאבדות כלכלית, מי יעשה את זה?

קרוס ג׳ן היה ויהיה לעד, יש גם משחקים שיצאו קרוס ג׳ן לפס3 ו-4 ב-2010. אז מה? מה שחשוב הוא, שאם מפיצות מחליטות סתם ככה לוותר על הדור הקודם בלי שיש סיבה טכנית, אז כנראה שהטיעון שאין וולידיות פיננסית בלי קרוס ג׳ן הוא טיעון שגוי.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 60 אורחים