נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי bling » 05 דצמבר 2019, 13:10

יפה מאוד למרות שאין לי ספק שהפס4 עדיין בסדר גודל אחר של רווחים. החוכמה היא גם לשמור על הרגליים של הפס4, שכל שנה המשיכה להגביר את הקצב ולשבור את השיאים של השנה הקודמת, רק השנה זה נראה שבאמת המומנטום נפל והאגרסיה התחילה במלוא כוחה אבל לקח לא מעט שנים עד שהגענו לזה, אם הסוויץ' תעמוד בקצב אז היא תהיה באמת משהו מיוחד.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 13:35

bling כתב:יפה מאוד למרות שאין לי ספק שהפס4 עדיין בסדר גודל אחר של רווחים. החוכמה היא גם לשמור על הרגליים של הפס4, שכל שנה המשיכה להגביר את הקצב ולשבור את השיאים של השנה הקודמת, רק השנה זה נראה שבאמת המומנטום נפל והאגרסיה התחילה במלוא כוחה אבל לקח לא מעט שנים עד שהגענו לזה, אם הסוויץ' תעמוד בקצב אז היא תהיה באמת משהו מיוחד.

אני משער שהסוויטצ' צריכה לשמור על עוד 2-3 שנים של מכירות כאלה. דווקא בצד הרווחיות הייתי אומר שנינטנדו לוקחת בהליכה, חצי של כל טופ 10 של כל מדינה בעולם תמיד מורכב ממשחקי צד א' של נינטנדו, לפחות ברשימות שמפרקים לפי SKU.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 דצמבר 2019, 14:03

אל תשווה ל revenue שה PSN והפלוס מכניסים לסוני כל השנים האלה לעומת מה שהולך בצד של נינטנדו. במיוחד שבדור הזה גם סוני הפציצה עם צד א' במספרים שהיא לא הכירה עד עכשיו מה שהוסיף להכנסות.

אם היינו ב ERA מישהו היה חופר בהכנסות של סוני בשנים החזקות שלה עם הפס4 לעומת נינטנדו עם הסוויץ' והיינו רואים בעצמנו אבל לי אין כוח לזה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 14:29

bling כתב:אל תשווה ל revenue שה PSN והפלוס מכניסים לסוני כל השנים האלה לעומת מה שהולך בצד של נינטנדו. במיוחד שבדור הזה גם סוני הפציצה עם צד א' במספרים שהיא לא הכירה עד עכשיו מה שהוסיף להכנסות.

אם היינו ב ERA מישהו היה חופר בהכנסות של סוני בשנים החזקות שלה עם הפס4 לעומת נינטנדו עם הסוויץ' והיינו רואים בעצמנו אבל לי אין כוח לזה :)

אני מוכן לשים כסף שנינטנדו עושה יותר כסף מסוני בכל חודש מקביל, כלומר הסוויטצ' עכשיו מקבילה פחות או יותר לקיץ 2016 של סוני ובזמן שיש לנינטנדו כבר איזה 6 משחקים שעברו את 10 מליון יחידות, לסוני לא היה אפילו אחד שהתקרב לשבריר מזה עד אנצ'רטד 4 שיצא באותה תקופה. אין לי בכלל ספק שמשחקי צד א' של נינטנדו שגם עולים הרבה פחות לפיתוח וגם מוכרים הרבה יותר טוב (בממוצע) מכניסים הרבה יותר כסף. כמובן שלסוני יש את PS+, השאלה היא האם PS+ מכסה על ההכנסות הקטנות יותר מצד א' לעומת נינטנדו.

כלומר תסתכל על זה:
Mario Kart 8 Deluxe – 19.01 million
Super Smash Bros. Ultimate – 15.71 million
Super Mario Odyssey – 15.38 million
Zelda: Breath of the Wild – 14.54 million
Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee – 11.28 million

אין שם אפילו עדין את פוקימון, איפה המספרים האלה ואיפה סוני בקיץ 2016 כשאנצ'רטד 4 רק יצא? אני די בטוח שמריו קארט 8 דלוקס (שכנראה עלה לנינטנדו שקל וחצי לפתח) לבד מכר יותר עותקים מכל משחקי צד א' ו-ב' של סוני יחדיו עד קיץ 2016 :)

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 דצמבר 2019, 16:12

צד א' של נינטנדו ברור שקורע את סוני בשנים המקבילות אבל סוני זה גם PS+ וגם PSN פעיל ועשיר מאוד עם תמלוגים שמנים מצד ג' וכו'

לא חושב שזה בר השוואה, בטח אם תקח שנה חזקה של סוני גם עם הצד א' בנוסף לכל החגיגה הרגילה :)

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 17:03

bling כתב:צד א' של נינטנדו ברור שקורע את סוני בשנים המקבילות אבל סוני זה גם PS+ וגם PSN פעיל ועשיר מאוד עם תמלוגים שמנים מצד ג' וכו'

לא חושב שזה בר השוואה, בטח אם תקח שנה חזקה של סוני גם עם הצד א' בנוסף לכל החגיגה הרגילה :)

אני באמת לא יודע לכמת הכנסות ממכירות צד א׳ של נינטנדו + מכירות צד ג׳ מול מכירות צד א׳ של סוני + צד ג׳ + ps+, אני משער שנצטרך להסתכל על דוחות כספיים. אגב, דווקא מכירות הeshop הן מאוד חזקות, נינטנדו היא מלכת האינדים. אם הייתי צריך לנחש, הייתי אומר שההכנסות של נינטנדו גדולות יותר גם מצד א׳ וגם מהחנות הדיגיטלית אבל סוני עושה יותר על צד ג׳ וכמובן על המנוי ps+

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 05 דצמבר 2019, 17:27

לא רואה מצב שגם מהצד של החנות הדיגיטלית, גרסת הפס4 היא ברוב הגדול הגרסה הנמכרת ביותר של כל משחקי המולטי פלטפורם הגדולים שאני חושב שהם "טיפה" יותר משמעותיים מבחינת הכנסות ממלכת האינדים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 17:31

bling כתב:לא רואה מצב שגם מהצד של החנות הדיגיטלית, גרסת הפס4 היא ברוב הגדול הגרסה הנמכרת ביותר של כל משחקי המולטי פלטפורם הגדולים שאני חושב שהם "טיפה" יותר משמעותיים מבחינת הכנסות ממלכת האינדים.

הaaa מוכרים טוב יותר על הפס4, אבל האינדים מוכרים יותר על הסוויטצ׳.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 05 דצמבר 2019, 17:34

ו נינטנדו מחזיקה את המחירים של צד א' גבוה מאוד לאורך זמן רב.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 05 דצמבר 2019, 17:59

הנה, עשיתי בדיקה שטחית. הרבעון של מרץ עד יוני הרוויח לנינטנדו 252 מליון דולר וברבעון של יולי עד ספטמבר נינטנדו הרוויחה 620 מליון דולר. עכשיו נכנסנו קצת לבעיה כי אם נבדוק את מרץ עד ספטמבר של סוני אז יש להם בסיס משתמשים גדול יותר כי בחודשים הללו הפס4 הייתה יותר זמן בשוק. אז עם דיסקליימר שיש לסוני יתרון, במרץ עד יוני חטיבת המשחקים הרוויחה 427 מליון דולר וביולי עד ספטמבר 484 מליון דולר. בקיצור, ממש רווחים דומים, 911 מליון לסוני בחצי שנה האחרונה בהזזה ל2016 ו-872 מליון לנינטנדו אבל סוני עם בסיס משתמשים גדול יותר כי יש לה יתרון של 4 חודשים יותר זמן בשוק.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 03:29

ה-CEO של רמדי על קונטרול והמכירות:
Control was developed in three years with a budget of less than €30 million. We don't quite require the same huge lifetime numbers as many other games with bigger development budgets. Therefore, even though Control didn't have chart-topping sales right from the get go, we are in a good position with steady sales. We always take the long view here.

"Nowadays, the majority of sales for many games are generated over a long period of time in digital stores -- and Control continues to sell, which is good. We are bringing more free and paid content to the game. It has the proven high-quality and uniqueness, and the word-of-mouth that keeps growing. There is still a big audience out there that hasn't yet heard of Control. These are all factors that support the longer-term sales.

מהראיון עולה:
- התקציב של קונטרול היה מתחת ל30 מליון יורו.
- בגלל התקציב הנמוך, הם לא צריכים למכור הרבה בשביל להיות רווחיים.
- קונטרול ממשיך למכור יפה לאורך זמן.
- יש ברמדי כרגע 250 עובדים
- הולך לצאת הרבה תוכן לקונטרול ב-2020, חלקו חינם וחלקו בתשלום.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2019, 08:58

כן אבל כשאני אומר שהוא בהפקה מצומצמת יותר לעומת QB אז קופצים עליי ;)

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 דצמבר 2019, 09:44

אם בהפקה מצומצמת יותר, הם הביאו משחק מעולה שכזה, אז ואללה, חותם על הפקה מצומצמת גם למשחק הבא שלהם. העלילה, בניית העולם, הבימוי והמשחק עצמו, מעולים לדעתי. שמו את qb עם ההפקה המפוצצת שלו מלאת השחקנים מהוליווד וה set pieces בכיס הקטן.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2019, 11:15

אין לי ספק ואף פעם לא אמרתי משהו לגבי האיכות, הרי את QB לא מאוד מאוד אהבתי. אבל כן היה ברור שזו הפקה צנועה יותר.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 07 דצמבר 2019, 11:44

אתה ציינת את ההפקה המצומצמת (שגם הייתה זולה יותר כי אולפן לכידת התנועה של רמדי כבר בנוי ועומד), כמשהו לחובתו של המשחק וכי בגללה הוא עלול לאכזב. עובדה, הוא לא אכזב כלל.

לא כל משחק צריך להיות אנצ'רטד או RDR2. במקרה של control הוא עומד לחלוטין בזכות עצמו, נוטף סגנון וזהות וגם אחלה גיימפליי.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2019, 12:20

לא, מעולם לא אמרתי שהמשחק יאכזב בגלל זה. אמרתי רק בהקשר אחר (אחרי שצצו שמועות על רכישה אפשרית של סוני), שהייתי אולי מעדיף שכן יחברו לאיזו חברה גדולה כדי לחזור ולהפיק ברמה מעט גבוהה יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 16:00

השורש ויכוח היה על זה שאמרת שהוא יותר aa מaaa, סוג של חצי הפקה כזאת ולא ממש aaa גדול. אני לגמרי יכול להבין למה הטריילרים נראים ככה וזה גם נכון שהתקציב הכללי שלו הוא לא 100 מליון דולר, אבל אני לא מסכים עם הטיעון הכללי. שום דבר שם לא נפגע מבחינת הדיבוב, האנימציות, הmo cap, הסרטוני מעבר, האירועים המתוסרטים, העיצוב שלבים, הגיימפליי וכו׳. המקום שבו חסכו הוא שכל המשחק מתרחש בלוקיישן אחד, כלומר זה לא אנצ׳רטד שרגע אחד אתה בנפאל ורגע אחרי אתה בסוריה. אז אני כן חושב שהוא aaa ואם היה לו תקציב של 100 מליון כנראה שההבדל העיקרי היה הלוקיישנים ואולי אירועים מתוסרטים גדולים יותר.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 16:55

זה די מעניין, ואני מנסה לפרש את המידע, אבל הטופ 3 מוכרים בסטים בשבוע וחצי האחרונים הם האוסף מסטר צ'יף, RDR2 והיילו ריץ' (כי אפשר לקנות אותו לבד, ללא כל האוסף). מה שמעניין הוא ש-RDR2 מעולם לא הצליח להגיע למקום הראשון ולמרות שהיילו ריץ' בעצם פוצל לשתי גרסאות, הבודדת וכל האוסף, עדין הוא לבד הצליח לנצח את RDR2. אז כמובן ש-RDR2 משחק הרבה יותר גדול מהיילו ריץ', פורט של משחק היילו בן עשור שמכר בקושי חצי מ-RDR2 במקור, אבל מצד שני RDR2 מגיע באיחור של חודש לסטים. אז אני חושב שמה שאפשר בעיקר להסיק מזה הוא שלאנשים די עניינה הביצה שהמשחק לא מגיע לסטים והעדיפו לקנות אותו בקליינטים אחרים (כלומר רוקסטאר או EPIC) כי אם אנשים היו מחכים לגרסת סטים, הוא היה קורע להיילו ריץ' את הצורה ושולט ביד רמה בטבלה.

בקיצור, מעניין כל הדבר הזה, קצת קשה לפרשן אותו עד הסוף אבל כן אפשר לראות שהמשחק הכי גדול של השנה, RDR2, לא הצליח להגיע לראש הטבלת מוכרים בסטים בגלל שאנשים קנו אותו כבר לקליינטים אחרים.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 07 דצמבר 2019, 19:52

כן, בויכוחים שלנו אמרתי שעיקר ההבדל הוא בsetting המאוד מצומצם...

לגבי RDR2 בסטים - קראתי כתב בסופ״ש שהוא ״כשלון״ בסטים.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 07 דצמבר 2019, 22:30

Laskin כתב:כן, בויכוחים שלנו אמרתי שעיקר ההבדל הוא בsetting המאוד מצומצם...

לגבי RDR2 בסטים - קראתי כתב בסופ״ש שהוא ״כשלון״ בסטים.

אני משער ששיגור במקום השני אחרי משחק שמפוצל לשתי גרסאות זה חתיכת כישלון למגה AAA כמו RDR2. אנחנו לא יודעים מספרים אבל להפסיד לפורט של משחק בן 9 שמפוצל לשני SKU? זה בהחלט לא מבשר טובות.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 09 דצמבר 2019, 20:37

RDR2 כנראה היה המשחק שמכר הכי טוב שעבר אם מחברים את כל הגרסאות: https://www.bluesnews.com/s/206299/steam-top-10

לא יודע למה מדברים סתם. למרות שפיק של 37K קטן ממה ששיערתי אבל ייתכן שהבעיות עם המשחק השפיעו, והיילו גנב תשומת לב וגם המחיר אחרי שגרסת ה RGL הייתה בהנחה בתקופת המבצעים. ואולי אכן הרבה כבר קנו אותו ל RGL או EGS. עוד משחק שמשוועים לנתונים לגבי התפלגות הקונים.

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 דצמבר 2019, 19:15

עם כל המהומה כלפי הסקרלט שכחנו שגם היה NPD נובמבר, אז האמ;לק הוא די רגיל כמו כל השנה: השוק בנפילה חוץ מנינטנדו שנמצאת בעלייה מתמדת ושומרת על המספרים מלהיות נמוכים עוד יותר.

ועדיין נובמבר 2019 ראה ירידה של 19 אחוז בהכנסות לעומת שנה שעברה.

השנה כולה ראתה ירידה של 12 אחוז ושוב, אם לא נינטנדו זה היה גרוע משמעותית.

1) מבחינת תוכנה COD כצפוי רשם מספרים מדהימים והוא כבר המשחק הנמכר ביותר השנה.

2) מה שיותר מגניב זה ש SW מכר בצורה מעולה! הוא ממוקם במקום השני בטבלה אחרי קוד וכבר הספיק להכנס לטבלה של עשרת הנמכרים של השנה במקום ה 9.

בנוסף, מדובר במשחק SW עם הפתיחה השנייה בטיבה בהיסטוריה של המותג! ועוד, זה החודש הכי גדול למשחק של RESPAWN אי פעם!

בקיצור, המשחק הפציץ ואלו חדשות מדהימות לכל מי שאוהב משחקי סינגל, זה מעביר מסר טוב ל EA שמשחק סינגל שלהם יכול לנפק מספרים מדהימים.

3) פוקימון גם מפציץ עם הפתיחה הכי גדולה בהיסטוריה של המותג.

4) סמאש הוא עכשיו הפאקינג משחק מכות הנמכר ביותר בהיסטוריה בארה"ב! נינטנדו אלופים.

5) Death Stranding לעומת זאת נכשל די בגדול עם מקום 7 בלבד בטבלה של נובמבר. קוג'ימה באמת הגזים הפעם עם המיוחדות שלו וכל הקמפיין המוזר שליווה את המשחק בסוף רק הרתיע אנשים. חבל מאוד.

הטבלה המלאה:

November 2019 top 20 :

Call of Duty: Modern Warfare 2019
Star Wars Jedi: Fallen Order^
Pokémon Sword*
Pokémon Sword and Pokemon Shield Double Pack*
Pokémon Shield*
Madden NFL 20
Death Stranding
NBA 2K20
Need for Speed: Heat
Luigi’s Mansion 3*
FIFA 20
Borderlands 3
The Outer Worlds
Just Dance 2020
Mario Kart 8*
The Legend of Zelda: Breath of the Wild*
Super Smash Bros. Ultimate*
Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint
Grand Theft Auto V
Mortal Kombat 11

Top 10 of the best selling games of 2019 :

NBA 2K20
Madden NFL 20
Borderlands 3
Mortal Kombat 11
Kingdom Hearts III
Tom Clancy’s The Division 2
Star Wars Jedi: Fallen Order^
Anthem

The 10 best-selling games of the last 12 months

NBA 2K20
Madden NFL 20
Red Dead Redemption II
Borderlands 3
Mortal Kombat 11
Call of Duty: Black Ops IIII
Kingdom Hearts III
Tom Clancy’s The Division

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 דצמבר 2019, 19:28

ממה שראיתי ושמעתי על Death Stranding - אני מתפלא שהוא הגיע גבוה כ''כ.
?

סמל אישי של המשתמש
bling
Elder

הודעהעל ידי bling » 15 דצמבר 2019, 19:42

אני מבין למה אתה מתכוון ובכל זאת, משחק AAA חדש מקוג'ימה שזכה לקמפיין הייפ די מאסיבי (זוכר את כל מצעד הסלבס שזכו לראות אותו והבטיחו משהו מדהים שלא נראה בעבר וכו') ועם כל הגב של סוני וטריילרים ב E3 והכל ובסוף הוא מסיים מקום 7 בחודש השקה שלו... אי אפשר להגדיר את זה אחרת חוץ מכישלון ביחס לציפיות שהיו כלפיו.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 15 דצמבר 2019, 19:51

בסדר, יש את הציפיה, שגם לי הייתה גבוהה ממנו, ויש את התכלס, שנראה שהוא יצא די גרוע, לפחות לטעם שלי. :)

You can put lipstick on a pig. It's still a pig.
?

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים