נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Laskin
Elder

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Laskin » 30 יולי 2022, 19:11

כן, יש מצב לא רע שהמכשיר נמכר בהפסד מאז ההשקה, ועקב הביקוש ולקראת המיתון הם מבינים שהם מסוגלים להעלות את המחיר ולהמשיך למכור. בקריסמס האחרון זה היה אחד הנמכרים ביותר.

לדעתי הירידה החדה במכירת תוכנה היא בעיקר בגלל שהשנה יש משחקים מאוד חלשים, מלבד אלדן רינג והורייזון לא היו הרבה AAA מעניינים, אם בכלל, ובקושי היו קונסולות על המדפים כדי לדחוף את מה שכן יצא.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 יולי 2022, 20:35

Laskin כתב:כן, יש מצב לא רע שהמכשיר נמכר בהפסד מאז ההשקה, ועקב הביקוש ולקראת המיתון הם מבינים שהם מסוגלים להעלות את המחיר ולהמשיך למכור. בקריסמס האחרון זה היה אחד הנמכרים ביותר.

לדעתי הירידה החדה במכירת תוכנה היא בעיקר בגלל שהשנה יש משחקים מאוד חלשים, מלבד אלדן רינג והורייזון לא היו הרבה AAA מעניינים, אם בכלל, ובקושי היו קונסולות על המדפים כדי לדחוף את מה שכן יצא.

מה היה חלש השנה? המשחקים השנתיים יצאו כרגיל וסוני קבלה ענקים כמו הורייזן, GT7 ואלדן רינג. הייתי מצפה מהרבעון הזה להיות יותר חזק משנה שעברה. מה היה ברבעון הזה ב2021? ריטרנל שמכר 11 עותקים?

כלומר, לא שאני באמת יודע מה היה התמהיל של המכירות משחקים ב2021 מול 2022, אבל אי אפשר להגיד שהיה לסוני או לתעשיה בכלליות ב2021 משחקים גדולים יותר. אם כבר להפך, 2021 הייתה די משעממת ו2022 מוציאה חלק מהגדולים ביותר בתעשיה כמו אלדן רינג, gt7 והורייזן. אז זאת כנראה לא הסיבה.
We're just normal men. We're just innocent men

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 30 יולי 2022, 22:44

Laskin כתב:לא ממש, אם היית צריך לשדרג לדור הבא בשביל אלדן רינג אז לאו דווקא היה שינוי, כי הפס5 בכל מקרה סולד אאוט בכל מקום, אז מאיפה תביא ״באמפ״?
חוץ מזה אוברוואץ ופפ7 רימייק? המשחקים הכי נמכרים של 2022? איך הגענו לפפ7 רימייק שיצא לפני שנתיים?

ברור שיש מחסור, אבל בוא אני בעינים שלי ראיתי עשרות (ואם מחשיבים את האינטרנט זה באלפים) של הארדוקרס גיימרס שיכלו לקנות פס5 והזדמן להם לרכוש אותה לא פעם ולא פעמיים ולא שלושה והם ויתרו על זה בגלל מחסור במשחקי נקסט ג'ן והעובדה שכל המשחקים שמעניינים אותם זמינים על הדור הקודם.

זה לא שחור ולבן לפי דעתי, אם היו לפס5 ולX קילר אפים מטורפים היית רואה יותר הארדקורס מתאמצים לקנות אותם.לא קונה את האגדות ש"הכל נחטף" כי מלא שוק פוטנציאלי לא קונה.

רק בפורום שלנו יש למשל את בלינג, שהוא הארדקור של ההארדקור ולא רכש את הפס5 לפי שעה, וכך גם 99% מהרשימת חברים שלי בPSN אתה באמת חושב לאסקין שכולם חושקים בפס5 ולא יכולים להשיג אותה?

יש לי למשל חבר שמשחק רק Apex legends ואקסקלוסיבים של סוני יכל לקנות פס5 ודילג כי הוא יכול לשחק GOW השנה, חבר אחר משחק רק GT7 ויכל לקנות אותו השנה לדור קודם, למה שישדרג? בחור אחר, משחק רק משחקים של FROM ויכל לקנות את אלדן רינג לפס4 שלו השנה... כל אלה אני מבטיח לך שיכלו לקנות פס5 בוודאות והם מצאו אחת ויותר מאחת ופשוט לא היה להם עניין בזה.

הפס5 והX לא מושכות אנשים לקנות אוצן לאסקין איך שלא תסובב את זה, מי שקונה הם הearly adopters שגם ככה אוהבים לקנות כל דבר חדש והיו קונים את הפס5 גם אם המשחק היחיד שהיה זמין זה פונג ב4K :)

אני לא אשקר לך, גם ב2015 היה סוג של יובש, בגלל זה קניתי את BB ישר בהשקה כי בקושי היה מה לשחק, אבל פאק.. במבט לאחור היובש של הפס4 נראה גן עדן לעומת היובש שאנחנו רואים עכשיו, היו משחקים מעולים כמו BB באטמן והמכשף והיו לך מלא משחקים בלעדיים בקנה כמו UN4/SF5/ שכולם נקסט ג'ן מובהקים היו.

פה על מה אנחנו יודעים.. פאקינג ספיידרמן 2? עשה לי טובה לאסקין אין מצב שאתה לא ממורמר מההיצע העלוב הזה.
הארדקורס רואים את ההיצע הכושל הזה והמחסור לא מזיז להם כי גם ככה הקונסולות ישבו כמו לבנה בסלון אין מה לשחק, ולא ברור מתי יהיה.

אני כבר מעכשיו יודע שהמשחק הכי משוחק שלי ב2023 הוא משחק קרוס ג'ן זה עלוב.

נ.ב על פפ7 וOverwatch טעות שלי, הם לא הכי נמכרים ב2022 אבל הם כן היו מהנמכרים ביותר ביוני 2022 https://www.npd.com/news/entertainment- ... deo-games/

קיבלו באמפ מהגינהום :) בכל מקרה הנקודה נשארה זהה התותחים הכבדים של 2022 זמינים על הדור הישן וזה פוגע ברצון לשדרג.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 יולי 2022, 01:22

אין לי מושג על מה אתה מדבר, יש מחסור אדיר בפס5. כלומר, אם לא היה מחסור והפס5 הייתה עכשיו ב30+ מליון יחידות כמו בתחזית של סוני שנה שעברה אז אולי היינו מגיעים לנקודה שבה אפשר להבין את הביקוש האמיתי. אבל כרגע יש מחסור מטורף, ביחוד שסוני יצרה עד עכשיו פחות מכשירים מאשר שהפס4 מכרה בתקופה המקבילה.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 יולי 2022, 01:55

יש מחסור, כי יש מחסור ברכיבי הייצור, אז כל היכולת לייצר מוצרי אלקטרוניקה דומים כמו גם הסוויץ נפגעה, מהתיאור של לאסקין אפשר לחשוב שהפס5 הוא איזה חד קרן ספציפי שמרוב שהוא שובר את שיאי המכירות של הקונסולות בכל הזמנים הוא גרם למחסור, והוא לא, הקונסולה הזו לא מעניינת את התחת של רוב הארדקורס כי אין מה לשחק עליה.
מי שקנה אותה זה אנשים כמונו שהיינו קונים אותה גם אם היא כולה היתה מריצה נטפליקס.

ברור שסוני תשתמש במחסור הזה כתירוץ זה התירוץ המושלם לבעלי המניות "לא הצלחנו למכור מספיק כי המחסור" גם אם אני אתה ולאסקין היינו צריכים לעמוד מול בעלי מניות עצבנים היינו אומרים תודה לאלוהים על המחסור שבא לנו בדיוק בזמן להציל לנו את התחת מפיטורים או ביקורת.

ולא, אני לא חי בסרט אני יודע שיש מחסור אמיתי, שוב כי יש בכל הרכיבים לא כי הפס5 כל כך נחשק ומבוקש... אני רק טוען שגם בלי המחסור הזה היינו רואים מכירות פחות או יותר דומות להפליא כי אין משחקים שיזיזו את הקונסולה אצל הארדקורס כמו שהיה לנו בדורות הקודמים... אני טוען פשוט שאם היו משחקי קילר אפ מטורפים אז לפחות הארדקורס היו מנסים ככל שביכולתם להשיג את הפס5 למרות המחסור והיית רואה מכירות קצת יותר גבוהות לא בהרבה שוב כי המחסור... אבל יותר גבוה ממה שיש עכשיו.

כל מה שהמחסור הזה אומר בפועל זה שאם היה קילראפים מטורפים לפס5 שיוצרים ביקוש מטורף אז במצב כזה הם לא היו עומדים בביקוש, אבל זה לא המצב כרגע, אין ביקוש לפלטפורמה הזו אצל הארדקורס זו עובדה שאי אפשר להתווכח איתה.

לא לחינם סוני אומרת שרק ב2024 המכירות יעקפו את הפס4 כי זו השנה שיתחילו לראשונה להתחיל להגיע משחקים נורמלים. קילר אפים עם דם ולא משחקים לפעוטון ע"ע R&C

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 08:37

התיאור שלי? אני מתאר את המציאות - אין מכשירי פס5 שעומדים בחנויות ולא נמכרים, כך שאני לא מבין למה נראה לך שמשחקי דור הבא היו משנים את התמונה… אתה מנסה להתפלפל ולחרטט אבל זה לא משנה את העובדה שכל המכשירים נמכרים, העובדה שהחברים שלך קמצנים או צרכנים נבונים יותר ממך וממני לא רלוונטית כי היא לא משנה את העובדה שאותו מכשיר שהם לא קנו - כן נקנה על ידי מישהו אחר. המחסור הוא לא מצג שווא, הוא אמיתי.
אם היו עוד 10-20 מליון יחידות בשוק כפי שהיה אמור להיות בלי בעיות הייצור - אז מן הסתם הייתה רוצה גם עוד הרבה מאוד מכירות תוכנה, כי אנשים עם קונסולה נוטים לרכוש עבורה משחקים :)
ולא הבנתי את הקטע האחרון, אתה טוען שאם היו יותר משחקים אז סוני הייתה מוכרת יותר מהפס4? איך? מאיפה? אתה קורא את עצמך? איך הם יכולים לעזאזל לעקוף את מכירות הפס4 אם הם לא מסוגלים לייצר מספיק יחידות? הם היו מוכרים יותר ממה שהם מסוגלים לייצר?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 11:56

אין יחידות שיושבות על המדפים ולא נקנות, אבל זה לא אומר שיש אנשים שיכולים לרכוש ולא רוכשים. כרגע, אני לא רואה שום סיבה לרכוש ps5 ואני לגמרי על הגדר, למרות שכבר היו לי לא מעט הזדמנויות (מי שבאמת רוצה, יכול פשוט להירשם לטלגרם של ksp ויש שם כל איזה שבועיים drop של ps5).

אז ברור שיש שרוכשים "במקומי" אבל להערכתי ההייפ הולך ופוחת, ועם ההקלה בסגרים בעולם וחזרה לייצור מאסיבי יותר, זה אמור להיפטר די בקרוב.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 12:04

נו כן, אבל אם רוכשים "במקומך" אז זה לא רלוונטי לדיון של מספרי מכירות, זה היה רק רלוונטי אם זה אומר שיש קונסולה שנותרה על המדף.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 12:11

הכל טוב, הבנתי לגמרי למה אתה מתכוון. הסוף של הדברים שלי הוא הרלוונטי. יש האטה בביקושים כרגע לדעתי, בטח עם הכניסה למיתון העולמי, שתתברר בחציון הקרוב. הולך להיות הרבה הרבה יותר קל לרכוש קונסולה בקרוב.

כאנקדוטה - חברים שרכשו ps5 מספרים שרוב הזמן היא מעלה אבק והם בעיקר משחקים במחשב בגיימפאס. אז כן, הם לגמרי הסוג "שלנו" של מחשב גיימינג פלוס קונסולה, אז זה מעניין לשמוע.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 12:21

כן, גם סוני כבר אמרו שבחגים יהיה ניתן להשיג את הקונסולה כמו שצריך, אבל זה פחות קשור להאטה בביקושים והרבה יותר קשור לייצור.
יכול להיות שאנחנו נראה גם ירידה בביקוש, אבל אין לך דרך לדעת את זה כרגע, כשבכל פעם שיש מלאי נוסף הוא מתרוקן תוך דקות.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 יולי 2022, 12:27

לאסקין, פשוט נתפסת למשהו מאוד שולי והתחלת להתווכח עליו :)

נדב הביא נתונים שיש האטה כללית גם במכירות התוכנה משנה שעברה, זה משהו כללי גם אצל מייקרוסופט תבדוק. זה לא משנה שמישהו קנה במקום "קליימן" כי מי שקנה במקום קליימן זה איזה סוחר ששם את הPS5 בארון ולא פתח אותה ומנסה למכור אותה ברווח למה זה משנה לנו לדיון..? כי אם קליימן או בלינג שהם הארדקורס היו קונים את הפס5
הם גם היו קונים את התוכנה ולא היית רואה את הירידה, בגלל שהקונים הם לא הארדקורס, אז יש האטה במכירות התוכנה כי רק הארדקורס קונים תוכנה בלי סוף.

שאל את נינטנדו שהצליחו לגרום לקזואל לקנות את הWII אבל מעולם לא הצליחו לשכנע אותם לקנות עבורו משחקים ותוכנה.

וזה הביצה והתרנגולות... הארדקורס צריכים שיהיו משחקים טובים בשביל להתחיל לרכוש את המכשיר ואז לרכוש עוד תוכנה בעבורו.

זה שסוני משתמשים במחסור אמיתי ברכיבי אלקטרוניקה כדי להגיד "וואו אנשים עפים על הPS5 אבל אין לנו יכולת לעמוד בביקוש" זה טוב ויפה זה נשמע טוב לבעלי המניות כי אם אתה מציג את זה כגזרת גורל משמים אז אין מה לעשות...

אבל האמת היא? שאם היתה תוכנה יותר הארדקורס היו קונים את הPS5 והם היו מה שנקרא super engaged רוכשים ערמות של תוכנה, ונשארים מנויים לפלוס אתה יודע... כדי לקבל עוד תוכנה לקונסולה שהם הרגע קנו...

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 12:33

לא ראיתי את מה שסוני אמרו, אבל אני מסתכל מסביב. אני רואה שאינטל בהפסד פעם ראשונה מזה המון שנים והם מדווחים לבורסה (כלומר, לא אמור להיות שקר) על האטה מאסיבית ומהירה בביקושים למעבדים בחציון האחרון. אני רואה מלאים גדולים של כרטיסי מסך בחנויות ואני רואה גם שחברות כמו Nvidia ו amd מנסות לקצץ הזמנות מ tsmc ומחפשות מי ייקח את הסלוטים שלהם כי האחרונה לא ממש ששה לבטל זמן ייצור שכבר שולם עליו. (אני מהנייד, אז אם תרצה לינקים לכל אלה, סומך עליך שתמצא, או שאביא אותם בהזדמנות. בכל מקרה מעודד אותך לבדוק אותי).

אז אני משער שכבר בחודשים האחרונים יש האטה בביקוש, שקשה מאוד לראות כי סוני לא מצליחה ממש לספק כמות גדולה של קונסולות. Xbox series x ניתן לרכוש בארץ די בנוחות יחסית, לשם ההשוואה, וזה כך כבר כמה חודשים.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 13:15

גלאס - אני לא נתפס למשהו שולי, הטענה שלך הייתה שהיו מוכרים פחות או יותר אותו הדבר מבחינת תוכנה, וזה פשוט לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת, הם על 20 מליון כשהתחזית הייתה יותר כמו 30 מליון, מכירות התוכנה היו 50% גדולות יותר אם היו מצליחים לייצר עוד 50% מהקונסולות שנמצאות בידי אנשים.
עכשיו כן, לדעתי לפחות זו שנה מאוד חלשה... מלבד אלדן רינג, הורייזון וטוריזמו - השנה הזו סופר סופר חלשה.
היי, אני למשל "הארדקור" וקניתי מעט מאוד משחקים השנה. צד ג' לא סיפק כלום מלבד אלדן רינג...
ולגבי זה שהארדקורס צריכים משחקים טובים כדי לקנות קונסולה - אתה שוב מזכיר את BB כמשחק הזה, אבל הוא יצא רק איזה שנה וחצי אחרי הקונסולה, משמע רק בשלב שאנחנו נמצאים כרגע, ואגב - הוא לא מכר כל כך הרבה יחידות - 2 מליון יחידות בשנה הראשונה שלו. ראצ'ט מכר יותר ויצא הרבה לפני. הטיעון הזה פשוט לא מחזיק, הקונסולות של סוני בעקביות יצאו עם משחקים די מחורבנים בשנתיים הראשונות, והמשחקים האלה גם לרוב מכרו לא משהו בכלל.

קליימן - כן, יש גם האטה בביקושים לפחות או יותר כל מוצר פנאי בעקבות המיתון שמתחיל במערב. אבל הסיבה העיקרית במקרה של סוני היא ללא ספק אי העמידה בייצור.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 13:27

נכון. הסיבה העיקרית למחסור אצל סוני היא הבעיה בייצור, ככל הנראה. זה גם מה שאני אמרתי. לו היה להם יותר מלאי, היו, להערכתי, גם קונסולות על המדפים.

עובדה שה xsx/s היו הקונסולות השולטות בארה"ב ב3 הרבעונים האחרונים, וגם, עדיין ניתן לרכוש אותן בארה"ב הרבה יותר בקלות מאשר את ה ps5 (מחברים שגרים שם ורכשו לאחרונה xsx).
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 15:04

אני לא בטוח שלהסתמך על ביקוש של מוצר אחד כדי להוכיח נקודה לגבי מכירות פוטנציאליות של מוצר אחר זה מאוד רציני אבל בהחלט, זה תרחיש אפשרי, אני מניח.

וברור שאם היה להם 80 מליון יחידות אז היה נשאר עודף, אבל אני לא בטוח לגבי 30 מליון

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 16:13

לא השוויתי ביקוש של טוסט אבוקדו ל ps5... השוויתי בין המתחרה הישירה שלה, שהיא הנמכרת ביותר בשוק ספציפי בשלוש הרבעונים האחרונים ועדיין, כנס ל bestbuy.com כרגע ותראה שניתן פשוט לרכוש אותה. כך שכנראה מיקרוסופט מצליחה לייצר הרבה יותר מסוני, למרות שהיא כנראה מוכרת לא מעט קונסולות ככל הנראה. לא חיפשתי מספרים אבסולוטיים, אבל להוביל את הקטגוריה של הקונסולות מעל הסוויצ' אפילו במשך 3 רבעונים == מכירות יפות מאוד.
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 17:46

המתחרה הישירה שמכרה בין חצי לשליש מסוני בדור הקודם, ובתחילת הדור הנכחי ראינו את הפרשי המכירות הברורים ביניהם? זה כמו להשוות אייפון חדש לסמסונג, טסלה ויונדאי… לא אומר שאחד בהכרח טוב יותר מהשני, אלא שיש הבדלי ביקוש ברורים וזה לא אותו מוצר גם אם הוא דומה.
ובהחלט, למיקרוסופט מכירות מעולות, והם לא התקשו לייצר מספיק ולעמוד בביקוש, זה פשוט לאו דווקא אומר משהו על הביקוש לקונסולה המתחרה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 31 יולי 2022, 18:24

אני לא יודע איך אפשר להגיד שזו תקופה חלשה ביחס לדור הקודם. שכחתם כבר איך נראתה 2014? מה בדיוק היה לPS4 להציע? משחקים מזורזים, או שבורים לגמרי. זו השנה ששר הטבעות לקח בה את משחק השנה, והוא עומד על ממוצע 84 כן? משחק חביב אבל לא בדיוק משהו שמזיז קונסולות בפני עצמו, מישהו מאיתנו כאן בכלל סיים אותו אי פעם?
אז כן, עד תחילת אוגוסט 15 כבר יצאו הוויצ'ר 3, באטמן וBB. אבל עד תחילת אוגוסט 22 יש בPS5 הרבה יותר מזה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 19:00

יש לך הצעה טובה יותר ממנה נלמד על הביקוש הבלתי ניתן לאספקה של ה ps5, במידה וסוני הייתה הייתה מצליחה לייצר כמויות כמו ms ?

כי בסוף אני מביא לך שיש מיתון, שיש מתחרה ישירה, ראש בראש שמובילה את השוק 3 רבעונים (לפי דברי מנכ"ל מיקרוסופט למשקיעים) ומצליחה לייצר כמויות יפות. נדב מראה שיש אחלה מלאי של כרטיסי מסך על המדפים (מוצר מתחום דומה, שעד לא מזמן היה במחסור מתמשך).

אתה בעיקר אומר "יש להם הרבה ביקוש וכל מה שהיו מייצרים היו מוכרים". אני לא סבור כך, מהסיבות שהצגתי לעיל. יש לך סיבות אחרות שסותרות? להשוות את תחילת הדור לשנתיים פנימה זה לא רלוונטי בשום צורה כמעט. בתחילת דור תמיד יש התנפלות. בקיצור לאסקין, אתה בעיקר מונע מתחושות (לא ראיתי שום הסבר רציונלי, או שנתמך באיזשהו נתון אחר). אם יש לך משהו רלוונטי, אשמח לשמוע. אם לא, אז אפשר להסכים שלא להסכים
:)
?

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 31 יולי 2022, 19:52

אה, אני רק אומר שזה סתם ניחושים ויכול להיות שאם היו מייצרים עוד 10% זה היה מספיק כדי שיישאר משהו ״על המדפים״, ויכול להיות שזה יותר כמו 200%, אני באמת לא יודע, והתחושה שלי היא שפניו מייצרים אז היו להם עוד בערך 50% יותר קונסולות בידי לקוחות.
את המתחרה הישירה, ניתן רק להשוות לדור הקודם כי זה הדבר הכי קרוב, ולראות שברוב המקרים הם מוכרים גם הרבה פחות תוכנה, מאותה תוכנה.

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 20:17

ניתן להשוות *רק* לדור הקודם? אני לא חושב.. בדור הקודם מיקרוסופט התקבלה בבוז בעולם הגיימינג עם ה TV TV TV שלה.... בוא לא נשכח... לקח דור שלם כדי לסובב את הספינה הזאת.... אז אולי ההשוואה שלך היא הלא רצינית כאן.. בכל מקרה, נראה לי מיציתי.
?

סמל אישי של המשתמש
Klayman
Sage

הודעהעל ידי Klayman » 31 יולי 2022, 22:47

סתם בשביל הקטע, זה פוסט של ksp מלפני 6 שעות. אותו פוסט על בטלגרם שלהם בשעות הצהריים המוקדמות מאוד. בעבר כל drop שכזה, ועקבתי בשביל חברים, היה נעלם בזמן קצר מאוד. כעת כבר כחצי יום ועוד יש במלאי, לרכישה מיד. אז הנה.

https://www.facebook.com/19027119099026 ... l/?app=fbl
?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2022, 14:42

Stick כתב:אני לא יודע איך אפשר להגיד שזו תקופה חלשה ביחס לדור הקודם. שכחתם כבר איך נראתה 2014? מה בדיוק היה לPS4 להציע? משחקים מזורזים, או שבורים לגמרי. זו השנה ששר הטבעות לקח בה את משחק השנה, והוא עומד על ממוצע 84 כן? משחק חביב אבל לא בדיוק משהו שמזיז קונסולות בפני עצמו, מישהו מאיתנו כאן בכלל סיים אותו אי פעם?
אז כן, עד תחילת אוגוסט 15 כבר יצאו הוויצ'ר 3, באטמן וBB. אבל עד תחילת אוגוסט 22 יש בPS5 הרבה יותר מזה.

אנחנו כרגע במקבילה ל-2015 (כבר כמעט שנתיים משיגור הקונסולות), לא 2014 :)
אנחנו הולכים לסיים את 2015״ בלי שום משחק דור הבא שווה אחד, הכל קרוס ג׳ן והרגשה עייפה ועבשה. בזמן הזה בדור הקודם כבר היה לנו בטמן, AC:U או הוויצ׳ר 3 שהיו שניהם תצוגת דור הבא מאוד מרשימה שעדין לא קבלנו בדור הזה (ודוגרי אפילו לא הוכרזה כזאת עד עכשיו, אלה אם משהו שהוכרז ב-CGI כמו ספיידרמן יהיה תצוגת תכלית). היה בשוק כבר MKX, היה את בלאדבורן, היו ערימות של משחקי ״סוג ב׳״ של סוני ומיקרוסופט שאולי לא היו טובים במיוחד אבל היו תצוגה טכנולוגית מרשימה (קילזון, אינפמס, דרייב קלאב או רייז) ועמדנו לפני יציאה של טרופים טכנולוגים כמו Battlefront שבאמת הפיל לסתות ויצא באוקטובר ״השנה״. גם היו ערימות של משחקי דור הבא בלבד שלא היו מפילי לסתות, אבל כן דרשו קונסולת דור הבא כמו FO4. וכמובן שכבר הוכרזו משחקים שראינו אותם במלוא הדרם שיצאו ב-2016 כמו נניח הדמו E3 של אנצ׳רטד 4 שבלוח זמנים של הדור הזה כבר קרה לפני חודשיים.

כלומר, אי אפשר להשוות בכלל את שני הדורות. בדור הנוכחי אנחנו עדין בדור הקודם בלי בקושי טעימה מהדור הבא אולי חוץ מאשר הדמו של המטריקס. בנקודה הזאת בדור הקודם כבר יכלו להיות לך בספריה 10 משחקי דור הבא אמיתיים, חלקם סתם תצוגה גרפית ריקה כמו אינפמס או רייז אבל חלקם משחקים שהגדירו את הדור כמו הוויצ׳ר 3 או בטמן.

כלומר, יש על הפס5 ״וויצ׳ר 3״ אחד? לא, ממש לא. אין לה אף משחק דור הבא טוב באמת וגם בקטגורית הקרוס ג׳ן יש דברים מאוד נחמדים אבל לא טרוף כמו בטמן או הוויצ׳ר 3. הדור הזה לא מספק בגזרת הטכנולוגיה ולא בגזרת האיכות, בעיקר כי האיכות היא איכות עבשה של דור קודם. ״עוד מאותו דבר״.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 אוגוסט 2022, 14:49

Klayman כתב:סתם בשביל הקטע, זה פוסט של ksp מלפני 6 שעות. אותו פוסט על בטלגרם שלהם בשעות הצהריים המוקדמות מאוד. בעבר כל drop שכזה, ועקבתי בשביל חברים, היה נעלם בזמן קצר מאוד. כעת כבר כחצי יום ועוד יש במלאי, לרכישה מיד. אז הנה.

https://www.facebook.com/19027119099026 ... l/?app=fbl

קטע, עדין במלאי 24 מאוחר יותר. בהחלט יש נפילה בביקוש.

בכל מקרה, נראה שיש ירידה בביקוש אבל לכו תדעו מה רמת הביקוש. כלומר, אם סוני הייתה שופכת 40 מליון מכישירים לשוק עכשיו היינו באמת יכולים להבין את רמת הביקוש בלי בעיה, אבל כל עוד היא מיצרת איזה 2 מליון ברבעון לא נדע כי זה קצב יצור יותר איטי מקצב המכירות של הפס4.

אבל אני אמרתי את שלי כבר בשנה+ האחרונות - death by a thousand cuts. קצת מעלים מחירים, קצת כופים פרקטיסים רעים לצרכן, קצת עושים קרוס ג׳ן ולא מוציאים משחקי דור הבא כדי למקסם כסף, קצת מטים את הפיתוח ל-GaaS, קצת דופקים את הלקוחות עם גרסאות מוזרות ועלויות שדרוג.. בסוף תהיה לזה השפעה.

Stick
Veteran

הודעהעל ידי Stick » 01 אוגוסט 2022, 16:04

DrKeo כתב:
Stick כתב:אני לא יודע איך אפשר להגיד שזו תקופה חלשה ביחס לדור הקודם. שכחתם כבר איך נראתה 2014? מה בדיוק היה לPS4 להציע? משחקים מזורזים, או שבורים לגמרי. זו השנה ששר הטבעות לקח בה את משחק השנה, והוא עומד על ממוצע 84 כן? משחק חביב אבל לא בדיוק משהו שמזיז קונסולות בפני עצמו, מישהו מאיתנו כאן בכלל סיים אותו אי פעם?

אנחנו כרגע במקבילה ל-2015 (כבר כמעט שנתיים משיגור הקונסולות), לא 2014 :)
אנחנו הולכים לסיים את 2015״ בלי שום משחק דור הבא שווה אחד, הכל קרוס ג׳ן והרגשה עייפה ועבשה. בזמן הזה בדור הקודם כבר היה לנו בטמן, AC:U או הוויצ׳ר 3 שהיו שניהם תצוגת דור הבא מאוד מרשימה שעדין לא קבלנו בדור הזה (ודוגרי אפילו לא הוכרזה כזאת עד עכשיו, אלה אם משהו שהוכרז ב-CGI כמו ספיידרמן יהיה תצוגת תכלית). היה בשוק כבר MKX, היה את בלאדבורן, היו ערימות של משחקי ״סוג ב׳״ של סוני ומיקרוסופט שאולי לא היו טובים במיוחד אבל היו תצוגה טכנולוגית מרשימה (קילזון, אינפמס, דרייב קלאב או רייז) ועמדנו לפני יציאה של טרופים טכנולוגים כמו Battlefront שבאמת הפיל לסתות ויצא באוקטובר ״השנה״. גם היו ערימות של משחקי דור הבא בלבד שלא היו מפילי לסתות, אבל כן דרשו קונסולת דור הבא כמו FO4. וכמובן שכבר הוכרזו משחקים שראינו אותם במלוא הדרם שיצאו ב-2016 כמו נניח הדמו E3 של אנצ׳רטד 4 שבלוח זמנים של הדור הזה כבר קרה לפני חודשיים.

כלומר, אי אפשר להשוות בכלל את שני הדורות. בדור הנוכחי אנחנו עדין בדור הקודם בלי בקושי טעימה מהדור הבא אולי חוץ מאשר הדמו של המטריקס. בנקודה הזאת בדור הקודם כבר יכלו להיות לך בספריה 10 משחקי דור הבא אמיתיים, חלקם סתם תצוגה גרפית ריקה כמו אינפמס או רייז אבל חלקם משחקים שהגדירו את הדור כמו הוויצ׳ר 3 או בטמן.

כלומר, יש על הפס5 ״וויצ׳ר 3״ אחד? לא, ממש לא. אין לה אף משחק דור הבא טוב באמת וגם בקטגורית הקרוס ג׳ן יש דברים מאוד נחמדים אבל לא טרוף כמו בטמן או הוויצ׳ר 3. הדור הזה לא מספק בגזרת הטכנולוגיה ולא בגזרת האיכות, בעיקר כי האיכות היא איכות עבשה של דור קודם. ״עוד מאותו דבר״.

אני לא ממש מסכים. קודם כל, כן, אמרתי, 2014 הייתה שנה נוראית ואמנם עד אוגוסט 15 היו BB, הוויצ'ר 3 ובאטמן, אבל את זה השוותי לאוגוסט 22 שזה בדיוק איפה שאנחנו היום.
לצד זה כל מה שאתה מדבר עליו ברמה העקרונית זה גרפיקה. כן, ACU, באטלפילד 4, רייז, האורדר 1866 וכו'. אחד מהם היה משחק טוב?
אם כבר להפך, אני חושב שלמדו מהדור הקודם לא לזרז סתם את המשחקים האלו כדי לפוצץ לנו את הראש גרפית. אולי זה פוגע בהרגשה שלנו בשנים הראשונות לגבי הקונסולה, אבל זה גם אומר שכל המפתחות האלו לא מתבזבזות על משחקים רעים ו/או שבורים.
לצד זה כולנו מבינים שיש הבדל בין הדורות ברמה העקרונית. דור הPS4 הציג כמעט רק קפיצה גראפית מפוצצת, אבל מעט מאוד באשר לעיצוב משחקים וצורת הפיתוח שלהם. הדור הזה אמור להיות אחרת.
כלומר אם היינו מקבלים עכשיו טריילר גיימפלי לאנצ'רטד 5 שהיה נראה כמו סרט פיקסאר, אבל משוחק בדיוק כמו אנצ'רטד 1, 2, 3 ו-4, זה היה מספיק? טוב, זה בדיוק מה שראצ'ט או דימון סולס מציגים ואני יודע שאתה לא בדיוק התרשמת מהם :).
ואולי אנחנו עדיין לא מקבלים אפילו את מלוא הקפיצה הגראפית כמו שלמשל קיבלנו כבר בתחילת הדור הקודם, בעיקר כי הפעם אלו משחקים בעלי פרופיל קטן בהרבה שלקחו על עצמם את הנסיון בעוד שהגדולים הלכו לקרוס ג'ן, אבל עדיין יש קפיצה מסוימת שאפשר מהבחינה הזו להשוות. אפילו בקרוס ג'ן.
האם BB הוא באמת משחק דור הבא מהבחינה הזו? האם היה אפשר לעשות את ארקהאם נייט אותו משחק בדיוק רק עם גרפיקה נחותה על הPS3? (אנחנו יודעים שכן). האם הוויצ'ר 3 שהועיל לצאת גם על הסוויץ'? כנ"ל אנצ'רטד 4 שיצא רק בעוד שנה לפי ההקבלה (ואגב, בהחלט ניתן לראות שכל התעשייה עברה להצגה של משחקים קרוב יותר להשקה, ואפשר להבין את זה לחלוטין גם אם זה מבאס את הריגוש שלנו).

בכל מקרה, בהתחשב בעובדה שאתה בכל מקרה שופט את המונח "קפיצה דורית" אחרת בדור הזה מול הדור הקודם, בוא נסתכל על המשחקים עצמם. האם באוגוסט 15 היו יותר משחקים על הקונסולות שנראו 'רמה אחרת' מאשר ההקבלה להיום? כן.
האם היום על PS5 יש יותר מה לשחק, כמשחקים טובים, ולא סתם כדמואים טכניים שבורים, מאשר על PS4 באותה תקופה מקבילה? אני גם כן חושב שכן.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים