נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי glass man » 15 פברואר 2023, 08:31

כמו שלאסקין אמר, הריימיק (רימאסטר!) של TLOU, קיים בגלל הסדרה, בדיוק כמו שפעם היו מוציאים משחק cash in ביום של השקת סרט, המקרה הכי אחרון שאני זוכר היה המשחק של מקס הזועם שיצא רק כמה חודשים אחרי הסרט, אבל כולנו זוכרים את המשחקים האלה שהיו יוצאים בסמוך לסרטים בשביל להנות מהבוסט. הטקטיקה הזו עדיין עובדת.

יש לרימאסטר/ריימיק הזה פוטנציאל להיות עם רגליים סופר ארוכות, עכשיו שסוני גם לא תתן יותר את TLOU לפס4 בחינם לבעלי PS5 עתיידים אז גם אנשים שיגיעו למותג דרך הסדרה יכולים למצוא עניין בריימיק הזה.

ההחלטה לעשות את הריימיק לDS היא אומללה וזה בהחלט בזבוז משאבים אבל זו דרך קלה לגיימרים באינטרנט להתלהב ולעשות שיווק בשבילך, חכו ותראו איך wo long fallen dynasty הולך להתפוצץ באינטרנט ולעשות אחלה שיווק לגיימפאס בזכות זה שהוא בחינם שם. זה לא רק שהגיימרים באינטרנט גומרים מכל סולס לייק שהם רואים, זה גם משחק הסולס לייק הכי טוב של השנים האחרונות, הרבה יותר מאלדן רינג.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 08:32

DrKeo כתב:
Laskin כתב:לא הבנתי את טענת ה״רק נועד לרפד את הכיס״… זה ברור ונכון לגבי כל מוצר באשר הוא :)
אני שוב שואל - כמה אתה היית מהמר שהרימייק של DS ימכור אם לא 1.5 מליון בשנה הראשונה, מתוך נניח אפילו בסיס משתמשים של 15 מליון? כולם יודעם שזה משחק נכה מאוד מבחינת גיימפליי לעומת משחקי סולס החדשים, שהוא סוג של אבטיפוס למשחקים האלה… אם היה מוכר 4 מליון זה היה בלתי נתפס, 3 מיליון גם לא הייתי מאמין… זה לא משחק שפונה לחמישית מקהל היעד של פלייסטיישן, ממש לא.
וגם לא אלדן רינג.

רק לרפד את הכיס היה לעידן שדבר על הצורך של סוני לעשות קייטרינג לנישות איכותיות כי הם מחזיקת פלטפורמה שצריכה גם לדאוג לאיכות איזוטרית, לא רק לכסף. אז אמרתי שזה נכון, אבל רימייקים הם נטו cash grab ותו לא.

ובנוגע לרימאסטר של DS, הייתי מנחש שהוא ימכור בדיוק ככה, איזה 2 מליון יחידות. וזאת בול הנקודה, שרימאסטר ל-DS ולTLOU הם מהלך לא ברור. לחדש לגמרי משחק שקבל כבר חידוש בדור הקודם ועל הדרך לבזבז זמן וכוח אדם של החברה הכי חשובה שלך זה מוזר. וגם הרימייק של DS הוא מוזר, ועליו כבר התווכחתי הרבה לפני שהוא יצא. וכן, ההשוואה שלו לאלדן רינג שכנראה יחצה גם את ה30 מליון יחידות היא בדיוק על זה - שיש משחקי סולס שהקהל רוצה לשחק ויש משחקי סולס שהקהל כל כך לא רוצה לשחק שהם מוכרים שבריר השברירון. ולא, זה לא כי DS בלעדי לפס5.

כלומר, עוד מיום ההכרזה זה נאמר - DS הוא כנראה המשחק סולס הכי פחות טוב, הכי פחות מלוטש, הכי קלאנקי והכי שבור בכל הסדרה הזאת (עם כוכבית על 2 שלא שחקתי) ולצפות שהוא יהיה איזה להיט זה קצת מנותק. זה רימאסטר לא ברור בעליל.

אני אחדד… אם 1.5 מליון בשנה זה ״כשלון״ לרימייק של DS, מתוך בסיס משתמשים של 15 מליון - כמה זה ״הצלחה סבירה״ בעיניך, עבורו? לדעתי עבור מה שהוא - מדובר בהצלחה בהחלט סבירה. אני לא חושב ש-3 מליון היה איכשהו הגיוני. אני כן חושב שהוא יגיע לזה, אולי כבר הגיע, לא יודע, אבל אני מדבר על השנה הראשונה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 12:11

אני לא חושב שזה כישלון ל-DS, אני חושב שזה בול מה שDS מסוגל לעשות אם נכלול את האנשים שקנו פס5 ונאלצו לקנות אותו בגלל שהוא היה המשחק דור הבא היחיד לאורך החצי שנה הראשונה - כמוני. אני חושב שהבחירה ב-DS היא הכשל האמיתי, אלה אם המצב הוא כמו שעידן אמר וזה היה איזה פרוייקט תשוקה ואז אין באמת מה לחפש פה, לך תתווכח עם תשוקה.

אגב, בנוגע לסדרה והרימאסטר של tlou, התחילו לעבוד על הרימאסטר לפני שנים והוא בכלל היה פרוייקט תשוקה של VASG. על הסדרה התחילו לעבוד רק ב-2020 לפי קרייג מייזינג כך שהוא לא קיים בגלל הסדרה. אולי הוא עבר לנוטידוג וקבל חשיבות גדולה יותר בגלל הסדרה, אבל הוא לא קיים בגללה. למרות שלפי ג׳ייסון שרייר הוא עבר לנוטידוג כי הם החליטו לחטוף אותו פנימה, לא בגלל הסדרה.
We're just normal men. We're just innocent men

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 12:23

אתה כתבת בעמוד הקודם:
"היי, אני בצד שגם הרימייק של DS הוא מטומטם. ואם אני לא טועה המספר האחרון שיש לנו מסוני עליו אחרי ב שערך שנה של מכירות היה איזה 1.5 מליון יחידות בזמן שאלדן רינג כבר כנראה משפשף את ה-30 מליון תוך פחות משנה. כך שלגמרי הייתי מגדיר את הרימייק של DS ככשלון."

בקיצור אם אתה פשוט טוען שזו בחירה דבילית - היי! אני איתך :) אבל דיברנו על מכירות, ודווקא שם לדעתי הצליח לא רע בכלל.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 15 פברואר 2023, 12:28

ההעברה של הרימייק מ-VASG לנוטי דוג התרחשה בגלל שאחרי שהרמן הולסט החליף את שו יושידה, הוא עבר על כל הפורטפוליו צד א' של סוני וגילה שהחבר'ה של VASG באובר באדג'ט מטורף עם הפרויקט הזה, לפחות זה מה ששרייר אומר.. נעשתה עליו יותר מדי עבודה מכדי לבטל אותו אבל אני מניח שהיה צורך בדרך עם מינימום עלויות, אז הפרויקט גולגל אל נוטי דוג, שכנראה לא ממש רצתה אותו.
הקטע המצחיק, שרק לאחרונה VASG התחילו לבנות שוב צוות פנימי לפיתוח, כנראה שהמושכות על אנצ'רטד עברו לשם, מעניין איך הם שכנעו את ההנהלה לתת עוד צ'אנס.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 12:30

Laskin כתב:אתה כתבת בעמוד הקודם:
"היי, אני בצד שגם הרימייק של DS הוא מטומטם. ואם אני לא טועה המספר האחרון שיש לנו מסוני עליו אחרי ב שערך שנה של מכירות היה איזה 1.5 מליון יחידות בזמן שאלדן רינג כבר כנראה משפשף את ה-30 מליון תוך פחות משנה. כך שלגמרי הייתי מגדיר את הרימייק של DS ככשלון."

בקיצור אם אתה פשוט טוען שזו בחירה דבילית - היי! אני איתך :) אבל דיברנו על מכירות, ודווקא שם לדעתי הצליח לא רע בכלל.

אולי לא הייתי ברור - קראתי לרימאסטר הזה טפשי גם בגלל שהוא עם פוטנציאל ממש נמוך וגם אמרתי את זה כשהוא היה רק שמועה. לרימייקים ורימאסטרים יש פוטנציאל מכירות אדיר, פשוט צריך לדעת למה לעשות רימייק או רימאסטר.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 12:34

מה לגבי הרימייק של SOTC? אני אישית ממש שמחתי שקיבל, כי להפך מDS - זה אשכרה משחק שממש ממש תמיד רציתי לשחק, ובדיוק כמו DS - המצב הטכני של המקורי היה על הפנים. שניהם היו SLEEPER HITS. גם TLG הוא כזה. גם ICO. כולם לא מכרו משהו, אבל הם משחקים שאנשים מחשיבים כסופר איכותיים, ודווקא הם, אולי מלבד ICO - רצו כל כך גרוע והיו יכולים להראות כל כך הרבה יותר טוב, אני ממש רוצה שבדיוק המשחקים האלה יקבלו רימייקים/רימאסטרים.

אני חושב שבלופוינט לאט לאט עולים ברמה, והפרויקט הזה (DS) היה די בול עבור המידות שלהם. הם בעצמם גם עשו הרבה הייפ שזה הפרויקט הכי מורכב שעבדו עליו וכו'... סה"כ לא הושקעו בו מאות מליונים, נראה לי שסוני מרוצים, כפי שכבר אמרו פה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 12:53

Laskin כתב:מה לגבי הרימייק של SOTC? אני אישית ממש שמחתי שקיבל, כי להפך מDS - זה אשכרה משחק שממש ממש תמיד רציתי לשחק, ובדיוק כמו DS - המצב הטכני של המקורי היה על הפנים. שניהם היו SLEEPER HITS. גם TLG הוא כזה. גם ICO. כולם לא מכרו משהו, אבל הם משחקים שאנשים מחשיבים כסופר איכותיים, ודווקא הם, אולי מלבד ICO - רצו כל כך גרוע והיו יכולים להראות כל כך הרבה יותר טוב, אני ממש רוצה שבדיוק המשחקים האלה יקבלו רימייקים/רימאסטרים.

אני חושב שבלופוינט לאט לאט עולים ברמה, והפרויקט הזה (DS) היה די בול עבור המידות שלהם. הם בעצמם גם עשו הרבה הייפ שזה הפרויקט הכי מורכב שעבדו עליו וכו'... סה"כ לא הושקעו בו מאות מליונים, נראה לי שסוני מרוצים, כפי שכבר אמרו פה.

מבחינה כלכלית הוא הגיוני בערך כמו DS. והנושא הטכני שלו כבר טופל, הרי יצא האוסף של ico לפס3 שרץ כבר ב720p וב-60fps עם טקסטורות משודרגות ופתחו אותו.. בלופויינט! אז מבחינת הגיון, הוא כמעט מוזר כמעט כמו tlou1. היתרון שלו על tlou1 היה שהוא לא היה זמין על הפס4 בזמן שtlou1 זמין על הפס5 מיומה הראשון ולא הפסיק להיות זמין על פלייסטיישן מהיום שהוא יצא.

אני משער שהרימייק היה ממש קל לבלופויינט כי הם הכירו את הקוד של sotc פנימה והחוצה, אז אולי במובן הזה הוא היה נקודת פתיחה טובה בשבילם לעולם הרימאסטרים המושקעים אחרי שנים שהם היו חברת פורטים.

ובצד הפילוסופי, לפחות אישית אני חושב שמאסטרפיס קלאסי שעומד בפני עצמו הוא בהחלט שחרור מעניין. DS לעומת זאת הוא משחק לא אפוי, שבור, ועם כמה מהשלבים עם העיצוב הכי נוראי שראיתי מזה שנים במשחקי וידאו (אהמ, המערות). יש לו חשיבות הסטורית, אבל אם רצו לשמר אותו אז הוא היה צריך להיות רימאסטר סופר בסיסי - המשחק המקורי ברזולוציה גבוהה וחבילת טקסטורות. להשקיע בו מליונים לרימייק מלא, בטח אחרי ההייפ שבלופויינט יצרו אחרי sotc, לדעתי היה טעות.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 13:19

אז הדאגה שלך היא בכלל לפיננסים של סוני? שהם משקיעים יותר מדי כסף ומביאים רימאסטרים מושקעים מדי?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 13:34

Laskin כתב:אז הדאגה שלך היא בכלל לפיננסים של סוני? שהם משקיעים יותר מדי כסף ומביאים רימאסטרים מושקעים מדי?

אמרתי שאני דואג לפיננסים של סוני אפילו לרגע? מה אני קאז? אם סוני בוחרת לעשות רימאסטרים עם פוטנציאל מכירות נמוך אז לבריאות.

בלופויינט עושים רימאסטרים מצויינים, מבאס אותי כששמים אותם על פרוייקט כמו DS. ואפילו יותר גרוע במקרה של נוטידוג, למה לבזבז את הזמן של במפתחת הכי טובה בתעשיה על רימאסטר כזה חסר ערך שאף אחד מאיתנו לא טרח לקנות?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 13:39

הוגווארטס התפוצץ בUK. זה השטח הביתי של הארי פוטר, אבל הוא ממש התפוצץ. הוא מכר 80% יותר מאלדן רינג בשבוע השיגור, אבל הוגוורטס מבוסס רק נתונים פיזים בזמן שאלדן רינג כולל דיגיטלים. כן, הפיזי של הוגוורטס על הדור הבא בלבד מכר 80% יותר מהפיזי והדיגיטלי יחדיו של אלדן רינג על גבי 5 פלטפורמות. טרוף.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 פברואר 2023, 13:40

אז אוקיי. הסדרה התחילו עליה עבודה ב2020, אבל מתי נולד הרעיון להפוך את הIP של סוני לסרטים מצליחים וסדרות מצליחות? הרעיון יש סיכוי שנולד לא מעט זמן לפני ההתחלה על הריימיק.

זה לפחות יותר סביר בעיני מהאפשרות שהריימיק הזה היה "פרויקט תשוקה" של VASG למה שזה יהיה פרויקט תשוקה שלהם (גם אם הם טוענים זאת) סביר להניח לדעתי שסוני חשבו על הסדרה זמן ניכר לפני שהיא באמת רקמה עור וגידים בפועל ולפני שבכלל בחרו בHBO או דיברו איתם. ואז גם קיבלו הוראה מלמעלה לבצע את הריימיק הזה ככה שעד שהוא יהיה מוכן זה יהיה בסמוך לסדרה.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 13:41

אבל כבר דיברנו על איזה פרויקטים נרצה, זה לא שהרשימה סופר ארוכה…

לגבי נוטי דוג אני מסכים אבל יקנו אותו להערכתי עוד הרבה מאוד אנשים

לגבי הוגוורטס - נפלא. בעיקר האצבע בעין שמקבלים כל האקטיביסטים שניסו לחרבן את החגיגה לכל התעשייה בערך.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 14:15

Laskin כתב:אבל כבר דיברנו על איזה פרויקטים נרצה, זה לא שהרשימה סופר ארוכה…

לגבי נוטי דוג אני מסכים אבל יקנו אותו להערכתי עוד הרבה מאוד אנשים

לגבי הוגוורטס - נפלא. בעיקר האצבע בעין שמקבלים כל האקטיביסטים שניסו לחרבן את החגיגה לכל התעשייה בערך.

בנוגע לפרוייקטים, עכשיו הם עובדים על מטאל גיר אז זה פותח דלת לכל המשחקי פס1 ו-2 מצד ג׳ שהיו בלעדיים. שם כבר יש אולי 20 משחקים שהייתי רוצה לראות לפני DS.

ובנוגע לנוטי דוג, אולי הסדרה תהפוך את הרימאסטר למאוד מצליח. אבל למה צריך את נוטידוג לרימאסטר? יש שם יותר מדי כישרון בשביל לעשות עבודה של חברת עובד קבלן סטייל בלופויינט.

ובנוגע להוגווארטס, גם ההצלחה המטורפת שלו בסטים מראה שזה לא אנגליה בלבד. ותאמינו או לא הוא מצליח לעשות את זה על הדור הבא בלבד, מי היה מאמין שזה אפשרי? אגב, גם במחשב יש לו דרישות של הדור הבא עם 16GB זיכרון ומעבד 6600 שהוא חזק משמעותית מה2500 שבדרך כלל דורשים למשחקי דןר הפס4. הם גם ממליצים על SSD. מעניין מה יעלה בגורל גרסת הדור הקודם, יש בהחלט מצב טוב לסיטואציה סטייל סייברפאנק או מורדור.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 15:49

ערב הסעודית מגדילה את האחזקות בנינטנדו ל-7.08%. במאי 21 ערב הסעודית קנתה 5.01% מנינטנדו. חודש שעבר הם קנו עוד 1.06% והחזיקו סה״כ 6.07%. והיום הם קונים 1.01% נוספרים שמתחברים ל7.08% סה״כ.

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 15 פברואר 2023, 16:05

יאלללללללההההה…. חדשות מעולות. תמיד חשבתי שפיץ׳ צריכה להיות יותר בבית עם הילדים ולא לנהוג בקארט כמו פרוצה מערבית

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 15 פברואר 2023, 16:33

נדב, אולי לא ציפת שהוא ימכור כמו אלדן רינג, אבל כן יצרת קורלציה ביניהם בשביל לקבע משוואה לא הגיונית בעיני למה נחשב הצלחה לרימייק גרפי למשחק ישן, שכנראה לא תצליח למצוא לה דוגמא אחת בכל התעשייה שמוכיחה את הולידיות שלה. ועוד על סמך משחק שיצא שנה+ אחריו, שזה קצת בעייתי בלי מכונת זמן. משחק ישן לא אמור למכור כמו משחק חדש, אני לא מכיר רימייק גרפי/רימאסטר שמכר קרוב למשחק הכי חדש בפרנצ'ייז שעדיין מצליח, כולל כאלה שהם אשכרה חלק מאותו מותג, לא רק בצורה רוחנית. ויש הבדל אחד מהותי שמפריד בין אלדן רינג לכל שאר המשחקים של פרום - העולם הפתוח שלו, נוסחא שפשוט מייצרת להיטים ושזה עובד, זה פשוט מתפוצץ. תמיד. זה לא אומר שכל מי שקנה אותו הוא "מעריץ", לפחות בהגדרה שלי.
ו 10 מיליון של דארק סולס 3 זה יפה מאוד, אבל חצי מהם על המחשב, בערך 3.5 מיליון על הפס4, אחרי 4 שנים. אז אני לא יודע להגיד אם דימון סולס יגיע למכירות שהוא עשה על הקונסולה של סוני, הוא גם נמצא בשירות החדש שלהם מהיום הראשון, אבל לכל הפחות הוא נמצא על מסלול שבו זה לא בלתי סביר להניח שהוא יכול לדגדג את זה בסוף הדרך ולכן לקבוע היום על סמך נתונים של פחות משנה ובסיס משתמשים מוגבל וכו' שהוא כישלון, זה שגוי. בלאדבורן מכר 2 מיליון בשנה הראשונה שלו וסוני התייחסה אליו בזמן אמת כהצלחה גדולה, אז אפשר להמר בזהירות שביצועים קצת פחות טובים של משחק ישן שעולה 70$ זה כנראה לא כישלון מחפיר בעיניהם.

ולהצליח לרקום עסקאות בין סוני לקונאמי, עוד לפני שהאחרונים חזרו להתעניין בגיימינג, זה בהחלט מהלך מכובד, אבל בלי לפייס אותם עם קוג'ימה עשית רק חצי עבודה:)
אמרתי את זה בפעם הראשונה שדיברנו על זה ואני חושב כך גם היום, MGS לגמרי ראוי לרימייק, יותר מדימון סולס, אבל לטעמי כזה שדורש יותר ממה שבלופוינט עשו עד היום. ייתכן שהיום הם בשלים יותר לעשות את זה, אבל אני לא בטוח שזה היה המצב בזמנו.
אבל לא הבנתי למה אתה חושב שזה עומד על הפרק, כאילו מאיפה הביטחון המוחלט שהם עובדים על MGS? השמועות האחרונות לא דיברו על סטודיו אחר? אני לא רוצה שתחתוך את הורידים אחרי שתגלה שהם עובדים על איזה legend of dragoon איזוטרי.. אתה מרים לעצמך ציפיות גדולות ואחר כך אנחנו נצטרך לשמוע אותך מייבב על כך 3 שנים ולא בטוח שאני יעמוד בזה פעם נוספת :D

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 15 פברואר 2023, 18:43

כולכם הולכים לאכול כזה כובע, שבלופוינט יראו את הפרויקט שלהם, לא MGS לא,legend of dragoon אלא רק משחק PS1 מאוד מאוד ספציפי :)
מי שמאמין לא מפחד!!!!!!111111

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 15 פברואר 2023, 20:23

כרגיל נדב מדבר מהתחת ובביטחון עיוור.
DrKeo כתב:אי הופעה בטופ 20 מאז שבועיים אחרי שהוא יצא ואז הבלחה לטופ 20 לשניה, אפילו לא לטופ 10, כשהסדרה בול יוצאת זאת לא בדיוק הצלחה. אני לא מכיר משחק גדול של סוני שיצא ולא היה בטופ 20 במשך חודשים, למשל ספיידרמן מיילס מורלס נמצא שם כבר שנתיים. אלה אם TLOU1 פתאום תופס מקום של קבע בטופ 20, הוא ימשיך להיות כישלון גדול בסטנדרטים של סוני.

בחודש NPD הראשון שלו, הרימייק של TLOU היה מקום #5 בטוטאל, ו #4 בטבלת הפלייסטיישן. בחודש שאחריו הוא היה #9 בטבלת הפלייסטיישן.
בחודשי נובמבר-דצמבר הוא לא הופיע בטבלת עשרת משחקי הפלייסטיישן הנמכרים, ועכשיו בינואר הוא עלה חזרה למקום #11 בטבלת כלל המשחקים ( ו NPD החל מחודש זה כבר לא מפרסמים דירוגים של כל פלטפורמה).

בשבוע הראשון אחרי עליית התוכנית, המכירות של הרימייק באנגליה קפצו ב 238% מהשבוע הקודם (ואגב, המכירות של הרימאסטר בפס4 קפצו ב 322%).
בשבוע השני המכירות עלו ב 32% על פני הראשון (מקום 5 כללי). בשבוע השלישי הייתה ירידה של 4% מהשבוע השני (עדיין מקום 15 כללי).

אבל אתה מוזמן לקרוא לזה כישלון חרוץ למרות שהמשחק הוא 70$ ועלה לשיטתך הרבה פחות לפתח ממשחק ממוצע, כפי שעידן הזכיר.

שנית, אם אתה אומר את הנ"ל
DrKeo כתב:זאת בול הסיבה שאני אומר שמשחקים צריכים להיות בלעדיים לפס5 במקום קרוס ג׳ן וגם גרסאות ה-PC הן טעות. אם משחק מרוויח 15% יותר או פחות לא צריך להיות הפאקטור לסוני כי היא לא EA, היא מחזיקת פלטפורמה.

אז אתה לא יכול להגיד שהרימאסטר מהפס4 היה מוכר על המחשב באופן דומה כמו שהרימייק שעשו לפס5 ימכור. כמה אפשר לבלבל בשכל?

אגב, בנושא גרסאות מחשב של סוני, אתה מוזמן לראות איך GOW2018 תפקד: הוא נמצא בקבוצה של בין המקום ה 11 ל 23 כהכי 'מכניסים' בסטים ל 2022.
(ושמונה משחקים מתוך ה 23 הם F2P).
ואגב, הורייזון ששוחרר ב 2020 עדיין מכניס מספיק כמות של כסף כדי להיות כלול בקבוצה של בין 51-100 המשחקים הכי מכניסים בסטים ב 2022.

DrKeo כתב:אגב, עוד fun fact על ה-NPD האחרון - dead space הבלעדי לדור הבא הגיע למקום השני בינואר. הקליסטו פרוטוקול שיצא קרוס ג׳ן, הגיע בחודש הקודם שבו הוא יצא למקום ה-17.

נתוני NPD של קליסטו לא כוללים דיגיטלי, אלה של דד ספייס כן. אז אי אפשר להשוות. כמו גם שאי אפשר להשוות מיקומים בחודש דצמבר של שיא החגים לחודש ינואר.
לא שזה משנה את הפואנטה שאז עשיתי: משחק יכול להיות קרוס-ג'ן ולהיכשל או בלעדי ולהצליח. המטרה היא לתת את הסיכוי הכי טוב למשחק. והנתונים מראים שעדיין יש קהל גדול ומשמעותי שקונה משחקים על הדור הקודם.

וכמו שאמרתי אז, תפסיק להיות מצחיק ולחפש 'הצדקות' למחשבות שלך לגבי קרוס-ג'ן. זה ש EA בחרה לא לשחרר את דד ספייס לדור הקודם זה לא הוכחה לכל התעשייה שנפל הפור וכבר לא משתלם לשחרר קרוס-ג'ן. ואחת הראיות לכך היא הכישלון הקופתי של משחק אחר ש EA בחרה לא לשחרר כקרוס-ג'ן.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 15 פברואר 2023, 21:21

idan כתב:נדב, אולי לא ציפת שהוא ימכור כמו אלדן רינג, אבל כן יצרת קורלציה ביניהם בשביל לקבע משוואה לא הגיונית בעיני למה נחשב הצלחה לרימייק גרפי למשחק ישן, שכנראה לא תצליח למצוא לה דוגמא אחת בכל התעשייה שמוכיחה את הולידיות שלה. ועוד על סמך משחק שיצא שנה+ אחריו, שזה קצת בעייתי בלי מכונת זמן. משחק ישן לא אמור למכור כמו משחק חדש, אני לא מכיר רימייק גרפי/רימאסטר שמכר קרוב למשחק הכי חדש בפרנצ'ייז שעדיין מצליח, כולל כאלה שהם אשכרה חלק מאותו מותג, לא רק בצורה רוחנית. ויש הבדל אחד מהותי שמפריד בין אלדן רינג לכל שאר המשחקים של פרום - העולם הפתוח שלו, נוסחא שפשוט מייצרת להיטים ושזה עובד, זה פשוט מתפוצץ. תמיד. זה לא אומר שכל מי שקנה אותו הוא "מעריץ", לפחות בהגדרה שלי.

אין יותר מדי ״רימייקים גרפים״ או איך שלא נקרא לזה בתעשיה. אבל למשל אם אני לא טועה טרילוגית קראש מכרה יותר מהמשחקים המקוריים. ואני לא באמת יצרתי קורלציה לאלדן רינג בקטע הזה, זה היה במטרה להגיד ״תראו איפה הסדרה היום״. מן הסתם לא היה לי שום כוונה להגיד שDS היה אמור למכור 20+ מליון יחידות. זה היה יותר relic מהויכוח הנושן של ״אם כבר לחדש משחק סולס, למה את דימונס סולס״.

idan כתב:ו 10 מיליון של דארק סולס 3 זה יפה מאוד, אבל חצי מהם על המחשב, בערך 3.5 מיליון על הפס4, אחרי 4 שנים. אז אני לא יודע להגיד אם דימון סולס יגיע למכירות שהוא עשה על הקונסולה של סוני, הוא גם נמצא בשירות החדש שלהם מהיום הראשון, אבל לכל הפחות הוא נמצא על מסלול שבו זה לא בלתי סביר להניח שהוא יכול לדגדג את זה בסוף הדרך ולכן לקבוע היום על סמך נתונים של פחות משנה ובסיס משתמשים מוגבל וכו' שהוא כישלון, זה שגוי. בלאדבורן מכר 2 מיליון בשנה הראשונה שלו וסוני התייחסה אליו בזמן אמת כהצלחה גדולה, אז אפשר להמר בזהירות שביצועים קצת פחות טובים של משחק ישן שעולה 70$ זה כנראה לא כישלון מחפיר בעיניהם.

אם מחר היה יוצא DS4 בלעדי לפס5, אתה חושב שהוא היה מוכר 3.5 מליון יחידות? משחקי פרום נמצאים היום במקום אחר לגמרי.

idan כתב:ולהצליח לרקום עסקאות בין סוני לקונאמי, עוד לפני שהאחרונים חזרו להתעניין בגיימינג, זה בהחלט מהלך מכובד, אבל בלי לפייס אותם עם קוג'ימה עשית רק חצי עבודה:)
אמרתי את זה בפעם הראשונה שדיברנו על זה ואני חושב כך גם היום, MGS לגמרי ראוי לרימייק, יותר מדימון סולס, אבל לטעמי כזה שדורש יותר ממה שבלופוינט עשו עד היום. ייתכן שהיום הם בשלים יותר לעשות את זה, אבל אני לא בטוח שזה היה המצב בזמנו.
אבל לא הבנתי למה אתה חושב שזה עומד על הפרק, כאילו מאיפה הביטחון המוחלט שהם עובדים על MGS? השמועות האחרונות לא דיברו על סטודיו אחר? אני לא רוצה שתחתוך את הורידים אחרי שתגלה שהם עובדים על איזה legend of dragoon איזוטרי.. אתה מרים לעצמך ציפיות גדולות ואחר כך אנחנו נצטרך לשמוע אותך מייבב על כך 3 שנים ולא בטוח שאני יעמוד בזה פעם נוספת :D

גם אני חושב שMGS גדול עליהם, כלומר אלה אם הם שוב הולכים לעשות את המשחק 1:1 כמו המקורי מה שיראה מאוד מוזר. אבל אני דברתי בכלל על MGS3 ושם הם לגמרי יכולים לעשות ״DS״. ואל תדאג, גם אם הם יעשו את MGS3 אבל יפשלו בצורה כלשהי - אתה תשמע ממני.

סמל אישי של המשתמש
Uncle Pey'j
Veteran

הודעהעל ידי Uncle Pey'j » 16 פברואר 2023, 00:49

השמועות לגבי MGS הן פחות על בלופוינט ויותר על סטודיו בשם Virtuos וספציפית על MGS3, קשה לי להאמין שבלופוינט עובדת על משהו שקשור לסדרה, בייחוד אחרי הרכישה של סוני. הם מצליחים לשמור על הספינה שלהם די נקייה מדליפות, אבל השמועה האחרונה הייתה רימייק/רימאסטר של בלודבורן ובהמשך אולי המשך מקורי שלהם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2023, 10:01

Uncle Pey'j כתב:השמועות לגבי MGS הן פחות על בלופוינט ויותר על סטודיו בשם Virtuos וספציפית על MGS3, קשה לי להאמין שבלופוינט עובדת על משהו שקשור לסדרה, בייחוד אחרי הרכישה של סוני. הם מצליחים לשמור על הספינה שלהם די נקייה מדליפות, אבל השמועה האחרונה הייתה רימייק/רימאסטר של בלודבורן ובהמשך אולי המשך מקורי שלהם.

דימונס סולס דלף.. דברנו עליו פה הרבה לפני ההכרזה ומשם הגיע כל הדיון "אבל זה לא הגיוני" :)

אגב, בלופויינט שוכרים עכשיו תפקידים כמו:
Lead Combat Designer
Senior Combat Designer
Lead Systems Designer
Senior Systems Designer
Senior Level Designer

כלומר, מה שלא יהיה המשחק הבא שלהם, נראה שהם אשכרה הולכים לעשות מעבר לגרפיקה אלה גם שינויים בתוכן. אולי סופסוף הם יעשו רימייק :idea:

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 פברואר 2023, 13:15

DrKeo כתב:אם מחר היה יוצא DS4 בלעדי לפס5, אתה חושב שהוא היה מוכר 3.5 מליון יחידות? משחקי פרום נמצאים היום במקום אחר לגמרי.

כן, סביר להניח שהיה מוכר יותר, אבל הטיעון הוא שרימייק לא אמור למכור כמו המשחק הכי חדש בפרנצ'ייז שעדיין מצליח וזו לא צריכה להיות הציפייה. גם אם זה היה רימייק לדארק סולס המקורי שהוא משחק טוב, פופולרי ואייקוני בהרבה מדימון סולס.

וקראש הוא דוגמא לרימייק מאוד מצליח אבל בדיוק הפוך מהטענה שלי.. כי המשחקים על הפס1 היו השיא מכל הבחינות, לאחר מכן הוא גסס עם משחקים בינוניים עד גרועים ממש שמכרו מעט מאוד, ובשלב מסוים פשוט מת ולא שמענו ממנו איזה עשור. וטכנית הרימייק שלו מכר יותר מכל משחק בודד, אבל עם כוכבית - מדובר באוסף של שלושה משחקים (ביחד על הפס1 הם מכרו יותר), שהיו נמצאים על פלטפורמה בודדת והיום נמצאים על הכל, כולל הסוויץ'.

אבל הרימייק שלו כן יכול לרמז שפרנצ'ייז גוסס כמו MGS (לא שהוא נהיה גרוע כמו קראש אלא בגלל שהיוצר שכל כך מזוהה איתו נטש וקונאמי פרשה לעסקי הפצ'ינקו) שאני מניח שההיעדרות הארוכה שלו יצרה רעב בקרב אוהביו וגם אין ממש משהו שדומה לו בשוק, יש פוטנציאל להצליח מהבחינה הזאת כי הוא יושב בדיוק על התפר של משהו אהוב שמתגעגעים אליו. ואם זה MGS3 אז טכנית הם כבר עשו רימייק CG לכל הקטעי מעבר המרכזיים שלו עבור המכונות הימורים שלהם והם גם נראים ממש טוב.. הייתי מביא לפרוייקט את מי שעשה אותם.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 16 פברואר 2023, 13:33

אני לא חושב שרימאסטר אמור למכור יותר מהמקור. אבל בו, DS עשה איזה מליון עותקים. אני לא חושב שיש יקום בו רימאסטר למשחק סולס היה מוכר פחות ממליון עותקים, בטח ובטח כשהוא הבעדי היחיד לפלטפורמה במשך חצי שנה.

idan
Veteran

הודעהעל ידי idan » 16 פברואר 2023, 13:54

בלעדי יחיד זו סמנטיקה כאשר יש לך משחקי קרוס ג'ן ותאימות לאחור. והרי אתה אומר כל הזמן שהוא נראה כמו משחק פס4, אז מה זה משנה? הוא גם היה המשחק הראשון ב 70$, על אף שמדובר ברימייק למשחק פס3.. אז אתה יודע, אפשר להסתכל על זה מכל מיני כיוונים.

אבל אתה צודק, בדיוק בגלל שהוא היה נישתי לחלוטין ומכר כל כך מעט בזמנו ואחריו הרזומה של המפתחת/פרנצייז' רוחני/ז'אנר צמח משמעותית, הוא הצליח להגיע לכמות מכירות מכובדת שעולה על המקור ואפילו מתקרבת למשחקים חדשים יותר, לפחות בפרק זמן הרלוונטי. מן סיטואציה נדירה כזאת.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 63 אורחים