נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

מחשב, קונסולות וכל מה שאפשר לשחק בו

המנהלים: bozeman, erezronen

Kazz
Veteran

Re: נושא מכירות התוכנה והחומרה העולמיות

הודעהעל ידי Kazz » 29 ינואר 2021, 21:03

כמה היה סכום הצלחה ב 2019? כזה שלא שווה-ערך למכירת 4 מיליון עותקים ב60$.

האינטרס של אפיק הוא לפמפם את החנות. ואם יש הצלחות גדולות אז לצעוק אותן. הם היו מאפשרים ומעודדים חברות להודיע שהמשחק שלהם מכר כך וכך מספר עותקים ב EGS. או שהמשחק החדש ששוגר בלעדית ב EGS מכר כך וכך יותר מהמשחק הקודם שלהם בסטים בתקופה מקבילה. או שמשחק שזמין ב 2 החנויות מכר X אחוזים ב EGS.
השתיקה רועמת.

אפיק ממשיכה להציע כסף לבלעדיות כפי שאנחנו רואים עם היטמן 3 ו KENA ועוד משחקים שיוצאים השנה. למה אתה חושב שהם יפסיקו לפנות למפיצות? היה להם בלעדיים מ THQ ואקטיויז'ן ב 2020.
מה סביר להניח שקורה? מפיצות ששיחררו בבלעדיות ב 2019 קיבלו את הנתונים וראו שזה לא שווה את הטרחה וה PR השלילי ולא רצות להיכנס לעוד הסכם כזה. אולי הם רצו לתמוך בניסיון של אפיק ליצור תחרות ולהחליש את סטים אבל אחרי הנתונים בשטח וההתפתחות של הקליינט הם איבדו אימון באפיק. אולי השינויים שואלב עשו שיכנעו אותם.

מה זה משנה אם פיפא יוצא שם? ש EA לא חושבת שמשתלם להוציא את המשחק שם..היית אומר אותו דבר אם EA מחליטה לא למכור את פיפא ב XBOX או בגיימסטופ?
למה סקוודרונס כן? אין לי מושג. האם EGS עדיין לא בשלה לתמוך במשחקים עם הרבה MTX (כמו שסווים פעם הציע)? גם אם זה נכון - זה כישלון של החנות אם EA מעוניינת למכור את פיפא שם אבל החנות לא יכולה לתמוך במה שהמשחק מצריך.

אפיק מוזמנים להמשיך לחלק משחקים בחינם ולממן פיתוחים. 'קחו כסף ואל תוציאו את המשחק ל X' זה לא כח חיובי. זה כח שלילי ואנטי-צרכני שצריך להוקיע ולא לנרמל.
ואני שמח שהנתונים מעידים שזה לא מצליח להם. באותו כסף הם יכלו להבטיח שגרסת EGS תעלה X% פחות למשך Y זמן ולזכות בכל ה PR החיובי ולהתהדר שהקונים נהרו לקנות אצלם.

Shlomix
Warrior

הודעהעל ידי Shlomix » 29 ינואר 2021, 21:30

נגיד שאפיק נכשלת למשוך קונים.
למה זה מפריע לך אם זה לא פוגע במפתחות ולא פוגע בקונים (שהרי הם נהנים ממשחקים בחינם ומבצעים)?

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 29 ינואר 2021, 21:53

Kazz כתב:כמה היה סכום הצלחה ב 2019? כזה שלא שווה-ערך למכירת 4 מיליון עותקים ב60$.

האינטרס של אפיק הוא לפמפם את החנות. ואם יש הצלחות גדולות אז לצעוק אותן. הם היו מאפשרים ומעודדים חברות להודיע שהמשחק שלהם מכר כך וכך מספר עותקים ב EGS. או שהמשחק החדש ששוגר בלעדית ב EGS מכר כך וכך יותר מהמשחק הקודם שלהם בסטים בתקופה מקבילה. או שמשחק שזמין ב 2 החנויות מכר X אחוזים ב EGS.
השתיקה רועמת.

אפיק ממשיכה להציע כסף לבלעדיות כפי שאנחנו רואים עם היטמן 3 ו KENA ועוד משחקים שיוצאים השנה. למה אתה חושב שהם יפסיקו לפנות למפיצות? היה להם בלעדיים מ THQ ואקטיויז'ן ב 2020.
מה סביר להניח שקורה? מפיצות ששיחררו בבלעדיות ב 2019 קיבלו את הנתונים וראו שזה לא שווה את הטרחה וה PR השלילי ולא רצות להיכנס לעוד הסכם כזה. אולי הם רצו לתמוך בניסיון של אפיק ליצור תחרות ולהחליש את סטים אבל אחרי הנתונים בשטח וההתפתחות של הקליינט הם איבדו אימון באפיק. אולי השינויים שואלב עשו שיכנעו אותם.

מה זה משנה אם פיפא יוצא שם? ש EA לא חושבת שמשתלם להוציא את המשחק שם..היית אומר אותו דבר אם EA מחליטה לא למכור את פיפא ב XBOX או בגיימסטופ?
למה סקוודרונס כן? אין לי מושג. האם EGS עדיין לא בשלה לתמוך במשחקים עם הרבה MTX (כמו שסווים פעם הציע)? גם אם זה נכון - זה כישלון של החנות אם EA מעוניינת למכור את פיפא שם אבל החנות לא יכולה לתמוך במה שהמשחק מצריך.

אפיק מוזמנים להמשיך לחלק משחקים בחינם ולממן פיתוחים. 'קחו כסף ואל תוציאו את המשחק ל X' זה לא כח חיובי. זה כח שלילי ואנטי-צרכני שצריך להוקיע ולא לנרמל.
ואני שמח שהנתונים מעידים שזה לא מצליח להם. באותו כסף הם יכלו להבטיח שגרסת EGS תעלה X% פחות למשך Y זמן ולזכות בכל ה PR החיובי ולהתהדר שהקונים נהרו לקנות אצלם.

אז מההודעה שלך אני מבין ש-6 מליון עותקים ב-60$ זאת הצלחה? או אולי 12 מליון עותקים ב-60$ זאת הצלחה? אתה עדין מתחמק מהתשובה. מה המספר שנחשב להצלחה?
We're just normal men. We're just innocent men

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 30 ינואר 2021, 01:19

ואתה ממשיך להתעלם מכל הנתונים והסימנים למצבה של EGS. כל מספר שאנקוב בו יהיה לך מה להגיד ולצקצק. אם תשים בצד את השאלה 'כמה גבוה צריך להיות הסכום' יש לך את כל הנתונים האחרים במקביל.

גידול של 5% במכירות צד ג' לעומת גידול של 50% במשתמשים זה הצלחה? רווח לאפיק של 32 מיליון דולר זה הצלחה? סכום רווח שצריך לנקות ממנו את ה payment fees, את מימון הקופונים ו700 מיליון עותקים חינמיים.
חנות שלא מוכרת מהמשחקים הכי גדולים של השנה זה הצלחה?

---

שלומי,
כל עוד אפיק ממשיכה לפעול בטקטיקה של תשלום למניעת מכירה בחנות אחרת, היא פוגעת בצרכנים ולכן מפריעה לי עקרונית.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 ינואר 2021, 12:50

נדב אומנם בכלכלה של היום לא חסרות דוגמאות לחברות בהפסדים עתק במשך זמן ארוך בשביל בניית קהל וכדומה ורק אחרי המן זמן מצליחים to capitalize על כל התהליך שהם עשו.

עם זאת, נראה לי הזוי לדבר בכלל במונחים של עשרות מיליונים... זאת חנות, מהמרחק שאני עומד נראה לי זה צריך להימדד במאות מיליונים במינימום
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ינואר 2021, 13:29

Kazz כתב:ואתה ממשיך להתעלם מכל הנתונים והסימנים למצבה של EGS. כל מספר שאנקוב בו יהיה לך מה להגיד ולצקצק. אם תשים בצד את השאלה 'כמה גבוה צריך להיות הסכום' יש לך את כל הנתונים האחרים במקביל.

גידול של 5% במכירות צד ג' לעומת גידול של 50% במשתמשים זה הצלחה? רווח לאפיק של 32 מיליון דולר זה הצלחה? סכום רווח שצריך לנקות ממנו את ה payment fees, את מימון הקופונים ו700 מיליון עותקים חינמיים.
חנות שלא מוכרת מהמשחקים הכי גדולים של השנה זה הצלחה?

שנה שעברה יצאו נתונים וקראת לאפיק כישלון, לא היו לך נתוני אחוזים שכאלה. אז כמה מכירות אפיק היו צריכים להוציא שנה שעברה שלא תקרא להם כישלון?

Kazz כתב:שלומי,
כל עוד אפיק ממשיכה לפעול בטקטיקה של תשלום למניעת מכירה בחנות אחרת, היא פוגעת בצרכנים ולכן מפריעה לי עקרונית.

ובהליך יוצרת משחקים טובים יותר ונותנת בטחון כלכלי למפתחות, אתה איכשהו שוכח את זה תמיד. ובמקביל אתה שוכח שאפיק לא מונעת משחקים אפילו משחקן אחד כי כל שחקן בעולם יכול להוריד את הקליינט שלהם - בחינם.

swiss-the-engine כתב:נדב אומנם בכלכלה של היום לא חסרות דוגמאות לחברות בהפסדים עתק במשך זמן ארוך בשביל בניית קהל וכדומה ורק אחרי המן זמן מצליחים to capitalize על כל התהליך שהם עשו.

עם זאת, נראה לי הזוי לדבר בכלל במונחים של עשרות מיליונים... זאת חנות, מהמרחק שאני עומד נראה לי זה צריך להימדד במאות מיליונים במינימום

אפיק מנסה להרים שירות חדש, לרוב עושים דברים כאלה בהפסד אדיר, לא רווח. תראה את נטפליקס למשל, החברה הזאת לא יודעה מה זה רווח בכלל במשך חצי עשור כשהיא נסתה להגדיל את בסיס המנויים שלה. כשאפיק מחלקת משחק חינם כל שבוע וקונה בלעדיים, המטרה פה היא לא רווח אלה בסיס משתמשים. זאת הסיבה שהיא מרגישה גאה בנתונים האלה, כי כמה כסף היא הכניסה לא מזיז לה את הביצה, משנה לה הגדלת הuser base. כמה היא מרוויחה ישנה לה עוד שנים.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 30 ינואר 2021, 19:15

לא זוכר לפרטים את הדוחות של נטפליקס אבל אני חושב שאתה לא כל כך צודק. ואין כל כך מה להשוות שירות שהוא מנוי לחנות.

הם אמורים למכור משחקים. נראה לי שלא כך כך נמכרים שם משחקים ואנשים אך ורק נכנסים בשביל משחק חינם ואין להם שום "התחייבות" מעבר לכך.

בכל אופן בקיצור לא כל כך הזוי לחשוב שהם עושים דברים לא נכון... אולי בפרטים הקטנים הוא לא כל כך צודק (ואולי כן) אבל בראיה הכללית העסקית עליהם... לא יודע, לגיטימי לטעון שהם נכשלים.
"Democracy is two wolves and a lamb voting on what to have for lunch. Liberty is a well-armed lamb contesting the vote!"
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ינואר 2021, 20:17

swiss-the-engine כתב:לא זוכר לפרטים את הדוחות של נטפליקס אבל אני חושב שאתה לא כל כך צודק. ואין כל כך מה להשוות שירות שהוא מנוי לחנות.

הם אמורים למכור משחקים. נראה לי שלא כך כך נמכרים שם משחקים ואנשים אך ורק נכנסים בשביל משחק חינם ואין להם שום "התחייבות" מעבר לכך.

בכל אופן בקיצור לא כל כך הזוי לחשוב שהם עושים דברים לא נכון... אולי בפרטים הקטנים הוא לא כל כך צודק (ואולי כן) אבל בראיה הכללית העסקית עליהם... לא יודע, לגיטימי לטעון שהם נכשלים.

נטפליקס לא משנה (זה לא באמת הנושא כך שאין טעם לצלול אליו) כי יש כל כך הרבה דוגמאות שזה לא באמת משנה. סטרטאפים שעובדים על user equesition עובדים בהפסד או רווח מינימאלי. אפיק הם לא חנות. האמבל באנדל הם חנות, אפיק הם קליינט. קליינט צריך שאנשים ישתמשו בו ימית אחרת הם לא יקנו בו ובכדי להגיע למצב הזה, צריך שיוזרים יתרגלו להשתמש בקליינט יומית. ב2020 הם הכפילו את המשתמשים היומיים והחודשיים שלהם.

ויכול להיות שהם עושים דבר לא נכון, אולי. קאז לא בדיוק טוב בלשפוט את זה כי הוא סמן את החנות ככישלון מימה הראשון בלי לדעת שום נתון, סתם שלף מהתחת, ולכן הערת ה״שעון המקולקל שצודק פעמיים ביום״. האם אפיק צריכים לפעול אחרת? לא יודע, אולי, אין לי מושג מה המטרות הפנימיות שלהם כרגע. אם אני הייתי אפיק הייתי עובד על רכישת יוזרים כי כרגע יש להם את התזרים האדיר של פורטנייט כך שעכשיו זה הזמן לבזבז בכדי לבנות תשתית. כנראה שזאת גם הסיבה שהם גאים מספיק בנתונים בכדי לשתף אותם (כי ביננו, הם עןשים את זה לכיף, הרי הם חברה פרטית), כי הם הצליחו להכפיל את מספר היוזרים השנה.

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 30 ינואר 2021, 22:03

DrKeo כתב:
Kazz כתב:שלומי,

ובהליך יוצרת משחקים טובים יותר ונותנת בטחון כלכלי למפתחות, אתה איכשהו שוכח את זה תמיד. ובמקביל אתה שוכח שאפיק לא מונעת משחקים אפילו משחקן אחד כי כל שחקן בעולם יכול להוריד את הקליינט שלהם - בחינם.

אפיק מנסה להרים שירות חדש, לרוב עושים דברים כאלה בהפסד אדיר, לא רווח. תראה את נטפליקס למשל, החברה הזאת לא יודעה מה זה רווח בכלל במשך חצי עשור כשהיא נסתה להגדיל את בסיס המנויים שלה. כשאפיק מחלקת משחק חינם כל שבוע וקונה בלעדיים, המטרה פה היא לא רווח אלה בסיס משתמשים. זאת הסיבה שהיא מרגישה גאה בנתונים האלה, כי כמה כסף היא הכניסה לא מזיז לה את הביצה, משנה לה הגדלת הuser base. כמה היא מרוויחה ישנה לה עוד שנים.

את אותו ביטחון כלכלי היא יכולה להציע בכך שהיא תביא להם את אותו הכסף עבור האפשרות לתמחר את המשחק ב X% נמוך יותר מאשר בסטים בחודש הראשון. הנה, שדרגתי את הטקטיקה של אפיק. אין PR רע. אין יצירת דם רע בינך לקהל הפוטנציאלי שלך. מוטיבציה מיידית להצטרף ל EGS ולרכוש משם את המשחק. נצחונות PR קלים של 'גרסת EGS מכרה יותר עותקים והכניסה יותר כסף מגרסת סטים'. הנה. ככה יוצרים רצון להשתמש בחנות במקום ליצור אין-ברירה אלא להשתמש בחנות.

להכריח מישהו להשתמש במוצר שלך זה מה שלרוב עושים כשהמוצר שלך לא מספיק טוב. להתערב כדי לגנוז אפשרויות לקניית משחקי צד ג' זה חרא.

לא צריך בלעדיות כדי לבנות בסיס משתמשים. יש להם את המשחקים החינמיים, את פורטנייט ואת רוקט ליג בשביל זה. הבעיה היא לא בבניית בסיס המשתמשים. הבעיה היא איך את הופך את היוזרבייס הזה לכזה ששם כסף משמעותי בחנות. שיטפון המשחקים החינמיים הרגיל את היוזרבייס להתייחס ל EGS כחנות בו לוקחים את המשחק החינמי התורן ולא הרבה מעבר לזה. למה לקנות משחקים ב EGS אם יש לי בקלוג עצום של כל המשחקים החינמיים האלה?

אפיק היו צריכים קודם כול לבנות מוצר טוב עם פיצ'רים מפותחים. הם היו צריכים להשתמש בכסף שלהם כדי לממן מחיר צרכן נמוך יותר מאשר מבסטים. הם היו צריכים להשתמש בכסף שלהם כדי לממן ייבוא ספריית משחקים מסטים וקבלת עותק חינם של המשחק ב EGS. הם היו צריכים דרך קלה לאישור והפצת משחקים כך שיוכלו להציע במהרה ב EGS כל משחק בסטים שעושה קולות של פופולאריות.

אחרי רצף הבלעדיים שהיה ל EGS ב 2019 ו 2020, הנתונים מעידים שהבלעדיות כמנוף לדירבון המשתמשים לשים כסף בחנות נכשלה.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 30 ינואר 2021, 22:15

Kazz כתב:
את אותו ביטחון כלכלי היא יכולה להציע בכך שהיא תביא להם את אותו הכסף עבור האפשרות לתמחר את המשחק ב X% נמוך יותר מאשר בסטים בחודש הראשון. הנה, שדרגתי את הטקטיקה של אפיק. אין PR רע. אין יצירת דם רע בינך לקהל הפוטנציאלי שלך. מוטיבציה מיידית להצטרף ל EGS ולרכוש משם את המשחק. נצחונות PR קלים של 'גרסת EGS מכרה יותר עותקים והכניסה יותר כסף מגרסת סטים'. הנה. ככה יוצרים רצון להשתמש בחנות במקום ליצור אין-ברירה אלא להשתמש בחנות.

אפיק כבר עושה את זה, היא לוקחת למפתחים 18% פחות מסטים או, אם להגיד את זה בצורה אחרת, נותנת למפתחת 18% נוספים מכל קניה.

Kazz כתב:להכריח מישהו להשתמש במוצר שלך זה מה שלרוב עושים כשהמוצר שלך לא מספיק טוב. להתערב כדי לגנוז אפשרויות לקניית משחקי צד ג' זה חרא.

להשיג בלעדיות זאת דרך להשיג משתמשים כשאין לך. גם אם המוצר של אפיק היה הכי טוב בהסטוריה של היקום, זה לא היה משנה כי סטים מונופול. אתה יודע מי עוד עשה את זה? סטים. איך אתה חושב שסטים התחילה? היא כפתה על כל היוזרים של CS ו-HL להשתמש בה וכך צברה בסיס משתמשים ראשוני. סטים פגעה בביצועים, עשתה בעיות התחברות, דרשת חיבור אונליין בשביל לשחק, כל זה בשביל לתפוס יוזרים.

Kazz כתב:לא צריך בלעדיות כדי לבנות בסיס משתמשים. יש להם את המשחקים החינמיים, את פורטנייט ואת רוקט ליג בשביל זה. הבעיה היא לא בבניית בסיס המשתמשים. הבעיה היא איך את הופך את היוזרבייס הזה לכזה ששם כסף משמעותי בחנות. שיטפון המשחקים החינמיים הרגיל את היוזרבייס להתייחס ל EGS כחנות בו לוקחים את המשחק החינמי התורן ולא הרבה מעבר לזה. למה לקנות משחקים ב EGS אם יש לי בקלוג עצום של כל המשחקים החינמיים האלה?

אני קונה משחקים בחנות של אפיק, עוד אנשים פה קונים. לרוב בלעדיים אגב, זה דוחף אנשים לקנות אצלך. אגב, הטענה שלך לא נכונה עובדתית כי אין אף משחק שמחולק בחינם שנמצא בטופ 10 המשוחקים של החנות, כולם ממשחקי F2P או משחקים שעולים כסף שמעולם לא חולקו בחנות.

Kazz כתב:אחרי רצף הבלעדיים שהיה ל EGS ב 2019 ו 2020, הנתונים מעידים שהבלעדיות כמנוף לדירבון המשתמשים לשים כסף בחנות נכשלה.

+30 מליון יוזרים יומיים אומרים אחרת.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2021, 01:14

קאז יאהב את זה.. תובעים את סטים על זה שהיא כופה על מפתחים לתמחר משחקים בחנויות אחרות באותו מחיר שהם בסטים. זה עושה את הקטע הזה שקאז כתב רק היום עוד יותר מצחיק:

https://www.ign.com/articles/a-new-laws ... rices-high

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 31 ינואר 2021, 02:41

מהדברים הבסיסיים האלה שהכי ברורים בעולם אבל איכשהו קאז אומר איזה משהו הפוך עם סופר ביטחון XD
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2021, 02:46

swiss-the-engine כתב:מהדברים הבסיסיים האלה שהכי ברורים בעולם אבל איכשהו קאז אומר איזה משהו הפוך עם סופר ביטחון XD

אני די בטוח שגיא מתישהו אמר את זה פה, אבל לא מצאנו סימוכין לזה. והמצחיק הוא שאני חושב שיש המון הודעות של קאז, כולל האחרונה שלו, שירדו על זה שה-12% של אפיק לא חוזר לשחקנים. אז מסתבר שVALVE היא זאת שמנצלת את הכוח המונופולי שלה בשביל לכפות על מפתחות למכור ב-60$ בכל מקום. אגב, כשלוקחים 30% על משחק 60$, המפתחת מרוויחה אותו דבר כמו שלוקחים 12% על 47.73$. כלומר משחקים באפיק יכלו בתאוריה להיות 48$ במקום 60$ (לפני כל הקופונים שלהם) ועדין המפתחת הייתה מרוויחה יותר כסף פר עותק.

סמל אישי של המשתמש
glass man
Sage

הודעהעל ידי glass man » 31 ינואר 2021, 03:00

הדייבט שלכם היה יותר טוב מהגמר של Evo 2017 אם קאז מצליח לעשות קאמבק מזה ..אני צנצנת :D

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 31 ינואר 2021, 18:27

DrKeo כתב:
אפיק כבר עושה את זה, היא לוקחת למפתחים 18% פחות מסטים או, אם להגיד את זה בצורה אחרת, נותנת למפתחת 18% נוספים מכל קניה.

להשיג בלעדיות זאת דרך להשיג משתמשים כשאין לך. גם אם המוצר של אפיק היה הכי טוב בהסטוריה של היקום, זה לא היה משנה כי סטים מונופול. אתה יודע מי עוד עשה את זה? סטים. איך אתה חושב שסטים התחילה? היא כפתה על כל היוזרים של CS ו-HL להשתמש בה וכך צברה בסיס משתמשים ראשוני. סטים פגעה בביצועים, עשתה בעיות התחברות, דרשת חיבור אונליין בשביל לשחק, כל זה בשביל לתפוס יוזרים.

אני קונה משחקים בחנות של אפיק, עוד אנשים פה קונים. לרוב בלעדיים אגב, זה דוחף אנשים לקנות אצלך. אגב, הטענה שלך לא נכונה עובדתית כי אין אף משחק שמחולק בחינם שנמצא בטופ 10 המשוחקים של החנות, כולם ממשחקי F2P או משחקים שעולים כסף שמעולם לא חולקו בחנות.

1. אפיק לא עושה את זה. המחיר לצרכן הוא אותו מחיר מלא. אז שוב: שימוש יעיל יותר באותו הכסף הוא מימון מחיר זול יותר של משחק ב ~חודש הראשון להשקתו מאשר מבסטים. WIN-WIN-WIN.

2. הנתונים של EGS מראים שההשפעה של הבלעדיים מצד ג' קטנה. ואלב עשו את מה שעשו ע"י משחקים שלהם. לאפיק יש את פורטנייט ו-רוקט ליג כדי למשוך משתמשים. שלא לדבר על המשחקים החינמיים שכמו שראינו הופעלו יותר מ 700 מיליון עותקים כאלה.

3. הנתונים מראים שהכמות שקונה היא מינורית.

4. מהיוזרים היומיים תפחית את אלה של פורטנייט, את אלה של RL ואת אלה שמשחקים משחק זמין גם בסטים.

--
מאיפה תבוא הפריצה הגדולה של החנות? בלעדיים זמניים מהמובילים שיש? היה להם. משחקים חינמיים בולטים? היה להם. סיילים עם קופונים ללא הגבלה? היה להם.
מה הולך לשנות את התמונה - בלעדי של Ueda?

--

אם הייתם קוראים את כתב התביעה הייתם מבינים שמדובר בקשקוש של כמה חסרי מושג. זה מתחיל מכך שחלק מהנתבעים הם חברה בשם RUST LLC. התובעים קנו את המשחק Rust וחשבו שזו המפתחת שלו.
שנית, 'הסימוכין' היחידי שהם מציגים לטענתם הם ציוצים של סוויני. כלומר, אפילו לא ציטוטים מההסכם שחותמים כביכול.

שלישית, אין דבר כזה. הסעיף היחיד בסטים שדומה לזה קשור למכירה של *מפתחות* סטים במקומות אחרים - לא משחקים ישירות דרך החנות עצמה. וגם לגבי מפתחות לא זכורה לי אי פעם אכיפה. אתם יודעים, זה למה אתרים כמו GMG ודומיו יכולים להתקיים ולמכור מפתחות במחיר נמוך יותר. אז הטענה מצוצה מהאצבע.

לכו תראו כמה Journey to the savage planet עולה (או איך שלא קוראים למשחק ששוגר עכשיו בסטים אחרי בלעדיות באפיק) ותשוו את המחירים. אני בעצמי מניתי פה כמה משחקים שזולים יותר בחנות של אפיק כאשר הם התחילו את התמחור בשקלים.

אז אין דובים ואין יער. אפיק חופשיים להשתמש בכסף שלהם לממן מחיר נמוך יותר לצרכן. אבל מה אני יודע לגבי השגת דריסת רגל, יצירת באז חיובי ומשיכת לקוחות - אף פעם לא ניהלתי חברה. אפיק עושים עבודה מצוינת בהגברת הרלוונטיות של EGS.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 31 ינואר 2021, 18:41

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

אבל מה אני יודע לגבי השגת דריסת רגל, יצירת באז חיובי ומשיכת לקוחות - אף פעם לא ניהלתי חברה.

איזה סיכום נהדר קאז, ח"ח.
תמונה

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 31 ינואר 2021, 22:42

אז שוב תגובה שלא נותנת את הדעת למצב העניינים שקיים כרגע בנוגע ל EGS. או לכתב התביעה שלא מחזיק מים.

אז Journey to the Savage Planet עולה באפיק 102 שקלים ובסטים הוא עולה (אחרי שהנחת השיגור תסתיים) 126 שקלים. דוגמה אחת מיני רבים. לתבוע!!

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 01 פברואר 2021, 01:20

Kazz כתב:אז שוב תגובה שלא נותנת את הדעת למצב העניינים שקיים כרגע בנוגע ל EGS. או לכתב התביעה שלא מחזיק מים.

אז Journey to the Savage Planet עולה באפיק 102 שקלים ובסטים הוא עולה (אחרי שהנחת השיגור תסתיים) 126 שקלים. דוגמה אחת מיני רבים. לתבוע!!

Journey to the Savage Planet עולה בשתי החנויות 30$.

אתה יכול להביא לפה בבקשה את ה-Steam Distribution Agreement?

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 01 פברואר 2021, 10:38

די נו קאז מה ההתחפרות בנושא הזה כאילו צריך הוכחות חותכות ואיזו אנקדוטה תוכיח אחרת. צריך להיות נאיבי בצורה בלתי רגילה לחשוב שהמקום שמביא לך את החלק הארי של הכסף של העסק שלך צריך לכתוב לך בהסכם כתוב ש"לא מתאים לו שתמכור את אותו המוצר במקום מתחרה בעלות נמוכה יותר".
Benjamin Franklin

Laskin
Elder

הודעהעל ידי Laskin » 01 פברואר 2021, 10:55

טוב, אני לא הולך להגיב על הכל אבל תודה שהתייחסת קאז להודעה הקודמת שלי, אני אתייחס בחזרה:
אמאזון, נטפליקס וחברות רבות אחרות - לא הרוויחו בשנים הראשונות שלהן. לוקח זמן עד שדברים מחלחלים והשקעות משתלמות. כרגע אפיק בשלב ההשקעה והחיזור אחר הלקוחות דרך משחקים בחינם, בלעדיות זמנית וקופונים. עוד מעט יגיע שלב הבלעדיים האמיתיים שהם מפיצים, שהוא גם אולי החשוב ביותר כפי שהוכיחו חנויות אחרות... אתה חושב שזה לא יקרה? סבבה. אבל להגיד "אבל הם גדלו רק ב-5% במכירות אז זה לא הולך לשום מקום" זו ראייה סופר צרה, ואם אנשים היו מסתכלים ככה על עסקים אז לא היו היום אמאזון ונטפליקס וכו'... למזלנו - אנשים מבינים שלפעמים בין STEP 1 - INVEST לבין STEP 3 - PROFIT יש גם את שלב הביניים שנקרא "WAIT"...

עוד כמה שנים אתה תראה את התוצאות ולא תוכל להתכחש להצלחה, אבל יש לי תחושה שתהיה עקשן ותבחר שלא להודות שהדרך של אפיק עובדת מצויין, אלא תלך לכיוון של "כן, אבל השיטות שבהן נקטה היו בלתי הוגנות, והם ממש הכריחו אותנו לקנות שם" ו"כל חנות שתשקיע מליארדים כמו אפיק הייתה מצליחה - ויותר מהר מהם!"...

Kazz
Veteran

הודעהעל ידי Kazz » 02 פברואר 2021, 22:14

DrKeo כתב:

:lol: :lol:
אתה לא חושב שראוי שתפנה את הבקשה הזו למגישי התביעה עצמה?! שכן התביעה שלהם מתבססת על ציוצים בטוויטר! אתה בכלל לא מנסה להסתיר את ה bias שלך.

ראית חדשה שלילית והבאת בלי לקרוא לעומק. וישר מתייחס לתביעה הזויה כמתארת מצב עובדתי ברור וכבר מגייס אותה לטיעון-נגד למה אפיק לא נקטה בטקטיקה אחרת בניהול החנות שלה.

אז בסדר, לסטים אכפת רק מהמחיר בדולרים ולא בכל העשרות המטבעות האחרים. בסדר. למה אף אחד לא הודיע לי שאני חי בעולם שבו אחרי המעבר לדיגיטלי משחקי AAA במחשב הורידו את המחיר שלהם? למה אף אחד לא הודיע לי שאני חי במציאות בה כאשר EA עברה להציע את המשחקים שלה בלעדית בחנות שלה במשך עשור היא הורידה את מחיר משחקי ה AAA שלה בגלל שהיא לא חולקת בכסף עם אחרים?

חברי פורום ווקסלים שוב מראים שהעובדות והמציאות נזרקים הצידה לטובת הנראטיב השקרי וההזוי שהם בונים סביב ואלב.

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2021, 22:59

Kazz כתב:
DrKeo כתב:

:lol: :lol:
אתה לא חושב שראוי שתפנה את הבקשה הזו למגישי התביעה עצמה?! שכן התביעה שלהם מתבססת על ציוצים בטוויטר! אתה בכלל לא מנסה להסתיר את ה bias שלך.

ראית חדשה שלילית והבאת בלי לקרוא לעומק. וישר מתייחס לתביעה הזויה כמתארת מצב עובדתי ברור וכבר מגייס אותה לטיעון-נגד למה אפיק לא נקטה בטקטיקה אחרת בניהול החנות שלה.

אז בסדר, לסטים אכפת רק מהמחיר בדולרים ולא בכל העשרות המטבעות האחרים. בסדר. למה אף אחד לא הודיע לי שאני חי בעולם שבו אחרי המעבר לדיגיטלי משחקי AAA במחשב הורידו את המחיר שלהם? למה אף אחד לא הודיע לי שאני חי במציאות בה כאשר EA עברה להציע את המשחקים שלה בלעדית בחנות שלה במשך עשור היא הורידה את מחיר משחקי ה AAA שלה בגלל שהיא לא חולקת בכסף עם אחרים?

חברי פורום ווקסלים שוב מראים שהעובדות והמציאות נזרקים הצידה לטובת הנראטיב השקרי וההזוי שהם בונים סביב ואלב.

אה, הבנתי, בחיים שלך לא ראית את הDA של סטים שהוא לגמרי במקרה המסמך המשפטי היחיד שVALVE מסתירה ולא נותנת לקרא אונליין ומקור אחרי מקור אומר שיש שם סעיף אי תחרות שמונע לתמחר משחקים בזול יותר בחנויות אחרות אבל אתה מכחיש כי.. אין לך שום סימוך?

VALVE אגב מסרבת להגיב על הכתב תביעה, RPS פנו אליהם כבר לפני שבוע ו-VALVE מסרבים להגיב. הם יכלו להגיד "מה? אין לנו סעיף כזה בכלל", אבל הם שותקים. המממ.. מעניין מי צודק, טים סוויני או קאז.. הממ..

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 02 פברואר 2021, 23:23

כמה אני מטומטמם? מספיק מטומטם להאמין לשטויות של קאז ולשבת ולקרא את כתב התביעה - כמעט 30 עמודים. כאילו, קצת שכחת להגיד שמצטטים שם את החנות של דיסקורד שנסגרה כי למרות שהם לקחו רק 10%, מפתחים לא יכלו לתמחר נמוך יותר בגלל ה-MFA של סטים. אז וואללה, כמובן שקאז טועה. התביעה לא מבוססת על הציוץ של סוויני, היא משתמש בציוץ של סוויני בכדי לחזק את הקייס שלה שבלי ה-MFA של סטים יהיו מפתחים שיורידו מחירים בחנויות אחרות. אף אחד בכתב תביעה לא מנסה להוכיח שה-MFA קיים, הם מנסים להוכיח שהוא פוגע בצרכנים ומחזק את המונופול של סטים. כן, שוק גדול, אני יודע שכולם פה פשוט בשוק עכשיו.

סמל אישי של המשתמש
swiss-the-engine
Sage

הודעהעל ידי swiss-the-engine » 02 פברואר 2021, 23:47

אני צחקתי בקול.
Benjamin Franklin

סמל אישי של המשתמש
DrKeo
Site Admin

הודעהעל ידי DrKeo » 03 פברואר 2021, 02:10

או, זה אפילו יותר טוב, ריצ'רד גלדריך מגיב על התביעה מול VALVE והוא.. גם חושב שיש סעיף MFA? מה? אבל חשבתי שהמצאנו את זה..

תקראו את כל השרשור שהוא כתב, בייסיקלי קורא ל-VALVE מונופול כוחני עם סוללה ענקית של עורכי דין כך שאף תביעה לא תצליח לחדור את השריון שלהם. הוא גם אומר שהסעיף MFA שלהם חסוי ברמה שהוא בספק שיצליחו להוכיח אותו בבית משפט.

חזור אל “פורום משחקים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 31 אורחים